Średnia wieku ofiar koronawirusa w GB wynosi 82,4 lat

8 październik 2020

„Oczekiwana długość życia mężczyzn wzrosła z 70,8 lat w latach 1980–1982 do 79,1 lat w latach 2012–2014, a kobiet z 76,8 do 82,8 lat w tym samym okresie [w Wielkiej Brytanii].” ONS, National life tables, UK: 2012 to 2014

 Oczekiwana dalsza długość trwania życia – J. I. Rodale
Wzrost oczekiwanej długości życia: Wpływ współczesnej medycyny na przedłużenie średniej długości życia – dr Peter Dingle.
Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał na SARS-CoV-2 w okresie przed pandemicznym we Włoszech. [wrzesień 2019]

Z danych przeanalizowanych przez ekspertów z Centrum Medycyny Opartej na Dowodach (CEBM) wynika, że ​​średni wiek zgonów w Anglii i Walii z powodu koronawirusa to 82,4 lat.

Analiza przeprowadzona przez ekspertów z Oksfordu w CEBM została opracowana na podstawie danych dostarczonych przez Narodowy Urząd ds. Statystyki [Office for Nation Statistics –ONS].

 

Średnia wieku ofiar koronawirusa w GB wynosi 82,4 lat

 

Wynika z niej, że średni wiek ludzi umierających w Anglii i Walii z powodu Covid-19 to 82,4 lat.

Jest to nieco więcej niż liczba zgonów spowodowanych innymi chorobami, których mediana wieku wynosi 81,5 lat.

Wiadomość ta została podana po tym, gdy ujawniono, że podczas pandemii odwołano 1,5 miliona procedur związanych z rakiem.

Dane z angielskiej służby zdrowia [NHS] ujawniły również wczoraj, że liczba pilnych skierowań na raka spadła o 15 procent z powodu koronawirusowego „efektu” – lista oczekujących osiągnęła rekordowy poziom.

Badanie przeprowadzone przez CEBM ujawniło, że około 30.000 osób, które zaraziły się koronawirusem, umierało już z powodu innej choroby i że zaledwie sześć osób na tysiąc, które ją złapią, prawdopodobnie umrze z jej powodu.

Obecna średnia z siedmiu dni zgonów spowodowanych koronawirusem w Wielkiej Brytanii to 56 zgonów dziennie.

W czwartek padła rekordowa liczba pozytywnych wyników testów na koronawirusa wśród Brytyjczyków, która wyniosła 17.540 – to gwałtowny wzrost w stosunku do 6914 pozytywnych wyników testów zaledwie tydzień wcześniej.

Dane NHS ujawniły również, że w niedzielę do szpitala przyjęto ponad 600 Brytyjczyków – najwięcej od początku czerwca.

Wyniki fałszywie pozytywne na COVID-19 – dr Andrew Kaufman
Dr Mike Yeadon: Jaki jest wskaźnik fałszywie dodatnich wyników? [17 wrzesień]
Dr Mike Yeadon: Covid-19 i konsekwencje lockdownów.
Dr Denis Rancourt: Śmiertelność ze wszystkich przyczyn podczas COVID-19: Żadnej zarazy, prawdopodobna oznaka  masowego morderstwa z powodu reakcji rządu [2 czerwca 2020]

Średni wiek osób zmarłych z diagnozą COVID-19

Średnia wieku ofiar koronawirusa w GB wynosi 82,4 lat

Źródło: Data shows average age of Covid death is 82.4 years – that’s why we need to shield the vulnerable, experts warn

 

 

Dane pokazują, że średni wiek zgonów z powodu koronawirusa wynosi 82,4 lat, pisze DAVID ROSE, argumentując za planem sprzeciwiającym się blokowaniu kraju, który ma chronić tylko osoby najbardziej narażone.

Dane wskazują również, że obecnie 40 procent osób, które umierają z powodu Covid, ma ponad 85 lat, a kolejne 33 procent to osoby między 75 a 84.

Jedna czwarta cierpiała na zaawansowaną demencję. Zaledwie 1 procent umierających ma mniej niż 44 lata.

Wielka Brytania: Dodatkowe 10.000 zgonów ludzi z demencją w Anglii i Walii w kwietniu 

Wydaje się, że nowe dane wspierają postulaty „Deklaracji z Great Barrington”, którą podpisało obecnie prawie 15.000 czołowych naukowców i lekarzy.

Dr Jason Oke, starszy statystyk w centrum w Oksfordzie, powiedział, że „to ma sens”, że wiek osób zmarłych jest tak wysoki.

Od początku pandemii było jasne, że wirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku.

Źródło: Data shows the average age of death from coronavirus is 82.4 years, writes DAVID ROSE as he argues for anti-lockdown plan to shield only the most vulnerable

 

Tak a propos zgonów dzień lub kilka po szczepieniu. Jakim trzeba być lekarzem żeby zakwalifikować pacjenta w stanie agonalnym, który miał by umrzeć następnego dnia, do szczepienia? I po co?

Dr Pawel Grzesiowski - osóby 75+ w ciężkim stanie nawet gorączka po szczepieniu może spowodować zaburzenia krążenia czy oddychania.

Dr Pawel Grzesiowski: Pojawiły się pierwsze doniesienia o zgonach w kontekście czasowym szczepień przeciw COVID (Norwegia, Izrael, Niemcy). To nie jest efekt wad szczepionek, to zgony osób 75+ w ciężkim stanie dla których nawet gorączka po szczepieniu może spowodować zaburzenia krążenia czy oddychania.