Lincoln National – piąta co do wielkości firma ubezpieczeniowa wypłaciła o 163% więcej z tytułu zgonów osób pracujących w wieku 18-64 lat w 2021 roku – łączna kwota roszczeń/świadczeń wzrosła o 6 miliardów dolarów.

15 czerwiec 2022

Firma powołuje się na “zachorowalność niezwiązaną z pandemią” i “nietypowe korekty roszczeń” w wyjaśnieniu strat z działalności w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie: Akcje spadają, zastępuje prezesa.

Lincoln National - Piąta co do wielkości firma ubezpieczeniowa wypłaciła o 163% więcej z tytułu zgonów osób pracujących w wieku 18-64 lat w 2021 roku

Pięć miesięcy po opublikowaniu informacji o tym, że Scott Davison dyrektor generalny firmy ubezpieczeniowej One America powiedział, że liczba zgonów wśród osób pracujących w wieku 18-64 lat wzrosła o 40% w trzecim kwartale 2021 r., mogę poinformować, że znacznie większa firma ubezpieczeniowa na życie, Lincoln National, odnotowała 163% wzrost świadczeń z tytułu śmierci wypłaconych w ramach grupowych polis ubezpieczeniowych na życie w 2021 roku.

Wynika to z rocznych sprawozdań składanych w stanowych departamentach ubezpieczeń – oświadczeń, które zostały dostarczone wyłącznie do Crossroads Report w odpowiedzi na wnioski o rejestry publiczne.

Raporty pokazują bardziej ekstremalną sytuację niż 40% wzrost liczby zgonów w trzecim kwartale 2021 r., który został przytoczony pod koniec grudnia przez dyrektora generalnego One America Scotta Davisona – wzrost, który według niego był ogólnobranżowy i który opisał wówczas jako “niespotykany” i że są to “ogromne, ogromne liczby” oraz najwyższe wskaźniki śmiertelności, jakie kiedykolwiek widziano w historii branży ubezpieczeń na życie.

Roczne sprawozdania Lincoln National Life Insurance Company pokazują, że firma wypłaciła świadczenia z tytułu śmierci w ramach grupowych polis na życie nieco ponad 500 milionów dolarów w 2019 roku, około 548 milionów dolarów w 2020 roku i oszałamiające 1,4 miliarda dolarów w 2021 roku.

Od 2019 r., ostatniego normalnego roku przed pandemią, do 2020 r., roku wirusa odpowiedzialnego za Covid-19, nastąpił wzrost wypłaconych grupowych świadczeń z tytułu śmierci o zaledwie 9 procent. Jednak grupowe świadczenia z tytułu śmierci w 2021 r., czyli w roku wprowadzenia szczepionki, wzrosły o prawie 164% w porównaniu z 2020 rokiem

Oto dokładne liczby dotyczące grupowych świadczeń z tytułu śmierci zaczerpnięte z rocznych sprawozdań Lincoln National za trzy lata:

2019: $500,888,808
2020: $547,940,260
2021: $1,445,350,949

Poniżej znajdują się kluczowe liczby za 2021 r., przedstawione w rocznym zeznaniu firmy, które zostało złożone w Departamencie Ubezpieczeń i Usług Finansowych stanu Michigan. Są to liczby krajowe, a nie stanowe:

Lincoln National - 2021

Lincoln National jest piątym co do wielkości towarzystwem ubezpieczeń na życie w Stanach Zjednoczonych, według BankRate, po New York Life, Northwestern Mutual, MetLife i Prudential.

Firma została założona w Fort Wayne w stanie Indiana w 1905 roku, uzyskując zgodę syna Abrahama Lincolna, Roberta Todda Lincolna, na wykorzystanie nazwiska i podobizny jego ojca w swoich reklamach.

Obecnie jej siedziba znajduje się w Radnor w Pensylwanii.

Roczne sprawozdania składane w stanach nie pokazują liczby roszczeń – jedynie całkowitą kwotę wypłaconych odszkodowań w dolarach.

Grupowe polisy na życie w większości przypadków obejmują osoby dorosłe w wieku produkcyjnym w wieku 18-64 lat, których pracodawca zapewnia ubezpieczenie na życie jako świadczenie pracownicze.

Ile zgonów odpowiada wzrostowi o 163%? Nie jest to możliwe do ustalenia na podstawie liczb w dolarach na wyciągach.

Jednak według Society for Human Resource Management średnie świadczenie z tytułu śmierci w grupowym ubezpieczeniu na życie zapewnianym przez pracodawcę wynosi jedną roczną pensję.

Jeśli średnia roczna pensja osób objętych grupowym ubezpieczeniem na życie w Stanach Zjednoczonych wynosi 70.000 dolarów, może to oznaczać 20.647 zgonów pracujących osób dorosłych, objętych ubezpieczeniem tylko przez tę jedną firmę ubezpieczeniową. Oznaczałoby to co najmniej 10.000 zgonów więcej niż w normalnym roku tylko dla tej jednej firmy.

Zestawienia za trzy lata pokazują również znaczny wzrost zwykłych świadczeń z tytułu śmierci – tych, które nie są wypłacane w ramach polis grupowych, ale w ramach indywidualnych polis na życie.

W 2019 r., roku bazowym, liczba ta wyniosła 3,7 mld dolarów. W 2020 roku, roku pandemii Covid-19, wzrosła do 4 miliardów dolarów, ale w 2021 roku, w którym szczepionkę podano prawie 260 milionom Amerykanów, wzrosła do 5,3 miliarda dolarów.

Z zestawień wynika, że łączna kwota wypłacona przez Lincoln National z tytułu wszystkich bezpośrednich roszczeń i świadczeń w 2021 r. wyniosła ponad 28 mld dolarów, o 6 mld dolarów więcej niż w 2020 r., kiedy to wypłacono łącznie 22 mld dolarów, czyli mniej niż 23 mld dolarów wypłacone w 2019 r., roku bazowym.

 

Lincoln National - ubezpieczenia na życie

 

Lincoln National - ubezpieczenia na życie 2021

Wzrost wydatków o 6 miliardów dolarów to coś, co niewiele firm mogłoby zaabsorbować, ale Lincoln National właśnie nad tym pracuje – zwiększając sprzedaż nowych polis ubezpieczeniowych.

W komunikacie prasowym towarzyszącym raportowi rocznemu oraz w komunikacie prasowym ogłaszającym wyniki za pierwszy kwartał 2022 r. – w którym firma ogłosiła stratę w wysokości 41 mln dolarów w swojej działalności w zakresie ochrony grupowej – firma chwali się wzrostem sprzedaży. W pierwszym kwartale 2022 r. wzrost ten wyniósł 42 procent. Firma wspomina również, że składki wzrosły o 4 procent.

Co ciekawe, w komunikacie prasowym towarzyszącym wynikom za pierwszy kwartał 2022 r. Lincoln National przypisuje stratę operacyjną w wysokości 41 mln dolarów “zachorowalności niezwiązanej z pandemią” i “nietypowym korektom roszczeń”.

Jak działają szczepionki? W dużej mierze nie mamy pojęcia. – Dr Peter Aaby
Niespecyficzne skutki szczepień cz.1 – dr Suzanne Humphries
Niespecyficzne skutki szczepień cz.2 – dr Suzanne Humphries

“Zmiana ta była spowodowana zachorowalnością niezwiązaną z pandemią, w tym nietypowymi korektami roszczeń oraz mniej korzystnymi zwrotami w ramach alternatywnego portfela inwestycyjnego firmy”.

Zmiana ta była spowodowana zachorowalnością niezwiązaną z pandemią

Zachorowalność oznacza oczywiście chorobę. Wiele osób jest chorych.

Zgadza się to z tym, co OneAmerica powiedziała mi w styczniu w e-mailach po opublikowaniu mojego artykułu w The Center Square – że nie tylko zgony osób w wieku produkcyjnym wzrosły do niespotykanych poziomów w 2021 r., ale także krótko- i długoterminowe roszczenia z tytułu niepełnosprawności.

Roczne sprawozdania innych firm ubezpieczeniowych są nadal opracowywane i przeglądane. Jak dotąd Lincoln National wykazuje najostrzejszy wzrost świadczeń z tytułu śmierci wypłaconych w 2021 r., chociaż Prudential i Northwestern Mutual również wykazują znaczne wzrosty – wzrosty znacznie większe w 2021 r. niż w 2020 r., co wskazuje, że lekarstwo było gorsze niż choroba – znacznie gorsze.

Cena akcji Lincoln National spadła z około 70 dolarów za akcję 3 stycznia do 50 dolarów za akcję w tym tygodniu, a w zeszłym miesiącu zainstalowano nowego dyrektora generalnego. Nie wygląda to na nagłą zmianę, ale mogło zostać zaplanowane w między czasie, aby uspokoić głównych akcjonariuszy, którzy nie mają pojęcia, co się naprawdę dzieje i mogą myśleć, że świeża twarz i świeże pomysły mogą to zmienić. Czy zamiast tego mogłabym zasugerować uczciwą i dokładną ocenę tego, co naprawdę napędza te oszałamiające liczby?

Źródło: Fifth largest life insurance company in the US paid out 163% more for deaths of working people ages 18-64 in 2021 – Total claims/benefits up $6 BILLION

 

Zobacz na: Plusy i minusy środków zaradczych przeciw pandemii grypy – dr Thomas Inglesby, prof. Jennifer Nuzzo, prof. Tara O’Toole i prof. Donald Henderson [listopad 2006]
Geneza idei zamykania kraju [Lockdown] sięga 2006 roku – Jeffrey A. Tucker [American Institute for Economic Research]
Kiedy WHO zmieniła definicję pandemii? Zmiana treści definicji terminu Pandemia. [czerwiec 2009]
Zmiany definicji terminu “szczepionka” przez CDC, a koncept Odporności Stada
Pandemia, której nie było – dr Henry I. Miller
Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie – Glen Nowak