Skład szczepionek

Skład szczepionek, czyli o czym lepiej nie informować klienta

Poniżej znajdziesz linki i materiały opisujące skład szczepionek. O pewnych rzeczach być może już wiesz, ale być może dowiesz się czegoś nowego. Poniższe linki do szczepionkowych składników nie wyczerpują tematu. Są to materiały, do których do tej pory udało nam się zrobić tłumaczenia.

Czy naprawdę znamy skład szczepionek?’

W 2012 roku w przeglądzie epidemiologicznym nr 66: 643 – 649 opublikowano artykuł pod tytułem „Wykrywanie Zanieczyszczeń Czynnikami Zewnątrzpochodnymi w Ocenie Bezpieczeństwa Szczepionek” a w nim mowa jest o zanieczyszczeniach, które o ile obecnie prawdopodobnie są usuwane to w przeszłości stanowiły bonus do zawartości strzykawki.

„Przy omawianiu roli potencjalnych zanieczyszczeń wirusowych w aspekcie bezpieczeństwa szczepionek należy nadmienić, że do potencjalnych niewirusowych zanieczyszczeń zalicza się grzyby i bakterie, w tym mykoplazmy, spiroplazmy, prątki, riketsje, a nawet przedstawicieli pierwotniaków i innych pasożytów. Do zanieczyszczeń zalicza się także białka prionowe powodujące pasażowalne encefalopatie gąbczaste TSE (Transmissible Spongiform Encephalopathy).” – Wykrywanie zanieczyszczeń czynnikami zewnątrzpochodnymi w ocenie bezpieczeństwa szczepionek

 

Szczepionkowe substancje pomocnicze – 2016 – pdf po ang
http://www.vaccinesafety.edu/Components-Excipients%2016-0901.pdf

Skład szczepionek i podłoża na których powstawały – Substancje pomocnicze zawarte w szczepionkach zatwierdzonych w USA według szczepionek – styczeń 2017
https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/appendices/B/excipient-table-2.pdf

Wirusy w szczepionkach – żywe, atenuowane i inaktywowane
Badanie wirusów w komórkach stosowanych do wytwarzania szczepionek; oraz ocena potencjalnego zagrożenia związanego z przenoszeniem wirusów na ludzi. – dr Arifa S. Khan, FDA
Napletki noworodków są używane do produkcji szczepionek
Technologie wytwarzania szczepionek
Szczepionki z aluminium, skwalenem, tiomersalem. Nie ma powodu do strachu? Naprawdę?
 

Związki aluminiumAlergeny
Formaldehyd
Fenoksyetanol
PolisorbatMykoplazma
Tiomersal Retrowirusy
HerbicydyAmeby
BoraksL-histydyna
Adiuwant 1018Szkło
Inne pierwiastki

 

Linie komórkowe pozyskane z tkanek abortowanych płodów wykorzystane do produkcji szczepionek.

Acambis 1000 (ospa) Acambis — MRC5
Avaxim (WZW A) Pateur Merieux — MRC5
Biavax (świnka, różyczka) Merck — RA273, WI-38
Ervevax (różyczka) Smithkilne Beecham — MRC5
Havarix (WZW A) Smithkilne Beecham — MRC5
Imovax HDCV, DCO (wścieklizna) Pasteur Merieux Connaught — MRC5
Meruvax II (różyczka) Merck — RA273, WI-38
MMR II (odra, świnka, różyczka) Merck Sharp & Dohme — WI-38
MR VAX (odra, różyczka) Merck — RA273, WI-38
Poliovax (polio, OPV) MRC5
Priorix (odra, świnka, różyczka) Smithkline Beecham — MRC5
Proquad (mmr, ospa) Merck — RA273, WI-38, MRC5
Twinrix (WZW A i B ) GSK — MRC5
VAQTA (WZW A) MSD — MRC5
Varivax (ospa wietrznaa) MSD — WI-38
Zostavax (półpasiec) Merck — MRC5, WI-38
Koszt abortowanych komórek płodowych:
http://www.atcc.org/products/all/CCL-171.aspx
http://www.atcc.org/products/all/CCL-75.aspx

Mutageneza, Autoagresja i Chimeryzm – Szczepionki produkowane w oparciu o komórki abortowanych dzieci.

Dokument w formie prezentacji FDA o problemach związanych z resztkami DNA w szczepionkach z 2005 roku. Z ciekawostek mamy np. na stronie nr 3 o tym, jak w 1986 roku WHO ustanowiło limit DNA w szczepionkach na ≤100 pg na dawkę, a w 1996 został on podniesiony do ≤10 ng na dawkę (producenci nie byli w stanie sprostać poprzednim wymaganiom). Potem na str. 8 o nowotworowych właściwościach jako konsekwencji integracji obcego DNA do genomu odbiorcy i zaburzaniu genów supresorowych, zdolności do generowania czynników zakaźnych jak retrowirusy (i podane są badania na ten temat od str. 14) i na koniec stwierdzają, że brakuje długoterminowych badań bezpieczeństwa na ludziach, więc wraz z upływem czasu i zbieraniem nowych danych mogą nastąpić zmiany w zaleceniach ( = eksperymenty na dzieciach).

Issues Associated With Residual Cell-Substrate DNA – dr Keith Peden
https://cogforlife.org/FDApowerpointDNA.pdf
https://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/05/slides/5-4188S1_4draft.ppt

Zespół dr Deisher odkrył, że poziom ludzkiego DNA w badanych szczepionkach wynosił od 142 ng – 2000 ng na dawkę, czyli daleko poza tak zwany „bezpieczny” poziom.
Impact of environmental factors on the prevalence of autistic disorder after 1979
http://academicjournals.org/article/article1411048618_Deisher%20et%20al.pdf

Zestaw linii komórkowych, które są wykorzystywane do namnażania wirusów m.in. dla szczepionek:

A549 (ludzka heteroploidalna, pochodząca z nowotworowych tkanek płucnych) – adenowirusy, wirus opryszczki, OSPA WIETRZNA
BGMK (z nerek koczkodana zielonego, opracowana w celu wyizolowania enterowisusów) – coxsackie A, enterowirusy, norowirusy, POLIO, chlamydia trachomatis
HEp-2 (ludzka heteroploidalna, uzyskana z nowotworowych komórek szyjki macicy) – adenowirusy, coxsackie B, wirus opryszczki, POLIO, wirusy RSV, chlamydia pneumonia
McCoy (pozyskane z nowotworowych komórek myszy) -chlamydia trachomatis
MRC-5 (pozyskane z normalnych tkanek płucnych 14-tygodniowego PŁODU LUDZKIEGO) – adenowirusy, coxsackie A, wirusy cytomegalii, wirusy ECHO, wirusy opryszczki, POLIO, rinowirusy, RSV, OSPA WIETRZNA
HFF (diploidalne, pozyskane z ludzkiego NAPLETKA) – adenowirusy, coxsackie A, wirusy cytomegalii, wirusy ECHO, wirusy opryszczki, POLIO, OSPA WIETRZNA..
Vero (diploidalne, pozyskane z nerek małp) – coxsackie B, wirusy opryszczki, wirus ŚWINKI, POLIO
WI-38 (diploidalne, pozyskane z LUDZKICH KOMÓREK EMBRIONALNYCH, z tkanek płucnych) – adenowirusy, coxsackie A, wirusy cytomegalii, wirusy ECHO, wirusy opryszczki, POLIO, rinowirusy, RSV, OSPA WIETRZNA
MDCK (pochodząca z nerek psa rasy Cocker Spaniel) – enterowirusy, wirusy GRYPY (parainfluenzy) Skład szczepionek.

 

FDA o możliwości wystąpienia wirusów onkogennych w szczepionkach

 

 

W linku obok jest Transkrypt ze spotkania Komitetu Doradczego ds. Szczepionek i Innych Produktów Biologicznych (VRBPAC), jakie odbyło się 19 września w 2012 roku w siedzibie Agencji Żywności i Leków (FDA). Zapis dostarcza nam informacji na temat materiałów wykorzystywanych do namnażania wirusów i wytwarzania z nich szczepionek. Producenci szczepionek i ludzie pracujący w tym przemyśle określają je mianem kultur i linii komórkowych lub substratu (podłoża). Nadają im zakodowane numery, abyście musieli się namęczyć, zanim odkryjecie, czym tak naprawdę są. My będziemy nazywać rzeczy po imieniu – owe linie komórkowe to de facto kawałki ludzkich i zwierzęcych ciał.

1.Komórki diploidalne. Pobrane z usuniętego płodu. Wykorzystane do produkcji szczepionki przeciwko ospie wietrznej.
2. Komórki MRC-5. Komórki diploidalne pobrane w 1966 roku z tkanki płucnej chłopca rasy białej, którego matkę poddano aborcji w 14 tygodniu ciąży z powodu „zaburzeń psychiatrycznych”. Wykorzystane do produkcji szczepionki przeciwko żółtaczce typu A, wściekliźnie, ospie wietrzne i MMR (odra, świnka, różyczka).
3. Komórki Hi-5. Komórki jajowe gąsienicy błyszczki ni. Wykorzystane do produkcji szczepionki HPV (wirus brodawczaka ludzkiego).
4. Komórki Vero.Pobrane w 1962 roku z aneuploidalnych [zawierających anormalną liczbę chromosomów] komórek nerkowych afrykańskiej zielonej małpy. Wykorzystane do produkcji szczepionki przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu, DTP (błonica, tężec, krztusiec), żółtaczce typu B, ospie wietrznej, rotawirusom oraz współczesnemu polio. Na marginesie warto wspomnieć, że szczepionka przeciwko polio wg Salka (IPV, tzw. inaktywowana) była zanieczyszczona wirusem Simian 40, obecnym w komórkach nerkowych rezusów, który prawdopodobnie jest jedną z przyczyn wysokiego wskaźnika zachorowań na raka.
5. Komórki MDCK (psie komórki nerkowe Madin-Darby’iego). Pobrane w 1958 roku z nerki dorosłej suki cocker spaniela. Wykorzystane do produkcji szczepionki przeciwko grypie sezonowej Flucelvax.
6. Komórki WI-38. Pobrane w 1960 roku z tkanki płucnej 3-miesięcznego żeńskiego płodu rasy białej. Wykorzystane do produkcji szczepionki przeciwko adenowirusom oraz MMR.
7. Komórki RA 27/3. Pobrane z poronionego płodu kobiety chorującej na różyczkę. Namnożone na komórkach WI-38, a następnie wykorzystane do produkcji szczepionki przeciwko różyczce.

A oto 3 rodzaje komórek liniowych, które były przedmiotem ich dyskusji:
1. Komórki CEM. Pobrane od 4-letniej białej dziewczynki chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.
2. Komórki HeLa. Najszerzej wykorzystywane komórki liniowe świata. Pobrano je od czarnej kobiety Henrietty Lacks (bez jej zgody), która zmarła w 1951 roku na raka szyjki macicy. Historia tej kobiety została opisana w książce pt. The Immortal Life of Henrietta Lacks (“Wieczne życie Henrietty Lacks”). Naukowcy uwielbiają komórki nowotworowe szyjki macicy tej kobiety, gdyż jako pierwsze przetrwały i namnożyły się w hodowli. Były tak zjadliwe, że zaczęły infekować inne komórki liniowe w laboratoriach na całym świecie, nabierając badaczy, którzy analizując jakąś komórkę, nie wiedzieli, że zajmowali się de facto komórką HeLa (w tym miejscu nasuwają się pytania o kondycję nauki, która na pierwszy rzut oka do niczego dobrego nie prowadzi).
3. Komórki A549. Płucne komórki rakowe pobrane w 1972 roku od 59-letniego białego mężczyzny.

Źródło: Worshiping at the Altar of Pus: How putrid matter is the alpha and omega of vaccination, Tłumaczenie: PRACowniA