Eksperci potępiają bostońskie laboratorium, w którym naukowcy stworzyli nowy, śmiertelnie niebezpieczny szczep Omicrona, który zabija 80% myszy. ‘To igranie z ogniem – może wywołać pandemię wygenerowaną w laboratorium’

17 październik 2022

Ciekawa sprawa, bo badacze tłumaczą się, że to nie jest badanie typu uzyskiwania funkcji [Gain of function], bo inni też takie rzeczy robią a oni obniżyli śmiertelność wariantu Wuhan ze 100 do 80%, jednak można patrzeć na to z drugiej strony, czyli podniesienie śmiertelności wariantu Omicron z 0 do 80%.

 

Naukowcy dodali białko kolca Omicron do oryginalnego szczepu Covid z Wuhan.
-Kolec Omicron jest wysoce zmutowany, co czyni go najbardziej zakaźnym wariantem z tej rodzinki.
-Omicron jest również o wiele mniej śmiertelny, powodując łagodną chorobę u większości zarażonych zwierząt.
-Badanie miało na celu odkrycie, czy białko kolca determinuje śmiertelność w czasie infekcji.
 -8 na 10 myszy zarażonych stworzonym w laboratorium szczepem zmarło w laboratorium Uniwersytetu Bostońskiego.
-W porównaniu do 100% śmiertelności u myszy zakażonych szczepem Wuhan.

 

Naukowcy z Boston University zostali dziś potępieni za “igranie z ogniem” po tym, jak okazało się, że stworzyli w laboratorium śmiertelny nowy szczep wirusa odpowiedzialnego za Covid.

DailyMail.com ujawniło, że zespół stworzył wirusa hybrydę – łączący Omicrona i oryginalny szczep z Wuhan – który zabił 80 procent myszy w badaniu.

Naukowcy starali się odkryć, czy białko kolcowe z wariantu Omicron – odpowiedzialne za uczynienie go najbardziej zakaźnym z dotychczasowych szczepów SARS-Cov – jest również przyczyną szczególnie łagodnego wpływu wirusa na zainfekowanych gospodarzy, z których większość cierpi tylko na lekką chorobę.

Powstała chimera była tylko nieznacznie mniej śmiertelna niż szczep Wuhan, co wskazuje, że białko kolca nie jest odpowiedzialne za osłabienie wpływu wirusa na gospodarzy.

Zespół stojący za jej wytworzeniem tego wynalazku ogłosił, że oprócz “wywoływania ciężkiej postaci choroby”, “skutecznie unika przeciwciał wytworzonych w następstwie podania eksperymentalnej terapii genowej”, wskazując, że rekombinowany wirus zachował najbardziej niebezpieczne właściwości swoich rodziców.

Ujawnienie to wskazuje, jak niebezpieczne badania nad manipulacją wirusem są kontynuowane nawet w USA, pomimo obaw, że podobne praktyki mogły zapoczątkować pandemię.

Profesor Shmuel Shapira, czołowy naukowiec w rządzie Izraela, powiedział: “To powinno być całkowicie zabronione, to igranie z ogniem”.

Badania typu Uzyskiwania Funkcji [Gain of function] – kiedy wirusy są celowo manipulowane, aby były bardziej zakaźne lub śmiertelne – uważa się, że są źródłem pochodzenia Covid.

Chińskie laboratorium zlokalizowane w odległości kilku kilometrów od pierwszego skupiska przypadków prowadziło podobne badania nad koronawirusami nietoperzy.

Krajowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego w Wuhan
NIH anulował grant dla Instytutu Wirusologii w Wuhan [kwiecień 2020]
Google i USAID od dekady finansowały eksperymenty z wirusami prowadzone przez Petera Daszaka.

Ale praktyka ta została w dużej mierze ograniczona w USA od 2017 roku.

Dr Richard Ebright, chemik z Rutgers University w New Brunswick, w stanie New Jersey, powiedział DailyMail.com, że: ‘Badania te są wyraźnym przykładem badań nad uzyskiwaniem funkcji.

Dodał: “Jeśli mamy uniknąć kolejnej pandemii wygenerowanej w laboratorium, konieczne jest wzmocnienie nadzoru nad badaniami zajmującymi się wzbogacaniem patogenów o potencjalne  pandemicznym.

Laboratorium w bostonie tworzy nowy, śmiertelny szczep kowida - nowy śmiertelnie niebezpieczny szczep Omicrona

W nowych badaniach , które nie zostały poddane recenzji, zespół naukowców z Bostonu i Florydy wyodrębnił białko kolca Omicrona – unikalną strukturę, która wiąże się z ludzkimi komórkami i dokonuje ich inwazji. Jest ona obecna od zawsze, ale z czasem uległa ewolucji. Omicron ma dziesiątki mutacji w swoim białku kolcowym, które uczyniły go tak zakaźnym. Naukowcy dołączyli białko kolcowe wariantu Omicron do oryginalnego szczepu z Wuhan na początku pandemii. Badacze sprawdzili, jak myszy radziły sobie z nowym hybrydowym szczepem w porównaniu z wariantem Omicron bez przeróbek.

 

 

Pracownicy muszą zmieniać odzież przed wejściem do budynku i brać prysznic przed wyjściem - BSL-3, BSL-4

Pracownicy muszą zmieniać odzież przed wejściem do budynku i brać prysznic przed wyjściem

 

Maski w wojsku - broń biologiczna, bsl-4

W nowych badaniach, które nie zostały poddane recenzji, zespół naukowców z Bostonu i Florydy wyodrębnił białko kolca Omicrona – unikalną strukturę, która wiąże się z ludzkimi komórkami i dokonuje ich inwazji.

Było ono zawsze obecne w wirusie, ale z czasem uległo ewolucji. Omicron ma dziesiątki mutacji na swoim białku kolcowym, które uczyniły go tak zaraźliwym.

Naukowcy dołączyli kolce Omicrona do oryginalnego szczepu z Wuhan na początku ogłoszenia pandemii, a który zabił 100% myszy, które zostały wystawione na jego działanie w badaniu.

Naukowcy sprawdzili, jak myszy radziły sobie z nowym hybrydowym szczepem w porównaniu z oryginalnym wariantem Omicron.

Kiedy podobna grupa gryzoni została wystawiona na działanie standardowego szczepu Omicron, wszystkie przeżyły i doświadczyły jedynie “łagodnych” objawów.

Pisząc w artykule, powiedzieli: “U myszy, podczas gdy Omicron powoduje łagodne, nie śmiertelne zakażenie, maleństwo, nowy wirus zawierający białko Omicron powoduje ciężką chorobę ze wskaźnikiem śmiertelności wynoszącym 80 procent.

Naukowcy powiedzieli, że sygnalizuje to, że podczas gdy białko kolca jest odpowiedzialne za zakaźność, zmiany w innych częściach jego struktury określają jego śmiertelność.

Dr Ebright powiedział portalowi DailyMail.com: ‘Badania te są wyraźnym przykładem badań typu uzyskiwania funkcji nad niepokojącymi i wzmacnianymi patogenami o potencjale pandemicznym  (enhanced potential pandemic pathogen – ePPP).

Szczególnie niepokojące jest to, że te nowe badania ePPP prowadzone przez rząd USA – podobnie jak poprzednie badania ePPP prowadzone przez rząd USA nad chimerycznymi koronawirusami związanymi z SARS w Instytucie Wirusologii w Wuhan, które mogły spowodować pandemię – najwyraźniej nie zostały poddane uprzedniemu przeglądowi ryzyka i korzyści, który jest wymagany w ramach polityki rządu USA.

Jak się tworzy konsensus „naukowy” – dr Anthony Fauci i dr Francis Collins
Anthony Fauci: „Korzyści ze zgromadzonych danych przeważają nad ryzykiem związanym z pandemią” – dr Chris Martenson
Długa historia przypadkowych ucieczek laboratoryjnych potencjalnie pandemicznych patogenów jest ignorowana w reportażach na temat COVID-19 – Sam Husseini

‘Jeśli mamy uniknąć kolejnej pandemii wygenerowanej w laboratorium, konieczne jest wzmocnienie nadzoru nad badaniami ePPP.

‘Konieczne jest przestrzeganie istniejących polityk nakazujących wcześniejszą ocenę ryzyka i korzyści z badań ePPP oraz pociągnięcie do odpowiedzialności urzędników instytucji rządowych USA, którzy wielokrotnie narażali społeczeństwo na ryzyko poprzez wielokrotne naruszanie istniejących polityk’.

Prof. David Livermore, profesor mikrobiologii na brytyjskim University of East Anglia powiedział DailyMail.com: ‘biorąc pod uwagę duże prawdopodobieństwo, że pandemia Covid była następstwem ucieczki koronawirusa manipulowanego w laboratorium w Wuhan, te eksperymenty wydają się poważnie nierozsądne.’

Badania nad uzyskiwaniem funkcji były w dużej mierze ograniczone w USA aż do 2017 roku, kiedy to Narodowy Instytut Zdrowia zaczął zezwalać na ich prowadzenie z wykorzystaniem funduszy rządowych.

Wcześniej zostały wstrzymane w latach między 2014 a 2017 rokiem z powodu obaw, że mogą prowadzić do niezamierzonego stworzenia pandemii.

Wytworzony w laboratorium koronawirus wywołał debatę – Jef Akst [2015]
Naukowcy wznawiają wysiłki w celu stworzenia śmiertelnego wirusa grypy, z błogosławieństwem rządu USA – dr Steven Salzberg

Badania polegają na majstrowaniu przy wirusach, aby uczynić je bardziej śmiertelnymi lub zakaźnymi – z nadzieją na wyprzedzenie przyszłej epidemii.

Uniwersytet w Bostonie zaprzeczył, że eksperyment był badaniem nad uzyskiwaniem funkcji, dodając, że badania zostały przejrzane i zatwierdzone przez Instytucjonalny Komitet ds. Bezpieczeństwa Biologicznego (Institutional Biosafety Committee – IBC) i bostońską komisję zdrowia publicznego.

Rzecznik powiedział: ‘Te badania odzwierciedlają i wzmacniają ustalenia innych, podobnych badań przeprowadzonych przez inne organizacje.

Zagrożenie pandemią i wycieki z laboratoriów: Samospełniające się przepowiednie – dr Martin Furmanski
SARS-CoV-2 w kontekście patentów sprzed 20 lat – dr David Martin

‘Ostatecznie badania te przyniosą korzyść publiczną, prowadząc do lepszych, ukierunkowanych interwencji terapeutycznych, które pomogą w walce z przyszłymi pandemiami’.

Chociaż oficjalna narracja mówi że Covid został przeniesiony ze zwierzęcia na człowieka – prawdopodobnie od nietoperza – na  rynku  owoców morza w Wuhan, niektórzy spekulują inaczej.

Instytut Wirusologii w Wuhan (WIV) prowadził badania nad uzyskiwaniem funkcji podobnych szczepów, zanim wirus pojawił się w mieście.

Niektórzy uważają, że opracowywany w laboratorium patogen zaraził pracowników i w efekcie uciekł w świat.

Naukowcy z Bostonu prowadzili podobne badania i przyglądali się wpływowi różnych szczepów na ludzkie komórki płuc, które były hodowane w laboratorium.

SARS-Cov przyczepia się do ludzkich komórek za pomocą swojego białka kolcowego i instruuje zdrowe komórki, aby produkowały kopie samego siebie.

Naukowcy zmierzyli, ile kopii każdego wariantu było wytwarzane z zainfekowanych zdrowych komórek.

Odkryli, że hybrydowy szczep produkował pięć razy więcej cząstek wirusowych niż oryginalny Omicron.

Naukowcy mówią [wierzą], że jest mało prawdopodobnym, aby hybrydowy wirus był tak śmiertelny u ludzi, jak u myszy.

Wynika to z faktu, że wykorzystana specyficzna rasa myszy laboratoryjnych jest bardzo podatna na ciężką chorobę Covid. Myszy i ludzie mają też bardzo różne reakcje immunologiczne na wirusa.

Laboratorium w Boston University’s National Emerging Infectious Diseases Laboratories jest jednym z 13 laboratoriów o poziomie bezpieczeństwa biologicznego 4 [BSL-4] w USA.

Są to laboratoria, które są upoważnione do pracy z najbardziej niebezpiecznymi patogenami. Istnieją również placówki w Teksasie, Atlancie i Manhattanie w stanie Kansas.

Eksperymenty w tych laboratoriach często polegają na majstrowaniu przy wirusach zwierzęcych w celu opracowania metod leczenia i szczepionek, które mogłyby być wykorzystane w przypadku wybuchu epidemii w przyszłości.

Prace nad żywym wirusem wywołującym Covid muszą być prowadzone w laboratorium BSL-3 lub BSL-4.

W laboratoriach BSL-3 naukowcy przeprowadzają wszystkie eksperymenty w “szafie bezpieczeństwa biologicznego” – zamkniętej, wentylowanej przestrzeni roboczej do pracy z materiałami skażonymi patogenami.

Laboratoria te mają również samozamykające się drzwi, uszczelnione okna, podłogi i ściany oraz filtrowane systemy wentylacyjne.

W laboratorium BSL-4 noszone są kombinezony ciśnieniowe z pełnym wyposażeniem w powietrze, a pracownicy muszą zmieniać odzież przed wejściem i brać prysznic przed wyjściem.

Laboratorium znajduje się w oddzielnej części budynku i ma własne dedykowane zasilanie powietrzem.

Od dawna spekuluje się na temat prawdziwego pochodzenia wirusa, który opanował świat na początku 2020 roku.

Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał na SARS-CoV-2 w okresie przed pandemicznym we Włoszech. [wrzesień 2019]
Dane CDC sugerują że COVID-19 był w USA już w listopadzie 2019 roku

Oficjalna narracja mówi, że wirus został przeniesiony z nietoperza lub podobnego zwierzęcia na człowieka w Wuhan, przed rozprzestrzenieniem się wśród ludzi.

Niektórzy uważają, że wirus mógł zostać stworzony przez człowieka – z wyjaśnieniami od przypadkowych zaniedbań po nikczemne działania.

Wydarzenie 201 [Event 201] – ćwiczenia symulacyjne [18 październik 2019]

Teoria mówiąca o “przecieku z laboratorium” głosi, że wirus został stworzony poprzez badania uzyskiwania funkcji w WIV.

Istnieją obawy, że opracowywany wirus zdołał zainfekować pracownika, a następnie wydostał się stamtąd do świata zewnętrznego poza laboratorium.

Teoria ta została początkowo odrzucona jako spisek na początku pandemii na rzecz naturalnego pojawienia się.

Peter Daszak o badaniach nad koronawirusami w Chinach [grudzień 2019]
SARS-CoV-2 Tożsamość zabójcy – wywiad z prof. Ralphem Baricem
Koronawirusy i badania typu „uzyskiwania funkcji” – dr David Martin
Dr Dolores Cahill: Jak SARS-CoV-2 zmodyfikowano w laboratorium?

Jednak hipoteza nabrała rozpędu po serii rewelacji i tuszowania sprawy.

Kluczowe informacje o najwcześniej zainfekowanych pacjentach zostały wymazane z bazy danych laboratorium w Wuhan pod koniec 2019 roku, a jeden z jego pracowników zniknął po zejściu z tajemniczą chorobą grypopodobną.

Gdzie JEST badaczka wirusa z Wuhan, którą nazwano Pacjentem Zero?

Zaciekła debata na temat pochodzenia pandemii Covid została ponownie rozpalona po tym, jak w dwóch badaniach ponownie wskazywano początki epidemii na rynek owoców morza  w Wuhan.

Jedno z nich po raz pierwszy pokazuje, jak najwcześniejsze przypadki u ludzi były skupione w niewielkim promieniu wokół targu owoców morza Huanan zimą 2019 roku.

Dokładniejsza analiza wymazów pobranych z podłóg, klatek i lad wskazuje na stragany w południowo-zachodnim rogu rynku, gdzie zwierzęta, które mogą przenosić Covid, były w tym czasie sprzedawane na mięso lub futro.

W drugim badaniu autorzy wskazują datę pierwszej infekcji od zwierząt do ludzi – 18 listopada 2019 roku – po przeprowadzeniu analizy genetycznej na setkach próbek od pierwszych ludzkich nosicieli.

Twierdzą również, że znaleźli dowody na to, że inny szczep pierwszej generacji rozprzestrzeniał się na mokrym rynku – co, jeśli jest prawdą, umieściłoby obie oryginalne linie w jego murach.

Do niedawna jedyne przypadki Covid związane z targiem dotyczyły linii B, która, jak sądzono, wyewoluowała po linii A.

Zwolennicy hipotezy przypadkowego wycieku z laboratorium wykorzystali to jako dowód, że wirus dotarł na rynek dopiero po wyewoluowaniu w innym miejscu w Wuhan.

Źródło: ‘This is playing with fire – it could spark a lab-generated pandemic’: Experts slam Boston lab where scientists have created a new deadly Omicron strain with an 80% kill rate in mice