Wywiad z dr Stellą Immanuel o Hydroksychlorochinie

Wywiad z dr Stellą Immanuel o Hydroksychlorochinie

Wywiad z dr Stellą Immanuel o Hydroksychlorochinie

 

Dr Stella Immanuel reklamowała hydroksychlorochinę jako lekarstwo na koronawirusa na konferencji prasowej przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych w poniedziałek 27 lipca 2020. Film z jej konferencji prasowej został udostępniony przez prezydenta Donalda Trumpa i jednego z jego synów, po czym wkrótce Twitter i Facebook usunęli je za naruszenie ich polityki dotyczącej dezinformacji.

Koronawirus: Jak sobie z nim poradzić? – Prof. Didier Raoult [Chlorochina]
Hydroksychlorochina – czy działa na koronawirusa? – Dr Vladimir Zelenko
Jak powstała fałszywa narracja o hydroksychlorochinie – dr Meryl Nass
Potencjalnie śmiertelne dawki hydroksychlorochiny podczas badań, „Solidarity” WHO i brytyjskiego „Recovery” – dr Meryl Nass

[mailpoet_form id=”2″]

 

Wywiad z dr Stellą Immanuel o Hydroksychlorochinie

 

Joel Eisenbaum (dziennikarz): Twoja przemowa w poniedziałek była tak pełna pasji, tak niesamowicie emocjonalna. Ćwiczyłaś tę przemowę?

Dr Stella Immanuel: Nie, jestem po prostu wkurzona. Jestem wkurzona. To nie jest jakaś ustawka, ja nie udaję. Ludzie umierają. Rozumiesz, umierają ludzie. Właśnie otrzymaliśmy wiadomość, że Cain zmarł. On nie musiał umrzeć. Ludzie mówią, że powinien nosić maseczkę. Owszem, powinien nawet, jeśli brałby hydroksychlorochinę (HDCQ/HCQ). Powinien taką maseczkę nosić, tak.

Joel Eisenbaum: Mówisz, że Herman Cain nie musiał umrzeć, wystarczyło, by otrzymał hydroksychlorochinę…

Dr Stella Immanuel: Jeśli leczono by go na wczesnym etapie przy użyciu HDCQ, najprawdopodobniej by przeżył. Podobnie jak każdy z pacjentów, który zmarł na koronawirusa, te osoby nie musiały umrzeć.

Joel Eisenbaum: Rozumiesz jednak, że WHO czy FDA nie zgadzają się z Tobą.

Dr Stella Immanuel: Oczywiście, że się nie zgadzają!

Joel Eisenbaum: Twierdzą, że jesteś niebezpieczna.

Dr Stella Immanuel: To oczywiste, że myślą, że jestem niebezpieczna. Bo mówię prawdę! Powtarzałam to już wiele razy. Po pierwsze, spytajcie się dr Anthony Fauciego, kiedy ostatni raz miał do czynienia z pacjentem? Kiedy ostatni raz osłuchiwał Pan pacjenta stetoskopem? O to go pytam. Po drugie, nadal czekam na jego próbkę moczu. By sprawdzić, czy sam nie używa HDCQ. Nasze badania nad HDCQ były prowadzone za jego kadencji. To jest szaleństwo! Wyleczyłam tak ponad 400 pacjentów. Jesteśmy w Houston, moi pacjenci wstawią się za mną. Możecie z nimi porozmawiać, możecie puścić na antenie jakiś materiał, komunikat zachęcający wyleczonych pacjentów do opowiedzenia swoich historii. Wyleczyliśmy cukrzyków, kobiety w ciąży, wiele różnych przypadków. Nawet 7-latków. To szaleństwo! Nie wiem, co oni tam robią, ale ktoś musi zadać pytanie FDA, Anthonemu Fauci, WHO dlaczego, dlaczego chcecie śmierci tych ludzi?

Joel Eisenbaum: Mówi się o efektach ubocznych, że nie jest to bezpieczny środek, podnosi się kwestię skuteczności…

Dr Stella Immanuel: Dobra, w porządku.

Joel Eisenbaum: Według ostatni opublikowanego artykułu w czasopiśmie The New England Journal of Medicine ten lek nie działa.

Dr Stella Immanuel: Dobra, w porządku.

Joel Eisenbaum: Mamy kolejne badania, które pokazują, że nie działa. Inne badania pokazują, że działa. Różne badania z całego świata potwierdzają, że działa. Niedawno na Facebooku ktoś napisał do mnie, że bardzo chciałby przejrzeć moje wyniki. Wcale, że nie. Nie chcecie moich wyników.

Joel Eisenbaum: Dlaczego nie?

Dr Stella Immanuel: Opublikowano ponad 100 artykułów, artykułów z całego świata, Indie, Turcja, Francja – każdy artykuł potwierdza, że to działa. Prowadzi się kampanię oczerniania, ponieważ… Spytam Cię o coś. Wiesz, ile kosztuje HDCQ? 20 dolarów!  HDCQ, cynk, witamina C oraz Z-Pack to razem jakieś, góra 50, 60 dolarów. Oto cała metoda leczenia COVID-19.

Joel Eisenbaum: Nazwałaś to wręcz nie metodą leczenia, ale lekarstwem.

Dr Stella Immanuel: Bo to jest lekarstwo! Ok, co to zatem jest lekarstwo?

Joel Eisenbaum: Lekarstwo eliminuje chorobę całkowicie.

Dr Stella Immanuel: Właśnie! Eliminuje symptomy i eliminuje wirusa. W pierwszym dniu podajemy pacjentowi HDCQ, a po 7-10 dniach wynik testu na wirusa jest negatywny. Wirus ginie, więc to jest lekarstwo. Nie rozumiem, dlaczego się tej metody nie stosuje.

Joel Eisenbaum: To jest pogląd mniejszościowy, że to jest lekarstwo.

Dr Stella Immanuel: Coś Ci powiem – jeśli z 400 pacjentów nikt nie umarł, to to nie jest pogląd mniejszościowy. Powiem to jeszcze raz – lekarze, którzy twierdzą, że to nie działa, większość z nich, nie mają kontaktu z tymi pacjentami. Dermatolodzy… Nie podważam ich kompetencji w ich specjalizacji, ale oni nie mają kontaktu z pacjentami. Mówią: “Ona jest przecież pediatrą”. Tak, jestem pediatrą, ale pracuję także na SOR-ze. Robię tak już od lat. W Afryce każdy lekarz jest szkolony na lekarza ogólnego. Nie na pediatrę, ortopedę, itd. Na lekarza ogólnego. Po przyjeździe tutaj zrobiłam specjalizację pediatryczną. Po ukończeniu rezydencji [stażu] jestem w stanie pracować na oddziale pediatrii, na SOR-ze, gdzie intubuje się pacjentów. Robiłam to przez lata jako lekarz. Jestem więc lekarzem ogólnym.

Joel Eisenbaum: Może w ramach odpowiedzi dla swoich krytyków, po prostu opublikuj swoje wyniki.

Dr Stella Immanuel: A co to by zmieniło? Mogę opublikować, ale co to by zmieniło? A co z danymi dr Didiera Raoulta? Dr Raoult, światowej sławy wirusolog, opublikował swoje wyniki dla ponad 4000 pacjentów. Zaczęto go oczerniać, ale jak dobrze pamiętam… Od początku promuje leczenie przy użyciu HDQC we Francji. Na Yale pracuje lekarz, który również opublikował swoje wyniki.

Joel Eisenbaum: Widziałem te dane, niesamowite.

Dr Stella Immanuel: Danych jest wystarczając ilość. Kiedy tylko publikowane są nowe dane, to Bóg im dopomóż…

Joel Eisenbaum: Dlaczego zatem nikt z Tobą nie współpracuje?

Dr Stella Immanuel: Oni nie mogą dołączyć do mnie, gdyż to wbrew interesom Wielkiej Farmacji. Powiem, co tak naprawdę się dzieje. To jest sprawa wielopłaszczyznowa. Niektórzy ludzie są po prostu oportunistami. Kalkulują sobie, że cała ta panika, zamykania szkół i wszystkiego, przyczyni się do przegranej jednego kandydata, a wygranej jego przeciwnika. Ale to jest głupota. Ponieważ wirusa nie obchodzi, czy jesteś demokratą czy republikaninem. To jest podejście oportunistyczne tych ludzi. Następnie mamy osoby, które w ogóle nie mają o tym pojęcia. Lekarze, którzy się boją tego leku, ponieważ dociera do nich taka, a nie inna narracja. Nigdy nie stosowali tego leku, nawet o nim nie wiedzą. Reumatolodzy, wypowiedzcie się! Podajecie ten lek pacjentom od 15 lat i nic złego się nie dzieje. Przyznajcie to głośno! Żadnemu pacjentowi nie odstawiono HDCQ z powodu jakichś komplikacji. Powiedzcie to! Oni o tym wiedzą. Jestem pewna tego leku, gdyż gdy dorastałam podawano nam Nivaquine, Flavoquine, Tafenoquine.

Joel Eisenbaum: Bierzesz ten lek [hydroksychlorochinę] teraz, prawda?

Dr Stella Immanuel: Tak! Biorę dwie tabletki 2 razy w miesiącu. Widziałeś moją klinikę? Widziałeś, żebyśmy byli w stanie stosować “dystansowanie społeczne” w tej klinice? Nie da rady. Chodzę w tej tutaj maseczce, to jest moja maseczka. Używam tej maseczki tylko po to, by moi pacjenci czuli się komfortowo.

Joel Eisenbaum: Czyli cała ta sprawa z maseczkami to ściema?

Dr Stella Immanuel: Nie, to nie tak. Jeśli nie stosujesz nic profilaktycznie, stosuj maseczkę. Rozumiesz, co mam na myśli? Nie jestem żadnym “antymaseczkowcem”, “antyszczepionkowcem”, nie jestem żadnym “anty-“. Chcę tylko powiedzieć, że cała ta sprawa z szczepionkami, maseczkami… gdy tylko zaczniemy podawać HDCQ, to szkoły będą mogły z powrotem normalnie funkcjonować. Jeśli wszystkie osoby szczególnie narażone…

Joel Eisenbaum: W ramach prewencji, bez uprzedniej diagnozy?

Dr Stella Immanuel: Bez diagnozy, profilaktycznie…

Joel Eisenbaum: Czy takie praktyki nie stoją w sprzeczności z licencją lekarską?

Dr Stella Immanuel: Moją licencją lekarską? Czy uważasz, że powinnam chronić swoją licencję zamiast ocalać życia ludzkie? Ludzie umierają, a ja mam się przejmować prawem do wykonywania zawodu?

Joel Eisenbaum: Nie boisz się, że ją stracisz?

Dr Stella Immanuel: Stracę co? Swoją…

Joel Eisenbaum: Licencję lekarską, prawo do wykonywania zawodu?

Dr Stella Immanuel: Serio? Niech tylko Izba Lekarska spróbuje! Powinnam dać ludziom umrzeć, z obawy przed Izbą Lekarską stanu Teksas lub Anthonym Fauci? Mam pozwolić ludziom umrzeć ze strachu przed Światową Organizacją Zdrowia? Nie boję się ich, nie pozwolę ludziom umierać! A jeśli przyjdą po mnie, to jestem gotowa! Nie pozwolę, by ludzie umierali. Chcą mi odebrać licencję, to niech tak zrobią. Będę broniła mojej licencji, to będzie wojna! Jeśli stało by się tak z powodu mojego błędu, to rozumiem, ale dlatego, że ratuję ludzi? Dlatego, że każdy mój pacjent wyszedł z tego zdrowy? Ci lekarze mnie obrażają. Mówię tym lekarzom: “Idźcie do swoich pacjentów”. Młody człowiek poświęcił 2 czy 3 godz., by tutaj przyjechać. Był wcześniej na SOR-ze, miał COVID-19. Miał zapalenie płuc. Odmówili mu podania Hydroksychlorochiny. Poprosił o to, ale mu odmówili. Przecież każdy ma prawo spróbować. Jeśli chcę spróbować niebezpiecznej metody leczenia, to dajcie mi spróbować!

Joel Eisenbaum: Tak uważasz?

Dr Stella Immanuel: Oczywiście, w Stanach obowiązuje takie prawo (prawo do stosowania eksperymentalnych leków lub terapii na życzenie pacjenta).

Joel Eisenbaum: Czyli mogę sobie pójść do lekarza i poprosić jakiś lek ot, tak sobie?

Dr Stella Immanuel: To nie tak. To jest prawo, które mówi, że pacjent może na własne życzenie spróbować leczenia eksperymentalnymi lekami. Pacjent ma prawo do takiej terapii.

Joel Eisenbaum: Ale FDA zabroniła tego leku.

Dr Stella Immanuel: FDA nie zablokowała tego leku, to kłamstwo.

Joel Eisenbaum: Nie, użycie w takich przypadkach jest traktowane jako poza rejestracyjne [off-label use].

Dr Stella Immanuel: Nie wierzę, kiedy to uczynili?

Joel Eisenbaum: Niedługo przed tym, jak wspomniane artykuły zostały wycofane z publikacji.

Czy wycofanie artykułów przez czasopisma naukowe The Lancet i NEJM nastąpiłoby, gdyby nie COVID-19 i chlorochina? – Leonid Schneider

Dr Stella Immanuel: To nieprawda. FDA nie to powiedziała.

Joel Eisenbaum: A co?

Dr Stella Immanuel: FDA wycofała ten lek z użycia w przypadkach nagłych w leczeniu szpitalnym, ponieważ lek był nieskuteczny. Hydroksychlorochina nie powinna być stosowana w przypadkach zaawansowanego stadium choroby, w leczeniu szpitalnym. Środek ten [hydroksychlorochina] powinien być stosowany we wczesnej fazie. Jeśli FDA zakazałaby stosowania tego leku, to żaden lekarz nie mógłby go przepisać pacjentowi. FDA tego nie zrobi. FDA nie może tego zrobić dla leku poza rejestracyjnego, bo musiałaby napisać zupełnie nowe prawo odnośnie stosowania leków w niezarejestrowanych wskazaniach. Rozumiesz, FDA nie zablokowała tego leku, bo zwyczajnie nie ma takiej mocy. FDA zdecydowała o wycofaniu użycia tego leku w przypadkach nagłych/poważnych. Wycofanie z użycia w przypadkach nagłych uwolniłoby cały zapas leku. Więc FDA tego nie zrobiła. To po pierwsze.

Nawet Rada Aptekarska stanu Texas, która początkowa nałożyła restrykcje odnośnie maksymalnej ilości tego leku dostępnej dla pacjenta. Te restrykcje wygasły, jeśli dobrze pamiętam, 17-stego tego miesiąca. Restrykcje te nie zostały przedłużone, tak więc nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań odnośnie przepisywania tego leku przez lekarzy. Oprócz stanu Ohio, którego gubernator, który nie jest zresztą lekarzem, zakazał tego leku. Nie ma takiego zakazu. Wiele aptek obecnie…

Joel Eisenbaum: Dr Richard Urso będzie musiał się tłumaczyć przed Izbą Lekarską stanu Teksas w związku ze skargą przeciwko niemu.

Dr Stella Immanuel: Wielu lekarzy zmaga się z różnymi skargami.

Joel Eisenbaum: Na Ciebie nie wpłynęły jeszcze żadne skargi, prawda?

Dr Stella Immanuel: Przynajmniej nic mi o tym jeszcze nie wiadomo. Jeśli ktoś złoży skargę…

Joel Eisenbaum: Nie martwisz się więc?

Dr Stella Immanuel: Oczywiście, że nie! Co takiego złego zrobiłam, by się martwić o jakieś skargi?

Joel Eisenbaum: Rozumiem.

Dr Stella Immanuel: Rozumiesz, nie popełniłam żadnego przestępstwa, by się martwić skargami. Za leczenie pacjentów? Sprawa z Izbą Lekarską stanu Teksas wygląda następująco. W sprawie każdej skargi czy zażalenia na jakiegokolwiek lekarza musi zostać przeprowadzone śledztwo. Oni są zobligowania to przeprowadzenia takiego śledztwa. Nie mam tutaj pretensji do Izby Lekarskiej. Nie sądzę, by Izba zaczęła aresztować lekarzy i odbierać im licencje z tego powodu. Jeśli wpłynie skarga, to będzie śledztwo. Tak właśnie muszą zrobić. Nie mogą powiedzieć, że nie mogą, bo coś tam. Muszą i kropka.

Inicjatywa na rzecz Godnych Zaufania Wiadomości [Trusted News Initiative] ogłasza plany zwalczania szkodliwych dezinformacji związanych z koronawirusem.

Joel Eisenbaum: Spytać Cię muszę o coś, naprawdę rozumiem Twoje stanowisko. Czy nie czujesz się szkalowana, od kiedy pojawiłaś się w Waszyngtonie. Ludzie udostępniają różne filmiki, Twoje kazania. Jak Ty to widzisz?

Dr Stella Immanuel: Naprawdę chciałabym… Wiele osób mówi mi: “dr Stella, szkoda nam Ciebie”. Ani jedna… Powiem tak: żadna kość w moim ciele nie czuje się szkalowana. Należę do osób gruboskórnych. To po pierwsze. Po drugie, nie jestem przewrażliwiona na swoim punkcie, Jestem odporna na takie rzeczy, naprawdę mnie to nie obchodzi.

Joel Eisenbaum: Kiedy podnosi się temat Twoich przekonań religijnych, czy to Cię irytuje?

Dr Stella Immanuel: Irytuje? Żartujesz? Coś Ci powiem. Ten materiał od sukkubach i inkubach, demonach, które atakują ludzi podczas snu? Ten materiał wideo…

Joel Eisenbaum: Dla niektórych osób to jest niezły odjazd.

Dr Stella Immanuel: Tak, tak, wisi mi to. Posłuchaj. Ten materiał, zanim wypromował go CNN, miał ok, 175 tysięcy wyświetleń. Wiesz, ile teraz ma wyświetleń?

Joel Eisenbaum: Ile?

Dr Stella Immanuel: Około 600 tysięcy. CNN zrobiło najlepszą akcję promocyjną mojemu duszpasterstwu. Coś Ci powiem. Jestem toporem Boga. Moje duszpasterstwo ma ogień. Jeśli obejrzysz ten materiał, to poczujesz się jak uderzony ogniem.

Joel Eisenbaum: Nie jesteś zaniepokojona faktem, że ten materiał używany jest by podważyć Twoje kompetencje jako lekarza?

Dr Stella Immanuel: W jaki sposób to niby podważa moje kompetencje?

Joel Eisenbaum: Twierdzenie, że demony sypiają z ludźmi to raczej mało popularne stanowisko.

Dr Stella Immanuel: Ale one śpią u naszych boków!

Joel Eisenbaum: Czy aby na pewno?

Dr Stella Immanuel: Tak! Osoby z całego świata piszą do mnie odnośnie tej sprawy. Zdajesz sobie sprawę, jak wiele osób pisze do mnie z podziękowaniami, że po obejrzeniu tego materiału czują się ocalone od tego trudu. CNN, pokazują ten materiał, wypromował moje duszpasterstwo. Żartujesz sobie? Nie martwię się tym. Co więcej, niektórzy mówią, że demony nie istnieją… Że co? Demony istnieją. Osoby, które mówią takie rzeczy, same są prawdopodobnie opanowane przez demony. Z przyjemnością wykonałabym na nich egzorcyzmy. Spójrzmy – usadźcie mnie w jednym pokoju z pracownikami CNN. Jedna godzina z każdym z nich. Zobaczymy, czy wytrzymają przez jedną godzinę moje modlitwy. Będą wić się na podłodze jak węże.

Joel Eisenbaum: Ok, jestem zaciekawiony, z czystej ciekawości chciałbym zapytać o te demony. Czy te demony maja jakieś fizyczne ciała, czy może…

Dr Stella Immanuel: Czy nazywano by je demonami, gdyby miał fizyczną postać?

Joel Eisenbaum: Nie wiem, staram się tylko zrozumieć…

Dr Stella Immanuel: Demony są duchami, duchami niematerialnymi. Chcesz się dowiedzieć więcej o pochodzeniu demonów?

Joel Eisenbaum: Poproszę skróconą wersję.

Dr Stella Immanuel: Ok, wersja skrócona zatem. W Biblii, w Księdze Rodzaju, kiedy Ziemia cała była pod Oceanem, nie było lądów, dusze tych stworzeń zostały oddzielone do ich ciał. Ich ciała były zatopione, a ich dusze mogły się przemieszczać. Te dusze to właśnie demony. Demony to również upadłe anioły, które wraz z Lucyferem zostały wygnane z Nieba. Bóg wygnał 1/10 aniołów. To są właśnie demony. Gdy tylko wspomnisz imię Jezusa, one się uginają przed tobą. A ja jestem pogromcą demonów. Wygnałabym demony z prezenterów CNN. O Jezu… Co ja bym dała, by znaleźć się z nimi w jednym pokoju. Wili by się na podłodze. Przyrzekam, że co najmniej wiliby się na podłodze jak…

Joel Eisenbaum: To jest zabawne.

Dr Stella Immanuel:  Nie mów tak o moim duszpasterstwie.

Joel Eisenbaum: Czyli jak twierdzisz, ten reportaż to było błogosławieństwo dla…

Dr Stella Immanuel: Jezu, ludzie do mnie dzwonią, piszą wiadomości, “Dr Immanuel, Bóg mi pomógł”. Kiedy kolejna modlitwa o wybawienie? CNN to błogosławieństwo dla mojego duszpasterstwa. Bóg ma moc sprawić, by Diabeł pomógł człowiekowi. Jezu, to zaprawdę niesamowite. Bóg ma moc sprawić, by Diabeł ci pomógł. Ludzie dzwonią do mnie zewsząd, chcą się ze mną spotkać. Żartujesz?

Joel Eisenbaum: Jakie masz teraz plany?

Dr Stella Immanuel:  Mój plan na teraz to moi pacjenci. Mój plan to krzyczeć dopóty, dopóki nie przestaną pozwalać Amerykanom umierać. Nie przestanę, nie dam się uciszyć. Będę walczyć, aż zgładzę te demoniczne moce, które pragną zniszczyć ten naród. To jest wojna. Rozumiesz mnie? Jestem wojownikiem, snajperem Boga. To jest wojna.

Źródło: FULL INTERVIEW: Houston-area doctor in viral video touting hydroxychloroquine as virus cure doubles down on claims

 

Wywiad z dr Stellą Immanuel o Hydroksychlorochinie [30 lipiec 2020] – napisy PL