GSK otrzymała dane z GOOGLE o swoich klientach.

18 grudzień 2017

Produkty firmy GSK

Nowa firma bioelektroniczna. Twórcami GSK i współwłaściciel Google
Project Veritas, Jen Gennai z Google i Maszynowe Uczenie Sprawiedliwości
Wywiad: Zach Vorhies – Informator z Google – Del Bigtree

Firmy farmaceutyczne są postrzegane raczej jako eksperci w dziedzinie opieki zdrowotnej niż w nowatorskiej technologii cyfrowej, ale ten przemysł – podobnie jak wiele innych – przechodzi rewolucję.

W GSK, który jest właścicielem takich marek, jak Horlicks, Aquafresh oraz firmy zajmującej się produktami do odchudzania Alli, technologia cyfrowa ma wpływ na sposób funkcjonowania firmy, od zasobów ludzkich po środki prawne. Pod względem marketingowym chodzi o nawiązanie bliższych relacji z konsumentami lub sprzedaż bezpośrednią, a nie za pośrednictwem sprzedawców detalicznych.

„Im bardziej bezpośrednie relacje mamy z konsumentami, tym lepiej, prawda? Ponieważ to umożliwia nam robienie wielu wspaniałych rzeczy, takich jak wkład w proces innowacji, dlatego tworzymy lepsze innowacje”, tak dyrektor generalny GSK, Marc Speichert, powiedział Carolin Roth, prowadzącej program „Marketing Media Money” ze stacji CNBC.

GSK otrzymała dane z GOOGLE o swoich klientach.

 

Oznacza to także ściślejszą współpracę z Google, aby dowiedzieć się, w jaki sposób ludzie szukają tych produktów – twierdzi Brian McNamara, dyrektor naczelny działu ochrony zdrowia konsumentów w GSK.

Historyczna reklama produktu dla niemowląt Glaxo

Historyczna reklama produktu dla niemowląt Glaxo

Historia poliomyelitis – dr Suzanne Humphries

„Współpracujemy bezpośrednio z Google i podpisaliśmy z nimi umowę, która faktycznie pozwala nam posiadać dane, których używamy… To pozwala nam mieć znacznie lepszą perspektywę, znacznie większe możliwości i zrozumieć, jak zachowują się konsumenci, jak reagują na niektóre wiadomości, jak szukają naszych produktów”, powiedział dla „Marketing Media Money”.

„Możemy wykorzystać te spostrzeżenia i przeanalizować je, aby pomogły nam lepiej postępować. Myślę więc, że to wielka szansa dla branży” – dodał.

Marc Speichert powiedział, że kiedy ktoś poszukuje informacji na temat określonego problemu związanego ze zdrowiem lub sposobem leczenia, może potrzebować bardziej szczegółowych informacji niż szybkiej odpowiedzi, i jest to okazja dla GSK na rozpoczęcie marketingu.

„Istnieje pogląd, że ludzie naprawdę chcą wszystkiego w skrócie, co w rzeczywistości nie jest prawdą. Myślę, że musisz szybko zwrócić ich uwagę na produkty zawierające się w kręgu ich zainteresowania, a to musi być natychmiastowe i szybkie.”

„Ale kiedy doprowadzisz ich do czegoś, czym są naprawdę zainteresowani, naprawdę chcą głębi. Jeśli spojrzysz na (wyszukiwane hasło) „jak leczyć zapalenie stawów?”, W rzeczywistości przenosimy ich na stronę dotyczącą zapalenia stawów, która nie jest tak bardzo promowana jak (przeciwzapalny) Voltaren, ponieważ uważamy, że jest to świetne miejsce docelowe, w którym otrzymają wiele szczegółowych informacji na temat odpowiedzi na to pytanie. To tylko pierwszy krok na drodze do zakupu”, powiedział dla „Marketing Media Money”.

Mówi się, że Amazon wkracza do sektora opieki zdrowotnej, ale dla McNamary nie jest to jeszcze duże zagrożenie. „Myślę, że jeśli spojrzysz na firmy, z którymi konkurujemy w branży e-commerce, na Amazon przypada około 2 procent całego rynku. Ten trend rośnie w rozsądnym tempie, ale wciąż utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie” – powiedział.

„Jeśli rano jesteś chory i potrzebujesz produktu, prawdopodobnie nie zaczniesz przeglądać w kompie tego co mają na Amazon, tylko prawdopodobnie jedziesz do apteki lub sieci Boots”, powiedział dla „Marketing Media Money”.

Niektóre produkty sprzedają się dobrze na Amazonie, takie jak marka Alli, ponieważ „jest to miejsce, w którym konsumenci (raczej) wolą kupować ten produkt”, dodał McNamara.

Źródło: Pharma company GSK is taking control of Google data to find out more about its customers

 

Zobacz na: Dyrektor firmy farmaceutycznej: „Zarabiamy dla akcjonariuszy, a nie pomagamy chorym.” – Ron Delancer
Porównanie bezpieczeństwa szczepionek MMR – MMR-RIT (Priorix) firmy GSK z MMR 2 firmy Merck – Del Bigtree
GSK – W Argentynie zmarło 14 dzieci po testach szczepionki
W latach 30-tych XX wieku tysiące dzieci z Irlandzkich domów opieki były wykorzystywane w tajnych szczepionkowych eksperymentach.