Czy SARS-Cov-2 i szczepionka na Covid zabija mikrobiom jelitowy?

Czy SARS-Cov-2 i szczepionka na Covid zabija mikrobiom jelitowy

Del Bigtree: U podstaw działalności „The Highwire” leży badanie tego, co się dzieje w nauce zajmującej się szczepionkami, co się dzieje w naszym organizmie, jakie jest działanie tych preparatów. Niedawno obejrzałem kilka materiałów filmowych, które wywarły na mnie ogromne wrażenie. Byłem naprawdę podekscytowany próbując zaprosić kolejnego gościa do naszego programu. I chcę, żeby to było jasne, ponieważ dużą częścią tego, co robimy podczas tych badań jest wnikanie w metody leczenia, analizowanie koncepcji lub wydarzeń. Niektóre z nich… czy też hipotez. Niektóre z nich zostały udowodnione, mamy recenzje innych naukowców, ale jak widzicie nauka znajduje się we wciąż poruszającej się przestrzeni, więc chcę powiedzieć z ostrożnością, że przy tym wszystkim, co robimy w „The Highwire”, musicie sami dociekać prawdy. Nie przyjmujcie tego bez zastrzeżeń. Poza tym zauważcie, że angażujemy się tu w badania, które wciąż ewoluują, toteż pewne poglądy, które za chwilę przedstawimy mogą być lub mogą nie być dokładnie poglądami, które podziela „The Highwire” czy też przez ICAN (Informed Consent Action Network), ale pragniemy między innymi dokuczliwie dochodzić prawdy na temat tego, co faktycznie tu się dzieje, aby stosować metody naukowej, kwestionować ze wszystkich stron. Nikt nie stawia, jak sądzę, wyraźniejszego i bardziej przykuwającego uwagę wyzwania niż dr Sabine Hazan. Dołączy do mnie za chwilę. Oto jak prezentuje się w programach informacyjnych.

Prezenter TV: Dołącza do nas gastroenterolog dr Sabine Hazan.

Prezenterka TV: Gastroenterolog dr Sabine Hazan.

Dr Sabine Hazan jest gastroenterologiem i dyrektorem generalnym „Progenabiome”. Jest ekspertką w dziedzinie bakterii jelitowych.

Dr Sabine Hazan: Cała podstawa działalności mojego laboratorium badawczego to tak naprawdę opracowanie słownika chorób związanych z mikrobiomem. Widzimy, że jeśli w jelicie brak równowagi, jesteś bardziej predysponowany do zachorowania.

Pytający: Zasadniczo jest pani ekspertką od prowadzenia badań klinicznych, prawda?

Dr Sabine Hazan: Tak, tak.

Dr Sabine Hazan: Badania kliniczne dały mi ogląd na to jak będzie wyglądała przyszłość. Gdyby nie zadziałały, przeprowadziłabym procedurę o nazwie przeszczep kału. Pobiera się stolec od zdrowego dawcy i umieszcza się go w organizmie pacjenta. To było zadziwiające, ponieważ mieliśmy pacjenta, który umierał i zdarzył się cud, bo przeszczep kału uratował mu życie.

Dr Sabine Hazan: Niestety świat mikrobiomu… Znamy go tylko w około 1 procencie. Zidentyfikowaliśmy jedynie 15000 bakterii, a są ich tryliony i nie mamy pojęcia co robią.

Dr Sabine Hazan: Czy ludzkość przetrwa, jeżeli zaczniemy wystawiać 4 miliardy recept w danym roku? Czy ludzie zaczną pokonywać choroby, gdy zmienimy mikrobiom i usuniemy różnorodność?

Prezenter TV: Pani i pani zespół byliście tymi, którzy odkryli cały kod genetyczny covid w kale. Jak więc pani sądzi, dlaczego wirus w ogóle został tam wykryty?

Dr Sabine Hazan: SARS-COV-2 tak naprawdę znajduje się [przyczepia się do] na receptorze ACE2. Jaki jest największy organ, na którym znajdujemy te receptory? Jelita. Zatem dla mnie zbadanie tego organu miało sens, ponieważ tam wszystko się kończy.

Dr Sabine Hazan: Kiedy zobaczyłam, że hydroksychlorochina i z-pak miały wpływ na covid w kale i zaczęłam opracowywać protokoły, tworzyć własne protokoły, nikogo nie straciłam, nikt nie zmarł. Mówimy o tysiącach pacjentów. I wtedy nagle na Twitterze eksplodował post: „Dr Hazan opracowuje nieetyczne protokoły”. To jest patent azytromecyny, witaminy C, witaminy D i wreszcie hydroksychlorochiny.

Jan Jekielek: Z tego co rozumiem wiele osób stosuje tę recepturę, o której pani mówi.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Jan Jakielek: I pani nie bierze za to pieniędzy?

Dr Sabine Hazan: Nie. To był mój dar dla ludzkości. To było jak odciśnięcie śladu na historii, opowiedzenie się po właściwej stronie. Dla mnie to było ważniejsze.

Dr Sabine Hazan: Wkraczamy do świata zindywidualizowanej medycyny. Uważam, że lekarze powinni znów być lekarzami.

Del Bigtree: Mam niezwykłą przyjemność powitać dr Sabine Hazan. Bardzo dziękuję za przybycie dziś do studia.

Dr Sabine Hazan: Dziękuję. Dziękuję za zaproszenie.

Del Bigtree: Oglądałem teraz niektóre z tych materiałów filmowych i było w nich dużo sławnych, wybitnych lekarzy, którzy zrobili coś znaczącego, ale kiedy zaczynam przyglądać się pracy, którą pani wykonuje, to pod wieloma względami niektóre z tych dokonań opierają się na pracy, którą pani wykonała. Dlatego to dla mnie taki zaszczyt, że przybyła pani do studia.

Dr Sabine Hazan: Dziękuję.

Del Bigtree: Oczywiście udzieliła pani wspaniałego wywiadu „The Epoch Times”, ale chciałbym porozmawiać o… Moją uwagę zwróciło to, że przyglądaliśmy się danym i wtedy ktoś zapytał czy oglądaliśmy ten materiał filmowy. Była to dyskusja o badaniu, które pani przeprowadziła i w którym powiedziała pani do swoich kolegów, o których wiedziała pani, że właśnie mieli zaszczepić się przeciw Covid-19…

Dr Sabine Hazan: Zgadza się.

Del Bigtree: Hej, czy mogłabym pobrać…? Co to było, próbki kału czy…

Dr Sabine Hazan: Tak, próbki kału. To właśnie robię, pobieram próbki kału.

Del Bigtree: Czyli próbki kału zanim się zaszczepili.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: I po zaszczepieniu. Proszę powiedzieć co… Co panią skłoniło do tego, żeby w ogóle zadać to pytanie?

Dr Sabine Hazan: Myślę, że aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba się w pewnym sensie cofnąć do przeszłości… do mojej przeszłości.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Jestem gastroenterologiem i zajmowałam się gastroenterologią przez długi czas, a następnie gastroenterologia zmieniła się w badania kliniczne dla koncernów farmaceutycznych. Potem, wie pan… Jedna z bakterii, znana jako Clostridium difficile, która zabija wielu ludzi

Del Bigtree: C.diff.

Dr Sabine Hazan: Tak, C.diff.

Del Bigtree: Tak, dużo o niej słyszymy.

Dr Sabine Hazan: Zasadniczo zabijała wiele osób. A ja byłam znana w świecie badań klinicznych jako królowa C.diff.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Ponieważ ludzie, koncerny farmaceutyczne zwracały się do mnie, albowiem pozyskiwałam pacjentów, wykonywałam na nich rozmaite próby kliniczne, a kiedy badanie kliniczne nie działało, przeprowadzałam zabieg znany jako przeszczep kału.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Przeszczep kału to zasadniczo odbieranie kału od zdrowego dawcy. Nie pobieramy kału, dawcy po prostu go przekazują.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Następnie wprowadzamy go do jelita grubego osoby z chorobą wywołaną przez C.diff. Zatem pierwszy przypadek… Wie pan, to był ruch zapoczątkowany w gastroenterologii, zapoczątkowany w latach 50-tych ubiegłego wieku. Fred Eiseman był pierwszym lekarzem, który ma na swoim koncie pierwsze dwa przypadki przeprowadzone za pomocą lewatywy.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Następnie dr Tom Borody, mój kolega, przeprowadził wiele takich zabiegów w latach 80-tych. Spisywanie danych, przedstawianie ich American College of Gastro na rozmaitych spotkaniach… Wie pan, to zaskoczyło wśród lekarzy gastroenterologów, ponieważ zaczęliśmy obserwować coś, co działało, prawda? A więc skoro działało… Chociaż poddawałam pacjentów badaniom klinicznym, zawsze wiedziałam, że uzyskam finansowanie od koncernu farmaceutycznego, który zapłacił za to badanie, prawda?

Del Bigtree: Zgadza się.

Dr Sabine Hazan: Czułam więc, że poddaję pacjenta badaniu klinicznemu, przeprowadzam próbę kliniczną, ale mam fundusze, żeby wykonywać zabiegi przeszczepu kału, prawda? Kiedy przeszczep kału stał się kapsułką z kupą, przyjrzałam się całej dziedzinie i powiedziałam: „Okej, czyli przeszliśmy… Przeprowadzam badania kliniczne dla koncernów farmaceutycznych od co najmniej trzech dekad…”

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Przeszliśmy od antybiotyków na wszystko

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: do produktów biologicznych na wszystko.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Proszę pamiętać, że produkty biologiczne pojawiły się po raz pierwszy jako lek na chorobę Crohna. Humira, Remicade, słyszy się o tym we wszystkich wiadomościach.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: A później niestety na łuszczycę, na wszystko. Tak więc teraz mamy do czynienia z biznesem materiału fekalnego, to jest przed nami. Stwierdziłam: „Będziemy dosłownie przekazywać ludziom materiał fekalny w kapsułkach i nie mamy zielonego pojęcia co robimy, prawda?”

Del Bigtree: Zgadza się. Jak na ironię… Nie jestem naukowcem…

Dr Sabine Hazan: No tak.

Del Bigtree: Jestem tylko dziennikarzem. Ale kiedy rzeczywiście przyglądam się pierwszym szczepionkom, to wszystko polega w pewnym sensie na zgadywaniu. Weźmy to, dorzućmy tamto, o, wygląda na to, że działa.

Dr Sabine Hazan: Racja.

Del Bigtree: Zadziwiające od jak wielu stuleci istnieje nauka i nikt nigdy nie pyta dlaczego coś działa. Tak naprawdę nie rozumiemy mechanizmu, a jednak nauka buduje ten fundament mówiąc: „Wiemy wszystko!” A w rzeczywistości naukowcy wiedzą bardzo mało, prawda? To jest naprawdę szokujące dla ludzi.

Dr Sabine Hazan: Tak, tak, dokładnie, zwłaszcza w przestrzeni mikrobiomu. Kiedy patrzy się na mikrobiom… Czym jest mikrobiom? To biliony bakterii w jelitach.

Del Bigtree: Biliony?

Dr Sabine Hazan: Tak jest. Wokół nas, w powietrzu, na naszej skórze, w nosie, w jelitach. Wiemy jedynie o 10 tysięcy bakterii, ale spośród tych 10 tysięcy znamy działanie prawdopodobnie pięciuset z nich, a i to oględnie mówiąc.

Del Bigtree: Jakie faktycznie jest ich działanie?

Sabine Hazan: Tak. A zatem zidentyfikowaliśmy jakiś 1 procent i to oględnie mówiąc.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: A są ich jakieś biliony i nie mamy pojęcia jak się nazywają ani co robią. A to tylko na poziomie bakterii.

Del Bigtree: O rety.

Dr Sabine Hazan: Jest jeszcze poziom wirusów. Wyizolowaliśmy kilka wirusów, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Wirus Epsteina-Barr, HSV, CMV, JCV.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Ale istnieje cały świat wirusów, które krążą dookoła i nie mamy pojęcia jak się nazywają.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Okej. Tak więc kiedy…

Del Bigtree: Nawiasem mówiąc to był jeden z argumentów przytoczonych przeze mnie w rozmowie z przyjacielem, który krzyczał na mnie, bo nie chciałem zaszczepić się przeciwko covid.

Dr Sabine Hazan: No tak.

