Dyrektor firmy ubezpieczeniowej z USA: wzrost liczby zgonów wśród osób w wieku 18-64 lat wzrosła o 40%.

Scott Davison, dyrektor generalny OneAmerica

Scott Davison, dyrektor generalny OneAmerica, twierdzi, że jego firma odnotowuje wyższe niż kiedykolwiek wcześniej wskaźniki zgonów.

 

 

Szef firmy ubezpieczeniowej OneAmerica z siedzibą w Indianapolis powiedział, że wskaźnik umieralności wśród osób w wieku produkcyjnym wzrósł o 40% w stosunku do poziomu sprzed pandemii.

“W tej chwili obserwujemy najwyższe wskaźniki umieralności, jakie widzieliśmy w historii tego biznesu – nie tylko w OneAmerica” – powiedział prezes firmy Scott Davison podczas konferencji prasowej online w tym tygodniu. “Dane są spójne dla wszystkich graczy w tym biznesie”.

OneAmerica to firma ubezpieczeniowa o wartości 100 miliardów dolarów, która ma swoją siedzibę w Indianapolis od 1877 roku. Firma zatrudnia około 2400 pracowników i sprzedaje ubezpieczenia na życie, w tym grupowe ubezpieczenia na życie pracodawcom w stanie.

Wzrost liczby zgonów wśród osób w wieku 18-64 lat wzrosła o 40%

 

Davison powiedział, że wzrost liczby zgonów jest “ogromny, naprawdę ogromny” i że nie umierają ludzie starsi, ale “przede wszystkim ludzie w wieku produkcyjnym od 18 do 64 lat”, którzy są pracownikami firm posiadających plany grupowego ubezpieczenia na życie w OneAmerica.

“W trzecim kwartale zaobserwowaliśmy, że współczynnik umieralności wzrósł o 40% w porównaniu z okresem sprzed pandemii” – powiedział.

“Aby uzmysłowić wam, jak bardzo jest to poważne, wystarczy, że katastrofa o sile trzech sigm lub jedna na 200 lat spowoduje 10% wzrost w stosunku do stanu sprzed pandemii” – powiedział. “Tak więc 40% to wartość niesłychana”.

Scott Davison był jednym z kilku liderów biznesu, którzy przemawiali podczas wirtualnej konferencji prasowej w dniu 30 grudnia, która została zorganizowana przez Izbę Handlową stanu Indiana [Indiana Chamber of Commerce].

Scott Davison powiedział, że większość zgłaszanych roszczeń z tytułu zgonów nie jest klasyfikowana jako zgony spowodowane przez COVID-19.

“Dane pokazują nam, że zgony, które są zgłaszane jako zgony z powodu COVID, znacznie zaniżają rzeczywistą liczbę zgonów spowodowanych pandemią wśród osób w wieku produkcyjnym. Być może nie wszystkie zgony są wpisane do aktu zgonu jako COVID, ale liczba zgonów jest ogromna, naprawdę ogromna”.

Powiedział, że w tym samym czasie firma obserwuje “wzrost” liczby wniosków o rentę inwalidzką, mówiąc, że początkowo były to wnioski o rentę krótkoterminową, a obecnie wzrost dotyczy wniosków o rentę długoterminową.

“Dla OneAmerica spodziewamy się, że koszty z tym związane wyniosą ponad 100 mln dolarów, a jest to nasza najmniejsza działalność. Ma to więc na nią ogromny wpływ” – powiedział.

Powiedział, że koszty zostaną przeniesione na pracodawców wykupujących grupowe ubezpieczenia na życie, którzy będą musieli płacić wyższe składki.

Cotygodniowe dane CDC dotyczące liczby zgonów, które odzwierciedlają informacje zawarte w aktach zgonów, a więc mają opóźnienie sięgające ośmiu tygodni lub dłuższe, pokazują, że w tygodniu kończącym się 6 listopada w stanie Indiana było znacznie mniej zgonów spowodowanych przez COVID-19 niż rok temu – 195 w porównaniu z 336 – ale więcej zgonów z innych przyczyn – 1350 w porównaniu z 1319.

Zgony te dotyczyły jednak osób w każdym wieku, podczas gdy informacje, na które powołuje się Davison, dotyczyły osób w wieku produkcyjnym, będących pracownikami firm posiadających polisy grupowego ubezpieczenia na życie.

Na tej samej konferencji prasowej, na której przemawiał Davison, Brian Tabor, prezes Indiana Hospital Association, powiedział, że szpitale w całym stanie są zalewane pacjentami “z wieloma różnymi schorzeniami”, stwierdzając, że “niestety stan zdrowia przeciętnego mieszkańca Hoosiers pogorszył się w czasie pandemii”.

USA: Tuszowanie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych – Deborah Conrad
USA: Dane z wojskowej bazy DMED są wybuchowe. Media głównego nurtu otrzymały polecenie ich ignorowania.

W dalszej rozmowie telefonicznej powiedział, że nie dysponuje danymi, które wskazywałyby, dlaczego tak wiele osób w stanie jest hospitalizowanych – z powodu jakich schorzeń lub dolegliwości. Powiedział jednak, że wyjątkowo wysoki wskaźnik zgonów podany przez Davisona pasuje do tego, co obserwują szpitale w całym stanie.

Dla mnie to potwierdza to, co widzimy na pierwszy rzut oka,” powiedział.

Liczba hospitalizacji w stanie jest obecnie wyższa niż przed wprowadzeniem szczepionki COVID-19 rok temu, a w rzeczywistości jest wyższa niż w ciągu ostatnich pięciu lat, dr Lindsay Weaver, główny lekarz medyczny stanu Indiana, powiedział na konferencji prasowej z gubernatorem Ericiem Holcombem w środę.

W szpitalach w stanie dostępnych jest zaledwie 8,9% wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii, co jest najniższym wynikiem w tym roku i niższym niż kiedykolwiek w czasie pandemii. Jednak większość łóżek na oddziałach intensywnej terapii nie jest zajęta przez pacjentów z wirusem COVID-19 – zaledwie 37%, podczas gdy 54% łóżek na oddziałach intensywnej terapii zajmują osoby z innymi chorobami lub schorzeniami.

Stanowa tablica wyników online pokazuje, że średnia krocząca dziennych zgonów z powodu COVID-19 jest o połowę niższa niż rok temu. W szczytowym momencie pandemii rok temu jednego dnia – 29 grudnia 2020 r. – zmarło 125 osób. W ciągu ostatnich trzech miesięcy największa liczba zgonów w ciągu jednego dnia wyniosła 58, miało to miejsce 13 grudnia.

Źródło: Indiana life insurance CEO says deaths are up 40% among people ages 18-64

 

Zobacz na: Przekręty w badaniach klinicznych “szczepionek” na Covid firmy Pfizer-BioNTech – Canadian Covid Care Alliance
Przypadki zapalenia mięśnia sercowego zgłoszone po szczepieniu COVID-19 opartym na mRNA w USA od grudnia 2020 r. do sierpnia 2021 roku.
FDA w swoim własnym dokumencie zatwierdzającym szczepionkę Pfizera sugeruje, że zapalenie mięśnia sercowego po zastrzyku może być większym zagrożeniem niż COVID