Jeffrey Epstein miał nadzieję stworzyć rasę ludzką ze swoim DNA

31 lipiec 2019

Jeffrey Epstein miał nadzieję stworzyć rasę ludzką ze swoim DNA

Przez lata Jeffrey E. Epstein otaczał się wieloma prominentnymi naukowcami, w tym kilkoma związanymi z Harvardem.

Jeffrey E. Epstein, bogaty finansista oskarżony o handel usługami seksualnymi, miał niezwykłe marzenie: Miał nadzieję stworzyć rasę ludzką ze swoim DNA poprzez zapładnianie kobiet na swoim ogromnym ranczu w Nowym Meksyku.

Według czterech osób zapoznanych z jego sposobem myślenia, Jeffrey Epstein przez lata zwierzał się naukowcom i innym na temat swojego projektu, chociaż nie ma dowodów na to, że kiedykolwiek został on zrealizowany.

Wizja Jeffrey’a Epsteina odzwierciedlała jego wieloletnią fascynację tym, co stało się znane jako transhumanizm: nauka poprawiania ludzkiej populacji poprzez technologie takie jak inżynieria genetyczna i sztuczna inteligencja. Krytycy łączą transhumanizm ze współczesną wersją eugeniki, skompromitowanej dziedziny poprawiania ludzkiej rasy poprzez kontrolowaną hodowlę.

Przerażające amerykańskie korzenie nazistowskiej eugeniki – Edwin Black
Poznaj Billa Gatesa – Eugenika, Transhumanizm. cz.4

Jeffrey Epstein, który w lipcu został oskarżony o seksualny handel dziewczętami w wieku nawet 14 lat, był seryjnym iluzjonistą: Kłamał na temat tożsamości swoich klientów, swojego bogactwa, swoich umiejętności finansowych, swoich osobistych osiągnięć. Jednak udało mu się wykorzystać swoje znajomości i charyzmę  żeby rozwijać cenne relacje z przywódcami biznesowymi i politycznymi.

Wywiady z ponad tuzinem jego znajomych oraz jawne dokumenty pokazują, że korzystał z tej samej taktyki, aby wślizgnąć się do elitarnej społeczności naukowej, dzięki czemu miał możliwość realizowania swoich zainteresowań eugeniką i innymi skrajnymi dziedzinami, takimi jak krionika.

Prawnicy Epsteina, który nie przyznał się do winy odnośnie oskarżeń o handel usługami seksualnymi, nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Ranczo Jeffrey’a Epsteina w Nowym Meksyku

Ranczo Jeffrey’a Epsteina w Nowym Meksyku, co do którego zwierzał się naukowcom i innym osobom, że ma nadzieję wykorzystać je jako miejsce stworzenia ludzkiej rasy ze swoim DNA.

 

Jeffrey Epstein przyciągnął do siebie świetlany zestaw prominentnych naukowców. Wśród nich był laureat Nagrody Nobla, fizyk Murray Gell-Mann, odkrywca kwarków; fizyk teoretyczny i autor bestsellerów Stephen Hawking; paleontolog i biolog ewolucyjny Stephen Jay Gould; Oliver Sacks, neurolog i autor bestsellerów; George M. Church, inżynier molekularny, który pracował nad identyfikacją genów, które można byłoby zmieniać tak, żeby stworzyć lepszą wersję ludzi; oraz fizyk teoretyczny z M.I.T. (Massachusetts Institute of Technology) Frank Wilczek, laureat Nagrody Nobla.

Tym, co zwabiło wielu z tych naukowców, były pieniądze Jeffrey’a Epsteina. Kusił finansowaniem ich projektów. Niektórzy z naukowców powiedzieli, że perspektywa finansowania oślepiła ich na powagę jego seksualnych przestępstw, a nawet doprowadziła do tego, że wierzyli w niektóre z niedopracowanych naukowych rozważań Epsteina.

Naukowcy zbierali się na przyjęciach w rezydencji Jeffrey’a Epsteina na Manhattanie, gdzie strumieniami płynął Dom Pérignon i drogie wina, mimo że Epstein nie pił. Był gospodarzem obiadów na Harvard’s Program for Evolutionary Dynamics (Harwardzki Program na rzecz Dynamiki Ewolucyjnej), który pomógł zorganizować darowizną w kwocie 6,5 milionów dolarów.

Inni latali na konferencje sponsorowane przez Jeffrey’a Epsteina na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i byli goszczeni na jego prywatnych wyspach. Pewnego razu naukowcy — w tym p. Hawking — stłoczyli się na pokładzie wyczarterowanej przez  Epsteina łodzi podwodnej.

Psycholog poznawczy z Harvardu, Steven Pinker powiedział, że był zapraszany przez swoich współpracowników — między innymi Martina Nowaka, profesora matematyki i biologii na Harvardzie oraz fizyka teoretycznego Lawrence’a Kraussa — na “salony i spotkania przy kawie”, na których brylował Jeffrey Epstein.

Podczas gdy niektórzy z kolegów Stevena Pinkera nazywali Jeffrey’a Epsteina błyskotliwym, Steven Pinker opisał go jako “intelektualnego szarlatana.”

“Potrafił gwałtownie zmieniać temat, jak przy zaburzonej koncentracji, odrzucać spostrzeżenia przy użyciu mądrości nastolatka” powiedział S. Pinker.

FILM

Notowany przestępca seksualny znany ze swojego wystawnego trybu życia i wpływowych znajomości, Jeffrey Epstein usłyszał zarzuty wykorzystywania mnóstwa dziewcząt do czynów seksualnych.

 

Inny naukowiec z otoczenia Jeffrey’a Epsteina, Jaron Lanier, płodny pisarz i twórca wirtualnej rzeczywistości powiedział, że pomysły Epsteina nie zaliczały się do nauki i nie można ich poddawać rygorystycznym dowodom. Jaron Lanier powiedział, że Epstein pewnego razu postawił hipotezę, że atomy zachowują się jak inwestorzy na rynku.

Jaron Lanier powiedział, że odrzucił wszelkie finansowanie od Jeffrey’a Epsteina i że spotkał się z nim tylko raz, po tym jak Epstein w 2008 roku przyznał się do zarzutów nagabywania do prostytucji osoby nieletniej.

Jeffrey Epstein był gotów sfinansować badania, które inni uważali za dziwaczne. Powiedział jednemu z naukowców, że sponsoruje starania, których celem jest zidentyfikowanie tajemniczej cząsteczki, która mogłaby wywołać wrażenie, że ktoś na ciebie patrzy.

Fragmenty z książki „Planowanie zaludnienia” autorstwa Walentego Majdańskiego
Prawdziwym problemem jest globalne przeludnienie – Boris Johnson

Na jednej z sesji na Harvardzie Jeffrey Epstein skrytykował wysiłki, zmierzające do ograniczenia głodu i zapewnienia opieki zdrowotnej osobom ubogim, ponieważ takie działania podnoszą ryzyko przeludnienia, powiedział Steven Pinker, który tam był. S. Pinker powiedział, że obalił ten argument, przytaczając badania wskazujące, że wysokie wskaźniki śmiertelności niemowląt wywołują po prostu taki skutek, że ludzie mają więcej dzieci. Jeffrey Epstein wyglądał na zdenerwowanego. Skończyło się na tym, że kolega z Harvardu powiedział później Stevenowi Pinkerowi, że został “wyeliminowany z wyspy” i że nie jest już mile widziany na spotkaniach Epsteina.

Później Jeffrey Epstein zainteresował się eugeniką.

Przy wielu okazjach począwszy od początku lat 2000, Jeffrey Epstein  opowiadał naukowcom i biznesmenom o swoich ambicjach wykorzystania swojego rancza w Nowym Meksyku jako bazy, w której kobiety byłyby inseminowane jego nasieniem i rodziły jego dzieci, według słów dwóch nagradzanych naukowców oraz doradcy dużych firm i zamożnych osób prywatnych, im wszystkim Epstein o tym opowiadał.

To nie była tajemnica. Na przykład wspomniany doradca powiedział, że o tych planach powiedział mu nie tylko Jeffrey Epstein, podczas spotkania w jego kamienicy na Manhattanie, ale również co najmniej jeden prominentny członek środowiska biznesowego. Jeden z naukowców powiedział, że Epstein ujawnił swój pomysł w 2001 r. podczas obiadu w tej samej kamienicy; inny wspominał, jak Jeffrey Epstein omawiał to z nim na konferencji w 2006 r., którą zorganizował w St. Thomas na Wyspach Dziewiczych.

Ten pomysł wszystkim trzem wydał się naciągany i oburzający. Nic nie wskazuje na to, że to miałoby być niezgodne z prawem.

Steven Pinker z Harvardu był jednym z luminarzy nauki, którzy spotkali się z Epsteinem.

Steven Pinker z Harvardu był jednym z luminarzy nauki, którzy spotkali się z Epsteinem.

 

Pewnego razu na obiedzie w rezydencji Epsteina na Upper East Side na Manhattanie, J. Lanier powiedział, że rozmawiał z uczoną, która powiedziała mu, że celem Jeffrey’a Epsteina było posiadanie równocześnie 20 zapłodnionych kobiet na swoim Ranczu Zorro w malutkim miasteczku w pobliżu Santa Fe. Jaron Lanier powiedział, że ta uczona określiła siebie jako pracującą w NASA, ale nie pamiętał jak się nazywała.

Według Jarona Laniera uczona z NASA powiedziała, że Jeffrey  Epstein oparł swój pomysł rancza niemowląt na relacjach o Repository for Germinal Choice (Repozytorium do Wyboru Materiału Biologicznego), w którym miała być przechowywana sperma laureatów Nagrody Nobla, którzy chcieli wzmocnić pulę ludzkich genów. (Potwierdzono, że tylko jeden laureat Nagrody Nobla  przekazał tam swoją spermę. Repozytorium zaniechało działalności w  1999 r.)

Jaron Lanier, twórca wirtualnej rzeczywistości i pisarz, powiedział, że miał wrażenie, iż Jeffrey Epstein wykorzystywał swoje przyjęcia  — na których niektórymi z gości były atrakcyjne kobiety z imponującymi kwalifikacjami naukowymi — aby poszukać kandydatek do rodzenia dzieci Epsteina.

Jeffrey Epstein nie krył swojego zainteresowania majstrowaniem w genach — i uwiecznieniem własnego DNA.

Pewien zwolennik transhumanizmu powiedział, że on i Jeffrey Epstein rozmawiali na temat zainteresowania finansisty krioniką, niepotwierdzoną nauką, w której zamraża się ludzkie ciała po to, aby w przyszłości przywrócić je do życia. Jeffrey Epstein powiedział tej osobie, że chce, żeby zamrożono jego głowę i penisa.

Southern Trust Company, firma Epsteina zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych, ujawniła w lokalnym wniosku, że zajmuje się analizą DNA. Z Southern Trust, która w 2014 r. sponsorowała festyn matematyczny i naukowy dla uczniów z Wysp Dziewiczych, nikt nie oddzwonił.

W 2011 roku organizacja charytatywna założona przez Jeffrey’a Epsteina przekazała 20.000 dolarów na rzecz Światowego Stowarzyszenia Transhumanistycznego [World Transhumanist Association], które obecnie działa pod nazwą Humanity Plus. Strona internetowa organizacji mówi, że jej celem jest “głęboko wpływać na nową generację myślicieli, którzy mają śmiałość, żeby wyobrażać sobie kolejne kroki ludzkości.”

Fundacja Jeffrey‘a Epsteina, która obecnie nie działa, również przekazała 100.000 dolarów na wypłatę Bena Goertzela, wiceprzewodniczącego Humanity Plus, jak wynika z CV p. Goertzela.

Wyspa Epsteina na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

Wyspa Epsteina na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

 

Nie mam ochoty rozmawiać teraz o Epsteinie,” napisał Ben Goertzel w emailu do The New York Times. “Rzeczy, które czytam o nim w gazetach są dość niepokojące i wykraczają daleko poza to, co uważałem za jego błędy i dziwactwa. Obrzydlistwo.”

Alan M. Dershowitz, emerytowany profesor prawa na Harvardzie, wspomniał, że na obiedzie, który Epstein zorganizował w Cambridge w stanie Massachusetts, kierował rozmowę w stronę kwestii, jak można genetycznie udoskonalić ludzi. Alan Dershowitz powiedział, że był zbulwersowany,  zważywszy na to, jak naziści wykorzystywali eugenikę do uzasadniania swoich ludobójczych działań zmierzających do oczyszczenia aryjskiej rasy.

Jednak obiady wciąż się odbywały.

“Każdy spekulował, czy tych naukowców bardziej interesują jego poglądy, czy jego pieniądze”, powiedział Alan Dershowitz, który był jednym z adwokatów Jeffrey’a Epsteina w sprawie z 2008 roku.

Wśród luminarzy na konferencji Epsteina w St. Thomas w 2006 byli Stephen Hawking oraz fizyk teoretyczny z Caltech (Politechniki Kalifornijskiej) Kip S. Thorne. Jeden z uczestników tej konferencji, która pozornie dotyczyła tematu grawitacji, wspominał, że Epstein chciał rozmawiać o doskonaleniu ludzkiego genomu. Jeffrey Epstein powiedział, że fascynuje go to, jak określone cechy są przekazywane dalej i jak mogłoby to doprowadzić do stworzenia lepszych ludzi.

Wydaje się, że Epsteinowi udało się wejść do środowiska naukowego poprzez Johna Brockmana, agenta literackiego, wśród którego najlepiej sprzedających się pisarzy naukowych są Richard Dawkins, Daniel Goleman i Jared Diamond. John Brockman nie zareagował na prośby o komentarz.

Przez dwie dekady John Brockman przewodniczył serii spotkań, które łączyły jego naukowców-pisarzy z potencjalnymi darczyńcami. (Te tzw. “obiady miliarderów” najwyraźniej stały się wzorcem dla zgromadzeń w kamienicy Epsteina przy East 71st Street, na których pojawiali się czasami ci sami goście.)

W 2004 r. John Brockman zorganizował obiad w restauracji Indian Summer w Monterey w Kalifornii, na którym Epstein został przedstawiony naukowcom, w tym Sethowi Lloydowi, fizykowi z M.I.T.. Seth Lloyd powiedział, że Jeffrey Epstein wydał mu się “czarujący” i że miał “interesujące pomysły”, chociaż “okazały się dość nieprecyzyjne.”

Jeffrey Epstein i jego dawny prawnik, Alan M. Dershowitz.

Jeffrey Epstein i jego dawny prawnik, Alan M. Dershowitz.

 

Na obiedzie w Indian Summer, według relacji na stronie internetowej fundacji John Brockmana Edge Foundation, byli również założyciele Google, Sergey Brin i Larry Page oraz Jeff Bezos w towarzystwie swojej matki.

Wszystkie atrakcyjne kobiety siedziały przy stoliku fizyków”, przypisywano te słowa  Danielowi Dubno, który był wtedy producentem CBS i brał udział w tym obiedzie. Daniel Dubno powiedział The Times, że nie przypomina sobie tego obiadu ani żeby powiedział te słowa.

John Brockman był agentem Murray’a Gell-Manna, a Murray Gell-Mann w części z podziękowaniami w swojej książce z 1995 roku “The Quark and the Jaguar” dziękował Epsteinowi za wsparcie finansowe.

Jakkolwiek imponująca była lista jego naukowych kontaktów,  Epstein nie mógł się powstrzymać, żeby jej nie upiększyć. Twierdził na jednej ze swoich stron internetowych, że miał przywilej sponsorowania wielu prominentnych naukowców”, w tym Stevena Pinkera, Kipa Thorne’a oraz matematyka i genetyka z M.I.T., Erica S. Landera.

Steven Pinker powiedział, że nigdy nie przyjął finansowego ani żadnego innego wsparcia od Epsteina. “Nie muszę chyba mówić, że uważam zachowanie Epsteina za karygodne”, powiedział.

Kip S. Thorne, który niedawno zdobył Nagrodę Nobla, powiedział, że brał udział w konferencji zorganizowanej przez Epsteina w 2006 r. z wiarą, że będzie ona współfinansowana przez renomowane centrum badawcze. Oprócz tego powiedział, że: “Nie miałem kontaktu, związku ani żadnych powiązań z finansowaniem od Epsteina”. Jednoznacznie potępiam jego odrażające czyny z udziałem nieletnich.”

Lee McGuire, rzecznik Erica S. Landera, powiedział, że nie miał on żadnych związków z Epsteinem. “Wygląda na to, że Epstein zmyślił wiele rzeczy”, powiedział Lee McGuire, “i wydaje się, że to jedna z nich.”

Źródło: Jeffrey Epstein Hoped to Seed Human Race With His DNA

%d bloggers like this: