Transkrypt filmu pt. Zrobieni w bambuko [Hoaxed]

Celem twórcy Mike’a Cernovicha w filmie „Zrobieni w bambuko/Hoaxed” było zdekonstruowanie amerykańskiego krajobrazu medialnego opierającego się na postprawdzie, poprzez kreatywne spojrzenie na zjawisko fałszywych wiadomości [Fake Newsy] i konsekwencje dezinformacji w mediach oraz wywiady z osobami, które zostały oskarżone o ich rozpowszechnianie. Czy film  Zrobieni w Bambuko to zdemaskowanie korporacyjnych mediów, czy po prostu kolejna porcja antymedialnej propagandy ze strony astroturfingowych trolli?  A może film  Zrobieni w Bambuko, podobnie jak same Fake News, to dwa filmy odtwarzane na jednym ekranie.

ZROBIENI W BAMBUKO

Najważniejsze wnioski płynące z filmu „Zrobieni w bambuko” to:
-Media okłamują cię prawie na każdy temat.
-Media często nawet nie tworzą swoich własnych raportów.
-Media mają obsesję na punkcie samych siebie.
-Media są w 100 procentach stronnicze i przepychają własną agendę.
-Media zdecydowanie odmawiają opisywania historii, które nie pasują do ich agendy.
-Nie możesz ufać mediom.

 

Hillary Clinton: Dla tych z was, którzy nie śledzą tej historii lub mogą jej nie pamiętać. Jeden z tych naprawdę złych ludzi i świat online zmyślili historię, że John Podesta i ja kierujemy kręgiem zajmującym się handlem dziećmi w piwnicy pizzerii o nazwie Comet Pizza.

– Nawiasem mówiąc, tam nie ma piwnicy.

Hillary Clinton: Zgadza się, tam nie ma piwnicy. Jednak gdy rozpowszechnisz tę szaloną historię za pośrednictwem postów na Facebooku, to znajdą się ludzie, którzy w nią uwierzą, łącznie z tym bardzo pechowym młodzieńcem z Północnej Karoliny, wierzącym, że wykonywał misję, ponieważ zobaczył to na Facebooku, zobaczył to na innych stronach w sieci, zobaczył to, cytat, w „środkach masowego przekazu” i był tam na misji ratunkowej.

-Mogli zginąć ludzie.

 

„ZROBIENI W BAMBUKO”

 

 

Zrobieni w Bambuko – napisy PL. Link do filmu na portalu gloria.tv oraz cda.pl

 

-Dzisiaj donosimy o przerażającej chwili, kiedy to, jak mówią władze, mężczyzna uzbrojony w karabin AR-15 otwiera ogień, po tym jak zjawił się w rodzinnej pizzeri.
-Pojechał do miejsca oddalonego 6 godzin od Salisbury, w Północnej Karolinie, by samodzielnie zbadać tę sprawę.
-Teoria spiskowa o nazwie Pizzagate.
-Brutalnie fałszywe plotki na temat tego, że pizzeria była kryjówką dla kręgu wykorzystującego dzieci, używającego podziemnych tuneli i kierowanego przez Hillary Clinton oraz szefa jej kampanii, Johna Podesty.
-To szaleństwo!
-Nikt nie został ranny, ale stało się to niepokojącym skutkiem zjawiska rosnącego w siłę w Internecie  fake newsów [fałszywych wiadomości].
-Policja mówi, że nie ma żadnej konspiracji dotyczącej handlu ludźmi w celach seksualnych, ale miliony ludzi przeczytały o tym na dziesiątkach stron internetowych, łącznie z jedną o nazwie „DANGER & PLAY”. DANGER & PLAY” jest stroną redagowaną przez Michaela Cernovicha.

Mike Cernovich

Mike Cernovich: Wszystkie media są narracją. A my jesteśmy uczestnikami wojny narracji. Oto historia o mnie. Istnieje historia o tym, że jestem po prostu bardzo złośliwym, okropnym i irytującym trollem. Czy to całokształt tego kim jestem? Byłem złośliwy w przeszłości?

Oto doradca Hillary, oto jak Hillary mdleje. Na tym polega narracja. Czy urodziłeś się po to by imponować?

– Buuu! Clinton jest gwałcicielem!
– Bill Clinton jest gwałcicielem!

Ludzie będą cię postrzegali jako bohatera lub czarny charakter. Po prostu będziesz musiał wcielić się w tę rolę.

– Widziałem ich! Nacierają na mnie! Atakują mnie!

I to właśnie zrobiłem. Uznałem, że ludzie będą mnie mylnie interpretować, całkowicie wyrywać moje słowa z kontekstu i przy wielu okazjach fałszować informacje. Mogę spędzać całe dnie albo na wyjaśnianiu tego, dlaczego to nie jest prawda, lub po prostu przyjąć to, że moją rolą jest bycie zawodowym zapaśnikiem. Nazywam się Mike Cernovich i jestem dziennikarzem, autorem i twórcą filmów. To niesamowite!

Tak, dostałem właśnie wiadomość od Scotta Adamsa, która brzmi: „Jest kanalią, a jego film opowiada o fake newsach, chciał opowiedzieć o tym jaką rolę odgrywa stronniczość w fake newsach oraz przepchnąć jedną ze swoich teorii, o których ci opowiem w czasie naszej rozmowy.”

Myślę, że Scott to zrobi. To jest to o czym chcielibyśmy z nim porozmawiać.

-Przebywa na obszarze nad Zatoką San Francisco, tak?

Mike Cernovich: Tak. Jest na obszarze nad Zatoką San Francisco.

Scott Adams

Scott Adams: Nazywam się Scott Adams, jestem twórcą paska komiksowego o Dilbercie. Jestem profesjonalnym hipnotyzerem i studiowałem perswazje przez całe dekady. W perswazji istnieje taka rzecz, którą nazywa się ramowaniem. To sposób w jaki myślisz o danej sytuacji. Ludzie mogą ramować dane rzeczy w bardzo odmienny sposób. A zręczni manipulanci są szczególnie dobrzy na tym polu. Jest to rzecz, do której robienia zostałem wyszkolony. Ktokolwiek dotrze tam pierwszy, ciężko jest to później odkręcić. Zatem bycie pierwszym robi ogromną różnicę. Zacząłem robić dużo transmisji na żywo na Periscope, a kiedy pojawia się gorący temat, mogę rozpocząć transmisję na żywo dla świata w ciągu kilku minut. Po prostu chwytam za mój telefon i transmituję na żywo dla świata.

Jestem dość świadomy tego, że w ramowaniu, które ja nakładam na pewne tematy, ponieważ jestem zarówno zawodowym manipulantem i jestem pierwszy, to tym sposobem moje ramowanie jest wyjątkowo kłopotliwe. Wielu z nas postrzega fake newsy jako dwa filmy puszczone na jednym ekranie. Zatem jeśli zebrałeś grupę ludzi z prawej i grupę ludzi z lewej oraz umieściłeś ich w jednym kinie i powiedziałeś im, by oglądali ten film to kiedy je opuścili, w ich głowach pojawiłaby się zupełnie inna myśl na temat tego, co dopiero obejrzeli, mimo tego, że obejrzeli dokładnie to samo.

-Reżyser kontrowersyjnego filmu dokumentalnego, pt. „The Red Pill” jest w Australii po to, by promować swój film, który wywołał protest.

Scott Adams: To tak naprawdę doświadczenie fałszywych wiadomości [fake newsów] napisanych konkretnie o tobie. Tak dzieje się wiele razy, zazwyczaj w formie tego, że ktoś wyobraża sobie co znajduje się w mojej mrocznej duszy i prawie zawsze wyobrażają sobie, że czegoś nienawidzę. To jest całkowicie oderwane od rzeczywistości. Dopóki nie przydarzy się to tobie i zobaczysz to wiele razy, tak naprawdę nie możesz zrozumieć jaką władzę mają fałszywe wiadomości, jak bardzo zmienia życie prawdziwych ludzi i jak powszechne jest to zjawisko.

Cassie Jaye

Cassie Jaye: Ach, fałszywe wiadomości [fake newsy].

Mike Cernovich: Nie postrzegam cię jako eksperta w dziedzinie fake newsów. Jesteś ekspertem w dziedzinie siebie samej.

Cassie Jaye:  Tak.

Mike Cernovich: Co media z tobą zrobiły?

Cassie Jaye:  Myślę, że ludzie, na temat których informacje często lądują w mediach mogą zacząć rozpoznawać kto wykorzystał fake newsy, ponieważ to oni sami wiedzą najlepiej jak wygląda prawda i mogą rozpoznać kto kłamie.

Kiedy miałam 21 lat ustaliłam, że to moja matka będzie moim producentem i operatorem kamery i rozpoczęłyśmy naszą podróż z filmowaniem. Nakręciłyśmy nasz pierwszy film zatytułowany „Daddy I do,” który dotyczył praw kobiet. Ten film był objęty patronatem i wspierany przez Planned Parenthood. Sfinansowali północno-zachodnią trasę projekcji filmu. Potem polecieliśmy na południe i zrobiliśmy kilka projekcji. Mieliśmy przyjęcia z obiadem i było cudownie.

21 cytatów Margaret Sanger, które prawdopodobnie przyprawią Cię o mdłości
Kierowniczka Planned Parenthood udziela porad pedofilowi – Perth Amboy

Był on bardzo wspierany w kobiecych kręgach. Zatem odniosłyśmy spory sukces i mówiono, że mam świetlaną przyszłość jako filmowiec ze względu na ten film i mój drugi duży film dotyczący praw społeczności LGBT. Potem nakręciłam mnóstwo filmów krótkometrażowych, głównie na temat problemów kobiet. To było w pewnym sensie moją marką, to była moja reputacja i dużo osób mnie w tym wspierało.

Mike Cernovich: Tak więc, Akt Pierwszy: Cassie Jaye jedzie do Hollywod. Akt Drugi: Wszyscy kochają Cassie. Teraz przejdźmy do Aktu Trzeciego.

Cassie Jaye:  Ok.

-Projekcje kontrowersyjnego filmu dokumentalnego na temat ruchu na rzecz praw mężczyzn w Melbourne zostały odwołane po złożeniu petycji, w której twierdzono, że film jest mizoginistyczną propagandą.
-Mizoginistyczna propaganda, przeciwko kobietom.
-To zdecydowanie film propagandowy, ma (…)
-Nazywa się Cassie Jaye i rozwścieczyła mnóstwo ludzi.
-Tak naprawdę nie kwestionujesz ich poglądów w swoim filmie.

Cassie Jaye: A widział Pan film?

– Nie zapytałaś go o to?

Cassie Jaye: Zapytałam go.

– Czy generalizacje takie jak ta nie są niebezpieczne?
– Ponieważ twój wydawca nie powie, że jest to cały film.

Cassie Jaye: Powiedziałam, że dałam krytykom dostęp do całego filmu.

Van Badham: Tak naprawdę, nie zbadała tego tematu.

-Wielu sponsorów filmu to aktywiści działający na rzecz praw mężczyzn?

Cassie Jaye:  Jest to po prostu rozmowa, w której chcemy mówić przez chwilę o ujętych w nim problemach mężczyzn w społeczeństwie.

– Cassie, skończył nam się czas. Będziemy musieli skończyć naszą rozmowę w tym momencie. Bardzo ci dziękujemy.

Cassie Jaye: Na początku myślałam, że nakręcę film obnażający aktywistów walczących o prawa mężczyzn jako mizoginistycznych ludzi interesujących się gwałtem, ludzi nienawidzących kobiet, próbujących cofnąć wskazówki zegara w kwestii praw kobiet. Po roku filmowania czterdziestu czterech osób, zdałam sobie sprawę z tego, że film, który jak myślałam nakręcę, nie będzie wierny historii jaka została mi opowiedziana. Nie zmieniłam moich poglądów na temat równości płci, tak naprawdę rozszerzyłam moje poglądy na ten temat w taki sposób, że w tym równaniu powinniśmy uwzględnić też mężczyzn.

Jednak oni chcieli, by wydawało się, że byłam przeciwniczką praw kobiet. Mam na myśli to, że nawet niektóre z wywiadów, w których wzięłam udział w australijskich serwisach informacyjnych, jedna trzecia powiedziałaby, że tytuł odcinka, który nagrywają, jeden z tytułów brzmiał „Reżyserka zmienia swoje poglądy na temat równości płci,” po to, by zasugerować, że teraz jestem przeciwniczką praw kobiet, która jest kompletną bzdurą.

Jednak projekt realizowany w Australii – zmontowali zlepek filmików ukazujący mnie jako potwora. Na swoich grafikach napisali, że film „The Red Pill” został sfinansowany przez aktywistów walczących na rzecz praw mężczyzn.

-Wielu ze sponsorów filmu to aktywiści działający na rzecz praw mężczyzn.

Cassie Jaye: To jest tylko krótki slogan, w wysiłkach mających na celu zdyskredytowanie mojej całej, trwającej cztery lata pracy. Zrobiłam kampanię rozruchową [crowdfunding]. Każdy wie, że jako osoba prowadząca masz kontrolę nad projektem, mimo że jest finansowany przez platformę finansowania społecznościowego. Istnieje mniejszość aktywistów działających na rzecz praw mężczyzn, mniejszość feministek i większość ludzi, która nie identyfikuje się jako członek żadnej z tych grup. Idąc naprzód z moją karierą reżyserki, nie wiem w jaki sposób ta kampania oszczerstw wpłynie na moje przyszłe możliwości.

Kiedy zaczęłam dostrzegać to jak media ruszają za mną w pogoń, osobiście, w bezpośrednim ataku, próbują zniszczyć moją wiarygodność i moją reputację, poczułam się zdradzona i zrobiona w bambuko przez całe moje poprzednie życie, zanim stałam się osobą publiczną, przez tę kampanię oszczerstw. Jak mogłam wierzyć w cokolwiek, co kiedykolwiek powiedzieli na temat tych wszystkich innych ludzi, których wcześniej oczerniano w mediach i wierzyłam w to, co media głównego nurtu mówiły na ich temat.

Megyn Kelly: Pierwsza informacja dzisiaj to doniesienia na temat prowokacyjnego gospodarza programu radiowego, Alexa Jonesa.

-Jest znany z promowania od lat szalonych teorii spiskowych.

Megyn Kelly: Na przestrzeni lat jego kanał na YouTube uzyskał 1,3 miliarda odsłon. Posiada miliony słuchaczy, jak również ucho naszego obecnego prezydenta.

Donald Trump: Twoja reputacja jest niesamowita. Nie zawiodę cię. Mam nadzieję, że będziesz pod wrażeniem.

-Według jego własnego adwokata „odgrywa rolę bohatera”.
-Pogląd, że Alex Jones niekoniecznie wierzy we wszystko co mówi, może zaskoczyć niektórych z jego fanów.
-Produkuje swój program ze swojej piwnicy.

Alex Jones

Alex Jones: Transmitujemy na całym świecie. Nazywam się Alex Jones i jestem gospodarzem programu. Jak obecnie wygląda stan naszego świata? Przyśpieszenie, wzrost, szaleństwo, wojny. Dlaczego Alex Jones występuje w filmie na temat trefnych wiadomości [fake newsów]?

Założyłem się jak wypuszczono na ekrany ten film, że będą mieli recenzje w stylu: „Ha ha! Spójrzcie tylko na tych reżyserów! By przedstawić temat fake newsów, rozmawiali z królem fake newsów.”

Chwileczkę. Nawet gdyby to była prawda to i tak chcielibyście przyjść do króla fake newsów.

Mike Cernovich jest tutaj, pośród niesamowitych, uznanych filmowców i prezentuje ten film, zatytułowany „Zrobieni w Bambuko [Hoaxed]”, dotyczący mediów głównego nurtu i oszustwa, i zadał mi pytanie czy jestem aktorem.

Kiedy angażuję się w satyrę lub aktorstwo, to żartuję kiedy coś powiem. Wypowiadam straszne rzeczy na żywo w tym momencie, by zilustrować to dlaczego zwolennicy globalizmu są chorymi dziwakami. To tak naprawdę nie oznacza, że wierzymy w rzeczy, które zamierzamy powiedzieć. Jest naprawdę ciasna wokół oczu. Tak więc, szykujcie się. Z tej strony Alex Jones. Oto Alex Jones w roli aktora. Jedziemy z tym!

Nigdy nie pokonasz siły duchowej człowieka!
Jestem liberałem!
Przepraszam, przepraszam. Jezu, wybacz mi.
Rok 1776 powtórzy się. Lepiej szykujcie broń!
Jesteśmy cholernie egocentrycznym gównem, że nawet nie zauważymy kiedy nastanie piekło!
Nie lubię tych wypuszczanych chemikaliów do wody, które zmieniają cholerne żaby w gejów.
Mam w sobie ogień wolności ludzkości.
Wszędzie podkładam ogień!
Dzieciaki, Magellan jest o wiele fajniejszy niż Justin Bieber!

To dlatego uważają, że jestem szalony. W sumie byłem już trochę szalony, ale… Wcielam się w różne role, ale przez 99% czasu jestem ojcem, patriotą, który po prostu chce zbadać fakty po to, żebyśmy mogli żyć w lepszym świecie. I dlatego w wieku 21 lat byłem na antenie, ponieważ wiedziałem, że to była wojna wymierzona w nasze umysły.

Bush Senior:  Zwycięstwo będzie poparciem filozofii.

Alex Jones: Proszę Pana, czy powinniśmy znieść CFR? Tak wygląda prawdziwa rzeczywistość, a nie ta, o której mówi Pan i większość członków Pana rządu. A ja zostaję….

Cassie Jaye: Potrzebujemy informatorów i potrzebujemy takich informatorów, którzy nie obawiają się bycia oczernionymi. Odważnych ludzi, którzy są skłonni wkroczyć w blask fleszy i przyjąć na klatę pomidory, które są w nich rzucane.

Alex Jones: Moja cała kariera została podporządkowana temu, by zaistnieć w świecie mediów, żebym mógł jako pierwszy przyjąć cios, by wydobyć wroga z cienia po to, by więcej ludzi obudziło się i spojrzało na szerszą perspektywę. Wiedziałem, że Megyn Kelly przychodzi tu, by mnie zniszczyć. Wiedziałem, że przychodzi tu aby stworzyć ostateczny materiał oczerniający moją osobę. Zrozumiałem, że w zasadzie musiałem przyjąć na siebie jej atak żebym mógł go wykorzystać jako sposób na wyedukowanie moich słuchaczy i widzów na temat anatomii trefnego materiału obsmarowującego.

 

KROK 1: WYBÓR CELU

Cassie Jaye: Myślę, że kampanie oczerniania przydarzają się osobom, takim ja po to, by wysłać ostrzeżenie innym ludziom aby nie przemyśleli sprawę i nie robili coś takiego, co zrobiłam ja. Ostrzeżenie mówiące żebyś tego nie robił, bo inaczej zrobimy ci to, co zrobiliśmy jej.

Prawdziwa historia Andrew Wakefielda.

Alex Jones: Kiedy jesteś jednym z podmiotów, które zostały wybrane do zniszczenia, ponieważ wiedzą, że to co promuję symbolizuje podstawowe, amerykańskie wartości, jeżeli mogą to zniszczyć, to uważają, że mogą zniszczyć swojego prawdziwego wroga, czyli społeczeństwo amerykańskie.

Anthony Scaramucci

Anthony Scaramucci: Musimy pozbyć się tego gościa. Dlaczego się mnie nie pozbędą? Ponieważ nie jestem częścią, stałej politycznej klasy. Pozbędziecie się mnie, bo jestem kierownikiem w korporacji handlowej i mogę wyczuć gnijące zwłoki Waszyngtonu, które znajdują się w piwnicy społeczeństwa amerykańskiego i wspólnoty amerykańskiej. I jestem gotowy na to, by pomóc Amerykanom w pozbyciu się tych zwłok z piwnicy. Sposób w jaki we mnie uderzono – jeden z moich kolegów powiedział mi: „Oberwałeś tak dlatego, że mówisz wprost o strategii prezydenta.”

