Maski na Covid: Psychologia poddania się?

30 styczeń 2021

Maski na Covid: Psychologia poddania się?

Zakładanie i noszenie “maski” jest przeważnie praktykowane wśród osób, które odczuwają strach i/lub poczucie winy. Zastanów się nad tym.

Ktoś mógłby odrzucić takie myślenie: “Nie, nie, po prostu martwię się, że dostanę mandat, dlatego ją noszę”. Albo: “Nie chcę ryzykować, władze sanitarne nie kazałyby nam nosić masek, gdyby nie istniały jakieś korzyści związane z ochroną”.

Czy są to słuszne odpowiedzi? Obie opierają się przede wszystkim na strachu. Strach przed tym, co władze mogłyby zrobić, gdybyśmy nie przestrzegali zasad, oraz strach przed chorobą, gdybyśmy nie zastosowali się do zaleceń władz.

Dr Anthony Fauci udziela wszelkich możliwych odpowiedzi na temat masek i C-19

https://rumble.com/vn1atd-dr-anthony-fauci-udziela-wszelkich-moliwych-odpowiedzi-na-temat-masek-i-c-1.html

Ale kim są “autorytety” wydający takie, a nie inne rekomendacje? I czy ich żądania są poparte empirycznymi dowodami na to, że noszenie maski jest sprawdzoną metodą obrony przed zakażeniem wirusem odpowiedzialnym za Covid? Czy osoba nosząca maskę będzie zadawać takie pytania? A jeśli nie, to dlaczego?

“Cóż, zastanawiam się, o co w tym wszystkim chodzi – ale nie ma sensu tego kwestionować, prawda?”.

Racja, w efekcie jest to przyznanie się do intelektualnego lenistwa połączonego z rażącym posłuszeństwem wobec poleceń “władzy”. Taki jest stan umysłu tych, którzy nie chcą myśleć samodzielnie.

Pozwalanie sobie na bycie stadem, ponieważ nie chce się kwestionować rozkazów, jest chorobą psychiczną, która stanowi otwartą drogę dla niekontrolowanego rozprzestrzeniania się faszystowskiego autorytaryzmu.

Formowanie tłumu, formowanie mas ludzkich, formacja masowa – dr Mattias Desmet, dr Robert Malone i dr Peter McCullough – 4 stycznia 2022

COVID nie rozprzestrzenia się kiedy siedzisz. Rozprzestrzenia się tylko wtedy kiedy chodzisz...

Ciekawe, jak zareagowałaby ta sama osoba, gdyby kazano jej czołgać się do sklepu, albo iść na rękach i kolanach, bo “autorytet” powiedział, że te szczególne patogeny przemieszczają się tylko na wysokości głowy?

Cofnijmy się o kilka kroków i wyobraźmy sobie przez chwilę, że ta osoba ma wystarczająco dużo podejrzeń co do motywów “władzy”, aby sprawdzić dokumentację medyczną w poszukiwaniu dowodów na to, że maseczka rzeczywiście działa.

Zobaczmy, jak zareaguje po odkryciu, że nie ma żadnych dowodów potwierdzających ochronę zdrowia – dotyczy to także szczepionek – ale istnieją dowody na zagrożenie zdrowia związane z częstym noszeniem maseczek.

Co wtedy robi nasz bliźni?

“Tak, widziałem to, ale wszyscy inni je noszą – a ja nie chcę sprawiać przykrości innym, nie nosząc ich…”.

Tak więc teraz do rosnącej listy powodów, dla których nie można przejąć kontroli nad własnym losem, a zamiast tego spuszcza się głowę i biegnie z tłumem, musimy dodać “przypodobanie się innym członkom stada ludzi”.

Być prowadzonym i nie wiedzieć, dokąd się prowadzi, ale “ufać”, że jakoś to będzie. Lepiej nie kołysać łodzią. Wszyscy inni się maskują, dlaczego więc być “innym”?

Dlaczego nie być innym?

“Nie chcę zwracać na siebie uwagi, a noszenie maski jest odpowiedzialne i pokazuje, że nie chciałoby się zarazić nikogo innego”.

Jarosław Pinkas o maseczkach

Tak, sprzeczności zawarte w tej fałszywej logice są rażące. Wiesz, że maseczki nie działają, że ich noszenie może doprowadzić do innych problemów, że kosztują, że trzeba je często zmieniać, prać, suszyć, dezynfekować i tak dalej, a mimo to czujesz, że musisz je założyć, bo “to jedyna odpowiedzialna rzecz, jaką należy zrobić” i wszyscy inni to robią…

Wykrywanie dwutlenku węgla i kontrola jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń
Zawartość tlenu w powietrzu w masce – Jeff Neff [strażak]
Maseczki nie działają: Przegląd literatury naukowej w kontekście zasadności polityki społecznej wobec COVID-19 – dr Denis Rancourt
Maski z tkanin: niebezpieczne dla twojego zdrowia? – prof. Raina MacIntyre [2015]

Czyżby to był ostatni dzwonek na kurtynę dla znacznej części tego rzekomo inteligentnego gatunku poznawczego, znanego jako homo sapiens?

Nie wiem jak Wy, ale ja czuję się źle, widząc, że tak wielu ludzi zachowuje się jak lemingi.

Lubię widzieć ludzką twarz. Nie wszystkie są ładne, ale każda jest inna i wyraża charakter. Co więc czuć w obliczu stada rabusiów, którzy maszerują w stronę jednego osoby z zasłoniętą ponad połową twarzy?

Patrzę na ich oczy, bo to jedyny widoczny element animacji. Co widzę w tych oczach? Głównie strach i poddanie.

Może się mylę. Może to poczucie winy, może wstyd. Może w niektórych przypadkach jest to pewien chory rodzaj przyjemności – jak w przypadku niektórych młodych ludzi: “Dlaczego to noszę? To jest fajne, coś innego, można dostać jakieś zabawne maski od projektantów – dość charakterystyczne. Tak, fajnie”.

Czy wierzysz, że to działa?

“Jasne, działa, jeśli czujesz, że działa; to rodzaj ochrony przed innymi, prawda?”.

Pewnie, że tak, młodzieńczy narcyzie. Ochrona przed innymi – jasne – wszędzie są chorzy ludzie, trzeba się chronić; przetrwanie najsilniejszych – nie ryzykujmy.

4 nadrzędne zasady współczesnego satanizmu – Mark Passio

Jednak w oczach zamaskowanych mężczyzn i kobiet widzę przede wszystkim strach i poczucie winy. Widzę tchórza, który patrzy na świat i stara się wyglądać i być “normalny”. To niesławne słowo “normalny”. Tak, “Nowa Norma”, którą ogłosił Klaus Shwab ze Światowego Forum Ekonomicznego. Mein Herr “Wielki Reset”, totalitarny pseudowizjoner faszystowskiego koszmaru.

Musi być zadowolony, że tak wielu ludzi zachowuje się “właściwie”, przyzwyczajając się do funkcjonowania w jego Nowej Normie. Milczące cyborgi, zagubione i niespokojne, ale wciąż zachowujące pozory “normalności”.

Tak zdeterminowani, by nie myśleć, nie wyróżniać się z tłumu. Mięso armatnie dla zeroemisyjnych inteligentnych miast, Zielonego Nowego Ładu, obozów jutra w Nowym Porządku Świata.

Przyszłość skonstruowana specjalnie dla chodzących trupów, umysłów zmarnowanych z powodu braku ich użycia, podłączonych do najnowocześniejszego komputera, aby czynność myślenia mogła być wykonywana za nich przez głównego programistę.

Rasa podludzi zaprzedana maszynom, które sama stworzyła, by uwolnić ją od potrzeby myślenia. Czy to jest przyszłość, którą widzę w introwertycznych oczach masochisty noszącego maskę? Czy ludzie podświadomie chcą cierpieć?

Bez względu na przyczynę, jest to zadanie dla tych, którzy potulnie zrezygnowali z kroczenia ścieżką życia na rzecz wejścia na taśmociąg cyfrowego kultu niewolników.

Pośród tych najbardziej zjadliwych i mrocznych oszustw, jakim poddawana jest ludzkość, jest tylko jeden sposób na przywrócenie światła: mieć odwagę całkowicie odrzucić ten stan bezmyślnego posłuszeństwa, który doprowadził znaczną część ludzkości do bezprecedensowego i skrajnego stanu duchowego ubóstwa.

Znalezienie w sobie wystarczającej ilości “wewnętrznego ognia”, aby spalić martwe ciała samookaleczającego się konformizmu – oto wezwanie. Odważnie odrzućcie “wielkie kłamstwo”, które obecnie szaleje we wszystkich zakątkach świata.

Ocalcie siebie. Zdemaskujcie się – powróćcie do człowieczeństwa – i stańcie mocno po stronie prawdy, dobrzy mieszkańcy planety Ziemia!

Źródło: Covid Mask: The Psychology of Surrender?

Zobacz na: Witamy w 2030 roku: nic nie posiadam, nie mam prywatności, a moje życie nigdy nie było lepsze. [Światowe Forum Ekonomiczne]
8 prognoz dla świata na rok 2030 Światowego Forum Ekonomicznego [2016]
Manifest z Davos [1973] – Światowe Forum Ekonomiczne
Eksperyment Johna Calhouna, Wszechświat 25 – Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego (NIMH)

Dlaczego Hitler kąpał się częściej, niż wam się wydaje – prof Jordan Peterson
Patogeny i polityka: dalsze dowody, że występowanie pasożytów zapowiada autorytaryzm
Maski naprawdę mogą być mordercze w skutkach – Podpułkownik Dave Grossman

Cechy przywódców sekt – charakterystyka sekt – Melissa Dykes

 

Stalin - Rząd tak mówi

 

Eksperyment Milgrama – Posłuszeństwo (Maj 1962) – napisy PL

 

Eksperyment Ascha

 

M. Ziętek-Wielomska: Czy można ekskomunikować Boga? Cywilizacja łacińska vs cywilizacje sakralne

Cywilizacja łacińska opiera się na rozdzieleniu władzy świeckiej od władzy duchowej. Dzięki czemu władze świecką można poddać rozumowemu osądowi. Można pytać o cel władzy, o metody i środki jakimi władza się posługuje.