Tajwan: zgony spowodowane szczepionkami na C-19 przewyższają ilość zgonów związanych z COVID-19

 

[Oficjalny wskaźnik] śmiertelności na Tajwanie z powodu szczepień na COVID-19 po raz pierwszy przekroczył śmiertelność związana z COVID-19.

(Observer Network News) 7 października, liczba zgonów po szczepieniach na Tajwanie osiągnęła 852, podczas gdy liczba zgonów po zdiagnozowaniu COVID-19 wyniosła 844. Liczba zgonów po szczepieniach po raz pierwszy przekroczyła liczbę potwierdzonych zgonów.

Według “Notice of Adverse Events after COVID-19 Vaccination” wydanego przez tajwański departament zdrowia, 22 marca br. na Tajwanie rozpoczęto szczepienia. Od tego dnia do 6 października, liczba zgonów po szczepieniach na Tajwanie osiągnęła 849.

6 października 2021 liczba zgonów po szczepieniach na Tajwanie osiągnęła 849

Wśród nich największa była liczba zgonów po szczepionce firmy AstraZeneca, która wynosi 643; liczba zgonów po szczepionce firmy Moderna, to 183, a liczba zgonów po szczepionce produkowanej samodzielnie przez Tajwan “Medigen” – to 22.

Szczepionki na COVID „zdziesiątkują światową populację”, ostrzega prof. Sucharit Bhakdi
Dr Geert Vanden Bossche: Masowe szczepienia podczas pandemii – korzyści i ryzyka
Luc Montagnier: Nowe warianty koronawirusa z powodu szczepień

 

Kolejna wiadomość, z tajwańskiego Chinatimes:

Chinatimes podało, że tajwański “DatacenterDynamics” zaktualizowało “Notice of Adverse Events after COVID-19 Vaccination [Zawiadomienie o niepożądanych zdarzeniach po szczepieniu COVID-19]” w dniu 8 [października]. Według danych, z dnia do 7 października do godziny 16:00, “Suspected Serious Adverse Events after Vaccination [Podejrzenie poważnych zdarzeń niepożądanych po szczepieniu]” liczba zgonów związanych ze szczepieniami wynosiła 850, podczas gdy do 8-go października, liczba zgonów z powodu zapalenia płuc związanego z COVID-19 wynosiła 845 przypadków.

Ilość niepożądanych odczynów po szczepieniach na COVID-19 (Źródło: "Taiwan Chinatimes")

Ilość zgłoszonych niepożądanych odczynów po szczepieniach na COVID-19 (Źródło: “Taiwan Chinatimes”)

 

Do 6-tego października, od czasu rozpoczęcia epidemii, liczba zgonów związanych z potwierdzonym COVID-19 na Tajwanie wynosiła 844. Jest to pierwszy przypadek, kiedy liczba zgonów po szczepieniach przekroczyła liczbę potwierdzonych zgonów.

Według danych opublikowanych przez Tajwańskie Centrum Dowodzenia Epidemią, dnia 7-go października na Tajwanie odnotowano 4 nowe potwierdzone przypadki zapalenia płuc wywołanego przez COVID-19, z których wszystkie zostały przywiezione z zagranicy, a wśród potwierdzonych przypadków nie było nowych zgonów. Jednak po szczepieniu wystąpiły 3 nowe zgony. Liczba zgonów po szczepieniach nadal przewyższa liczbę zgonów ze zdiagnozowanym C-19.

W dniu 6 października, członkini partii Kuomintang, Yeh Yu-Lan bez ogródek stwierdziła w poście na Facebooku, że szczepionka podana w celu ratowania życia, prawie podwoiła liczbę zgonów z powodu COVID-19, co jest rzeczywiście bardzo ironiczne i wprawia w zakłopotanie.

Yeh Yu-Lan niepożadane odczyny poszczepienne w Tajwanie

Wspomniała również o tym, że ostatnio w niektórych szpitalach na Tajwanie zgłoszono, że 25 osób zostało zaszczepionych nierozcieńczonym roztworem szczepionki lub dawka szczepionki była niewystarczająca. Należało podać 0,5 cm3, ale podano tylko 0,1 cm3.

Internauci wspominali również, że udawać się do National Taiwan University Hospital na drugą dawkę szczepionki firmy Moderna, która została określona jako szczepionka z górnej półki. Ta seria problemów ze szczepionkami może być wyraźnie odczuwalna.

Powiedziała, że wiele osób będzie chciało się szczepić, aby przeżyć, a odpowiednie departamenty nie powinny odwalać fuszerki i ze [rzekomo] szczepionek ratujących życie zmieniać je w szczepionki zagrażające życiu z powodu zaniedbań w kontroli. Ludzie, którzy są szczepieni zgodnie z polityką na Tajwanie, stali się niewytłumaczalnymi ofiarami epidemii.

W rzeczywistości już dwa tygodnie temu inna polityk z partii Kuomintangu, Wu I-ding stwierdziła, że śmiertelność po szczepieniach na Tajwanie jest wyższa niż w innych regionach. Wówczas Minister Zdrowia i Opieki Społecznej Chen Shih-chung powiedział, że “piłka jest w grze” i śmierć może nie być związana ze szczepieniami.

Wu I-ding nie miała innego wyboru, jak tylko powiedzieć, że nie może uzyskać żadnych informacji od Chen Shih-chung, więc udała się do departamentu zdrowia i departamentu prawnego. Jednak gdzie się nie udała, to napotykała na spychologie.

Stwierdzenie “niekoniecznie związane” jest konsekwentnym stwierdzeniem, którego Chen Shih-chung zawsze używał w obliczu wszelkich wątpliwości dotyczących szczepionek, takich jak niepożądane reakcje i zgony po szczepieniach.

Jak już wcześniej wspomniano, w wydanym wczoraj przez władze Tajwanu “Zawiadomieniu o niepożądanych zdarzeniach po szczepieniu COVID-19”, władze podkreślały również, że “(ten dokument) sam w sobie nie może wyjaśniać ani nie może być wykorzystywany do wnioskowania odnośnie istnienia lub powagi problemów związanych ze szczepionkami. Ani wniosków dotyczących stopnia lub częstości występowania [niepożądanych odczynów poszczepiennych].”

Źródło: Taiwan death from COVID-19 vaccination exceeds death from COVID-19 for the first time.

 

Zobacz na: USA: Tuszowanie Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych – Deborah Conrad
W USA rejestruje się mniej niż 1% NOPów – Harvard Pilgrim Health Care
Anafilaksja po szczepieniu
Skorygowana ocena związku przyczynowo-skutkowego między szczepieniami a zdarzeniami niepożądanymi dokonana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) – analiza krytyczna

 

22 marca 2021 w Tajwanie rozpoczeto szczepienia na C-19

 

Za wikipedią, 15.10.2021:

“Po zatwierdzeniu szczepionki Oxford-AstraZeneca COVID-19 w dniu 18 marca 2021 r., szczepienia rozpoczęły się 22 marca 2021 r. i będą kontynuowane przez cały rok, a celem jest zaszczepienie 70% populacji do końca października 2021 r.”

Tajwan - Odsetek osób, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki C-19

Tajwan - Łączna liczba potwierdzonych przypadków COVID-19

Tajwan - Skumulowana liczba potwierdzonych zgonów związanych z COVID-19

%d bloggers like this: