Bill Gates spotykał się z Jeffreyem Epsteinem wiele razy, mimo jego przeszłości

12 październik 2019

Bill Gates spotykał się z Jeffreyem Epsteinem wiele razy, mimo jego przeszłości

W rezydencji Jeffreya Epsteina na Manhattanie w 2011 r., od lewej: James E. Staley, wówczas pracownik szczebla kierowniczego w J.P. Morgan; były Sekretarz Skarbu Lawrence Summers; Jeffrey  Epstein; Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu; oraz Boris Nikolic, który był doradcą naukowym Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

 

Jeffrey Epstein miał nadzieję stworzyć rasę ludzką ze swoim DNA
Wybrane fragmenty z przesłuchań Billa Gatesa [1998]

Jeffrey Epstein, przestępca seksualny, który [oficjalnie] popełnił samobójstwo w więzieniu, zdołał przyciągnąć do siebie zaskakujące grono bogatych, potężnych i znanych mężczyzn.

Byli wśród nich miliarderzy (Leslie Wexner i Leon Black), politycy (Bill Clinton i Bill Richardson), laureaci Nagrody Nobla (Murray Gell-Mann i Frank Wilczek) a nawet członkowie rodzin królewskich (książę Andrzej).

Niewielu jednak pod względem prestiżu i potęgi mogło się równać do drugiej najbogatszej osoby na świecie, błyskotliwego i chroniącego swoją prywatność luminarza: Billa Gatesa. I w przeciwieństwie do innych, Bill Gates nawiązał tę znajomość po tym, jak Jeffrey Epstein został skazany za przestępstwa seksualne.

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, którego fortuna liczy ponad 100 miliardach dolarów i przyczyniła się do powstania największej na świecie organizacji charytatywnej, zrobił co mógł, żeby zminimalizować swoje powiązania z Jeffreyem Epsteinem. “Nie miałem z nim żadnych relacji biznesowych ani nie przyjaźniłem się z nim”, powiedział w zeszłym miesiącu The Wall Street Journal.

Dobroczynny paradoks Billa Gatesa, daje bogatym (w tym samemu sobie) – Tim Schwab

Bill Gates spotykał się z Jeffreyem Epsteinem

 

W rzeczywistości począwszy od 2011 r. Bill Gates spotykał się z Epsteinem przy wielu okazjach — w tym co najmniej trzy razy w pałacowej  kamienicy Epsteina na Manhattanie i co najmniej raz pozostając tam do późnego wieczoru, jak wynika z wywiadów z kilkunastoma osobami, które znały tę relację oraz z dokumentów, które przejrzał The New York Times.

Pracownicy fundacji Gatesów również wielokrotnie odwiedzali rezydencję Epsteina. A  Jeffrey Epstein rozmawiał z Fundacją Billa i Melindy Gatesów oraz J.P. Morgan Chase na temat proponowanego funduszu charytatywnego o wartości wielu miliardów dolarów — układu, który potencjalnie mógł wygenerować dla Epsteina ogromne opłaty.

“Jego styl życia jest bardzo odmienny i na swój sposób intrygujący, chociaż to nie dla mnie,” napisał Bill Gates w emailu do współpracowników w 2011 r., po swoim pierwszym spotkaniu z Epsteinem.

Bridgitt Arnold, rzeczniczka p. Gatesa, powiedziała, że “odnosił się wyłącznie do unikalnego wystroju rezydencji Epsteina — i zwyczaju  Epsteina, mianowicie spontanicznego sprowadzania znajomych, żeby poznali Billa Gatesa.”

“W żaden sposób nie oznaczało to wyrazu zainteresowania ani akceptacji”, powiedziała.

Przez cały czas Epsteinowi udawało się podtrzymywać bliskie znajomości z niektórymi z najpotężniejszych ludzi na świecie. Kusił ich zapachem pieniędzy i bliskością innych potężnych, znanych albo zamożnych osób — na tyle, że wielu nie zwracało uwagi na jego reputację osoby o niewłaściwych zachowaniach seksualnych. A im więcej osób wciągał do swojego kręgu, tym łatwiej było przyciągnąć kolejnych.

Melanie Walker, która znała Jeffrey’a Epsteina od 1992 r., dołączyła do Fundacji Gatesów jako  starszy urzędnik programowy [senior program officer] w 2006 roku.

Melanie Walker, która znała Jeffrey’a Epsteina od 1992 r., dołączyła do Fundacji Gatesów jako  starszy urzędnik programowy [senior program officer] w 2006 roku.

