Bill Gates i siatka kontroli populacji

Część 1: Jak Bill Gates zmonopolizował globalne zdrowie
Część 2: Plan Billa Gatesa na zaszczepienie całego świata
Część 4: Poznaj Billa Gatesa – Eugenika, Transhumanizm

 

hagiografowie Billa Gatesa - PR-owe pisarzyny

WARREN BUFFETT: Witam wszystkich.
WSZYSCY: Pan B.!
DAVID ALLEN JONES: O co chodzi z Pańską tajną misją?
BUFFETT: To nie jest moja misja, ale pomysł, który pochodzi od naszego dobrego przyjaciela, pana Billa Gatesa.
BILL GATES: Witajcie, dzieci.
RADLEY HEMMING: Prawdziwy, prawdziwy, we własnej osobie Bill… Bill…
ELENA RAMIREZ: Próbuje powiedzieć, że jesteśmy pana wielkimi fanami, panie Gates. Secret Millionaires Club | The Gift – Bill Gates Ep 1 | Kid Genius Cartoons

To dziwne, że hagiografowie Billa Gatesa – PR-owe pisarzyny zatrudniani są częściej niż nie są, przez duże korporacje, które otrzymują fundusze od ‘Fundacji Billa i Melindy Gates,’ konsekwentnie przedstawiają tego nudnego autora oprogramowania jako super bohatera kreskówek, używając jego „super mocy” bycia bardzo bogatym, by pomóc w „ocaleniu planety”.

Bill Gates - używając jego „super mocy" bycia bardzo bogatym, by pomóc w „ocaleniu planety".

JOHN BERMAN: Za zamkniętymi drzwiami tego nowojorskiego kampusu, sekretne zgromadzenie najpotężniejszych ludzi: Gates, Buffett, Bloomberg, Soros, Winfrey. To było jak, cóż, to było jak spotkanie ‘Super Przyjaciół’.
PROWADZĄCY: W wielkiej sali Ligi Sprawiedliwości zebrało się czterech największych bohaterów świata.
Elite Billionaires Meet in Secret (nagranie nie jest już dostęne online)

Ale te napędzane kreskówkami laurki ujawniają więcej, niż ludzie wiedzą na temat Gatesa i innych mega bogatych filantropów, których próbują ubóstwiać: ujawniają, że koncept bezinteresownego, miliardera-dobroczyńcy jest dziełem fikcyjnym, tak niewiarygodnym, że nadaje się tylko na sobotni poranek z kreskówkami.

Jak widzieliśmy w naszych dwóch pierwszych odcinkach poświęconych zgłębianiu roli Billa Gatesa jako trzonu globalnego zdrowia, pozornie bezinteresowna hojność rodziny Gatesów poprzez ich tytułową fundację, w rzeczywistości znacznie zwiększyła ich własne bogactwo i podwoiła osobistą wartość netto Billa Gatesa w ciągu zaledwie ostatniej dekady.

Lecz przejęcie zdrowia publicznego, które udokumentowaliśmy w odcinku zatytułowanym „W jaki sposób Bill Gates zmonopolizował globalne zdrowie,” oraz niezwykle bezwstydny nacisk na szczepienia wszystkich na planecie, który udokumentowaliśmy w odcinku „Plan Billa Gatesa na zaszczepienie całego świata,” pierwotnie nie dotyczyło pieniędzy. Niewyobrażalne bogactwo, które zgromadził Gates, jest teraz wykorzystywane do zakupu czegoś znacznie bardziej użytecznego – kontroli. Kontroli nie tylko światowych instytucji służby zdrowia, które mogą koordynować ogólnoświatowy program szczepień, czy rządów, które zlecą przeprowadzenie tak bezprecedensowej kampanii, ale także kontroli nad samą populacją świata. Oto zgłębianie tematu Billa Gatesa i siatki kontroli populacji.

 

Bill Gates i siatka kontroli populacji

Bill Gates i siatka kontroli populacji

Bill Gates i siatka kontroli populacji. The Corbett Report.

 

Z dziennikarskiego punktu widzenia niedorzeczne sprawozdanie ‘Good Morning America’ na temat tajnego spotkania miliarderów, które odbyło się w Nowym Jorku w 2009 roku, było porażką. Wymieniono w nim niektórych uczestników spotkań i ich łączną wartość netto:

BERMAN: Gates, Buffett, Bloomberg, Winfrey (…) razem z innymi uczestnikami spotkania, w tym Georgem Sorosem, Tedem Turnerem, Davidem Rockefellerem, są warci ponad 125 miliardów dolarów.

Wystawiono na scenę starszego redaktora ‘Forbesa’ aby wypowiedział się w telewizji na temat tego, jak by to było być świadkiem takiego zgromadzenia bogactwa:

MATTHEW MILLER: Być w pokoju i zobaczyć to spotkanie tych potężnych umysłów naprawdę byłoby fascynującą rzeczą.

I obowiązkowo podał własny, ustalony przez niego powód, dla którego uczestnicy zgromadzenia się spotkali.

BERMAN: Tyle pieniędzy. Tyle władzy przy jednym stole. Nasuwa się pytanie, co robili? Co planowali? Całkowitą dominację na świecie? Ta grupa, przez sześć godzin rozmawiała o dobroczynności, edukacji, pomocy w nagłych wypadkach, globalnym zdrowiu.

Zanim opakowali się w kolejny młodzieńczy motyw komiksowego super bohatera.

BERMAN: Nowy Superman i Wonder Woman. Super bogaci przyjaciele. Nie walczą ze złoczyńcami, niemniej jednak walczą o dobro. Dla ‘Good Morning America’, John Berman, ABC News.

 

Tak, z dziennikarskiego punktu widzenia, reportaż Bermana był całkowitą porażką. Nie było próby zadania uczestnikom pytań na temat spotkania, nie było miejsca na żadną krytykę tych miliarderów, ani na pytania o ich motywy, nie było żadnego kontradyktoryjnego dziennikarstwa. Ale pod względem PR-owym, reportaż ten był genialny.

