Konflikt interesów w Komisjach COVID-19 ds. Pochodzenia Wirusa.

24 listopad 2020

Naukowiec Peter Daszak z konfliktem interesów kieruje grupą zadaniową Komisji Lancet COVID-19 ds. Pochodzenia Wirusa oraz jest członkiem grupy dochodzeniowej zorganizowanej przez WHO.

Konflikt interesów w Komisjach COVID-19 ds. Pochodzenia Wirusa.

Konflikt interesów w Komisjach COVID-19 ds. Pochodzenia Wirusa.

 

W zeszłym tygodniu na łamach U.S. Right to Know informowaliśmy, że wpływowe oświadczenie opublikowane w czasopiśmie The Lancet podpisane przez 27 wybitnych naukowców zajmujących się zdrowiem publicznym na temat pochodzenia SARS-CoV-2 zostało zorganizowane przez pracowników EcoHealth Alliance, grupy non-profit, która otrzymała miliony dolarów dofinansowania z podatków od amerykańskich obywateli na genetyczną manipulację koronawirusów, którą zajmowali się naukowcy z Instytutu Wirusologii w [Wuhan Institute of Virology –WIV].

Oświadczenie z 19 lutego potępiło „teorie spiskowe” sugerujące, że COVID-19 mógł pochodzić z laboratorium i stwierdzało, że naukowcy „w przeważającej większości wnioskują”, że wirus pochodzi od dzikiej fauny i flory. E-maile otrzymane przez USRTK ujawniły, że prezes EcoHealth Alliance Peter Daszak napisał szkic listu i zaaranżował go, aby „uniknąć pojawienia się go jako oświadczenia politycznego”.

Dr Dolores Cahill: Jak SARS-CoV-2 zmodyfikowano w laboratorium?

Lancet nie ujawnił, że czterech innych sygnatariuszy oświadczenia zajmuje również stanowiska w EcoHealth Alliance, które ma swój finansowy udział w umniejszaniu pytań odnośnie możliwości, że wirus mógł powstać w laboratorium.

To nie odpowiedzi są stronnicze, tylko pytania – efekt finansowania – prof. David Michaels

Teraz czasopismo The Lancet przekazuje jeszcze większy wpływ grupie, która ma konflikt interesów w ważnej kwestii zdrowia publicznego związanej z początkami pandemii. 23 listopada czasopismo The Lancet powołało nowy 12-osobowy panel  w ramach Komisji Lancet ds. COVID 19. Przewodniczącym nowej grupy zadaniowej do zbadania „Początków, wczesnego rozprzestrzeniania się pandemii i całościowego podejścia do przyszłych zagrożeń pandemicznych” jest nikt inny, jak Peter Daszak z EcoHealth Alliance.

Połowa członków grupy zadaniowej – w tym Peter Daszak, Hume Field, Gerald Keusch, Sai Kit Lam, Stanley Perlman i Linda Saif – byli również sygnatariuszami oświadczenia z 18 lutego, które twierdziło, że zna pochodzenie wirusa zaledwie tydzień po tym jak Światowa Zdrowia Organizacja ogłosiła, że ​​choroba wywoływana przez nowego koronawirusa zostanie nazwana COVID-19.

Innymi słowy, wydaje się, że co najmniej połowa grupy zadaniowej Komisji COVID Komisji Lancetu ds. Pochodzenia SARS-CoV-2 zdążyła już z góry ocenić wynik jeszcze przed rozpoczęciem śledztwa. Podważa to wiarygodność i autorytet grupy zadaniowej.

Początki SARS-CoV-2 wciąż pozostają tajemnicą, a dokładne i wiarygodne dochodzenie może mieć kluczowe znaczenie dla zapobieżenia kolejnej pandemii. Opinia publiczna zasługuje na dochodzenie, które nie jest skażone takimi konfliktami interesów.

Aktualizacja (25 listopada 2020 r.): Peter Daszak został również powołany do 10-osobowego zespołu Światowej Organizacji Zdrowia badającego pochodzenie SARS-CoV-2.

Źródło: Scientist with conflict of interest leading Lancet COVID-19 Commission task force on virus origins

Zobacz na: Koronawirusy i badania typu „uzyskiwania funkcji” – dr David Martin
Naukowcy dążą do opatentowania wirusa SARS [2003]
Broń biologiczna i prawo międzynarodowe – Thomas Graham Jr.
Dziwne i niezwykłe cechy genomu wirusa 2019-nCoV i ich analiza – dr James Lyons-Weiler
Laureat Nagrody Nobla Luc Montagnier  twierdzi, że COVID-19 pochodzi z laboratorium
Wytworzony w laboratorium koronawirus wywołał debatę – Jef Akst [2015]
Publikacja naukowa z 2015 roku udowadnia, że naukowcy z USA i Chin współpracowali w celu stworzenia koronawirusa, który zainfekuje ludzi – dr Peter Breggin

 

Rozumienie pojęcia prawdy