Planned Parenthood sprzedaje części ciała abortowanych dzieci dla zysku

Cecile Richards: Planned Parenthood otrzymuje tylko zwrot kosztów przechowywania, przeniesienia, transportu, wie pani…

Cecile Richards, prezes Planned Parenthood: Planned Parenthood nie czerpie żadnych zysków z przekazywanych tkanek płodowych.

Kobieta przeprowadzająca wywiad: A jakie koszty są zwracane?

Cecile Richards: Tylko zwrot kosztów przechowywania, przeniesienia, transportu, wie pani…

 

Planned Parenthood sprzedaje części ciała abortowanych dzieci

Materiał filmowy, który za chwilę obejrzycie pochodzi z tajnego spotkania w głównej siedzibie olbrzymiej kliniki aborcyjnej będącej jednostką Planned Parenthood. Zawiera obrazy ukazujące części ciała pobrane z płodów po zabiegu aborcji.

Materiał zawarty w filmie może być szokujący dla niektórych widzów.

Melissa Farrell, kierownik ds. badań, Planned Parenthood Gulf Coast: Jeśli zmienimy naszą procedurę i będziemy w stanie uzyskać nieuszkodzone zwłoki płodu, to wszystko będzie kwestią jedynie pozycji.

„a) Zakup tkanek

Świadome nabywanie, przyjmowanie lub w jakikolwiek inny sposób przekazywanie tkanki ludzkiego płodu za wynagrodzeniem jest niezgodne z prawem.” –  42 Kodeks Stanów Zjednoczonych 289G-2

Abby Johnson, była prezes kliniki, Planned Parenthood Gulf Coast: Byłoby to 100 dolarów za jeden płód. 50 płodów dziennie dałoby Planned Parenthood zysk z tkanek płodowych w wysokości 5.000 dolarów na dzień.

Abby Johnson, była prezes kliniki, Planned Parenthood Gulf Coast: Byłoby to 100 dolarów za jeden płód. 50 płodów dziennie dałoby Planned Parenthood zysk z tkanek płodowych w wysokości 5.000 dolarów na dzień. Można mówić w przybliżeniu o 120 tysiącach dolarów miesięcznie. To z pewnością nie jest wyrównywanie kosztów.

Melissa Farrell: Jeśli chodzi o te dziedziny, w których ja mam wkład w działalność tej organizacji, zarówno lokalnie, jak i na skalę kraju, to tym wkładem jest zróżnicowanie źródeł dochodu.

 

9.kwietnia 2015 roku śledczy udający pracowników Fetal Tissue Procurement Company (firmy zajmującej się nabywaniem tkanki płodowej) spotkali się z Melissą Farrell, kierownikiem ds. badań w Planned Parenthood Gulf Coast.

Planned Parenthood Gulf Coast jest jedną z największych i najbogatszych jednostek Planned Parenthood, która sprzedaje części ciała płodów klientom akademickim i prywatnym firmom biotechnologicznym od ponad dekady.

 

Melissa Farrell: Cóż, w zakresie, w którym prawdopodobnie mamy przewagę nad innymi organizacjami…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Uhm…

Melissa Farrell: Nasza organizacja prowadzi badania od bardzo wielu lat. Przeprowadziliśmy badania, w których firma lub naukowiec miał konkretne zapotrzebowanie na określoną część produktu poczęcia [płodu].

Pierwszy nabywca (mężczyzna) i drugi nabywca (kobieta): Uhm…

Melissa Farrell: Włączamy do umowy i protokołu, że postąpimy w ten sposób, więc odchodzimy od naszych standardów, żeby to robić.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Uhm…

Melissa Farrell: Mówię wam o tym, żebyśmy mogli być elastyczni, jeśli chodzi o to kiedy i gdzie i pod jakimi warunkami możemy hmm wprowadzić coś, co konkretnie odpowiada zamówieniu na tkankę płodową.

Drugi nabywca (kobieta): W takim razie to…

Melissa Farrell: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): Przepraszam. To się idealnie wiąże z moim następnym pytaniem… Czy możecie być elastyczni…

Melissa Farrell: Tak!

Drugi nabywca (kobieta): Czy możecie zmienić procedurę, gdybyśmy powiedzieli, że potrzebujemy wątroby?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Albo nie tylko wątroby i grasicy, ale powiedzmy tkankę neuronową [mózgową], bo to bardzo trudne, ponieważ…

Melissa Farrell: Tak, tkanka neuronowa to jest właśnie to, czym konkretnie zajmowaliśmy się w przeszłości.

Drugi nabywca (kobieta): Czy możecie dostosować procedurę, jeśli będziecie wiedzieć, że okej, oni potrzebują dużej ilości tego…

Melissa Farrell: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): Czy możecie dostarczyć…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): …mózgowie płodów od 18. do 22. tygodnia [ciąży]?

Melissa Farrell: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): Więc jest nieuszkodzone?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Wie pani, obie półkule mózgu nienaruszone?

Drugi nabywca (kobieta): Moglibyście to zrobić?

Melissa Farrell: Tak, sądzę, że możemy, to znaczy część jest faktycznie na zewnątrz, część to przypadek…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Uhm.

Melissa Farrell: …ponieważ czasami podczas wykonywania zabiegu… Sam zabieg usunięcia jest ogólnie rzecz biorąc standardowy – mówię ogólnie rzecz biorąc tak sobie luźno. Ogólnie rzecz biorąc standardowy, a więc w zależności od anatomii pacjentki…

Drugi nabywca (kobieta): Uhm.

Melissa Farrell: …od tego ile płód ma tygodni, od innych rzeczy, od miejsca położenia w macicy będziemy potencjalnie w stanie uzyskać trochę narządów, które będą mniej więcej nienaruszone oraz trochę, które naruszone będą.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Jasne.

Melissa Farrell: Ale jest to coś, czemu możemy się przyjrzeć, zbadać co można zrobić, żeby mieć większe szanse.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Rozumiem.

Melissa Farrell: To będzie prawdopodobnie wymagało także nieco wkładu ze strony lekarzy, bo to lekarze zadają pytania, bezpośrednio to robią i kiedy ma to znaczenie, w przypadkach, gdy miało to znaczenie, gdy lekarze…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak.

Melissa Farrell: …również potrzebują nienaruszonego płodu, mogą do tego doprowadzić.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak.

Melissa Farrell: Musimy więc pokombinować w jaki sposób możemy to zrobić dla potrzeb projektu.

Drugi nabywca (kobieta): No tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ile kobiet przekazujących poddaje się zabiegowi w drugim trymestrze?

Melissa Farrell: O mój Boże, dobre pytanie. Wszystkie, które tu przebywają.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ale tak naprawdę, konkretne przypadki późniejsze niż 16. tydzień?

Melissa Farrell: Mamy takich sześć.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Sześć kobiet, które przekroczyły 16. tydzień?

Melissa Farrell: Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O rany.

Melissa Farrell: O tym będziemy musieli porozmawiać z lekarzami, żeby dowiedzieć się w jaki sposób będą mogli to zrobić. Bo niektórzy z naszych lekarzy w przeszłości prowadzili projekty i gromadzą płody, więc robią to w taki sposób, żeby uzyskać najlepsze płody, zatem wiem, że da się to zrobić.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Lekarze też prowadzą badania?

Melissa Farrell: Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O rany!

Drugi nabywca (kobieta): Mnie interesuje biznesowa strona sprawy i wiem, że patrząc na historię, na to, co się wydarzyło i nie chcąc, żeby się to powtórzyło… Mamy więc… Za konkretne płody wynagrodzenie będzie wyższe.

Melissa Farrell: Uhm, tak.

Drugi nabywca (kobieta): Bo wiemy, że będziecie mieć problemy.

Melissa Farrell: Zgadza się, będzie wyższe.

Drugi nabywca (kobieta): W jaki sposób to sformułujemy, żebyśmy nie mówili, że dajemy wyższe…

Melissa Farrell: Tak. Możemy to wyliczyć w kontekście… Oczywiście sam zabieg jest bardziej skomplikowany. Tak więc wszystko, co włączymy w zabieg, a wy nie pokryjecie kosztów zabiegu, będzie droższe, to oczywiste.

Drugi nabywca (kobieta): No tak, tak.

Melissa Farrell: Zatem w przypadku starszych płodów istnieje większe ryzyko komplikacji, trzeba poświęcić więcej czasu na czynności administracyjne. Procedury czasami trwają dłużej, więc wszystko, co włączymy w celu pozyskania organów będzie oczywiście musiało odzwierciedlać ten dodatkowy czas, koszty i obciążenie administracyjne.

Drugi nabywca (kobieta): Czyli nasze wyższe wynagrodzenie dla was za konkretny, nienaruszony płód mogłoby być w to wliczone?

Melissa Farrell: Tak. I to jest coś takiego, że dowiadywanie się więcej na ten temat, wie pani, tego jak to zrobić, żeby płód był tak nieuszkodzony, jak potrzebujecie, a następnie wychodząc z tego, uzyskanie… Kiedy pracuję przy próbach klinicznych i całym naszym zbiorze płodów, nad dodatkowymi potrzebami związanymi ze zbiorem płodów, jestem dość uparta, jeśli chodzi o zdobycie jak najwięcej informacji przed ustaleniem budżetu.

Drugi nabywca (kobieta): Wracając do przedstawionego przez panią tła finansowego, sądzę, że jest to… Widzi pani w tym korzyść finansową.

Melissa Farrell: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): Mając to tło i widząc jak…  To złoty interes. Jest…

Melissa Farrell: Tak!

Drugi nabywca (kobieta): I to może być takie korzystne, więc cieszę się, że ma pani to tło, dzięki któremu dostrzega pani korzyść finansową w…

Melissa Farrell: No tak.

Drugi nabywca (kobieta): …pozyskaniu właściwego płodu i dopilnowaniu, że będzie nieuszkodzony i jeżeli będziecie musieli tylko odrobinę zmienić procedurę…

Melissa Farrell: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): …w kontekście, o którym pani mówiła, tak byśmy wszyscy mogli mówić o tym w ten sam sposób, we właściwy sposób, ale zysk finansowy i bycie, w stosunku do pani personelu, wiedząc po prostu, że to jest cel, do którego dążymy…

Melissa Farrell: Poza tym myślę, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę, zwłaszcza że mój dział ma tak wielki wkład w zyski naszej organizacji. Jesteśmy jedną z największych jednostek, nasz Dział Badań jest największy w Stanach Zjednoczonych, większy niż działy badań wszystkich pozostałych jednostek łącznie.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O rany!

Drugi nabywca (kobieta): Jeśli lekarz musi trochę zmienić technikę, wiem, że działam przeciwko sobie, ale nie mam z tym problemu, chcę, żeby pani płacono za pojedynczy płód.

Melissa Farrell: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): Zamiast mówić – macie, wyślijcie to.

Melissa Farrel: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): O coś takiego nam chodzi.

Melissa Farrel: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): I jeśli możecie to zrobić i to wam rekompensuje…

Melissa Farrel: Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): I pomaga wam pod względem finansowym…

Melissa Farrel: Uhm. Uhm.

Drugi nabywca (kobieta): …rozwijać waszą klinikę…

Melissa Farrel: Tak.

Drugi nabywca (kobieta): …to jestem skłonna to zrobić.

Melissa Farrel: Uhm. No tak, czyli jeśli zmodyfikujemy naszą procedurę…

Drugi nabywca (kobieta): Uhm.

Melissa Farrel: …i będziemy w stanie uzyskać nienaruszone zwłoki płodu, wtedy możemy to włączyć do budżetu, że sekcja zwłok to jedno, a rozdzielenie płodów na różne przesyłki to drugie. To wszystko będzie kwestią jedynie pozycji.

Drugi kupujący/nabywca (kobieta): Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): To o co proszą? Tylko o wątrobę? Czy o wątrobę i grasicę? O wątrobę, grasicę, kości długie?

Melissa Farrel: Sprawdźmy. O wszystko. Centralny układ nerwowy, mózg, nerki, grasicę, wątrobę, śledzionę, kości udowe, szpik kostny, komórki macierzyste hemopoezy z płodów od 14. do 22. tygodnia ciąży.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy oni przeszczepią to wszystko czy tylko komórki macierzyste hemopoezy… [czyta zamówienie na tkankę płodu] „Cele i zadania”.

Melissa Farrel: Nie jest podane.

Drugi nabywca (kobieta): I chcą aż do 22. tygodnia?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tak, łącznie z centralnym układem nerwowym, mózgiem, mezenchymą/tkanką mezenchymatyczną. O rany, chcą wszystko! Widzi pani, chodzi właśnie o to, żebyśmy mogli dostarczyć do takiego badania całe zwłoki płodu, a potem oni wezmą dokładnie to, czego chcą, wszystko najlepszej jakości.

Melissa Farrel: Tak, biorą, co tylko chcą.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): To będzie dla nich idealna sytuacja.

Melissa Farrel: Cóż, byłabym bardzo szczęśliwa, gdybyśmy zakończyli to, co musimy zrobić. Mogłabym was z nimi skontaktować.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): A przedział wiekowy to od 14 do 22 tygodni? Czy to właśnie mówią?

Melissa Farrel: Uhm. Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Okej.

Melissa Farrel: Och, pomyliłam się. Chcą 120 próbek!

Pierwszy nabywca (mężczyzna): 120?

Melissa Farrel: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): To ogromnie dużo.

 

Na koniec dnia wypełnionego zabiegami aborcji w tej olbrzymiej klinice, śledczych zaprowadzono do laboratorium patologii kliniki aborcyjnej, gdzie zespół Planned Parenthood zaprezentował „jakość” świeżo dostępnych części ciała płodów.

 

Niniejszy materiał może być szokujący dla niektórych widzów.

 

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy są jakieś świeże płody z dzisiejszego dnia, które możemy zobaczyć?

Kobieta: Miałyśmy naprawdę długi dzień i wszystkie są pomieszane w torbie.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Aha.

Kobieta: Gdybym wiedziała 10 minut temu, zachowałabym coś.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak, tak.

Drugi nabywca (kobieta): Wie pani, nie chodzi o to, że potrzebujemy czegoś dzisiaj, ale czy moglibyśmy dziś rzucić okiem? To by nie zaszkodziło. Czy to możliwe?

Kobieta: Hmm. No tak. Niech sprawdzę. Ten jest prawdopodobnie zamrożony.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Chodzi nam o naoczną orientację co do nienaruszonego stanu i w ogóle, tak żebyśmy wiedzieli…

Drugi nabywca (kobieta): …w jakim stopniu są nienaruszone. Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): I jak to wygląda przeciętnego dnia.

Kobieta: Jest różnie w zależności od wieku ciąży. Czasami wychodzą naprawdę nieuszkodzone. Czy chcecie…

Kobieta: Dzisiaj nie zobaczycie niczego nienaruszonego, bo pobieramy tkankę w ten sposób, że wszystko idzie do jednego pojemnika.

Kobieta: My albo… Wiecie czym jest kremacja?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Jaki był ostatni przypadek, którym się dziś zajmowałyście?

Kobieta: Ostatni przypadek, jakim się dziś zajmowałyśmy miał 5 tygodni i 3 dni.

Kobieta: Nie, ostatni był inny.

Kobieta: Och, dwudziestotygodniowy. To był bliźniak. Wiem, o czym mówisz. 20. tydzień ciąży.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Aha.

Kobieta: Ten był jednym z pierwszych, więc sądzę, że może być prawie zamrożony.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Często poszukujemy wątroby i grasicy.

Kobieta: Uhm.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Na te dwa organy jest największe zapotrzebowanie.

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Doskonale. A teraz to… Tram, możesz mi tu pomóc? Nie wiem… To chyba jest płuco, tak?

Kobieta: Tak, zgadza się.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tak, to płuca, bo po środku jest tchawica.

Kobieta: Zgadza się, tak.

Kobieta: Jelita są tutaj. Tutaj, widzi pan?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tak.

Kobieta: To wychodzi, tak jak mówiłam, organy wychodzą naprawdę bardzo dobrze.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): No tak, zgadza się.

Kobieta: Widzi pan, może pan zobaczyć całe jelita. W większości są nienaruszone.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Tu jest wspaniałe łożysko.

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy kiedykolwiek widzi pani grasicę?

Kobieta: To zależy. Z grasicą jest naprawdę trudna sprawa. Kiedy mamy do czynienia z płodami 20-22-tygodniowymi, to tak, widujemy. O wiele lepiej nam się to udaje.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ale trudno jest znaleźć grasicę w tym wieku ciąży?

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): W jakim wieku jest ten płód?

Kobieta: Ten pacjent miał chyba 18 tygodni.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Czy to jest…? To jest kończyna. Okej, a to jest chyba łopatka?

Planned Parenthood sprzedaje części ciała abortowanych dzieci dla zysku

Kobieta: Inną rzeczą, która odgrywa ogromną rolę w tym wszystkim jest rozwarcie…

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Dokładnie. Dokładnie.

Kobieta: …które uzyskaliśmy i również czy i jak, z braku lepszego słowa, pacjentka współpracuje w czasie zabiegu.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): O naprawdę? Ale czy stosuje się płytką sedację czy…?

Kobieta: Tak, to rodzaj płytkiej sedacji, ale zdarza się, że pacjentka nie jest świadoma, bo podajemy maksymalne możliwe znieczulenie i… Taka jest ich tolerancja [bólu], więc jest trochę trudniej. A jeśli są całkowicie zrelaksowane, łatwiej jest nie robić wielu wejść kleszczami. Tak więc naprawdę jest różnie i tak jak powiedziałam wiele zależy od rozwarcia, które uzyskaliśmy. Wszystkie pacjentki w ciąży powyżej 20. tygodnia przechodzą dwuetapowy proces rozwarcia. Tak więc zwykle w tym zabiegu rozwarcie szyjki macicy bez problemu wynosi jakieś 3 centymetry. Na sali operacyjnej rozkładamy je [płody], żeby móc wszystko sprawdzić zanim włożymy je z powrotem do miski, uszczelnimy i zapakujemy. Ponieważ wiele płodów w naszym zbiorze pochodzi z przypadków napaści seksualnej. Z kolei z tym jest inaczej, wie pan, to jest łożysko i kości długie. Ale są nadal, wie pan, czyste, więc też różnią się od tego.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Te gałki oczne też są dobre, a na tym etapie zaczyna się rozwijać nabłonek barwnikowy siatkówki.

Kobieta: Tak.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): One są z tyłu, więc zebrałyście je wcześniej.

Kobieta: Tak, wszystkie. Gałki oczne nie sprawiają żadnych trudności w 95% przypadkach.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Łatwo je też znaleźć nawet we wczesnym wieku ciąży, bo szuka się po prostu…

Kobieta: Tak, wychodzą twardsze.

Planned Parenthood materiał zawiera obrazy ukazujące części ciała pobrane z płodów po zabiegu aborcji.

Inna kobieta: Czy to dla pana opłacalna liczba?

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ile miesięcznie? I jaki wiek ciąży? Od 14. do 16,…?

Kobieta: Nie, czteromiesięczne [płody], od 16. do 22. tygodnia.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Ile jest? Na… Tak.

Kobieta: Na pewno od czterdziestu do pięćdziesięciu.

Pierwszy nabywca (mężczyzna): Miesięcznie?

Kobieta: Tak. Jedna z nich [lekarzy wykonujących aborcję] przyjechała z Family Planning Fellowship na Uniwersytecie Columbia. Jest czynnym naukowcem i w związku z tym bardzo dobrze się zna na tym, co robi.

Drugi nabywca (kobieta): Żeby tylko odrobinę zmodyfikować?

Kobieta: O tak.

Drugi nabywca (kobieta): Okej.

Melissa Farrel: Rozmawiali już z PPFA [Planned Parenthood Federation of America], Deb Nucotolą [starszą dyrektor ds. usług medycznych] i wszystkimi stamtąd i ponieważ przekazywanie tkanki płodu tak bardzo różni się w poszczególnych stanach, PPFA odchodzi od polityki standaryzacji.

Kobieta: Tak, brałam udział w dniu otwartym dla pacjentów i Kristen Flood [zastępczyni dyrektora i adwokat, Konsorcjum Usługodawców Aborcyjnych, PPFA] rzeczywiście mówiła o gromadzeniu części ciała i organów płodów i tym podobnych sprawach.

Melissa Farrel: Bardzo ciekawe. Pamiętasz, jak tu trafiłam? Musiałam wypełnić formularz, musiało się to odbyć w taki sposób.

Kobieta: Trzeba było mieć ten konkretny formularz zgody, który był bardzo sprecyzowany. Tak, nie. Kristen o tym mówiła. Oni [PPFA] zachęcają do większego uczestnictwa [w dostarczaniu tkanki płodowej], ale nie chcą też zbytnio się w to angażować.

Melissa Farrel: Hmm, interesujące. Okej, w porządku.

Kobieta: Macie jakieś pojęcie, dlaczego inne jednostki w Teksasie uważają, że to nielegalne?

Kobieta: Naprawdę?

Inna kobieta: Chcecie zobaczyć więcej?

 

Prześlijcie dalej ten film. Niech Planned Parenthood odpowie za nielegalną sprzedaż części ciała dzieci.

 

Planned Parenthood sprzedaje części ciała dzieci dla zysku [nagranie z ukrytej kamery] – napisy PL

 

Zobacz: Napletki noworodków są używane do produkcji szczepionek
Mutageneza, Autoagresja i Chimeryzm – Marcella Piper-Terry omawia etyczne oraz zdrowotne kwestie szczepionek produkowanych w oparciu o komórki z aborcji.
Bóg nie popiera szczepionek