Del Bigtree: Nareszcie możemy być bezpieczni! Nie wiem jak możesz czuć się bezpieczny dodając siedemnastą szczepionkę do szesnastu wcześniejszych w obliczu prawdopodobnie milionów wirusów, z którymi nic nie robimy. Jeśli to sprawia, że czujesz się bezpieczny, jeśli ten maleńki procent, ta mikroskopijna kropla w morzu ma cokolwiek wspólnego z faktyczną… To jakieś szaleństwo. Bo usłyszałeś u fryzjera: „Zaszczep się, a wszystkie twoje problemy się rozwiążą!”

Dr Sabine Hazan: Racja.

Del Bigtree: Kiedy indziej będziemy się martwić o milion innych spraw, których ani trochę nie rozumiemy.

Dr Sabine Hazan: I na tym polega problem. Dokładnie z tego powodu zajęłam się tym tematem, prawda?

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Przeszłam więc od nierozumienia… Jak sobie radzimy, jak poradziliśmy sobie z C.diff, prawda? Jak ten proces… Co znajduje się w kale…

Del Bigtree: Dlaczego to działa?

Dr Sabine Hazan: Z czym współdziałają mikroby, tak? Pomyślałam więc: „Cóż”… Jednocześnie… Jeśli pan pamięta, była firma o nazwie „UBiome”, która sprzedawała wszystkim próbki kału.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: I te wszystkie próbki kału… Przyjrzałam się im i powiedziałam: „Cóż, mają dobry pomysł. Prześlę im niektóre z moich próbek przed i po leczeniu przeze mnie pacjentów z C.diff. Zobaczę co z tego wyniknie”. I niczego nie zobaczyłam. W zasadzie nic nie wynikło. Nie można było tego nawet powtórzyć. Innymi słowy pierwszy raz zbadałam kał, a potem dla tej samej próbki kału uzyskałam zupełnie inny wynik. A zatem, kiedy to się zaczęło dziać, stwierdziłam: „Ta  metoda testowania kału jest nieuprawomocniona, niesprawdzona i niemożliwa do powtórzenia. Po pierwsze przeciwstawia się nauce i badaniom”. Jedna rzecz… Jeżeli przystępujesz do wykonywania doświadczenia w badaniach, musisz się upewnić, że za każdym razem uzyskasz te same wyniki.

Del Bigtree: Jasne.

Dr Sabine Hazan: W przeciwnym razie porównujesz jabłka i pomarańcze, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Tak więc jeśli na przykład chciałabym porównać pański kał ze swoim, to nie dałoby się tego zrobić. Jesteśmy z różnych obszarów.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Jemy co innego. Tak więc kiedy patrzysz na próbki kału i wynik mówi „normalne”, to co jest normalne? Wie pan, jestem naukowcem, jestem buntowniczką, stale kwestionuję główny nurt. Bo chodzi o mój organizm, prawda? Muszę zrozumieć…

Del Bigtree: Chce mi pani powiedzieć, że bez względu na konsensus, nie chce pani żyć w zgodzie  z nim? Czy może pani chce?

Dr Sabine Hazan: Nie, nie. Na odwrót. Tak naprawdę byłam prawdopodobnie buntowniczką w szkole medycznej, byłam buntowniczką w czasie rezydentury. Ponieważ uważam, że nauka ewoluuje.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Nauka się zmienia. Jednego dnia… Ile… Wie pan, w medycynie obserwowaliśmy tak wiele zmian na przestrzeni lat, prawda? Jednego roku digoksyna jest doskonała na choroby serca, w następnym roku wstrzymajmy się, bo już nie jest, prawda? Jedna metoda leczenia wirusa jest ważna, a za kolejne dziesięć lat już ważna nie jest, prawda? A więc to wszystko zależy od tego jaka nauka jest na topie.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Kto jest naukowcem na topie, którego koncepcje zyskują popularność, prawda?

Del Bigtree: Zgadza się.

Dr Sabine Hazan: W tym momencie to mogę być ja, prawda? Mogę mieć rację lub nie mieć racji co do czegoś, prawda?

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Jak dementi, o którym pan mówi. Jestem na drodze do odkrycia mikrobiomu. Mogę mieć rację, mogę jej nie mieć. Ktoś może… Jakiś cwaniaczek – to moje słownictwo – może spróbować obalić moje poglądy, ale to w porządku. Uznaję to. Lubię krytykę, ponieważ pozwala nam spojrzeć na scenariusz z innej strony.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Dzięki przeszczepowi kału zaczęłam obserwować dużą poprawę. Później zaczęłam dostrzegać, że wiele złych rzeczy dzieje się w związku z mikrobiomem w tym sensie, że nie było żadnego potwierdzenia, więc zasadniczo otworzyłam…

Del Bigtree: Okazało się, że przelotne zainteresowanie nie przedostało się do…

Dr Sabine Hazan: Przelotne zainteresowanie nie miało w ogóle żadnego uzasadnienia.

Del Bigtree: Rozumiem.

Dr Sabine Hazan: Tak więc zaczęłam mówić: „Sądzę, że najlepszym sposobem wykonywania tego, zajmowania się mikrobiomem, jest w pierwszym rzędzie wyjęcie mikrobiomu z poziomu klinicznego. Przyjrzyjmy się jak wyglądają Japończycy w Japonii w porównaniu z Japończykami w Ameryce. Porównajmy wegetarian z osobami spożywającymi mięso. Zobaczmy co lekarstwa robią z mikrobiomem przed i po”. Było to dla mnie niczym ścieżka odkrycia, na której dowiedziałam się jak zadawać pytania i pragnęłam je zrozumieć. A zatem moja ścieżka, to, w jaki sposób tutaj dotarłam… Wybuchła pandemia covid i nie… Ja nie… Wie pan, przeprowadzam badania kliniczne dla koncernów farmaceutycznych praktycznie od trzydziestu lat.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Od pierwszego roku gastroenterologii na Uniwersytecie Florydy. I nie mogłam zrozumieć dlaczego szczepionka, która była tak… Po pierwsze nie mogłam pojąć, że wirus, który mutował i opracowanie szczepionki przeciwko niemu dla wszystkich…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: sądząc, że po prostu powstrzymamy tego wirusa, prawda? Nie mogłam też zrozumieć dlaczego wstrzymujemy wczesne leczenie.

Del Bigtree: Zgadza się.

Dr Sabine Hazan: Powinniśmy gasić pożar. Inaczej mówiąc kilku naukowców ma pomysł, przedstawiają go i gaszą pożar. Kilku naukowców ma inną koncepcję, gaszą pożar w ten sposób. Zatem dla mnie zasadniczo ważniejsze było szybkie ugaszenie pożaru.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Uratowanie życia możliwie największej liczbie osób, a dopiero potem spojrzenie wstecz.

Del Bigtree: No tak. Odnosimy się dosłownie do terminu „pożar”. W szpitalach mówili nam: „Przyjdźcie się zbadać”.

Dr Sabine Hazan: Zgadza się.

Del Bigtree: Och, jak się okazuje bezpiecznik się przepalił, zajęliście się ogniem, ale idźcie do domu, płomienie całkowicie was nie ogarnęły i pożar nie wymknął się spod kontroli.

Dr Sabine Hazan: Tak jest.

Del Bigtree: Kiedy się wymknie spod kontroli i będziecie mieć pożar lasu w swoim organizmie i jeśli będzie wyglądało na to, że stracicie swój dom, wtedy wróćcie i zobaczymy co się da z tym zrobić.

Dr Sabine Hazan: Zgadza się, tak było.

Del Bigtree: To była najbardziej szalona rzecz, jaką obserwowaliśmy na świecie, w którym zawsze mówiono: wczesne leczenie każdego istniejącego w medycynie schorzenia z osobna jest najlepsze. Mówili nam: nie będzie żadnego wczesnego leczenia. Możecie tu wrócić tylko wówczas, gdy będziecie na skraju śmierci, walcząc o życie.

Dr Peter McCullough o blokowaniu metod leczenia Covid-19
Pielęgniarka z epicentrum. Rozmowa z Erin Marie Olszewski.

Dr Sabine Hazan: W śpiączce. Oczywiście. Na tym w zasadzie polegał problem, prawda? To były dla mnie czerwone flagi.

Del Bigtree: Tak.

Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał na SARS-CoV-2 w okresie przed pandemicznym we Włoszech. [wrzesień 2019]

Dr Sabine Hazan: To były czerwone flagi, które mówiły dlaczego ja… Po pierwsze proszę pamiętać, że 14. i 15. marca 2020 roku pisałam protokoły, czyli badałam… Kiedy [oficjalnie] wybuchła pandemia covid, przebywałam wciąż w farmaceutycznym świecie badań klinicznych – w taki sposób się to robi, zwracamy się do FDA (ang. Food and Drug Administration, pl. Agencja Żywności i Leków) . Nadal to wszystko robiłam, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: A więc pomyślałam sobie, że to jest szansa, aby uratować ludzkość, że wkroczę jako lekarka zajmująca się badaniami klinicznymi i zbadam co jest najlepszym protokołem, takim, co do którego czuję, że jest najlepszy. Miałam kilka, wie pan, bieżących dylematów, jak lubię je nazywać. Pierwszą rzeczą było to, że założyłam – z powodu istnienia tych wszystkich laboratoriów analizujących kał, które były niezweryfikowane – cztery lata wcześniej założyłam swoje własne laboratorium, w którym badałam genetykę jelit, mikrobiom.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Tak więc byłam już na tej drodze. Przyjrzyjmy się mikrobiomowi. Zmierzamy w kierunku, w którym firmy farmaceutyczne będą opracowywać produkty z wykorzystaniem materiału fekalnego. Chcę wiedzieć czy mój przyszły pacjent, którego dotyczy materiał fekalny cierpi na chorobę dwubiegunową. Ponieważ w takim przypadku zamieniam C.diff na chorobę dwubiegunową.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Prawda? Ja, jako konsumentka… Jeśli kiedykolwiek będę pacjentką, chciałabym wiedzieć kto jest moim dawcą, prawda?

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Kto jest moim dawcą i jakie ma schorzenia. I pan wie i ja też wiem…

Del Bigtree: To bardzo ciekawe, bo jeżeli samo wykorzystanie materiału fekalnego naprawia jeden problem, przynosi ze sobą chorobę, którą ten dawca może mieć i pacjent ją przejmuje.

Dr Sabine Hazan: Tak, tak. Tak.

Del Bigtree: To w pewnym sensie przypomina niemalże programowanie komputerowe.

Dr Sabine Hazan: To jest trochę jak programowanie komputerowe. To remodulowanie genetyki mikrobów, więc rzeczywiście nieco przypomina programowanie.

Del Bigtree: Tak, to ciekawe.

Dr Sabine Hazan: Tak, obserwowaliśmy przypadki… Po pierwsze obserwowaliśmy przypadki,   kiedy ludzie umierali na skutek przeszczepu kału. Oczywiście próbowaliśmy zwalczyć C.diff i wprowadzaliśmy do organizmu inny zły mikrob, wirusa lub bakterię, która spowodowała śmierć tych ludzi. Obserwowaliśmy przypadki, które można nazwać cudem. Kiedy rzeczywiście właściwie przeprowadza się badanie, kiedy analizuje się mikroby…

Del Bigtree: Powiedziała pani, że pokaże mi pani jedno zdjęcie pokazujące łysienie.

Dr Sabine Hazan: Tak, tak, tak.

Del Bigtree: Wyobraźmy sobie, że mikrobiom może doprowadzić do czegoś takiego.

Dr Sabine Hazan: To był dla mnie początek. Wie pan, dwa przypadki łysienia plackowatego

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan:wywołanego przez C.diff i w zasadzie zwalczaliśmy C.diff nowym mikrobiomem, a oprócz tego skutkiem ubocznym było to, że odrosły im włosy.

Del Bigtree: Chyba mamy tutaj zdjęcia.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Włosy po przeszczepie kału - dr Sabine Hazan

Del Bigtree: Popatrzcie na to. Sam przeszczep kału po to, by zwalczyć C.diff. Popatrzcie, co zrobił z włosami. To nie jest absolutnie szokujące. Ludzie oglądają nasz program od wielu lat, ale jeśli pierwszy raz się z tym stykasz…

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: …to jest to naprawdę według mnie prawdopodobnie najbardziej ekscytująca przestrzeń, jaka istnieje w medycynie.

Dr Sabine Hazan: Też tak myślę.

Del Bigtree: Bo ta koncepcja… Ciągle słyszymy, że jesteś tym, co jesz.

Dr Sabine Hazan: W stu procentach.

Del Bigtree: To nigdy nie było bardziej prawdziwe niż w kontekście tego, co w tej chwili pokazuje nam nauka.

Dieta w Zespole Psychologiczno – Jelitowym (GAPS) w leczeniu Autyzmu i Zespołu Aspergera – dr Natasha Campbell-McBride
Geny „chorobotwórcze” a flora jelitowa – mikrobiom – dr Art Ayers

Dr Sabine Hazan: I myślę, że za te dwa przypadki tak naprawdę odpowiedzialny jest dawca, prawda?

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Ale nie byliśmy w stanie… Inni lekarze nie byli w stanie powtórzyć tych przypadków.

Del Bigtree: Nie mogą ich powtórzyć. Interesujące.

Dr Sabine Hazan: Nie. Zatem co takiego ma dawca? To jest moje pytanie, prawda? Co takiego  ma dawca, co sprawiło, że mikrobiom doprowadził do porostu włosów u tych dwóch pacjentów, a u innych nie, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Miałam przypadek choroby Alzheimera, gdzie mąż stracił pamięć i miał C.diff. i poddałam go przeszczepowi fekalnemu. I po sześciu miesiącach przypomniał sobie datę urodzenia swojej córki. To był oczywiście pierwszy przypadek, kiedy pomyśleliśmy: chwila moment, jeżeli potrafimy wyleczyć jelita, to może będziemy potrafili też wyleczyć mózg, prawda?

Del Bigtree: O rany.

Andrew Wakefield miał rację – Deregulacja układu odpornościowego i pokarmowego związane z autyzmem – Del Bigtree

Dr Sabine Hazan: Ale zanim dostaniemy… Problem w medycynie polega na tym, że ludzie śpieszą się, by tworzyć produkty, prawda? Ponieważ chodzi tylko o nie. Cóż, nie chodzi o to, żeby zrozumieć diagnostykę. Potrzebujemy diagnostyki. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś krwawi.

Del Bigtree: O co chodzi z tym pośpiechem? Czy to pośpiech ze strony inwestorów?

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Czy ze strony przedsiębiorstw macierzystych, które mówią: „Słuchajcie, nie obchodzi nas jak to działa. Jeśli działa, wprowadzamy to na rynek. Ktoś inny będzie się później tym martwił. Dajemy to na rynek i tyle”. Czy tak mniej więcej jest?

Dr Sabine Hazan: Jest dokładnie tak.

Del Bigtree: „Kogo obchodzi dlaczego to działa? Dajemy to na rynek”.

Dr Sabine Hazan: To jest historia. Tu chodzi o historię.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: To historia, która napędza marketing, napędza finansowanie, napędza… I opowieść, która bazuje na nadziei, prawda?

Del Bigtree: Tak.

Potęga narracji w podejmowaniu decyzji

Dr Sabine Hazan: A więc jesteś na coś chory, masz chorobę Parkinsona, masz chorobę Alzheimera. Chcesz, żeby to się zdarzyło w twoim przypadku.

Del Bigtree: Nadzieja się sprzedaje.

Dr Sabine Hazan: Nadzieja się sprzedaje, zgadza się. Ale z drugiej strony, jeśli nadziei towarzyszy myślenie „posłużmy się pedantyczną nauką” lub „rzućmy błoto na ścianę i oczekujmy, że będzie się trzymać”…

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: A problem polega na tym, że jeżeli się nie trzyma, wtedy oni oglądają się za siebie i mówią: „Cóż, hipoteza była błędna. W jelitach niczego nie było”. Ale to nie znaczy, że faktycznie niczego nie było. Po prostu pośpieszyli się z przeszczepem mikrobiomu. Pośpieszyli naukę. A nauka nie tak działa.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Niestety.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Czyli wraz z nadzieją przychodzi… Trzeba robić wszystko skrupulatnie. Trzeba mieć dobre narzędzie diagnostyczne. I właśnie obecnie nie posiadamy dobrego narzędzia diagnostycznego. Tak więc w miarę jak zmierzamy w kierunku, gdzie umieszczamy kał w jelicie człowieka, będziemy napotykać komplikacje. Będziemy napotykać komplikacje takie jak zamiana C.diff na chorobę dwubiegunową, ponieważ osoba będąca dawcą dostaje swoje 200 dolarów za przekazanie kupy. Nie musi zaznaczać w kwestionariuszu „brak problemów psychiatrycznych”. Nie musi zaznaczać w kwestionariuszu „nie podróżowałem/am”. Wie pan, połowa dzieciaków z MIT (Massachusetts Institute of Technology), które są dawcami zaznacza w kwestionariuszu „nigdy nie podróżowałem/am”, „nigdy nie używałem/am narkotyków”, „zdrowy/a”. Dajcie spokój… „Nigdy nie piłem/am alkoholu”. No proszę… Jesteście studentami.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Nie mówcie mi… Tak więc na tym polega problem. Problem w tym, że ufamy tym kwestionariuszom.

Del Bigtree: Czyli mówi pani, że bierzemy coś, co ma bilion składników…

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: O niektórych z tych składników mamy jakieś pojęcie, o większości nie. Bierzemy to w całości. Z jednej strony w składzie może być to, czego potrzebujemy, ale równie dobrze może nie być dokładnie tego, czego nam trzeba i składnik może być zaburzony. Oczywiste jest, że musi być jakaś zrównoważona relacja.

Dr Sabine Hazan: Absolutnie.

Del Bigtree: W jaki sposób te składniki wchodzą w interakcję.

Dr Sabine Hazan: Zgadza się. A większość ludzi nie wie nawet czym jest równowaga. Tak naprawdę, wie pan… Zapoznaję się z danymi, czytam wciąż artykuły na temat mikrobiomiu i mówię: „O mój Boże! Oni strasznie się mylą!” Wie pan, na tym polega problem. Podążamy za jednym nurtem w nauce, za jedną grupą ludzi itd. Niestety, jeśli nie będziemy robić wszystkiego skrupulatnie, nigdy nie uzyskamy odpowiedzi.

Del Bigtree: Cofnijmy się w czasie. Covid opanował świat.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: I pani, chcąc się zaangażować, zaczęła się zajmować metodami leczenia.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: W jaką część dyskusji na temat metod terapii zaangażowała się pani? We wszystkie metody, które działały?

Dr Sabine Hazan: Tak. Po pierwsze… Pierwszą rzeczą, jaką robiłam było leczenie na pierwszej linii frontu. Proszę pamiętać, że 15. marca pisałam protokół dla FDA.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: I powiedziałam… Spojrzałam na wszystkie dane i zobaczyłam wśród nich te od dra Didiera Raoult.

Del Bigtree: Tak. Z Francji.

Dr Sabine Hazan: Z Francji. I to, co zrobiło na mnie wrażenie to sposób, w jaki dr Raoult przeprowadzał badania. Robił co tydzień testy PCR. Nawiasem mówiąc pamiętajmy, że to jeszcze nie dotarło do Ameryki…

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: …kiedy on opublikował już swoje dwadzieścia stron.

Del Bigtree: On już pracował…

Dane CDC sugerują że COVID-19 był w USA już w listopadzie 2019 roku
Koronawirus: Jak sobie z nim poradzić? – Prof. Didier Raoult [Chlorochina]

Dr Sabine Hazan: Tak. Znam francuski, więc przeczytałam jego pierwszy artykuł. To była pierwsza rzecz. Przeczytałam co robią inni lekarze. Poza tym zajmuję się badaniami klinicznymi. Tysiące lekarzy przeprowadza próby kliniczne i są na pierwszej linii frontu badań, więc zaczęłam dzwonić. Telefonowałam do Włoch.

Del Bigtree: Tak.

Hydroksychlorochina – czy działa na koronawirusa? – Dr Vladimir Zelenko
Ryzyko zgonu z powodu COVID-19 koreluje odwrotnie z poziomem witaminy D3 w organizmie, a wskaźnik śmiertelności bliski zeru mógłby być teoretycznie osiągnięty przy stężeniu kalcydiolu [25(OH)D3] na poziomie 50 ng/mL: Wyniki przeglądu systematycznego i metaanalizy

Dr Sabine Hazan: Co tam działa? Włoscy lekarze powiedzieli mi, że witamina C. Przyjęłam do wiadomości – witamina C. Potem dzwoniłam do Chin, do Hong Kongu. Zadzwoniłam do kilku kolegów i spytałam co działa tam. Witamina D. Odnotowałam – witamina D. Następnie zaczęłam się przyglądać całej tej sprawie z cynkiem blokującym covid, prawda? Później zaczęłam… Zwróciłam uwagę na hydroksychlorochinę, z-pack i cynk u dra Raoult i stwierdziłam: cóż… I znowu zaimponowała mi jego metodologia badań, ale także fakt, że oto on ryzykował życie na pierwszej linii frontu i nie umarł.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Proszę pamiętać, że ja… Kilka naszych pierwszych przypadków covidu… Pisałam protokoły, przepuszczałam je przez FDA, ludzie z FDA w ciągu 24 godzin mówili: „Dr Hazan, prosimy ruszać z tym protokołem na pełnym gazie. Ma pani zezwolenie na realizację tego protokołu”.

Del Bigtree: Czyli pani protokół dotyczył czego?

Dr Sabine Hazan: Hydroksychlorochiny, z-pack, witaminy C, witaminy D i cynku.

Del Bigtree: Okej. FDA dowiedziała się tego od pani i powiedziała: „Świetnie, wchodzimy w to”.

Dr Sabine Hazan: „Prosimy kontynuować”.

Del Bigtree: „Prosimy kontynuować”.

Dr Sabine Hazan: ”Prosimy kontynuować badaniami. Prosimy kontynuować”. Nie musiałam nawet przeprowadzać w związku z tym badania klinicznego.

Del Bigtree: O rany.

Dr Sabine Hazan: A potem w ciągu 24 godzin: „Przepraszamy, dr Hazan, musimy przeprowadzić pełną próbę kliniczną w związku z tym”. Odpowiedziałam: „Okej, w porządku, jestem gotowa”. Powiedziałam, że zamiast fazy pierwszej… Badania kliniczne składają się z różnych etapów.

Del Bigtree: Okej, w porządku.

Dr Sabine Hazan: Faza pierwsza… Najpierw przeprowadzane są badania na zwierzętach.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Faza pierwsza, faza druga, faza trzecia, czasami faza czwarta, a potem produkt wchodzi na rynek. Spytałam czy możemy pominąć fazę pierwszą, bo to bezpieczny lek, to hydroksychlorochina i z-pack.

Del Bigtree: Ciągle to stosujemy.

Dr Sabine Hazan: Stosujemy hydroksychlorochinę u chorych na liszaj rumieniowaty, a z-pack… Ile osób, kiedy mają grypę czy są przeziębione, bierze z-pack?

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Zapytałam więc czy możemy po prostu przejść do etapu drugiego, a oni mi pozwolili.

Del Bigtree: Czyli faza pierwsza polega na sprawdzeniu bezpieczeństwa, upewnieniu się, że produkt jest bezpieczny, że dalsze postępowanie jest etycznie bezpieczne?

Dr Sabine Hazan: Tak, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo. Jest to etap sprawdzający bezpieczeństwo.

Del Bigtree: Rozumiem.

Dr Sabine Hazan: Spytałam zatem czy możemy po prostu przejść do bezpieczeństwa i skuteczności. Proszę pamiętać, że ja nadal jestem naiwna w tym całym świecie FDA, farmacji i tego wszystkiego. Myślę sobie: „Założę własną firmę farmaceutyczną, prawda?”

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Bo mam ten protokół, opatentowałam go. To była pierwsza rzecz, jaką zrobiłam, ponieważ leczyłam ludzi.

Del Bigtree: Gdzie jest w tym Zelenko? Czy wyprzedził panią?

Dr Sabine Hazan: Nie, on… Ja napisałam ten protokół i przekazałam go FDA. 3. kwietnia protokół znalazł się na stronie clinicaltrials.gov.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Byliśmy więc na trzecim czy czwartym miejscu na clinicaltrials.gov, czyli miałam dwa protokoły. Pierwszym był protokół profilaktyki – hydroksychlorochina, tylko dwie tabletki, a następnie witaminy C i D oraz cynk przez 3 miesiące.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: To była moja koncepcja profilaktyki. Dlaczego pisałam o dwóch tabletkach hydroksychlorochiny w przypadku kontaktu z kimś chorym na covid? Ponieważ uważałam, że kiedy masz pacjenta ze świerzbem lub wszawicą, prawda…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: …będziesz leczyć jego i jego rodzinę, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Wyniki: Raportujemy, że chlorochina ma silne działanie przeciwwirusowe na zakażenie SARS-CoV komórek naczelnych. Te działania hamujące obserwuje się, gdy komórki są traktowane lekiem przed lub po ekspozycji na wirusa, co sugeruje zarówno korzyści profilaktyczne, jak i terapeutyczne. Oprócz dobrze znanych funkcji chlorochiny, takich jak podwyższenie endosomalnego pH, lek wydaje się zakłócać końcową glikozylację receptora komórkowego, inhibitora konwertazy angiotensyny 2 (ACE2). Może to negatywnie wpływać na wiązanie receptora wirusa i abrogować infekcję, z dalszymi konsekwencjami przez podniesienie pH pęcherzykowego, co powoduje zahamowanie infekcji i rozprzestrzenianie się SARS-CoV w klinicznie dopuszczalnych stężeniach.

