Kalendarz szczepień w XIX i XX wieku. Jeśli interesuje Cię tylko kalendarz szczepień 2019 to znajdziesz go na samym dole.

Przemysł szczepionkowy bazuje na kilku założeniach, które są niepoprawne:

Pierwsze to – każda osoba będzie wystawiona na każdy wirus i bakterię w otoczeniu, a tak nie jest.

Drugie to – jeśli będziesz narażony, po prostu wystawiony na obecność odry, świnki, różyczki, ospy wietrznej, itp. to na pewno zachorujesz na tą chorobę i będziesz miał najgorszy możliwy przypadek zachorowania i po prostu możesz umrzeć. To też nie jest prawdą.

Trzecie to – jeśli zostaniesz narażony na chorobę i jesteś zaszczepiony to nie ma opcji, że zachorujesz. Wiemy to na pewno, że to również nie jest prawdą, ponieważ gdy pojawiają się choroby takie jak odra, świnka, ospa, błonica, krztusiec czy tężec to jak przeanalizuje się te przypadki to okazuje się, że większość to osoby w pełni zaszczepione, więcej niż jedną szczepionką z odpowiednią liczbą przeciwciał.

Choroby pomału, ale stopniowo przestawały zbierać śmiertelne żniwo na długo zanim pojawiły się szczepionki.

Według zapisów Metropolitan Life Insurance Company od 1911 do 1935 roku cztery główne przyczyny zgonów z powodu chorób zakaźnych w USA to błonica, szkarlatyna, krztusiec (koklusz) i odra. .[Dublin L, Health Progress 1936-1945, New York: Metropolitan Life Insurance Company, 1948, str 12.]

Jednakże, do 1945 roku łączna śmiertelna ilość z powodu tych chorób spadła o 95%, przed wdrożeniem masowych programów szczepień.  [Dublin L, Health Progress 1936-1945, New York: Metropolitan Life Insurance Company, 1948, str 12.]

Według raportu CDC z 30 lipca 1999 roku Achievements in Public Health, 1900-1999: Control of Infectious Disease, zanim wprowadzono szczepionki poprawa warunków sanitarnych, jakości wody, higieny i wprowadzenie antybiotyków były najważniejszymi czynnikami w zwalczaniu chorób zakaźnych.

„Do roku 1900 częstość występowania wielu chorób, np. takich jak cholera, czerwonka, gruźlica, tyfus, grypa, żółta febra czy malaria zaczęła się zmniejszać ze względu na poprawę zdrowia publicznego, których realizacja dalej jest kontynuowana w XX wieku. Lokalne, stanowe i federalne wysiłki mające na celu poprawę warunków sanitarnych i higienicznych wzmacniają koncepcję zbiorowych działań podnoszących „zdrowie publiczne” (na przykład zapobieganie zakażeniom poprzez dostarczanie czystej wody pitnej). Do 1900 roku, 40 z 45 stanów utworzyły wydziały zdrowia. Pierwsze powiatowe wydziały zdrowia powstały w 1908 roku. Od lat 30-tych poprzez 50-te, stanowe i lokalne wydziały zdrowia poczyniły znaczne postępy w działaniach zapobiegających chorobom, takich jakodprowadzanie ścieków, uzdatnianie wody, bezpieczeństwa żywności, zorganizowania usuwania odpadów stałych oraz edukacji społeczeństwa na temat praktyk higienicznych (np. przechowywanie żywności i mycie rąk). Chlorowanie i inne zabiegi uzdatniania wody pitnej rozpoczęto na początku w pierwszych latach XX wieku i stały się powszechną praktyką w dziedzinie zdrowia publicznego i dalszego zmniejszenia częstości występowania chorób przenoszonych przez wodę. Zapadalność na gruźlicę spadła również dzięki zmniejszeniu przeludnienia w domach i zapoczątkowaniu programów kontroli gruźlicy. W 1900 roku, 194 z 100.000 mieszkańców USA umierało z powodu gruźlicy; większość to mieszkańcy obszarów miejskich. W 1940 roku (przed wprowadzeniem antybiotykoterapii) gruźlica nadal była jedną z głównych przyczyn śmierci, ale śmiertelność spadła do 46 na 100.000 osób.”

Według World Health Statistics Annual 1973-1976, tom 2, następował stały spadek występowania chorób zakaźnych w większości krajów rozwijających się niezależnie od odsetka podawanych szczepionek. Badacze podkreślają, że choroby zakaźne zniknęły w wyniku poprawy warunków sanitarnych, zaopatrzenia ludności w wodę, wzrost higieny osobistej, a także lepszej dystrybucji oraz zwiększone spożycie świeżych owoców i warzyw. Od 1850 do 1940 roku występowanie chorób spadło o 90% i utrzymywało się na tak niskim poziomie gdy rozpoczęto wprowadzanie szczepionek. Ponadto, występowanie chorób na które nigdy nie było szczepionki również dramatycznie spadało.

Oczekiwana dalsza długość trwania życia – J. I. Rodale

W linku znajdziesz polską książkę z 1904 roku opisującą historię szczepień przeciw ospie autorstwa Wincentego Pixa – O krzyczącej niedorzeczności i strasznej szkodliwości szczepienia ospy. – podsumowanie ponad stu lat szczepień.

Szczepionki, jeśli w ogóle działają, w tym sensie, że mają wpływ na zapobieganie chorobom, a nie tylko przyczyniają się do produkcji przeciwciał w organizmie [z tych pożądanych działań] to sposób w jaki są nam od kilka dekad przedstawiane, stanowi przykład czegoś co można nazwać jednostronną teorią poprawy zdrowia. Jednostronne teorie charakteryzują się tym, że gloryfikują rolę jakiegoś pojedynczego czynnika i stoją na stanowisku, że właśnie tylko ten czynnik w ostatecznej instancji decyduje o całości.

Regularnie można spotkać się z argumentem, że jeśli zrezygnujemy ze szczepionek to wrócimy się do mroków średniowiecza. Proponuję pewien eksperyment myślowy i wrócenie się do XIX i początków XX wieku gdzie miałbyś cały pakiet dzisiejszych szczepień, a do tego kiepski dostęp do mydła, albo mydło arsenowe, brak proszku do prania, jeśli olewasz higienę osobistą to kąpiesz się od święta do święta w wodzie, brak lodówki i zamrażarki, świeże warzywa i owoce tylko w lecie, jeśli mieszkałbyś w mieście to czerpiesz wodę ze studni do której sączą się ścieki, albo z rzeki do której ktoś wyżej wrzucił odchody, śmieci zalegają wokół, bo nie ma ich kto wywieźć. Na ulicach miast całe tony końskiego łajna. W mieszkaniu grzyb, pleśń i farba z ołowiem, albo arsenem. Nie ma papieru toaletowego. Podcierasz się liściem, słomą lub w ostateczności gołą ręką. A ponieważ nie ma bieżącej wody to rękę wycierasz w trawę, ścianę lub piasek. A każdy kto postuluje, aby lekarz, który właśnie skończył kroić trupa wymył ręce zanim zacznie brać się za odbieranie porodu, zostanie poddany ostracyzmowi jak to się przytrafiło pionierowi tamtych czasów o imieniu Ignaz Semmelweis, który trafił w 1865 roku za kratki w kaftanie bezpieczeństwa za swoje postulaty. Do tego arsen stosowany jest na różne dolegliwości jak obecnie apap. W kosmetykach masz pierwiastek promieniotwórczy rad. Żywność jest podrabiana i dla  przykładu codziennie jesz chleb z aluminium, albo gipsem. Niemowlęta karmione są modnymi, ale zakażonymi butelkami, pokarm to mieszanka na bazie mąki, albo zepsute mleko z prątkami gruźlicy. Nie ma antybiotyków. To tylko część z jeszcze dłuższej listy.

Jak myślisz, czy w takich warunkach różnego rodzaju bakterie, wirusy, mykoplazma, patogeny, białka, metale ciężkie, formaldehyd, polisorbat, formaldehyd, msg podawane domięśniowo poprawią Twój stan zdrowia i zdolność do walki organizmu z chorobami?

Poniżej przedstawione są różne wykresy, głównie wskaźniki śmiertelności [kliknij, aby powiększyć]: Pierwsze 50 pochodzi z książki Dissolving Illusions.