Pozostawia widza z niejasnym wyobrażeniem tego, że gdzieś w Nowym Jorku odbyło się jakieś spotkanie, na którym bogaci ludzie, którzy, nie zapominajmy, są super bohaterami, rozmawiają o dobroczynności.

Trzeba by zwrócić się do źródeł drukowanych, aby odkryć, że spotkanie odbyło się w osobistej rezydencji Sir Paula Nurse’a, ówczesnego prezydenta Uniwersytetu Rockefellera; zaproszenie na spotkanie zostało napisane wspólnie przez Billa Gatesa, Warrena Buffetta i Davida Rockefellera; albo że celem spotkania było „rozważenie kwestii tego, jak ich bogactwo może zostać wykorzystane do spowolnienia wzrostu światowej populacji”.

Eugenika w Ameryce: Dziedzictwo Margaret Sanger i Billa Gatesa – Mary Pesarchick

Warren Buffett, David Rockefeller i Ted Turner

Biorąc pod uwagę, że ci niezwykle bogaci i potężni mężczyźni, w tym Warren Buffett, David Rockefeller i Ted Turner, wszyscy wyrazili swoje przekonanie, że rosnąca populacja ludzka jest największym zagrożeniem dla ludzkości, nie powinno być zaskoczeniem, że zwołają konferencję, aby przedyskutować to, jak najlepiej skierować swoje ogromne bogactwo na projekt zmniejszenia liczby ludzi na planecie. Szczególnie nie zaskakuje fakt, że uczestnicy spotkania nazwali później Billa Gatesa, człowieka, dla którego kontrola nad populacją jest szczególnie bliska jego sercu, „najbardziej imponującym” mówcą podczas tego wydarzenia.

GATES: Tutaj widzimy wykres, który przedstawia całkowitą liczbę ludności świata w ciągu ostatnich kilkuset lat, i na pierwszy rzut oka jest to trochę przerażające. Z niecałego miliarda w 1800 roku, populacja świata rosła potem do liczby 3, 4, 5, 6 i 7,4 miliarda, punktu, w którym tkwimy obecnie, w którym wzrost ten następuje nawet szybciej. Tak więc, Melinda i ja zastanawialiśmy się, czy dostarczanie nowych leków i utrzymywanie dzieci przy życiu nie spowodowałoby większego problemu z populacją. Does saving more lives lead to overpopulation?

SCOTTT PELLEY: (…) a to, czego nie potrzebuje rozwijający się świat, to większa liczba dzieci.

MELINDA GATES: I myślę, że to było największe „aha” dla Billa i dla mnie, kiedy zaangażowaliśmy się w to przedsięwzięcie. Ponieważ zadaliśmy sobie oczywiście to samo trudne pytanie, które byś zadał, a które brzmi: „Jeśli dostaniesz się do tej pracy i zaczniesz ratować te dzieci, to czy kobiety po prostu nadal będą przeludniać świat?” I dzięki Bogu, jest odwrotnie. Extra: Gates On Population Rates

GATES: Bardzo ważne jest właściwe zrozumienie tego pytania, ponieważ było dla mnie absolutnie kluczowe. Kiedy nasza fundacja zaczęła działać, skupiała się na zdrowiu reprodukcyjnym. To było najważniejsze, czym się zajęliśmy, ponieważ uważałem, że wzrost liczby ludności w biednych krajach jest największym problemem, z jakim się borykają. Musicie pomóc matkom, które chcą ograniczyć wielkość rodziny, posiadać narzędzia i wykształcenie do tego, by to zrobić. I pomyślałem, że to jedyna rzecz, która naprawdę się liczy. Bill Gates on Overpopulation and Global Poverty

W ostatnich latach krytycy wskazywali na własne słowa Billa Gatesa, łączące programy szczepień z jego celem, jakim jest ograniczenie wzrostu populacji.

Jeśli wykonamy naprawdę świetną pracę nad nowymi szczepionkami

GATES: Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi. To liczba zmierza w kierunku około dziewięciu miliardów. Jeśli wykonamy naprawdę świetną pracę nad nowymi szczepionkami, opieką zdrowotną, usługami w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, możemy obniżyć ją o około 10 lub 15 procent. Innovating to zero! | Bill Gates

SANJAY GUPTA: Dziesięć miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat po to by stały się latami szczepionek. Co to dokładnie oznacza?

GATES: Uważamy, że w ciągu tej dekady można osiągnąć niewiarygodny postęp zarówno w wynalezieniu nowych szczepionek, jak i w upewnieniu się, że dotrą one do wszystkich dzieci, które ich potrzebują. Możemy zmniejszyć liczbę dzieci, które umierają każdego roku z około 9 milionów do połowy tej liczby, jeśli uda nam się to osiągnąć. A korzyści w postaci zmniejszenia liczby zachorowań, ograniczenia wzrostu liczby ludności, naprawdę dają społeczeństwu szansę na to, by po dokonaniu tej interwencji mogło samo o siebie zadbać. Sanjay Gupta MD February 5, 2011

Jednakże jak wiele stron internetowych „sprawdzających fakty,” nie wspominając już o samym Billu Gatesie, szybko zwracają naszą uwagę na to, że nie oznacza to tego, co nam się wydaje, że oznacza.

GATES: Dowiedzieliśmy się, że w miarę poprawy zdrowia, rodziny decydują się mieć mniej dzieci. Does saving more lives lead to overpopulation?

MELINDA GATES: Prawda jest taka, że kiedy życie ludzi poprawia się, np. kiedy życie dzieci zostaje ocalone lub kiedy dziewczęta chodzą do szkoły, to ludzie zaczynają podejmować decyzje w oparciu o nadzieję na to, że ich dzieci będą żyć i rozwijać się. Skutkiem tego są mniejsze rodziny i wolniejszy wzrost populacji. Does Saving Lives Mean Overpopulation?

GATES: Natknąłem się na artykuły, które pokazały, że kluczem do zmniejszenia wzrostu populacji jest w rzeczywistości poprawa zdrowia. I to brzmi paradoksalnie. Myślisz sobie: „W porządku, lepsze zdrowie oznacza więcej dzieci, nie mniej dzieci.” W rzeczywistości rodzice starają się, by dwójka dzieci przetrwała do osiągnięcia dorosłości, by mogły się nimi opiekować. Im większe jest obciążenie chorobowe, tym więcej dzieci trzeba posiadać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo przetrwania. Istnieje więc idealna współzależność, tj. że w miarę poprawy zdrowia, w ciągu połowy pokolenia tempo wzrostu populacji spada. Bill Gates on Overpopulation and Global Poverty

Tak, deklarowany plan Gatesa polega na zmniejszeniu wzrostu liczby ludności poprzez poprawę stanu zdrowia. Lecz pomysł stosowania szczepionek jako środków sterylizujących, nawet bez wiedzy i zgody społeczeństwa, nie jest teorią konspiracyjną, ale faktem, który można udokumentować.

W swoim raporcie rocznym za rok 1968, ‘Fundacja Rockefellera’ rozważała o „Problemach populacji,” ubolewając, że nie pracuje się zbyt wiele nad metodami immunologicznymi, takimi jak szczepionki, mające na celu zmniejszenie płodności, a jeśli chcemy znaleźć jakieś rozwiązanie, to wymagana jest zwiększona ilość badań w tym zakresie“. Fundacja zobowiązała się do skorygowania tego problemu, finansując „powołanych do tego celu i rozpoczynających badania badaczy po to, by zwrócili uwagę na te aspekty badań w zakresie biologii rozrodu, które mają wpływ na płodność człowieka i na jej kontrolę”.

To nie była obietnica bez pokrycia. Do czasu ukazania się jej raportu rocznego za rok 1988, ‘Fundacja Rockefellera’ była w stanie poinformować o postępach w finansowaniu badań nad środkami antykoncepcyjnymi, w tym NORPLANTU, środku antykoncepcyjnym wszczepianym pod skórę ramienia kobiety i skutecznym przez pięć lat. W swoim raporcie z 1988 r., ‘Fundacja Rockefellera’ miała przyjemność ogłosić, że NORPLANT, opracowany przez ‘Population Council’ ufundowaną przez Rockefellera, został „obecnie zatwierdzony do wprowadzenia na rynek w 12 krajach”.

‘Population Council’ Rockefellera i inne organizacje badawcze dołączyły do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1972 r. w celu utworzenia ‘Task Force on Vaccines for Fertility Regulation’. [Grupa Zadaniowa ds. Szczepionek odpowiedzialnych za regulowanie płodności].

Szczepienie Przeciwko Ciąży – Cud czy zagrożenie? – Judith Richter

Do 1995 roku udało im się zgłosić postępy w „opracowaniu prototypu szczepionki przeciwko hCG,” która działa poprzez połączenie immunogenu utworzonego z syntetycznego peptydu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) – hormonu wydzielanego przez powierzchnię wczesnego zarodka, który pozostaje wszczepiony w łonie matki z cząsteczką nośnika toksoidu. Szczepionka stymuluje reakcję odpornościową, powodując u kobiet powstawanie przeciwciał przeciwko temu hormonowi, a tym samym uniemożliwiając im donoszenie dzieci do terminu porodu.

Jednak począwszy od lat 90-tych, seria skandali związanych z programami szczepień prowadzonymi przez WHO w krajach trzeciego świata doprowadziła do zarzutów, że szczepionki przeciwko tężcowi, w takich miejscach jak Filipiny i Kenia, zawierały hCG, by podstępem wprowadzić tam program kontroli populacji. Kontrowersje wywołane przez te historie doprowadziły do tego, że światowe instytucje wycofały się z kampanii na rzecz opowiadania się za kontrolą populacji za pomocą szczepionek.

Kenijscy lekarze znajdują hormon hCG w szczepionce przeciw tężcowi.

Jednak, jak zwykle, ‘Fundacja Billa i Melindy Gates’ pojawiła się tam, by wznowić zainteresowanie, współpracując z brytyjskim rządem i organizując w 2012 r. ‘London Summit on Family Planning,’ [Londyński Szczyt w sprawie Planowania Rodziny] na którym fundacja ogłosiła swoje poparcie dla finansowania badań, rozwoju i wdrażania środków antykoncepcyjnych do wstrzykiwania w krajach rozwijających się.

MELINDA GATES: Słyszeliście, jak mówiłam wcześniej o Sadi, którą poznałam w Nigrze. Przebyła piętnaście kilometrów, aby otrzymać zastrzyk. Lecz zadajmy sobie pytanie, co by było, gdyby nie musiała jechać do tej kliniki? Jeśli spojrzymy na to z jej perspektywy, to zastanówmy się jak możemy zatrzymać ją w jej wiosce, żeby dostała środki antykoncepcyjne, których chce? Cóż, Pfizer testuje nową formę Depo, zastrzyku, dla którego pokonuje piętnaście kilometrów. Teraz przedstawiają go w nowej formie, jako nowe urządzenie, które można podać, jest bardzo, bardzo małe i nazywa się ‘Uniject’. Myślę, że zostanie tu pokazane.

Jest to produkt wysokiej jakości. Jest skuteczny. Jest bezpieczny. Jak widać na zdjęciu, jest malutki. I można go umieścić w zestawie dla pracowników służby zdrowia, aby dać go kobiecie na poziomie wioski. Więc Sadi nie będzie musiała pokonywać 15-stu kilometrów, żeby dostać ten zastrzyk. Melinda Gates Keynote: London Summit on Family Planning | Bill & Melinda Gates Foundation

 

nowa forma antykoncepcji - bezprzewodowy implant

Ale Gatesowie nie byli zadowoleni, żeby na tym poprzestać. W 2014 roku ogłoszono, że firma Microchips Biotech, Inc. z Lexington w Massachusetts, opracowała nową formę antykoncepcji: bezprzewodowy implant, który może być włączany i wyłączany za pomocą pilota i który jest zaprojektowany tak by wystarczył na okres do 16 lat.” Według ‘MIT Technology Review,’ pomysł ten zrodził się, gdy Bill Gates odwiedził laboratorium MIT Roberta Langera w 2012 roku i zapytał go, czy możliwe byłoby stworzenie wszczepialnego urządzenia do kontroli urodzeń, które można by włączać i wyłączać zdalnie. Langer odesłał Gatesa do wynalezionej przez siebie technologii mikroczipów o kontrolowanym uwalnianiu, na którą udzielił licencji MicroCHIPS Biotechnology, a ‘Fundacji Gatesów’ przyznała firmie 20 milionów dolarów na rozwój implantów.

Zmniejszenie wzrostu populacji, jak sam przyznał, było główną misją ‘Fundacji Gatesów’ od momentu jej powstania. Jednakże by naprawdę zrozumieć, co Gates ma na myśli przez „kontrolę populacji”, musimy wyjrzeć poza pojęcie kontroli wielkości populacji.

Na najbardziej podstawowym poziomie, „kontrola populacji”, o której mówi Gates, nie jest kontrolą urodzeń, ale kontrolą samej populacji. Aby zrozumieć szerszy program kontroli populacji i jego związek z planami ‘Fundacji Gatesów,’ musimy przyjrzeć się zagadkowemu rozwojowi sytuacji, który miał miejsce w 2017 roku.

'Globalny Sojusz na rzecz Szczepionek i Szczepień - Bill Gates - GAVI

W tym roku ‘GAVI’ – sojusz założony i sfinansowany przez Gatesa, w ramach którego ‘Fundacja Gatesów,’ Światowa Organizacja Zdrowia i Bank Światowy współpracują z producentami szczepionek w celu zapewnienia „zdrowych rynków” dla szczepionek, w dziwny sposób odchodzi od swojej podstawowej misji, jaką jest szczepienie każdego dziecka na świecie, aby zapewnić mu cyfrową tożsamość biometryczną.

Pomysł ten został po raz pierwszy przedstawiony przez prezesa ‘GAVI’, Setha Berkley’a w artykule ‘Nature’ z 2017 roku: ‘Immunization needs a technology boost,’ w którym stwierdza, że cel 100% uodpornienia nie zostanie osiągnięty bez „bezpiecznych cyfrowych systemów identyfikacji, które mogą przechowywać historię medyczną dziecka”. Następnie podaje konkretny przykład:

Współpracujemy z firmą w Indiach o nazwie Khushi Baby, która tworzy niezależną od sieci centralnej cyfrową dokumentację medyczną. Wisiorek noszony przez niemowlęta zawiera unikalny numer identyfikacyjny na chipie komunikacyjnym krótkiego zasięgu. Pracownicy służby zdrowia mogą skanować chip za pomocą telefonu komórkowego, co pozwala im aktualizować cyfrową dokumentację dziecka nawet w odległych miejscach, gdzie zasięg telefonu jest słaby”.

To nagłe zainteresowanie cyfrową tożsamością nie było jedynie przelotnym kaprysem dla sojuszu na rzecz szczepionek. Globalny Sojusz na rzecz szczepionek i szczepień [GAVI] zwiększyło swoje szeregi dwukrotnie stając się członkiem- założycielem ‘ID2020 Alliance,’ wspólnotą publiczno-prywatną, której celem jest zainicjowanie globalnego standardu cyfrowej tożsamości biometrycznej. Innymi członkami-założycielami wspólnoty są pierwsza firma Gatesa, Microsoft, oraz ‘Fundacja Rockefellera’.

W 2018 roku ‘GAVI’ zaapelowało o innowacje w technologiach cyfrowych „w celu znalezienia, identyfikacji i rejestracji najbardziej podatnych/bezbronnych dzieci”.

Wezwanie to dotyczyło w szczególności technologii pozyskiwania, przechowywania i zapisywania danych biometrycznych niemowląt na „wytrzymałych urządzeniach biometrycznych“. Berkley kontynuował realizację tego pomysłu w ramach działań publicznych jako jednej z nowych, podstawowych misji ‘GAVI’.

SETH BERKLEY

SETH BERKLEY: Interesujące jest to, że ludzie mają tendencję do myślenia o akcie urodzenia jako o jakimś ważnym dokumencie. Ale najpowszechniejszym dokumentem, jak już wspomniałem, nie jest akt urodzenia, nie akt zgonu, nie akt małżeństwa. Najpowszechniejszym związkiem, istotnym aktem dla ludności jest w rzeczywistości karta zdrowia dziecka, ponieważ docieramy do ponad 90% dzieci z przynajmniej jedną dawką szczepionki w ramach naszej procedury, więc są one w systemie. Wyzwaniem jest to, że kontakt nie jest podłączony do systemu. Tak więc, jeśli mógłbyś go podłączyć, to masz wtedy możliwość wydania im ich podstawowych dokumentów tożsamości. Masz taką możliwość, a później, jeśli chcą posiadać ziemię lub swoje prawa, jesteś w stanie im w tym pomóc. Lecz w tym momencie tego nie wykorzystujemy. I tak, widzimy dzieci, zapisuje się je do ośrodków zdrowia, ale ta informacja nie jest wykorzystywana do niczego innego. Mid-term review 2018 – Michael Froman and Seth Berkley

Chociaż szczepionki i tożsamość mogą wydawać się niepowiązane, Bill Gates przez ostatnie kilka lat finansował badania, które mogą połączyć te dwa pomysły.

Pod koniec ubiegłego roku Gates ponownie zwrócił się do Roberta Langera i jego kolegów z MIT o zbadanie nowych sposobów na stałe przechowywanie i rejestrowanie informacji o szczepieniach każdej osoby. Rezultatem ich badań była nowa metoda podawania szczepionek. Stwierdzili, że dzięki zastosowaniu „rozpuszczalnych mikro igiełek, które dostarczają do skóry wzory mikrocząsteczek emitujących światło o bliskiej podczerwieni”, mogą one tworzyć w skórze biorców szczepionki „wzory cząsteczek“, które są „niewidoczne dla oka, ale mogą być obrazowane za pomocą zmodyfikowanych smartfonów”.

Rice University opisuje kwantowe znaczniki pozostawione przez mikroigły jako „coś w rodzaju tatuażu z kodem kreskowym”.

Więc kto stał za tym rozwojem? Jak wyjaśnia główny badacz, Kevin McHugh:

Kevin McHugh

„Przedstawiciele ‘Fundacji Billa i Melindy Gates’ przyszli do nas i powiedzieli: ‘Hej, mamy prawdziwy problem – wiedza o tym, kto jest zaszczepiony’ (…) Tak więc, naszym pomysłem było umieszczenie zapisu na danej osobie. W ten sposób, później, ludzie będą mogli przeskanować tą strefę, by sprawdzić, jakie szczepionki zostały podane i podać tylko te, które są jeszcze potrzebne.”

Mikrocząsteczki, które tworzą fluorescencyjne kwantowe znaczniki w postaci kropek są dostarczane wraz ze szczepionką ale nie mogą być one dostarczone za pomocą tradycyjnej strzykawki. Zamiast tego muszą być one dostarczone za pomocą plastrów z mikro igiełek wykonanych z mieszaniny rozpuszczalnego cukru i polimeru, zwanego PVA, jak również barwnika kropki kwantowej i szczepionki.

Nie powinno więc dziwić, że producenci szczepionek należący do Wielkiej Farmacji, w swojej przepychance odnośnie produkcji szczepionki na koronawirusa, która, zapewnia nas Gates, jest konieczna, by „powrócić do normy,” zwrócili się ku nowatorskiemu sposobowi dostarczania szczepionek – rozpuszczalnej płytce nazywanej matrycą mikro igłową.

NICK HARPER: Na University of Pittsburgh po raz pierwszy opracowano szczepionkę na polio. W ośrodku medycznym, naukowcy opracowują obecnie szczepionkę, która jest dostarczana przy użyciu rozpuszczalnej płytki nazywanej matrycą mikro igłową.

prof. LOUIS FALO

LOUIS FALO: Myśl o nich jakby było to coś podobnego do plastra z opatrunkiem. I tak, matrycę mikroigieł nanosi się po prostu miejscowo na skórę, bardzo krótko wciska się ją w to miejsce, a następnie zdejmuje i wyrzuca, a antygen jest już dostarczony. Pharmaceutical companies scramble to produce coronavirus vaccine

Jak się okazuje, ten nowy tatuaż przypominający kod kreskowy, dostarczający szczepionkę, to coś więcej niż tylko upewnienie się, że dzieci dostaną wszystkie szczepionki zalecane przez ‘GAVI’.

W niedawnym wątku ‘Ask Me Anything’ na Reddit, na pytanie: „Jakie zmiany będziemy musieli wprowadzić w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstw, aby utrzymać naszą gospodarkę przy jednoczesnym zapewnieniu społecznego dystansu,” Bill Gates odpowiedział: „Koniec końców będziemy mieli kilka cyfrowych certyfikatów, które pokażą, kto niedawno wyzdrowiał lub został przebadany, albo kiedy byliśmy zaszczepieni i kto ją otrzymał.”

W swojej odpowiedzi Gates nie wspomina, że sam odegrał zasadniczą rolę w rozpoczęciu i sfinansowaniu badań nad samym typem cyfrowych certyfikatów szczepień, o których mówi, ani że te „cyfrowe certyfikaty,” prawdopodobnie początkowo będą cyfrowym markerem powiązanym z identyfikatorem biometrycznym, mogą pewnego dnia przybrać postać tatuaży kwantowych w formie kropek z wszczepionymi szczepionkami.

Paszporty odpornościowe – 10 powodów, dla których to zły pomysł

Lecz podobnie jak w przypadku wielu innych aspektów rozwijającego się kryzysu, nienaukowe oświadczenie Gatesa, że będziemy potrzebować cyfrowych certyfikatów, aby udowodnić naszą odporność w „nowej normalności” post koronawirusowego świata (…)

GATES: Ostatecznie, będziemy musieli posiadać certyfikaty mówiące o tym kto jest ozdrowieńcem, kto jest zaszczepiony. How we must respond to the coronavirus pandemic | Bill Gates

certyfikat odpornościowy

(…) jest obecnie wdrażane przez wiele rządów. Według doniesień, Onfido, startupu technologicznego specjalizującego się w weryfikacji tożsamości biometrycznej opartej na SI, prowadzi rozmowy z rządem brytyjskim w celu dostarczenia typu „cyfrowego certyfikatu,” o którym wspominał Gates, nazywanego „paszportem szczepionkowym”. Proponowany system wymagałby, aby przyszli pracownicy korzystali z dostarczonej przez Onfido aplikacji do skanowania twarzy lub innych danych biometrycznych, łączenia tych informacji z testem na przeciwciała SARS-CoV-2 (lub, ostatecznie, dowodu na zaszczepienie się szczepionką na koronawirusa), a następnie wykonywania zdjęć i weryfikacji odporności za każdym razem, gdy chcą mieć dostęp do miejsc z ograniczonym wstępem lub środowiska pracy.

W zeszłym miesiącu Onfido ogłosiło, że zebrało 50 milionów dolarów w ramach serii inwestycji prowadzonych przez starą firmę Billa Gatesa, Microsoft. Ale to nie jest pierwsze doświadczenie Gatesa w dziedzinie tożsamości biometrycznej.

Dekadę temu, rząd Indii rozpoczął coś, co zostało nazwane „Największym eksperymentem społecznym na Ziemi”: zapisanie ponad miliarda ludzi w największej bazie danych identyfikacji biometrycznej, jaką kiedykolwiek zbudowano. Projekt obejmujący skanowanie tęczówki i pobieranie odcisków palców całej populacji Indii, zapisywanie ich danych biometrycznych w scentralizowanej bazie danych i wydawanie im 12-cyfrowego numeru identyfikacyjnego, który mógłby zostać wykorzystany do udowodnienia pobytu i dostępu do usług rządowych, a wszystko to w ciągu kilku lat, stanowiło niewiarygodne wyzwanie społeczne, prawne i technologiczne.

Nandan Nilekani

Nie jest więc zaskoczeniem, że osoba, która została sprowadzona jako główny architekt projektu „Aadhaar,” gdy był on uruchamiany – Nandan Nilekani, współzałożyciel indyjskiej międzynarodowej firmy Infosys – jest również wieloletnim przyjacielem Billa Gatesa i partnerem Billa i Melindy Gatesów w przedsięwzięciu „filantropijnym” zwanym ‘Co-Impact’, które wspiera „inicjatywy mające na celu sprostanie głównym wyzwaniom społecznym na dużą skalę”.

Bill Gates i Nandan Nilekani

Zaangażowanie Nilekaniego w „Aadhaar” uczyniło go nawet jednym z „bohaterów” Gatesa, co znalazło odzwierciedlenie w zgrabnych promocjach wideo wyprodukowanych przez ‘Fundację Billa i Melindy Gates’.

GATES: Mój przyjaciel, Nandan Nilekani, jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców w Indiach. Przewodził on stworzeniu największego na świecie systemu identyfikacji biometrycznej. Teraz pracuje nad promowaniem swojej platformy, aby poprawić jakość życia najbiedniejszych ludzi na świecie.

NANDAR NILEKANI: Na całym świecie jest ponad miliard ludzi, którzy nie mają żadnego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Nie można nic zrobić w życiu bez dokumentu tożsamości, ponieważ ludzie są mobilni, są imigrantami. I gdziekolwiek by się nie udali, czy chcą pracować, czy chcą wsiąść do pociągu, czy też chcą założyć konto bankowe lub nabyć usługi telekomunikacyjne w sieci komórkowej, jeśli dana osoba nie ma możliwości udowodnienia kim jest, to po prostu nie będzie miała dostępu do tych usług. Więc wyzwanie, jakiemu stawiliśmy czoła, to jak zapewnić miliardowi ludzi, z których wielu nie ma aktów urodzenia, jak dać im dokument potwierdzający tożsamość? Bill Gates’s Heroes in the Field: Nandan Nilekani

I Gates osobiście pochwalił program „Aadhaar” jako „ogromny atut dla Indii”.

GATES: Cóż, „Aadhaar”‘ jest ogromnym atutem dla Indii. Został bardzo dobrze zaprojektowany. To, że możecie dokonywać płatności cyfrowych tak łatwo, możecie otworzyć konto bankowe… Indie są w tym liderem. Nasza fundacja współpracuje z Bankiem Rezerw. Nandar Nilekani i grupa ludzi, którą zebrał, wykonali wspaniałą pracę. Microsoft co-founder Bill Gates speaks on Aadhar card digitisation | Exclusive

Ale Gates nie jest jedynie niezależnym wielbicielem eksperymentu „Aadhaar”. Jest nie tylko osobiście związany z jego głównym architektem. Jest również związany z jedną z kluczowych firm, które zainicjowały technologię, na której opiera się biometryczna baza danych projektu.

Firma, która dostarcza technologię rozpoznawania tęczówki, stanowiącą rdzeń systemu „Aadhaar,” Idemia, dostarcza również systemy rozpoznawania twarzy dla chińskiego rządu i obecnie opracowuje cyfrowe prawa jazdy do użytku w Stanach Zjednoczonych.

Idemia stworzyła nawet wisiorki identyfikacyjne Khushi Baby z wbudowanymi mikrochipami, które prezes GAVI, Seth Berkley, zachwalał w swoim artykule dla ‘Nature’. Nie dziwi więc, że firma otrzymuje wsparcie od ‘Fundacji Billa i Melindy Gates’ poprzez swoje zaangażowanie w ‘GSMA Inclusive Tech Lab’.

A teraz Gates finansuje program mający na celu zmianę programu „Aadhaar” do globalnego wdrożenia.

'Identification do Development Initiative' - ID4D

W 2014 roku Bank Światowy powołał wielosektorową grupę roboczą, której celem jest uruchomienie programu ‘Identification do Development Initiative’, lub ‘ID4D’, który ma na celu „wspieranie postępu w zakresie systemów identyfikacji przy użyciu rozwiązań XXI wieku”.

Bank Światowy powołuje się na cel 16.9 Agendy 2030 Zrównoważonego Rozwoju ONZ, zakładający „zapewnienie wszystkim tożsamości prawnej, w tym rejestracji urodzeń” w ciągu najbliższych 10 lat – jako podstawę swojej inicjatywy.

Ale do 2016 roku ‘ID4D’ było czymś więcej niż tylko mrzonką, kiedy to ‘Fundacja Billa i Melindy Gates’ wniosła „katalityczny wkład” w uruchomienie ‘Multi-Donor Trust Fund ID4D’, który zachęcił rządy Wielkiej Brytanii, Francji i Australii, wraz z Omidyar Network, do wejścia do partnerstwa mającego na celu „kształtowanie globalnego podejścia i wspólnej wizji identyfikacji”.

Co nie jest zaskoczeniem, ta inicjatywa Banku Światowego, ‘ID4D’, obejmuje partnera Gatesa, Nandara Nilekani, i głównego architekta „Aadhaar” w jego radzie doradczej, a Gates powiedział, że finansuje on Bank Światowy, aby „wdrożyć to podejście »Aadhaar« w innych krajach”.

Ten nagły pośpiech, aby uchwycić szczegóły biometryczne i przypisać identyfikację cyfrową każdej osobie na Ziemi, jest sprzedawany opinii publicznej pod przykrywką „integracji finansowej”. Najbiedniejsi ludzie na świecie mają problemy z dostępem do usług finansowych i otrzymaniem pomocy rządowej, ponieważ nie mają oficjalnych rządowych dokumentów identyfikacyjnych.

W tym sformułowaniu, wydanie rządowego dowodu tożsamości, w którym dane biometryczne są rejestrowane, śledzone i przechowywane w bazie danych przez rząd, jest „prawem człowieka”, które musi być „zabezpieczone”.

Nie powinno dziwić, że to „prawo człowieka” przynosi bezpośrednie korzyści także wielkiemu biznesowi i podmiotom, które chcą sprawować większą kontrolę nad populacją ludzką. Gates przedstawił wgląd w rzeczywisty cel tej identyfikacyjnej siatki kontroli w przemówieniu wygłoszonym na ‘Finacial Inclusion Forum’, którego gospodarzem był Departament Skarbu USA w 2015 roku.

Aadhaar ID

GATES: Każdy kraj naprawdę musi przejrzeć te zasady „poznaj swojego klienta”, by upewnić się, że klienci są w stanie udowodnić, kim są. Ale oczywiście w wielu krajach nie posiadasz żadnego rodzaju systemu identyfikacji. A brak systemu identyfikacji jest problemem nie tylko dla systemu płatności, ale także dla głosowania, zdrowia, edukacji i podatków.

Wspaniale jest więc tam wkroczyć i stworzyć szeroki system identyfikacji. Powtórzę się, Indie są tego bardzo ciekawym przykładem, miejscem gdzie działa system „Aadhaar”, który jest 12-cyfrowym identyfikatorem skorelowanym z parametrami biometrycznymi, który staje się powszechny w całym kraju i będzie podstawą do tego, w jaki sposób wprowadzimy ten tani przełącznik dla każdego użytkownika telefonu komórkowego w Indiach. To samo dzieje się teraz w Pakistanie i początkowa faza tworzenia tych programów identyfikacyjnych ma miejsce także w Afryce.

Spodziewamy się, że będziemy mogli korzystać z identyfikatorów w taki sposób, że kiedy pojawisz się w jakiejkolwiek placówce państwowej – powiedzmy, że wchodzisz do podstawowej przychodni lekarskiej – to wtedy będziemy mogli bardzo szybko wziąć ten identyfikator biologiczny i przedstawić swoją elektroniczną kartę zdrowia. Jeśli przeprowadziłeś się z jednej części kraju do drugiej, będziesz dobrze śledzony i dobrze obsługiwany, bez tak dużej ilości papierkowej roboty i czekania. A więc system identyfikacji jest fundamentalny. Bill Gates at the Financial Inclusion Forum, December 1, 2015

Siatka kontroli tożsamości jest istotną częścią cyfryzacji gospodarki. I choć sprzedaje się ją jako szansę na „finansowe włączenie” najbiedniejszych ludzi na świecie do systemu bankowego, zapewnianego przez takich jak Gates i jego bankowych i biznesowych współpracowników, to w rzeczywistości jest to system wykluczenia finansowego. Wykluczenie jakiejkolwiek osoby lub transakcji, która nie posiada zgody rządu lub dostawców usług płatniczych.

GATES: Kiedy przepływy finansowe trafiają do podziemia – gdzie masz wiele legalnych transakcji wymieszanych z tymi, które chcesz śledzić – i kiedy przechodzą przez system cyfrowy, do którego Stany Zjednoczone nie są podłączone, dużo trudniej jest znaleźć transakcje, których chcesz być świadomy lub te, które chcesz zablokować. Bill Gates at the Financial Inclusion Forum, December 1, 2015

Powtórzę się po raz kolejny, to nie jest jedynie teoretyczna gadka Gatesa. Jest on ściśle zaangażowany w ten proces przechodzenia świata na cyfrową sieć płatniczą powiązaną z tożsamością biometryczną.

W 2012 roku ‘Fundacji Billa i Melindy Gates’ pomogła założyć ‘Better Than Cash Alliance’, która skupia rządy, organizacje międzynarodowe i sektor prywatny „w celu przyspieszenia przejścia od płatności gotówkowych do cyfrowych na całym świecie”.

A kiedy indyjski rząd wykonał śmiałe posunięcie w celu demonetyzowania dużych ilości swojej waluty obiegowej w celu ponownego pobrania funduszy niewpisanych do ksiąg pod nadzorem indyjskiego urzędu skarbowego, Gates pojawił się tam, by chwalić ruch jako ważny krok w kierunku stworzenia nowej, wspaniałej gospodarki cyfrowej, związanej oczywiście z siecią „Aadhaar ID”.

GATES: Odważny ruch demonetyzowania nominałów o wysokiej wartości i zastąpienia ich nowymi banknotami o wyższych zabezpieczeniach jest ważnym krokiem w kierunku odejścia od szarej strefy do jeszcze bardziej przejrzystej gospodarki. A ilość transakcji cyfrowych naprawdę, jak sądzę, gwałtownie tu wzrośnie. Właściwie myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat Indie staną się najbardziej zdigitalizowaną gospodarką. Nie tylko pod względem wielkości, ale również pod względem procentowym. Wszystkie te elementy składają się teraz w większą całość.

Jednym z elementów, w sprawie którego z przyjemnością konsultowaliśmy się z rządem, upewniając się, że zbierze się on we właściwy sposób, jest zbliżający się rozwój banków płatniczych. Po raz pierwszy naprawdę będzie to oznaczało, że w tych cyfrowych telefonach będziecie mieli pełną zdolność korzystania ze środków płatniczych. Kiedy już będziecie mieli tę infrastrukturę cyfrową, cały sposób myślenia o korzyściach dla rządu może się zmienić. Z czasem, wszystkie te transakcje będą tworzyć ślad i tak, gdy będziesz starał się o kredyt, możliwość dostępu do historii, że zapłaciłeś swoje rachunki za media na czas, że masz zaoszczędzone pieniądze na edukację swoich dzieci, wszystkie te rzeczy w swoim cyfrowym szlaku, do których dostęp zostanie uzyskany w odpowiedni sposób, pozwoli właściwie ocenić ryzyko na rynku kredytowym, a tym samym uwolnić więcej pieniędzy na inwestycje, nie tylko w sektorze rolnictwa, ale dla wszystkich przedsiębiorców w kraju. PM at Niti Ayog’s Lecture Series: Microsoft Founder Bill Gates adressing India’s top policy makers

 

Poszczególne części tej siatki kontroli populacji pasują do siebie jak kawałki układanki. Determinacja związana ze szczepieniem łączy się z determinacją związaną z tożsamością biometryczną, która łączy się z kolei z determinacją do stworzenia społeczeństwa bezgotówkowego.

W wizji Gatesa, każdy otrzyma szczepienia wymagane przez rząd, a dane biometryczne zostaną zapisane w administrowanych na szczeblu krajowym, zintegrowanych na całym świecie identyfikatorach cyfrowych. Tożsamość cyfrowa będzie powiązana ze wszystkimi naszymi działaniami i transakcjami, a jeśli i kiedy zostaną one uznane za nielegalne, zostaną po prostu wyłączone przez rząd lub nawet przez samych dostawców usług płatniczych.

Indyjski eksperyment będący pionierem tej biometrycznej gospodarki cyfrowej – eksperyment, w który Gates był tak mocno zaangażowany – również stanowi doskonały przykład tego, w jaki sposób taki system będzie nadużywany.

W styczniu 2018 roku, w raporcie ‘The Tribune’ ujawniono, że wszystkie szczegóły, w tym nazwisko, adres, kod pocztowy, zdjęcie, numer telefonu i e-mail, wszystkich, ponad miliarda Hindusów zarejestrowanych w „Aadhaar”, można było kupić na WhatsApp za 500 rupii, czyli około 7 dolarów. ‘Unique Identification Authority of India’, który zarządza programem „Aadhaar”, był wówczas zmuszony przyznać, że na około 210 stronach internetowych, w tym na stronach rządu centralnego i krajowych departamentach rządowych, wyświetlana była lista świadczeniobiorców rządowych wraz z ich nazwami, adresami, innymi danymi i numerami „Aadhaar”.

Co jeszcze bardziej niepokojące, nowo uzyskane dokumenty pokazują, że rząd indyjski integruje dane zebrane w ramach programu „Aadhaar” w celu stworzenia „360-stopniowej bazy danych“, która będzie „automatycznie śledzić to, kiedy obywatel przemieszcza się między miastami, zmienia pracę lub kupuje nowe nieruchomości” i zintegruje te dane w czasie rzeczywistym z bazą danych geoprzestrzennych zbudowaną przez krajową agencję kosmiczną ISRO.

Tylko najbardziej rozmyślnie ograniczeni ludzie mogą twierdzić, że nie są w stanie dostrzec koszmarnych konsekwencji dla tego typu wszechwidzącego, wszechobecnego społeczeństwa, w którym każda transakcja i każdy ruch każdego obywatela jest monitorowany, analizowany i zapisywany w bazie danych w czasie rzeczywistym przez rząd. A Bill Gates jest jednym z tych rozmyślnie ograniczonych ludzi.

SHEREEN BAHN

SHEREEN BAHN: Obecna debata, która toczy się w Indiach i na całym świecie, dotyczy również danych. Był Pan obrońcą „Aadhaar”, wspierał go Pan, bronił go Pan. I myślę, że pojawiają się pytania nie o to, czy jest to dobry pomysł, czy też nie, ale o to, czy powinien on być obowiązkowy dla każdego obywatela dla każdej możliwej usługi. Ponieważ przewidziano, że jak ludzie uzyskują dostęp do dotacji rządowych to robią to używając karty „Aadhaar”, aby uniknąć powielania i przecieków. Chodzi więc o to, że Indie nadal zmagają się z wprowadzeniem ram ochrony prywatności, rozporządzenia o prywatności, przepisów o ochronie danych. Czy w tym kontekście ma zatem sens, mimo że sprawa jest dziś w sądzie, powiązanie „Aadhaar” z każdą możliwą usługą?

GATES: Cóż, „Aadhar” jest po prostu czymś, co pozwala ci uniknąć udawania kogoś innego. Wiesz, możesz mieć na rządowej liście płac ludzi, którzy udają kogoś innego.

„Aadhar” powstrzymuje cię, jako pracownika-ducha, przed znalezieniem się na tej liście płac. Uniemożliwia ci pobieranie środków, których nie powinieneś pobierać.

Więc podstawowym mechanizmem „Aadhar” jest mechanizm tożsamości. Zatem szkoda, że ktoś myśli, że „Aadhar” sam w sobie stwarza problem z prywatnością. Future Ready with Bill Gates (Exclusive Interview) | Bill Gates & Melinda Gates: The Philanthropists

Odpowiedź Gatesa jest oczywiście nieszczera. Głównym celem globalnie zintegrowanej siatki identyfikacyjnej i bezgotówkowej architektury płatności jest pozbycie się prywatności z naszego życia.

Nie powinno więc dziwić, że ten człowiek, który nie przejmuje się konsekwencjami, jakie niesie za sobą globalna sieć elektronicznych dowodów tożsamości i płatności elektronicznych w czasie rzeczywistym dla prywatności, jest również głównym inwestorem w EarthNow LLC, firmie obiecującej „rozmieszczenie dużej konstelacji zaawansowanych satelitów obrazowania, które będą dostarczać w czasie rzeczywistym ciągły obraz wideo z niemal każdego miejsca na Ziemi”.

Nie, w tym programie napędzanym przez Gatesa nie chodzi o pieniądze. Chodzi o kontrolę. Kontrolę nad każdym aspektem naszego codziennego życia, od tego gdzie idziemy, do tego z kim się spotykamy, do tego, co kupujemy i co robimy.

Ironia polega na tym, że ten miliarder „filantrop”, tak często przedstawiany jako komiksowy super bohater za swoją imponującą hojność, w rzeczywistości nie przypomina niczego tak bardzo, jak komiksowego super-złoczyńcę, co sprowadza się do wykorzystania jego ogromnego bogactwa do sponsorowania badań Uniwersytetu Harvarda nad przyciemnianiem Słońca poprzez rozpylanie cząstek do stratosfery.

Ale po raz kolejny, wracamy do pytania: Kim jest ta osoba? Jaka ideologia napędza to dążenie do kontroli? I jaki jest końcowy cel tej pogoni za nią? Kim jest Bill Gates?

 

Bill Gates i siatka kontroli populacji – napisy PL

 

%d bloggers like this: