Memorandum Fredericka Jaffe

Memorandum Fredericka Jaffe - Wzrost liczby ludności w USA i planowanie rodziny -przegląd literatury

 

Memorandum Fredericka Jaffe zostało napisane w 1969 roku przez ówczesnego wiceprezydenta Planned Parenthood Fredericka Jaffe dla przewodniczącego Rady Populacji Bernarda Berelsona. Notatka została zamieszczona w październikowym wydaniu czasopisma „Family Planning Perspectives” z 1970 roku, które zostało opublikowane przez Instytut Guttmachera (oddział badawczy Planned Parenthood). Notatka ta podkreśla społeczne ograniczenia i ekonomiczne czynniki odstraszające / zachęty do „zmniejszenia dzietności w USA”. Wiele z tych czynników społecznych i ekonomicznych zostało zrealizowanych.

„Memorandum Fredericka Jaffe” to niesławny dokument, który na jednej stronie przedstawia zakres, jaki elityści są skłonni podjąć, aby „zarządzać” populacją USA.

Planned Parenthood przedstawia się jako obrońca praw kobiet, autonomii i wolności seksualnej, ale pozycje na liście pokazują inną historię.

Jak zmniejszyć populację Stanów Zjednoczonych? Oto kilka pomysłów, które pojawiły się na stole:
* Substancje kontrolujące płodność w wodociągach.
* [Indukowanie?] Przewlekła depresja
* Przymusowa aborcja
* Przymusowa sterylizacja
* Zniechęcenie do posiadania prywatnego domu

Nie do końca są to rzeczy zgodne z „autonomią”!

„Notatka” jest syntezą wielu pomysłów znajdujących się wówczas w szerokim obiegu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Planned Parenthood. Ze względu na zwięzłe podsumowanie tych pomysłów, notatka służy jako użyteczna ilustracja całego szeregu niepokojących rozważań politycznych. Sama notatka wskazuje, że „pochodziła przede wszystkim” od takich osób, jak M. Young, W. Shockley, L. Day i innych.

Okoliczności, które wydarzyły się w Stanach Zjednoczonych wkrótce po tym, jak notatka została rozpowszechniona prywatnie, zdecydowanie sugerują, że przynajmniej niektóre z tych propozycji zostały wdrożone. Nie rozważamy tutaj, czy postulaty zostały wdrożone z powodu orędownictwa działu „kontroli populacji” w Planned Parenthood (Frederick Jaffe był odpowiedzialny za ten oddział). To powiedziawszy, czytelnik powinien być świadomy, że organizacje takiego rodzaju są bardzo świadome swojego współudziału w takich programach/pomysłach i aktywnie próbowały zmieniać brzmienie istoty sprawy. Jeśli chodzi o tę notatkę, własny syn Fredericka Jaffe, David Jaffe, był aktywny w Internecie, wybielając historię dotyczącą swojego ojca.

Śledzenie celowych prób zaciemnienia historii nie jest celem tego materiału. Raczej informowanie ludzi o istnieniu i takiej treści oraz wzbudzanie uzasadnionego podejrzenia, że oficjalny ​​modus operandi Planned Parenthood i im podobnych organizacji nie jest taki, jaki jest prezentowany w sloganach marketingowych.

 

Memorandum Fredericka Jaffe

 

Memorandum Fredericka Jaffe

Źródło: U.S. Population Growth and Family Planning: A Review of the Literature; Family Planning Perspectives, Vol. 2, No. 4 (Oct., 1970), pp. i-xvi

 

Zobacz na: Ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej
Manifest z Davos [1973] – Światowe Forum Ekonomiczne
Witamy w 2030 roku: nic nie posiadam, nie mam prywatności, a moje życie nigdy nie było lepsze. [Światowe Forum Ekonomiczne]
Przerażające amerykańskie korzenie nazistowskiej eugeniki – Edwin Black
Eugenika w Ameryce: Dziedzictwo Margaret Sanger i Billa Gatesa – Mary Pesarchick
21 cytatów Margaret Sanger, które prawdopodobnie przyprawią Cię o mdłości
Planned Parenthood sprzedaje części ciała abortowanych dzieci dla zysku [nagranie z ukrytej kamery]
Kierowniczka Planned Parenthood udziela porad pedofilowi – Perth Amboy
Rada ds. Informacji i Edukacji Seksualnej Stanów Zjednoczonych – SIECUS

Leki przeciwbólowe w czasie ciąży mogą wpływać na płodność dzieci – Uniwersytet w Edynburgu
Kenijscy lekarze znajdują hormon hCG w szczepionce przeciw tężcowi.
Szczepienie Przeciwko Ciąży – Cud czy zagrożenie? – Judith Richter
Badanie CDC wskazuje, że ryzyko poronienia rośnie o 7,7 razy po szczepieniu przeciw grypie. – Robert F. Kennedy, Jr.
Wzrost o 4250% liczby poronień zgłaszanych do bazy VAERS po podaniu szczepionek przeciw grypie kobietom w ciąży – Christina England
Prof. sir John Bell: te szczepionki raczej całkowicie nie wysterylizują populacji.