Wniosek: Chlorochina skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się SARS-CoV w hodowli komórkowej. Korzystne hamowanie rozprzestrzeniania się wirusa zaobserwowano, gdy komórki traktowano chlorochiną przed lub po zakażeniu SARS-CoV. Ponadto opisany tu pośredni test immunofluorescencyjny stanowi prosty i szybki sposób przesiewania związków przeciwwirusowych na SARS-CoV.” – Virol J. 2005; 2: 69; Chloroquine is a potent inhibitor of SARS coronavirus infection and spread https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1232869/

Dr Sabine Hazan: Tak więc po pierwsze jesteś narażony. Żona właśnie na ciebie nakasłała i masz covid. Bierzesz te dwie tabletki hydroksychlorochiny. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że hydroksychlorochina pozostaje w organizmie przez 29 dni.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Połowa życia hydroksychlorochiny to 29 dni. Dlatego uznałam, że jeśli jesteś narażony, to bierzesz tabletkę…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: …i jesteś chroniony przez 29 dni. Teraz musisz wzmocnić swój mikrobiom witaminą C, witaminą D i cynkiem przez kolejne 3 miesiące. To był proces myślowy, który przyświecał temu protokołowi. Zaczęłam na początku pozyskiwać wszystkich lekarzy na początku. Jednocześnie… To się działo na clinicaltrials.gov. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest clinicaltrials.gov – jest to strona odwiedzana przez każdego lekarza, który chce być na bieżąco z tym, co dzieje się w medycynie lub nauce. Chcesz wiedzieć jaka jest najnowsza metoda leczenia trądziku, wchodzisz na clinicaltrials.com.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: A zatem wszyscy… W pewnym sensie jest to największa platforma, która budzi świadomość… No więc co zrobiłam, kiedy opublikowałam 3. i 4. kwietnia czy 4. kwietnia? Zaczęłam bić na alarm. Zasadniczo, z zachowaniem pełnej transparentności, stwierdziłam: „Uważam, że to jest… jako firma farmaceutyczna Topelia Therapeutics… ‘Topelia’ oznacza turkawkę (ang. topelia turtur dove) symbolizującą pokój”.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Powiedziałam: „Według mnie tak powinna wyglądać profilaktyka. Dwie tabletki, jeśli jesteś narażony, następnie witaminy C i D i cynk przez resztę pandemii, a później leczenie hydroksychlorochiną, z-pack oraz witaminą C, D i cynkiem, prawda?” Zaczęłam więc robić… Uzyskałam aprobatę. Musieliśmy przejść przez coś, co nazywa się organem regulującym, czyli przez komisję bioetyczną. Komisja czekała miesiąc. Jesteśmy w środku pandemii

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: A tu miesiąc. Nawiasem mówiąc moje wcześniejsze doświadczenia z komisją bioetyczną były takie, że gdy przeprowadzałam badania farmaceutyczne, przekazywałam protokół komisji i w ciągu jednego dnia lub tygodnia odsyłała mi ten protokół.

Del Bigtree: Wszystko, co pani robiła wcześniej, zajmowało mniej więcej jeden dzień.

Dr Sabine Hazan: Tak, wszystko.

Del Bigtree: Nagle mówią nam, że trwa pandemia, że w ogóle tego nie rozumiemy…

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Jesteśmy przerażeni, potrzebujemy odpowiedzi.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Czekać 30 dni tylko po to, żeby uzyskać zatwierdzenie dla czegoś, o czym od zawsze wiemy, że jest całkiem niezłe i można to stosować.

Dr Sabine Hazan: Musiałam więc codziennie walczyć, ponieważ… O co wam chodzi? Jesteśmy   w środku pandemii. Ile to będzie trwać? Ludzie umierają, to i tamto… Nie zamierzałam czekać na swój protokół, jako lekarka leczyłam na pierwszej linii frontu. Zaczęłam zbierać kolegów, prawda? Zaczęłam im opowiadać o swoim protokole, ponieważ potrzebowałam ich, aby kierowali do mnie pacjentów, ponieważ na początku nie mogliśmy tego nawet reklamować. A zatem czekaliśmy 30 dni na zatwierdzenie przez komisję bioetyczną, a teraz komisja mówi: „Okej, macie zatwierdzenie”. Tego wieczoru wybuchł tweet: „Dr Hazan przeprowadza nieetyczne badania. Dr Hazan… 5 leków… 5 leków w jedno ramię”. Innymi słowy nie wstrzykiwałam w ramię [nie miałam grupy kontrolnej] placebo, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Ponieważ protokół zatwierdzono jako protokół otwarty.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Zobaczmy czy on działa, zobaczmy czy zabija ludzi.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: A potem martwmy się zastosowaniem placebo lub tabletki cukru, prawda?

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Tak więc wybuchł ten tweet i tak naprawdę nie zwróciłam na niego większej uwagi, prawda? Bo powiedziałam: „Kto w tym momencie przywiązuje wagę do Twittera?”

Del Bigtree: Zgadza się.

Dr Sabine Hazan: Ale opublikował go ktoś, kto pracował w sektorze zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Oksfordzie i miał 396 obserwujących. No więc zaczęłam… Proszę pamiętać, że  to na Oksfordzie opracowano szczepionkę Moderny, prawda?

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: No więc śledziłam ten tweet i miał 77 udostępnień. Moje nazwisko już zmieszano z błotem. Co się dzieje? I wtedy w zasadzie… To była dla mnie w pewnym sensie, wie pan, pierwsza czerwona flaga.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Następnego dnia pojawiała się informacja w serwisie internetowym Stat, informacja w serwisie internetowym Stat: „Dr Sabine Hazan … Firma przeprowadzająca badania kliniczne ‘Progenabiome’ prowadzi próbę dotyczącą pięciu leków bez użycia placebo. Czy to jest w ogóle badanie? Co tu się dzieje? To absolutnie nie jest badanie”. A zatem… Ale ten post nie dostał się do mediów głównego nurtu. Trafił do wszystkich dyrektorów do spraw regulacyjnych komisji bioetycznej i FDA. Tego dnia zadzwonili do mnie z FDA i powiedzieli: „Dr Hazan, przepraszamy, ale musimy panią prosić o przeprowadzenie próby kontrolowanej z użyciem placebo”. W tym samym czasie Zelenko robił swoje.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Lekarze leczyli, ja leczyłam. Tak więc wszędzie w jakimś sensie słychać było pomruk niezadowolenia…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: …w związku z hydroksychlorochiną i z-pack, prawda? Nawiasem mówiąc zaczęłam współpracę przy protokołach z doktorem Tomem Borody, ponieważ dr Borody jest ojcem przeszczepu fekalnego. To on wprowadził na rynek terapię potrójną przeciw bakterii H.pylori. Ma ogromny wkład w medycynę i gastroenterologię, uznałam więc, że… Wszyscy lekarze, naukowcy, my wszyscy gastroenterolodzy podążyliśmy za nim, ponieważ naprawdę poprowadził nas do świata przeszczepu fekalnego. Uznałam, że dla mnie jest to najbardziej uczciwy lekarz, z którym mogę przy tym współpracować. I w czasie gdy ja stosowałam hydroksychlorochinę, on sprawdzał iwermektynę i doksycyklinę.  Mówił mi: „Sabine, tylko iwermektyna, tylko iwermektyna”. Ja mu odpowiedziałam: „Doktorze Borody, jestem teraz zbyt zajęta walką z komisją bioetyczną  jednocześnie ratując ludzkie życie”. W tym samym czasie przekonałam pracujących ze mną naukowców, abyśmy zbadali kał pod kątem covidu. Jeden z nich, dr Papoutsis, stwierdził: „Nigdy nie… Marnujesz… Będzie cię to kosztować prawie 200 tysięcy dolarów. Marnujesz pieniądze. Nigdy nie znajdziesz covidu w kale”. Ja na to: „Jeśli nie zbadam, to nie znajdę”. Tak więc zasadniczo zrobiliśmy mały zakład, a potem… Pierwsza rzecz, którą zrobiłam… Pisząc protokół jednocześnie gromadziłam kał pacjentów chorych na covid. Pierwsi pacjenci, których leczyłam … Jednym z nich był pediatra, ktoś, czyja córka miała covid, kilkoro moich przyjaciół w Malibu czy w Beverly Hills…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Zaczęłam zbierać. Potrzebuję twojego kału, potrzebuję twojego kału.  No więc mieliśmy pierwsze próbki, jakieś osiem czy dziewięć próbek, więc opracowaliśmy… Musieliśmy opracować cały proces, żeby zobaczyć covid w kale. A więc to był pierwszy moment, w którym odkryliśmy tam covid – cały genom, nie mały nieistotny fragment, ale cały, kompletny genom. Nie jeden raz w kale, ale tysiące razy. Inaczej mówiąc tysiące duplikatów covidu w jelitach.

Del Bigtree: Proszę pozwolić…

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Cały czas toczy się dyskusja wśród widzów, że nigdy nie został wyizolowany, że covidu nigdy nie wyizolowano. Czy to zgodne z prawdą stwierdzenie? Bo brzmi to tak, jakby pani coś badała.

Dr Sabine Hazan: Tak. Trzeba pamiętać, że ten wirus i wszystkie dane zostały teraz w większym stopniu ujawnione. Wiemy, że były zmanipulowane.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Będę o tym mówić otwarcie, ponieważ zajmuję się sekwencjonowaniem genetycznym. W pewnym sensie powodem, dla którego… Istnieją ci wszyscy starsi naukowcy i badacze wywodzący się ze starej szkoły, którzy, wie pan… Trzeba wyizolować wirusa, trzeba go przekazać, a następnie reprodukując go dowiadujemy się, że… Inaczej mówiąc izoluję covid, przekazuję go myszy, mysz zapada na covid i to jest moje doświadczenie. To jest podejście naukowe. Nazywamy to naukową… Jest to stara metoda praktykowania nauki, prawda?

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Koncepcja hodowania bakterii czy wirusa, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: W ten sposób dowodzimy, że istnieje.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Teraz już nie musimy tego robić, ponieważ znajdujemy się na etapie sekwencjonowania genetycznego. Innymi słowy badamy sekwencje, kody, DNA, RNA, DNA, a następnie reprodukowanie do RNA. Sekwencje te decydują o tym, co pasuje do wirusa lub bakterii.

Del Bigtree: Czyli możliwe jest wykorzystanie technologii komputerowej.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Można wyizolować wirusa, wyciągnąć go, zobaczyć cały kod genetyczny i powiedzieć: „Chwila moment, wiemy, że to koronawirus, ponieważ posiada wszystkie właściwości koronawirusa”. Widzimy te wszystkie rzeczy, a pani mówi, że dla pani nie ma sensu cofanie się, zeskrobywanie wirusa i przekazywanie go świni. Po prostu zakłada pani… czy rośnie czy też przekazujemy go myszy…

Dr Sabine Hazan: Zgadza się.

Del Bigtree: Możemy zobaczyć… Mamy wystarczająco dużo dowodów naukowych. Jesteśmy bardzo głęboko w to zanurzeni. Po co wracać do archaicznego…

Dr Sabine Hazan: Metod.

Del Bigtree:procesu izolowania?

Dr Sabine Hazan: Tak. Poza tym jest leczenie kliniczne. Inaczej mówiąc masz pacjenta z pozytywnym wynikiem testu PCR, chociaż te testy PCR są, wie pan… Czułość i szczegółowość są naprawdę słabe moim zdaniem.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Mamy pozytywny wynik testu PCR i te same objawy, prawda? Utrata węchu, utrata nosa, kaszel, zadyszka, gorączka, biegunka.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Wie pan, te same objawy. A teraz obserwujemy również w kale sekwencję tego wirusa, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Gdybyśmy nie obserwowali sekwencji tego wirusa, a widzieli wszystkie te objawy, powiedziałabym: „No cóż, może to nie covid, prawda?” Jednak fakt, że zaobserwowaliśmy sekwencję – nazwijmy to jak tylko chcemy… Sekwencja pasująca do objawów – wystarczy dodać dwa do dwóch.

Del Bigtree: Czyli obserwuje pani sekwencję, patrzy pani czy pacjenci mają te objawy i czy występuje sekwencja.

Dr Sabine Hazan: Zgadza się.

COVID – dlaczego terminologia ma znaczenie? – dr Malcolm Kendrick
Covid-19: cztery piąte przypadków to przypadki bezobjawowe – Michael Day

Del Bigtree: Jeśli nie masz tych objawów, nie widać tej sekwencji. Więc jest pani w pewnym sensie w stanie wyizolować w grupach, że te dwie rzeczy idą w parze.

Dr Sabine Hazan: Tak jest. I to usuwa tę całą czułość i szczegółowość, ponieważ jest to medycyna sądowa. Zanurzasz się wystarczająco głęboko w mikrobiom, który znajdujesz i w pewnym sensie  jest to izolowanie. Byliśmy pierwszym laboratorium na świecie, które zastosowało tę technologię do wyizolowania całego genomu w próbkach stolca.

 

Detection of SARS-CoV-2 from patient fecal samples by whole genome sequencing
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33516247/

 

Del Bigtree: Okej, tutaj mamy to badanie. „Wykrywanie SARS-Cov-2 w próbkach kału pacjentów na drodze sekwencjonowania całego genomu”. W porządku. Super fascynujące. Znajduje pani genom.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Zajmuje się pani nim.

Dr Sabine Hazan: Rząd…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: …wiedział o mojej pracy, ponieważ pozostawałam z nim w kontakcie. Proszę pamiętać, że cztery lata wcześniej współpracowałam z rządem. Starałam się ujednolicić swój test laboratoryjny, starałam się zrobić wszystko zgodnie z przepisami, prawda? Tak więc współpracowałam z NIH (ang. National Institutes of Health, pl. Narodowe Instytuty Zdrowia), FDA i NIST – Narodowym Instytutem Norm – który zasadniczo normalizuje wszystkie badania.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Zadzwoniłam więc do Narodowego Instytutu Norm i powiedziałam: „Wiecie co, musicie zwrócić uwagę na kał, ponieważ znajdujemy w nim covid”. Tak naprawdę w Chinach odkryto covid, ale nie całą sekwencją genomu, wykorzystując testy PCR. No więc powiedzieliśmy: „Odkryliśmy całą sekwencję genomu u stu procent pacjentów z pozytywnym wynikiem, ale znajdujemy ją także u pacjentów asymptomatycznych”. Kiedy patrzy się na historię, okazuje się, że tydzień wcześniej mieli objawy, prawda? Zatem to wszystko było skorelowane. Wie pan, zasadniczo medycyna sądowa.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Wtedy Narodowy Instytut Norm zwrócił uwagę na doły kloaczne, ponieważ uświadomił sobie, że może w taki sposób namierzamy wirusa. I wówczas zaczęli przyglądać się internatom i uczelniom, bo dało im to teraz nowy sposób…

Del Bigtree: Pani to zdetonowała. Powiedziała pani: „Możecie go znaleźć…

Dr Sabine Hazan: …w kale”.

Del Bigtree: …w kale”.

Naukowcy wykryli obecność wirusa wywołującego tę chorobę w próbkach ścieków w Barcelonie pobranych 12 marca 2019 r. Wyniki te, przesłane do prestiżowego czasopisma i opublikowane w archiwum medRxiv, sugerują, że infekcja była obecna przed oficjlanym dowiedzeniem się o pierwszym oficjalnym przypadku Covid-19 w dowolnej części świata.” – SARS-CoV-2 detected in waste waters in Barcelona on March 12, 2019

„SARS-CoV-2 wykryto w ściekach Barcelony na długo przed ogłoszeniem pierwszego oficjalnego przypadku COVID-19, co wskazuje, że infekcja występowała w populacji przed zgłoszeniem pierwszego oficjalnego przypadku z importu. Nadzór SARS-CoV-2 w ściekach umożliwiłby przyjęcie natychmiastowych środków w przypadku przyszłych fal Covid-19.” – Sentinel surveillance of SARS-CoV-2 in wastewater anticipates the occurrence of COVID-19 cases

Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał na SARS-CoV-2 w okresie przed pandemicznym we Włoszech. [wrzesień 2019]

Koronawirus w ściekach

Dr Sabine Hazan: Tak, to była moja cała deklaracja programowa, ponieważ uważałam, że… To było bardzo zabawne, bo wcześniej mówił pan o jelitach. Ta cała sprawa była dla mnie boską interwencją.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Ponieważ to chwila, w której zdajesz sobie sprawę, że masz laboratorium zajmujące się sekwencjonowaniem genetycznym, masz firmę prowadzącą badania kliniczne i oba te miejsca są naprawdę potrzebne w pandemii, no i kto inny oprócz mnie ma dwie takie firmy, prawda?

Del Bigtree: No jasne.

Dr Sabine Hazan: Powiedziałam więc sobie… Wtedy w jakimś sensie wskoczyłam… Szósty zmysł mówił mi, że znajdę covid w stolcu. Zatem kiedy odkryliśmy covid w kale, zaczęliśmy  dostrzegać, że hydroksychlorochina i z-pack zwalczają wirusa w stolcu. Czyli… Dziesięciu, dwunastu pacjentów później stwierdziłam: „To jest sposób”.

MEM – SARS – w kanalizacji [jak znajdę]

Del Bigtree: Czyli pani udowadnia istnienie mechanizmu i wykorzystuje go pani do poprawy…

Dr Sabine Hazan: Tak, tak. Miałam więc diagnostykę.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Wyizolowałam – jeśli chcemy to nazwać wyizolowaniem – znalazłam covid w kale. Ustaliłam, że hydroksychlorochina i z-pack zwalczają tego wirusa, więc dla mnie stało się to moim patentem, prawda? Tak więc… I stało się to moim badaniem klinicznym, prawda? Wydarzyło się… Wracając do komisji bioetycznej, w końcu komisja nas zaaprobowała. Zatrzymała nas FDA, abyśmy przeprowadzili badanie kontrolowane z wykorzystaniem placebo. Przekonałam zatem FDA, żeby pozwoliła mi przeprowadzić to badanie, a placebo miały duże dawki witamin.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Czyli w zasadzie… Musiałam przygotować własne witaminy, więc zadzwoniłam do aptekarza w Beverly Hills i powiedziałam: Potrzebuję receptury. Nie mogę mieć… Kapsułka musi być warzywna i musi to być czysta witamina C, witamina D i cynk, ponieważ muszę podać swoje witaminy wszystkim pacjentom biorącym udział w próbie klinicznej. Nie może być tak, że je kupią w CVS/Walmart”.

Del Bigtree: Chciałbym to wyjaśnić. Pominęła pani hydroksychlorochinę i podała tylko witaminy? Czy tak pani zrobiła?

Dr Sabine Hazan: Nie, podałam hydroksychlorochinę, z-pack, witaminę C i D oraz cynk.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Ale hydroksychlorochina i z-pack zabiły wirusa.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Witaminy C i D oraz cynk… Wie pan, ustaliliśmy robiąc testy pacjentom, którzy przyjmowali tylko witaminę C, witaminę D… W rzeczywistości wzmacniały działanie bakterii o nazwie bifidobakteria.  

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Tak więc do tego punktu doprowadziła mnie ta ścieżka. Ale zanim do tego dojdę, bo wiem, że mam tendencję do bycia odrobinę jak huragan, gdy mówię… Przepraszam.

Del Bigtree: W porządku.

Dr Sabine Hazan: Komisja bioetyczna wreszcie nas zatwierdziła, FDA nas zatrzymała, komisja ponownie nas zatrzymała, a następnie znów się pojawiła i powiedziała: „Bardzo przepraszamy, dr Hazan”. To było w maju. Powiedzieli: „Bardzo przepraszamy, dr Hazan, ale nie możemy przeprowadzić pani badania. Będzie pani musiała znaleźć inny organ regulacyjny”. Ten organ regulacyjny wynajęła „Moderna” do przeprowadzenia swojej próby klinicznej. Kiedy to powiedzieli, zaczęłam szukać innej komisji bioetycznej – najlepiej, żeby była niezależna, niewielka, butikowa. Nie jest to łatwe w środku pandemii. Znalazłam taką i w ciągu tygodnia zatwierdziła protokół. Ten tydzień był czasem, gdy… Byłam otwarta na rejestrowanie, gotowa z moim protokołem. I proszę pamiętać, że zajmuję się badaniami klinicznymi.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Wiem jak się rekrutuje pacjentów.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Mam swoje sposoby – od optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych po wszystkie inne metody pozyskiwania pacjentów. Nie byłam w stanie pozyskać ani jednego pacjenta do tego badania klinicznego, ponieważ oni już… Lobbyści wykorzystali Trumpa, by wywołać chaos w moim protokole. Z jednej strony Zelenko mówił o hydroksychlorochinie w nadziei na uratowanie ludzi, a ja tak naprawdę nic wtedy nie powiedziałam, nie powiedziałam: „Hej, to mój protokół, mój schemat”. Bo pomyślałam, że on ratuje ludzkie życie.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: To właśnie powinien robić. Zrobi to, co zrobi. Wie pan, facet miał nieuleczalnego raka płuc.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Walczył o ludzkość, więc stwierdziłam, że to jego deklaracja programowa, jego czas, prawda?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Zelenko… Potem Trump. Byłam w szoku, ponieważ mieszkam w Malibu, próbuję pozyskiwać kolegów w Malibu i nikt nie chciał. Nazywali to lekarstwem Trumpa. A zatem ten protokół został zniszczony. Nie mogliśmy nawet… Nie mogliśmy opublikować na Facebooku czy Instagramie reklamy zatwierdzonej przez komisję bioetyczną. Właściwie to mam zakaz publikowania na Facebooku i Instagramie na którejkolwiek z moich stron. Wie pan, mam strony „L.A. Clinical Trials”, „Ventura Clinical Trials”. Mam wiele stron dotyczących badań klinicznych, które służą pozyskiwaniu pacjentów. Na żadnej z nich nie mogliśmy publikować reklam. To wtedy zaczęłam dostrzegać potęgę lobbingu w Ameryce, prawda?

Za co facebook może Cię zbanować? Za cytowanie rządowej instytucji.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: I…

Del Bigtree: Lobbyści szczepionki „Moderna”.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Pfizer”, „Moderna”, prawdopodobnie „Johnson & Johnson”. Wszyscy oni wkraczają i faktycznie wywierają nacisk na komisje bioetyczne i na cały system i nie pozwalają, żeby jakikolwiek inny produkt…

Dr Sabine Hazan: Zgadza się.

Del Bigtree: Mówiłem o tym w wielu rozmowach, ponieważ według mnie motywacją jest to, że zgodnie z zasadami autoryzacji kryzysowej nie przyśpiesza się wejścia produktu na rynek, ponieważ, wie pani, pośpieszne poddawanie go badaniom, jeśli istnieje jakiś inny produkt, który działa… Nie może być żadnego innego produktu, który działa.

Dr Sabine Hazan: Cóż, gdyby mieli produkt, który działa, nie mogliby kontynuować protokołu.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Czyli nie mogliby rozwijać prac nad szczepionkami.

Del Bigtree: Zgadza się.

Przekręty w badaniach klinicznych “szczepionek” na Covid firmy Pfizer-BioNTech – Canadian Covid Care Alliance

Dr Sabine Hazan: Wiedziałam zatem w tamtym momencie, że w pewnym sensie utknęłam z hydroksychlorochiną. Nie będę… Leczyłam nią ludzi i w dalszym ciągu badałam kał, prawda? Bo nauka to ewoluujące narzędzie.

Del Bigtree: Jasne.

Dr Sabine Hazan: Czy raczej ewoluująca dziedzina. Tak więc w lipcu… Ponieważ nie miałam możliwości pozyskiwania pacjentów, dr Borody powiedział: „Może byśmy przeszli na iwermektynę i doksycyklinę?”

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: To było w lipcu 2020 roku. Tak więc w lipcu 2020 roku rozpoczęłam opracowywanie od nowa innego protokołu. Proszę pamiętać, że te protokoły mają jakieś 300 stron. Trzeba napisać formularz świadomej zgody.

Del Bigtree: O rany.

Dr Sabine Hazan: Pracuje nad tym cały zespół 24 godziny na dobę. Przepisuje, poprawia. Potem musieliśmy złożyć go ponownie w FDA, walczyć z FDA, żeby go zatwierdziła, a potem skłonić radę bioetyczną do zaaprobowania. Zaczęliśmy w lipcu, zaś aprobatę dla iwermektyny, doksycykliny i cynku uzyskaliśmy pod koniec sierpnia. I dla witaminy C i witaminy D, ponieważ uważam, że witamina C, witamina D i cynk odgrywają olbrzymią rolę

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: w leczeniu, profilaktyce i wzmacnianiu bifidobakterii oraz w poprawie stanu jelit. A zatem dla mnie to była podstawa. Następnie zdarzyło się… Wie pan, przeszliśmy przez komisję bioetyczną bez problemu. Rozpoczęliśmy… A później… Wie pan, moi przyjaciele i koledzy… Proszę pamiętać, że wtedy… Peter McCullough promował hydroxipam.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: A Pierre Kory propagował iwermektynę.

Del Bigtree: No tak.

Dr Peterson Pierre o Covidowych Łowcach Skór w USA

Dr Sabine Hazan: Tak więc zadzwoniłam do Pierre’a i powiedziałam coś takiego: „Pierre, gościu, hydroksychlorochina też odgrywa tu rolę”. Iwermektyny nie można stosować samodzielnie, trzeba  podawać także inne leki. Zatem w zasadzie połączyłam tych dwóch lekarzy, bo stwierdziłam: „Prowadzimy tu wojnę, prawda?”

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Najwyraźniej… Gdzieś po drodze… Powiedziałam to doktorowi Borody. Stwierdziłam: „Proszę posłuchać, zacznę stosować te protokoły, ale mówię panu, że powstanie inny ruch przeciwko iwermektynie”. I miałam rację, ponieważ… Kiedy to zobaczyłam, naprawdę się wkurzyłam, bo to było… Seth Meyers, ten komik

Del Bigtree: Tak, Seth.

Dr Sabine Hazan: Tak. Umieścił na końskiej maści…

Dr Sabine Hazan: Przez cały czas zastanawiałam się dlaczego komik mówi o iwermektynie? On tego w ogóle nie rozumie. To sfermentowany produkt bakterii podobny do bifidobakterii. Także wie pan… Dla mnie ta cała sprawa stopniowo… Zaczęłam się wkurzać w tej pandemii, ponieważ to ja leczyłam wszystkich, nikt nie zmarł na mojej zmianie, nikt. Mówimy o wysokich urzędnikach, politykach, celebrytach. Ja jestem na okładkach. Jestem lekarką z Malibu, prawda?

Del Bigtree: Jasne.

Dr Sabine Hazan: I oczywiście nikt nie mówi, bo nie chcą mówić o hydroksychlorochinie. Nie chcą wypowiadać się o polityce, ponieważ ich program sponsorują firmy farmaceutyczne. Tak więc mówiłam o tej drobnej sprawie. Oto ja przeprowadzam badania, oto ja wykonuję próby kliniczne. Widziałam co spotyka moich kolegów, prawda? Szkalowanie

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Oszczerstwa… Lekarze…

Del Bigtree: Siedzimy tu myśląc, że w pewnym sensie zrobili wam bezpłatną negatywną reklamę. Wtedy zacząłem przyglądać się, zacząłem mówić: „Chwila moment, pani zna tych wszystkich ludzi, jest pani w samym środku. Tak naprawdę jest pani w laboratorium i wykonuje najważniejszą pracę”.

Dr Sabine Hazan: Zgadza się.

Del Bigtree: Może pani to udowodnić.

Dr Sabine Hazan: Racja. Tak, prawdę powiedziawszy próbowałam pozostać na uboczu.

Del Bigtree: Całkiem nieźle to pani wyszło.

Dr Sabine Hazan: Tak, dziękuję. Myślę, że próbowałam pozostać na uboczu, ale sądzę, że istnieje również ogromna siła, która stara się mnie tam utrzymać.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Ponieważ… Spójrzmy prawdzie w oczy, przeprowadziłam ponad 300 badań klinicznych dla koncernów farmaceutycznych, więc… Wie pan, jest wiele tabel w moim magazynie, które musimy przechowywać przez 25 lat. Tak więc ja jestem osobą, która zasadniczo wprowadzała leki na rynek, prawda?

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Tak więc opowiedziałam się…

Del Bigtree: …po stronie Boga.

Dr Sabine Hazan: …po złej stronie, prawda? Ale niestety istnieje, wie pan…  Nie będę mieszać z błotem firm farmaceutycznych, ponieważ naprawdę wykonują porządną robotę. Niektóre z nich. Ale w czasie tej pandemii obserwowaliśmy pośpiech związany z produktami, pęd towarzyszący szczepionkom dla wszystkich i badania wykonywane niewłaściwie.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Prawda? Ponieważ badania przeprowadzane we właściwy sposób polegałyby na  wykonaniu testów na zwierzętach. Rozumiem pośpiech, panikę. Masz dom, żonę, 145 kgi boisz się, że covid cię zabije, chcesz szczepionki. Rozumiem to, prawda? Ale jednocześnie dlaczego nie kontynuowaliśmy badań na zwierzętach? Dlaczego nie kontynuowaliśmy badań nad genetyką?

Del Bigtree: Słusznie.

Czy białko kolcowe SARS-Cov-2 powoduje katastrofalne uszkodzenia DNA?
“Kolcopatia”: Białko kolca SARS-Cov-2 jest patogenne, zarówno z wirusa, jak i szczepionki mRNA.
Synergiczne, toksyczne działanie glifosatu i aluminium – dr Stephanie Seneff

Dr Sabine Hazan: Czy szczepionka ma wpływ na genetykę? Czy wpływa na p53? Dysponujemy technologią przed i po. Można było zbadać p53 i stwierdzić czy miał na to wpływ. Czy…

Del Bigtree: Czym jest p53?

Dr Sabine Hazan: P53 to zasadniczo marker, który badamy pod kątem nowotworów.

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Zatem posiadamy technologię. Jeżeli mamy hipotezę…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: …i mówimy: „Te szczepionki powodują raka”…

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Cóż, możemy to zbadać i stwierdzić czy tak jest, prawda? A więc zasadniczo, podczas gdy wszystkie te protokoły były w obiegu, ja postępowałam we właściwy sposób, a FDA mnie obserwowała, ludzie stamtąd przychodzili do mojego biura. W tym samym czasie sporządzałam też inne protokoły. Wie pan, autyzm, przeszczep kału. Jednocześnie opracowywałam inne protokoły dla koncernów farmaceutycznych. Tak więc dla mnie, ponieważ całe moje podejście, które zdecydowało o tym dlaczego pozostałam przy badaniach klinicznych jest takie, że jestem jednym z tych lekarzy, którzy rzeczywiście mają nadzór… Nadzór ze strony głównego badacza definiuje to, kim jestem. Zatem innymi słowy, jeśli zgłasza się do mnie firma farmaceutyczna i mówi: „Chcemy, aby zbadała pani ten produkt”, nie ma problemu. Ale jeżeli ten produkt ma skutek uboczny, wykonuję telefon do FDA i mówię: „Występuje skutek uboczny”. Nie zatajam go ani nie zamiatam pod dywan. Zgłaszam go.

Del Bigtree: Zgadza się.

Dr Sabine Hazan: Ponieważ to właśnie jest czujność w badaniach i medycynie.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: Dlatego zachowałam niezależność. Ludzie chcieli kupić mój ośrodek badawczy, chcieli, bym stała się ich własnością. Ja nigdy tego nie chciałam. Wie pan, chciałam prowadzić badania we właściwy sposób, ponieważ w którymś momencie to ja będę pacjentką, prawda? Będę pacjentką, która będzie zażywać ten lek i będę pacjentką, która będzie potrzebować tego leku, więc badania naprawdę należy przeprowadzać odpowiednio i zgodnie z zasadami etyki, a nie rujnować je z powodu kursu akcji, bo o to się wszystko rozbija.

Del Bigtree: Czyli zabija się iwermektynę, hydroksychlorochinę…

Dr Sabine Hazan: Dokładnie.

Del Bigtree: Nie można przeprowadzać badań w taki sposób, jak by się chciało. Wtedy decydujesz: „Zatrzymajmy się na chwilę, nadchodzi szczepionka”.  Pojawia się szczepionka. Twoi przyjaciele decydują, wie pani… Większość medyków się wtrąca. Pani zapytała: „Czy mogę zbadać… Czy mogę dostać próbki kału przed i po?” Jak pani sądzi, czego pani szukała? Co pani chciała…

Dr Sabine Hazan: Szczerze mówiąc nie wiedziałam czego szukam, prawda? Wie pan, wiedziałam przed covidem jak wygląda mikrobiom. Wiedziałam, że dzieci, a zwłaszcza niemowlęta mają mnóstwo bakterii zwanych bifidobakteriami.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Wiedziałam, że branża probiotyczna… Wie pan, jeśli odwróci się buteleczkę, to na etykiecie napisane jest „bifidobakterie”.

Del Bigtree: To bardzo ważne.

Dr Sabine Hazan: Tak więc zasadniczo bifidobakterie były bardzo ważne, prawda? Pierwszą rzeczą, którą zaczęłam badać było to jaki jest mikrobiom osób z ciężką postacią covidu w porównaniu do osób mających… osób, które miały kontakt z chorymi i nigdy nie zachorowały na tę chorobę, prawda? Oto przykład. Rolnik. Rolnik, którego żona miała covid. On nie zachorował na covid. Pobrał jej ślinę, rozsmarował ją sobie na twarzy i… Nawiasem mówiąc nagraliśmy razem filmik na „You Tube”, który został stamtąd usunięty w ostatnich kilku tygodniach. Była to tylko rozmowa o rolnictwie i o tym, jak przypomina mikrobiom. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele o mikrobiomie rozmawiając o rolnictwie.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Wie pan, nawozy, odchody i tak dalej.

Del Bigtree: To biom sam w sobie. Tak, tak.

Dr Sabine Hazan: Tak, to biom. Używa się nawozu, to kupa krowy.

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: To jest mikrobiom, prawda?

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Tak więc rozmawialiśmy po prostu o wszystkich tych rzeczach, prawda? I jedna rzecz, którą mi powiedział… Powiedział mi to. Na tym filmiku… To było w 2020/2021. Powiedział mi, że nigdy nie zachorował na covid. Moją pierwszą reakcją było: „Matt…”. Na „You Tube”. Powiedziałam: „Matt, czy mogę dostać próbkę twojego kału? I próbkę stolca twojej żony?” Przypadek Matta sprawił, że uświadomiłam sobie to, z czego zdałam sobie sprawę… Przeprowadziłam badanie z udziałem 70 pacjentów. Spośród nich 43 miało ciężką postać covidu, a 20 miało kontakt z covidem. Kilku, jakichś dziesięciu… Od dziesięciu do dwudziestu –  nie pamiętam, w sumie było 72 pacjentów… Zasadniczo zdarzyło się, że pacjenci bezobjawowi mieli bifidobakterie, objawowi w ogóle ich nie posiadali, zaś narażeni mieli ich wiele. Ale mieli także inną bakterię o nazwie faecalibacterium prausnitzii, o której niewiele słyszymy, ponieważ nie  zawiera jej żaden farmaceutyk ani probiotyk. Jednak jest to kolejna bakteria, która faktycznie znajduje się w ludzkich jelitach. Niektórzy mają dużo tych bakterii, inni nie. Tak więc osoby z ciężką postacią covidu nie posiadały w ogóle faecalibacterium ani bifidobakterii i miały wysoki poziom bacteroides, które są niekoniecznie dobrymi bakteriami, jeśli są zaburzone.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: I następnie utrata różnorodności. Inaczej mówiąc ich mikrobiom został przez coś zjedzony. Tak więc hipoteza brzmiała: czy wirus spowodował dysbiozę, brak równowagi, śmierć tych mikrobów?

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Czy może śmierć tych mikrobów nastąpiła z tego powodu, że pacjent już wcześniej miał zaburzony mikrobiom?

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Myślisz o pacjencie, który zażywał antybiotyk na ból zęba

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: …i nagle zachorował na covid albo o pacjencie, który ostro pił i następnego dnia zachorował na covid, prawda? Przebywał w tłumie, dużo wypił. Czy to zabiło jego mikrobiom…

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: …i dlatego był narażony na covid? To tak naprawdę był początek, który pokazał mi, że być może właśnie to obserwuję u moich kolegów ze szczepionką.

Del Bigtree: Jasne.

Dr Sabine Hazan: Czyli tak naprawdę to nie było tak, jak bym badała… „Hej, zlokalizuję konkretnie bifidobakterie. Widziałam po prostu jak wygląda ciężka postać covidu…

Del Bigtree: Obserwowała pani prawidłowość związaną z wirusem.

Dr Sabine Hazan: Tak, obserwowałam prawidłowość u pacjentów wysoce narażonych na covid. I wtedy pomyślałam, że chcę zobaczyć… Nie wiedziałam nawet… I szczerze mówiąc, wie pan, nie byłam… Wie pan, od początku nie byłam przekonana co do tej szczepionki, ponieważ obserwowałam mutacje. Proszę pamiętać, że tych osiemdziesięciu pacjentów…

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Każdy z nich był inny. Każdy miał inną mutację. Niektórzy mieli 4 mutacje białka kolca, niektórzy 3, inni jedną. Wie pan, istnieją różne kombinacje. Obserwując rozwój tego wirusa, dostrzega się, że ma jedną główkę, jedno ciało i jeden ogon, a potem widać, że ma 10 główek, 10 ciał, 10 ogonów. A następnie 20, 33. Istnieją liczne kombinacje tego wirusa. Zatem kiedy się szczepisz i podają ci białko kolca…

Del Bigtree: No tak.

“Nienaturalna ewolucja”: niepodważalne dowody na celowe i systematyczne tworzenie krążących wariantów SARS-Cov-2

Dr Sabine Hazan: Próbują naśladować pierwotne białko kolca…

Del Bigtree: Racja.

Dr Sabine Hazan: …z Wuhan, prawda?

Del Bigtree: To, które miało jedną główkę, jedno ciało i jeden ogon, a teraz ma 20.

Dr Sabine Hazan: Jedno ciało, kolec, prawda?

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: A więc teraz są 33 kolce. Ale istnieją różne mutacje, czyli co zrobisz, umieścisz 33 kolce?

Del Bigtree: To nie ma sensu.

Dr Sabine Hazan: To nie ma sensu. Zawsze próbujesz złapać własny ogon starając się pokonać tego wirusa. Tak więc moja koncepcja polegała na wzmocnieniu mikrobiomu, prawda? Zbadajmy mikrobiom. Ponieważ powstrzymano mnie przed pozyskiwaniem pacjentów i nie przeprowadzałam też zbyt wielu badań klinicznych… Miałam dużo czasu. Cóż, tak jakby. W jeden dzień robię dużo więcej niż większość ludzi, więc…

Del Bigtree: Rozumiem, rozumiem.

Dr Sabine Hazan: Włączyłam tryb huraganu. Trzeba zebrać próbki kału.

Del Bigtree: No tak.

Dr Sabine Hazan: Zaczęłam zatem gromadzić próbki stolca od swoich kolegów. Ludzie zaczęli przychodzić do mnie i mówić: „Hej, słyszeliśmy, że przeprowadza pani badanie dotyczące stanu przed i po szczepieniu. Chcielibyśmy się upewnić, że wiemy jak wygląda nasz początkowy mikrobiom zanim się zaszczepimy, prawda? Bo nie wiemy co znajduje się w szczepionce”.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Czy jest tam jakieś skażenie? Nie wiemy, prawda? Tak wielu rzeczy nie wiedzieliśmy. Tak więc, wie pan, zebrałam jakieś 4 próbki i jedną z rzeczy, które zaobserwowałam było to, że bifidobakterie, które ta ważna branża zwarta miliardy dolarów obniża o 50%, a niektóre do zera

Del Bigtree: Po szczepieniu?

Dr Sabine Hazan: Po szczepieniu, po przyjęciu tej szczepionki. Wtedy stwierdziłam: „Okej, chciałabym zbadać więcej osób”. Zbadaliśmy 34 pacjentów i zaobserwowaliśmy, że faktycznie poziom bifidobakterii obniżył się. Interesujące jest to, że nie straciłam z oczu tych pacjentów, prawda? Stwierdziłam: „Chciałabym kontynuować badanie”. Proszę pamiętać, że wszystkie te próbki kału są drogie. A zatem zgromadziłam próbki stolca, ale stwierdziłam, że chcę dalej prowadzić badanie. Ustaliliśmy, że 90 dni po zaszczepieniu poziom bifidobakterii obniżył się do jakichś… Jeżeli poziom wynosił milion, na przykład milion odczytów, czy też względna liczebność wynosiła jakieś 5%, obniżył się do zera po dziewięćdziesięciu dniach. Szkoda utrzymywała się.

Del Bigtree: O rany.

Trwałe uszkodzenie mikrobiomu jelitowego po podaniu szczepionki mRNA SARS-CoV-2

Dr Sabine Hazan: Tak więc w zasadzie to właśnie obserwujemy.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: I to 90 dni…

Del Bigtree: Czyli obniżyła się do…

Dr Sabine Hazan: Po upływie sześciu do dziewięciu miesięcy.

Del Bigtree: O rany. Czyli zaobserwowała pani wyraźny spadek, poważny spadek w czasie, pogorszenie się stanu i brak samodzielnej naprawy.

Dr Sabine Hazan: Tak, tak. I tak naprawdę w tym opracowaniu zobaczyliśmy… Było czterech pacjentów. Gwoli ścisłości jeden z nich przyjmował witaminy, więc pomyśleliśmy: „Cóż, pewnie dlatego krzywa gwałtownie skręca. Pewnie dlatego idzie w górę”. Zażywał probiotyki i tak dalej. Ale mimo że przyjmował probiotyki i witaminy i to wszystko, poziom jego bifidobakterii i tak się obniżył. Dlatego tak naprawdę nie zmieniłam niczego u tych pacjentów. Wie pan, nie zmieniłam niczego przed i po, ponieważ chciałam zobaczyć… Powiedziałam: „Chcę, żebyście stosowali tę samą dietę.  Chcę, żebyście robili to samo. Jeśli zażywacie probiotyki, jeśli zażywacie witaminy, trzymajcie się nadal tego samego harmonogramu, bo chcę tylko zobaczyć…

Del Bigtree: …jakie jest działanie szczepionki jako takiej.

Dr Sabine Hazan: jakie jest działanie szczepionki jako takiej”. Wydarzyło się coś takiego, że podczas gdy to obserwowałam… Wie pan, przyszła do mnie mała dziewczynka – nie podam jej imienia – dotknięta paraplegią po zaszczepieniu [Maddie de Garay], którą znają wszyscy słuchający pańskich podcastów. Postanowiłam zbadać jej mikrobiom, prawda? Zbadałam go, a jej brat, który otrzymał placeboProszę pamiętać, że dzieci mają dużo bifidobakterii, tak? To dziecko miało ich zero.

Del Bigtree: O rety.

Dr Sabine Hazan: Jej brat, który w zasadzie otrzymał placebo

Del Bigtree: W badaniu otrzymał placebo.

Dr Sabine Hazan: miał dużo bifidobakterii. Tak więc w tej samej rodzinie dziecko cierpiące na paraplegię po zaszczepieniu miało zero bifidobakterii, a…

[Paraplegia – paraliż obejmujący najczęściej kończyny dolne]

Del Bigtree: Jest ktoś, kogo niedawno poznałem. Dlatego tak naprawdę zainteresowałem się tym tematem. Ta osoba się zaszczepiła i wydaje mi się, że po kilku tygodniach lub po około miesiącu powiedziała mi: „O mój Boże, mam najgorsze zatrucie pokarmowe w swoim życiu. Trafiłem do szpitala, omal nie umarłem. W szpitalu nigdy nie spotkali się z czymś takim. Chyba zjadłem kawałek nieświeżego mięsa czy coś takiego”. I to tak naprawdę… Było w tym coś…

Dr Sabine Hazan: Utrzymywało się przez długi czas, prawda?

Del Bigtree: Tak. I ten znajomy rzeczywiście walczył o to, żeby wydobrzeć.

Dr Sabine Hazan: Tak jest. Tak.

Del Bigtree: Czy mogło to być spowodowane spadkiem poziomu bifidobakterii?

Dr Sabine Hazan: Tak, taka jest tendencja. To obserwujemy. Tak więc zaczęłam obserwować… Dr Denise Hertz, która była bardzo… Wie pan, jest gastroenterologiem w Beverly Hills i leczy mnóstwo celebrytów. Jest wybitnym gastroenterologiem. Zaszczepiła się i sama opadła z sił. Opowiada o tym. I ja zbadałam jej kał, ponieważ skierował ją do mnie neurolog. „Hej Sabine, wiem”… A nawiasem mówiąc, na początku wszyscy moi koledzy sądzili, że zwariowałam. Mówili: „Słuchaj, stajesz się antyszczepionkowcem”. Ja na to: „Nie jestem antyszczepionkowcem. Wprowadzam wyniki tych badań na rynek, prawda?”

Del Bigtree: Jasne.

Dr Sabine Hazan: Chcę widzieć naukę. Chcę widzieć dane. Zadawanie pytań i przeciwstawianie się obowiązującej retoryce nie oznacza, że się jest antyszczepionkowcem. Nie oznacza. Tak czy inaczej, ci wszyscy lekarze teraz mi wierzą, ponieważ – wie pan co? – zobaczyli wzrost zachorowań na zapalenie mózgu wywołane przez wirus cytomegalii, wzrost zachorowań na opryszczkowe zapalenie mózgu, wzrost zachorowań na chorobę Parkinsona, wzrost zachorowań na chorobę Alzheimera. Nie potrafią tego wyjaśnić. Zatem ta lekarka przyszła do mnie. Nawiasem mówiąc, dr Denise Hertz jest jedną z najbardziej etycznych, prawych i szanowanych osób w społeczności lekarzy, prawda?

Del Bigtree: Jasne.

Jak działają szczepionki? W dużej mierze nie mamy pojęcia. – Dr Peter Aaby

Dr Sabine Hazan: Przyszła do mnie osłabiona. Zbadałam jej mikrobiom. Zero bifidobakterii.

Del Bigtree: O rany.

Dr Sabine Hazan: Chcę tylko powiedzieć… Od tego momentu zaczęłyśmy wspólnie zwiększać świadomość, ponieważ ja nie boję się mówić, nie boję się pełnej transparentności w moim życiu. Codziennie jestem na Twitterze. Piszę nawet o tym, co jem.

Del Bigtree: Czy ta transparentność… Wiem, że jest coś takiego, jak biom jelitowy, bo słyszę o nim w pracy, którą wykonuję. Ludzie przyglądają się autyzmowi. Tutaj także wykonuje się przeszczep kału.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: W niektóre działania pani również była zaangażowana. Jednak nigdy tak naprawdę nie pochyliliśmy się nad tym elementem czym są szczepionki i, jak się domyślam, także leki.

Dr Sabine Hazan: Zgadza się.

Del Bigtree: Czy uważa pani, w miarę jak posuwamy się do przodu, że widzimy dobrą naukę, zwłaszcza jeśli chodzi o uświadomienie sobie jak ważny jest biom jelitowy, który jest częścią badań dotyczących bezpieczeństwa i badań w sytuacji nagłej?

Dr Sabine Hazan: W stu procentach.

Del Bigtree: Czy powinniśmy badać kał przed i po zaszczepieniu?

Dr Sabine Hazan: W stu procentach. I nie tylko przed i po, ale też po upływie dziewięciu miesięcy i po roku. Chcemy mieć wiedzę, prawda? To samo z antybiotykami. Tak, rozumiemy, że antybiotyki zabijają pneumokoki, przez które teraz chorujesz. Pneumokoki nie zabiją cię w tym momencie. Ale czy antybiotyk nie zabija reszty twojego mikrobiomu i czy nie będziesz miał z tego powodu większych problemów za jakiś czas, prawda? Wróćmy do czasów, kiedy stosowaliśmy antybiotyki na wszystko.

Del Bigtree: Tak.

Konkurencja międzygatunkowa – Dwoinka zapalenia płuc, Haemophilus influenzae i Gronkowiec złocisty
Szczepionki skoniugowane na pneumokoki – Prevenar 13 i Synflorix – Syzyfowa praca – Pneumokoki, Hib
Szczepionki popychają patogeny do ewolucji – presja ewolucyjna

Antybiotyki

Dr Sabine Hazan: Wtedy pojawiła się C.diff. I wtedy musieliśmy przeprowadzić przeszczep stolca. Tabletka już nie pomogła, pomogło przekazanie kału od zdrowego dawcy. Co się dzieje, gdy nie można dłużej liczyć na zdrowych dawców? I z tego powodu, nawiasem mówiąc, zaczęłam badać…

Del Bigtree: Trudno sobie wyobrazić, że szczepionka po prostu zlikwiduje

Dr Sabine Hazan: Cała populacja…

Del Bigtree: Widzieliśmy, że cała populacja…

Dr Sabine Hazan: I na tym polegał błąd. Dlatego się postawiłam. Bo nasze mikrobiomy nie są jednakowe. Niektórzy z nas mają odporny mikrobiom, prawda? Pomyślmy o osobie, która wychodzi z covidu i nie zapada na niego w trakcie całej pandemii. [Prężna, elastyczna] odporność (ang. resilience), prawda?

Del Bigtree: Zgadza się.

Jakim cudem on jeszcze żyje?

Dr Sabine Hazan: Pomyślmy o osobie, która zaszczepiła się pięciokrotnie i nigdy nie miała skutków ubocznych po szczepieniu. [Prężna] odporność (ang. resilience). A zatem odporność jest ważną rzeczą, którą musimy chronić i ocalić, ponieważ odporni [prężni] pomagają nieodpornym. Tak więc jeżeli zabijamy mikrobiom,  niszczymy mikrobiom całej ludzkości to, no cóż, nie ma nadziei dla cierpiących na chorobę Alzheimera, nie ma nadziei dla cierpiących na Parkinsona i na autyzm. Trzeba też powiedzieć o globalizacji. Co daje nam… Co powoduje, że wierzymy, iż wystarczy tylko zażyć tabletkę, która jest dopasowana do nas wszystkich?

Del Bigtree: To szaleństwo.

Dr Sabine Hazan: Prawda? Afrykańczycy mają inny mikrobiom. Żyją w dżungli. Podając antybiotyk takiemu Afrykańczykowi, likwidujemy całą różnorodność jego mikrobiomu. Wie pan, podajemy antybiotyk w dżungli amazońskiej czy też, jak teraz wykazuję, informacyjny RNA. Ludzie nie przeżyliby. Przystosowali się do życia w dżungli dzięki swojemu mikrobiomowi. Tak więc jeśli zmienimy ten mikrobiom i zrobimy z nich w jakimś sensie ludzi z miasta, oni tego nie przetrwają. Jeden mały mikrob wystarczy, by ich zabić.

„Połowa lat czterdziestych XIX w. była dla rolnictwa wielu regionów Europy wyjątkowo feralna, gdyż w stopniu niespotykanym dotychczas równolegle do niskich zbiorów zbóż odnotowano masowe zniszczenia plantacji ziemniaka. Niskie zbiory ziemniaków okazały się katastrofalne dla całych społeczeństw, począwszy od znanego przypadku Irlandii i dotyczyły innych krajów europejskich, w tym monarchii pruskiej (Śląsk), pozostałych krajów niemieckich, Danii, Holandii, Flandrii, Francji. Choroba ziemniaka ukazała w ówczesnym czasie bezsilność człowieka w jej zwalczaniu i konieczność poszukiwań przyczyn i zapobiegania jej w przyszłości, zbierając jednocześnie swoje żniwo w postaci głodu i zwiększonej śmiertelności przez kilka lat z rzędu.” – Źródło: Janusz Myszczyszyn, społeczne i gospodarcze konsekwencje zarazy Ziemniaczanej w latach czterdziestych XIX w.

„Klęskę tłumaczy się rzekomą monokulturą ziemniaczaną, ale mało w tym prawdy. Poza kartofliskami pozostałe dwie trzecie najlepszej ziemi rolnej Irlandii mieniło się od zboża i zielonych pastwisk. Problem nie tkwił w braku żywności, lecz w jej cenie; dla większości mieszkańców wyspy ziemniaki były jedynym daniem, na jakie mogli sobie pozwolić. Wynikło to z sytuacji politycznej Irlandii i właściwości samych ziemniaków.” – Ziemniaczana apokalipsa: Milion ofiar głodu w Irlandii

Del Bigtree: To takie fascynujące. Bardzo się w to zagłębiliśmy, ale chcę wrócić do głównego tematu. Pokazała mi pani ilustrację, która jest w pewnym sensie stanowi porównanie.

Dr Sabine Hazan: Tak.

Del Bigtree: Ale chcę ją pokazać na zakończenie, bo daje dobre wyobrażenie. To mega interesujące.

Dr Sabine Hazan: Cóż, to dotyczy przeszczepu kału.

Gatunki najczęściej występujące według liczby odczytów

Ryc. 1 Gatunki najczęściej występujące według liczby odczytów

 

Del Bigtree: Okej.

Dr Sabine Hazan: Jest to przypadek przeszczepu kału.

Del Bigtree: Okej, tak.

Dr Sabine Hazan: Pierwsza kolumna dotyczy dziecka z bakteriami, które zidentyfikowaliśmy jako lactobacillus animalis.

Del Bigtree: Czyli ta ogromna niebieska kolumna to jeden

Dr Sabine Hazan: Jeden wielki mikrob, który przejmuje…

Del Bigtree: Przejmuje wszystko i jest całkowicie zaburzony.

Dr Sabine Hazan: Całkowicie zaburzony. Przyszedł do mojego gabinetu waląc się w głowę, zgrzytając zębami. Jego rodzice zmieniali się przy nim przez całą noc, ponieważ nie mógł spać. Miał olbrzymią liczbę proteobakterii, które niekoniecznie są dobrymi mikrobami.

Del Bigtree: Rozumiem.

Dr Sabine Hazan: Druga kolumna to mikrobiom jego siostry. Widać, że jest dzieckiem neurotypowym, czyli różnorodnym, wyjątkowym. A następnie po wszystkim, po przeszczepie, dziecko dopasowało się…

Del Bigtree: Co pani przeszczepiła? Pobrała pani…

Dr Sabine Hazan: Jego kał. Jej kał.

Del Bigtree: Pobrała pani jej kał i wszczepiła go pani jej bratu, którego mikrobiom był zaburzony.

Dr Sabine Hazan: Za pomocą kolonoskopii.

Del Bigtree: A trzecia kolumna…

Dr Sabine Hazan: Trzecia kolumna…

Del Bigtree: …pokazuje co dzieje się z tym mikrobiomem.

Dr Sabine Hazan: Tak, to co dzieje się później.

Del Bigtree: Niebieski kolor oznacza brak kontroli.

Dr Sabine Hazan: Potem… I to się utrzymuje. Widzimy, że zaczyna się od wskaźnika Shannona-Wienera 2,2, który zasadniczo oznacza utratę różnorodności.

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: A następnie wzrasta do 6,2. Jestem szczęśliwa, że mogę powiedzieć, iż w zeszłym tygodniu poszedł z dziewczyną na zabawę szkolną.

Del Bigtree: O rany.

Dr Sabine Hazan: Tak więc to dziecko normalnie sypia i zadziwiająco dobrze sobie radzi. A zatem istnieje nadzieja, ale nie możemy zabijać różnorodnego mikrobiomu i musimy zrozumieć co go zabija, zwłaszcza w szczepionkach zawierających informacyjny RNA, które obecnie powstają. Czy białko kolca wyzwala inne wirusy i tym samym zabija mikrobiom? To możliwe, więc…

Del Bigtree: Nie mogę się doczekać wyników pani dalszej pracy. Chcę podziękować, że znalazła pani dla nas czas.

Dr Sabine Hazan: Dziękuję.

Del Bigtree: To było niewiarygodnie fascynujące. Cokolwiek możemy zrobić, by pomóc… Wie pani, gdyby kiedykolwiek potrzebowała pani dofinansowania, pomocy lub wsparcia, po to jesteśmy.

Dr Sabine Hazan: Dziękuję. Tak, próbujemy przyjrzeć się mikrobiomowi noworodków, matek zaszczepionych w odróżnieniu od niezaszczepionych, więc…

Del Bigtree: Fascynujące.

Dr Sabine Hazan: …proszę o pomoc.

Del Bigtree: Czy ma pani… W jaki sposób można to zrobić? Czy jest jakaś fundacja?

Dr Sabine Hazan: Tak, the Microbiome Research Foundation.

Del Bigtree: The Microbiome Research Foundation.org. Sądzę, że powinniśmy się zaangażować w ten proces. A jeżeli chcecie się zapisać na próby kliniczne…

Dr Sabine Hazan: Można się zapisać na próby kliniczne. My zasadniczo…  W „Progenabiome” mamy mnóstwo… Umieszczamy nazwisko na liście i w miarę jak zdobywamy fundusze i kiedy potrzebujemy pacjentów… Wie pan, w tej chwili zajmujemy się chorobą Parkinsona, mikrobiomem chorych na Parkinsona.

Del Bigtree: O rety.

Dr Sabine Hazan: Następnie będziemy przeprowadzali badania na zwierzętach, aby sprawdzić czy te mikroby są prawdziwe i stworzyć model myszy dla choroby Parkinsona. A zatem wiele ekscytujących rzeczy. Pracuję z doktorem Adamsem. Próbujemy opracować analizę składu  autyzmu, abyśmy mogli mu zapobiegać, ale także starać się go leczyć za pomocą tego, co widzieliście, za pomocą technologii. Istnieje nadzieja na przyszłość. Nie możemy wyczuć… Byłam bardzo zawiedziona, gdy jeden z moich artykułów we „Frontiers”… Odkryłam, że „Frontiers” jest czasopismem nieuczciwym [wrogim].

Del Bigtree: Tak.

Dr Sabine Hazan: Opublikowałam artykuł. Była to hipoteza dotycząca powodów działania iwermektyny.

Del Bigtree: Tak. Pokażemy go, jeśli go mamy.

Dr Sabine Hazan: To była…

Del Bigtree: To była hipoteza.

Dr Sabine Hazan: Hipoteza…

Del Bigtree: Hipoteza na temat wpływu iwermektyny na biom.

„Iwermektyna to środek przeciwpasożytniczy, który zyskał uwagę jako potencjalny lek na Covid-19. Jest to związek typu awermektyny, będący fermentowanym produktem ubocznym Streptomyces avermitilis. Bifidobacterium należy do tego samego typu co Streptomyces spp., co sugeruje, że może utrzymywać symbiotyczny związek ze Streptomyces. Obniżony poziom Bifidobacterium obserwuje się w stanach podatności na Covid-19, w tym również w podeszłym wieku, chorobach autoimmunologicznych i otyłości. Stawiamy hipotezę, że iwermektyna, jako produkt uboczny fermentacji Streptomyces, jest w stanie pożywić Bifidobacterium, prawdopodobnie zapobiegając w ten sposób podatności na COVID-19. Co więcej, Bifidobacterium może być w stanie wzmacniać naturalną odporność, zapewniając bardziej bezpośrednią ochronę przed COVID-19. Dane te są zgodne z naszym badaniem, a także innymi, które pokazują, że iwermektyna chroni przed COVID-19.” – Źródło: Front Microbiol. 2022 Jul 11:13:952321; „Microbiome-based Hyopothesis on   Ivermectin’s Mechanism in COVID-19: Ivermectin Feeds Bifidobacteria to Boost Immunity” (”Oparta na mikrobiomie hipoteza dotycząca mechanizmu działania iwermektyny w leczeniu COVID-19: iwermektyna karmi bifidobakterie wspierając odporność”).

Jest tu napisane, że to hipoteza. Dlaczego nie podchwycili tego pomysłu, nie rozpoczęli dyskusji? Może ktoś chciałby się przyłączyć?

Dr Sabine Hazan: Dokładnie. Wie pan, w nauce chodzi o to, żeby udowodnić, że ktoś się myli lub ma rację.

Del Bigtree: Zgadza się. Zamiast tego postarali się, żeby pani zamknęła temat, spaliła go, dopilnowała, żeby nikt więcej tego nie zobaczył.

Dr Sabine Hazan: Tak, tak. Nawiasem mówiąc przesłałam tę hipotezę każdemu znanemu mi lekarzowi ze środowiska akademickiego, aby wiedzieli co dzieje się w medycynie.

Del Bigtree: O rany.

Dr Sabine Hazan: Nie odpuszczę.

Del Bigtree: Niesamowite. Jest pani superbohaterką.

Dr Sabine Hazan: Dziękuję.

Del Bigtree: Naprawdę wspaniale było w końcu gościć panią w studiu.

Dr Sabine Hazan: Dziękuję, dziękuję.

Del Bigtree: Nie możemy doczekać się efektów pani dalszej pracy.

 

Czy SARS-Cov-2 i szczepionka na Covid zabija mikrobiom jelitowy?

https://rumble.com/v3xy45g-covid-zabija-mikrobiom-jelitowy.html

https://www.bitchute.com/video/pvPKI17X28tj/

GB: Mark Sharman o cenzurze w mediach – współpraca rządów z BigTech i Wielką Farmacją

YouTube ban