GRAFIKI POJAWIĄ SIĘ W NAJBLIŻSZYM CZASIE. Zostały skasowane przez przypadek. Kopia jest dostępna pod tym linkiem

https://web.archive.org/web/20171207133555/http://szczepienia.wybudzeni.com:80/kalendarz-szczepien/

Poniższa seria filmów dokumentalnych rzuca trochę światła na warunki w jakich ludzie mieszkali w przeszłości, czasów z których są brane liczby, które wykorzystuje się do uzasadniania szczepień obecnie:
Opis
Dr Suzannah Lipscomb zabiera nas w czasy Tudorów w poszukiwaniu zabójców grasujących w ówczesnych gospodarstwach domowych. Epoka Tudorów to czasy, w którym pojęcie „domu” całkowicie zmieniło znaczenie. Domy kupców i handlarzy stały się konstrukcjami składającymi się z wielu pokoi. Zastąpiły jednoizbowe domostwa, które do tej pory były normą. Kalendarz szczepień. To zmusiło ówczesnych budowniczych do stosowania nowych rozwiązań konstrukcyjnych i nowych technologii, z których niektóre okazywały się śmiercionośne. Dr Lipscomb odkrywa, że w domach Tudorów makabryczna śmierć czaiła się prawie na każdym kroku, wciąż ukryta w brudzie i rynsztokach charakterystycznych dla średniowiecza. Co gorsze, okazuje się, że dziś wciąż żyjemy z niektórymi zabójcami z tamtej epoki.

Kalendarz szczepień 2019

”Opis
Ludzie epoki wiktoriańskiej podobni byli współczesnym w swoim zafascynowaniu technologią i obsesją wobec materialnego świata. W prezentowanym dokumencie dr Suzannah Lipscomb uświadomi widzom, że żyjący w czasach wiktoriańskich ludzie byli naszymi królikami doświadczalnymi – testując, jako pionierzy, nietestowane i niesprawdzone do tamtej pory, aspekty życia codziennego, które dzisiaj, dla nas, są już codziennością i oczywistością. Z siedziby w wiktoriańskim domu, który posłuży jej też jako laboratorium dr Lipscomb przeprowadzi śledztwo w sprawie ‘skrytych zabójców’ w jego wnętrzu. Kalendarz szczepień. Opowie jak w formie ubocznego efektu rewolucji przemysłowej w Anglii dostali się oni do ówczesnych domostw i w jaki sposób, po raz pierwszy udało się ich ujawnić dzięki naukowym badaniom i jak usiłowano się ich pozbyć. Przeprowadzi eksperymenty z arszenikiem w tapecie, wyhoduje bakterie w butelce dla niemowląt, przymierzy uwierający gorset – wszystko aby odkryć zabójcze pułapki codziennego życia w czasach wiktoriańskich.
”Opis
Epoka wiktoriańska był to czas ekspansji wielkich miast i wzrostu konsumpcjonizmu. Dr Suzannah Lipscomb bada, jakim szkodliwym czynnikom byli poddawani ówcześni ludzie – od produktów spożywczych po ubrania i przedmioty użytkowe. Kalendarz szczepień. Program ujawnia domowe horrory codziennego życia w XIX wieku i straszne konsekwencje ówczesnych nowości oraz obala ukute wtedy przekonanie, które manifestowało się w powiedzeniu „bezpieczny jak dom”.

Kalendarz szczepień dla dzieci

”Opis
Na początku XX wieku rządy nowego króla zapoczątkowały erę wynalazków i innowacji, które odmieniły nasz styl życia. Elektryczność, chłodnie do przechowywania jedzenia i ogromna ilość nowych materiałów obiecywały sprawić, że w domach stanie się jaśniej i wygodniej. Jednak brak zrozumienia potencjalnych zagrożeń płynących z nowoodkrytych usprawnień, powodował częste i groźne wypadki, straszne okaleczenia, a nawet śmierć. Kalendarz szczepień. Dr Suzannah Lipscomb zabiera nas do Anglii z początków XX wieku, gdzie w ówczesnych domach w powszechnym użyciu były skarpety z azbestem i radioaktywna pasta do zębów. Dowiemy się jak doszło do odkrycia ich śmiertelnie niebezpiecznych właściwości i jak nawet do dnia dzisiejszego niektórzy ludzie żyją z konsekwencjami edwardiańskiego entuzjazmu dla nieprzebadanych i nieprzetestowanych produktów.

Kalendarz szczepień 2018

Mimo, że tematyka wykładu poniżej jest zupełnie inna to prelegent opisuje w nim warunki w jakich żyli ludzie w XVIII i XIX dzięki czemu mamy szerszy kontekst dla występujących chorób w tamtych czasach.

Krzysztof Karoń – Etyka katolicka a duch kapitalizmu