Prokurator generalny Todd Rokita walczy z dezinformacją na temat COVID-19

Prokurator generalny Todd Rokita walczy z dezinformacją na temat COVID-19

Prokurator Generalny Todd Rokita walczy o ujawnienie dezinformacji na temat COVID-19 i wzywa Departament Zdrowia i Usług Społecznych (HHS) oraz inne instytucje do zapewnienia przejrzystości danych wykorzystywanych do podejmowania decyzji w zakresie zdrowia publicznego.

W odpowiedzi na prośbę Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych (HHS) o informacje (Request for Information  – RFI) dotyczącą dezinformacji na temat COVID-19, Prokurator Generalny Rokita nawiązał współpracę z cenionymi epidemiologami dr Jayem Bhattacharya, profesorem ze Stanford University School of Medicine oraz dr Martinem Kulldorffem, starszym pracownikiem naukowym Brownstone Institute i byłym profesorem Harvard University School of Medicine, w celu dokonania przeglądu dowodów i danych stojących za zaleceniami i wytycznymi dotyczącymi COVID-19.

“Rząd federalny musi wyjaśnić, w jaki sposób dezinformacja ze strony instytucji rządowych na wszystkich szczeblach doprowadziła do przyjęcia ekstremalnych strategii, które wiązały się z wysokimi kosztami dla życia i wolności” – powiedział Prokurator Generalny Rokita. “Wierzę w mieszkańców Hoosiers i wierzę, że można im ufać, że znają fakty, dzięki którym mogą podejmować świadome decyzje dla siebie i swoich rodzin. Szczerze doceniam dr Bhattacharya i dr Kulldorff za ich wiedzę i przywództwo w ujawnianiu prawdy.” 

“Przez dwa lata rząd zmuszał nas do pozostania w domach, zakrywania twarzy i trzymania dzieci w domu przed szkołą” – powiedział Prokurator Generalny Rokita. “Oczekiwano od nas, że będziemy ślepo podążać za tymi nakazami dotyczącymi zdrowia publicznego i nie będziemy kwestionować mądrości niewybieralnych urzędników. Rodziny z całej Indiany i całego kraju domagają się prawdy”.

W piśmie przesłanym do HHS uwzględniono wprowadzające w błąd informacje rozpowszechniane przez dr Anthony’ego Fauci, dyrektora Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, oraz innych niewybranych [w wyborach] urzędników ze służby zdrowia, w tym:

–   Szczepionki powstrzymują rozprzestrzenianie się choroby.
–   Wyeliminowanie COVID-19 jest celem możliwym do zrealizowania.
–   Nie było rozsądnej alternatywy dla lockdownów.
–    Nakaz stosowania masek jest skuteczny w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusowych chorób zakaźnych.
–    Masowe testowanie osób bezobjawowych i śledzenie kontaktów osób z wynikiem dodatnim jest skuteczne w ograniczaniu rozprzestrzeniania się choroby.
–    Podana liczba zgonów z powodu COVID-19 jest dokładna.

“Rząd wydał prawie 5 bilionów dolarów na walkę z wirusem odpowiedzialnym za COVID-19, ale nadal nie jest w stanie podać mieszkańcom Hoosiers dokładnej liczby zgonów lub hospitalizacji spowodowanych wirusem COVID-19” – powiedział Prokurator Generalny Rokita.

Prokurator Generalny Rokita konsekwentnie broni wolności w erze COVID-19, prowadząc kampanię przeciwko bezprawnemu wprowadzeniu przez Prezydenta Bidena nakazu stosowania masek i szczepionek. Teraz jest zdeterminowany, aby ujawnić fakty dotyczące niedokładnych danych na temat liczby zgonów i hospitalizacji związanych z wirusem COVID-19.

“Nie możemy poprawić naszej reakcji na przyszłą pandemię bez uczciwego i dokładnego przedstawienia liczby zgonów i hospitalizacji spowodowanych przez COVID-19” – powiedział Prokurator Generalny Rokita.

W linku jest po angielsku rozwinięcie powyższych punktów.

Źródło: Attorney General Todd Rokita fights COVID-19 misinformation

 

Zobacz na: Dr Ngozi Ezike o definicji zgonu z powodu COVID-19 – kowidowa metodologia
Dr Scott Jensen o statystykach śmiertelności COVID-19
Eksperci krytycznie o maskach – nie chronią, a do tego szkodliwe
Przegląd literatury i metaanaliza wpływu lockdownów na śmiertelność z powodu COVID-19 [Johns Hopkins University]
Jak dokładne są testy na COVID? – dr Sebastian Rushworth
SARS-COV-2: Prawdopodobieństwo przekazania wirusa przez nosiciela bezobjawowego jest o około 68% mniejsze niż w przypadku osób, które zachorowały 
Lockdown jest ponad 10 razy bardziej śmiertelny niż sama pandemia

 

 

 

 

%d bloggers like this: