Kowidoza Dr Richard Bartlett – Strategia oparta na leku Budezonid

 

Rosnące zaniepokojenie wraz z oficjalnie potwierdzonym pojawieniem się zabójczego koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

Rząd chiński podaje, że liczba zakażonych tajemniczym wirusem atakującym drogi oddechowe w ciągu ostatniego weekendu wzrosła ponad 3-krotnie.

Dzisiejszego ranka liczba zgonów z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 160 tys. Według danych, na dzisiejszy wieczór liczba zgonów z powodu wirusa wynosi niemal 1 mln osób. Co więcej, ponad 45 mln ludzi może umrzeć z powodu tego wirusa.

 

COVID-19

Dr Richard Bartlett: Strategia oparta na leku Budezonid

 

Dr Richard Bartlett - Strategia oparta na leku Budezonid

Film jest na dole strony lub na portalu CDA oraz glora.tv

 

Mike Smith: Mam zaszczyt przedstawić Wam dr Richarda Bartlett, który jest lekarzem z ponad 20-letnim stażem. Jesteś na pierwszej linii tej walki, pracujesz bezpośrednio z chorymi, pracujesz z tymi ludźmi, a nie tylko oglądasz to w telewizji, jesteś na oddziale ratunkowym, przyjmujesz pacjentów chorych na COVID-19. Możesz nam opowiedzieć nieco o sobie?

Dr Richard Bartlett: Studiowałem na Texas Tech Health Sciences Center, skończyłem studia magisterskie na kierunku Technologia Medyczna. Na studiach uczono nas, wirusologii, nauki o wirusach. Pracuję jako lekarz na oddziale ratunkowym. Oddziały te są na pierwszej linii walki z COVID-19. Stabilizujemy pacjentów. Naszym celem jest troska o prawidłowe utrzymanie funkcji oddechowych, krążenia, to są podstawy podstaw.

Jestem ekspertem w zapewnianiu poprawnego krążenia tlenu w organizmie i stabilizowaniu procesów oddechowych pacjentów. Gdy w marcu pracowałem na oddziale czekając na mojego pierwszego pacjenta z COVID-19, zastanawiając się, co zrobię, gdy w końcu takowy się pojawi, ponieważ nie mamy opracowanej jakiejkolwiek skutecznej metody leczenia takich pacjentów.

Nie przekazano nam jakiejkolwiek informacji odnośnie tego, co możemy zaoferować tym pacjentom. Powiedziano nam, że mamy starać się utrzymać ich przy życiu pod respiratorem oraz że 90 proc. z nich umrze.

Nowy York: 9 na 10 pacjentów z COVID-19 umieszczonych pod respiratorem umiera
Covid-19 nie prowadzi do „typowego” zespołu ostrej niewydolności oddechowej – dr Cameron Kyle-Sidell

To było dla mnie nie do zaakceptowania. Jeśli pacjent powierza mi swoje życie, to moim obowiązkiem jest starać się mu pomóc. I zrobić co w mojej mocy. W ramach tego 48 godz. dyżuru w przerwach pomiędzy pacjentami modlę się. Jest chrześcijaninem. Jestem także lekarzem, a moim narzędziem jest nauka. Ta strategia narodziła się w mojej głowie właśnie w trakcie tamtego dyżuru.

Stosuję narzędzia, które są mi już znane. Szukałem jakiejś metody tymczasowej, która pozwoli mi ustabilizować stan moich pacjentów. Przez 28 lat pracy w zawodzie, miałem do czynienia z wieloma przypadkami astmy. Astma to choroba zapalna płuc. Już na początku mówiono nam, że COVID-19 to agresywna postać zapalnej choroba płuc.

Tak więc, połączyłem ze sobą fakty. Pomyślałem sobie, dlaczego by nie skorzystać z tego powszechnie dostępnego leku przeciwzapalnego, bezpiecznego leku o nazwie Budezonid.

Byłem zaskoczony, jak skuteczny ten środek się okazał. Zacząłem dostrzegać pewną prawidłowość, gdy wyleczyliśmy pacjentów w najgorszym stanie. I było to w sprzeczności z tym, co oglądałem w telewizji, co sugerują raportowane statystyki. Otóż my z powodzeniem leczymy tych pacjentów w przeciwieństwie do tego, co się dzieje wokół.

Mike Smith: Z tego co udało mi się dowiedzieć z wiadomości, to że CDC wydaje zalecenia i ustanawia protokoły wam, lekarzom, odnośnie tego, które środki możecie stosować, a które nie. Czy to prawda?

Dr Richard Bartlett: Taka jest standardowa procedura. Zakładamy, że CDC ma pełną wiedzę, tak więc stosujemy się do zaleceń CDC. CDC jest ostatecznym autorytetem w zakresie jakiejkolwiek choroby. CDC (Centrum Kontroli i Prewencji Chorób) posiada ogromne wsparcie finansowe, wykonują mnóstwo badań.

Zakładamy zatem, że posiadają większą wiedzę odnośnie chorób, niż my.

Mike Smith: Niż ktokolwiek inny.

Dr Richard Bartlett: Tak

Mike Smith: Jedyną ich rekomendacją jest leczenie w zaawansowanym stadium choroby, zgadza się?

Dr Richard Bartlett: W gruncie rzeczy sprowadza się to właśnie do zalecenia, że jedyną terapią jest opieka w zaawansowanym stadium choroby. Standard ten został wypracowany w komunistycznych Chinach, gdzie ta pandemia się zaczęła. Metoda zalecana przez WHO, która ma doświadczenia w pomaganiu krajom Trzeciego Świata, gdzie środki są siłą rzeczy ograniczone.

Metoda ta została później wypromowana przez CDC.  Tylko pomoc w zaawansowanym stadium choroby. Jednak w przypadku, kiedy umierają ludzie i ja wiem, że mam coś, co może ocalić im życie, to nie mogę pozostać bezczynnym.

Jestem zobowiązany przekazać im prawdę. A prawda jest taka, że istnieje strategia walki z tą chorobą. Gdy zacząłem stosować tę strategię z powodzeniem, obawiałem się podzielić z nią innymi, gdyż stała ona w opozycji do tego, co zaleca CDC. Oni mówią, by nic nie robić. Ale ja obserwuję pozytywne wyniki.

Mike Smith: Czy mógłbyś wyjaśnić, na czym polega działanie Budezonidu w przeciwdziałaniu replikacji tego wirusa w płucach?

Dr Richard Bartlett: Tak. Wirus Sars-Cov-2 przyłącza się do receptorów w płucach, a następnie inicjuje uwolnienie się substancji chemicznych powodujących zapalenie do krwioobiegu, a to właśnie te substancje zapalne są przyczyną zgonów.

Stosowanie Budezonidu można porównać do tłumienia ognia mokrym kocem. Środek ten tłumi [inhibituje] wydzielanie się tych substancji zapalnych, dając układowi odpornościowemu naszego organizmu czas na zwalczenie wirusa.

Niedługo po tym, jak zacząłem dzielić się moją metodą, dostałem emaila od pielęgniarki ze szpitala na południe od San Antonio. Czytając tego emaila, nie mogłem uwierzyć.

Pisała ona, że na jej oddziale intensywnej terapii, w przypadku połowy pacjentów chorych na COVID-19 ostatecznie wymagało podłączenia od respiratora i przetransportowania do szpitala w San Antonio na długoterminową opiekę na tamtejszym oddziale intensywnej terapii.

Pisała, że widziała jeden z moich wywiadów i skrzyknęła kadrę szpitala, która jednogłośnie przegłosowała za próbą wdrożenia tej strategii. Gdy już tę strategię wdrożono, w 48 godz. zwolnili wszystkich pacjentów z oddziału intensywnej terapii. To tylko obrazuje potencjał tej metody.

Wyobrazicie sobie sytuację, gdzie wszystkie oddziały intensywnej terapii w Stanach Zjednoczonych zostają opróżnione w ciągu 48 godz. Cóż to byłby za widok! Jestem przekonany, że w sytuacji takiej jak ta, jestem przygotowany, by pomóc.

Mam opracowaną strategię, która działa, w sytuacji, gdy mówi się nam, że nie ma nadziei. Budezonid jest na rynku od 25 lat, stosowany jest przez miliony Amerykanów każdego dnia. Nigdy w wiadomościach nie pojawiła nawet wzmianka, że lek ten jest niebezpieczny. Lek ten stosuje się w przypadku hipotroficznych noworodków, stosuje się go z powodzeniem u starszych pacjentów w domach opieki.

Wiemy, czego się po tym leku spodziewać. Lek ten jest tani, to koszt około 3 dolary [w Polsce około 21 złotych za 60 kapsułek], jest to lek do stosowania domowego, co pozwala uniknąć ryzyka związanego z wizytą w szpitalu.

Otrzymuję telefony z całego kraju, od Kalifornii po Florydę, od ludzi, którzy mówią mi, że ich ukochani są w szpitalu chorzy na COVID-19 i mówi im się, że jedyną dostępną opcją leczenia jest protokół zatwierdzony przez CDC.

Mike Smith: Czyż nie jest obowiązkiem lekarza, szpitala, placówki medycznej poinformować pacjenta o wszystkich dostępnych metodach leczenia?

Dr Richard Bartlett: Kodeks Etyki Medycznej Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, obowiązujący każdego lekarza, stanowi, że lekarz jest zobowiązany do przedstawienia pacjentowi każdej dostępnej opcji leczenia, omówienia ryzyka i korzyści bez względu na to, czy zachodzi konflikt interesów, bez względu na ewentualne korzyści majątkowe dla lekarza, tak stanowi Kodeks Etyczny obowiązujący każdego lekarza w Stanach Zjednoczonych.

Mike Smith: Czy jest sposób, aby ludzie mogli zapoznać się z tą terapią w Sieci?

Dr Richard Bartlett: Istnieje strona https://budesonideworks.com/ , gdzie pod zakładką “usługi” https://budesonideworks.com/providers/  znajduje się lista dostępnych usługodawców.

Wystarczy mi, że wiem, że nie wkładam ludziom rurek do gardeł, wiedząc, że mogą ich już nigdy nie wyciągnąć”. – Andrea Malcolm, Intensywna Opieka Medyczna, szpital regionalny Frio

 

„… ale jeśli utrzymamy 60 procent ludzi poza szpitalem (stosując budezonid), to cóż, to jest coś, dzięki czemu możemy rozpalać grilla”. – dr Dan Nicolau, badacz Covid, Oxford University

 

Przez wiele dni myślałem, że wymiękne. W ciągu kilku godzin od przyjęcia kuracji budezonidem w domu wiedziałem, że dam sobie radę. Drugiego dnia poczułem się lepiej. Trzeciego dnia poczułem się znacznie lepiej. Ósmego dnia poczułem się fantastycznie. Dziesiątego dnia uzyskałem wynik negatywny. A teraz jestem w stanie pomagać innym”. – Francisco Bejarano, ocalały z Covid

 

Gdybym nie widział materiału filmowego o sukcesie doktora Bartletta i gdybym nie miał argumentów, by walczyć i ostatecznie domagać się przepisania budesonidu, uważam, że leżałbym w szpitalu podpięty do respiratora i prawdopodobnie nie napisałbym tego listu”. – James Lloyd, ocalały z Covid

Dr Richard Bartlett: Na witrynie tej dostępnych jest wiele użytecznych informacji. Na witrynie zamieszczono protokół mojego autorstwa, moją strategię leczenia, terapię. Zamieszczono również dokument [białą księgę] wyjaśniający, jak również szereg wywiadów i dodatkowych badań.

Mike Smith: Chciałem Ci podziękować, pragnę pochwalić Cię za odwagę, za wierność swoim przekonaniom, swojemu powołaniu. Tu wyłącznie chodzi o ocalenie ludzkich żyć. Jeśli media i osoby odpowiedzialne za przekazywania nam rzetelnych informacji nie realizuję tego zadania i nie pomagają nam takowe informacje pozyskać, to my, obywatele, musimy wspólnie pomóc propagować te informację.

Mój apel o działanie do każdego, kto ogląda ten materiał, jest następujący: podeślijcie go znajomym, podeślijcie swojej rodzinie, jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie i chcę Wam powiedzieć, że kocham Was wszystkich.

Chcę, aby ten kraj wyglądał tak, jak powinien, aby wrócił do stanu, w jakim powinien być, a ja, jako obywatel amerykański pragnę dołożyć swoją cegiełkę i podzielić się ze światem prawdą. Zachęcam każdego z Was o walkę o nasze prawa, nie pozwólcie im sobie Wam odebrać, upomnijcie się o to, co Wam się należy.

 

Kowidoza. Dr Richard Bartlett – Strategia oparta na leku Budezonid – napisy PL

Zobacz na: Wywiad z dr Stellą Immanuel o Hydroksychlorochinie [30 lipiec 2020]
Hydroksychlorochina – czy działa na koronawirusa? – Dr Vladimir Zelenko
Jak powstała fałszywa narracja o hydroksychlorochinie – dr Meryl Nass

 

COVID-19

Dr Richard Bartlett

Strategia oparta na leku Budezonid

 

“Budezonid – lek o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym, syntetyczny kortykosteroid. Hamuje takie objawy stanu zapalnego jak: przekrwienie błon śluzowych, podrażnienia i świąd, wzmożone wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, obrzęki i nacieki komórek zapalnych. W działaniu wszystkich kortykosteroidów pośredniczą specyficzne receptory. Receptory te znajdują się w cytoplazmie większości komórek i po związaniu z lekiem regulują aktywność (ekspresję) genów. Główny mechanizm działania budezonidu w komórce docelowej polega na hamowaniu lub pobudzaniu ekspresji tych genów, których produkty białkowe wpływają na proces zapalny…”- https://www.mp.pl/pacjent/leki/leki/subst.html?id=140

%d bloggers like this: