Gdzie JEST badaczka wirusa z Wuhan, którą nazwano Pacjentem Zero? I dlaczego BYŁY rozmieszczone blokady drogowe wokół laboratorium, w którym pracowała w październiku ubiegłego roku? Amerykańska instytucja stawia sensacyjne pytania na temat źródeł koronawirusa.

22 sierpień 2020

-Amerykański organ ds. zdrowia pyta, czy Covid-19 ma związek ze śmiercią górników 8 lat temu.
-Agencja zapytała również, czy w październiku były rozmieszczone blokady drogowe wokół laboratorium w Wuhan.
-Narodowy Instytut Zdrowia [NIH] pyta czy laboratorium posiadało próbkę wirusa przed wybuchem epidemii

Najważniejszy organ rządu USA ds. badań w zakresie zdrowia przedstawił szereg sensacyjnych pytań na temat źródeł pandemii koronawirusa oraz działań tajnego chińskiego laboratorium, które badało choroby u nietoperzy.

Narodowy Instytut Zdrowia [NIH] zapytał , czy Covid-19 był powiązany ze śmiercią trzech górników osiem lat temu i  wyraził wątpliwość, czy czasem laboratorium o wysokim poziomie bezpieczeństwa [BSL-4] w Wuhan nie posiadało próbek wirusa przed wybuchem pandemii pod koniec 2019 roku.

Agencja chciała również wiedzieć więcej na temat ‘zniknięcia’ badaczki z laboratorium, która podobno była Pacjentem Zero oraz czy wokół Instytutu Wirusologii w Wuhan rozmieszczone były blokady drogowe między 14 i 19 października ubiegłego roku.

Narodowy Instytut Zdrowia pyta, czy Covid-19 był powiązany ze śmiercią trzech górników osiem lat temu i  wyraził wątpliwość, czy laboratorium o wysokim poziomie bezpieczeństwa w Wuhan nie posiadało próbek wirusa przed wybuchem pandemii pod koniec zeszłego roku. Na zdjęciu powyżej pracownik laboratorium

Narodowy Instytut Zdrowia pyta, czy Covid-19 był powiązany ze śmiercią trzech górników osiem lat temu i  wyraził wątpliwość, czy laboratorium o wysokim poziomie bezpieczeństwa w Wuhan nie posiadało próbek wirusa przed wybuchem pandemii pod koniec zeszłego roku. Na zdjęciu powyżej pracownik laboratorium

 

Te pytania podsycają rosnące podejrzenia co do tuszowania sprawy przez Chiny.

„Wygląda na to, że eksperci z NIH już nie odrzucają tak po prostu scenariusza wycieku z laboratorium jako teorii spiskowej”, powiedział jeden z ekspertów biomedycznych z USA.

NIH to najważniejszy organ ds. badań w zakresie zdrowia w Waszyngtonie, kierowany przez Francisa Collinsa, jednego z najlepszych genetyków na świecie.

Został powołany przez Baracka Obamę i ponownie zatwierdzony na tym stanowisku przez Donalda Trumpa.

NIH wyraził te wątpliwości w liście z zeszłego miesiąca do EcoHealth Alliance, organizacji charytatywnej, starającej się o przywrócenie wsparcia USA dla badań prowadzonych przez nią wraz z wieloletnimi współpracownikami w Instytucie Wirusologii w Wuhan nad chorobami odzwierzęcymi, które przechodzą ze zwierząt, takich jak nietoperze, na ludzi.

LINK do wywiadu, jak będzie gotowy.

Grant w kwocie 3,7 miliona dolarów (2,8 miliona funtów) dla tej organizacji charytatywnej – kierowanej przez brytyjskiego naukowca Petera Daszaka – został wstrzymany po tym, jak The Mail on Sunday ujawnił, że USA finansowały kontrowersyjne chińskie laboratorium będące w samym centrum światowej uwagi.

Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał na SARS-CoV-2 w okresie przed pandemicznym we Włoszech. [wrzesień 2019]

List NIH, wysłany przez Michaela Lauera, wicedyrektora ds. badań niestacjonarnych, mówił, że istniały „poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa biologicznego” w kwestii badań w laboratorium w Wuhan. To potwierdza serię rewelacji MoS (Mail on Sunday) na temat procedur bezpieczeństwa w tej placówce.

Michael Lauer powiedział, że finansowanie może zostać przywrócone tylko wtedy, jeżeli eksperci zewnętrzni będą mogli sprawdzić obiekty i dokumentację w Wuhan „ze zwróceniem szczególnej uwagi na to… czy personel miał w swoim posiadaniu Sars-Cov-2 [szczep koronawirusa, który wywołuje chorobę] przed grudniem 2019”.

 

Gdzie JEST badaczka wirusa z Wuhan, którą nazwano Pacjentem Zero?

 

Prawdopodobny wizerunek zaginionej badaczki Huang Yanling, chińskiego Pacjenta Zero.

Tajemnica: Prawdopodobny wizerunek zaginionej badaczki Huang Yanling, chińskiego Pacjenta Zero.

 

Zażądał próbki wirusa, której używali do określenia kodu genetycznego i odpowiedzi na temat „zniknięcia Huang Yanling, naukowca/badaczki, która pracowała w Instytucie Wirusologii w Wuhan, ale która została usunięta ze strony internetowej laboratorium”.

Młodą badaczkę zidentyfikowano w mediach społecznościowych jako Pacjenta Zero wkrótce po tym, jak wirus pojawił się w Wuhan. Instytut zaprzeczył, jakoby miała ona ponieść jakąkolwiek krzywdę i uparcie twierdził, że zakończyła badania i przeprowadziła się do innej części Chin.

Siedem warunków przywrócenia finansowania z listu Michaela Lauera, według tweetu Petera Daszaka to poszukiwanie wyjaśnień dla serii „nadzwyczajnych ograniczeń” dotyczących obiektów laboratorium w połowie października, w tym „ograniczenia połączeń z telefonów komórkowych” i blokad drogowych.

Michael Lauer powiedział również, że agencja musi wiedzieć, dlaczego Instytut z Wuhan „nie zauważył, że wirus RaTG13, pochodzący od nietoperzy koronawirus wykazujący największe podobieństwo do Sars-Cov-2, jaki znajdował się w ich zbiorach, był w rzeczywistości wyizolowany w opuszczonej kopalni, w której w 2012 roku zmarło trzech mężczyzn z powodu choroby niezwykle podobnej do Covid-19”.

To jest bardzo istotne. Istnieje coraz większe zainteresowanie sześcioma górnikami, którzy zachorowali – trzech z nich na końcu zmarło po tym, jak spędzili 14 dni usuwając odchody nietoperzy w kopalni Mojiang, około 1600 km od Wuhan.

Niedawno odkryta praca magisterska chińskiego lekarza, który ich leczył i wysyłał próbki ich tkanek do Instytutu w Wuhan opisuje pacjentów jako cierpiących na gorączkę, suchy kaszel, bóle kończyn i bóle głowy.

Shi Zhengli, słynna wirusolog z Wuhan, znana jako Batwoman z powodu swoich ekspedycji w celu pobierania próbek w jaskiniach oraz z powodu swoich nowatorskich badań, powiedziała w czerwcu czasopismu Scientific American, że ci górnicy zmarli raczej z powodu infekcji grzybiczej niż z powodu koronawirusa.

Jak chińska “kobieta nietoperz” polowała na wirusy, od SARS do nowego koronawirusa – Jane Qiu

Prof. Shi Zhengli ujawniła istnienie RaTG13 – który wykazuje 96-procentowe podobieństwo genetyczne z Sars-Cov-2 – w pracy przedłożonej czasopismu Nature w styczniu, tego samego dnia kiedy Chiny z opóźnieniem przyznały, ze doszło do transmisji na ludzi. Potępiła ‘oburzające’ żądania NIH.

Inni eksperci pytali, dlaczego nie udostępniono większej ilości informacji na temat tego szczepu, co podsyca ideę transmisji odzwierzęcej.

Od tamtego czasu okazało się, że – co jest niespotykane –  wydaje się, że jego nazwa została zmieniona w porównaniu z wirusem zidentyfikowanym w poprzednim artykule naukowym z 2016 roku, dla ukrycia powiązań z kopalniami w Mojiang.

„Fakt, że Shi Zhengli wciąż stara się odwrócić uwagę od tych zmarłych górników i ich potencjalnego związku z odkryciem RaTG13 i z Covid-19, jest niepokojący”, powiedział jeden z wiodących zachodnich ekspertów.

Chińskie władze początkowo próbowały zrzucać winę za epidemię na targ w Wuhan, sprzedający dzikie zwierzęta, jednak zostało to podważone przez szereg badań naukowych, a następnie oficjalnie wykluczone trzy miesiące temu. George Gao Fu, dyrektor Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, przyznał, że w próbkach zwierzęcych pobranych z terenu targu nie wykryto żadnych wirusów.

Niektórych naukowców zastanawia szereg nietypowych cech w białku S, które powodują wysoką zaraźliwość Covid-19 – w tym „wstawki” pangoliny w sekwencji koronawirusa, które pozwalają wirusowi ściśle przylegać do ludzkich komórek i „miejsce rozszczepienia/cięcia furiny”, które ułatwia przedostanie się wirusa do ludzkich komórek – a cech tych nie odnajduje się w najbliżej spokrewnionych koronawirusach.

Dr Dolores Cahill: Jak SARS-CoV-2 zmodyfikowano w laboratorium?
Koronawirusy i badania typu „uzyskiwania funkcji” – dr David Martin
Laureat Nagrody Nobla Luc Montagnier  twierdzi, że COVID-19 pochodzi z laboratorium
Li-Meng Yan o laboratoryjnej genezie koronawirusa

Nikolai Petrovsky, profesor medycyny na Flinders University w Adelajdzie i szef zespołu badającego szczepionki, opublikował w maju artykuł mówiący, że nowy wirus „nie jest typowy dla infekcji odzwierzęcej”, ponieważ był „wyjątkowo przystosowany do zakażania ludzi” od początku pandemii.

„Wciąż nie jesteśmy w stanie w satysfakcjonujący sposób wyjaśnić, w jaki sposób tak doskonale przystosował się do człowieka”, powiedział.

Wczoraj chwalił NIH za podejście do laboratorium w Wuhan. „Robią to, co należy: uzależniając przywrócenie finansowania od pomocy w pełnym dochodzeniu. Z pewnością EcoHealth Alliance nie ma nic do stracenia i wszystko do zyskania zgadzając się na te żądania?”

Niektóre z tegorocznych artykułów Mail on Sunday o laboratorium w Wuhan

Niektóre z tegorocznych artykułów Mail on Sunday o laboratorium w mieście, w którym wybuchła epidemia.

 

Emaile, które wcześniej wyciekły, pokazały, że NIH przerwał finansowanie EcoHealth Alliance z powodu „zarzutów, że obecny kryzys został spowodowany uwolnieniem z Instytutu Wirusologii w Wuhan koronawirusa odpowiedzialnego za Covid-19”.

Ta decyzja wzbudziła poruszenie, a 77 amerykańskich laureatów Nagrody Nobla poprosiło dyrektora NIH, dr Francisa Collinsa, o zweryfikowanie przerwania finansowania przez NIH twierdząc, że stanowi to „niebezpieczny precedens ingerencji w przebieg prowadzonych badań naukowych”.

Peter Daszak, wcześniej parazytolog na Kingston University, który zarabia 402.000$ (307.000 £) rocznie, prowadząc organizację charytatywną EcoHealth Alliance, potępił NIH za „oburzające” warunki.

„To kpina z podstawowego procesu finansowania badań biomedycznych, że w taki sposób odgrzewa się teorie spiskowe”, napisał na Tweeterze.

Źródło: Where IS the Wuhan virus researcher who was named as Patient Zero? And why WERE road blocks placed around the lab where she worked last October? Top US body asks explosive questions on the origin of coronavirus

%d bloggers like this: