Kiedy WHO zmieniła definicję pandemii? Zmiana treści definicji terminu Pandemia.

Kiedy WHO zmieniła definicję pandemii

Kiedy WHO zmieniła definicję pandemii?

 

W dniu 14 stycznia 2010 roku Światowa Organizacja Zdrowia [WHO] opublikowała komunikat prasowy, w którym stwierdziła, że nie zmieniła definicji pandemii w połowie świńskiej grypy, aby zwiększyć sprzedaż niepotrzebnej szczepionki przeciwko wirusowi, który nie pasował do ich poprzedniej definicji słowa „pandemia”.

„Teraz przejdę do drugiej kwestii. Czy WHO zmieniła swoją definicję terminu pandemia? Odpowiedź brzmi: nie, WHO nie zmieniła swojej definicji. – str. 3, Transcript of virtual press conference with Dr Keiji Fukuda, Special Adviser to the Director-Generalon Pandemic InfluenzaWorld Health Organization 14 January 2010

Ich wykręt pojawił się po tym, jak europejski organ zarządzający ogłosił formalne dochodzenie wobec WHO w sprawie konsekwentnego wywoływania paniki i straszenia grypą H1N1 jako czymś wyjątkowo niebezpiecznym, podczas gdy nie była nawet tak groźna jak sezonowa grypa, i … według nich … zrobiono tak, ponieważ eksperci WHO mieli konflikty interesów z firmami farmaceutycznymi.

Konflikt interesów. WHO i „konspiracje” związane z grypą pandemiczną – Deborah Cohen i Philip Carter
Myślenie pojęciowe, a myślenie stereotypowe – Andrzej Wronka, Kazimierz Ajdukiewicz

 

Kiedy WHO zmieniła definicję pandemii

 

Pomyśleliśmy, że czytelnicy mogliby chcieć wiedzieć, że Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła definicję „pandemii” w środku wybuchu świńskiej grypy, tak aby odpowiadała interesom zainteresowanych grup, jednak w maskowaniu tej zamiany pojęć nie uwzględnili pamięci podręcznej Google, ani portalu web.archive.org technologii która dostarczyła dowodu.

Te dwa dokumenty zostały pozyskane i rozpowszechnione przez dr Toma Jeffersona i dr Petera Doshi.

Poniżej kopia strony WHO na której widnieje definicja pandemii z dnia 1 maja 2009 r. (Google cache pdf).

Pandemia grypy

Do pandemii grypy dochodzi, gdy pojawia się nowy wirus grypy, na który ludzkość nie jest odporna, co skutkuje epidemiami na całym świecie z ogromną liczbą zgonów i zachorowań. Wraz ze wzrostem globalnego transportu, a także urbanizacją i przeludnieniem, epidemie związane z nowym wirusem grypy prawdopodobnie szybko opanują cały świat. Ogniska grypy u zwierząt, zwłaszcza występujące jednocześnie z corocznymi ogniskami grypy sezonowej u ludzi, zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia pandemii poprzez połączenie wirusów grypy zwierzęcej i ludzkiej. W ciągu ostatnich kilku lat świat stanął w obliczu kilku zagrożeń o potencjale pandemicznym, przez co pojawienie się kolejnej pandemii jest kwestią czasu.” Pandemic preparedness, Epidemic and Pandemic Alert and Response (EPR)

Poniżej kopia strony WHO na której widnieje definicja pandemii z dnia 2 września 2009 r. (Plik PDF z pamięci podręcznej Google).

Co to jest pandemia grypy?


Epidemia choroby występuje, gdy występuje więcej przypadków tej choroby niż normalnie. Pandemia to ogólnoświatowa epidemia choroby. Pandemia grypy może wystąpić, gdy pojawi się nowy wirus grypy, na który populacja ludzka nie jest odporna. Wraz ze wzrostem globalnego transportu, a także urbanizacją i przeludnieniem na niektórych obszarach, epidemie wywołane przez nowego wirusa grypy prawdopodobnie opanują świat i szybciej staną się pandemią. WHO określiła fazy pandemii, aby zapewnić globalne ramy pomocy krajom w przygotowaniu się na pandemię i planowaniu reagowania. Pandemie mogą mieć łagodny lub ciężki przebieg w odniesieniu zarówno choroby jak i śmierci, a stopień ciężkości pandemii może się zmieniać w czasie trwania pandemii.” –
Pandemic preparedness, Global Alert and Response (GAR)

Tak więc pytanie, które należy zadać, brzmi:

Jeśli WHO kłamie w tej kwestii, zmieniając treść definicji terminu „pandemia”, aby móc zwiększać strach, tak by Wielka Farmacja mogła zbierać jeszcze większe zyski, a przy okazji również samo WHO, to odnośnie czego jeszcze kłamią?

 

Zobacz na: Przepis na zwiększenie popytu i zainteresowania szczepionkami przeciw grypie – Glen Nowak
Czy liczba przypadków świńskiej grypy jest zawyżona? – Sharyl Attkisson [USA]
Wskaźnik ciężkości pandemii
Plusy i minusy środków zaradczych przeciw pandemii grypy – dr Thomas Inglesby, prof. Jennifer Nuzzo, prof. Tara O’Toole i prof. Donald Henderson [listopad 2006]