WHO zatrudniła czołową firmę PR do walki informacyjnej na odcinku COVID-19.

Firma Hill + Knowlton zgodziła się pomóc globalnej instytucji zajmującej się zdrowiem w znalezieniu sposobów poruszania się po świecie mediów i zwalczania „infodemicznego” koronawirusa.

17 lipca 2020

Światowa Organizacja Zdrowia zatrudniła czołową firmę PR do walki informacyjnej

WHO zatrudniła czołową firmę PR do walki informacyjnej

 

W miarę jak krytyka i teorie spiskowe wokół Światowej Organizacji Zdrowia nabrały rozpędu u szczytu pandemii koronawirusa, globalna instytucja ds. zdrowia publicznego zwróciła się do prestiżowej firmy PR o pomoc w poruszaniu się po krajobrazie medialnym pełnym dezinformacji.

Konflikty interesów i grypa pandemiczna [2009] – dr Fiona Godlee
Konflikt interesów. WHO i „konspiracje” związane z grypą pandemiczną – Deborah Cohen i Philip Carter
Jak Bill Gates zmonopolizował globalne zdrowie
Fraza „teoria spiskowa” – broń w walce informacyjnej rozpowszechniona przez CIA po 1967 roku

WHO zatrudniła czołową firmę PR do walki informacyjnej

 

W maju WHO podpisała kontrakt z gigantem public relations, firmą Hill+Knowlton Strategies, liderem w branży, z biurami w ponad 40 krajach, w celu opracowania planu skutecznej komunikacji w obliczu współczesnego kryzysu zdrowia publicznego.

„Jeszcze nigdy w historii nie było bardziej krytycznego momentu, aby upewnić się, że komunikaty dotyczące zdrowia publicznego są zrozumiałe i rezonują na całym świecie” – deklaruje oświadczenie o współpracy dołączone do kontraktu. „Jednak pojawiła się krytyka i twierdzenia skierowane przeciwko Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w mediach, które mogą podważyć WHO jako zaufane i krytyczne źródło informacji na temat globalnych problemów zdrowia publicznego”.

Inicjatywa na rzecz Godnych Zaufania Wiadomości [Trusted News Initiative] ogłasza plany zwalczania szkodliwych dezinformacji związanych z koronawirusem.


Firma Hill + Knowlton zgodziła się dostarczyć WHO raporty szczegółowo przedstawiające krajobraz mediów cyfrowych, z którymi boryka się globalna instytucja ds. zdrowia, oraz sposoby, w jakie może ona lepiej przekazywać wiadomości związane z jej pracą w walce z koronawirusem. Prace miały trwać od 1 maja do 15 czerwca, ale pozostawiły otwartą możliwość przyszłych konsultacji dotyczących sposobów realizacji zaleceń.

Porozumienie pokazuje niezwykłe kroki, jakie czołowa na świecie grupa zdrowia publicznego musiała podjąć, aby poradzić sobie z problemami z percepcją, nawet gdy starała się powstrzymać śmiertelną pandemię. WHO walczyła o przebicie się w szalonym środowisku politycznym i medialnym, starając się dotrzeć do opinii publicznej z krytycznymi informacjami zdrowotnymi, a jednocześnie zwalczyć wrażenie, że dała ciała w odpowiedzi na wybuch koronawirusa.

 

Koronawirus: w jaki sposób korupcja WHO pomogła mu się rozprzestrzenić – napisy PL

 

Problem został opisany w raporcie WHO opublikowanym tego samego dnia, w którym rozpoczęła się praca ludzi z Hill+Knowlton.

„Epidemii i reakcjom na COVID-19 towarzyszyła masowa infodemia: nadmiar informacji – niektóre dokładne, a niektóre nie – co utrudnia ludziom znalezienie wiarygodnych źródeł i wiarygodnych wskazówek, gdy ich potrzebują” – napisała WHO. „W erze informacji zjawisko to jest wzmacniane za pośrednictwem mediów społecznościowych, rozprzestrzeniając się dalej i szybciej jak wirus.”

Wstępne porozumienie WHO z firmą Hill+Knowlton nie wymagało od firmy prowadzenia działań informacyjnych w mediach ani proaktywnej kampanii public relations. Zamiast tego firma zapowiedziała, że ​​stworzy materiały badawcze, które pomogą WHO w poruszaniu się po świecie mediów, w którym działa.

„Celem analiz jest 1) zrozumienie zrozumienia WHO 2) zrozumienie wpływowych głosów w podobnych obszarach tematycznych” – napisali ludzie z Hill+Knowlton. „Następnie przedstawimy kilka zaleceń, które pomogą zapewnić wiarygodność przekazów dotyczących kwestii naukowych i zdrowia publicznego wychodzących z WHO, aby wzmocnić zaufanie do porad WHO i upewnić się co do przestrzegania wytycznych dotyczących zdrowia publicznego”.

Myślenie pojęciowe, a myślenie stereotypowe – Andrzej Wronka, Kazimierz Ajdukiewicz
Rozumienie pojęcia prawdy w różnych systemach sterowania społecznego – Józef Kossecki

Praca firmy od PR rozpoczęła się nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak prezydent Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wstrzymają finansowanie WHO z powodu tego, co Trump powiedział, że jest jego „głębokimi obawami co do tego, czy hojność Stanów Zjednoczonych została wykorzystana jak najlepiej”.

Gdy firma Hill+Knowlton rozpoczęła swoje analizy, prezydent Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone całkowicie wycofają się z WHO. Zrobił to w zeszłym miesiącu.

Podczas gdy Donal Trump był szeroko krytykowany w środowisku medycznym za wyjście USA z WHO, wielu jego zwolenników nabrało przekonania, że ​ludzie w WHO w najlepszym przypadku źle zarządzali swoją reakcją na koronawirusa, a w najgorszym są współwinni spisku mającego na celu osłabienie prezydenta Trumpa i Stanów Zjednoczonych, być może na żądanie rządu chińskiego.

Propozycja ludzi z firmy Hill+Knowlton skierowana do WHO milcząco potwierdziła daremność prób odpowiedzi na każdy taki zarzut rzucony w stronę Światowej Organizacji Zdrowia.Chociaż istnieje pokusa, aby reagować za każdym razem”, napisała firma, „rozsądne i przemyślane podejście zmniejszy ryzyko dalszego zaognienia sytuacji”.

Zamiast tego firma zaproponowała kierowanie wiadomości do kluczowych osób z licznymi lub wpływowymi obserwatorami w mediach społecznościowych, w tym do osób z mediów, społeczności medycznych i zdrowotnych, innych organizacji pozarządowych i ogółu społeczeństwa.

Propaganda: Eward Bernays i Harold Lasswell
Sterowanie społeczne – pośrednie i bezpośrednie – Józef Kossecki
10 czołowych astroturferów – Sharyl Attkisson

Temat Covid-19 zdominował codzienne rozmowy, ale nie wszystkie głosy są równe i nie wszystkie są słyszalne” – napisała firma. „Zrozumienie najbardziej przekonujących komunikatów będzie cennym atutem i zalecamy przetestowanie go wraz z analizą wpływu.”

Umowa Hill+Knowlton [z WHO] została ujawniona Departamentowi Sprawiedliwości w tym tygodniu zgodnie z ustawą o rejestracji agentów zagranicznych [Foreign Agents Registration Act], która wymaga ujawniania informacji o lobbingu i działaniach public relations prowadzonych przez amerykańskie firmy działające w imieniu zagranicznych rządów i podmiotów politycznych. Wydaje się, że jest to pierwszy przypadek, kiedy WHO zatrudniła firmę do pracy, która wymagała ujawnienia szczegółów na mocy tej ustawy [FARA].

Źródło: The World Health Organization Hired a Top PR Firm to Fight COVID Smears in The U.S.

 

WHO zatrudnia giganta od Public Relations, aby celował w kluczowe osoby w trakcie ataków Trumpa

 

Światowa Organizacja Zdrowia wynajęła giganta od public relations, aby rekrutować celebrytów i inne kluczowe osoby mające wpływ na walkę z atakami prezydenta Donalda Trumpa i innych na tę organizację w związku z reakcją na pandemię COVID-19.

Zgodnie z nowo złożoną rejestracją w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, instytucja działająca pod egidą ONZ wynajęła firmę Hill and Knowlton Strategies za 135.000 dolarów od 1 maja, aby pomóc przywrócić zaufanie do tej 72-letniej organizacji. Prezydent Trump oskarżył WHO o zbytnią przyjaźń z Chinami i rozpoczął całoroczny proces wychodzenia Stanów Zjednoczonych z organizacji, ich największego darczyńcy wkładającego w ten interes 450 milionów dolarów rocznie.

Zestawienie prac wymaga trójfazowego podejścia, zaczynając od identyfikacji zaufanych głosów w kluczowych obszarach. Według firmy Hill and Knowlton są to:

Makro Influencerzy – ci, którzy mają duże grono obserwujących (1 mln +), na przykład celebryci/celebrytki, dla większego wzmocnienia przekazów WHO;

Micro Influencerzy – ci z mniejszymi, ale bardzo zaangażowanymi obserwatorami, którzy działają jako zaufani doradcy i poinformowane podmioty zatwierdzające; oraz

Ukryci bohaterowie – ci, którzy nie mają znaczącej liczby obserwatorów, ale mimo to kształtują i prowadzą rozmowy, na przykład eksperci ds. zdrowia często pojawiają się w programach informacyjnych.

Firma śledzi i namierza również osoby kierujące dyskusją w środowisku naukowym i medycznym; media; organizacje pozarządowe; a także węszy wśród „poinformowanej opinii publicznej”. Firma Hill and Knowlton planuje również przeprowadzić ankiety online w wybranych krajach, aby zmierzyć świadomość i postrzeganie przez WHO.

Źródło: WHO hires PR giant to target key influencers amid Trump attacks

 

Zobacz na: Historia poliomyelitis – dr Suzanne Humphries

Propaganda wykorzystywana do promowania szczepionki przeciwko polio – napisy PL

 

%d bloggers like this: