Napletki noworodków są używane do produkcji szczepionek

Napletki noworodków są używane do produkcji szczepionek

 

Każdego roku niektóre niemowlęta przechodzą zabieg obrzezania, podczas którego chirurgicznego usuwa się część ochronnej tkanki prącia dziecka. Usunięta tkanka może być sprzedawana m.in. firmom produkującym szczepionki. Niektóre mikroorganizmy stosowane przez firmy produkujące szczepionki potrzebują żywych ludzkich komórek do replikacji. Komórki wewnątrz napletka są wykorzystywane do tego celu (przekształcanie mikroorganizmu typu dzikiego występującego w przyrodzie w genetycznie zmodyfikowany mikroorganizm do stosowania w szczepionkach.)

Napletki noworodków są używane do produkcji szczepionek

Napletki są wykorzystywane do badania szczepionek przeciwko różyczce, ospie wietrznej i wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Są one używane do produkcji szczepionek cytomegalowirusowych, nad czym pracują firmy farmaceutyczne od ostatnich kilku dekadad. Ta szczepionka jest tworzona za pomocą komórek napletkowych, a badania kliniczne już się rozpoczęły. DNA dziecka, którego napletek został użyty do wytworzenia szczepionki, nie da się całkowicie usunąć ze szczepionek przed podaniem!

To, co nazywamy napletkiem, jest w rzeczywistości częścią całego układu skóry i podczas procedury obrzezania usuwane jest od 20 do 50% skóry chroniącej penisa, a zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do “wypadków” i usuwane jest znacznie więcej. Chirurgiczne usunięcie napletka zabija co najmniej jednego chłopca w Stanach Zjednoczonych, co dwa dni. Zgony z powodu obrzezania zwykle pojawiają się w wyniku infekcji, doświadczonej traumy, utraty krwi lub kiedy ich małe płuca pękają od intensywnego płaczu. Preferowane są komórki wyizolowane z napletka niemowlęcia, ponieważ komórki niemowlęce mają dłuższą żywotność. Każdy szpital lub klinika określa, co dzieje się dalej z wyciętą skórą. Może zostać odrzucona jako odpad biologiczny, oddana rodzicom, którzy chcą ją zatrzymać, lub może stać się własnością szpitala, jeśli podpisano na to zgodę. Jeśli szpital lub przychodnia uzyskały zgodę na użycie napletka do celów, które uznają za pożądane, usunięty napletek może zostać sprzedany, nawet jeśli dziecko nie przeżyło zabiegu.

Obrzezanie

Następnie przetwarzają go naukowcy w laboratorium. Napletek kładzie się w naczyniu, a następnie kroi w paski. Potem jest moczony w roztworze enzymatycznym, aby łatwiej można było oddzielić warstwy tkanki. Gdy jest gotowy, każdy pasek napletka jest oddzielany i obie warstwy wkładane są do osobnych naczyń. Odbywa się to w celu wyizolowania określonych komórek w obrębie każdej warstwy. W górnej naskórkowej warstwie napletka znajdują się komórki produkujące keratynę, zwane keratynocytami. Warstwa skóry właściwej poniżej zawiera komórki fibroblastów. To właśnie te keratynocyty i komórki fibroblastów są wykorzystywane do badania, hodowli i rozwoju szczepów szczepionkowych.

Napletki noworodków są używane do produkcji szczepionek
Firmy farmaceutyczne kupują te komórki i stosują pożywki wzrostowe wytworzone z krwi cielęcej (płodowej surowicy bydlęcej) i innych chemikaliów, aby mogły one wyhodować zmodyfikowane genetycznie szczepy szczepionkowe. Poniższy rysunek przedstawia komórki fibroblastów wyizolowane z napletka niemowlęcia:

komórki fibroblastów wyizolowane z napletka niemowlęcia

Komórki napletka niemowlęcia są następnie poddawane krioprezerwacji w ciekłym azocie i przechowywane w probówce , dopóki nie zostaną sprzedane i wykorzystane do dalszych badań. Są one warte bardzo dużo pieniędzy. Jedna probówka z tymi komórkami fibroblastów z napletka, od dziecka w wieku 14 dni lub młodszego, sprzedawana jest za setki dolarów.

“Dr. Tinari szacuje, że w czasie między operacją a odsprzedażą, każdy napletek ma wartość około 100 000 USD. “ – BC Health Pays to Restore Man’s Foreskin https://thetyee.ca/News/2006/07/25/Circumcision/

Ludzkie noworodkowe komórki fibroblastów napletka na sprzedaż:

Ludzkie noworodkowe komórki fibroblastów napletka na sprzedażLudzkie noworodkowe komórki fibroblastów napletka na sprzedaż

Oferta tkanek z napletków: https://www.lgcstandards-atcc.org/Products/Cells_and_Microorganisms/By_Tissue/Other_Tissues/Foreskin.aspx?geo_country=de

Ważne jest, aby mieć świadomość, że szpitale i kliniki mają swój własny, unikalny formularz zgody na obrzezanie. Drobny wydruk może pomóc określić, co może się stać z napletkiem, jeśli zostanie usunięty. Napletek jest wykorzystywany do celów badań nad komórkami macierzystymi, do produkcji kosmetyków, nawet tych do wstrzykiwania. Są one używane do zastąpienia ludzkich powiek i używane przez chirurgów w celu zastąpienia wyściółki jamy ustnej, itd. Obecnie opracowywanych jest setki szczepionek; niektóre są wytwarzane za pomocą komórek fibroblastów napletka. Lecz tylko dlatego, że naukowcy odkryli wiele zastosowań napletka, nie oznacza, iż jest to do przyjęcia.

Szczepionki wytworzone przy użyciu hodowli komórkowych są zanieczyszczone, łącznie z tymi wytwarzanymi z ludzkiego napletka. Kultury komórkowe są uważane za niebezpieczne i mogą rozprzestrzeniać choroby zakaźne. Dlatego nie należy ich wstrzykiwać ani podawać doustnie, jeśli celem jest utrzymanie zdrowia populacji.

Firmy produkujące szczepionki regularnie używały krwi i części ciała od zabitych krów, psów, robaków, myszy, kurcząt, ludzkich dzieci, małp, świnek morskich, królików, chomików, szczurów itp. – więc używanie napletka od noworodków może nie być aż tak zaskakujące. Jednak dla wielu, jest to przerażające…

Obrzezanie to wielomiliardowy przemysł. Gdy zobaczysz ofertę sprzedaży napletka noworodka, co bardzo łatwo znaleźć w Internecie, to pamiętaj, że te nowonarodzone dzieci nie wyraziły zgody na obrzezanie i nie wyraziły zgody na sprzedaż ich napletka, użycie go do celów badawczych lub na wstrzykiwanie go ludziom za pośrednictwem szczepionek.

Na szczęście, w obecnych czasach coraz więcej rodziców bada prawdziwy cel napletka i pozostawia swoje dzieci w naturalnym, nienaruszonym stanie… wolnym od szczepionek.

 

Źródła: Baby Foreskin Is Being Used To Make Vaccines
Kanibalizm wakcynologów, napletek niemowlaków do produkcji szczepionek.

 

Zobacz na: Technologie wytwarzania szczepionek
Bezpieczeństwo szczepień – jak sprawdzane są szczepionki pod kątem bezpieczeństwa?
Ponad 30 000 opublikowanych badań może być błędne z powodu zanieczyszczonych komórek – Peter Dockrill
Mutageneza, Autoagresja i Chimeryzm – Marcella Piper-Terry

 

Prawdziwy powód dlaczego jesteś obrzezany [USA] – napisy PL

%d bloggers like this: