BBC News o pompowaniu kowidowych statystyk w WIelkiej Brytanii

BBC News o pompowaniu kowidowych statystyk w WIelkiej Brytanii

– Mamy do czynienia pewnym zamieszaniem odnośnie tego, w jaki sposób jest to klasyfikowane.

– Tak, to bardzo ciekawa historia, W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy poprawę w Walii, w Szkocji i Irlandii Płn., gdy podawane były oficjalne statystyki. Mieliśmy nawet dni bez jednego zgonu z powodu COVID-19. Ale w Anglii sytuacja już tak dobrze nie wygląda.

Mieliśmy kilka takich tygodni, gdzie nieraz liczba zgonów przekraczała setkę. Statystycy z Uniwersytetu w Oksfordzie twierdzą, że znaleźli potencjalne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy.

Twierdzą oni, że w procesie raportowania Public Health England [Ministerstwo Zdrowia] bierze pod uwagę, czy dana osoba kiedykolwiek otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, a dopiero później sprawdza się, czy dana osoba nadal żyje.

Oznacza to, że każda osoba z wynikiem pozytywnym na koronawirusa zostanie uwzględniona w statystykach umieralności nawet, jeśli umrze z innych przyczyn.

[mailpoet_form id=”2″]

 

Przykładem może być sytuacja, gdzie przykładowa osoba uzyskała pozytywny wynik testu, wyleczona i zwolniona ze szpitala, powiedzmy w kwietniu, a w czerwcu potrącił tę osobę autobus, w wyniku czego osoba ta poniesie śmierć.

Osoba ta wciąż zostałaby uwzględniona w statystykach zgonów z powodu COVID-19 w systemie angielskim.

Tymczasem w Szkocji czy Irlandii Płn. w dziennym bilansie zgonów uwzględnia się wyłącznie osoby, które zmarły w okresie do 28 dni po otrzymaniu wyniku pozytywnego. Zespół z Uniwersytetu w Oksfordzie tłumaczy, że stosowana w Anglii definicja milcząco zakłada, że żadna osoba nigdy nie wyleczy się z COVID-19. Tak to obecnie wygląda w praktyce.

Jak dokładne są testy na COVID? – dr Sebastian Rushworth

Minister zdrowia Matt Hancock zarządził specjalny audyt odnośnie procedury stosowanej w Anglii.

– To zdaje się implikować, że statystyki dla Anglii są sztucznie zawyżone. Czy wiemy jaka jest skala tego przeszacowania?

Zobacz na: SKY News o pompowaniu kowidowych statystyk w WIelkiej Brytanii
TVP Info o pompowaniu kowidowych statystyk w Polsce [październik 2020]
Wprowadzono nowy kod ICD dla zgonów związanych z COVID-19 [USA, NCHS]
Dr Ngozi Ezike o definicji zgonu z powodu COVID-19 – kowidowa metodologia
Dr Scott Jensen o statystykach śmiertelności COVID-19
Wielka Brytania: Dodatkowe 10.000 zgonów ludzi z demencją w Anglii i Walii w kwietniu
Przeciekające tubki do testów na COVID [Randox, Wielka Brytania]
Wielka Brytania: Średnia wieku ofiar koronawirusa w GB wynosi 82,4 lat

 

BBC News o pompowaniu kowidowych statystyk w WIelkiej Brytanii – napisy PL

https://rumble.com/vdzuah-bbc-news-o-pompowaniu-kowidowych-statystyk-w-wielkiej-brytanii.html

 

 

 

Przegląd kowidowej liczby zgonów w Anglii zmniejsza liczbę ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii o 5000.

 

“Obliczenie całkowitej liczby zgonów związanych z koronawirusem nie jest takie proste.

Wydawało się to bardzo dziwnym, kiedy dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu, że Ministerstwo Zdrowia [PHE] zliczało wszystkich, którzy uzyskali wynik pozytywny, nawet jeśli zmarli kilka miesięcy później, a ich śmierć mogła mieć inną przyczynę.

W Szkocji, Walii i Irlandii Północnej 28-dniowy limit między pozytywnym wynikiem testu a śmiercią wyglądał rozsądnie. Ale mimo to ta miara nie obejmuje osób, które mogły być na respiratorze dłużej niż 28 dni.

Nie ma żadnego kryterium zatwierdzonego przez Światową Organizację Zdrowia, a Ministerstwo Zdrowia [PHE] twierdziło, że nie ma jednego idealnego sposobu zliczania takich zgonów.

W przyszłości liczby zgonów w Anglii będą publikowane z wykorzystaniem 28-dniowych i 60-dniowych punktów odcięcia.

28-dniowy limit będzie jednak głównym kryterium i przynajmniej zapewni spójność w całej Wielkiej Brytanii. [Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna]

Odcięcie około 5400 z całkowitej liczby zgonów będzie przedmiotem dyskusji wśród statystyków”. – Źródło: BBC, Coronavirus: England death count review reduces UK toll by 5000, 12 sierpień 2020 https://www.bbc.co.uk/news/health-53722711