TVP Info o pompowaniu kowidowych statystyk w Polsce

Prezenter TVP Info Michał Cholewiński poinformował widzów, którzy nie byli w temacie, że do liczenia kowidowych zgonów zastosowano specjalną metodologię liczenia. Polska nie jest jedynym krajem, w którym odstawiono taką szopkę z klasyfikacją zgonów.

Sposób klasyfikowania zgonów pozwala na wytwarzanie i podtrzymywanie paranoi w społeczeństwie. Nowy sposób liczenia wśród ludzi wybrednych poznawczo utrzymuje strach przed innymi ludźmi.

Myślenie pojęciowe, a myślenie stereotypowe – Andrzej Wronka, Kazimierz Ajdukiewicz, Józef Kossecki

 

TVP Info o pompowaniu kowidowych statystyk w Polsce

 

TVP Info o pompowaniu kowidowych statystyk w Polsce

TVP Info o pompowaniu kowidowych statystyk w Polsce – LINK do nagrania.

Oto treść wypowiedzi:

…ostatnie 24 godziny jest 6526 [przypadków pozytywnych wyników testów]. A jeżeli chodzi o współistnienie Covid-19 u osób, które straciły życie minionej doby, no to mamy takich osób 105. To są osoby, u których choroba podstawowa doprowadziła najprawdopodobniej do śmierci. Ale wedle nowej statystyki albo nowego raportowania trzeba wpisać Covid-19 jako przyczynę śmierci – takie są reguły od tej wiosny.”

WHO wprowadziło nowy kod ICD dla COVID-19, a właściwie to dwa, U07.1 oraz U07.2. O ile żeby uzyskać klasyfikację U07.1 trzeba mieć pozytywny wynik testu, których rzetelność jest wątpliwa, to kod U07.2 można uzyskać w zasadzie na oko.

Jeśli trafię na oficjalne dane dotyczące zgonów w Polsce informujące o tym według jakiego kodu ICD wpisywano te zgony do rejestrów to dodam je.

Zobacz na: Wprowadzono nowy kod ICD dla zgonów związanych z COVID-19 [USA, NCHS]
Dr Ngozi Ezike o definicji zgonu z powodu COVID-19 – kowidowa metodologia
Dr Scott Jensen o statystykach śmiertelności COVID-19
SKY News o pompowaniu kowidowych statystyk w WIelkiej Brytanii
Jak dokładne są testy na COVID? – dr Sebastian Rushworth
Definicja przypadku COVID w badaniach Pfizera i Moderny
Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie – dr Glen Nowak

We Włoszech 99% osób, które zmarły na koronawirusa, miało inną chorobę – Tommaso Ebhardt, Chiara Remondini i Marco Bertacche
Wielka Brytania: Średnia wieku ofiar koronawirusa w GB wynosi 82,4 lat

 

 

 

Dr Pawel Grzesiowski - osóby 75+ w ciężkim stanie nawet gorączka po szczepieniu może spowodować zaburzenia krążenia czy oddychania.

Dr Pawel Grzesiowski: Pojawiły się pierwsze doniesienia o zgonach w kontekście czasowym szczepień przeciw COVID (Norwegia, Izrael, Niemcy). To nie jest efekt wad szczepionek, to zgony osób 75+ w ciężkim stanie dla których nawet gorączka po szczepieniu może spowodować zaburzenia krążenia czy oddychania.

Jak wiele zachorowań na grypę występuje w Polsce?

Zakażenia wirusem grypy występują powszechnie w Polsce przez cały sezon epidemiczny. Zachorowania mają miejsce przede wszystkim w okresie od października do kwietnia. Sezon epidemiczny trwa od października do września następnego roku. Sporadyczne zachorowania mogą też występować w miesiącach letnich z powodu zawleczenia zakażenia z terenu, gdzie aktualnie trwa sezon epidemiczny grypy. I tak np. w sezonie epidemicznym 2015/2016 w Zakładzie Badania Wirusów Grypy, Krajowy Ośrodek ds. Grypy w NIZP-PZH laboratoryjne potwierdzono infekcję grypową u pacjenta dnia 29 lipca 2016 r.

W zależności od sezonu epidemicznego w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem, a marcem. Dane dotyczące liczby zachorowań na grypę mogą być zaniżone ze względu na niedoskonałości systemu rejestracji przypadków chorób zakaźnych, jak i fakt, że nie każdy chory udaje się do lekarza.
Liczba zgonów w naszym Kraju jest trudna do oszacowania, ale zdecydowanie niedoszacowana. Grypa wielokrotnie nie jest także umieszczana w akcie zgonu jako jego przyczyna, choćby dlatego, że wiele zgonów faktycznie związanych z zakażeniem wirusem grypy następuje w wyniku powikłań, a w akcie zgonu wpisywana jest jednostka chorobowa z jaką pacjent został przyjęty.” – Grypa, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie

 

 

Rekomendacje NIZP-PZH dla lekarzy orzekających zgon z powodu COVID-19 na podstawie przewodnika WHO wg z 18 kwietna 2020 r.:

  1. w przypadkach zgonu z powodu COVID-19 potwierdzonych testem należy wpisać COVID-19 jako wyjściową przyczynę zgonu,

  2. w przypadku podejrzenia zgonu z powodu COVID-19, w miejscu wyjściowej przyczyny zgonu należy wpisać – podejrzenie COVID-19 i dodać: wynik testu niejednoznaczny LUB test niewykonany LUB zgon przed uzyskaniem wyniku molekularnego testu,

  3. jeżeli wynik testu jest negatywny oczywiście przyczyną wyjściową zgonu nie może być COVID-19

Jeżeli lekarz wypełniający część lekarską karty zgonu, oprócz opisu słownego, będzie chciał wpisać kod wg ICD-10, to :
– w przypadku A należy użyć kodu U07.1 (wirus zidentyfikowany),
w przypadku B – U07.2.” – Źródło: NIZP-PZH, Wytyczne dotyczące określania przyczyn zgonów związanych z epidemią koronawirusa wywołującego COVID-19, Data aktualizacji wytycznych: 20.04.2020r.

 

%d bloggers like this: