Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie – Glen Nowak

Planning for the 2004-05 Influenza Vaccination Season: A Communication Situation Analysis – dr Glen Nowak

Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie

Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie

 

Potęga narracji w podejmowaniu decyzji

Wiele osób uważa, że ​​instytucje ds. zdrowia publicznego nie stosują propagandowych sztuczek i zarządzania percepcją. Jest początek wieku XXI. Dopiero co mieliśmy do czynienia z epidemią SARS w Chinach a wcześniej wybuchła dość bolesna dla przemysłu szczepionkowego afera MMR spowodowana wystąpieniem Dr Wakefielda. Od kilku lat trwa afera z tiomersalem. Już wiadomo jak takie wystąpienia mogą wpływać na opinię publiczną. Teraz szukamy sposobów jak wzbudzić popyt na szczepienia. Wyobraźcie sobie, że siedzicie na szkoleniu dla lekarzy. Zaraz będzie kolejny wykład a na nim podana recepta na sukces, o taka właśnie jak zaprezentowana tutaj.

Transkrypt debaty: Szczepienia dzieci a zdrowie publiczne w świetle danych epidemiologicznych
Szczepienia przeciwko grypie i perswazja – dr Jeffrey Benabio
Zarządzanie widmami: Jaka ilość literatury medycznej jest kształtowana za kulisami przez przemysł farmaceutyczny? – dr Sergio Sismondo
Szczepionkowa pokrętna logika – Mike Adams

Siedmiostopniowa technika generowania zainteresowania i popytu na szczepionki przeciw grypie lub przeciw jakiejkolwiek innej chorobie.

Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie

 

1. Naturalnie sezonowe pojawienie się grypy zaczyna być wiązane z rozpoczęciem „sezonu na szczepienia” (ponieważ wtedy najłatwiej ludzie mogą podjąć działania)

2. Dominujący szczep i/lub początkowe przypadki choroby należy:
Powiązać z ciężkim przebiegiem choroby i/lub jej skutkami.
Podkreślić występowanie wśród osób, u których grypa nie jest ogólnie postrzegana jako powodująca poważne komplikacje (np. dzieci, zdrowi dorośli, zdrowi seniorzy).
– Przypadki zachorowań należy odnaleźć i poinformować o nich w miastach i społecznościach skupionych blisko mediów głównego nurtu (np. codzienne gazety, główne stacje telewizyjne).

3. Następnie o zaobserwowanych przypadkach zachorowań eksperci medyczni i instytucje ds. zdrowia publicznego (np. za pośrednictwem mediów) wyrażają obawy i alarmują (i przewidują tragiczne skutki) – oraz  nawołują do szczepienia przeciwko grypie.

4. Połączenie „2” i „3” skutkuje:
A. Znaczącym zainteresowaniem i uwagą mediów
B. Osadzenie sezonu grypowego w kategoriach, które motywują do zachowania (np. jako „bardzo dotkliwego”, „poważniejszy niż w poprzednich latach lub zeszłego roku”, „śmiertelne”)

5. Ciągłe doniesienia (np. od urzędników służby zdrowia i mediów), że grypa powoduje ciężką chorobę i/lub wpływa na wiele osób – pomagając we wzmocnieniu postrzegania, że wiele osób jest podatnych na poważny przypadek grypy.

6. Widoczne/namacalne przykłady ciężkiego przebiegu choroby (np. zdjęcia dzieci, rodziny osób dotkniętych chorobą, które się zgłaszają) i ludzi, którzy zostali zaszczepieni (pierwsze przykłady motywują do szczepienia, drugie wzmacniają tę potrzebę)

7. Odnoszenie się do pandemii oraz dyskusje na temat grypy pandemicznej – wraz z ciągłym odwoływaniem się do znaczenia szczepień w tym aspekcie.

Formowanie tłumu, formowanie mas ludzkich, formacja masowa – dr Mattias Desmet, dr Robert Malone i dr Peter McCullough – 4 stycznia 2022

 

Rezultaty wyżej opisanych technik• Spora część zapotrzebowania konsumentów na szczepienia przeciw grypie zależy od rzeczy, których nie możemy kontrolować (np. czas, stopień nasilenia, zasięg, czas trwania choroby i skutki choroby).
• W związku z powyższym zapotrzebowanie/popyt na szczepienia, szczególnie wśród osób, które rutynowo nie szczepią się przeciw grypie co roku, jest związany z rosnącą troską, niepokojem i zmartwieniem. Na przykład:
Percepcja/postrzeganie lub wrażenie, że wiele osób zachoruje;
Percepcja lub wrażenie, że wiele osób ciężko przechodzi chorobę;
Percepcja lub wrażenie podatności na zarażanie się oraz możliwość doświadczenia ciężkiej choroby.

 

Na potrzeby wzbudzania popytu na szczepionki rozróżnia się trzy prawdopodobne segmenty populacji

 

Trzy prawdopodobne segmenty populacji

 

• Osoby, które rutynowo otrzymują coroczne szczepienia przeciw grypie, w tym te, które zalecamy:
–to głównie osoby mające 65 lat i starsze
–szczepiące się przede wszystkim w okresie wrzesień-listopad

• Osoby, które czasami otrzymują coroczne szczepienia przeciw grypie, w tym te, które zalecamy:
– Zainteresowanie jest często uzależnione od postrzegania ciężkości szczepu, prawdopodobieństwa że ta osoba lub ktoś, kogo znają, zarazi się nim.
–Przychodzą na szczepienia w okresie późniejszym (listopad, początek grudnia)

• Osoby, które decydują się nie szczepić przeciwko grypie, w tym te, którym zalecamy się zaszczepić:
–Odwrotnie proporcjonalnie do wieku (np. najprawdopodobniej 18–49 lat)
–Osoby starsze, często opierające się na silnych przekonaniach/przeświadczeniach

 

Wyzwania związane z komunikacją o szczepieniach przeciwko grypie

 

Osoby z którymi najłatwiej jest się skutecznie komunikować znajdują się w segmencie nr1, ale one już są przekonane o wartości i zaletach corocznych szczepień przeciw grypie.
• Skuteczny wpływ na zmianę przekonań ludzi z segmentów nr2 i nr3 do zmiany stosunku do szczepień jest dość trudny, np. są bardziej sceptyczni co do konsekwencji grypy, potrzeby i korzyści ze szczepień, skuteczności szczepionki przeciw grypie itp. i często pozostają przy swoich przekonaniach.
• Osiągnięcie i utrzymanie zainteresowania opinii publicznej oraz mediów szóstą lub siódmą wiodącą przyczyną śmierci (czyli odciągnięcie od najważniejszych powodów).
• Skuteczne rozwiewanie obaw rodziców dotyczących a) liczby i terminu szczepień oraz b) tiomersalu
• Niektóre elementy sukcesu (tj. większe zapotrzebowanie/popyt na szczepionkę przeciw grypie) wynikają z opowieści medialnych i wiadomości, które tworzą motywujące (tj. wysokie) poziomy zaniepokojenia i lęku przed grypą.
• Wywoływanie/indukowanie zmartwień, niepokoju i troski u ludzi powoduje szereg problemów i stwarza wiele dylematów wśród pracowników służby zdrowia.

 

„Najprawdopodobniej straszenie rodziców o przerażających konsekwencjach nieszczepienia swoich dzieci będzie częścią kampanii. Do tego zadania idealnie nadaje się meningokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.” – Panel Reviews New Vaccine That Could Be Controversial http://www.nytimes.com/2004/10/27/health/panel-reviews-new-vaccine-that-could-be-controversial.html

 

Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie - Grypa zabija 36.000 osób rocznie

Jak straszyć ludzi pandemią – instrukcja