Jak CDC współpracowało z Big Tech, by cenzurować ludzi

Jak CDC współpracowało z Big Tech, by cenzurować ludzi

O żywotnej potrzebie wolności słowa – prof. Jordan Peterson
Przekręty w badaniach klinicznych “szczepionek” na Covid firmy Pfizer-BioNTech – Canadian Covid Care Alliance

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] koordynowało z firmami zajmującymi się mediami społecznościowymi i Google, cenzurowanie użytkowników, którzy wyrażali sceptycyzm lub krytykę wobec [tzw. szczepionek] eksperymentalnych terapii genowych na COVID-19, według wewnętrznych komunikatów uzyskanych przez America First Legal.

W ciągu co najmniej sześciu miesięcy, począwszy od grudnia 2020 roku, urzędnicy CDC regularnie komunikowali się z personelem na Twitterze, Facebooku i Google w sprawie “dezinformacji szczepionkowej”. W różnych momentach urzędnicy CDC oznaczali konkretne posty użytkowników na platformach mediów społecznościowych, takich jak Twitter, jako “przykładowe posty”.

Cenzura: Współpraca Facebooka, Twittera i Google
Za co facebook może Cię zbanować? Za cytowanie rządowej instytucji.
Demaskatorzy z Facebooka ujawnili dokumenty szczegółowo opisujące wysiłki na rzecz potajemnej cenzury dotyczącej szczepionek na skalę globalną
C-19: Szczepionkowy kij i marchewka – dr Leana Wen

 

W jednym z e-maili do pracownika CDC, pracownik Twittera napisał, że “z niecierpliwością czeka na ustawienie regularnych czatów” z agencją. Inne e-maile pokazują planowanie spotkań z CDC nad tym, jak najlepiej zarządzać rzekomą dezinformacją na temat szczepionek COVID-19.

Chociaż wiele postów oznaczonych przez CDC zawierało rzeczywiste fałszywe komunikaty na temat tzw. szczepionek COVID-19, wysiłki mające na celu ustanowienie policję ds. dezinformacji spowodowały również błędne akty cenzury. E-mail z kwietnia 2021 r. od pracownika CDC do Facebooka stwierdza, że “algorytmy, które Facebook i inne sieci mediów społecznościowych najwyraźniej używają do odsiewania postów zawierających dezinformację na temat szczepionek, najwyraźniej odsiewają również ważne komunikaty dotyczące zdrowia publicznego, w tym komunikaty [Wyoming] Health.”

Nie pozwólmy FBI oskarżać za “terroryzm krajowy” matki przeciwne szczepieniom
USA: Biuro do walki z dezinformacją Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego

Komunikaty ujawniają wysoki poziom koordynacji między rządem a przemysłem technologicznym podczas pandemii i rodzą pytania o zakres, w jakim inne prywatne firmy współpracują z rządem federalnym w celu cenzurowania społeczeństwa. Administracja Bidena spotkała się z krytyką za angażowanie się w to, co niektórzy nazwali “orwellowskimi” praktykami, takimi jak ustanowienie Rady Zarządzającej Dezinformacją Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego. The Free Beacon donosiło, że obecnie zamknięta rada dezinformacji zaaranżowała spotkanie z kierownikiem Twittera, który blokował użytkownikom możliwość udostępniania historii o laptopie Huntera Bidena.

Wojskowe korzenie Facebooka – Whitney Webb
COVID-911: Od wojny z terroryzmem do bezpieczeństwa biologicznego
Edward Snowden: rządowe szpiegostwo zaszło za daleko
Wywiad: Zach Vorhies – Informator z Google – Del Bigtree
Project Veritas, Jen Gennai z Google i Maszynowe Uczenie Sprawiedliwości
Senator Ted Cruz: Dlaczego nas cenzurujecie? Grillowanie Jacka Dorsey dyrektora Twittera

Wysiłek CDC w celu kontrolowania rzekomej dezinformacji rozszerzył się również na inne instytucje federalne. Wewnętrzny e-mail z marca 2021 roku od starszego pracownika CDC stwierdza “pracujemy nad projektem z Censusem, aby wykorzystać ich infrastrukturę do identyfikacji i monitorowania mediów społecznościowych pod kątem dezinformacji szczepionkowej”.

Jeden e-mail pokazuje, że starsza urzędniczka w CDC pojawiła się na spotkaniu “Trusted Media Summit” Google’a w 2020 roku. Konferencja, według ich strony internetowej, była “dla dziennikarzy, fact-checkerów, edukatorów, badaczy i innych, którzy pracują w obszarze weryfikowania faktów [fact-checkingu], weryfikacji, umiejętności korzystania z mediów oraz w inny sposób walczą z dezinformacją.”

Inicjatywa na rzecz Godnych Zaufania Wiadomości [Trusted News Initiative] ogłasza plany
Weryfikowanie weryfikatorów faktów – Historia Snopes według Daily Mail
Facebook przyznaje, że: „Weryfikacja faktów” to tak naprawdę tylko (lewackie) opinie
GB: Mark Sharman o cenzurze w mediach – współpraca rządów z BigTech i Wielką Farmacją
USA, Indiana: Prokurator generalny Todd Rokita walczy z dezinformacją na temat COVID-19

Jeden z organizatorów konferencji poprosił tę starszą urzędniczkę CDC o pozwolenie na umieszczenie jej uwag na YouTube. Ta urzędniczka odmówiła, mówiąc, że nie była upoważniona do publicznego wystąpienia.

W tym samym łańcuchu e-mail ze starszym urzędnikiem CDC, pracownik Google oferuje promowanie inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia o “zajęciu się infodemią COVID-19 i wzmocnieniu odporności społeczności na dezinformację”. Ten sam pracownik Google oferuje skontaktowanie urzędnika CDC z kolegą z Google, który “pracuje nad programami przeciwdziałania dezinformacji o szczepieniach”.

Zgodnie z kilkoma e-mailami Facebook przyznał CDC 15 milionów dolarów w kredytach reklamowych na platformie firmy w kwietniu 2021 roku.

“Ten prezent zostanie wykorzystany przez CDC w ramach działań przeciw COVID-19, aby wspierać komunikaty agencji na Facebooku i rozszerzyć zasięg treści na Facebooku związanych z COVID-19, w tym wiadomości na temat szczepionek, dystansu społecznego, podróży i innych priorytetowych wiadomości” – czytamy w wewnętrznej notatce CDC.

Urzędnik z Facebooka mówi, że platforma jest transparentna odnośnie o swojej współpracy z organizacjami zdrowia publicznego “aby zajmować się dezinformacją na temat zdrowia.” Platforma mówi również, że poprosiła swoją wewnętrzną radę nadzorczą o ocenę, czy ich “obecna polityka odnośnie działań zwalczających dezinformację o COVID-19 jest nadal odpowiednia, w sytuacji gdy pandemia ewoluowała”.

Twitter i Google odmówiły komentarza. CDC nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Napięcia pomiędzy uprawnieniami CDC a ochroną wolności obywatelskich społeczeństwa pojawiły się od początku pandemii COVID-19. Główny doradca medyczny Białego Domu dr Anthony Fauci nazwał sędziego uchylającego mandat CDC w sprawie masek “niepokojącym”.

Obawy dotyczące osądu CDC doprowadziły również kontrolowane przez Demokratów miasta Nowy Jork i San Francisco do zignorowania wytycznych agencji dotyczących szczepień przeciwko małpiej ospie.

Źródło: How the CDC Coordinated With Big Tech To Censor Americans

 

Wolność, prawda i korpomedia

%d bloggers like this: