Koronawirus – Jak sobie z nim poradzić? – Prof. Didier Raoult

Właściwie ze wszystkich infekcji dróg oddechowych jest to prawdopodobnie najłatwiejsza w leczeniu.” –  Prof. Didier Raoult

Szczepionka przeciw koronawirusowi i wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej
Chiny przetestują na “ochotnikach” ryzykowną szczepionkę przeciw SARS [2004]

Hydroksychlorochina – czy działa na koronawirusa? – Dr Vladimir Zelenko

 

Prof. Didier Raoult - Koronawirus: Jak sobie z nim poradzić

Prof. Didier Raoult – Koronawirus: Jak sobie z nim poradzić

 

Koronawirusa można łatwo leczyć istniejącymi już lekami. „Gra skończona” – mówi jeden z najlepszych francuskich naukowców w tym nagraniu z jego instytutu chorób zakaźnych, a także w francuskim radio 26 lutego.

Coronavirus: vers une sortie de crise?

 

Profesor Didier Raoult jest naukowcem, który opublikował najwięcej publikacji w dziedzinie chorób zakaźnych w Europie. Odkrył ponad 60 nowych wirusów i opublikował ponad 2.000 artykułów. Magazyn Nature zakwalifikował go jako jednego z 10 czołowych naukowców we Francji, do którego Stanley Plotkin często odnosi się w swojej pracy.

Koronawirus – Jak sobie z nim poradzić?

 

„Cóż, oto ciekawostka z ostatniej chwili, bardzo ważna wiadomość. Chińczycy, którzy są najszybsi i są bardzo pragmatyczni … zamiast poszukiwać nowej szczepionki lub nowej cząsteczki, która mogłaby leczyć koronawirusa, zrobili to co nazywamy „repozycjonowaniem”, co oznacza, że ​​przetestowali stare cząsteczki, które są znane i były używane w przeszłości, nie wykazując toksycznych efektów, aby sprawdzić, czy mogą użyć niektórych do leczenia nowego koronawirusa. Przetestowali je pod kątem nowego wirusa i stwierdzili, że – tak jak znaleziono i zapomniano w przypadku wirusa SARS, lek Chlorochina [Cloriquine] jest aktywny in vitro.

Udzieliłem wywiadu chińskiej telewizji. Zapytano mnie, jaką radę dałbym Chińczykom i czego się od nich spodziewam, ponieważ uważam, że mają najlepsze zespoły wirusologów na świecie. Powiedziałem im:

„Mam nadzieję, że wasi badacze będą bardzo szybcy w tym, aby udowodnić skuteczność Chlorochiny w radzeniu sobie z koronawirusami.”

 

A teraz już po wszystkim! Chlorochina jest skuteczna w przypadku [tego] wirusa koronawirusa.

500 mg Chlorochiny dziennie przez 10 dni przynosi spektakularną poprawę i jest zalecane we wszystkich przypadkach klinicznych, w których wynik testu na obecność koronawirusów był dodatni.

To doskonała wiadomość. Właściwie ze wszystkich infekcji dróg oddechowych jest to prawdopodobnie najłatwiejsza w leczeniu. Więc naprawdę nie ma powodu, aby się ekscytować.

Naprawdę nie ma powodu, aby się ekscytować i spieszyć, aby wyprodukować szczepionkę. Trzeba tylko popracować i sprawdzić, które licencjonowane cząsteczki są potencjalnie aktywne i mogą mieć natychmiastowe zastosowanie…

Teraz na tym etapie, oczywistym jest to, że wkrótce może dojść do szturmu na Chlorochine w aptekach.”

Znalezione na: https://www.facebook.com/notes/sallie-elkordy/french-with-translation/10157486662169735/

 

 

Konsensus ekspertów w sprawie fosforanu chlorochiny w leczeniu nowego zapalenia płuc spowodowanego koronawirusem

„Pod koniec grudnia 2019 roku nowy koronawirus (COVID-19) spowodował wybuch zachorowań w Wuhan i szybko rozprzestrzenił się na wszystkie prowincje w Chinach i 26 innych krajów na całym świecie, prowadząc do poważnej sytuacji z zakresu zapobiegania epidemiom. Jak dotąd nie ma specyficznego leku. Wcześniejsze badania wykazały, że fosforan chlorochiny (chlorochina) ma szeroki zakres działania przeciwwirusowego, w tym przeciwko koronawirusowi.

W tej publikacji wykazujemy, że leczenie pacjentów chlorochiną z rozpoznanym jako nowe zapalenie płuc koronawirusem może poprawić wskaźnik skuteczności leczenia, skrócić pobyt w szpitalu i poprawić ogólne wyniki leczenia.

W celu ukierunkowania i regulowania stosowania chlorochiny u pacjentów z zapaleniem płuc nowym koronawirusowym, wieloośrodkowa współpracująca ze sobą grupa Departamentu Nauki i Technologii Prowincji Guangdong i Komisji Zdrowia prowincji Guangdong ds. Chlorochiny po obszernej dyskusji opracowała ten konsensus ekspercki w leczeniu nowego zapalenia płuc spowodowanego koronawirusem.

Zaleca się przyjmować tabletkę z fosforanem chlorochiny, 500 mg dwa razy dziennie przez 10 dni u pacjentów ze zdiagnozowanym łagodnym, umiarkowanym i ciężkim przypadkiem nowego zapalenia płuc spowodowanego koronawirusem i bez przeciwwskazań do stosowania chlorochiny.” – 2020 Feb 20;43(0):E019; Expert consensus on chloroquine phosphate for the treatment of novel coronavirus pneumonia https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32075365/

 

 

Zobacz na: Koronawirus 2019-nCoV w Chinach – Spójrzmy na to z szerszej perspektywy.
Epidemia SARS: czy wirusy obrywają za trucizny przemysłowe?
Dziwne i niezwykłe cechy genomu wirusa 2019-nCoV i ich analiza – dr James Lyons-Weiler
Wytworzony w laboratorium koronawirus wywołał debatę – Jef Akst [2015]
Krajowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego w Wuhan

Koronawirus – jeden z milionów wirusów