Grupa ubezpieczeniowa odnotowuje wzrost śmiertelności o 40% w porównaniu z poziomami przed pandemią.

7 styczeń 2022

Scott Davison, dyrektor generalny OneAmerica - Grupa ubezpieczeniowa odnotowuje wzrost śmiertelności o 40%

Scott Davison, dyrektor generalny OneAmerica, mówi, że jego firma odnotowuje wyższe wskaźniki śmiertelności niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Nieoczekiwane wykrycie przeciwciał na SARS-CoV-2 w okresie przed pandemicznym we Włoszech. [wrzesień 2019]
Dane CDC sugerują że COVID-19 był w USA już w listopadzie 2019 roku

Ponieważ pandemia ciągnie się drugi rok z rzędu, liczba zgonów spowodowanych przez wirusa jest prawdopodobnie znacznie większa niż wskazują oficjalne dane, ustanawiając historyczny rekord.

Wprowadzono nowy kod ICD dla zgonów związanych z COVID-19 [USA, NCHS]
Dr Ngozi Ezike o definicji zgonu z powodu COVID-19 – kowidowa metodologia

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] wyjaśnia, że nadmierna liczba zgonów jest związana z COVID-19 bezpośrednio lub pośrednio, zwykle definiowana jako różnica między zaobserwowaną liczbą zgonów w określonych okresach a oczekiwaną liczbą zgonów w tych samych okresach.

Obecnie, od 1 lutego 2020 roku, CDC szacuje, że w Stanach Zjednoczonych odnotowano 942.431 nadmiernych zgonów.

To oszałamiająca liczba, jak wyjaśnił J. Scott Davison, dyrektor generalny firmy ubezpieczeniowej OneAmerica, podczas konferencji poświęconej opiece zdrowotnej zorganizowanej w tym tygodniu przez Indiana Chamber of Commerce. Davison powiedział, że jego firma odnotowuje obecnie najwyższe wskaźniki zgonów niż kiedykolwiek wcześniej, odkąd rozpoczął działalność w branży ubezpieczeniowej. 

OneAmerica oferuje pracodawcom w całym kraju grupowe ubezpieczenia na życie, które zazwyczaj obejmują osoby w wieku od 18 do 64 lat.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, gdzie trafiają te wskaźniki śmiertelności, a Davison mówi, że dotyczy to głównie osób w wieku produkcyjnym w wieku od 18 do 64 lat, które są objęte grupowymi polisami na życie OneAmerica. Firma ubezpieczeniowa twierdzi, że jest to podobne do tego, co obserwuje reszta branży grupowych polis na życie i jest zgodne z danymi CDC.

“Wskaźniki śmiertelności wzrosły o 40 procent w porównaniu z okresem sprzed pandemii” – powiedział Davison o posiadaczach grupowych polis na życie w OneAmerica.

Aby zilustrować, jak poważna jest obecna śmiertelność, Davison powiedział, że katastrofa 1 na 200 lat prawdopodobnie spowodowałaby jedynie 10-procentowy wzrost liczby zgonów w porównaniu z okresem sprzed pandemii.

Co ważne, Davison powiedział, że nawet jeśli COVID-19 nie jest wymieniony w akcie zgonu danej osoby, nie oznacza to, że wirus nie odegrał żadnej roli. Na przykład Davison powiedział, że osoba może zarazić się COVID-19 i wyzdrowieć, ale wirus mógł wywołać osobną chorobę, która ostatecznie prowadzi do śmierci.

“Być może nie wszystkie akty zgonu zawierają Covid, ale liczba zgonów jest ogromna, ogromna” – powiedział Davidson.

Micah Pollak, profesor nadzwyczajny ekonomii na Indiana University Northwest, powiedział The Guardian, że wysokie wskaźniki śmiertelności z powodu COVID-19 wraz z niepełnosprawnością prawdopodobnie będą nadal rosły, ponieważ coraz więcej osób zaraża się wirusem.

“Naprawdę nie wiemy, co się dzieje, jesteśmy zieloni. Im więcej czasu upłynęło [z infekcji], tym więcej czasu masz na potencjalne rozwinięcie się pewnego rodzaju powikłań” – powiedział Pollak.

Wykrywanie rekombinowanego białka kolcowego we krwi osób zaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2
“Kolcopatia”: Białko kolca SARS-Cov-2 jest patogenne, zarówno z wirusa, jak i szczepionki mRNA.

Powikłania COVID-19 nie są dobrze poznane, ponieważ wiele osób cierpi z powodu utrzymujących się objawów, czasami określanych jako długi COVID-19. CDC twierdzi, że niektóre stany po COVID-19 mogą trwać tygodnie lub nawet miesiące po pierwszym zakażeniu wirusem wywołującym COVID-19. Powszechnie zgłaszane objawy są bardzo zróżnicowane, od trudności w oddychaniu i/lub myśleniu, bólu stawów, zmian nastroju, problemów ze snem i zmian w smaku lub zapachu.

Nadmierna liczba zgonów również nie była równomiernie rozłożona w populacji USA, a National Cancer Institute stwierdził, że około 2,9 miliona osób zmarło w USA w okresie od 1 marca do 21 grudnia 2020 r.; 74 procent z nich było związanych z COVID-19, z czego  477.200 zostało zidentyfikowanych jakie nadmierna ilość zgonów.

Dlaczego WHO domaga się blokady Szwecji? Czyżby dlatego, że blokada nie robi różnicy? – Martin Armstrong

Po uwzględnieniu wieku, liczba zgonów wśród mężczyzn i kobiet rasy czarnej, Indian amerykańskich i rdzennych mieszkańców Alaski oraz Latynosów była ponad dwukrotnie wyższa niż wśród mężczyzn i kobiet rasy białej i azjatyckiej.

“Możliwe, że strach przed szukaniem opieki zdrowotnej podczas pandemii lub błędne przypisanie przyczyn zgonu z powodu COVID-19 są odpowiedzialne za większość nadmiernych zgonów niezwiązanych z COVID-19” – powiedziała Meredith S. Sheils, starszy badacz w oddziale ds. zakażeń i immunoepidemiologii w National Cancer Institute.

Źródło: ‘Huge, huge numbers:’ insurance group sees death rates up 40 percent over pre-pandemic levels

 

Zobacz na: Czy „zgony z powodu rozpaczy” przewyższą zgony z powodu koronawirusa? – dr Toby Rogers
Wywiad z Catherine Austin Fitts dla Planet Lockdown
Pielęgniarka z epicentrum. Rozmowa z Erin Marie Olszewski.
USA: Tuszowanie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych – Deborah Conrad