Iwermektyna jest kolejnym skutecznym lekiem na COVID-19

Dr Pierre Kory zeznawał podczas Komisji Senackiej na temat Iwermektyny, 8 grudnia 2020 roku.

Dr Pierre Kory: Ile mogę się opiekować pacjentami mając świadomość, że mogliśmy ocalić te życia poprzez wczesne leczenie, a lekiem, który mógł zapobiec ich hospitalizacji jest iwermektyna. Po przyjęciu tego leku profilaktycznie po prostu nie zachorujesz. Wczesne leczenie jest kluczowe. W przypadku leczenia na wczesnym etapie choroby, po podaniu iwermektyny liczba przypadków wymagających hospitalizacji oraz liczba zgonów maleje. Rejestrujemy statystycznie istotnie mniejsze ryzyko zgonu po podaniu iwermektyny.

Nie wiem do czego jeszcze się odwołać, by poświadczyć naszą wiarygodność. Jesteśmy grupą złożoną z jednych z najczęściej publikujących naukowców na świecie. Jako grupa w sumie posiadamy na naszym koncie prawie 2 tys. publikacji w czasopismach recenzowanych.
Wszystko, o co proszę, to aby ludzie z Narodowego Instytutu Zdrowia [NIH] przejrzali nasze dane zgromadzone na bazie prawie 30 badań klinicznych, każde w sposób powtarzalny wskazuje na znaczące pozytywne skutki stosowania iwermektyny.

Iwermektyna jest kolejnym skutecznym lekiem na COVID-19 - dr Pierre Kory

Iwermektyna jest kolejnym skutecznym lekiem na COVID-19

 

Senator: Nasz kolejny świadek jest z nami na sali, to dr Pierre Kory. Dr Kory jest byłym profesorem i dyrektorem oddziału intensywnej terapii oraz oddziału urazowego i podtrzymywania życia na Uniwersytecie Winsonsin, a od niedawna pracownik oddziału intensywnej terapii w szpitalu Aurora St Luke’s Medical Center w Milwaukee.

Jest licencjonowanym lekarzem w zakresie medycyny krytycznej i chorób układu oddechowego oraz medycyny wewnętrznej. Dr Pierre Kory podczas pandemii opiekował się pacjentami chorymi na COVID-19 z całego kraju. Świadek zasiada we władzach FLCCC (Organizacja Lekarzy Intensywnej Opieki na Lini Frontu Walki z COVID-19), organizacji non-profit zrzeszającej specjalistów z dziedziny intensywnej opieki medycznej kierowanej przez prof. Paula Marika.

Leczenie sepsy witaminą C – dr Paul Marik
Dr Peter McCullough o blokowaniu metod leczenia Covid-19

Celem statutowym organizacji w ciągu ostatnich 9 miesięcy jest opracowanie skutecznego protokołu leczenia osób chorych na COVID-19 z wykorzystaniem już istniejących leków (tzw. repozycjonowanie).

Tytuł zawodowy lekarza świadek otrzymał na Wydziale Lekarskim Uniwersytety Medycznego Św. Grzegorza. Pozwolę sobie dodać, że dr Kory dołączył do naszych wysłuchań w maju, ponieważ dowiedziałem się, że prowadzi on badania nad sterydami przeciwzapalnymi w zakresie intensywnej opieki pacjentów chorych na COVID-19.

COVID-19 – Dr Richard Bartlett: Strategia oparta na leku Budezonid

Muszę dodać, panie Kory, że lekarze podchodzili do mnie i dziękowali za Pańskie wystąpienie, które wtedy zmieniło ich sposób myślenia w tym temacie i mówili, że tamto przesłuchanie pozwoliło im uratować życie wielu pacjentów. Wierzę, że dzisiejsze Pańskie wystąpienie będzie równie znamienne. Proszę, dr Kory.

 

Dr Pierre Kory: Dziękuję, Panie Senatorze. Dziękuję za organizację tego wysłuchania. Zacznę może od kwestii, której miałem nadzieję nie będę zmuszony poruszać, ale pragnę zgłosić protest odnośnie wypowiedzi szefa komisji z partii.

Próbowano mnie zdyskredytować przypisując mi rolę polityka, jestem lekarzem, człowiekiem nauki i poświęcam się wyłącznie, wyłącznie poświęcam się prawdzie naukowej i trosce o pacjentów. Wysłuchiwanie, że jestem tu z powodów politycznych… Powtarzam – nie jestem politykiem, jestem lekarzem.

Na początek chciałbym powiedzieć, że nie przemawiam tu nie we własnym interesie, ale reprezentuję organizacji, której jestem członkiem. Jesteśmy grupą złożoną z jednych z najczęściej publikujących naukowców na świecie. Jako grupa w sumie posiadamy na naszym koncie prawie 2 tys. publikacji w czasopismach recenzowanych.

Organizacja prowadzona jest przez prof. Paula Marika, naszego intelektualnego przywódcę. Stworzyliśmy tę grupę na wczesnym etapie pandemii. Naszym celem było dokonanie przeglądu całej dostępnej literatury na temat tej choroby i opracowanie skutecznego protokołu leczenia.

Wspomniał Pan, że występowałem przed Komisją już w maju i wtedy propagowałem, choć propagowałem to może złe określenie, ale rekomendowałem stosowanie kortykosterdów w leczeniu tej choroby, kiedy wszystkie krajowe i międzynarodowe organizacje zdrowia twierdziły, że nie możemy takich preparatów stosować.

Ostatecznie okazało się, że takie leki ratują życia ludzkie. Występuję dzisiaj przed Państwem z nową rekomendacją. Dokonany przez naszą grupę przez ostanie 9 miesięcy przegląd literatury naukowej – przypominam, członkowie naszej grupy należą do grona lekarz o największej liczbie publikacji w tej konkretnej specjalizacji na świecie.

Naszym celem jest nic innego, jak identyfikacja dostępnego leku repozycjonowanego pozwalającego wyleczyć tę chorobę.

[Repozycjonowanie leków – to poszukiwanie nowych wskazań dla leków już obecnych na rynku farmaceutycznym]

Po 9 miesiącach doszliśmy do wniosku, – muszę to wyraźnie zaznaczyć – jestem mocno zaniepokojony tym, że FDA, NIH i CDC nie utworzyły czy powołały żadnej grupy zadaniowej w celu dokonania przeglądu leków repozycjonowanych w celu znalezienia metody leczenia tej choroby.

Wszystko obracało się wokół nowych i/lub drogich środków farmaceutycznych, jak Tocilizumab czy Remdesivir, czy przeciwciała monoklonalne w szczepionkach.

Mamy za sobą 100 lat rozwoju wiedzy medycznej, znamy na wylot wszystkie leki, które wykorzystujemy, ale nie słyszałem o żadnym zespole szukającym rozwiązań w postaci leków repozycjonowanych.

Moja grupa, nasza organizacja, miała na celu wypełnienie tej luki. Skupiliśmy się na tym, w czym się specjalizujemy i z czym mamy do czynienia na co dzień.

Dr Ryder zaprezentował przed chwilą jedno z wielu badań, o których mam zamiar dzisiaj opowiedzieć. Chcę powiedzieć, że mamy sposób na rozwiązanie tego kryzysu. Istnieje lek, który okazuje się mieć wręcz cudowne efekty. Przy czym nie stosuję określenia “cudowny” pochopnie.

Nie chcę, aby to zabrzmiało jak nagłówek z brukowca. Mówię tu o rekomendacji naukowej bazującej na olbrzymiej liczbie danych uzyskanych w ostatnich 3 miesiącach. Kiedy słyszę już na początku wystąpienia, że nasza grupa rozpowszechnia rzeczy, których FDA czy NIH nie rekomendują…

Chcę, by to było jasne – rekomendacja NIH odnośnie iwermektyny by nie stosować tego leku poza zastosowaniem w klinicznych badaniach kontrolowanych, pochodzi z 27 sierpnia tego roku.

Iwermektyna jest kolejnym skutecznym lekiem na COVID-19

 

Obecnie mamy grudzień, 3 czy 4 miesiące po tamtej decyzji. Pojawiły się ogromne ilości danych pochodzące z wielu placówek badawczych z całego świata pokazujące oszałamiającą skuteczność iwermektyny. Ten lek kompletnie niweluje transmisję tego wirusa.

Po przyjęciu tego leku po prostu nie zachorujesz. Podsumuję krótko dane na temat tego leku. Nasz manuskrypt, współautorami którego są jedni z najbardziej… Przez całe nasze kariery wnieśliśmy dla naszej specjalności więcej wiedzy, niż jakakolwiek inna grupa naukowców.

Nasz manuskrypt, opublikowany na serwerze preprint [wydruk wstępny] czasopisma Medicine zawiera dowody na skuteczność tego leku.

„Wyniki: Wpisując słowa kluczowe – „COVID-19 (lub synonimy) ORAZ iwermektyna” – wyniki wyszukiwania wygenerowały 86 artykułów na platformie PubMed, 48 na medRvix i 37 na clintrials.gov w momencie pisania tej publikacji. Dwanaście z nich zostało wymienionych jako zakończone badania kliniczne, a 8 z nich zostało uwzględnionych po opublikowaniu przez badaczy wyników. Wykazano pozytywne efekty odnośnie śmiertelności, skrócony czas do wyzdrowienia klinicznego, zmniejszoną częstość progresji choroby i krótszy czas pobytu w szpitalu. Wyniki zgłaszano u pacjentów we wszystkich stadiach klinicznej ciężkości.” –  The Therapeutic Potential of Ivermectin for Covid-19: A Systematic Review of Mechanisms and Evidence https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.11.30.20236570v1

Podsumuję je krótko. Po pierwsze, mamy dowody, że iwermektyna jest skuteczna nie tylko w ramach profilaktyki – jeśli weźmiesz ten lek, nie zachorujesz. Zeszłej nocy zetknęliśmy się z badaniem przeprowadzonym przez wiodącego w Argentynie lekarza zajmującego się iwermektyną, dr Hectora Carvalho, w ramach których poddano ten lek profilaktycznie 800 pracownikom służby medycznej.

Żadna z tych osób nie zachorowała. Na 400 osób, którym nie podano iwermektyny 58 proc. zachorowało, to jest 247 osób. Lek ten zapobiega zachorowaniu. Wykazuje on silną aktywność antywirusową. Mamy taką wiedzę od czasu pierwszych badań na Uniwersytecie Monasha, lek ten z laboratorium trafił z powodzeniem do zastosowania w praktyce medycznej.

 

Obecnie prowadzone są 4 randomizowane, kontrolowane badania kliniczne na w sumie ponad 1,5 tys. badanych, z których każde pokazuje, że jako środek profilaktyczny jest to bardzo skuteczny preparat.

Po przyjęciu tego leku osoba nie musi obawiać się zachorowania. W kwestii wczesnego leczenia ambulatoryjnego, mamy obecnie prowadzone 3 takie testy kliniczne oraz bez liku pomniejszych badań obserwacyjnych i serii testów klinicznych pokazujących, że po podaniu iwermektyny liczba przypadków wymagających hospitalizacji oraz liczba zgonów maleją.

Najmocniejsze dowody pochodzą od pacjentów hospitalizowanych. Prowadzone są 4 randomizowane badania kliniczne z grupą kontrolną, wiele testów obserwacyjnych – wszystkie one pokazują tę samą rzecz, a mianowicie, że ryzyko zgonu jest zerowe lub znacznie, znacznie mniejsze, statystycznie istotnie mniejsze ryzyko zgonu po podaniu iwermektyny.

Lek ten zdaje się być tak obiecujący, że można określić go mianem “cudownego”. Lek ten już stał sie podstawą otrzymania nagrody Nobla w 2015 r. jako lek kluczowy w eliminowaniu chorób pasożytniczych na świecie.

Kolejne dane wskazują, że jest to potężny środek przeciwwirusowy i przeciwzapalny. Jest niezbędnym elementem w walce z tą chorobą.

Powtórzę to – jesteśmy przekonani co do naszego manuskryptu jest to efekt pracy naukowej, został przedstawiony do recenzji, ale proszę mieć na uwadze, że proces recenzencki wymaga czasu. niekiedy miesięcy, a my nie mamy czasu do stracenia.

Mamy tysiące umierających pacjentów w szpitalach. Jestem lekarzem specjalistą od chorób płuc, intensywnej terapii, opiekowałem się większą liczbą pacjentów umierających na COVID-19, niż jesteście sobie w stanie wyobrazić.

Oni umierają, ponieważ nie są w stanie oddychać. Nie są w stanie oddychać. Są podłączeni do urządzeń wspomagających oddychanie, do nieinwazyjnych respiratorów, a także pacjentów w śpiączce podłączonych do respiratorów oddychających za nich.

Prawie 9 na 10 pacjentów z COVID-19 umieszczonych pod respiratorem umiera, jak wynika z danych szpitali z Nowego Jorku [27 kwiecień 2020]

Obserwuję ich każdego dnia. W końcu umierają. W chwili, gdy trafiają na odział intensywnej terapii są już umierający. Wyjście z tego jest prawie niemożliwe. Wczesne leczenie jest kluczowe. Musimy odciążyć szpitale.

Wszyscy jesteśmy zmęczeni. Ja już nie mogę tak dalej. Jeśli przejrzycie Państwo nasz manuskrypt a ja będę zmuszony wrócić do pracy w następnym tygodniu, każde kolejne zgony to będą zgony, którym można było zapobiec. Nie pozwolę, by to stało się dla mnie źródłem traumy.

Ile mogę się opiekować pacjentami mając świadomość, że mogliśmy ocalić te życia poprzez wczesne leczenie, a lekiem, który mógł zapobiec ich hospitalizacji jest iwermektyna.

Jestem tu dziś po to, by zaapelować o działanie. Ostatnia rekomendacja NIH odnośnie tego leku datowana jest na 27 sierpnia. 27 sierpień. Chcę, aby to jasno wybrzmiało. Nie jestem tu by uprawiać politykę, dramatyzować czy generować szum medialny w postaci tej rekomendacji.

Powiem to jasno i prosto – wszystko, o co proszę, to aby NIH przejrzała nasze dane zgromadzone na bazie prawie 30 badań klinicznych, każde w sposób powtarzalny wskazuje na znaczące pozytywne skutki stosowania iwermektyny.

Proszę wyłącznie o recenzję naszego manuskryptu. Jest to artykuł napisany przez poważnych, doświadczonych lekarzy i naukowców. Mamy…

Nie wiem do czego jeszcze się odwołać, by poświadczyć naszą wiarygodność. Nie jesteśmy żadnymi losowymi lekarzami, którzy głoszą, że oto odkryli lek.

Nie twierdzę, że odkryliśmy lek. Chcę tylko, by przeanalizowano nasz manuskrypt. Mamy mnóstwo dowodów, że iwermektynę należy zacząć stosować i to natychmiast.

Na koniec Senatorze chce powiedzieć, zadać pytanie, czy wiecie, kto najczęściej umiera? To Afroamerykanie, Latynosi i osoby starsze. Osoby najmniej uprzywilejowane, osoby najuboższe w naszym społeczeństwie. Odsetek zgonów w tych grupach jest wyższy, niż w pozostałych. Pierwszy raz w mojej karierze lekarskiej spotkałem się z taką rozbieżnością.

A my jesteśmy odpowiedzialni za szczególną ochronę takich osób. Mamy obowiązek zapewnić środki zapobiegawcze. Mamy dużo dowodów pokazujących, że iwermektyna pozwala ocalać życia i zapewnia ochronę wysoce skuteczną, a sam lek jest niezwykle bezpieczny, o czym wspomniał już mój kolega.

Lek ten musi zostać dopuszczony do tego użytku. Zwracam się do NIH o przeanalizowanie naszych danych i przedstawienie stosownych rekomendacji…

Zobacz na: Transkrypt konferencji lekarzy z pierwszej linii kowidowej walki [lipiec 2020]
Alan Jones: Biurokraci zaprzeczają, że hydroksychlorochina zmniejsza śmiertelność
Jak powstała fałszywa narracja o hydroksychlorochinie – dr Meryl Nass
Potencjalnie śmiertelne dawki hydroksychlorochiny podczas badań, „Solidarity” WHO i brytyjskiego „Recovery” – dr Meryl Nass

Paracetamol i niedobór glutationu a objawy i zgony na COVID-19
Dlaczego pozwolić gorączce spełniać swoje funkcje – dr Paul Offit

 

Iwermektyna jest kolejnym skutecznym lekiem na C-19 – dr Pierre Kory – napisy PL

 

 

Czego nie można na YouTube według ich reguł ? Między innymi, nie można mówić i pokazywać rezultatów leczenia hydrokdychlorochiną i iwermektyną…i pomimo, że wiele krajów przeprowadziło badania i dopuściło lek z powodu udowodnionej, wysokiej skuteczności ( spadek śmiertelności w Czechach o 85 %), YT ( FB również, szczególnie dane z czeskiego MZ) nadal cenzoruje informacje o skuteczności leku.