Bill Gates i Fundacja Gatesów z 51 miliardami dolarów chroniła dobro młodych dziewcząt. Zanim Bill Gates i Jeffrey Epstein spotkali się po raz pierwszy, Epstein siedział w więzieniu za nakłanianie do prostytucji osoby nieletniej i był zobowiązany do zarejestrowania się jako przestępca seksualny.

Bridgitt Arnold powiedziała, że “powszechnie znane osoby” zapoznały Gatesa i Epsteina oraz że wiele razy spotkali się, aby omówić działania filantropijne.

“Bill Gates ubolewa nad tym, że poznał Epsteina i przyznaje, że robiąc to, błędnie ocenił sytuację”, powiedziała Bridgitt Arnold. “Gates przyznaje, że zainteresowanie pomysłami Epsteina związanymi z filantropią dało Epsteinowi niezasłużone podium, które było sprzeczne z osobistymi wartościami Gatesa oraz z wartościami jego fundacji.”

Co zrobiła Fundacja Gatesa na rzecz zdrowia na świecie?

 

Pierwsze Spotkanie

 

Dwie osoby z najbliższego otoczenia Billa Gatesa — Boris Nikolic i Melanie Walker — były blisko z Jeffrey’em Epsteinem i czasami pełniły rolę pośredników między oboma mężczyznami.

Melanie Walker poznała Jeffrey’a Epsteina w 1992 r., sześć miesięcy po ukończeniu studiów na University of Texas. Według słów Melanie Walker, Epstein, który był doradcą Leslie Wexnera, właściciela Victoria’s Secret, powiedział Melanie Walker, że może jej pomóc zorganizować przesłuchanie w sprawie pracy jako modelki. Później podróżowała do Nowego Jorku i zatrzymywała się na Manhattanie, w apartamentowcu należącym do Jeffrey’a Epsteina. Po tym, jak ukończyła studia medyczne, powiedziała, że Epstein zatrudnił ją w 1998 r. jako doradcę naukowego.

Później Melanie Walker poznała Stevena Sinofsky, który pracował na szczeblu kierowniczym w Microsoft i został prezesem działu Windows oraz przeprowadziła się do Seattle, żeby być z  nim. W 2006 r. dołączyła do Fundacji Gatesów z tytułem starszej urzędniczki programu.

W fundacji Melanie Walker poznała i zaprzyjaźniła się z Borisem Nikolicem, pochodzącym z obecnej Chorwacji i byłym kolegą z Harvard Medical School, który był doradcą naukowym fundacji. Melanie Nikolic i Bill Gates często podróżowali i spędzali ze sobą czas.

Melanie Walker, która pozostała w bliskim kontakcie z Epsteinem, przedstawiła go Borisowi Nikolicowi, a panowie się zaprzyjaźnili.

Jeffrey Epstein i Bill Gates po raz pierwszy spotkali się osobiście wieczorem 31 stycznia 2011 w kamienicy Epstein na Upper East Side. Dołączyła do nich dr Eva Andersson-Dubin, była Miss Szwecji, z którą Epstein kiedyś się spotykał, i jej 15-letnia córka. (Mąż dr Andersson-Dubin, miliarder z funduszy hedgingowych, Glenn Dubin, był przyjacielem i partnerem biznesowym Epsteina. Państwo Dubin odmówili komentarza.)

Według Bridgitt Arnold, rzeczniczki Billa Gatesa, spotkanie rozpoczęło się o 20. i trwało kilka godzin. Jeffrey Epstein później chwalił się tym spotkaniem w mailach do przyjaciół i współpracowników. “Bill jest wspaniały”, napisał w jednym z nich, sprawdzonym przez The Times.

Bill Gates w 2012 r. z Borisem Nikolicem. Obaj mężczyźni często razem podróżowali i spędzali ze sobą czas. Boris Nikolic zaprzyjaźnił się z Epsteinem po tym, jak przedstawiła ich sobie Melanie Walker.

Bill Gates w 2012 r. z Borisem Nikolicem. Obaj mężczyźni często razem podróżowali i spędzali ze sobą czas. Boris Nikolic zaprzyjaźnił się z Epsteinem po tym, jak przedstawiła ich sobie Melanie Walker.

 

Bill Gates z kolei wychwalał urok i inteligencję Jeffrey’a Epsteina. W emailu do kolegów z następnego dnia napisał: “Wpadła bardzo atrakcyjna Szwedka z córką i zostały tam do późna.”

Bill Gates wkrótce ponownie zobaczył się z Jeffrey’em Epsteinem. Na konferencji TED w Long Beach w Kalifornii uczestnicy zauważyli ich dwóch pogrążonych w prywatnej rozmowie.

Później tej samej wiosny, 3. maja 2011 r., Bill Gates znowu odwiedził Jeffrey’a Epsteina w jego rezydencji w Nowym Jorku, jak potwierdzają emaile o tym spotkaniu i zdjęcie sprawdzone przez The Times.

Zdjęcie zrobione w wyłożonym marmurem hallu Epsteina pokazuje rozpromienionego Epsteina —w niebiesko-złotych pantoflach i polarze ozdobionym amerykańską flagą — otoczonego luminarzami. Po jego prawej: James E. Staley, wówczas pracownik szczebla kierowniczego w J.P. Morgan oraz były Sekretarz Skarbu Lawrence Summers. Po jego lewej:  Boris Nikolic i Bill Gates, uśmiechnięty, w szarych spodniach i granatowym swetrze.

Ogromny Fundusz Charytatywny

 

Mniej więcej w tym czasie Fundacja Gatesów i J.P. Morgan połączyły swoje siły w celu stworzenia  Globalnego Zdrowotnego Funduszu Inwestycyjnego [Global Health Investment Fund]. Jego celem było zapewnienie “inwestorom indywidualnym i instytucyjnym możliwości finansowania zaawansowanych globalnych technologii w dziedzinie zdrowia, które potencjalnie mogą uratować miliony istnień ludzkich w krajach o niskim dochodzie.”

Kiedy opracowywano szczegóły funduszu, James Staley powiedział swoim współpracownikom z J.P. Morgan, że według dwóch osób zaznajomionych z rozmowami,  Epstein chciałby być dopuszczony do dyskusji. Jeffrey Epstein był ważnym klientem J.P. Morgan, przechowującym miliony dolarów w tym banku i polecającym całej procesji bogaczy, aby zostali klientami firmy.

Jeffrey Epstein podrzucił pomysł oddzielnego funduszu charytatywnego dla urzędników J.P. Morgan, w tym Jamesa Staleya i doradcy Billa Gatesa, Borisa Nikolica. Według pięciu osób zaangażowanych w rozmowy lub zapoznanych z nimi, w tym obecnych i byłych pracowników Fundacji Gatesów i J.P. Morgan, wyobrażał sobie ogromny fundusz, stworzony dzięki pieniądzom Fundacji Gatesów, który koncentrowałby się na projektach zdrowotnych na całym świecie. Oprócz pieniędzy Gatesów, Jeffrey Epstein planował zdobyć dotacje od swoich zamożnych przyjaciół i, przy odrobinie szczęścia, od najbogatszych klientów J.P. Morgan.

Krytyka wpływu fundacji Gatesów – dr Arata Kochi

Jeffrey Epstein uważał, że mógłby na tym osobiście skorzystać. Według osoby, która widziała jego projekt, rozesłał czterostronicową propozycję z sugestią, że otrzyma 0,3 procenta od każdej kwoty, jaką zbierze. Gdyby Jeffrey Epstein zebrał na przykład 10 miliardów dolarów, to dałoby mu to 30 milionów dolarów z opłat.

Bridgitt Arnold powiedziała, że Bill Gates i fundacja nie byli świadomi tego, że Jeffrey Epstein szukał jakichś opłat. Powiedziała, że Epstein “zaproponował Billowi Gatesowi, a później urzędnikom fundacji pomysły, w których obiecywał wydanie setek miliardów na prace związane ze zdrowiem na świecie.”

Według trzech osób, które przy tym były, pod koniec 2011 r., zgodnie z poleceniem Billa Gatesa, fundacja wysłała zespół ludzi do kamienicy Epsteina, aby wstępnie omówić filantropijne zbieranie funduszy. Jak przekazały dwie z tych osób, Epstein powiedział swoim gościom, że jeżeli wyszukiwali w internecie jego nazwisko, to pewnie doszli do wniosku, że jest złą osobą, ale to co zrobił — nakłanianie nieletniej dziewczyny do prostytucji — nie było czymś gorszym niż “kradzież obwarzanka”.

Bill Gates na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii

Bill Gates na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, w styczniu. Nie miał świadomości, że Epstein poszukiwał opłat w swojej ofercie funduszu charytatywnego, jak powiedziała rzeczniczka Gatesa.

 

Manifest z Davos [1973] – Światowe Forum Ekonomiczne

Niektórzy z pracowników Fundacji Gatesów powiedzieli, że nie wiedzieli o przeszłości kryminalnej Jeffrey’a Epsteina i byli zszokowani, kiedy dowiedzieli się, że fundacja współpracuje z przestępcą seksualnym. Martwili się, że to może poważnie zaszkodzić reputacji fundacji.

Na początku 2012 r. inny zespół z Fundacji Gatesów spotkał się z Epsteinem w jego rezydencji. Twierdził, że ma dostęp do bilionów dolarów swoich klientów, które mógłby ulokować w zaproponowanym funduszu charytatywnym — kwota tak niedorzeczna, że jego goście zwątpili we wiarygodność Epsteina.

Lot na Florydę

 

Bill Gates i  Jeffrey Epstein wciąż się widywali. Bridgitt Arnold nie potrafiła określić, ile razy się spotkali.

Według listy pasażerów, w marcu 2013 r. Bill Gates poleciał samolotem Gulfstream należącym do Epsteina z lotniska Teterboro w New Jersey do Palm Beach na Florydzie. Bridgitt Arnold powiedziała, że Gates — który ma własny odrzutowiec na 40 milionów dolarów — nie wiedział, że to był samolot Jeffrey’a Epsteina.

Sześć miesięcy później Boris Nikolic i Bill Gates byli w Nowym Jorku na spotkaniu związanym ze Schrödinger, firmą zajmującą się oprogramowaniem farmaceutycznym, w którą Bill Gates dużo zainwestował. Podczas tego wyjazdu Epstein i Gates spotkali się na kolacji i rozmawiali na temat Fundacji Gatesów oraz filantropii, jak powiedziała pani Arnold.

A w październiku 2014 r. Bill Gates przekazał 2 miliony dolarów laboratorium Media Lab przy Massachusetts Institute of Technology. Urzędnicy uczelni w wewnętrznej korespondencji mailowej opisali dar jako “skierowany” przez Jeffrey’a Epsteina. Bridgitt Arnold powiedziała, “Nie było takiego zamiaru ani wyraźnej prośby, aby to finansowanie było w jakikolwiek sposób kontrolowane przez Epsteina.”

Wkrótce po tym relacje między Epsteinem a Billem Gatesem wyraźnie się ochłodziły. Fundusz charytatywny omawiany z Fundacją Gatesów nigdy nie powstał. Według osoby zaznajomionej z rozmowami, Epstein skarżył się znajomemu pod koniec 2014 r., że Bill Gates przestał z nim rozmawiać.

Znajomość jednak nie została całkowicie zerwana. Według byłych pracowników fundacji, co najmniej dwóch urzędników Fundacji Gatesów wyższego szczebla utrzymywało kontakty z Epsteinem aż do końcówki roku 2017.

Bridgitt Arnold powiedziała, że fundacja nic nie wiedziała o tych kontaktach. “Po jakimś czasie  Gates i jego zespół zdali sobie sprawę, że możliwości i pomysły Epsteina są bezzasadne i  wszelkie kontakty z Epsteinem zostały zerwane”, powiedziała.

Kilka dni przed tym, jak Jeffrey Epstein powiesił się w celi aresztu na Manhattanie 10. sierpnia, spisał testament i wyznaczył Borisa Nikolica jako jego awaryjnego wykonawcę, w razie gdyby dwóch pierwotnych wykonawców nie było w stanie wykonać swoich obowiązków. (Boris Nikolic w trakcie postępowania sądowego odmówił bycia wykonawcą.)

Boris Nikolic, który obecnie prowadzi firmę z kapitałem inwestycyjnym z Billem Gatesem jako jednym z inwestorów, powiedział, że był “zszokowany” tym, że został wymieniony w testamencie Jeffrey’a Epsteina. W oświadczeniu dla The Times powiedział: “Szczerze żałuję, że w ogóle poznałem Epsteina.”

Źródło: Bill Gates Met With Jeffrey Epstein Many Times, Despite His Past

 

Zobacz na: Część 1: Jak Bill Gates zmonopolizował globalne zdrowie
Część 2: Plan Billa Gatesa na zaszczepienie całego świata
Część 3: Bill Gates i siatka kontroli populacji.
Część 4: Poznaj Billa Gatesa – Eugenika, Transhumanizm
Przerażające amerykańskie korzenie nazistowskiej eugeniki – Edwin Black
HoloLens 2 Microsoftu i projekt Życie Mariny Abramović w rzeczywistości mieszanej

%d bloggers like this: