Luc Montagnier: COVID-19 pochodzi z laboratorium

Francuski wirusolog, laureat Nagrody Nobla, Luc Montagnier powiedział, że według niego Covid-19  opracowano w laboratorium w chińskim mieście Wuhan.

Luc Montagnier: COVID-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan

Luc Montagnier: COVID-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan

 

Według przekazów medialnych Luc Montagnier, który w 2008 roku zdobył Nagrodę Nobla za odkrycie wirusa HIV, powiedział, że koronawirus nie jest pochodzenia naturalnego. Powiedział również, że obecność elementów HIV w genomie koronawirusa, a nawet elementy “zarazków malarii” są w wysokim stopniu podejrzane.

COVID-19 pochodzi z laboratorium

 

“To [wirus] ma sztuczne pochodzenie, to jest dzieło biologów molekularnych”, powiedział Montagnier w wywiadzie.

Laboratorium w Wuhan specjalizuje się w tych koronawirusach od początku lat 2000. Są ekspertami w tej dziedzinie”, dodał.

W ostatnich dniach różne czasopisma medyczne podkreśliły, że wcześniej próbki SARS dwukrotnie wyciekły z chińskich laboratoriów.

Wcześniej w tym miesiącu rząd Stanów Zjednoczonych powiedział, że zajmuje się sprawdzaniem możliwości, że koronawirus został przypadkowo wypuszczony z Instytutu Wirusologii w Wuhan, po tym, jak ujawniono, że na “rynku owoców morza”, który Chiny obwiniały o rozprzestrzenienie wirusa, nie sprzedawano nietoperzy, a pierwszy pacjent, tak samo jak wiele innych wczesnych przypadków, nie miał żadnego powiązania z tym rynkiem.

Doniesienia, że wirus powstał na “rynku owoców morza” w Chinach to “piękna legenda”, ponieważ Covid-19 został stworzony w laboratorium, powiedział Montagnier.

Źródło: Nobel winning scientist says COVID-19 originated in Wuhan lab

 

Zobacz na: Długa historia przypadkowych ucieczek laboratoryjnych potencjalnie pandemicznych patogenów jest ignorowana w reportażach na temat COVID-19 – Sam Husseini
Publikacja naukowa z 2015 roku udowadnia, że naukowcy z USA i Chin współpracowali w celu stworzenia koronawirusa, który zainfekuje ludzi – dr Peter Breggin
Naukowcy wznawiają wysiłki w celu stworzenia śmiertelnego wirusa grypy, z błogosławieństwem rządu USA – dr Steven Salzberg
Wytworzony w laboratorium koronawirus wywołał debatę – Jef Akst [2015]
Dziwne i niezwykłe cechy genomu wirusa 2019-nCoV i ich analiza – dr James Lyons-Weiler

 

Rynek owoców morza w Wuhan i laboratorium BSL-4

Rynek owoców morza w Wuhan i laboratorium BSL-4 w Wuhan. Adres Instytutu Xiao Hong Shan No.44, Wuhan, P.R.China. http://english.whiov.cas.cn/About_Us2016/Contact2016/ Huanan Seafood Market 华南海鲜市场

 

 

Laureat Nagrody Nobla, naukowiec, który odkrył HIV mówi, że koronawirus został stworzony w laboratorium.

Profesor Luc Montagnier, francuski naukowiec, w 2008 roku współlaureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV), dołączył swój głos do tych, którzy uważają, że nowy koronawirus SARS-Cov-2 został stworzony w laboratorium. W wywiadzie dla francuskiego kanału CNews Montagnier stwierdził, że wirus został stworzony przez biologów molekularnych. Wskazując, że zawiera on genetyczne elementy HIV, twierdzi, że jego cechy nie mogły pojawić się w sposób naturalny.

 

Nobel Prize Winning Scientist: Coronavirus was leaked from a laboratory and has HIV DNA

 

Spytany przez dziennikarza CNews, co było celem tych biologów molekularnych, Montagnier powiedział, że to nie jest jasne. „Moje zadanie,” powiedział, „polega na ujawnieniu faktów”. Chociaż podkreślił, że nie wie kto dokładnie to zrobił, ani dlaczego, Luc Montagnier zasugerował, że być może celem było opracowanie szczepionki przeciwko AIDS. Nazywając wirusa „profesjonalną robotą… bardzo skrupulatną robotą”, opisał jego genom jako „precyzyjną sekwencję”.

“Jest część, która jest ewidentnie klasycznym wirusem, i jest druga, pochodząca głównie od nietoperza, ale do tej części dodano jeszcze sekwencje, głównie z HIV – wirusa wywołującego AIDS”, powiedział.

Coraz więcej dowodów, że wirus został ‘skonstruowany’

 

Luc Montagnier podkreślił też, że nie jest pierwszym naukowcem, który twierdzi, że koronawirus został stworzony w laboratorium. Poprzednio, 31. stycznia 2020 grupa badaczy z Indii opublikowała dokument sugerujący, że cechy wirusa wykazują „osobliwe podobieństwo” do HIV. Reasumując, badacze stwierdzili, że ich ustalenia sugerują, że wirus przeszedł przez „niekonwencjonalną ewolucję” i że uzasadnione jest dalsze badanie sprawy. Ponieważ badacze później wycofali swój dokument, Luc Montagnier powiedział, że zostali “zmuszeni”, żeby to zrobić.

W lutym 2020 opublikowano odrębny artykuł naukowy autorstwa naukowców z South China University of Technology, sugerujący, że wirus “prawdopodobnie” pochodzi z laboratorium w Wuhan, miasta, w którym po raz pierwszy został zidentyfikowany. Co znamienne, jeden z wymienionych w artykule ośrodków badawczych, Wuhan National Biosafety Laboratory (Narodowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego w Wuhan), jest ponoć jedynym laboratorium w Chinach wyznaczonym do badań nad wysoce niebezpiecznymi patogenami, takimi jak Ebola i SARS. Jeszcze przed otworzeniem tego laboratorium w 2018, eksperci ds. bezpieczeństwa biologicznego i naukowcy ze Stanów Zjednoczonych wyrażali niepokój, że wirus może się z niego wydostać. Jednak podobnie jak w przypadku artykułu opublikowanego przez Indyjskich badaczy, artykuł chińskich naukowców został wycofany.

Zaangażowanie przemysłu farmaceutycznego

 

Profesor Montagnier od dawna pokazuje, że nie boi się kwestionować dominujących poglądów środowiska naukowego. Poprzednio, w wywiadzie nagranym w 2009 roku do filmu dokumentalnego o AIDS ‘House of Numbers’, opowiedział się za rolą odżywiania i antyoksydantów w zwalczaniu HIV/AIDS. Jako współodkrywca wirusa HIV i laureat Nagrody Nobla, Luc Montagnier dał tym stwierdzeniem cenne wsparcie dr Rathowi i innym naukowcom, którzy już lata wcześniej ostrzegali świat przed biznesem farmaceutycznym, powiązanym z epidemią AIDS.

I podobnie, jego obecne stwierdzenie, że koronawirus został opracowany przez biologów molekularnych, rodzi poważne wątpliwości związane z możliwym zaangażowaniem przemysłu farmaceutycznego. Jak dowodzi Luc Montagnier, stworzony przez człowieka wirus, którego genom składa się z „precyzyjnej sekwencji” i zawiera elementy HIV nie mógł być zbudowany przez amatorów. Biorąc pod uwagę szacunki, że ogólne światowe koszty związane z koronawirusem wahają się od 4,1 biliona dolarów do 20 bilionów dolarów lub więcej, aktualne pytania dotyczące jego pochodzenia prawdopodobnie szybko nie znikną.

Źródło: Nobel Prize-Winning Scientist Who Discovered HIV Says Coronavirus Was Created In Laboratory

 

Dr Dolores Cahill o koronawirusie