Jestem w BBC News Watch i Emily przeprowadza ze mną wywiad. To jest szalona prezentacja. Biały Dom znajduje się za moimi plecami. Rozmawiamy. Wywiad dobiega końca. Uścisnąłem jej dłoń. Idę do mojego biura w zachodnim skrzydle. Dzwoni mój telefon. Odbieram. Nie powiem wam, kto to był, ale była to osoba z resortu ds. opozycji partii Republikanów która pracuje tam od 30-stu lat i mówi: „Hej, sprawiasz duże problemy.” Wykazałeś się świetną zręcznością wokalną w BBC News Watch, a teraz mówią: „Mój Boże, ten facet może być w stanie pójść na spotkanie przy herbacie z królową.”

„Odebrałem już cztery lub pięć telefonów w twojej sprawie, odkąd skończyłeś udzielać wywiad z pytaniem: co masz na tego gościa?”

 

KROK 2: PRZEŚLADOWANIE CELU

Anthony Scaramucci: Muszą coś na mnie znaleźć. W pewnym sensie było mi ich żal, bo dowiedzieli się, że jestem Włochem, jestem od 28 lat na Wall Street i oczywiście musiałem zrobić coś nieuczciwego. Zatem przez siedem miesięcy przedzierali się przez moją dokumentację finansową i nie mogli niczego znaleźć. Zatem złapali mnie na trzech przekleństwach. Potraktowali to tak jakbym wylał wrzątek na noworodka.

Alex Jones: Setki ludzi z sieci TV i gazet dzwoniło do nas na miesiąc przed tym jak zadzwoniła Megyn Kelly i odmówiłem udzielenia wszystkich tych wywiadów, ponieważ wiem, że to było w zasadzie polowanie na to by stworzyć ogromny, zwodniczy materiał obsmarowujący na mój temat.

Tak więc, usłyszałem, że do mojego producenta dzwoni Megyn Kelly i miłym głosikiem mówi: „Och, to jest numer mojej komórki. Niech zadzwoni do mnie osobiście. Alex naprawdę mi się podoba. Jest naprawdę świetny.” To był dla mnie gigantyczny sygnał ostrzegawczy. Jak tylko do niej zadzwoniłem, BUM!.

KROK 3: UWODZENIE CELU

Alex Jones: Chce pójść ze mną na kolację. Ma obsesję na moim punkcie. Uważa, że jestem naprawdę przystojny. Uważa, że mężczyźni, którzy mają trochę wystający brzuch jak ja, są seksowni. Że najlepsi faceci wyglądają tak jak ja. To dokładnie jej słowa. Zatem wziąłem mój drugi telefon i nagrywałem ją na dyktafon.

Megyn Kelly: „Stałeś się dla mnie kimś fascynującym. Założyłam po prostu że być może byłeś tym typem jednowymiarowego faceta, to znaczy, sprawdzasz się w tym.”

Alex Jones: Obiecywała mi, że to nie będzie materiał obsmarowujący. Nawet nie chciała wchodzić na tematy takie jak Sandy Hook.

Megyn Kelly: „To nie będzie jakiś » chwytliwy« materiał obsmarowujący. Obiecuję ci to.”

KROK 4: ROZEBRAĆ NA CZĘŚCI PIERWSZE.

Alex Jones: Ale oczywiście kiedy się tu zjawiła zdemaskowała się.

Megyn Kelly: „Sandy Hook. 9/11. To unik.”

Alex Jones: Brała fragmenty, w których powiedziałem jedną rzecz, 20 minut wcześniej i zmieniała je na zdanie typu: „Kocham szatana” i dodała je do czegoś, co dotyczyło zupełnie innego tematu po to, by brzmiało to jakbym był jakimś prostym, bredzącym, bełkotającym, niedouczonym siatkarzem lub kimś tego pokroju. To po prostu(…)

Megyn Kelly: „Chcę żeby ludzie cię poznali. Najbardziej szaloną rzeczą ze wszystkiego byłoby to gdyby niektórzy ludzie, którzy mają tę nierozważoną wersję ciebie w swoich głowach odeszli mówiąc: „Wiesz co? Widzę w nim ojca. Widzę faceta, który kocha te dzieci i który jest o wiele bardziej złożony niż uważałem.”

Scott Adams: Zatem media, a szczególnie fake newsy mogą w całkiem prosty sposób zrujnować czyjeś życie. Mam całkiem spory wachlarz fake newsów, które są mi przypisywane.

– Jak brzmiał ten fake news?

Scott Adams: Cóż, fake news poruszał kwestię negatywnych rzeczy dotyczących kobiet. Jeżeli zobaczyłbyś je w odpowiednim kontekście, to zrozumiałbyś, że nimi nie były. Jednak wyjęte z kontekstu – o rany, brzmiało to strasznie. Gdybym pomyślał, że ktoś w rzeczywistości mógł sobie pomyśleć rzeczy, które według ludzi ja miałem na myśli, to nie polubiłbym tej osoby. Gdy pomyślisz, że ktoś jest zły, cokolwiek co wydostanie się z jego ust zabrzmi dość złowrogo. A kiedy pomyślisz, że ta osoba jest po twojej stronie to nawet jeśli powie coś, co brzmi troszeczkę nieprzyjemnie, to powiesz: „E tam, to Bob, nie miał tego na myśli.”

Zatem, wydaje nam się, że wiemy co znajduje się wewnątrz duszy innych ludzi, ale jest to najbardziej klasyczny błąd jaki możesz popełnić. Nie jesteś dobry w zaglądaniu do dusz innych ludzi, po prostu myślisz, że tak jest. [Śmiech] Każdy uważa, że jest w tym dobry. Wszyscy się mylą. Wszyscy jesteśmy w tym beznadziejni. Co dziwne, wyobrażamy sobie, że ci normalni ludzie, którzy byliby naszymi przyjaciółmi w jakimkolwiek innym kontekście, tak naprawdę wewnątrz są potworami. To jest raczej dość rzadkie, że ktoś faktycznie jest w głębi duszy potworem.

-MEDIA MAINSTREAMOWE PREZENTUJA „POTWÓR TRUMP!”

Oto miejsce, w którym po raz pierwszy go widziano.

„Frankenstein Partii Republikańskiej!” ~ The Washington Post
-Skąd się wziął?
-Co to jest?
„GŁĘBOKO ZAKORZENIONY RASIZM TRUMPA!” ~ Chicago Tribune
„NOWY SKANDAL!” ~ Philadelphia Daily News
-Przywożą ze sobą zbrodnię. To gwałciciele.
„ODMAWIA PIĘTNOWANIA KKK!” ~ TIME.COM
-Nie wiem nic na temat Davida Duke’a.
„NAWOŁUJE DO REJESTRACJI MUZŁUMANÓW!” ~ The New York Times
„KANDYDAT APOKALIPSY!” ~ Washington Post

Alberto Martinez

Alberto Martinez: Codziennie następuje koniec świata. 24-godzinny festiwal horroru Trumpa. Znowu zamieścił tweeta. Cywilizacja upada.

-Nigdy w historii Stanów Zjednoczonych, nie pojawił się potwór z tak przerażającą nienawiścią skierowaną w stronę ludzi.

Alberto Martinez: Twierdzą, że słyszą gwizdki na psy [piszczałki Galtona]. Tajne wiadomości wbudowane w ich tekst. Super moc polegająca na słyszeniu tego co powiedziałeś, kiedy tak naprawdę tego nie powiedziałeś. Możemy się nie zgadzać z niektórymi wytycznymi Trumpa, ale nie jestem tutaj po to, by mówić o polityce. Mówię o tym co powiedział i jak można to porównać do tego jak media dosłownie przedstawiają jego wypowiedzi.

-WSZYSCY MEKSYKANIE TO GWAŁCICIELE

Alberto Martinez: Kiedy Donald Trump rozpoczyna swoją kampanię prezydencką w Trump Tower, zjeżdżał w dół schodami ruchomymi i wygłasza przemówienie, w którym mówi: „Wszyscy Meksykanie to gwałciciele”. To nie jest tylko ogólny wniosek. Jest to coś, co zostało powiedziane wielokrotnie w CNN, Time Magazine, CBS, Washington Post, Political, Huffington Post. Niejednokrotnie widzimy jak dosłownie mówią, że Donald Trump powiedział, że meksykańscy imigranci są gwałcicielami. Szokujące postępowanie, zatrważająca i groteskowa opinia. Jeśli Donald Trump to powiedział to zdecydowanie powinien się wycofać. Jednak faktem jest to, że to nie do końca jest to, co powiedział. Powiedział, że jeśli Meksyk wysyła ludzi do Stanów, to nie wysyła tu swoich najlepszych ludzi, wysyłają tu ludzi, którzy mają dużo problemów. Przywożą ze sobą narkotyki, przestępstwa, są gwałcicielami, i zakładam, że niektórzy pośród nich są dobrymi ludźmi. To co powiedział było szorstkie, niewłaściwe, ale rany, nie powiedział, że wszyscy Meksykanie to gwałciciele. Nie powiedział tak. Narzeka na to, że w pewnym sensie rząd meksykański wysyła do Stanów ludzi, którzy posiadają dużo problemów. Jednak media skupiły wzrok na dwóch, trzech słowach – „są gwałcicielami” – i zdecydowały, że teraz musi pojawić się najgorsza z możliwych interpretacji, czyli, że miał na myśli wszystkich Meksykanów. Każdy Meksykanin bez wyjątku – dzieci, zakonnice, osoby starsze – wszyscy z nich są gwałcicielami. Co za wstyd, że Donald Trump to powiedział. Wyjaśniał swoją wypowiedź wielokrotnie, krążył po kraju wychwalając Meksykanów w wielu stanach. Robił to raz za razem, mówiąc, że są to dobrzy ludzie, cudowni ludzie.

„Chcę żeby przyjeżdżali do naszego kraju legalnie.”

Mediów nigdy to nie obchodziło. Obchodziła ich tylko ta karykatura, nie odzwierciedlająca stereotypu. Stworzyli stereotyp, o którym nigdy nie słyszałem, mówiący, że wszyscy Meksykanie to gwałciciele. W opowiadaniu tych historii chodzi o to, że mimo tego, że są tak niespójne, media są w stanie wypuszczać je w nieskończoność przez systematyczne lekceważenie każdego strzępu dowodu potwierdzającego, że ta historia jest nieprawdziwa i czytania między wierszami we wszystkim co wydaje się nieco nieprzyzwoite.

-KRAJOWA BAZA DANYCH MUZŁUMANÓW

Oto kolejny mem. W czasie kampanii, Donald Trump nawoływał do stworzenia krajowej bazy danych, rejestru, który będzie śledził wszystkich muzułmanów w Ameryce. Każdy amerykański muzułmanin musiałby być zarejestrowany w tej bazie, nosić przy sobie specjalny dowód tożsamości, być może nosić znaczek przynależności do tej grupy społecznej. Zostało to powtórzone w niezliczonej ilości mediów. To wierutna bzdura. Nic takiego nie miało miejsca. Propozycja ta nie została opracowana przez Donalda Trumpa. Została stworzona przez reportera z Yahoo.

-Hunter Walker: Uważa Pan, że będziemy musieli rejestrować muzułmanów w pewnego rodzaju bazie danych lub zamieszczać adnotacje o ich wyznaniu w ich dowodach tożsamości?

Alberto Martinez: To Hunter Walker, z Yahoo News, i pyta o to Donalda Trumpa. A co zrobił Trump? Nie odpowiedział bezpośrednio na to pytanie. Był zainteresowany trzymaniem się swojego przekazu i mówieniem tego, co chce powiedzieć. Jest to znane jako szczwany unik. Jest to coś, co robią politycy od całych dekad.

-Donald Trump: Cóż, będziemy musieli przyjrzeć się bardzo uważnie wielu rzeczom. Będziemy musieli przyjrzeć się meczetom.

Alberto Martinez: Będziemy musieli przyglądać się im bardzo uważnie. Powiedział „przyjrzeć się,” powiedział „uważnie”. Kiedy Walker donosi o tym, o tym co powiedział Trump, mówi: „Nie wykluczył tego”. Następnie przekształciło się to we frazę: „nawołuje do stworzenia krajowej bazy danych”. I to wyrażenie pojawia się w CNN. Pojawia się na okładce The New York Times. Fascynującą rzeczą jest to, w jaki sposób wydają się grać w grę głuchy telefon, wybierania nie tylko tego, co Trump mówi i przekręcania tego. Lecz nie biorą pod uwagę tego, co mówią nawzajem, że Trump powiedział i dodają szczegóły. A Donald Trump cały czas powtarza: „Nie powiedziałem tego.”, „To kłamstwo.”, „To jest absurdalne.”, „Ja tego nie zacząłem, reporter to zasugerował.” Czy przeprosili?

Czy w którymś momencie powiedzieli: „Wiecie co, cofniemy się do niektórych z tych historii, które opowiedzieliśmy, bez względu na to czy są związane z religią lub Meksykanami. Zróbmy to i dowiedzmy się jak wiele z tych rzeczy mogliśmy przekręcić w nieproporcjonalny sposób”.

Nie, są bardziej zainteresowani ludźmi potykającymi się na słowach niż faktycznymi wydarzeniami. Na świecie wydarzyły się wszelkie możliwe rzeczy. Niepokojące, ważne, naglące rzeczy. Zginęli ludzie, ludzie umierają. Mają miejsce poważne rzeczy. Zamiast tego, smutny stan mediów dotyczy tego: Na jakim punkcie mają obsesję? Jakie jest ich największe zmartwienie? Odpowiedź brzmi: Twitter.

Mike Cernovich: Fascynujące jest to, że media mają obsesję na punkcie każdego niewinnego [białego] kłamstewka, jakie według nich wypowiedziałem na Twitterze. Ilu ludzi umiera z powodu tego, co postrzegają jako nieprawdziwe, co zostało przeze mnie wypowiedziane? Porównajmy liczbę ofiar śmiertelnych. Chętnie porównam. Musieliby mnie wrobić [przeramować] w odpowiedzialność za liczbę ofiar śmiertelnych i strzelaniny, tak jak było to w przypadku Pizzagate. Nie muszę ich wrabiać [przeramować]. Muszę po prostu mówić o wszystkim co zrobili.

FAKE NEWSy TO STARE NEWSy.

Stefan Molyneux

Stefan Molyneux: Mierzę te rzeczy miarą liczby głów. Największa liczba ofiar śmiertelnych fałszywych wiadomości [fake newsów] to komunizm jako całość. Realistyczne szacunkowe liczby sięgają blisko 100 milionów zabitych, tylko w czasie XX wieku, z powodu samego komunizmu. Istnieje brutalna liczba historii opartych na fake newsach tuszujących ohydne oblicze komunizmu.

Biorąc pod uwagę, że fakty i dane na ten temat są tak łatwo dostępne, nie tyle co kwestionuję, ale mam w sobie niewyczerpaną pogardę dla ludzi, którzy zatuszowali te rzeczy, ponieważ ukrywają tolerowanie jednego z największych ludobójstw w historii ludzkości. Wiemy już, że Walter Duranty z The New York Times, dostał nagrodę Pulitzera za swoje reportaże na temat wiosek potiomikinowskich i Stalina. Gdy podróżował po tych miejscach i mówił: „Spójrzcie na tych grubych, szczęśliwych robotników,” ich po prostu zabierano z gułagów, napychano kurczakami i rzucano przed jego oczy.

Mike Cernovich: Czy [Walter] Duranty tuszował informacje na temat głodu na Ukrainie?

Stefan Molyneux: O Hołodomorze [„zamorzenie głodem”]. Jeden z niewiarygodnie brutalnych przykładów przymknięcia oka na ludobójstwo, pod wieloma względami. To jest zazwyczaj sposób w jaki to działa. Na wolnym rynku zasoby zazwyczaj zostają rozdysponowane wśród ludzi, którzy są najbardziej kompetentni. I tak jest lepiej dla wszystkich, ponieważ chcesz mieć wystarczającą ilość zapasów żywności, więc chcesz, by ziemia trafiła pod nadzór najbardziej produktywnych ludzi. Lecz pojawiają się komuniści i mówią: „No dobrze, pracujesz dla tego gościa, nie dlatego, że jest bystrzejszy lub ciężej pracuje, lub podejmuje większe ryzyko, lub więcej się uczy, ale dlatego, że cię wykorzystał, okradł cię i odzyskamy to, co jest twoje, odzyskamy tę ziemię, podzielimy ją między was.”

Zasady dla radykałów Saula Alinsky’ego – Tom White – Wystrzegaj się użytecznych idiotów

Zatem pojechali na Ukrainę, która dawniej była nazywana żywicielem Europy – ich gleba jest bardzo bogata. To po prostu zdumiewające. Odebrali ziemię najbardziej produktywnym ludziom, nazywanym burżuazją, Kułakami, najbardziej produktywnym rolnikom, a następnie zrujnowali, wtrącili do więzienia lub doprowadzili tych rolników do głodu, który zakończył się niebywale przerażającymi rzeczami.

„ROSJANIE SĄ GŁODNI, ALE NIE UMIERAJĄ Z GŁODU” – Walter Duranty, SPECJALNY KORESPONDENT THE NEW YORK TIMES

„Mówienie teraz o głodzie jest absurdalne.” – WALTER DURANTY, THE NEW YORK TIMES

Stefan Molyneux: Wszystkie te wydarzenia zostały zatuszowane. Docierały do nas doniesienia np. na temat holokaustu. Doniesienia tu docierały, ale ich nie weryfikowali tak dokładnie jak powinni. Na skutek tego, miliony ludzi umarły z głodu. ‘Na osobności, Walter Duranty przyznał, że umarły miliony ludzi.’ I to pomogło rozciągnąć reżim komunistyczny na kolejne kilka dekad. Pomogło to rozciągnąć reżim komunistyczny na inne miejsca na świecie, do Korei Północnej, Kambodży, Chin. Był taki moment, że jedna trzecia planety była podporządkowana dyktaturze komunistycznej.

Ma to wiele wspólnego z intelektualistami, którzy spotkali się z tym w tamtym czasie i rozprowadzali propagandę, którą im wciśnięto. Robili to z chęcią, ponieważ chcieli ocalić system, a nie zajmować się faktami.

Nadal są tam ludzie, którzy noszą przypinki z nazwiskiem Karola Marksa. Spróbuj nosić przypinkę z Hitlerem, ale on ma na swoim koncie o wiele mniej głów niż komunizm. Przypinają sobie przypinkę z Karolem Marksem i ludzie mówią: „Och, to jest modne.” Lub, wiecie, T-shirt z Che Guevarą i to nawracanie na komunizm i jego promowanie, do którego dochodzi. Widzieliśmy to ostatnio. Kobiety miały lepsze życie seksualne w Rosji Sowieckiej. To znaczy, No dobrze, pewnie, to obóz zagłady 100 milionów ludzi, ale przynajmniej miałam z tego orgazm podwijający palce u stóp z rozkoszy.” To przerażający i okropny sposób na powrót do równowagi. Fakt, że Korea Północna zaczynała jako państwo komunistyczne jest usilnie pomijany. Te wioski potiomkinowskie umieścili też w Północnej Korei. Masz przed oczami tych szczęśliwych chłopów, którzy się uśmiechają na przekór temu wszystkiemu, ponieważ zostaną zastrzeleni jeśli tego nie zrobią.

Prezenter NBC: Podróżowaliśmy przez około cztery godziny na wschód od Pjongjang, by odwiedzić ten ośrodek narciarski. Podejrzewam, że zostaliśmy tu zaproszeni również dlatego, że jest to coś, czego ludzie nie spodziewają się zobaczyć w Północnej Korei. Nowoczesny ośrodek narciarski. Rozbrzmiewa tu muzyka patriotyczna i są tu wyświetlane filmy. Wiele rodzin spędza tu czas.

Stefan Molyneux: Jest to tak bardzo złowieszcze, jak powiedziałeś o tym wcześniej, Mike, ze względu na to, że chcą nas tam martwych. Gdy otwarcie tuszujesz sprawy dla reżimu, który jako pierwszych na cel bierze ludzi takich jak ja czy ty, to nie widzę tego tylko jako dysputy ideologicznej. To nie jest akademicka różnica zdań, bo jeśli system, którego chcą dojdzie do władzy, wtedy ja sam, moi przyjaciele, moja rodzina, wszystko to będzie pierwsze na ich celowniku.

-Przeczytajcie wszystko na ten temat! Najnowszy numer The Morning Star! Poranna gazeta, The Morning Star! Może gazetę, proszę Pana?
-Wasza codzienna gazeta. O rany, to brzmi znajomo. Większość z nas czyta gazetę każdego dnia.

Dr Jim A. Kuypers

Dr Jim A. Kuypers: Złoty wiek amerykańskiego dziennikarstwa w latach 50. jest pewnego rodzaju mitem utrwalonym przez Hollywood i może przez samych dziennikarzy. Lecz był on złoty do pewnego stopnia. Bezkompromisowi reporterzy badający sprawę, próbujący relacjonować społeczeństwu sensacyjne historie. Ten obraz zaniedbanego reportera, który chce zdobyć historię bez względu na wszystko, w pewien sposób jest przedstawiany zgodnie z rzeczywistością. Publikowali demaskatorskie historie. Prasa królowała, ponieważ telewizja była jeszcze w powijakach. I istniała wtedy norma obiektywizmu. Stan redakcyjny jest bardzo widoczny po stronie redakcyjnej. Wiadomości były bardzo wyważone i oparte na faktach.

-Dziennikarz redakcyjny musi być w stanie pisać na wiele tematów, ale zamiast prezentowania wiadomości, analizuje je i wyjaśnia ich znaczenie, często wyrażając swoje własne opinie. Musi rozumować trafnie i rzetelnie, jak również pisać w ciekawy sposób.

Dr Jim A. Kuypers: W tamtym czasie istniała również inna kultura, która mówiła, że obiektywna prawda istnieje i że w życiu pozagrobowym ponosimy konsekwencje kłamania i robienia tego. Bez względu na to czy dziennikarze byli praktykującymi chrześcijanami czy nimi nie byli, wprowadzili tę amerykańską etykę, która obejmowała Boga, prawdę absolutną, również ten pogląd, że owszem, istnieją obiektywne fakty, które możemy odnaleźć i o których możemy donieść.

-By w dzisiejszych czasach odnieść sukces, gazeta musi zawierać wszystkie elementy najlepszej jakości dziennikarstwa, by zaspokoić potrzeby współczesnych czytelników gazet. Ponadto, musi wzbudzać całkowite zaufanie w jej uczciwość.

Dr Jim A. Kuypers: Jednym z kluczowych fragmentów informacji jest badanie, które przeprowadziłem, które wpisuje się dokładnie w złoty wiek dziennikarstwa, które przygląda się artykułom w amerykańskich gazetach w okresie od 1958 do 1970 roku. Rozpoczynając w 1958 roku, odkryłem, że wszystkie te gazety chyliły się nieco ku prawicy. Niespodzianka. Lecz między 1958 a 1970 rokiem nastąpiła dramatyczna zmiana kierunku ku lewicy. O wiele bardziej w tym kierunku. To znaczy, praktycznie prosta linia ku górze, która nie przedstawiała żadnych oznak zmiany. Oficjalnie, przyglądałem się ówczesnym wstępniakom w taki sam sposób jak tym, pochodzącym z kilku dużych gazet. I znalazłem je tam, w górze. Zatem widzimy zmianę w tym okresie czasu, w latach 60. na znacznie bardziej liberalne ukierunkowanie. Dodatkowo, zmienił się sposób w jaki wstępniaki były przygotowywane, co według mnie odzwierciedla zmianę w kulturze wiadomości i kulturze kraju. W późnych latach 60., odkryliśmy, że, nawet jeśli chyliły się ku jednej stronie lub wspierały jeden rodzaj polityki, nadal oferowały zdrowy konflikt tych kwestii. Nie możesz iść w obu kierunkach i miałeś przestrzeń na to, by się z tym nie zgadzać.W miarę dalszego rozwoju, do lat 70., zatrzymuje się to i gazeta staje się bardziej polemiczna oraz jest mniej sporów.

Myślę, ze jednym z głównych warunków tej zmiany była rewolucja kulturalna. Zaczęliśmy dostrzegać nowe pokolenie, które dochodzi do władzy. Teraz mamy do czynienia z tworzeniem środowiska liberalnego. Nie zapominajmy o tym, że niektóre ze zniekształconych dokumentów, które pojawiły się dla studentów, dla demokratycznego społeczeństwa we wczesnych latach 60., całkiem jasno oświadczały, że studenci-postępowcy musieli wkroczyć do głównych instytucji tego kraju, by wpłynąć na zmiany.

-Od teraz będziemy na ulicach i w każdej instytucji w tym kraju.

Dr Jim A. Kuypers: Media, media informacyjne były jedną z tych instytucji, którą obrano za cel.

-Zastąpimy kapitalizm socjalizmem.

Dr Jim A. Kuypers: Było obecne również pewnego rodzaju niezadowolenie z rządu federalnego w zakresie jego szczerości co do tego, co dzieje się w Wietnamie. Kiedy zaufanie przepadło, było więcej chęci, by sprzeciwiać się. Wpływało na to wiele czynników.  Teraz całkiem przepadło.

JFK: Bo jesteśmy przeciwni na całym świecie monolitycznej i bezwzględnej konspiracji, która polega głównie na ukrytych środkach, by rozszerzyć jej strach przed wpływem.

Dwight D. Eisenhower: Zostaliśmy zmuszeni do stworzenia trwałej, branży zbrojnej o obszernych proporcjach.

JFK: To system, który powołał obszerne zasoby ludzkie i materialne wdrożone w budowę wysoce wydajnych maszyn, które łączą wojskowe, dyplomatyczne, wywiadowcze, gospodarcze, naukowe i polityczne operacje.

Eisenhower: Zwyciężymy tę wojnę przeciwko przejęciu niechcianych wpływów, czy to poszukiwanych czy niepożądanych, za pomocą wojskowego kompleksu przemysłowego.

JFK: Jej przygotowania są tajne, nie jawne. Jej błędy zostały pogrzebane, nie uwydatnione. Jej wrogowie są uciszani, nie wychwalani.

Dwight D. Eisenhower: Tylko czujni i wnikliwi obywatele mogą porównać właściwe zazębianie się ogromnej przemysłowej i wojskowej maszynerii obronnej z naszymi pokojowymi metodami i celami.

JFK: Podobnie jest w przypadku maszyny drukarskiej, kronikarzowi ludzkich uczynków, do której zaglądamy po siłę i pomoc, pewni, że z twoją pomocą człowiek będzie tym, kim urodził się, by być – wolnym i niezależnym człowiekiem.

Nayirah - Nayirah al-Ṣabaḥ - Zeznanie

Nayirah: Widziałam jak Iraccy żołnierze wchodzili do szpitala z bronią. Wyciągnęli dzieci z inkubatorów. Wyjęli te dzieci z inkubatorów, po to by umarły na zimnej podłodze.

Bush Senior: Dzieci wyrwane z inkubatorów i rozrzucone jak drewno opałowe w poprzek dmuchawy. Zostały wyrzucone z inkubatorów, by czekać na to, że zostaną jedno po drugim zlikwidowane.

Nayirah: To było przerażające.

-Mamy do czynienia z możliwością wybuchu wojny.
-Być może rozpoczyna się właśnie teraz.

Bush Senior: Dwie godziny temu zjednoczone siły powietrzne rozpoczęły atak na cele wojskowe w Iraku i Kuwejcie.

-Doszło do tego, co nieuniknione.

Mike Cernovich: Kobieta ta zeznawała przed Kongresem i mówiła, że irakijscy żołnierze wtargnęli do sali dla dzieci w szpitalu w Kuwejcie, wyjmowali i podnosili dzieci z inkubatorów i rzucali nimi o ziemię, miażdżąc ich ciała. To straszliwy obraz. Opinia publiczna była przeciwna pierwszej wojnie w Iraku do czasu tego ważnego zeznania. Rozpętało to piekło na ziemi.

Światowa Organizacja Zdrowia zatrudniła czołową firmę PR do walki informacyjnej na odcinku COVID-19

Okazało się, że w rzeczywistości była córką jednej z koronowanych księżniczek Kuwejtu i że jest to całkowicie sfabrykowana historia, która została zaplanowana przez dużą firmę PR-ową, na którą wydali miliony dolarów. Historia ta była całkowicie nieprawdziwa. Jednak media chętnie ją rozpowszechniały. Dokonali wzmocnienia przekazu, który im się podobał. A jeśli przekaz okazałby się fałszywy, powiedzieliby: „My tylko zdajemy relacje z wydarzeń”. Nie, zdecydowaliście, że o tym doniesiecie. Zdecydowaliście się na to, by go wzmocnić. Zdecydowaliście się na sklejenie tego klipu i emitowaliście go bez przerwy.

12 LAT PÓŹNIEJ

Bush Senior: Raz mnie oszukałeś, powinieneś się wstydzić.

Colin Powell: Oświadczenie, które dzisiaj wygłosiłem jest oparte na źródłach, na solidnych źródłach.

Bush Senior: Kiedy raz cię oszukają, nie mogą cię oszukać ponownie.

Mike Cernovich: Zatem druga wojna w Iraku również była oparta na kłamstwie rozpowszechnianym przez The New York Times.

George W. Bush: Irak podjął kilka prób zakupu wysoko wytrzymałych aluminiowych rur służących do wzbogacenia uranu przeznaczonego do budowy broni nuklearnej.

-Rodzaje rur, które są niezbędne do budowy wirówki wzbogacającej.
-Przede wszystkim, gazeta The New York Times nie była w tym osamotniona. Prawie każda gazeta w kraju o tym donosiła podobnie jak sieci telewizyjne. Istniała zgodna opinia na ten temat. Myślę, że to, co zrobiłam źle to to, że moja gazeta nie zabroniła mi cofnąć się i przyjrzeć się tym historiom, kiedy mieliśmy więcej informacji na ich temat, a jednak tego nie zrobiłam.

Mike Cernovich: Ktoś może powiedzieć: „Mike Cernovich jesteś w błędzie. Media tylko donosiły o informacjach, które zostały im podane przez rząd”. Odpowiedziałbym: „Cóż, to fascynujące.” Musicie sobie myśleć, że nie mam dobrej pamięci, ponieważ kiedy przeczytałem dzisiaj posty na Twitterze i przeczytałem gazetę, to wszystkie mówiły, że nie możemy ufać Trumpowi, ponieważ jest okropnym kłamcą, nie możemy ufać rządowi. Naszym zadaniem, jako dziennikarzy, jest walczenie przeciwko rządowi. Widzę to codziennie. Lecz kiedy mamy do czynienia z wojną, to po prostu przyjmujemy wszystkie informacje jako prawdziwe.

Prezenter FOX: Naszym obowiązkiem, jako lojalnych Amerykanów, jest zamknięcie się w momencie rozpoczęcia się walki.

Mike Cernovich: Nadawaliśmy wystąpienie z obchodów 50 rocznicy wojny w Wietnamie.

-Moi współobywatele, Amerykanie(…)

Mike Cernovich: Akcja w Zatoce Tonkińskiej doprowadziła do wszczęcia wojny w Wietnamie i kosztowała nas między 50 a 75 tysięcy amerykańskich istnień. Życia wielu ludzi zostały zrujnowane, ludzie zaczęli cierpieć na PTST (zespół stresu pourazowego). To było kolejne kłamstwo. Spójrzmy na to co tu mamy. Trzy wielkie słowa w Ameryce. Widzisz wiele kłamstw. Gzie podziało się samodzielne szukanie informacji, przez te duże ośrodki przekazu z głównego ścieku? Chciałbym to zobaczyć.

Luke Rudkowski

Luke Rudkowski: Kiedy spojrzycie na media mainstreamowe to działają one krok w krok albo z Pentagonem albo z Deaprtamentem Stanu, lub urzędnikami, którzy wyraźnie mają w tym ukryty cel. To samopodtrzymujący się związek. Każde imperium, każda korporacja, każdy człowiek, wie, że jedyną rzeczą, która kiedykolwiek może ich zniszczyć jest prawda.

– Czy dysponujecie osobami, które są opłacane przez CIA, a które mają czynny wkład w treści umieszczane w głównych dziennikach amerykańskich?”

-Dysponujemy osobami, które publikują w czasopismach amerykańskich.

Alex Jones: Fałszywe media korporacyjne nie są niczym nowym. Obecnie są po prostu lepiej finansowane, o wiele większe i bardziej powierzchowne. W latach 40., 50., 60., 70. i 80. istniał projekt o nazwie „Mockingbird,” który został ujawniony przez komisję Franka Churcha. Projekt polegał na tym, że CIA i inne agencje posiadały kluczowych ludzi na stanowiskach w mediach mainstreamowych po to, by prezentowali oni gdy jest to potrzebne fałszywe wiadomości [fake newsy] lub sensacyjne historie na rozkaz.

Luke Rudkowski: Infiltrowali ważne organizacje medialne, wszystkie na terenie Stanów Zjednoczonych i pracowali nie tylko z nimi, ale zdawali relacje tak jakby byli bezstronnymi dziennikarzami, podczas gdy przepychali agendę.

Senator Frank Church: …umieszczony artykuł stanowił formę oszustwa na skalę krajową, został on sprowadzony do kraju i nadano mu bieg w mediach i zdobył on zaufanie opinii publicznej w kraju.

Luke Rudkowski: Operacja „Mockingbird” zmusiła wszystkich do tego, by dobrze zastanowili się nad swoimi newsami i informacjami, nad tym skąd pochodzą oraz nad tym w jaki sposób mogą zostać wykorzystane jako broń w walce informacyjnej przeciwko wam, co według mnie właśnie teraz ma miejsce na bardzo poważnym stopniu.

Alex Jones: Teraz mamy Jeffa Bezosa, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, który posiada majątek warty blisko 100 miliardów dolarów z jego oligopolistycznego Amazonu, który dostaje wart 600 milionów dolarów kontrakt od CIA, po to by zapewnił u siebie miejsce na ich serwery, pomimo, że wykorzystuje The Washington Post, której jest właścicielem, jako maszyny do prowadzenia działań wojennych przeciwko prezydentowi Trumpowi i społeczeństwu amerykańskiemu.

Udo Ulfkotte: Byłem wspierany przez Centralną Agencję Wywiadowczą, przez CIA.

Luke Rudkowski: Ten jeden świetny, niemiecki dziennikarz ujawnił się i powiedział: „Tak, CIA pisało dla mnie nagłówki. Mówili mi co mam powiedzieć.”

Udo Ulfkotte: Istnieje mnóstwo krajów, w których tak się dzieje. Jest wiele ludzi, którzy twierdzą, że są szanowanymi dziennikarzami. Lecz jeśli spojrzysz za nich, to odkryjesz, że są marionetkami na sznurku Centralnej Agencji Wywiadowczej.

Alex Jones: Obama powołał do życia Ministerstwo Prawy zanim odszedł ze stanowiska, aby wykorzystać agencje wywiadowcze Stanów Zjednoczonych przeciwko społeczeństwu amerykańskiemu.

-Teraz krytycy twierdzą, że ta ustawa pozwala na to, by rząd amerykański ocenzurował niektóre z newsów jako propagandę i narzucał ukryte cele rządu, innymi słowy rządową propagandę obywatelom Stanów Zjednoczonych, zazwyczaj przez ukazywanie niewygodnych dla niego historii jako fake newsów.

Mike Cernovich: Propaganda jest teraz legalna. Tak, legalna. Nie, nielegalna. Była nielegalna zgodnie z ustawą z 1948 roku, „Smith-Mundt Act,” coś w tym stylu.

Ben Swann: Ponieważ 3 lata temu, schowany wewnątrz ustawy NDAA z 2013 był przepisem, który zdjął zakaz z rządu amerykańskiego, który tworzył propagandę i następnie pokazywał ją obywatelom Stanów Zjednoczonych.

Luke Rudkowski: Wielu ludzi, którzy twierdzą, że są dziennikarzami, są po prostu powtarzaczami [papugi]. Dostają komunikat prasowy, a potem po prostu go przepisują.

-Tak naprawdę, byłam w stanie odkryć coś, co pozwoliło mi wyczuć oszustwo jako dziennikarce i nie chodzi tylko o nasze źródła. Dowiedzieliśmy się, że Bahrajn jest klientem, który płaci CNN. Wypuścili również podobne treści dla Gruzji i Kazachstanu oraz też dla innych krajów, Libanu(…)

Alex Jones: Jeśli korporacyjni szefowie CNN-u chcą czcić dyktatury to mają do tego prawo, ale jeśli są opłacani przez nie, aby to robili, to w mojej opinii jest to przestępstwo i jawnie anty-amerykańskie działanie.

Udo Ulfkotte: Zostałem oskarżony o ujawnienie tajemnic państwowych. Sześć razy przeszukano mój dom. Cóż, mieli nadzieję, że nigdy więcej bym tego nie zrobił. Nie obchodzi mnie co się stanie. Miałem trzy zawały, nie mam dzieci, więc jeśli chcą mnie postawić przed sądem lub wtrącić do więzienia, to było warto to zrobić dla prawdy.

Udo Ulfkotte zmarł na zawał serca w piątek, 13 stycznia 2017 roku. Miał 56 lat.

Udo Ulfkotte: Prawda nie zginie.

James O'Keefe

James O’Keefe: Dekady temu, bywały przypadki, że działy prasowe donosiły o tym, że ich śledczy ponosili porażkę. Robili to w interesie publicznym. To tak przy okazji. Obecnie, organizacje informacyjne robią dokładnie to, co wypada zrobić, by osiągnąć wynik finansowy.

Cześć, nazywam się James O’Keefe. Jestem z Project Veritas.

Project Veritas, Jen Gennai z Google i Maszynowe Uczenie Sprawiedliwości

Project Veritas rozpoczął się misją badania i ujawniania sposobów na robienie w bambuko, wykorzystywanie, korupcję, nieuczciwość, autotranskacji po to, by stworzyć bardziej etyczne i szczere społeczeństwo. By to zrobić, musimy pracować pod przykrywką, ponieważ wielu z tych ludzi nie powie nam oficjalnie co się dzieje.

Jedna historia zmonopolizowała biuro prezydenta Trumpa jak żadna inna, szczególnie w CNN – Rosja. W rzeczywistości od inauguracji, CNN na swojej antenie wspomniało o Rosji prawie 16 tysięcy razy. Zatem wysłaliśmy do CNN naszych reporterów po przykrywką, by zrozumieć dlaczego.

-Dlaczego CNN ciągle wspomina, „Rosja to, Rosja tamto”?
-Ze względu na wskaźniki oglądalności.

James O’Keefe: Jeśli to wszystko jest tylko przez oglądalność, tylko ze względu na pieniądze, jeżeli jej własny personel, więcej niż jedna osoba, uważa, że to stronniczość(…)

– Kwestia Rosji to po prostu wielki hamburger z niczym.
– Naprawdę?
– Tak.
– W tym momencie to głównie głupie gadanie. Nie mamy żadnego dużego, gigantycznego dowodu.

James O’Keefe: I robią to tylko po to, by zarabiać pieniądze?

-Te wszystkie miłe, wymuskane zasady etyczne, które były omawiane w szkole dziennikarskiej – myślisz sobie po prostu, że to urocze. To urocze. To jest biznes.

James O’Keefe: To coś, co muszą zobaczyć Amerykanie. Nie dokonuję tu niewłaściwego osądu tej sytuacji. Jednak jest to informacja, którą ludzie powinni zobaczyć. I sednem tej sprawy jest to, że dziennikarstwo polega na obnażaniu rzeczy takimi jakimi są naprawdę i istnieje mnóstwo potężnych zainteresowanych, którzy nie chcą by te rzeczy zostały obnażone takimi jakimi naprawdę są.

Mike Cernovich: Ludzie idą w media. Dziennikarze będą dziennikarzami i powiedzą, że Cernovich im po prostu nie pasuje. Wszystko na czym ci zależy to patrioci. To ludzie, którzy żyją lub umierają w swoich kręgach. To ludzie, którzy w minucie, w której kończy się show, czekają na wgranie wskaźników oglądalności. Jeżeli istnieje sposób na wszczęcie wojny i zaangażowanie w nią Ameryki, w kolejną dużą wojnę, to wszystkie firmy medialne liczą na to, że zarobią na tym dużo pieniędzy. Nikt o tym nie mówi.

Na przykład, kiedy doszło do dużego ataku terrorystycznego we Francji, zdjęcia martwych dzieci były zamazane i media powiedziały nam, żebyśmy nigdy nie pokazywali, nigdy nie pokazywali martwych dzieci w telewizji, bo to jest zbyt przerażające, nie o to chodzi, nie można tego robić. To jest to co nam powiedziano, tak?

Ale później, nagle mamy do czynienia z historią al-Asada, który zagazował ludzi, a wielu ludzi nie było w Syrii, i nie tylko przyjęli wniosek, że al-Asad zrzuca gaz na ludzi, bez żadnych prawdziwych dowodów, ale teraz udostępniają zdjęcia martwych dzieci w telewizji i gazetach, zamieszczają te zdjęcia.

Donald Trump: Dzisiaj zarządziłem ukierunkowany atak wojskowy.

-Prezydent ponownie wskazuje na zatrważający film z wtorkowego, przerażającego ataku chemicznego jako głównego czynnika, który wpłynął na jego decyzję. Oszołomienie i zwrot akcji dla administracji, która dopiero kilka dni temu oznajmiła, że ich priorytetem nie było odsunięcie prezydenta Syrii, Baszszara al-Asada, od władzy.

-Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Uważam, że to była doniosła chwila.

Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie – Glen Nowak
Były dyrektor MOSSADu, Tamir Pardo: „Wojsko nie powinno zarządzać kryzysem COVID-19”.

Mike Cernovich: Media zarabiają ogromne ilości pieniędzy na wojnach, ponieważ w takim przypadku cały czas zdajesz relacje. Skoszarowane dziennikarstwo. Nowe, gorące nagrania. Obejrzyj to najnowsze nagranie ze zrzucenia bomby. Obejrzyj to najnowsze nagranie z walki z pożarem.

-W nocy widzieliśmy te piękne zdjęcia z pokładów tych dwóch okrętów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych na wschodnich wodach Morza Śródziemnego. Kusi mnie żeby zacytować wielkiego Leonarda Cohena: „Jestem prowadzony przez piękno naszej broni.” To są naprawdę piękne zdjęcia.

Mike Cernovich: Robiąc to zarabiają mnóstwo pieniędzy nie tylko z ich macierzystymi korporacjami i tymi firmami trzymającymi media w garści, ale ich udziałowcy również zarabiają mnóstwo pieniędzy na wojnie. Boeing zarabia mnóstwo pieniędzy. Jego kontrahenci zarabiają mnóstwo pieniędzy. Lobbyści zarabiają mnóstwo pieniędzy, ponieważ teraz masz kontrakty do rozdania. Nikt nie mówi o tym w jaki sposób media zarabiają swoje pieniądze.

Udo Ulfkotte: Wojna nigdy nie przychodzi sama z siebie. Zawsze stoją za nią ludzie, którzy zmierzają do tego, by ją wywołać. To nie tylko politycy, ale również dziennikarze.

Film pt. Wojna, której nie widać – John Pilger

Prezenter CNN: Bo wiesz, że wiele etatów jest zagrożonych. Z pewnością, jeśli wielu z tych wykonawców sektora obronnego przestanie sprzedawać do miejsc konfliktów inny zaawansowany sprzęt, to nastąpi znaczna redukcja etatów.

Mike Cernovich: To co robią jest całkowitym staczaniem się.

Alex Jones: Jest to coś, co stoi znacznie wyżej od kaczki dziennikarskiej. To gigantyczne, zorganizowane oszustwo.

Luke Rudkowski: News nie jest newsem, news jest propagandą. Wiadomość nie jest wiadomością, wiadomość jest propagandą.

-Nic nie uchwyciło tak tego kryzysu jak zdjęcie, od którego zaczęliśmy zeszłej nocy.
-Jego rodzina powiedziała nam, że miał na imię Alan. On, jego matka i brat utonęli próbując dotrzeć do Grecji za pomocą łódki.

Peter Duke - Zrobieni w bambuko

Peter Duke: Wszystkie zdjęcia są częścią retoryki. Wszystkie zdjęcia są trafne. Żadne z nich nie przedstawia prawdy. Spójrzmy prawdzie w oczy, nie widzimy świata w stopklatce. Nie widzimy biało-czarnego świata. Nie widzimy zamrożonego świata. Wszystkie te zdjęcia są pewnego rodzaju autoportretami. Tak naprawdę są odbiciem fotografa i edytora. Istnieje wielu dziennikarzy, którzy złoszczą się, kiedy to mówię.

-Dzisiejszego wieczora w programie przyjrzymy się potędze tego zdjęcia, które zszokowało świat, wstrząsnęło politykami i odmieniło dyskusję na temat uchodźców uciekających przed wojną.

Peter Duke: Jeśli słuchasz piosenki, musisz słuchać piosenki, musisz przynajmniej dotrzeć do melodii wpadającej w ucho, zanim uznasz, że jest to dobra piosenka. Stopklatki nie działają w ten sposób. Stopklatki następują natychmiast.

-Nie mogę na to patrzeć nie myśląc sobie jakie mam szczęście, że mieszkam w Australii, że moje dzieci mieszkają w Australii.
-Tak to wygląda.
-Tak.

Scott Adams: Najbardziej przekonującymi rzeczami są obrazy, nasz zmysł wzroku dominuje nad wszystkim innym. Zatem, to co zdecydowali się pokazać jako zdjęcie, jest przekazem, bez względu na to co mówią słowa na ekranie. Pamiętasz to co zobaczyłeś.

Peter Duke: Lubieżność lub walor szoku zdjęć może być wykorzystany do tego, by w pewien sposób manipulować zachowaniem ludzi.

-Martwe dzieci są zazwyczaj tematem tabu, szczególnie na pierwszej stronie. Jednak, następnego ranka prawie każda brytyjska gazeta złamała tę zasadę i umieściła to zdjęcie na okładce.

Stefan Molyneux: Jeśli porównasz to do zdjęć ciał w Europie, z ataków terrorystycznych, niektórych popełnionych przez tych imigrantów lub ich potomstwo, nie możesz zobaczyć tych ciał. Pokazanie tych ciał może skończyć się dla ciebie cenzurą w mediach społecznościowych.

John Oliver: Ludzie nadal posiadają lęki. Obawy jakie mogą posiadać imigranci odnośnie członków ISIS ukrywających się pośród nich, mimo, że nie było wiarygodnego opublikowanego przykładu takiej sytuacji.

-Seria ataków terrorystycznych w Paryżu pozostawiła po sobie ponad 120 ofiar śmiertelnych

John Oliver: Rozniosła się informacja o tym, że jeden z napastników mógł być uchodźcą, który dotarł do Europy przez Grecję z pomocą sfałszowanego paszportu.

Peter Duke: Wiedząc, że nie zobaczysz tych zdjęć powinno być ostrzeżeniem. To powinna być wskazówka.

Mike Cernovich: Zawsze przeczuwałem, że newsy, że jest tu wiele fake newsów. Zawsze to czułem, ale żyłem z tym i znajdowałem się całkowicie za kulisami. To co się stało, to co wprowadziło mnie w świat dziennikarstwa to, to co działo się z imigrantami w Budapeszcie, na Węgrzech. Media mówiły, że Węgrzy po prostu biją tych imigrantów, napadają na nich, że to straszne. Tak więc, zdarzyło się, że akurat byłem w Budapeszcie.

Powiedziałem, że będę na Węgrzech ze względu na mój blog. Zacząłem dostawać maile od ludzi. „Widzę, że jesteś na Węgrzech, ja tutaj mieszkam.” Miałem mieć spotkanie ze względu na mój blog. Powiedzieli: „Tak, media całkowicie kłamią na ten temat. Pokażemy ci co tak naprawdę się dzieje.” I wtedy pomyślałem: „Chwileczkę. Nie mam tu blogerów, nie ma czytelników, mam do dyspozycji ludzką sieć wywiadowczą.” I wtedy pomyślałem o czymś w stylu podziemnego kręgu. (aluzja do filmu „Podziemny Krąg” – „Fight Club”)

Powiedzieli: „Jesteśmy tymi, którzy podają ci jedzenie. Jesteśmy tymi, którzy pilnują twojego auta, jesteśmy obsługą parkingu jesteśmy baristami.” W pewien sposób miałem taką chwilę, w której pomyślałem: „Tak, nie mam czytelników, teraz mam źródła informacji”.

-Nie schrzań tego.

Tak więc, pojechałem na Węgry i zdawałem relacje na temat mistyfikacji dotyczącej uchodźców, która miała tam miejsce. Tak naprawdę, bardzo dobrze się nimi zajmowano. Gdziekolwiek byś nie spojrzał, widziałeś organizacje dobroczynne. Wszyscy z nich są tam bardzo dobrze karmieni, wiele posiłków, obszary czyszczenia, wszędzie miasteczka namiotowe, mężczyźni grający w piłkę nożną, obijający się ludzie. Coś zupełnie innego od tego, o czym donoszono.

Była tam jedna kobieta na wózku inwalidzkim. I wiecie co? Wszyscy ludzie z mediów ustawili się w kolejce, by porozmawiać z jedną kobietą na wózku inwalidzkim. Nikt nie nagrywał niczego innego, co miało tam miejsce. Będąc tam, będąc świadkiem tego co tam się dzieje i czytając The New York Times, w którym widzisz zdjęcie dziecka, osobę na wózku inwalidzkim lub coś w tym stylu, tak naprawdę było tam 10, 15 dzieci, reszta z nich to ludzie w sile wieku.

To co przydarzyło się mi, osobiście, to to, że będąc na stacji kolejowej zrobiłem zdjęcia i kiedy je opublikowałem stały się wiralem, a nigdy wcześniej nie udało mi się tego osiągnąć. Udostępniłem zdjęcia na Facebooku i miałem zasięg ponad miliona ludzi. Pomyślałem sobie: „O rany. Ok, coś z tego będzie.” Potem powiedziałem, że będę zabierał ludzi za kulisy wiadomości, skieruję kamerę na media.

Prezenterka TV (MSNBC): Mógł tak bardzo podważyć przekaz, że właściwie może kontrolować dokładnie to co myślą ludzie. A to jest nasza praca.

Mike Cernovich: Stara gwardia odeszła, nowa gwardia melduje się na posterunku.

Dziennikarstwo w sieci i tworzenie treści specjalnie dla sieci zakłóca tradycyjne modele i tworzy nowe.
-Przypisuje ci się praktycznie cyfrowe zrewolucjonizowanie tego nowego ruchu medialnego.

Tim Pool

Tim Pool: Nazywam się Tim Pool, jestem dziennikarzem i technologiem. Zdaje relacje z konfliktów i sytuacji kryzysowych na całym świecie. Byłem w Egipcie w czasie rewolucji. Byłem na Ukrainie, kiedy rozpoczęła się wojna domowa. Byłem w Wenezueli na powstaniu studentów kilka lat temu. Pośród wielu innych historii. Myślę, że nowe media znajdują szybsze, lepsze i bardziej skuteczne sposoby na to, by relacjonować historię niż stare media kiedykolwiek mogły. Kiedy idę w teren, by zdawać relację, mam ze sobą kamerę GoPro, która jest mniej więcej tej wielkości i mój telefon.

Mogę przypiąć telefon do mojej klatki piersiowej, który ma opcję prowadzenia transmisji na żywo w wysokiej rozdzielczości, mogę wchodzić w interakcję z moimi widzami, a potem zaglądam na moją stronę i widzę wielką ciężarówkę z antenami, która kosztowała dziesięć razy, sto razy więcej niż mój abonament komórkowy.

-TV-31 w najnowszej edycji.

Tim Pool: Nagrywam dwie rzeczy naraz. Zdaję relację, nagrywam, wchodzę w interakcję z moimi widzami. Nagrywam również osobny odcinek. Ta praca to 4 osoby w jednej. A oni nadal nie mogą osiągnąć prędkości i treści jakie mogę osiągnąć ja.

Mike Cernovich: Przyjąłem to nastawienie udania się za kulisy, by śledzić wydarzenia. Nie przepadam za zgromadzeniami, które uważam za dość nudne. Ale to, co działo się na zewnątrz, było rzeźnią.

Ludzie brali kije, by uderzać w znaki, znienacka zadawali ludziom ciosy, wrzeszczeli na ludzi. To istny chaos, a ja po prostu nadaję na żywo. Nie wiedziałem co się dzieje, ale po prostu nadawałem na żywo z całego zajścia. Padł mi telefon. Bo w tamtym czasie nie wiedziałem, że muszę mieć ze sobą zapasowe baterie. Jestem żółtodziobem w tej branży.

Tak więc biegnę, by naładować baterię na 3, 4, 5%, wracam, transmituję na żywo, szybo biegnę z powrotem, transmituję na żywo i to było świetne. To był znaczny skok adrenaliny.

Tim Pool: Największa różnica między niezależnym dziennikarzem a reporterem z głównego ścieku, po pierwsze leży w podejściu przedsiębiorczym. Udanie się w centrum wydarzeń samemu jest ogromnym ryzykiem. Od razu pojawia się inne spojrzenie na świat. Wielu tradycyjnych dziennikarzy chodzi do szkoły i szuka pracy. Wielu niezależnych dziennikarzy wie co chce robić i często latają samotnie do niebezpiecznych części świata, ponieważ chcą zdobyć historię.

Mike Cernovich: Tak, ale po to żyjemy, wiesz, żyjemy po to by mówić prawdę. Nikt inny tego nie zrobi. My musimy to zrobić.

Oto kolejny świetny przykład fałszywych wiadomości. Gdybyś obejrzał wiadomości dotyczące RNC [Republikański Komitet Narodowy] powiedziano by ci, że to totalny chaos.

Podział. Wszędzie są protesty. Protesty wszędzie na RNC. Idziesz na ten protest, a tam jest dwudziestu ludzi. Nie żartuję. 20 osób i 100 przedstawicieli mediów robiących zdjęcia i ustawiających ich.

„Róbcie takie ujęcia, żeby nie było można powiedzieć ilu ludzi tak naprawdę tam było.”

-Jestem bardzo rozczarowany tymi protestami.

Mike Cernovich: Tak, wiem, będę musiał się udać na DNC [Narodowa Konwencja Demokratów].

Jadę tam i byłem na prawdziwym marszu protestujących. Jeśli włączycie wiadomości to tego nie zobaczycie. Jestem pierwszy dzień na DNC, nadaję przez Periscope, nagrania na żywo. Jest tam przynajmniej 5 tysięcy ludzi kiedy wchodzę na parking przed DNC.

W porządku, obrót o 360 stopni. Tak, są wszędzie, wszędzie.

Wiecie ilu dziennikarzy mainstreamowych tam zobaczyłem? Zero.

Nie ma tu nawet jednego dziennikarza, oprócz mnie.

Wszyscy są na Twitterze. Gadają na temat przyszłości Partii Demokratycznej i przyszłości wyborów. Są niebywale leniwi.

Gavin McInnes

Gavin McInnes: Bycie osobą o poglądach prawicowych w Nowym Jorku – topię się w opozycji. Uczysz się czerpać radość z konfliktu, uczysz się czerpać przyjemność z kłócenia się. Myślę, że robi to z ciebie bardziej kompletną osobę. I zastanawiasz się dlaczego media stały się mentalnie otyłe. Ci ludzie nie ruszają się od swoich biurek. I to jest prawda zarówno jeśli chodzi o prawicowców jak i lewicowców.

Będą tam siedzieć, będą googlować, będą rozmawiać na temat ostrego sprzeciwu. A ty pójdziesz i sprawdzisz dowody na ten ostry sprzeciw i zdasz sobie sprawę, że to są tylko tweety. Nie ma już żadnych wielkich afer od reportera rozmawiającego z ludźmi na ulicy, bo teraz po prostu używa tylko wyszukiwarki Google. Te dzieciaki teraz zwracają się do samych siebie w poszukiwaniu informacji. Są swoimi własnymi, prywatnymi dziennikarzami. I to właśnie jest tak ekscytujące w tych czasach, że ktoś taki jak James O’Keefe może się pojawić z ukrytą kamerą i całkowicie wysadzić w powietrze The New York Times, sfałszowane głosowanie, wszystkie te rzeczy, udając się tam i robiąc to samodzielnie.

James O’Keefe: Zatem największą krytyką skierowaną w moją stronę jest to, że nie jestem dziennikarzem. To właśnie powiedzą: „James O’Keefe nie jest dziennikarzem”. Jakkolwiek chcą nas nazywać to nie ma to znaczenia. To co się liczy, to rzecz/treść jaką tworzysz.

-Chcę udzielić komentarz najszybciej jak się da.
-Ok. Wysyłam.
-„James O’Keefe(…)”
[Niesłyszalne]
-Tak. Dziękuję.

To jest chwila, w której mówisz: „O cholera!”

James O’Keefe: Dziennikarstwo to nie tylko tożsamość, to zajęcie. To jest to co robisz. A oceniasz ludzi na podstawie tego co tworzą. W zasadzie każdy jest dziennikarzem.

Mike Cernovich: Tu macie rzeczywisty pogląd na to jak wygląda aktywizm. I nie ma tu mediów. Udajesz się na DNC. Widzisz ten ogromny protest, prawdziwy protest, nie żadne brednie o RNC, które media rozreklamowały. Prawdziwi protestujący i ich demokraci. I są powstrzymywani przed wejściem przez tę wielką klatkę.

-To tak jakbyśmy to my byli przestępcami, a nie ona.

Mike Cernovich: Mówią o tym jak bardzo nienawidzą Hilary. Nie będą na nią głosować. Nie zrobią niczego dla Hillary Clinton, ponieważ uważali, że chodziło głównie o oglądalność, a okazało się, że nie ma tam żadnych mainstreamowych dziennikarzy, którzy by to relacjonowali.

-Co myślisz na temat WikiLeaks?
-Tak, to kropla przepełniająca czarę goryczy. To dowód na to czego wszyscy się spodziewaliśmy, na to co robili.

-WikiLeaks opublikowało tysiące maili pochodzących z DNC, które najwyraźniej ukazują faworyzowanie Hillary Clinton.

-CNN nie może zweryfikować autentyczności tych maili, ale sugerują one, że (…)
-Bernie Sanders mógł mieć rację. Główny system był nastawiony przeciwko niemu.

Mike Cernovich: WikiLeaks zaoferowała okno do świata, którego większość ludzi nigdy by nie miała. I to jest prawdziwy powód, dlaczego media kłamały na temat WikiLeaks. Chris Cuomo powiedział na antenie CNN:

„Posiadanie tych skradzionych dokumentów jest nielegalne. To coś innego niż media. Zatem wszystko czego dowiadujecie się na ten temat, dowiadujecie się od nas.” – Chris Cuomo,CNN

To coś innego niż media. To coś innego niż media.”

Mike Cernovich: WikiLeaks ukazały tą rozszerzoną zmowę. Z tego co mi się wydaje, było tam wymienionych 52 reporterów, którzy mieli różne nagrania autorskie. Bardzo domowe kolacje razem z Johnem Podestą, więc wszyscy z nich są dobrymi przyjaciółmi.

Glenn Thrush, który pracował dla Politico, a teraz dla New York Timesa, wysłał maila do Johna Podesty i powiedział: „Jestem taką dziennikarską prostytutką, że wyślę ci część artykułu, w którym odnoszę się do Ciebie, zanim zostanie opublikowany.” To czym się zajmują polega na dawaniu drugiej stronie forów. „Hej, jutro wypuszczamy na ciebie materiał obsmarowujący, ale masz całą noc na przygotowanie się na niego”. To niesamowicie cenne.

Musiał zostać za to ukarany. Nie jest korespondentem Białego Domu dla gazety The New York Times.

-Glenn Thrush od tamtej pory został zdegradowany ze względu na zarzuty molestowania seksualnego. Nadal pracuje dla The New York Times.

Mike Cernovich: Maggie Haberman, która jak mi się wydaje również pracowała dla Politico – odnoszono się do niej jako do życzliwej reporterki, którą sztab Clinton miał wykorzystać do opowiadania ich historii. Maggie Haberman pracuje obecnie w The New York Times.

Hilary Clinton: Będę się pięła na szczyt, będę się pięła ku górze najwyżej i najbardziej zawzięcie jak potrafię.

Mike Cernovich: Donna Brazile była współpracownikiem CNN i uzyskała kilka pytań, przed debatą, które były oparte na rywalizacji pomiędzy Hillary Clinton i Berniem Sandersem i dała te pytania Hillary Clinton. Potwierdziła to, że debata była pierwotnie ustawiona przeciwko Berniemu. I był ustawiona na rzecz Hillary.  Ujawniła, że było to oparte na umowie o zbieraniu funduszy pomiędzy sztabem Hillary Clinton a DNC. Każda wiadomość wychodząca z DNC musi być przejrzysta, co do tego co nazwała Brooklynem, czyli biura Hillary Clinton. Każdy komunikat prasowy musi zostać wcześniej zatwierdzony. To niezły atut.

Też chciałbym, żeby każdy artykuł na mój temat musiał być wcześniej przeze mnie zatwierdzony. To byłoby niesamowite. WikiLeaks potwierdziło to, co ludzie już wiedzieli, ale czego nie mogli potwierdzić, czyli, że media i Demokraci są tym samym. Nie istnieje między nimi żadna różnica, wszyscy są zakolegowani. Cokolwiek przeczytasz w mediach głównego nurtu będzie wersją zaprezentowaną [i zatwierdzoną] przez Demokratów.

Scott Adams: Jedną z rzeczy, o których nie musisz już nikogo przekonywać jest to, że media są stronnicze. Myślę, że kiedyś był dzień, może kiedy byłem dzieckiem, gdy ludzie powiedzieli: Cóż, media przynajmniej próbują nie być stronnicze. Przynajmniej próbują.” Lecz teraz nikt w to nie wierzy. To w co wierzą, co jest dziwniejsze i być może gorsze, to to, że tylko druga strona jest stronnicza. To trudny orzech do zgryzienia.

Lauren Southern

Lauren Southern: Wiecie, wielu spojrzałoby na mnie i powiedziało: „Lauren, oczywiście jesteś stronnicza.” Tak, każdy jest stronniczy. Ja po prostu jestem szczera w tej kwestii. Powiem wam, że owszem, pochodzę ze środowiska prawicowych poglądów. Takie są moje wewnętrzne odczucia.Mam poglądy prawicowe, więc wam to wyjaśnię i powiem, żebyście poszli i poczytali też inne gazety.

Tim Pool: Nie ma znaczenia czy jesteś po jednej politycznej stronie czy po drugiej, znaczenie ma to czy powiesz prawdę o tym co się wydarzyło. Tak więc, w przypadku wielu z tych dziennikarzy jest tak, że są bardziej zainteresowani wygrywaniem, są bardziej zainteresowani politycznym planem działania, są bardziej zainteresowani wpasowaniem się niż byciem uczciwymi.

James O’Keefe: Jako dyrektor zarządzający w The New York Times zebrałbym w pokoju wszystkich moich dziennikarzy i powiedziałbym: „Oto moja propozycja. Jeżeli macie opinię, która zostanie umieszczona w waszym artykule, wtedy oświadczcie to opinii publicznej, że jest to wasza opinia.”

Lauren Southern: Problem z mediami mainstreamowymi polega na tym, że powiedzą wam: „Jestem bezstronny. Przychodzę ze stanowiskiem, które jest całkowicie obiektywne.”

-Prezydent Obama jest najszlachetniejszym człowiekiem, który kiedykolwiek mieszkał w Białym Domu.
-Człowiek ćwierkający/zachwalający kandydata nie mógłby zniszczyć nas szybciej niż Barrack Obama.
-Posiadanie wykradzionych dokumentów jest nielegalne.
-Najbardziej zaufana marka w branży informacyjnej.

Lauren Southern: To niedorzeczne. Masz media, które dosłownie są w zmowie, a w czasie debat ujawniają pytania i nadal udają, że są obiektywnymi mediami. Każdy ma uprzedzenia. Tylko niektórzy ludzie będą na ten temat szczerzy, a niektórzy ludzie nie będą. Nowe media, niezależne media, są szczere na ten temat.

Mike Cernovich: Dowiedziałem się na DNC, że nie chodzi tylko o to, że media są fałszywe i o tym, że tworzą fałszywe informacje z wydarzeń w czasie rzeczywistym, ale zobaczyłem w jaki sposób Demokraci i media tuszują całą sprawę dotyczącą Berniego Sandersona. Powiedziałem wtedy: „Nie ma takiej siły dzięki której Hillary Clinton wygra.” Ludzie oczywiście wyzywają mnie: „Jesteś zwyczajnym idiotą.”, „Jesteś twórcą teorii spiskowych.”, „Nie masz o niczym pojęcia.”, „Nie jesteś ekspertem.” A ja na to: „Cóż, mówicie tak dlatego, że oglądacie wiadomości.”

-Czy naprawdę mógłby wygrać?
-Nie ma mowy!
-Który kandydat Republikanów ma największe szanse na wygranie głównych wyborów?
-Z zadeklarowanych, na tę chwilę, Donald Trump. [Śmiech]
-Krążą słuchy, że Hillary ma 75% lub 80% poparcia w różnych (…)
-89% poparcia dla Hillary Clinton.
-Hillary Clinton ma 100% szans na wygraną.
-Wyścig do stołka prezydenta jest na finiszu.
-Wyścig na szczeblu wyborów prezydenckich jest praktycznie zakończony.
-Oklahoma, Tennessee, Mississippi, Południowa Karolina.
-Dość dramatyczna zmiana w prognozach.
-W tej chwili znajdujemy się w naprawdę dziwnej sytuacji.
-Na projektorze widzę, że Donald Trump wygra w wyborach lokalnych w stanie Floryda.
-Ohio poprze Donalda Trumpa.
-Donald Trump podbił stan Pennsylvania.
-To jest wyścig.
-Donald Trump wygrywa wybory prezydenckie.
-Dzisiejszego wieczora Ameryka płacze.
-Wszyscy płaczą.
-Jak wyjaśnimy to, że to jest możliwe?
-Jak do tego doszło?
-Po wyborach pojawiły się pytania dotyczące roli fałszywych doniesień rozpowszechnianych w sieci w ostatecznych wynikach.-
-Ostatnio mówi się dużo na temat (…)
-Fake newsów.
-Fake newsy.
-Fake newsy. Fałszywe wiadomości.
-Fałszywe strony i hiper stronnicze blogi.
-Są dalej rozpowszechniane na platformach mediów społecznościowych.
-Pojawiają się na w mediach społecznościowych i ludzie zaczynają w nie wierzyć.
-Prawdziwy świat, implikacje polityczne.
-Skutki w prawdziwym świecie.
-Zagrożenie dla demokracji.

Tak wygląda sterowanie umysłami… w imię demokracji

-Dziennikarze wyolbrzymiają historie opowiedziane za pośrednictwem fake newsów, by demonizować ludzi, z którymi się nie zgadzasz.

Scott Pelley (60 Minutes): W tych ostatnich wyborach, naród był atakowany przez oszustów podających się za reporterów. Michael Cernovich, prawnik z Południowej Kalifornii stał się magnesem dla czytelników mających apetyt na historie, które nie mają nic wspólnego z faktami.

Mike Cernovich: Tak, dziennikarze z programu „60 Minutes” chcieli przeprowadzić ze mną wywiad, ponieważ tworzyli duży odcinek poświęcony tematowi fake newsów. Chcieli zrobić ze mnie fake newsa. To było całkowicie ukartowane.

Scott Pelley: Strona internetowa Cernovicha jest po prostu jedną z setek publikujących absurdy zarówno prawicowe jak i lewicowe.

Mike Cernovich: Inteligentni ludzie, którzy znają mój dorobek rozumieją to co robię i dlaczego to robię w całej istocie.

Ryan Holiday

Ryan Holiday: Pierwszą rzeczą jaką powiedziałby Machiavelli księciowi to, to żeby napisał książkę demaskującą księcia. Wydaje mi się, że interesującym jest posiadanie kogoś takiego jak Mike, który robi film dokumentalny o fake newsach, dlatego, że wszystko to jest robione celu, który został ukierunkowany na niego i ludzi takich jak on.

Scott Pelley:  Te historie z wiadomości są fałszywe.
Mike Cernovich: Zdecydowanie nie są fałszywe.
Scott Pelley: To kłamstwa.
Mike Cernovich: To żadne kłamstwo.
Ryan Holiday: Jednym z powodów, dlaczego ktoś taki jak Mike, według mnie, tak bardzo drażni dziennikarzy jest to, że w pewnym sensie jest ich karnawałowym lustrem.
Scott Pelley:Lekarze potwierdzają, że Hillary Cilnton cierpi na chorobę Parkinsona.” Nie uważa Pan, że jest to informacja wprowadzająca w błąd?
Mike Cernovich: Nie.

Ryan Holiday: Prezentuje im to co sami robią i sprowadza to do poziomu absurdu i ukazuje w niemal obraźliwy sposób.

Mike Cernovich: Hillary jest zombie. Co o tym myślicie? Uważacie, że powinienem stworzyć taki hashtag? Co myślicie o hashtagu #ZombieHillary?

Jestem lustrem w gabinecie śmiechu, w którym według was znajdują się potwory, ale tak naprawdę wszystko co robimy to zmiana ujęcia słownego określonych rzeczy, które tak naprawdę powiedzielibyście.

Mike Cernovich: Hillary. Wszystko co wiem to to, że jest chora.

-On jest poważnie chorym człowiekiem. Naprawdę jest bardzo chory.

Mike Cernovich: Dlatego potrzebujemy dokumentacji medycznej Hillary.

-Ostatnio przeszedł kolonoskopię lub inne badania w kierunku wykrycia raka.

Mike Cernovich: Zdrowie Johna McCane’a było dużym problemem. Wszystkie media zastanawiały się nad tym czy John McCane jest zdrowy. Wszyscy rozmawiają na temat zdrowia Donalda Trumpa.

-Czy ten prezydent jest poczytalny?
-Czy to zaburzenia osobowości czy osobowość borderline [pograniczne zaburzenie osobowości]?
-Nie ma kontroli nad samym sobą.

Mike Cernovich: Niektórzy ludzie mówią, że ma problemy natury psychicznej.

-New Republics powiedziała, że Donald Trump ma kiłę.
-„Niebezpieczny przypadek Donalda Trumpa”, 27 psychiatrów i ekspertów ds. zdrowia psychicznego ocenia stan psychiczny prezydenta.

Mike Cernovich: Jesteście bandą psychologów i chcecie napisać książkę o pacjencie, którego nigdy nie widzieliście na oczy, media was zareklamują, to będzie bestseller.

-Książka ta zawiera i uzasadnia niektóre z ogólnych doniesień mediów, spekulacji na temat zdolności Donalda Trumpa do podejmowania własnych decyzji.

Mike Cernovich: Jeżeli chodzi o zdrowie Hillary, to mam lekarza, który nigdy jej nie widział i ciągle przypominali mi o tym, że nigdy jej nie leczył.

Scott Pelley: Ta historia wyszła od anestezjologa, który nigdy nie spotkał Clinton.

– Jaka jest Pańska opinia na temat lekarzy i klinicystów z całego kraju, którzy powiedzieliby, że u tego prezydenta dostrzegają objawy tego, tamtego?
-Obowiązek ostrzeżenia, sposoby na zrozumienie, które normalnie zostałby zastosowane, czyli, że nie zaoferuję publicznej diagnozy na temat osoby, której nigdy nie spotkałem.

Mike Cernovich: W przypadku Demokratów od teraz istnieje nowy, wyższy standard dowodowy, któremu nie możemy ufać. Mówię o spekulacjach i plotkach.

-Według prawa spiskowego, Hilary Clinton ukrywa tajemniczą chorobę.
-Prezydent Stanów Zjednoczonych autentycznie wydaje się tracić panowanie nad rzeczywistością.

Mike Cernovich: To byłby aspekt gabinetu śmiechu. Ogarnijcie się! Zrobili to McCane’owi, zrobili to Trumpowi. Zrobiliśmy to Hillary. Muszą to przeżyć.

Ryan Holiday: To dokładnie ten sam podręcznik, który przerabiają ci inni dziennikarze. Tego rodzaju naśladownictwo jest naprawdę denerwujące.

Mike Cernovich: Co nawiązuje do teorii Scotta Adamsa i filmów. Jeśli jesteś Scottem Pelley’em, oglądasz film, w którym każdy, kto twierdzi, że Hillary Clinton ma Parkinsona jest zdecydowanie twórcą teorii spiskowych. Jeśli jesteś kimkolwiek innym w Ameryce, widzisz film na którym bardzo chora osoba ma nagły kaszel, ma tzw. alergie, wiele razy upada na podłogę, a potem ma poważny napad drgawkowy na uroczystościach związanych z 11 września, to myślisz sobie: „Ujadają na Cernovicha za problemy zdrowotne Hillary?”.

Mike Cernovich: Dostała napadu drgawkowego i wymiotuje idąc w kierunku konwoju.
Scott Pelley: Cóż, miała zapalenie płuc.
Mike Cernovich:  Skąd Pan to wie? Kto Panu to powiedział?
Scott Pelley: Cóż, powiedział nam to jej sztab.
Mike Cernovich:  Dlaczego miałby Pan ufać sztabowi?
Scott Pelley:  Chodzi o to, że (…)

Mike Cernovich:  Operator nie pokazał tego ponieważ upuścił swoje okulary. Wychodził z siebie, ponieważ nie są przyzwyczajeni do tego, że ktoś się ich czepia. ta cała dynamika władzy: „Jestem przedstawicielem mediów. Nazywam się Scott Pelley i jestem gospodarzem programu ’60 Minutes’. Będziemy cię przesłuchiwać i dasz nam to czego chcemy.” Nawet się nad tym nie zastanawiam. Myślę sobie jak to będzie wyglądało kiedy edytuję ten klip i zmusi mnie to do kręcenia wiralowych filmików.

Ryan Holiday: To pomysłowe, pewnego rodzaju nękanie w Internecie może wydawać się nieszkodliwe. Może wydawać się niczym innym niż tworzenie memów niskiej kategorii, jednak te memy mają prawdziwe konsekwencje w prawdziwym świecie, dla prawdziwych ludzi. Ta koncepcja fake newsów jest w pewien sposób niewłaściwym określeniem, ponieważ fake newsy tworzą prawdziwe opinie, które tworzą prawdziwe działania. A potem żyjemy z ich prawdziwymi konsekwencjami.

Żadna forma relacji nie czyni Pizzagate czymś prawdziwym. Lecz pocisk, który przechodzi przez okno tej pizzerii jest bardzo prawdziwy. Mógł kogoś zabić.

Ben Swann: Pizzagate tak naprawdę pochodzi z WikiLeaks ze zhakowanych maili szefa kampanii Clinton, Johna Podesta. I to właśnie z nich pochodzą stwierdzenia, że John Podesta być może jest częścią kręgu zajmującego się handlem dziećmi w celach seksualnych.

Mike Cernovich: Cokolwiek media mówią na temat Pizzagate, nie patrzcie tylko na to jakie kwestie podejmują, ale spójrzcie też na to jakich nie podejmują. Sprawa Pizzagate, która w tej chwili jest nazywana teorią spiskową, właściwie miała swój początek w mailu Podesta, który jest dość dziwny i którego data jest kłopotliwa, w którym ktoś powiedział, Johnowi Podesta, że zostawił chusteczkę na kontuarze. Jest na niej mapa, coś związanego z pizzą.

Kogo obchodzi chusteczka? Wyrzuć chusteczkę. Będziesz donosił o tym, że ktoś zostawił chusteczkę. To jest strasznie dziwaczne. Kto rysuje mapę na chusteczce? A potem pojawia się informacja, że mapa jest czymś powiązanym z pizzą. To dziwaczne. To roboczy kod do czegoś. Może to kod związany z narkotykami. Tego nie wiem, ale nikt w mediach nie powiedziałby:

„Hej kolego, dlaczego miałbyś zostawić chusteczkę z mapą, która ma coś wspólnego z pizzą. Dlaczego ktoś uznałby, że jest to na tyle istotna, że ci ją wysłał?”

-Użytkownicy anonimowego forum internetowego, 4chan, znanego z niekontrolowanych dyskusji politycznych, zasugerowało bez podania jakiegokolwiek dowodu, że słowo „pizza” było kodem dla handlu dziećmi w celach seksualnych odbywającego się w restauracji. Ta teoria spiskowa została szybko rozpowszechniona na Reddit i YouTube, dając pożywkę fałszywym historiom krążącym w Internecie, które wskoczyły na Facebooka i Twittera.

Myron Gaines: Ludzie na 4chan udostępnili to i mówili: „Ludzie, spójrzcie na to! Co to do diabła jest?”  I zaczęli składać wszystko w całość. To wszystko jest dostępne jako publiczny zapis. Wszystko zostało opublikowane w publicznej domenie. Wszystko co robią to składanie wszystkiego w całość, tego czego media nawet, by nie tknęły. Media chcą żebyś wierzył w to, że nie możesz patrzeć na takie rzeczy i mówić: „Tak, to jest naprawdę dziwne. To jest naprawdę cholernie dziwne.”

Scott Adams: Niesamowitą rzeczą odnośnie Pizzagate jest to, że gdy zaczniesz przyglądać się dowodom przemawiającym za tą teorią, to okazuje się, że są naprawdę przekonujące. To znaczy trudno jest sobie wyobrazić, że wszystkie dowody nie oznaczają tego, co ta teoria spiskowa Pizzagate miała oznaczać. Lecz jest to również klasyczny efekt potwierdzenia. Owszem, z mojego punktu widzenia istnieje kolejny dowód. Tak, jest kolejny. Mimo tego, że inni ludzie mogliby na niego spojrzeć i po prostu powiedzieć: „O czym ty do diabła mówisz? Ja tego nie widzę.”

Alex Jones: „Narracja Pizzagate, przynajmniej w odniesieniu do Pana Alefantisa i Comet Ping Pong, jak później ustaliśmy, była oparta na tym, co teraz według nas było błędną narracją. Przepraszamy. Nasze komentarze można uznać za negatywne oświadczenia na temat Pana Alefantisa lub Comet Ping Pong.”

Zachęcam was do pociągnięcia nas do odpowiedzialności, ponieważ kiedy to zrobicie poprawimy się.

Mike Cernovich: Ci, którzy nazywają siebie badaczami ds. Pizzagate, którym ja nigdy nie byłem, analizują wszystko film po filmie. I jakimś sposobem ta sprawa zaczęła dotyczyć pizzeri. Strzelanina w Comet Pizza, nawiasem mówiąc jest czymś bardzo smutnym, ale strzelec nie miał żadnego związku ze mną lub z treściami, które publikuję. Media zajmujące się fake newsami twierdziły, że szerzyłem to i rozpowszechniałem. Nigdy nie mogli znaleźć informacji na temat tego, że obwiniam tę pizzerię o cokolwiek. Nie mogli znaleźć informacji na temat tego, że obwiniam właściciela tej pizzeri o cokolwiek. Lecz zawsze byłem skupiony na rzeczach, które były prawdziwe, a nie na tych dziwacznych.

– Umieściłeś Tweeta o treści: „Clinton kierowała kręgiem pedofilów. Ta informacja ciągle pojawiała się w mailach. Po prostu nie byliśmy w stanie dostrzec kodu.”

Mike Cernovich: Tak, nie zgadzam się z tym.

– Nie zgadasz się z tym?

Mike Cernovich: Zdecydowanie nie uważam, że Clinton osobiście kieruje kręgiem pedofilów.

– To dlaczego tak napisałeś?

Mike Cernovich: To było sformułowane nieprecyzyjnie. Było tam więcej (…)

– To dlaczego to napisałeś?

Mike Cernovich: Możecie cofnąć się do 2004 roku, kiedy została napisana laurka na temat Tony’ego Podesty. Zarówno Washington Post jak i Guardian napisały artykuły o tym jakim jest wspaniałym kolekcjonerem awangardowych dzieł sztuki.

Married, With Art
https://www.washingtonpost.com/archive/lifestyle/2004/09/23/married-with-art/dee9a0d0-0f0d-4505-b0ef-2f0e1bd1e0e0/

Myron Gaines: Mówią, że to tylko sztuka. To tylko sztuka nowoczesna. To sztuka, którą należy się niepokoić. To coś w stylu, jeżeli to jest sztuka, to jest popaprana.

Mike Cernovich: Zdecydowana większość Amerykanów spojrzy na to i powie: „To dziwne. Może Cernovich to wyolbrzymia. Może zrobi z tego mała sensację.” Ale sednem tej kwestii jest to, że są to bardzo dziwni ludzie. Oto mail z WikiLeaks, w którym Podesta mówi: „Nadal mam kontakt z Dennisem Hastertem.” Dennis Hastert był starym przyjacielem rodziny. Dennis Hastert poszedł do więzienia za wykroczenia związane z praniem brudnych pieniędzy związanych ze spłaceniem jego ofiar, ponieważ był pedofilem, ludzi, których prześladował kiedy byli młodzi, niepełnoletni. Dlaczego nadal przyjaźni się z Dennisem Hastertem? Jest pedofilem. Poszedł do więzienia. Media nie chciały zadać tych pytań. I w pewien sposób jest to prawdopodobnie powód tego, że Pizzagate wymknęło się spod kontroli, bo media odmówiły zadania tych pytań.

-Incydent ze strzelaniną pokazuje w jaki sposób historia zrelacjonowana w fake newsie może prowadzić do stworzenia prawdziwych, zagrażających życiu sytuacji.
-Druzgocące konsekwencje.
-Skutki w prawdziwym świecie.

Sharyl Attkisson

Sharyl Attkisson: Wydaje mi się, że jest to sytuacja, w której media wydały rozkazy. Jak się upierali, fake newsy były nieuchronnym zagrożeniem dla amerykańskiej demokracji.

-Zagrożenie dla demokracji.
-Zagrożenia dla demokracji są oczywiste.

Sharyl Attkisson: Kto wymyślił frazę „fake news” w jej nowoczesnym kontekście? Kto chciał kontrolować informacje, które otrzymywaliśmy w Internecie i wiadomościach i dlaczego?

Myron Gaines: „Fake news” to fraza, której nigdy wcześniej nie słyszałem w moim życiu i której według mnie nie słyszał żaden Amerykanin do czasu jej pojawienia się miesiąc po wyborach. Możecie skorzystać z usługi GoogleTrends lub podobnej i wpisać w wyszukiwarkę frazę „fake news”. Zobaczycie wykres, na którym przedstawiono częstotliwość użycia tej frazy w Internecie. Wykres ten [prawie] pokazuje zerową wartość dla wzmianek tej frazy online kiedykolwiek wcześniej. A potem nagle wykres szybuje w górę.

Fraza Fake News na Google Trends

Sharyl Attkisson: 13 września 2016 roku, organizacja nonprofit o nazwie First Draft ogłasza stworzenie spółki mającej na celu blokowanie złośliwych, oszukańczych i fałszywych doniesień. Gdy podążasz za pieniędzmi, często uzyskasz w ten sposób wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Wywiad: Zach Vorhies – Informator z Google – Del Bigtree
Nowa firma bioelektroniczna. Twórcami GSK i współwłaściciel Google
GSK otrzymała dane z GOOGLE o swoich klientach. W jakim celu?

Zatem chciałabym wiedzieć kto stoi za finansowaniem tej organizacji nonprofit o nazwie First Draft i tej kampanii przeciwko fake newsom. Okazuje się, że fundusze te pochodzą od firmy Google. Właściciel Google, firma Alphabet była prowadzona w tamtym czasie przez człowieka o nazwisku Eric Schmidt, który tak się składa poświęcił się kampanii wyborczej Hillary Clinton.

Film Odzyskaj Swoją Moc – „Take Back Your Power”

Zaoferował swoje usługi na pozycji stratega jej kampanii i został wymieniony na liście jako główny sponsor jej kampanii dzięki jego firmie, Alphabet. To jego firma ufundowała tę organizację non profit, First Draft, w okolicach rozpoczęcia się cyklu wyborczego.

Myron Gaines: Dlaczego to jest ważne? Dlatego, że Google jest wyszukiwarką, to firma technologiczna. Co Google robi kręcąc się wokół Hillary Clinton i Departamentu Stanu, rządu i tych ludzi mocno zaangażowanych w sprawy państwa?

Sharyl Attkisson: Czy cała kampania przeciwko fake newsom była próbą ukształtowania naszych poglądów i ograniczenia nam dostępu do określonych informacji przez oznaczenie wybranych stron internetowych i historii jako fałszywych i wskazanie ich jako kontrowersyjnych?

Myron Gaines: To na pewno zostało ukartowane, na pewno operacja psychologiczna. Od czasu kiedy notka dotycząca fake newsów została rozesłana, Facebook zaczął oznaczać określone doniesienia pochodzące z mediów alternatywnych jako fake newsy. Zatem, jeśli nie mogą zablokować Pierwszej Poprawki bezpośrednio, od razu, to sięgają po plan B, czyli zdyskredytowanie każdego oprócz nich samych i zablokowanie ich na wpół prawnie za pomocą narzędzi takich jak Facebook, co w zasadzie w tym momencie jest monopolem. W tym kraju nie ma prawdziwych rywali dla Facebooka, Twitter, czy Google’a. Gdy zostaniesz z nich wykopany lub innych podobnych platform to w zasadzie jesteś udupiony.

-Facebook i inne platformy mediów społecznościowych są krytykowane za nie podejmowanie wystarczających działań, by powstrzymać sierpniowe historie.
-W tym tygodniu, giganci social mediów, Facebook i Google powiedziały, że będą ścigać strony z kaczkami dziennikarskimi, przez ograniczanie dochodów z reklam.

Alex Jones: Prawie 100% naszych filmików zostało zdemonetyzowanych w ramach kary za to co robimy w zakresie polityki. Jednocześnie media korporacyjne demonizują nas za sprzedaż bezpośrednią produktów. Podczas gdy Google zablokował nam dostęp do reklam Google i zdemonetyzowali 95% z nas za nasze poglądy polityczne. Zatem chcą, żebym trafił do gułagu i zamknął się. „Zbankrutuj, zamilcz i przestań mówić.” Nie zrobię tego!

Gavin McInnes: Myślę, że końcowym stadium negocjacji w Ameryce są ustawy w stylu europejskim, dotyczące mowy nienawiści. Wielu ludzi w Ameryce tego nie zna. Ale w Niemczech, Szwecji, GB i Francji zwyczajni ludzie idą do więzienia za posty przeciwko imigrantom, przeciwko muzułmanom, umieszczanym na Facebooku.

Tim Pool: Szwecja powinna być [kanarkiem w kopalni] elementem wskazującym na niebezpieczeństwo dla reszty z nas.

Policja właśnie nas ostrzegła, że jeżeli nie odejdziemy w tym momencie i nie zabierzemy tej eskorty to skończy się to dla nas naprawdę źle w bardzo szybkim tempie. W ciągu kilku minut może tu być 50-ciu ludzi. Rozpoznają nas, zakładają maski, musimy iść.

Kiedy pojechałem do Sztokholmu i byłem eskortowany przez policję, to media w Szwecji twierdziły, że wcale nie byłem eskortowany do wyjścia przez policję. Cóż, nie. Miałem ze sobą kamerkę GoPro kiedy stamtąd wychodziłem, zaryzykowałem i zacząłem nagrywać policjantów jadących za mną. Ale mimo to media mainstreamowe, szwedzkie media donosiły o tych wydarzeniach z perspektywy policji, która mówiła, że się mylę i kłamię. Natychmiast zaczęli mnie atakować. Dostawałem telefony. Mój telefon nie przestawał dzwonić. Zaczęli wymieniać się między sobą moim numerem. Nie żartuję. Tak więc, poszedłem do krajowego programu telewizyjnego.

– Witam cię w Opinion live.

Tim Pool: Zaplanowali mój występ w programie zanim jeszcze pojechałem do Rinkeby. Lecz kiedy tam poszedłem poprosili mnie o to, żebym wyjaśnił co stało się w Rinkeby. Najpierw powiedzieli, że policjanci podważyli moje twierdzenie, że byłem eskortowany do wyjścia i poprosili mnie o wyjaśnienie tej kwestii, na którą to prośbę odpowiedziałem. W zasadzie tak, jak dopiero co to wyjaśniłem. I odpowiedziała po szwedzku. Zamiast powiedzieć to, co powiedziałem, powiedziała: „Mówi o Rinkeby, ale policja podważyła to co mówi i powiedzieli, że kłamie.”

Nawet nie powiedziała publiczności co powiedziałem. Powiedzieli po prostu, że jestem kłamcą.

-Od tego czasu, Tim Pool został umieszczony na liście szwedzkiego rządu wymieniającej osoby stwarzające zagrożenie.

Tim Pool: Rozmawiałem z ludźmi, którzy odwiedzili Szwecję w czasie wakacji i powiedzieli mi, że to jest Korea Północna w Europie północnej. Jedna z największych gazet, Expressen, zhakowała system wstawiania komentarzy, by odnaleźć anonimowych autorów postów.

The Swedish group that blew the lid on hateful online comments
https://www.thelocal.se/20131212/the-swedish-group-that-blew-the-lid-on-hateful-online-comments

Znaleźli ich nazwiska i adresy, pojechali do domów osób prywatnych, nagrali ich twarze i oskarżyli ich o bycie białymi supremacjonistami. Jestem pewien, że ludzie ci stracili pracę, stracili przyjaciół. Ludzie boją się wchodzić z nimi w interakcję. To nie chodzi o lęk przed nawiązywaniem z nimi kontaktu, bo nie podobają się im ich opinie, chodzi o to, że oni również zostaną umieszczeni na czarnej liście.

Myron Gaines: Będą cię ścigać, będą próbować ukręcić bicz z nienawiści i doprowadzić do tego, że zostaniesz wyrzucony z pracy, wykluczony ze swojej społeczności. Będą cię oczerniać, będą do ciebie dzwonić i nazywać cię nazistowskim supremacjonistą, będą cię nazywać teoretykiem spiskowym, będą cię nazywać rosyjskim agentem. Zrobią wszystko co w ich mocy żebyś zamilczał.

6 sierpnia, 2018 roku Apple, Spotify, YouTube i Facebook zablokowały Alexa Jonesa i Infowars za naruszenie ich polityki odnośnie mowy nienawiści.

Alex Jones: W obliczu cenzury ze strony prasy, widzieliśmy jak poparcie wzrasta. Dlatego kłamią gorzej niż kiedykolwiek, dlatego tak histeryzują, dlatego są tak źli i pełni nienawiści.

Sharyl Attkisson: Wtedy pojawił się Donald Trump. Dzika karta. Prawdopodobnie jedyny polityk, który mógłby, byłby w stanie zmienić swoją dynamikę i wywrócić kampanię do góry nogami. Za każdym razem kiedy przyjemniaczki krzyczeli fake news, Donald Trump nazywał ich samych fake newsami.

Myron Gaines: Byliśmy w stanie prawie natychmiast obrócić fake newsy przeciwko nim, oczywiście z pomocą prezydenta dr Donalda J. Trumpa. Doktor, jak go teraz nazywam. Zaczął nazywać media głównego ścieku fake newsami.

– Jako, że atakuje Pan organizacje medialne to czy może dać nam Pan szansę na…
Donald Trump: Nie ciebie, nie ciebie, waszą organizację.
– Jako, że nas Pan atakuje, panie prezydencie elekcie czy może dać nam Pan szansę…
Donald Trump:  Niech Pan przestanie być niegrzeczny!
– Atakuje nas Pan. Może nam Pan zadać pytanie?
Donald Trump:  Niech Pan przestanie (…)
– Czy może Pan nam dać zadać pytanie?
Donald Trump:  Nie, nie dam wam zadać pytania.
– Czy może Pan (…)
Donald Trump:   Nie dam wam zadać pytania. Jesteście fake newsami.
Doniesienia są fałszywe, fałszywe media, upadający The New York Times. Fake newsy. Fake newsy. Powinniście się wstydzić.
Ostatnia runda. Donald Trump (…)

Donald Trump: Coraz więcej słyszę na temat tego, co jest nazywane fake newsami. Ale powiem wam, że niektóre środki masowego przekazu, z którymi mam do czynienia są fake newsami.

Myron Gaines: Odkąd wprowadził pogląd, że doniesienia mogą być fałszywe zostało to skierowane przeciwko nam prawie natychmiast.

-Oficjalny prezydencki tweet dotyczy klipu przedstawiającego nokaut w meczu wrestlingowym z biznesmenem Trumpem w roli głównej. Doktor z logiem CNN zasłaniającym twarz jego ofiary.

Myron Gaines: Trump opublikował tweeta z memem z meczu wrestlingowego z CNN. Był absolutnie przezabawny. Był świetny. Memy są zabawne. Właściwie nie ma lepszego sposobu na to, by je określić. Memy są cholernie zabawne. Anonimowe memy z Internetu dla wielu ludzi są jedynym sposobem na to, by ujawnić prawdę. Powodem dlaczego ludzie piszą swoje satyry anonimowo jest to, że jeśli nie jesteś anonimowy to nie masz w zasadzie pieprzonych pieniędzy. Media będą cię ścigać tak jak ścigały faceta, który udostępnił mema z meczu wrestlingowe z CNN, którego Donald Trump opublikował na Twitterze.

Joe Rogan: Widziałeś tę rzecz z Trumpem, tę dotyczącą CNN?

-CNN wyśledził faceta, który opublikował filmik Trumpa z meczem wrestlingowym.

Joe Rogan: Zagrozili temu dzieciakowi postawieniem go na ławie oskarżonych.

– CNN powiedziało, że nie opublikują nazwiska tego gościa, ponieważ już przeprosił i również dlatego, że obiecał, że nie zrobi tego ponownie. Ale potem CNN powiedziało, że „mają prawo do tego, by ujawnić jego tożsamość w przypadku jakiejkolwiek zmiany.” Najwyraźniej facet publikował w przeszłości raczej wulgarne rzeczy, ale CNN, dajcie spokój, zaczynacie nas wszystkich przerażać.

Myron Gaines: Nie wydaje mi się żeby mieli wybór, oprócz pokazania się publicznie, ponieważ naprawdę jesteśmy w środku bitwy egzystencjalnej i walczymy w niej o znaczenie dla wolności słowa i znaczenia dla prawdy.

Lauren Southern: Ludzie mają dzisiaj naprawdę wykrzywioną wersję wolności słowa. Wypaczoną definicję. Myślą, że wolność słowa i mowa nienawiści są dwoma różnymi rzeczami, co jest absolutnie niezgodne z prawdą. Mowa nienawiści jest wolnością słowa. Jest zdolnością wyrażenia samego siebie bez względu na to czy ktoś uważa te słowa za pełne nienawiści czy nie.  

Milo Yiannopoulos

Milo Yiannopoulos

Milo Yiannopoulos:  Moje stanowisko jest bardzo proste. Są tylko trzy płcie. Jest mężczyzna i kobieta oraz upośledzony psychicznie.

Lauren Southern: Powinniśmy mieć możliwość mówienia najbardziej obraźliwych rzeczy pod słońcem zagwarantowaną wolnością słowa.

Milo Yiannopoulos:  Ten młody człowiek jest upośledzony psychicznie. Pierwszy człowiek Ameryki.

Juju Chang (ABC): Kiedy pewien internetowy troll, Milo Yiannopoulos mówi nam, że nie zamierza przepraszać i jest dumny, nawet po tym jak został zablokowany na Twitterze za jego niesławne szyderstwa w sieci wygłaszane na temat gwiazdy filmu „Ghost Busters,” Leslie Jones.

-W burzy na Twitterze, której brałeś udział nazwałeś ją kolesiem.

Milo Yiannopoulos:  Powiedziałem tylko, że to fajne, że w filmie jest czarny koleś. Wygląda jak facet. Mam prawo powiedzieć, że według mnie celebryta wygląda dziwnie.

Lauren Southern: Myślę, że kwestie te zmierzają coraz bardziej w stronę każdej skrajności. Milo objeżdża kraj i w każdym miejscu w jakim był, była rzucana krew menstruacyjna, na zewnątrz wrzeszczały dziewczyny, rzucały pojemnikami na śmieci o ziemię, byli ludzie, którzy próbowali uderzyć go na scenie. A następnie, liberałowie wynieśli to na poziom nowej skrajności. I to wydarzyło się w Berkley.

Dlaczego toksyczny trybalizm niszczy nasze społeczeństwo i co z tym zrobić?

Milo Yiannopoulos:  Miałem tu wystąpić tego wieczora w UC Berkley. Po prostu siedzę w pokoju hotelowym, jak ukamienowany. Setki ludzi rzucało kamieniami, rzucali Bóg wie jakimi rzeczami w stronę budynku, fajerwerkami w policję, ponieważ czują się tak bardzo zagrożeni przez koncepcję tego, że konserwatywny mówca może być przekonujący i interesujący i zabawny, że muszą po prostu go uciszyć za wszelką cenę.

Jestem zaangażowaną zwolenniczką Trumpa, wybrałam się zobaczyć zwolennika Trumpa, który jest gejem. Uważam, że Milo jest absolutnie przezabawny. Poszłam do kawiarni po drugiej stronie kampusu UC Berkley i po prostu czekałam na przyjście moich przyjaciół. Potem to było po prostu, wszyscy ci ludzie z Antify tam byli. W pewnym stopniu już flirtują z zamiarem zastosowania przemocy.

Lauren Southern: Tak więc, Antifa była grupą, która rozpoczęła swoją działalność na początku XX wieku w Niemczech, oczywiście jako grupa antyfaszystowska, ale byli brutalnym odłamem bojówkarzy Partii Komunistycznej w Niemczech. Kontynuując swoje działania, nadal mają ten sam przekaz, czyli, że są komunistami wierzącymi w zniszczenie wszystkiego co uważają za faszyzm wszystkimi dostępnymi środkami.

Klara Robles

Klara Robles: Krzyczą: „Hej faszyści!”, „Hej naziści!” Zapomniałam jakie były ich konkretne slogany, które wykrzykiwali jednym głosem, ale ironią tego jest to, że ze względu na to, że byłam tak naiwna to w pewnym sensie uważałam, że mogę nawiązać kontakt z tymi ludźmi i powiedzieć im: „Słuchajcie, też nie popieram tych rzeczy,” a oni natychmiast to zrozumieją i mi uwierzą. Ale wiecie jak to jest, symbole są czasem potężniejsze od słów. Czasami założysz coś nieodpowiedniego i to po prostu nie przejdzie.

Podeszłam do tych, którzy załatwiali to w pokojowy sposób, ale myślę, że jest to bardzo rzadkie podejście, zatem dziękuję.

– Jest Pani tym zaskoczona? Proszę Pani?

Klara Robles: Dwie minuty później, czysta agresja, bicie kijami od flag, mój przyjaciel wylądował przez nich w szpitalu, i to tak naprawdę nie zostało pokazane nigdzie.

Mike Cernovich: Szaleństwo.

Klara Robles: Nigdy nie doniesiono o w mediach.

– Czekałem na tę dyskusję, ponieważ pojawił się duży problem związany z wolnością słowa na kampusie i usłyszano konserwatywne głosy wypowiadające się na ten temat. Panie Riseman, pierwsze pytanie do Pana brzmi: czy przemoc jaką zobaczyliśmy, przemoc jaką zobaczyliśmy na kampusie Berkley, zeszłej nocy mieliśmy stamtąd transmisję na żywo, czy koniec końców została ona oddana w ręce prawicowców lub białych supremacjonistów, kogoś jak Milo Yiannopoulos?

Klara Robles: Tak jak powiedział kobiecie z wiadomości, która tam stała, to była ich narracja, byli jej częścią, to ich narracja wywołała przemoc ze strony lewicowców. To nie tak, że zdejmuje to osobistą odpowiedzialność z tych konkretnych ludzi, którzy zastosowali przemoc. Lecz udawali, że są obiektywni. I oto chodzi. Wkładają ci te poglądy do głowy i mówią rzeczy takie jak: „Cóż, niektórzy nazywają tych ludzi białymi nacjonalistami”. Zadawali pytania jakimkolwiek osobom, które tam były? Ponieważ byłoby to faktycznie prawdziwym dziennikarstwem.

Milo Yiannopoulos: Prawdziwym problemem są te wyzwiska, ponieważ mimo, że jestem wdzięczny, że jestem w tym programie i lubię uwagę, to prawdziwi ludzie, których odzew chcę usłyszeć są ludźmi kierującymi CNN, którzy usprawiedliwiają nazywanie zwykłych konserwatystów białymi supremacjonistami, antysemitami, rasistami, seksistami, itd. To jest nieunikniony, oczywisty skutek tego co robią.

Tim Pool: Rzeczy, które zostały powiedziane na temat Donalda Trumpa doprowadziły do skrajnych aktów przemocy.

-W Ameryce Donalda Trumpa, każdy spekuluje na temat tego, kogo powinniśmy się najbardziej obawiać, osób czarnoskórych, latynosów?
-Codziennie zastanawiamy się nad tym co oznacza posiadanie prezydenta splamionego rasizmem.
-Walczymy z Trumpem! Walczymy z Trumpem! Tak!
-Będę szczera, uważamy, że w Białym Domu może mieszkać nazista.
-Jest fanatykiem religijnym, jest rasistą, jest mizoginem!
-Prymitywny i zapewne rasistowski komentarz prezydenta (…)
-Prezydent ma poglądy rasistowskie.
-Jestem Brytyjczykiem, ale mnie zaatakował!
-Myśleli, że coś kombinuję, ale tak nie było!
-Dziesiątki milionów ludzi głosowało na niego po tym jak odkrywał swoje karty przez lata.
-Sugerujesz, że są rasistami lub (…)
-Oczywiście. Tak!
-To rasizm w czystej postaci. Prezydent cynicznie wykorzystuje ten rasizm by wpływać na jego przestrzeń.

Tim Pool: Jeżeli każdy jest białym supremacjonistą, to co to w ogóle jeszcze oznacza? Oskarżysz o to każdego, kto nie zgadza się z tym poglądem? Istnieją ludzie, którzy mówią mi, że jestem zwolennikiem nazistów, ze względu na to, że przyjaźnię się ze stronnikami Trumpa. Lub, że jestem rasistą, a w rzeczywistości jestem mieszanką rasową. To tak jakby niuanse zostały wyrzucone przez okno i nic z tego już nie ma znaczenia.

Gavin McInnes: Powiedzmy, że pracujesz w domu wariatów i pojawia się ten gość, który krzyczy: „Nadchodzą Czerwoni Khmerzy! Nadchodzą Czerwoni Khmerzy! Pol Pot jest na górze, Czerwoni Khmerzy na nią napadną! Powstrzymajcie komunistów w Kambodży!” A ty na to: „W porządku panie Miguelu Accaria jest ok.” Prowadzisz go do jego pokoju i mówisz: „Znowu narzekał Czerwonych Khmerów”. Tak samo zachowują się media w stosunku do nazistów. Widzą nazistów w swojej zupie. Są wszędzie.

Mike Cernovich: Teraz mamy do czynienia z paniką przed nazistami. Nawet jeśli jesteś dziewczyną i cię uderzą. Tak naprawdę, nie ma to żadnego znaczenia. To właśnie robią media. Były przypadki oficjalnych aktów przemocy zorganizowanych przez Antife wymierzonych w ludzi, z którymi się nie zgadzają, szczególnie zwolenników Trumpa. Były przypadki aktów przemocy ze strony stronników Trumpa. Lecz media tuszowały akty przemocy ze strony Antify. Zdawałem kilka razy relację z Białego Domu i w czasie jednej z takich wizyt, po tym jak zakończyła się konferencja prasowa, spojrzałem na zgromadzonych dziennikarzy i powiedziałem:

„Dlaczego nikt z osób tu zgromadzonych nie podejmie tematu przemocy względem zwolenników Trumpa? I dlaczego nie żądacie od liderów Demokratów, aby wypierali się aktów przemocy ze strony Antify, tak samo jak żądaliście tego, by Trump wyparł się przemocy ze strony jego zwolenników?”

Śmiali się ze mnie. Myśleli, że się tym przejmę, ale ich śmiech właściwie dowiódł tego czego chciałem dowieść. Chciałem, żeby się ze mnie śmiali. Dlatego, że mogę pokazać ludziom, że o to właśnie chodzi w mediach, śmieją się z przemocy stosowanej wobec ludzi, jeśli cię nie lubią.

Tim Pool: Również nie jest zaskoczeniem to, że prawica, w pewnym sensie wzięła odwet, wróciła, organizowała więcej wydarzeń, by odeprzeć te akty przemocy ze strony Antify. Widzieliśmy ja powstaje podły, facet z kijem. Istnieje nagranie z nim, na którym widać jak rozłupuje kij na głowie członka Antify. W tamtym momencie myślę sobie: „Antifa podwoi wysiłki, i odwali im całkowicie.” I wtedy zobaczyliśmy jak Antifa wrzuciła materiały wybuchowe w tłum ludzi. [Krzyk]

-Ktoś z Antify właśnie wrzucił materiały wybuchowe w tłum ludzi.

Tim Pool: Słyszeliśmy, że jakiś facet został dźgnięty w klatkę piersiową. Napastnik o wyglądzie motocyklisty, Eric Clanton, uderzył siedem osób łańcuchem z motocykla w głowę. Jeśli zostałbym o to zapytany, to powiedziałbym, że była to próba usiłowania zabójstwa. Sądzę, że jest to wyjątkowo przewidywalne. I to właśnie jest straszne. I wygląda na to, że sytuacje te będą się nasilać, ponieważ nikt nie da za wygraną.

-To dopiero początek. Dopiero początek. Pojedziemy do każdej liberalnej ostoi w każdym mieście, do pieprzonego Portland, Detroit. Wszyscy popierdoleńcy i pieprzony Bostonie trzymajcie się na baczności! Idziemy po was!

Lauren Southern: Jako, że obszar przeznaczony na rozsądną dyskusję coraz bardziej zanika, uważam, że więcej ludzi zostanie zradykalizowanych w kierunku obu tych skrajności i według mnie przemoc jest możliwym do przyjęcia sposobem wyrażenia ich obrzydzenia dla opinii innych ludzi.

Jordan Peterson

Jordan Peterson: Wyobraźcie sobie, że wasze systemy przekonań są w zasadzie mapami świata, których używaliście do tego aby się ukierunkować. Wiadomości dostarczają ci informacji. Jeżeli są to prawdziwe wiadomości to uaktualniają twoją mapę. Prowadzą cię do lepszej harmonii. Między tobą a światem powinna istnieć harmonia jeżeli jesteś właściwie poinformowany.

-Niemal nieograniczona władza dla faszystowskiego pozera.

Jordan Peterson: Aroganccy ludzie, urażeni ludzie, wierzą w to, że oszustwo działa. A tak naprawdę nie o to w tym chodzi. Kiedy działasz w oparciu o fałsz wówczas dochodzi do czegoś okropnego. Z zasady jest to definicja fałszu. Kłamstwa mają swoje konsekwencje. To właśnie czyni je fałszywymi. Możesz w to nie wierzyć, że nic się nie dzieje. Może ci to nawet ujść na sucho przez jakiś czas. Lecz nie uciekniesz od tego na długo.

[Dźwięk strzałów z broni]
-Najnowsze doniesienia w sprawie postrzelenia kongresmena republikańskiego i innych osób w czasie treningu baseballowego poza granicami Waszyngtonu.
-Kongresmen Steve Scalise został postrzelony.
-Najwyraźniej, celowo obrał za cel przedstawicieli Partii Republikańskiej.

Mike Cernovich: Doszło do strzelaniny, na kongresowym treningu baseballa, której sprawcą był zwolennik Berniego Sandersa i Antify, a która teraz jest nazywana strzelaniną Scalise.

-Przeklinał prezydenta Trumpa i opatrzył go etykietką zdrajcy oraz nawoływał do jego zniszczenia w kilku postach na Facebooku.

Mike Cernovich: W mediach mainstreamowych zachowywali się tak jakby rzeczywiście ich to interesowało. Och, naprawdę się tym przejmują.

-Strzelec zmarł z powodu odniesionych ran po tym jak strzelił do niego policjant. To informacja jaką uzyskaliśmy od samego prezydenta Trumpa, który miał do przekazania ponure i refleksyjne przesłanie dla narodu.

Mike Cernovich: Nie, ludzie wiedzą. Widzieli ich jak się śmieją kiedy zapytali ich o przemoc. Są świadomi tego, że media chcą kolejnych strzelanin.

-Oczywiście wszyscy życzą wszystkiego dobrego kongresmenowi i mają nadzieję, że z tego wyjdzie.
-Oczywiście. Oczywiście.
-Jednak Steve Scalise ma za sobą historię, którą w pewnym sensie wszyscy byliśmy zmuszeni ignorować. W wyścigu, doszedł do władzy po kontrowersjach związanych z udziałem w imprezie białych nacjonalistów.

Mike Cernovich: Chcą, żeby ludzie zostali postrzeleni, ponieważ to działa jako propaganda dla Antify, która jest krajową grupą terrorystyczną, która jest przedmiotem śledztwa FBI, i wyśmiewają przemoc wobec ludzi, z którymi nie zgadzają się na stopie politycznej.

-The New York Times przeprowadził wywiad z bratem podejrzanego, który mówi, że 66-latek był wkurzony wygraną prezydenta Trumpa w wyborach. W ciągu kilku ostatnich tygodni udali się do Waszyngtonu aby protestować.

Jordan Peterson: Nasze systemy aksjomatyczne ukierunkowują nas w świecie i kontrolują nasze emocje.

-Donald J. Trump jest teraz prezydentem Stanów Zjednoczonych.

-Nie!!!

Jordan Peterson: Zatem kiedy dochodzi do czegoś niemożliwego pod względem aksjomatycznym, ludzie będą walczyć o znalezienie powodów, które nie wymagają przeorganizowania ich światopoglądu. I to nie jest nic dziwnego, ponieważ unikają, w kategoriach archetypicznych, unikają mimowolnego staczania się do świata podziemnego/umarłych, a nawet do piekła. Jest to również powód dlaczego biali ludzie tak zawzięcie walczą o to, by chronić nie tylko ich systemy przekonań, ale też ich systemy społeczne. Często oznacza to oskarżanie kogoś innego.

-Trump jest nazistą! Trump jest nazistą!

Jordan Peterson: Ponieważ wtedy nie będą musieli zmieniać siebie.

-Trump jest rasistą! Trump jest rasistą!

Jordan Peterson: Zmiana [aktualizacja] światopoglądu jest ważną rewolucją. I możesz się z niej nie podnieść. Może cię zabić lub być może będziesz cierpiał na przewlekłą depresję. Zatem kiedy kopiesz w głąb siebie i musisz zmienić strukturę tych pewników, nie tylko musisz zetknąć się z nieznanym jako takim, co jest naprawdę czymś poważnym, ale być może będziesz musiał również odkryć swoją własną nieżyczliwość/złowrogość. Cóż, nic dziwnego, że ludzie się od tego odwracają. To żadne zaskoczenie. Każdy taki jest. Dlatego, ogólnie rzecz ujmując, nie jestem fanem ideologii, ponieważ umieszczają maskę cnoty na mrocznym zestawie motywacji. A potem możesz tolerować patrzenie na swoje odbicie w lustrze. Istnieje mnóstwo motywacji do fałszowania, ale to zły pomysł. Wypełniasz swoje marzenia fałszerstwami, a świat w ciebie uderza.

-Zaczynamy od wiadomości z ostatniej chwili z Charlottesville, w stanie Wirginia, gdzie dwie osoby zostały ranne w zwadzie z protestującymi, którzy byli w trakcie realizacji planu usunięcia pomnika Konfederatów. Popatrzcie na to.

Anthony Scaramucci: Moja opinia na temat bijatyk związanych z wyborami, do których obecnie dochodzi i ukazania konfliktu społecznego, neonazistów itp., jest taka, że jest to kolejny przykład modelu biznesowego stworzonego przez media mainstreamowe, kablowe sieci informacyjne i media w celu dokonania próby stworzenia anturażu niezadowolenia.

-To co stało się podczas weekendu w Charlottesville, w stanie Wirginia, było po prostu obrzydliwe. Oglądałem wiadomości jak wszyscy (…) widziałem nazistowskie flagi i pochodnie, białych supremacjonistów.

-Nienawiść nie chowa się już za pociskami.
-Zrobiło mi się niedobrze.

Anthony Scaramucci: Nawiasem mówiąc, nie mam dla nazistów niczego prócz pogardy.

– Czy ten gość nosi koszulkę z Hitlerem?
– Tak, nosi.

Anthony Scaramucci: Myślę, że ta cała historia z Charlottesville – myślę, że musimy mieć polityką zero tolerancji dla nazistów. Jednak uważam, że stanowią bardzo, bardzo mały odsetek populacji i gdyby to były zgromadzenia takie jak w latach 60., 70., to obiektywnie rzecz biorąc, nie byłyby wystarczająco warte swojej pozycji w wiadomościach jaką teraz otrzymują. Uważam, że media dążą do kontrowersji, biorą określone informacje i rozdmuchują je ponad miarę, by podnieść wskaźniki oglądalności. To jest uzależniające.

Luke Rudkowski: Oczywiście każdy dzisiaj mówi o ostatnich wydarzeniach, które dopiero toczyły się w Charlottesville, w stanie Wirginia. Dzisiaj jest z nami bardzo wyjątkowy gość, który jest tam, na miejscu.

Ford Fisher: W zasadzie byli tam wszyscy ludzie pokroju tych z Unite the Right, i przebywali na obszarze, który był dla nich przeznaczony. Policjanci w większości przypadków mieli podejście w stylu łapy precz. Ustawili barykady odgradzające ten teren od protestujących z zewnątrz, którzy powinni pozostać poza terenem parku.

Luke Rudkowski: Problem polega na tym, że oczywiście prawicowcy muszą przejść przez tych protestujących, w celu dostania się do parku. Zatem większość aktów przemocy wystąpiła na tym odcinku. Widzieliśmy to w relacjach z innych wydarzeń, takich jak w Berkley, na których byli policjanci, którzy opuścili miejsce wydarzeń i pozwolili na to, by te dwie strony ze sobą walczyły.

-Przyszli tu i mamy trzymać się na uboczu?
-To byłoby dobre pytanie dla komendanta policji.

Luke Rudkowski: Co widziałeś na miejscu i jak według ciebie policjanci prowadzili dzisiaj swoje działania?

Ford Fisher: Przez pierwsze kilka godzin, policjanci w większości nie mieszali się w to co się dzieje. Ostatecznie, barykady, które z początku ustawili zostały zdemolowane przez członków Antify.

-Gubernator Wirginii, Terry McAuliffe, ogłasza stan wyjątkowy. Wtedy, nastąpiła ta okropna chwila. Kiedy kierowca tego szarego Dodge’a staranował grupę demonstrantów, którzy protestowali przeciwko temu zgromadzeniu. 19 osób zostało rannych. 31-letnia Heather Heyer zginęła. Matka Heather powiedziała nam, że jej córka była tam protestując przeciwko białej supremacji. Kierowca został uchwycony przez kamery ABC kiedy skandował przekaz White Power.

Mike Cernovich: Witamy z powrotem. Mike Cernovich, GorillaMindset.com., słabo oświetlony na Periscope. I myślę sobie, że muszę poprawić swoją fryzurę. Obecnie w Ameryce mamy neonazistowskich terrorystów. Chciałbym, żeby było inaczej, ale kiedy prowadzisz samochód i wjeżdżasz w tłum ludzi po tym, jak uczestniczyłeś w imprezie neonazistów, wówczas musisz to zrzucić na obie strony, no nie?

-Na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj popołudniu, kiedy zapytano go o wydarzenia w Charlottesville, Trump miał do powiedzenia w tej kwestii właśnie to.

Donald Trump: Uważam, że wina leży po obu stronach. [Śmiech]

-No dobrze. To jak lądowanie w Normandii, pamiętajcie lądowanie w Normandii, dwie strony, sojusznicy i naziści, po obu stronach doszło do wielu aktów przemocy, dobrze? [Śmiech]

Mike Cernovich: Jak możesz mówić, że terroryzm i neonaziści są po stronie prawicy, a potem odwracać wzrok kiedy lewicowcy dopuszczają się aktów terroryzmu.

-Jedna jest nazistowską grupą, składającą się z białych supremacjonistów, druga jest grupą złożoną z osób protestujących przeciwko politycznemu i rasistowskiemu ruchowi. Może ich taktyki nie były do końca właściwe.

Mike Cernovich: Don Lemon mówi: „Cóż, skrajna lewica i Antifa być może przyjęli złą taktykę.” Wybielają to.

Trump: A co ze skrajną lewicą? Przyszli policzyć się, tak jak powiedziałeś, ze skrajną prawicą. Czy mają jakieś poczucie winy?

-Proszę pana, przede wszystkim przeciwieństwem skrajnej prawicy nie jest skrajna lewica. Są nim nie naziści. Lecz to tylko moja opinia.
– Myślę, że to zrozumiałeś.
– No nie wiem.
– Myślę, że to załapałeś.
– Nie.
– Bądźmy fair, John.
– Niczego co masz (…)
– Musisz być sprawiedliwy John.
– Nie, to jest dość fałszywe.

Mike Cernovich: Przyszedł czas na to, by lewica naprawdę określiła swoje stanowisko. 99,99% prawicy jest przeciwko neonazistom. 99,99% lewicy jest przeciwko aktom terroryzmu, ale jeżeli jesteś liberałem, jeżeli jesteś liberałem, to przyszedł czas na wyjaśnienia. Dziękuję, że oglądacie ten program. Mike Cernovich. Wrócę do was niebawem. Porozmawiamy później.

Moje życie jest w niebezpieczeństwie każdego dnia, ponieważ media fałszywie twierdzą, że jestem skrajnym prawicowcem, kiedy oczywistym jest fakt, że nie jestem. Nie jestem częścią tego co się dzieje. Wszyscy skrajni prawicowcy mogli zacząć od czegoś innego, rok temu lub dwa lata temu. Mogło chodzić o alternatywę dla mainstreamowych Republikanów, ale zostało to w oczywisty sposób przeniesione do antyżydowskiego, przeciwnego wszystkim ruchu. Więc powiedziałem: „Hej, ludzie, macie prawo do wolności słowa.” Powiedziałem: „Wszyscy prawicowcy mają prawo do wolności słowa, pójścia, wygłoszenia swoich przemówień publicznie.” Lecz powiedziałem też, że twój ruch oparty jest na nienawiści, to chce mieć z tym cokolwiek wspólnego. Powiedziałem im, że jeśli chcą tam rzucać nazistowskimi salutami to nie chcę mieć z nimi nic wspólnego, oraz żeby nie przychodzili na moje imprezy i trzymali się ode mnie z daleka. Media nazywają mnie skrajnym prawicowcem do dnia dzisiejszego.

Hawk Newsome: Dla ludzi, którzy głosują na Donalda Trumpa zostanie zaszufladkowanymi razem z białymi supremacjonistami i ekstremistami jest prawdziwe pod wieloma względami, ponieważ masz przedstawicieli KKK, którzy maszerują na drugi dzień rano, po tym jak Trump wygrał wybory. Masz grupy skrajnie prawicowe i grupy, które nazywają siebie grupami nienawiści, które trzymały stronę Trumpa na swoich zgromadzeniach. Byli po stronie Trumpa w Charlottesville, czyż nie? Będąc osobą czarnoskórą mieszkającą w Ameryce jestem nieustannie podenerwowany. Jestem zdenerwowany przez statystki, które widzę, jestem zdenerwowany przez to, co widzę w wiadomościach, kiedy czarnoskórzy zostają uduszeni. Jestem zdenerwowany przez to co widzę w mediach społecznościowych. Czarnoskóry mężczyzna, który zostaje zastrzelony na oczach swojej rodziny przez policję i nic się nie dzieje z tego powodu. Czarnoskóry mężczyzna noszący przy sobie pozwolenie na broń. Jestem zdenerwowany. Gdzie jest nadzieja na wyleczenie mojej traumy? Kto zaspokaja moje potrzeby pod względem psychologicznym? To są rzeczy na które nie zwracamy uwagi.

Jestem bojownikiem o wolność, rewolucjonistą, chrześcijaninem, jestem dumnym Amerykaninem. Chociaż ludzie tego nie przyznają, Ameryka jest miejscem przepełnionym rasizmem. Uznano, że to były działania rasistowskie. Te praktyki nadal istnieją. Może nie do tego samego stopnia co wcześniej, ale te praktyki rasistowskie nadal istnieją. I jeżeli jesteś chrześcijaninem, jeżeli jesteś Amerykaninem spojrzysz na fakty i powiesz: „Tak, to prawda.”

-Black Lives Matter! Black Lives Matter!
-To mantra i przekaz protestujących w całym kraju.
-Gdyby powiedzieli Black Lives Matter (Życie czarnoskórych ma znaczenie) to nie musielibyśmy tego mówić.

Hawk Newsome: Czarnoskóry człowiek zostaje zabity przez policję w niejasnych okolicznościach. Czarnoskórzy jednoczą się. Gliniarz idzie do sądu i bez względu na to jak to wszystko jest niejasne, jedyną opcją wydaje się to, że gliniarz odchodzi stamtąd bezkarnie. Czy dzieje się tak zawsze? Nie. Czasami gliniarz zostaje skazany, ale to po prostu wydaje się naprawdę aktualnym tematem.

Mike Cernovich: Istnieje aspekt ruchu Black Lives Matter, który jest bardzo potrzebny. Bardzo potrzebny. Są nim „Uchybienia policji i militaryzacja policji.”

Hawk Newsome: Przeciętne osoby. Co one mogą o nas wiedzieć? Wiedzą to, co mówią im media. Mówią: „BLM jest ruchem przeciwko policjantom”.

-Zaczekajcie. Mamy ohydny przypadek tego jak media przekręcają informacje tylko po to, by prowadzić ludzi w złym kierunku. Tak było w przypadku oddziału stacji FOX w Baltimore.

-Na tym zgromadzeniu w Waszyngtonie, jego uczestnicy skandowali: „Nie przestaniemy! Nie możemy przestać! Więc zabijcie glinę!

– Nie przestaniemy!
– Nie przestaniemy!
– Nie możemy przestać!
– Nie możemy przestać!
– Więc zabijcie glinę!
– Więc zabijcie glinę!

-I to wcale nie jest to co powiedzieli. W rzeczywistości skandowany slogan brzmiał: „Nie możemy przestać! Nie przestaniemy! Dopóki policjanci-zabójcy nie wylądują w celach więziennych!”

– Nie przestaniemy!
– Nie przestaniemy!
– Nie możemy przestać!
– Nie możemy przestać!
– Dopóki gliny-zabójcy!!
– Dopóki gliny-zabójcy!!
– Nie wylądują w celach więziennych!
– Nie wylądują w celach więziennych!

Hawk Newsome: Nie jestem przeciwnikiem policjantów.Są członkami wspólnoty…Znam gliniarzy, którzy są przyzwoitymi ludźmi.

Mike Cernovich: Black Lives Matter stał się tematem dla fake newsów w takim sensie, że media chcą zrobić sensację z tego co się dzieje. Zatem kiedy dochodzi do wielkiego, ważnego protestu to wtedy media nie zajmą się tym tematem. Chcą zdawać relację z wydarzeń, w których bierze udział 20-stu ludzi, którzy podpalają samochody, przewracają rzeczy, dopuszczają się aktów przemocy i innych rzeczy.

-„Strzelają. Strzelają. Mam tu rannych policjantów.”

Mike Cernovich: Istnieje różnica między protestowaniem, a zamieszkami. Zatem pod tym względem, wielu ludzi kojarzy Black Lives Matter kiedy jest pokazywane, ale z drugiej strony był dziennikarz Timothy Pool, który pojechał tam, by zdawać relację z protestu, który wydaje mi się, że miał swój początek w Milwaukee.

Tim Pool: Jedną z pierwszych rzeczy jakie słyszymy jest tłum, który robi się zły i mówi: „Co te białasy tu robią?”, „Pieprzyć białych!”, „Biali są beznadziejni.”, które zakończyły się tym, że 18-letni, biały dzieciak, wczoraj został postrzelony w szyję.

Mike Cernovich: To stanowi problem i jest to rozmowa, która musi się odbyć.

Tim Pool: Dla tych, którzy są w zauważalny sposób biali, przebywanie tu nie jest bezpieczne, więc dlatego zdecydowałem się opuścić to miejsce.

Lauren Southern: Przeprowadzili wywiad z dziewczyną, która tam była, która wrzeszczała, że muszą powstrzymać przemoc w Milwaukee.

-„Kiedy królestwo nadejdzie, będą skończeni”.
-Była tam ze swoją siostrą nawołującą do pokoju.
-Nie wprowadzajcie tu przemocy!

Lauren Southern: Lecz w drugiej części tego klipu nagrano ją jak krzyczała, że muszą wprowadzić przemoc do dzielnic zamieszkałych przez białych.

-Zastanówcie się czy potrzebujemy tego w naszej społeczności, zabierzcie to gówno na przedmieścia! Spalcie to w cholerę!

Lauren Southern: Oto mamy tam przykład fake newsa. Są emitowane każdego dnia na ekranie twojego telewizora. Ciężko jest go wskazać, ponieważ znajdują się w nim fragmenty, które pokrywają się z prawdą.

Mike Cernovich: Pytam ludzi kiedy się tam udaję: „Czy możecie wymienić nazwisko wysoko postawionej czarnoskórej osoby, która została zastrzelona przez policję?” Ci ludzie mogą wymienić kilka nazwisk, no nie? A potem zapytałem: „Możecie wymienić nazwisko białej osoby, która została zabita przez policję?” „Nie”. „Wiecie o tym, że dwa razy więcej białych ludzi zostaje zabitych przez policję każdego roku?” A oni na to: „Cóż, tak, ale biali ludzie stanowią większość populacji.” A ja na to: „Rozumiem statystykę.” Ale gdy dwa razy więcej białych ludzi zostaje zastrzelonych i nie możecie wymienić nazwiska chociaż jednej białej osoby zastrzelonej przez policję, to co to mówi na temat relacjonowania w mediach?

Hawk Newsome: Pierwszą rzeczą jaką usłyszysz kiedy gliniarz zabije kolorowego, jest informacja na temat jego kryminalnej przeszłości, że był alkoholikiem, damskim bokserem. Byli, kto tam ich wie kim byli. Kiedy czarnoskóra osoba zostaje zabita, zostaje oczerniona. A kiedy zostaje zabita biała osoba zostaje przedstawiona jako ta prześladowana. Oczerniona vs. prześladowana. I to nie kto inny jak media.

-Czy słyszał Pan o odwrotnej sytuacji, o skargach przeciwko mediom pod względem przestępstw międzyrasowych? Takich jak np. strzelanina, którą urządził Dylann Roof w Charleston, a potem była strzelanina w Tennessee. Chodziło o to, że czarnoskóry mężczyzna wystrzelał osoby w kościele i ludzie mówili: „Och, to – strzelanina w Charleston byłą solidnie relacjonowana w mediach, a ta strzelanina nie dostała nawet wzmianki, ponieważ była to odwrotna sytuacja.” Jakby Pan na to zareagował?

Emanuel Kidega Samson

Hawk Newsome: Nigdy o tym nie słyszałem. Chryste, to szaleństwo. To szaleństwo. Nie rozumiem dlaczego nigdy o tym nie słyszałem. To niewiarygodne. To było zabawne jeżeli chodzi o media. „Wszystkie ofiary w Nashville były białe, ale nie jest jasne to czy Samson specjalnie obrał ich za cel w oparciu o ich rasę.” To gówno prawda. W porządku? To brednie. Oto ja, mówiący na temat czarnoskórej osoby, która zabiła białych ludzi w kościele. Nie rozumiem dlaczego nigdy o tym nie słyszałem, przepraszam. To co jest dla mnie bardziej niesamowite to fakt, że mam 3 lub 4 tysiące przyjaciół na Facebooku i nigdy nie widziałem żeby ta historia została opublikowana. To ciekawe.

Mike Cernovich: Według mnie media nie chcą kierować uwagi na białych ludzi, którzy zostali zastrzeleni, ponieważ wtedy biali ludzie mogliby powiedzieć: „Cóż, to mogłoby przydarzyć się mnie. Może pogadam z tymi ludźmi z ruchu Black Lives Matter. Może uda nam się znaleźć wspólną przyczynę.” Mediów nie interesują życia czarnoskórych, nie interesują ich życia białych ludzi. Interesuje ich show [przedstawienie].

Lider ruchu Black Lives Matter, który był rozsądny i zniuansowany i chciał rozmawiać zarówno na temat praw i obowiązków współbrzmiałby z tymi ludźmi. To byłoby odświeżające dla mediów. Nie chcą, by ludzie ze sobą współbrzmieli [dogadywali się].

-To zgromadzenie jest inne dlatego, że jest ono zorientowane na rodzinę. Przekazy są pozytywne. Jesteśmy tu po to, by się zrelaksować. Jesteśmy tu po to, by miło spędzić czas.

Hawk Newsome: Waszyngton. Stoimy po prawej stronie przy matce wszystkich zgromadzeń. Po prostu wyszliśmy krok naprzód, a ludzie zaczęli nas zastraszać, odpychać nas. Staliśmy tam, by móc w końcu podnieść nasze pięści w górę i skandować: „Black Lives Matter!” Tak więc oni zaczęli odpowiadać nasze skandowanie hasłem: „Wszystkie życia mają znaczenie!” Komentują tę sytuację. Widzieliśmy kilka osób, które były w Charlottesville, starliśmy się ze sobą kilka tygodni wcześniej.  I nagle jeden z tych gości mówi:

-„To co zrobimy jest czymś do czego nie jesteście przyzwyczajeni. Damy wam dwie minuty na naszej scenie żebyście mogli ogłosić wasz przekaz.”

Hawk Newsome: Kiedy wdrapałem się na scenę, moje nastawienie się zmieniło. To nie był strach, to był Bóg. Coś powiedziało mi powiedz im kim jesteście.

Jestem Amerykaninem! Po drugie jestem chrześcijaninem! Powodem dlaczego walczymy jest zwrócenie uwagi na te problemy i naprawienie ich. Nie jesteśmy wrogami policjantów! Jesteśmy przeciwko złym policjantom! Nie chcemy jałmużny! Nie chcemy niczego co należy do was! Chcemy, by nasz Bóg dał nam prawo do wolności, swobody i możliwości sięgania po swoje szczęście!

U-S-A! U-S-A! U-S-A! U-S-A! U-S-A!

Myślę, że naprawdę uczyniliśmy pewne znaczące kroki bez konieczności ustępowania czegokolwiek przez którąkolwiek ze stron. Przeszedłem drogę od bycia ich wrogiem do kogoś, kto według nich powinien zrobić sobie zdjęcia z ich dziećmi i to jest właśnie potęga komunikacji. Dlaczego media nie opowiedzą nam tej historii? Dlaczego? Bo ludzie tacy jak ty czy ja usiądą i powiedzą: „Rozwiążmy tę sytuację.” I zgadnijcie co, to krzyżuje plany establishmentu.

Mike Cernovich: Nie, nie. Media nigdy nie oddadzą sceny temu facetowi. Chcą oddać scenę ludziom, którzy wyglądają potwornie, ponieważ przez to utrzymujesz podział wśród ludzi, utrzymujesz ich w paranoi i histerii.

Gavin McInnes: Głównym problemem Ameryki w tym momencie jest to, że jest bańką. Odlajkowujesz, przestajesz obserwować, separujesz się od ludzi posiadających sprzeczne poglądy. I wtedy kończysz z pewnego rodzaju śnieżną kulą swojej własnej narracji.

Jordan Peterson: Twoja narracja powinna wyglądać mniej więcej tak: „Nieustannie próbuję wyjść poza prawdę, którą już posiadam.” Dlatego, że prawda, którą już posiadasz jest niewystarczająca. Musisz wiedzieć więcej niż już wiesz.

Ryan Holiday: Gdy zastanowisz się nad tym czym są wiadomości [newsy], co widzisz w gazecie lub telewizji, to zdasz sobie sprawę, że jest to mała część rzeczywistości, czyż nie? To wszystkie te rzeczy, które się wydarzyły, są tam wszystkie te rzeczy, o których wiedzą, są tam wszystkie te rzeczy, o których zdecydowali się napisać, są tam rzeczy, o których zdecydowali się napisać, a które widziałeś. I sprowadza się to do tego, że przeczytasz ten pojedynczy artykuł. Myślisz, gdy czytasz wiadomość, o której cię poinformowano, że kształcisz się, że widzisz jak wygląda świat, ale widzisz tylko malutką część świata. Zatem możesz sprzeczać się, że w pewien sposób media sią skonstruowane po to, by cię nie informować, ale trzymać cię w niewiedzy. Naprawdę przerażające jest to, że ta bańka, w której wszyscy żyjemy nie ma już żadnych wyższych zobowiązań wobec tej pewnego rodzaju filozoficznej koncepcji prawdy. To straszne. Nie możemy już nawet zgodzić się w kwestii tego jak wygląda rzeczywistość.

Jordan Peterson: Zawsze, jest to pytanie, które do pewnego stopnia sprowadza się do tego, która z naszych częściowych rzeczywistości jest tą prawdziwą, a która z nich jest fałszywa. Istnieje świat, który jest ponad naszą możliwością jego pojmowania. Zatem musisz umieścić na nim strukturę, by go uprościć. Rolą dziennikarzy jest przedstawienie nam bezstronnego uproszczenia sytuacji. I pozwolenie czytelnikom, widzom wyrobienia sobie ich własnej opinii na dany temat. Lecz kiedy wprowadzisz do świata aktywne oszustwo, to ono w nim pozostaje i objawia się. Kiedy to zrobisz zniekształcisz tym samym strukturę świata i zdeprawujesz własną duszę. Niech ci Bóg dopomoże. To nie jest dobre. To naprawdę nie jest dobre. I wiemy to.

Jeśli czytałeś autorów, których uważam za najbardziej dokładnych analityków społeczeństw totalitarnych XX wieku, to okaże się, że doszli do tych samych wniosków, czyli, że totalitarne państwa nie byłyby możliwe bez moralnej korupcji poszczególnych osób wewnątrz tego społeczeństwa. Jeśli to przemyślisz, to powinno cię zmusić do dygotania ze strachu. Musimy zmienić strukturę naszych systemów wartości, co oznacza cofnięcie się w przeszłość.

Jordan Peterson o znaczeniu czytania i uczenia się z historii!
Czy można być marksistą i chrześcijaninem jednocześnie? – prof. Jordan Peterson
Poprawność polityczna i postmodernizm – prof. Jordan Peterson

-„Jeśli wy zostaniecie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie; poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.” – [Jana 8,31.32] Amen.

-Nie ma tu miejsca na poszukiwanie prawdy. Prawo rządowe nas chroni. Dzieci są uczone akceptowania komunizmu i ich przeznaczenia [losu] bez zastrzeżeń.

Jordan Peterson: Jesteśmy w punkcie, w którym chrześcijańska etyka nie może zginąć, bo jeśli tak się stanie, wówczas nasza cywilizacja jest skończona, ponieważ jej fundamenty wywodzą się z tej etyki. W historii początku świata, zaraz na początku pojawia się pogląd, że kluczowym elementem twórczym bóstwa jest „logos”, słowo, prawda. Ta świadomość powołuje do istnienia świat za pośrednictwem języka. To obraz Boga w człowieku, z tego co wiem.Zatem, słowa, które wybierzesz determinują strukturę świata, który powołujesz do istnienia.Lepiej zbierzmy się do kupy.

Hawk Newsome: Potrzebujemy prawdy. Potrzebujemy prawdy w mediach. Musimy otworzyć oczy.

Mike Cernovich: Podstawowym pytaniem jakie będą mieli ludzie, jakie mam ja, brzmi: na jakiej podstawie wiesz co jest prawdą, a co nią nie jest?

Scott Adams: Czasami zastanawiam się nad tym, czy istnieje prawda, która jest dla nas dostępna. Nie wiem czy kiedykolwiek będziemy wiedzieli czy to jest prawda.

Jaskinia Platona

 

Stefan Molyneux:  Alegoria Platona dotycząca jaskini jest jedną z najstarszych historii w filozofii i jedną z jej najlepszych. W tej historii występują ludzie, którzy całe swoje życie żyli w jaskini, przykuci do ściany i zostają zmuszeni do patrzenia na ścianę. Za nimi znajduje się ogień, a przed ogniem widać różnego rodzaju kształty, ludzi, zwierzęta, drzewa. I dostrzegają przez migoczące światło płomieni ogniska kształty na ścianach i myślą, że patrzą na rzeczywistość. Lecz pewnego dnia, jeden z mężczyzn zrywa swoje łańcuchy. Odwraca głowę pierwszy raz w swoim życiu, spogląda i widzi kształty. Widzi sam ogień. To zdumiewające i myśli sobie: „To jest prawdziwe. Teraz zobaczyłem to co jest prawdziwe zanim dostrzegłem jedynie migoczące cienie. Teraz widzę co jest prawdziwe.”

Ale wtem, przed ogniskiem dostrzega korytarz prowadzący w górę. Jest ciekawy i decyduje się pójść w górę schodami. Wspina się po schodach, jeden po drugim i zaczyna dostrzegać światło. Nie migoczące cienie, nie ogień, nie kształty, ale sam świat. I widzi świat, dostrzega faktyczną prawdę, nie cienie drzew, nie wzory drzew, faktyczne drzewa. Widzi niebo. Widzi słońce.

Wszystko staje się dla niego oślepiająco jasne i zdaje sobie sprawę z tego, że spędził życie na byciu więźniem fałszywej rzeczywistości.

Media mówią nam jak wygląda świat. Media mówią nam co jest dobre, co jest złe, w co wierzyć, kogo kochać, kogo nienawidzić. To są tylko cienie na ścianie jaskini.

Kiedy obserwuje to piękno przychodzi mu do głowy myśl i mówi: „Muszę się tym podzielić z ludźmi, którzy zostali na dole, z moimi przyjaciółmi, towarzyszami, rodakami przykutymi do ściany w jaskini”. Zatem ostatni raz spogląda na to wszystko, by napawać się wspaniałością wszystkiego co widzi, a potem z podekscytowaniem, z radością, z niecierpliwym oczekiwaniem wraca z powrotem do jaskini. I zaczyna mówić wszystkim przykutym do ściany: „To nie jest prawdziwe! To nie jest prawdziwe! To iluzje!”

Sięga w dół i próbuje zerwać ich łańcuchy. A oni mu za to nie dziękują. Nie chwalą go, nie podziwiają jego mądrości i odwagi. Walczą z nim. Nazywają go szalonym, nazywają go obłąkanym, mówią, że cierpi na urojenia, zakłóca spokój, że jest buntownikiem, jest niebezpieczny.

I stawia czoła wyborowi, wyborowi, któremu my wszyscy stawiamy czoła kiedy dowiadujemy się prawdy. Czy pozostaniemy tu gdzie nas nienawidzą? W lochach. Pośród zniewolonych mentalnie. Czy pozostaniemy pośród tych, którzy są zafiksowani na punkcie ich ekranów, którzy nie oderwą oczu od spreparowanej rzeczywistości, by spojrzeć na świat takim jaki jest. Czy wejdziemy po tych schodach jeszcze raz, by raczyć się całą wspaniałością i pięknem naturalnego świata, pozostawiając za sobą tych, którzy walczą z nami za to, że przynieśliśmy im prawdę.

Mówię wam powstańcie i walczcie. Na czym polega wspaniałość świata, jeżeli musimy ją pić w samotności? Jak wygląda piękno planety jeżeli musimy na nie patrzeć sami? Jeśli widzieliśmy prawdę to mamy obowiązek walczyć z kłamstwami zakorzenionymi w umysłach tych, którzy utknęli w jaskini. Jaskinia jest spreparowaną rzeczywistością tych, którzy chcieliby nas kontrolować, kontrolując to o czym myślimy. Lecz z zasady nie możesz kontrolować tego co ktoś myśli, ponieważ od momentu kiedy zacznie myśleć, znajduje się poza twoją kontrolą.

 

 

Zrobieni w bambuko

ZROBIENI W BAMBUKO - wszystko co nam mówią to kłamstwo

ZROBIENI W BAMBUKO – wszystko co nam mówią to kłamstwo