Facebook przyznaje, że: „Weryfikacja faktów” to tak naprawdę tylko (lewackie) opinie

14 grudnia 2021

Facebook przyznaje, że „Weryfikacja faktów” to tak naprawdę tylko (lewackie) opinie

Facebook w końcu przyznał prawdę: “Weryfikowanie faktów”, które media społecznościowe wykorzystują do kontrolowania tego, co ludzie czytają i oglądają, to tylko “opinie”.

To dzięki pozwowi wniesionemu przez znanego dziennikarza Johna Stossela, który obnażył rzekomą walkę lewicy z “dezinformacją” jako farsę.

John Stossel zamieścił dwa filmy, które dotykają tematu tabu liberalnej polityki – zmian klimatycznych. Żaden z nich nie kwestionował, czy zmiany klimatu są prawdziwe, ale każdy mówił o innych kwestiach, a mianowicie o gospodarce leśnej i wykorzystaniu technologii do adaptacji. Jednak firma zewnętrzna, której Facebook zlecił do przeglądu te materiały, Science Feedback, oznaczyła je jako “fałszywe” lub nasza ulubiona etykieta, “brak kontekstu”.

Dlaczego? Science Feedback nie polubił “tonu” Johna Stossela. To znaczy, nie można napisać nic o zmianach klimatu, chyba że mówisz, że jest to najgorsza katastrofa w historii ludzkości i musimy wydać biliony, aby z tym walczyć.

Za to, Facebook zakazuje lub minimalizuje raporty Johna Stossela, pozbawiając go czytelników i przychodów.

Następnie, gdy Facebook został pozwany, to wzruszają ramionami i mówią “to nie nasz problem!”. Masz kłopot z Science Feedback, widzisz; my umywamy ręce od tego.

A co z etykietą “sprawdzanie faktów”, którą przykleiliśmy twoim materiałom? W odpowiedzi Facebooka do Johna Stossela, ludzie z FB argumentują, dobrze, że jest to chroniona opinia w ramach Pierwszej Poprawki [wolności do wypowiedzi].

The New York Post spotkało się z tym samym traktowaniem wiele razy. W lutym 2020 roku, opublikowaliśmy artykuł Stevena W. Moshera z pytaniem, czy COVID-19 wyciekł z laboratorium w Wuhan. Zostało to oznaczone jako “fałszywe” przez weryfikatorów faktów używanych przez Facebooka.

Oczywiście, ci rzekomi “niezależni” recenzenci naukowi opierali się na grupie ekspertów, którzy mieli interes w odrzuceniu tej teorii – w tym EcoHealth, które finansowało laboratorium w Wuhan.

EcoHealth Alliance dr Petera Daszaka ukryło prawie 40 milionów dolarów z Pentagonu i zmilitaryzowało naukę o pandemii – Sam Husseini
Google i USAID od dekady finansowały eksperymenty z wirusami prowadzone przez Petera Daszaka.
Dr Rand Paul do dr Fauci: Igracie z Matką Naturą

Kiedy Twitter “zweryfikował fakty” i zablokował artykuł The New York Post o laptopie Huntera Bidena jako “zhakowanym materiale”, co było tego podstawą? Nic, dosłownie nic. Laptop nie był zhakowany; pracownicy firmy chcieli tylko wymówki. Chyba nie spodobał im się nasz ton.

W obu tych przypadkach “weryfikacje faktów” jakim zostały poddane te materiały zostały zniesione, ale dopiero wtedy, gdy przestało to mieć znaczenie.

Branża weryfikowania faktów jest finansowana przez liberalnych potentatów, takich jak George Soros, finansowane przez rząd organizacje non-profit i samych gigantów technologicznych. Sprawdzający nie są bezstronnymi arbitrami prawdy; są one użyteczne jako rozpraszacze, Facebook może ich używać do zwolnienia się z odpowiedzialności. Wolność słowa będzie przeklęta.

Źródło: Facebook admits the truth: ‘Fact checks’ are really just (lefty) opinion

 

Zobacz na: Obalacze obaleni: Kto weryfikuje weryfikatorów faktów?
Weryfikowanie weryfikatorów faktów – Historia Snopes według Daily Mail
Ostrzeżenie naukowców dla ludzkości: mikroorganizmy i zmiany klimatu
Całe życie na Ziemi, na jednym wykresie. Ile waży całe życie na Ziemi.
Karta Ziemi jako zastępstwo dla Dziesięciu Przykazań
Najgroźniejsze pojedyncze źródło plastiku w oceanach, o którym nikt nie chce mówić – sprzęt rybacki

 

Facet oznaczający twoje posty komunikatem brakujący kontekst

 

 

%d bloggers like this: