Wirusy w szczepionkach – żywe, atenuowane i inaktywowane

Wirusy atenuowane w szczepionkach - żywe

 

Zwój nerwowy korzenia grzbietowego przylega do kręgosłupa

Zwój nerwowy korzenia grzbietowego przylega do kręgosłupa.
To tam pojawia się wirus ospy wietrznej-półpaśca.
Wirus ospy wietrznej-półpaśca jest to ludzki herpeswirus typu 3, który zostaje na zawsze.

Wzrost wirusa na potrzeby produkcji szczepionek

Wirusy szczepionkowe muszą być hodowane w komórkach gospodarza.

Komórki HeLa (Henrietty Lacks) zapoczątkowały wiek wirusowych szczepionek poprzez zapewnienie ciągłej linii komórkowej dla szczepionek przeciwko polio – w 1952 roku (zmarła w 1951 r.).

Ponad 30.000 opublikowanych badań może być błędne z powodu zanieczyszczonych komórek – Peter Dockrill

Wirusy są namnażane na liniach komórkowych w celu uzyskania produktów szczepionkowych. Są to komórki utrzymywane przy życiu przez dziesięciolecia, które zostały “unieśmiertelnione”, aby nigdy nie umrzeć. Naukowcy odkryli, jak można komórki płodowe przekształcić w formę rakową, badając super nowotwór Henrietty. To było w 1951 roku, rozpoczynając erę szczepień na ślepo.

Rodzaje hodowli tkankowej

linie komórkowe Cho K1 i HeLa

Wirusy w szczepionkach – żywe, atenuowane i inaktywowane

Wirusy atenuowane i nieatenuowane

Sprawiono, że komórki nowotworowe Henrietty Lacks stały się nieśmiertelne. Dokonano tego w 1951  roku, w tym samym roku w którym zmarła. Jej komórki rakowe nadal żyły poza jej ciałem. Było to zjawisko, którego nikt nie widział z wyjątkiem kilku przypadków. Było to coś rzadkiego przed 1952 rokiem, w czasach gdy tworzono szczepionkę przeciwko wirusowi polio na rosnącej masie komórek nowotworowych Henrietty.

Fabryka Dehradun do produkcji szczepionek w Uttarakhand w Indiach.

Fabryka Dehradun do produkcji szczepionek w Uttarakhand w Indiach.

 

Praktycznie WSZYSTKIE kultury siewne wirusa są hodowane na komórkach rakowych HeLa (rak Henrietty Lacks), co rozpoczęło wiek szczepionek wirusowych, poczynając od wirusa polio rosnącego w dużych ilościach na komórkach HeLa, które nigdy nie umarły.

Przed komórkami HeLa w 1951 roku wirusy hodowano w zwierzętach. Na przykład ospa prawdziwa była zeskrobywana z podbrzusza zainfekowanych krów!

Firma Merck oznajmia:

“Szczepionkę MMR II należy podać na miesiąc przed lub po podaniu innych żywych szczepionek wirusowych. MMR II podawano jednocześnie ze szczepionką VARIVAX i PedvaxHIB stosując oddzielne miejsca wstrzyknięć i strzykawki.” – str. 8 https://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVaccines/UCM123789.pdf

Receptura szczepionki MMR

Wirus różyczki w trójwalentnej żywej szczepionce MMR może być problematycznym wirusem, wspomaganym przez wirusy odry i świnki infekujące system immunologiczny którego tymczasowo nadwyrężają/upośledzają.

Różyczka u niemowląt i kobiet w ciąży – Hilary Butler

Szczepionkę MMR zaprojektowano tak, aby wirusy odry i świnki mogły proliferować i infekować komórki osoby zaszczepionej, podczas gdy wirus różyczki jest niezwykle niebezpieczny podczas wczesnego rozwoju dla płodu ludzkiego. Ten wirus różyczki jest genetycznie modyfikowany, aby był wrażliwy na temperaturę, co oznacza, że ​​replikuje się aż do czasu gdy ciało ma gorączkę, a następnie unieruchamia proliferację większej ilości wirusa.

Każdego roku w Ameryce rodzi się około 25.000 porodów z Małogłowiem [Mikrocefalia], a wiele z nich może być rezultatem szczepień szczepionką MMR, zanim kobiety zorientują się, że są w ciąży lub wywołają zdjęcia z podróży.

„Małogłowie może być następstwem jakiegokolwiek obrażenia, które zaburza wczesny wzrost mózgu i może być widoczne w postaci setek zespołów genetycznych. Rocznie u około 25.000 niemowląt w Stanach diagnozuje się małogłowie.”Practice parameter: Evaluation of the child with microcephaly (an evidence-based review): report of the Quality Standards Subcommittee of the American Academy of Neurology and the Practice Committee of the Child Neurology Society; Neurology. 2009 Sep 15;73(11):887-97. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19752457

Spośród 4 wirusów neurotropowych podawanych jednocześnie 12-miesięcznym dzieciom, wirus różyczki będzie najbardziej niebezpieczny, podobnie jak odra i świnka, które upośledzają układ immunologiczny na tyle długo, aby stworzyć doskonałą burzę.

Odra i szczepionka przeciw odrze: 14 rzeczy do rozważenia – Roman Bystrianyk

Z niedowierzaniem do mikrobiologów, rzucili się na wirusa opryszczki ludzkiej nr 3 (HHV-3), osobliwie nazywanego ospą wietrzną, który jest blisko spokrewniony z herpeswirusami HHV-1 i HHV-2, zwanymi wirusami opryszczki pospolitej 1 i 2.

Zarodki kurcząt - szczepionki - hodowanie wirusów

Zarodki kurcząt są rozbełtywane w mini-mikserach, podczas gdy w jajach namnażają się wirusy odry i świnki wykorzystane do produkcji szczepionki MMR.

Płody ludzkie zostały wykorzystane do stworzenia nowotworowych linii komórkowych

Płody ludzkie zostały wykorzystane do stworzenia nowotworowych linii komórkowych, nazywane są “nieśmiertelnymi liniami komórkowymi” (komórki przekształcone w formę rakową) do namnażania wirusów różyczki i ospy wietrznej do produkcji szczepionki MMR.

Naturalny wirus odry vs wirus szczepionkowy odry

Wszystkie szczepionkowe szczepy przeciwko odrze pochodzą z materiału pobranego od 11-letniego chłopca z USA, Davida Edmonstona w 1965 roku. Następnie były namnażane na komórkach HeLa (powstałe w 1951 roku), które były pierwszym nowotworem żyjącym poza ciałem i natychmiast wykorzystano je do produkcji dużej liczby wirusa polio wykorzystywanego w szczepionkach, a następnie jako pierwszą kulturę przez którą przepuszczany jest  każdy wirus trafiający na rynek.

Płodowa surowica bydlęca - FBS

Płodowa surowica bydlęca

 

Większość szczepionek przeciw grypie to martwe wirusy (“inaktywowane”), jednak jest jedna żywa szczepionka przeciw grypie, rozpylana w nosie i nazywa się FluMist.

Dostarczanie leku przez blaszkę sitową - FluMist

Jest to szybki sposób dostarczania medykamentów i żywych wirusów do mózgu (zanim układ odpornościowy ma szansę pokryć śluzem otwory blaszki sitowej). Blaszka sitowa posiada liczne otwory, aby nici węchowe miały kontakt z opuszką węchową w mózgu – aby dowiedzieć się, co wąchasz. Pozostałość z prehistorii, która przetrwała dzięki istnieniu pnia mózgu, uważanego przez badaczy za gadzią część naszego mózgu.

żywa szczepionka przeciw grypie, rozpylana w nosie i nazywa się FluMist.

Na przykład, wirusy przechwytują geny, dlatego Adenowirus był na początku popularny jako wektor w inżynierii genetycznej. Dlaczego więc nie ma badań, aby zobaczyć, co zostało przechwycone a co przekazane przez różne wirusy? Od czasów wirusa polio po raz pierwszy wyhodowanego na ludzkich komórkach HeLa (szczepionka podawana doustnie przez dziesięciolecia) do wirusa ospy wietrznej-półpaśca, który jest ludzkim herpeswirusem typu 3 (trojaczki HHV-1/2/3 udają się na zawsze do swoich różnych nisz w rdzeniu kręgowym – na górze, dole i środku) i został wielokrotnie namnażany (“pasażowany”) na ludzkich płodowych liniach komórkowych, z których większość z nich żyje od lat 60. XX wieku, klonując się w nieskończoność. Wirusy w szczepionkach – żywe, atenuowane i inaktywowane

Produkcja szczepionki Varivax

Źródło: The Live Virus Vaccines

 

Zobacz na: Technologie wytwarzania szczepionek
Jak sprawdzane są szczepionki pod kątem bezpieczeństwa?
Czy na pewno szczepionki to najlepiej przebadane produkty firm farmaceutycznych? Sprawdźmy.