Li-Meng Yan o laboratoryjnej genezie  koronawirusa

16 września 2020

Chiński naukowiec Li-Meng Yan o laboratoryjnej genezie koronawirusa.

Chiński naukowiec Li-Meng Yan o laboratoryjnej genezie koronawirusa.

 

Dr Li-Meng Yan: Chińska wirusolog obwinia rząd chiński o ukrywanie faktów o koronawirusie
Laureat Nagrody Nobla Luc Montagnier  twierdzi, że COVID-19 pochodzi z laboratorium
Zagrożenie pandemią i wycieki z laboratoriów: Samospełniające się przepowiednie – dr Martin Furmanski
Długa historia przypadkowych ucieczek laboratoryjnych potencjalnie pandemicznych patogenów jest ignorowana w reportażach na temat COVID-19 – Sam Husseini
Publikacja naukowa z 2015 roku udowadnia, że naukowcy z USA i Chin współpracowali w celu stworzenia koronawirusa, który zainfekuje ludzi – dr Peter Breggin
Naukowcy wznawiają wysiłki w celu stworzenia śmiertelnego wirusa grypy, z błogosławieństwem rządu USA – dr Steven Salzberg

 

Tucker Carlson: Li-Meng Yan jest wirusologiem i twierdzi, że posiada dowody odnośnie źródła tej epidemii. Dziękuję, że zgodziła się Pani doktor z nami porozmawiać.

Li-Meng Yan: Witaj, Tucker. Ja również dziękuję.

Tucker Carlson: Dziękuję. Wiem, że opublikowałaś już część swoich badań i że zamierzasz opublikować kolejne materiały. Proszę przedstaw nam, laikom naukowym, najważniejsze elementy Twojej tezy, że ten wirus miał źródło w laboratorium w Wuhan. Proszę.

[mailpoet_form id=”2″]

Li-Meng Yan o laboratoryjnej genezie  koronawirusa

 

Li-Meng Yan: Ok. W skrócie, w moim pierwszym raporcie przedstawiłam publicznie solidne dowody naukowe na to, że wirus ten, Covid-19/SARS-CoV-2, nie jest pochodzenia naturalnego. Wirus ten został stworzony przez człowieka. Stworzono go w laboratorium na bazie unikalnego wirusa wykrytego u nietoperza i później badanego przez chińską armię wirusa, który nie atakuje ludzi, jednak po odpowiednim zmodyfikowaniu staję się groźnym dla ludzi wirusem. Posiadam i mogę pokazać dowody, jak tego dokonano i jak wyglądał ten proces.

Tucker Carlson: Czyli twierdzisz, że sprawa ma znacznie bardziej diabelski charakter, niż sugerowaliśmy, w tym także [senator] Tom Cotton. Twierdzisz, że rząd chiński wyprodukował tego wirusa, jeśli dobrze Cię zrozumiałem. Zgadza się?

Li-Meng Yan: Tak, dokładnie. Na podstawie genomu wirusa, który jest unikalny jak odcisk palca i pozwala zidentyfikować unikalne cechy danego wirusa, oraz na podstawie innych dowodów, które pozostały po procesie modyfikacji, możemy jasno stwierdzić, że jest to dokładnie ten wirus, który stworzono na podstawie unikalnego koronawirusa występującego u nietoperzy, w którego są posiadaniu, a który teraz atakuje ludzi.

Tucker Carlson: To, co mówisz jest nawet bardziej szokujące, niż przypuszczałem przed naszą rozmową. Moje pytanie jest oczywiste, a mianowicie, że skoro genom tego wirusa jest w posiadaniu wielu naukowców na całym świecie, dlaczego nikt o tym nie mówi, jeśli jest to prawda?

Li-Meng Yan: Tak. Dzieje się tak dlatego, że mamy do czynienia z naciskami i próbami uciszania ze strony Komunistycznej Partii Chin oraz ich przyjaciół ze świata naukowego. Jest jasnym, że wirus ten jest swoistym Frankensteinem, stworzonym tak, jakby wyhodować krowę z rogami jelenia, uszami królika i rękoma małpy. Ten wirus nie mógł powstać naturalnie. Dowody na jego sztuczność są w genomie tego wirusa. Świat naukowy milczy, ponieważ jest w komitywie z Komunistyczną Partią Chin. Oni nie chcą, by ludzie poznali prawdę. Dlatego też mnie zawieszono w obowiązkach. Jestem uciszana, a Komunistyczna Partia Chin chce, bym “zaginęła”.

Tucker Carlson: Jesteś bardzo odważną osobą. Pozwolę sobie domniemywać, że nie jesteś rasistą antychińskim, więc nie rozumiem, dlaczego Twitter zawiesił Twoje konto, a inne amerykańskie media Ciebie ignorują. Pozwól, że zadam Ci kilka pytań. Jaki cel miał rząd chiński w stworzeniu tego wirusa?

Li-Meng Yan: Ok. Jeśli chcesz znać koncepcję, motyw rządu, musisz o to zapytać ich osobiście, zapytać KPCh, dlaczego to zrobili. Bo to oni to zrobili. My nie zawsze jesteśmy w stanie odgadnąć ich niecnych zamysłów. Musicie ich spytać sami. Na podstawie posiadanych przez nas informacji i dowodów widać, że oni to zrobili. Wirus spowodował cierpienie ludzi na całym świecie. Spowodował pandemię na historyczną skalę, która dotknęła nas wszystkich.

(Wirusolog: Historia o “mokrym targu” to wyłącznie “zasłona dymna”)

Tucker Carlson: Jak uważasz wirus ten wydostał się z laboratorium w Wuhan? Na zewnątrz, a potem się rozprzestrzenił na cały świat.

Li-Meng Yan: Ok. Po pierwsze, jak już wspomniałam, posiadam solidne dowody naukowe, a mój kolejny raport zostanie niebawem opublikowany, który pozwoli w pełni zrozumieć tę sytuację. Kolejna rzecz, jestem zatrudniona w laboratorium referencyjnym WHO, które jest wiodącą na świece placówką badającą koronawirusy, przy Uniwersytecie w Hong Kongu. Brałam udział w badaniach nad tym wirusem od samego początku tej epidemii, w tajemnicy gromadziłam dowody. Miałam dostęp do wielu informacji, także dzięki unikalnej sieci kontaktów w Chinach, między innymi w szpitalu w Wuhan, instytucie oraz w rządzie. Pracuję z najlepszymi wirusologami specjalizującymi się w koronawirusach na świecie. Tak więc na podstawie mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że wirus ten został stworzony w laboratorium, na bazie genomu wirusa posiadanego przez armię chińską. Wirus został wypuszczony na świat, by siać zniszczenie.

Tucker Carlson: By siać zniszczenie. Czy wierzysz, że rząd chiński celowo wypuścił wirusa. Czy tak właśnie uważasz?

Li-Meng Yan: Tak, oczywiście. To było działanie celowe. Nawet na podstawie tych dostępnych już dowodów widać, co starano się przykryć już od początku epidemii, co prezentowałam w różnych mediach już wcześniej, a także o innych rzeczach, takich jak fabrykowanie wirusa w celu udowodnienia jego naturalnego pochodzenia, wprowadzenie cenzury, zacieranie śladów prowadzących do laboratorium jako źródła wirusa, czy uciszanie i pozbywanie się ludzi takich jak ja, którzy ujawniają prawdę.

Tucker Carlson: Trudno mnie zaszokować, ale Tobie się to udało. Niestety to nie jest odpowiednie miejsce na dyskusję na ten temat Twoich badań, nie mam kompetencji, by zadawać właściwe pytania. Ale takich właśnie momentach potrzeba nam rzetelnych mediów, gdyż to, co nam przedstawiłaś, zmienia wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy, czy wydawało nam się, że wiedzieliśmy, odnośnie pandemii, która dewastuje nasz kraj. Dlatego mam szczerą nadzieję, że jeszcze nie raz będziesz gościć w mediach amerykańskich i wyjaśniać tę kwestię dogłębniej. – Dziękuję. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy w tym programie. Dziękuje Pani doktor z rozmowę

Li-Meng Yan: Dziękuję. Wszyscy powinni poznać prawdę.

Tucker Carlson: Jasne!

 

Li Meng Yan o laboratoryjnej genezie koronawirusa – napisy PL