Brytyjski NFZ zwerbuje „rozsądnych” celebrytów, aby przekonać ludzi do zaszczepienia się szczepionką na koronawirusa

29 listopad 2020

W obawie przed niskim zainteresowaniem, władza zdecydowała się na to, że użyje ludzi, którzy są „znani i kochani”, aby prać mózgi do wzięcia udziału eksperymencie medycznym.

Brytyjski NFZ zwerbuje „rozsądnych” celebrytów, aby przekonać ludzi do zaszczepienia się szczepionką na koronawirusa

Kodeks Norymberski a szczepienia – świadoma i dobrowolna zgoda
Jak skuteczna jest szczepionka na COVID-19?
Światowa Organizacja Zdrowia zatrudniła czołową firmę PR do walki informacyjnej na odcinku COVID-19

Propaganda wykorzystywana do promowania szczepionki przeciwko polio – napisy PL

Szefowie NHS [brytyjski odpowiednik NFZ] planują zwerbować celebrytów i „wpływowych” ludzi z dużą grupą osób ich obserwujących w mediach społecznościowych do dużej kampanii mającej na celu przekonanie ludzi do zaszczepienia się Covid. Akcja ma być przeprowadzona z powodu obaw o niskie zainteresowanie [eksperymentalną szprycą].

Ministrowie i NHS England sporządzają listę „bardzo rozsądnych” sławnych twarzy w nadziei, że ich rady dotyczące szczepień będą cieszyć się powszechnym zaufaniem, dowiedział się Guardian.

Brytyjski NFZ zwerbuje „rozsądnych” celebrytów

 

Szefowie służby zdrowia są szczególnie zaniepokojeni liczbą osób, które nadal są niezdecydowane, oraz pałają sceptycyzmem wobec szczepień wśród pracowników NHS. „Będzie wielka ogólnokrajowa kampania [mająca na celu zwiększenie popytu]” – powiedziało jedno ze źródeł znające plany. „NHS England poszukuje znanych twarzy, ludzi znanych i kochanych. Mogą to być celebryci, którzy są bardzo rozsądni i robili rozsądne rzeczy podczas pandemii”.

Żadne nazwiska nie zostały jeszcze potwierdzone. Ale eksperci ds. Komunikacji w NHS zasugerowali prywatnie, że piłkarz Marcus Rashford, który jest powszechnie podziwiany za swoją kampanię w sprawie ubóstwa żywnościowego dla dzieci, która zmusiła dwa rządy zmiany ich działań. Członkowie rodziny królewskiej również byliby idealnymi rekrutami. Rozumie się, że politycy nie będą wykorzystywani. (…)

Minister spraw zagranicznych, Dominic Raab, ostrzegł jednak, że może dojść do trzeciej fali pandemii, jeśli nie zostanie zachowana odpowiednia równowaga w ograniczeniach i nie wykluczy trzeciej blokady krajowej [lockdown].

Oczekiwanie rośnie, że pierwsza z trzech potencjalnie obiecujących szczepionek – Pfizer / BioNTech, z których Wielka Brytania zapewniła 40 milionów dawek – ma zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne w ciągu kilku dni, dzięki czemu szpitale mogą rozpocząć szczepienie swoich pracowników służby zdrowia już 7 grudnia.

Rząd zabezpieczył 100 milionów dawek szczepionki Oxford/AstraZeneca i zwrócił się do organu regulacyjnego o ocenę jej pod kątem awaryjnego zastosowania. Zamówiono również kolejne 2 mln dawek amerykańskiej szczepionki Moderna. Wszystkie trzy szczepionki obejmują dwie dawki podane w odstępie kilku tygodni.

Tymczasem wewnętrzny dokument informacyjny NHS pokazuje, że personel pokładowy linii lotniczych, strażacy i bezrobotni są grupą docelową jako części ogromnego zespołu do przeprowadzania szczepień, który jest montowany, szkolony i opłacona 11,20 funta za godzinę za podawanie szczepionek.

Pod hasłem „Twój NHS Cię potrzebuje”, kampania rekrutacyjna mająca na celu zatrudnienie „dziesiątek tysięcy” dodatkowego personelu podkreśli, że szczepionki „będą naszą najlepszą obroną przed wirusem, obok skutecznego dystansowania się społecznego, noszenia maski i mycia rąk i że szczepionki będą odgrywać istotną rolę, w szczepieniu [wytwarzając przeciwciała u] „milionów zagrożonych ludzi”.

Publiczne zaufanie do szczepionek wzrosło w większości krajów Europy w ciągu ostatnich pięciu lat, a największe badanie globalnego nastawienia do szczepień sugeruje, że zaledwie 7% Brytyjczyków nie zaakceptowałoby szczepionki Covid-19 w marcu. Jednak zgodnie z ustaleniami w Lancecie liczba ta wzrosła do 11% w czerwcu i 14% w lipcu. [heloł, mamy grudzień na karku].

W ramach kampanii NHS mającej na celu zwalczanie sceptycyzmu względem COVID, urzędnicy planują zatrudnić lekarzy, którzy często pojawiają się w telewizji i radiu, omawiając problemy zdrowotne, ze względu na ich profil i zaufanie, jakie mają już do społeczeństwa. Będą również wdrażać innych „wpływowych” osobników, którzy są popularni na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Instagram.

 

Eksperyment Milgrama – Posłuszeństwo (Maj 1962) – napisy PL

Prosi się przywódców religijnych, aby pomogli przekonać wyznawców wiary, że szczepienia są dobre dla nich, ich rodziny i całego kraju. Są oni postrzegani jako ważne sposoby przekazywania proszczepionkowych wiadomości dla osób pochodzenia czarnego, azjatyckiego i mniejszości etnicznych, w szczególności w związku z obawą o potencjalne wykorzystanie w niektórych społecznościach.

W Yorkshire pracownicy szpitala Bradford Royal Infirmary współpracują z lokalnymi przywódcami religijnymi i społecznymi, aby opracować sposoby zachęcania dużej populacji azjatyckiej miasta do szczepienia.

NHS i Public Health England [odpowiednik Ministerstwa Zdrowia] opracowują również równoległe plany, aby przekonać 1,4-milionową siłę roboczą ze służby zdrowia w Anglii do zaszczepienia się, pojawiają się oznaki oznak, że znaczna ich część może tego próbować unikać.

Jacqueline Totterdell, dyrektor naczelna szpitala St George’s w Londynie, powiedziała na seminarium prowadzonym przez Health Service Journal: „Myślę, że panuje dużo niepokoju [wśród pracowników], a niektóre sondaże, które przeprowadziliśmy na południowym zachodzie Londyn pokazują, że tylko 50% ludzi chce się szczepić bez zapewnienia jakiegokolwiek [zapewnienia o jego bezpieczeństwie]. Może się na wszystkim wydawać, że ludzie rzucą się na szczepionkę jak szczerbaty na suchary, ale w rzeczywistości może się okazać, że tak nie jest ”.

Thea Stein, szef oddziału NHS w Leeds, powiedziała podczas tego samego wydarzenia: „Ludzie, którzy mają wiedzę o szczepionkach, wiedzą o skutkach ubocznych, czują, że nie wiedzą wystarczająco dużo o potencjalnych skutkach ubocznych szczepionki [na COVID] … Czują się zaniepokojeni i niepewni”.

Eksperci twierdzą, że ogólna absorpcja towaru w strzykawce wśród populacji musiałaby wynosić od 60% do 75%, w zależności od skuteczności szczepionek.

Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarzy [BMA], które reprezentuje brytyjskich lekarzy, stwierdziło, że osoby uważane za priorytetowe w otrzymaniu szczepionki Covid z powodu złego stanu zdrowia powinny być zapewnione, że szczepionki są bezpieczne, aby przeciwdziałać obawom przed ich przyjęciem.

„Szczególnie ważnym jest, aby zaszczepić osoby najbardziej zagrożone poważną chorobą i osoby z ich otoczenia. Takie osoby będą potrzebować opartej na dowodach gwarancji bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek w ich konkretnej grupie”- powiedziała dr Penelope Toff, współprzewodnicząca komisji medycyny zdrowia publicznego BMA.

„Niezbędne będzie, aby istniała jasna, kulturowo dostosowana narracja, dostarczana przez zaufanych liderów lokalnych, skierowana do najbardziej narażonych i trudniej dostępnych społeczności, a także aby te populacje miały łatwy dostęp do szczepień”.

Rozumienie pojęcia prawdy w różnych systemach sterowania społecznego – Józef Kossecki

Paul Hunter, profesor medycyny na University of East Anglia, który specjalizuje się w chorobach zakaźnych, powiedział, że znane twarze mogą pomóc „ludziom usłyszeć prawdę i zrozumieć przesłanie”.

„Pewna forma kampanii będzie niezbędna, nawet jeśli będzie to tylko doradzanie ludziom, jak się zaszczepić” – powiedział. „Jednak wraz ze wzrostem w ostatnich latach sceptycyzmu wobec szczepionek oraz szerzeniem się dezinformacji i teorii spiskowych na temat szczepionek, potrzebna będzie jakaś forma kampanii, aby temu przeciwdziałać”.

Fraza „teoria spiskowa” – broń w walce informacyjnej rozpowszechniona przez CIA po 1967 roku
Wytyczne Dotyczące Przedklinicznych Badań Farmakologicznych i Toksykologicznych Szczepionek – EMA
W USA rejestruje się mniej niż 1% NOPów – Harvard Pilgrim Health Care
Czy na pewno szczepionki to najlepiej przebadane produkty firm farmaceutycznych?
Bezpieczeństwo szczepień – jak sprawdzane są szczepionki pod kątem bezpieczeństwa?

Rząd odmówił ujawnienia szczegółów kampanii. Rzecznik rządu powiedział: „Skuteczna szczepionka będzie najlepszym sposobem ochrony osób najbardziej narażonych przed koronawirusem i największym przełomem od początku pandemii, potencjalnie ratującym tysiące istnień ludzkich.”

Dr Richard Bartlett: Strategia oparta na leku Budezonid
Jak powstała fałszywa narracja o hydroksychlorochinie – dr Meryl Nass
Potencjalnie śmiertelne dawki hydroksychlorochiny podczas badań, „Solidarity” WHO i brytyjskiego „Recovery” – dr Meryl Nass
Alan Jones: Biurokraci zaprzeczają, że hydroksychlorochina zmniejsza śmiertelność

„Szczepionki będą dopuszczone do użytku tylko wtedy, gdy spełniają surowe normy bezpieczeństwa i skuteczności brytyjskiego organu regulacyjnego ds. Leków”.

Źródło: NHS to enlist ‘sensible’ celebrities to persuade people to take coronavirus vaccine

Zobacz na: Propaganda: Eward Bernays i Harold Lasswell
Sterowanie społeczne – pośrednie i bezpośrednie – Józef Kossecki
10 czołowych astroturferów – Sharyl Attkisson

Stany chorobowe w tym ŚMIERĆ jako możliwe powikłania poszczepienne po szczepionce na COVID

 

 

SZCZEPIONKOWA PIRAMIDA PLACEBO

Szczepionkowa Piramida Placebo

%d bloggers like this: