Dr Rand Paul do dr Fauci: Igracie z Matką Naturą

11 maj 2021

Del Bigtree: Ciąg zdarzeń prowadzący do obecnej sytuacji wydaje się być coraz bardziej niewiarygodny. Myśli moje tłoczą się wokół tej idei szamba, bagna. Tu, w Ameryce i jak sądzę także w innych krajach na świecie, gdzie wszyscy zastanawiają się, skąd tylu tych miernych ludzi stoi u sterów, a których decyzje mają fundamentalny wpływ na nasze życie. Jednak raz na jakiś czas pojawia się głos na pustkowiu, światło nadziei pośrodku tego bagna, zdające się krzyczeć: “Jestem wściekły jak cholera i mam już tego dość!” Ekipa programu The HighWire takie osoby traktuje jako bohaterów. W tym tygodniu naszym bohaterem jest nie kto inny, jak lekarz, sanator Rand Paul.

Dr Rand Paul do dr Fauci - Igracie z Matką Naturą

 

Dr Rand Paul, senator ze stanu Kentucky, Partia Republikańska: Doktorze Fauci, nie wiemy, czy pandemia ta zaczęła się w laboratorium w Wuhan, czy też jej przyczyną są procesy naturalne, niemniej chcemy wiedzieć… Pandemia pochłonęła 3 mln istnień ludzkich, co karze nam zbadać wszystkie możliwości. Zamiast tego, organa władzy zainteresowane są dalszymi badaniami nad selektywną hodowlą wirusów, badań nad uzyskiwaniem funkcji (badań typu gain-of-function, GOF) twierdząc, że sprawa jest zamknięta.

Wyprodukowano w Chinach: koronawirus, który zabił miliony ludzi – dr Peter Gotzsche, Instytut Wolności Naukowej

 

Badania nad uzyskiwaniem funkcji, jak wiadomo, mają na celu modyfikację wirusów występujących naturalnie wśród zwierząt tak, by stały się zakaźne dla ludzi. By dotrzeć do prawdy, rząd Stanów Zjednoczony winien przyznać, że Instytut Wirusologii w Wuhan prowadził eksperymenty w kierunku zmodyfikowania koronawirusa tak, by przeniósł się na ludzi.

Badania nad uzyskiwaniem funkcji [GOF] wirusów to nie jest żadna nowość, nasi naukowcy już od dawna wiedzą, w jaki sposób mutować wirusy tak, by stały się zakaźne dla ludzi. Dr Ralph Baric, wirusolog pracujący w Stanach Zjednoczonych, od wielu lat współpracował z dr Shi Zhengli z Instytutu Wirusologii w Wuhan, wymieniając się wiedzą odnośnie tworzenia super wirusów.

Te badania nad modyfikowaniem funkcjonalności wirusów fundowane były przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia [NIH]. Współpraca pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Instytutem Wirusologii w Wuhan nadal trwa.

Dr Ralph Baric oraz dr Shi Zhengli pracowali wspólnie nad przeniesieniem białka kolcowego (S) wirusa występującego wśród nietoperzy do genomu śmiertelnego wirusa SARS, a następnie tego sztucznego super wirusa użyto w celu zainfekowanie komórek ludzkiego układu oddechowego.

Proszę się chwilę nad tym zastanowić. Wirus SARS miał 15 procentowy współczynnik śmiertelności. Walczymy z pandemią choroby, której współczynnik umieralności na poziomie 1%. Możecie sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby zmodyfikowany wirus SARS z dodanym białkiem kolcowym (S) został przez przypadek uwolniony z laboratorium? Doktorze Fauci, czy nadal jest Pan za finansowaniem przez NIH badań prowadzonych w Instytucie w Wuhan?

Dr Anthony Fauci: Senatorze Paul, z całym szacunkiem, jest Pan całkowicie, kompletnie w błędzie. NIH ani teraz, ani nigdy wcześniej nie finansowała badań nad uzyskiwaniem funkcji [gain-of-function] przez wirusy w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

Dr Rand Paul: A finansowano badania dr Ralpha Barica?

Dr Anthony Fauci: Nie finansujemy badań…

Dr Rand Paul: Czy finansowano takie badania prowadzone przez dr Barica?

Dr Anthony Fauci: Dr Ralph Baric nie prowadzi takich badań, a jeśli je prowadzi, to czyni to zgodnie z wytycznymi i to na miejscu, w Karolinie Północnej.

Dr Rand Paul: Czyli według Pana inkorporacja białka kolcowego (S) z wirusa nietoperzy pozyskanego z Wuhan do wirusa SARS to nie jest badaniem nad uzyskiwaniem funkcji [gain-of-function]?

Dr Anthony Fauci: To nie jest…

Dr Rand Paul: To jest Pan w mniejszości zatem, ponieważ co najmniej 200 naukowców podpisało się pod deklaracją Cambridge Working Group gdzie twierdzi się, że spełnia ono kryteria badań nad uzyskiwaniem funkcji [gain-of-function].

Dr Anthony Fauci: Cóż, nie jest. Jeśli spojrzy Pan na dokumentację grantu, na sprawozdania z wyników, to nie jest to badanie typu gain-of-function pomimo faktu, że ludzie tak o tym piszą na Twitterze, w mediach…

Dr Rand Paul: Czyli nadal popiera Pan kierowanie środków finansowych do Instytutu w Wuhan?

Dr Anthony Fauci: Nie przesyłamy żadnych pieniędzy do Instytutu w Wuhan.

EcoHealth Alliance dr Petera Daszaka ukryło prawie 40 milionów dolarów z Pentagonu i zmilitaryzowało naukę o pandemii – Sam Husseini

Dr Rand Paul: Pod Pańską kuratelą finansowaliśmy tamtejsze badania poprzez organizację EcoHealth jako podwykonawcy w postaci pod-grantu. Czy popiera Pan finansowanie przekazywane przez NIH Instytutowi w Wuhan?

Dr Anthony Fauci: Niech mi Pan pozwoli wyjaśnić, dlaczego takie finansowanie miało miejsce. Wirus SARS-CoV-1 ma swoją genezę u nietoperzy w Chinach. Byłoby nieodpowiedzialnym z naszej strony, gdybyśmy nie zbadali tych wirusów u nietoperzy oraz nie wykonali testów serologicznych na obecność wirusa…

Dr Rand Paul: A może po prostu niemożliwym było przesłanie tych pieniędzy rządowi chińskiemu, któremu to niekoniecznie na tyle ufamy, by dzielić się tą wiedzą oraz tymi niebezpiecznymi wirusami. Naukowcy rządowi tacy jak Pan, którzy faworyzują badania GOF…

Dr Anthony Fauci: Nie faworyzuję jakichkolwiek badań [gain-of-function] w Chinach, wmawia mi Pan rzeczy…

Dr Rand Paul: …utrzymują, że ta choroba pojawiła się naturalnie… co nie mają pokrycia w faktach. Urzędnicy rządowi broniący badań nad uzyskiwaniem funkcji [gain-of-function], tacy jak Pan, twierdzą, że COVID-19, że mutacje będące przyczyną pojawienia się tej choroby nie są dziełem człowieka, ale co interesujące, metoda, którą dr Ralph Baric opracował polega na indukowaniu mutacji poprzez pasażowanie w kolejnych seriach linii komórkowych tak, by mutacje te wyglądały jak proces naturalny. Co więcej, dr Ralph Baric nazwał tę technikę “niewidzialną”, gdyż mutacje te wyglądają na naturalne.

Nicholas Baker z The New York Magazine powiedział, że nikt by się nawet nie zorientował, że wirus został spreparowany w laboratorium czy powstał naturalnie. Władze Stanów Zjednoczonych oraz eksperci tacy jak Pan jednogłośnie zaprzeczają, jakoby wirus powodujący COVID-19 wydostał się z laboratorium, ale nawet sama dr Shi Zhengli z Wuhan nie była tego taka pewna. Według Nicholasa Bakera pani dr Shi Zhengli nie mogła odpędzić myśli, że ten wirus mógł się wydostać z jej laboratorium.

Sprawdziła więc nerwowo dokumentację i nie znalazła żadnych śladów wycieku. “Kamień spadł mi z serca. Nie dało mi to spać przez kilka dni“, powiedziała. Kierowniczka badań nad uzyskiwaniem funkcji [gain-of-function] w Instytucie w Wuhan nie mogła zasnąć z powodu przerażenia, że ten wirus mógł się wydostać z jej laboratorium.

Jak chińska “kobieta nietoperz” polowała na wirusy, od SARS do nowego koronawirusa – Jane Qiu

Dr Ralph Baric, zwolennik badań typu gain-of-function przyznaje, że największym problemem Instytutu jest ognisko epidemii w bliskiej odległości od laboratorium. Cóż za zbieg okoliczności. Ralph Baric w odpowiedzi na pytanie, czy scenariusz ucieczki wirusa z laboratorium można wykluczyć, że w tym przypadku odpowiedź brzmi najprawdopodobniej nie. Czy przed obliczem tego zgromadzania jest Pan gotowy kategorycznie stwierdzić, że wirus powodujący COVID-19 nie mógł zostać wytworzony sztucznie w laboratorium?

Dr Anthony Fauci: Nie mam żadnej wiedzy odnośnie tego, co Chińczycy zrobili czy mogli zrobić i w pełni popieram dalsze dochodzenie przyczyn tego, co wydarzyło się w Chinach. Niemniej powtarzam: NIH oraz NIAID kategorycznie nie finansowały jakichkolwiek badań nad uzyskiwaniem funkcji prowadzonych w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

 

Igracie z Matką Naturą

Dr Rand Paul: Ale w Stanach Zjednoczonych takie wsparcie jest; mamy 11 laboratoriów, prowadzących takie badania, jest przyzwolenie na te badania, istnieje specjalna komisja monitorująca ten obszar, ale akceptuje one wszystkie wnioski o wyłączenie spod stosownych przepisów. Igracie z Matką Naturą, pozwalacie, by tworzono super wirusy o współczynniku śmiertelności na poziomie 15 procent. To jest bardzo niebezpieczne i dzielenie się tą wiedzą z Chinami to ogromny błąd, ogromnym błędem jest także pozwolenie, by takie badania były prowadzone na terenie Stanów Zjednoczonych. Należy bardzo dokładnie zbadać źródło pochodzenia tego wirusa.

Dr Anthony Fauci: Pełna zgoda, że należy rzetelnie zbadać źródło pochodzenia tego wirusa, ale powtarzam, nie finansowaliśmy badań typu gain-of-function nad tym wirusem prowadzonych w Instytucie Wirusologii w Wuhan. Nie ważne, ile razy będzie Pan mi to wmawiał, nie zmieni to stanu faktycznego.

Wytworzony w laboratorium koronawirus wywołał debatę – Jef Akst [2015]
Zagrożenie pandemią i wycieki z laboratoriów: Samospełniające się przepowiednie – dr Martin Furmanski
Dr Dolores Cahill: Jak SARS-CoV-2 zmodyfikowano w laboratorium?

Dr Rand Paul: Łapie Pan za słówka, łapie za słówka, otóż były prowadzone badania, badania GOF prowadzone w ramach współpracy dr Shi Zhengli i dr Ralpha Barica, gdzie zmodyfikowano wirusa SARS tak, by atakował komórki ludzkiego układu oddechowego i uczyniono to poprzez wprowadzenie do wirusa innego białka kolcowego (S). To jest badanie nad uzyskiwaniem funkcji [gain-of-function], prowadzone wspólnie przez Instytut w Wuhan oraz dr Ralpha Barica. To jest niezaprzeczalny fakt.

Prowadząca: Panie senatorze Paul, Pana czas na wypowiedź właśnie upłynął. Panie Fauci, ma Pan teraz czas na odpowiedź i przechodzimy dalej.

Dr Anthony Fauci: Przepraszam?

Prowadząca: Ma Pan teraz szansę na odpowiedź przed przejściem do kolejnego punktu.

Dr Anthony Fauci: Tak, chciałem powiedzieć, że nie wiem, ile jeszcze razy muszę powtarzać, Panie przewodnicząca, że nie finansowaliśmy badań typu gain-of-function w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

Prowadząca: Dziękuję. Senatorze Schmidt?

 

Del Bigtree: Czasami mam wrażenie, że montaż istotnie osłabia wrażenie wywołane uczestniczeniem w wydarzeniu na żywo. Jak sądzę, powinniśmy skupić się na temacie, w którym Rand Paul grillował dr Fauciego. Zastanówmy się nad tym na chwilę. Mamy od czynienia z światową pandemią, która spowodowała zamknięcie gospodarek na całym świecie, ludzie nie mogą podróżować, spotykać się ze znajomymi, osoby starsze umierają samotnie w szpitalach, liczba zgonów, faktyczna czy nie, zdaje się być bardzo wysoka, a gdy Rand Paul grilluje Fauciego odnośnie pochodzenia tego wirusa, czy pochodzi on z laboratorium, czy nasz rząd nie był w to potencjalnie zaangażowany naukowo, czy nie jest dziwne, że sala ta nie jest wypełniona po brzegi?

Walter Lippmann – ojciec współczesnego dziennikarstwa
COVID-911: Od wojny z terroryzmem do bezpieczeństwa biologicznego

Gdy przypominam sobie wydarzenia z udziałem naszych Ojców Założycieli, w krytycznych momentach naszej historii, gdy groził nam atak ze strony wrogów, gdzie każdy obywatel solidarnie dołącza do działania. A teraz tutaj w Ameryce, jeden człowiek samotnie przedstawia całe spektrum dowodów o historycznym znaczeniu, które są przerażające i powodują wręcz ciarki, w programach informacyjnych poświęca mu się zaledwie 1 minutę czasu antenowego i żaden inny senator zdaje się tym problemem nie interesować?

Jeden z naszych senatorów, który jest lekarzem, przedstawia mrożącą krew w żyłach narrację, a która natychmiast zamieniłaby całą naszą debatę publiczną. Tak dla Waszej informacji, my, zespół The Highwire, naszym celem jest być na tyle obiektywnym medium, na ile to możliwe. Osobiście starałem się przedstawiać Państwu naukowe fakty przez cały ten okres trwania epidemii koronawirusa.

Jednak nadchodzi taki moment, że należy dokonać inwentaryzacji zebranych dowodów i zadać sobie pytanie, czy kontynuowanie tego w ogóle na sens, czy ta droga nie prowadzi czasem donikąd? Bezustannie toczą się dyskusje pomiędzy naukowcami z całego świata i gdzie nie spojrzę, wszystkie te osoby, które z nami współpracowały, a nawet nasi przeciwnicy, wszyscy oni powtarzają tę samą rzecz: nie jest w jakikolwiek sposób możliwym, by ten wirus naturalnie nabył tę mutację, tę nową funkcję w procesie mutacji genetycznej. Tyle. Taka jest dominująca opinia. Igracie z Matką Naturą. Po prostu igracie z Matką Naturą.

Nie ma żadnego dowodu na naturalne pochodzenie tego wirusa, nikt nawet nie podważa tego faktu. Dlaczego zatem nie skupiamy się dociekaniu czym ten wirus tak naprawdę jest? Pragnę przypomnieć, że człowiek, który kierował CDC, czyli Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] w okresie tej pandemii, powiedział te oto słowa, gdy już nie wiązały go żadne ograniczenia.

Dr Robert Redfield: Koronawirus uciekł z laboratorium w Wuhan

Dr Robert Redfield: Jeśli miałbym zgadywać, to wirus ten zaczął się rozprzestrzeniać w Wuhan gdzieś w okolicach września, października,

Dr Sanjay Gupta: Wrzesień, październik?

Dr Robert Redfield: Ale to tylko moja prywatna opinia, posiadanie własnej opinii nie je przecież zabronione. Moim zdaniem nadal najbardziej prawdopodobną etiologią tego patogenu jest laboratorium w Wuhan, że w jakiś sposób ten wirus się stamtąd wydostał. Jeśli ktoś nie wierzy w tę wersję, nie mam z tym problemu, nauka w końcu zweryfikuje stan rzeczywisty. Nie jest niczym niezwykłym, że patogen dróg oddechowych badany w laboratorium infekuje któregoś z pracowników laboratorium.

Jestem wirusologiem, całą moja karierę poświęciłem wirusologii i nie wierzę, by jakimś cudem ten wirus przeszedł z nietoperza na człowieka i w momencie, gdy wirus ten dokonał takiego przeskoku, stał się nagłe najbardziej zakaźnym wirusem znanym ludzkości pod względem transmisji z osoby na osobę. Zazwyczaj gdy wirus przechodzi z rezerwuaru zwierzęcego na człowieka, zajmuje mu trochę czasu zanim rozpracuje jak najefektywniej rozprzestrzeniać się w populacjach ludzkich. To nie ma sensu z punktu widzenia biologii.

 

Dr Rand Paul do dr Fauci: Igracie z Matką Naturą [badania typu gain-of-function]

 

%d bloggers like this: