CDC ograniczyło polowanie i rejestrowanie przypadków C-19 u zaszczepionych.

30 lipiec 2021

Portal Bloomberg zidentyfikował ponad 100000 tzw. przełomowych przypadków COVID u w pełni zaszczepionych  ludzkich szczurów doświadczalnych.

[Tzw. „przełomowy przypadek” to taka fraza, do rozmywania szczepionkowego obrazu świata, stosowana po to, aby nie sugerować, ani nie komunikować wprost, że choroba wystąpiła u w pełni zaszczepionej osoby – admin]

CDC ograniczyło polowanie i rejestrowanie przypadków C-19 u zaszczepionych.

Amerykańska instytucja [CDC] prowadząca walkę z wirusem odpowiedzialnym za Covid-19 zrezygnowała z kluczowego narzędzia do śledzenia skuteczności szczepionek akurat w momencie, gdy pojawiła się nowa, kłopotliwa odmiana wirusa.

Testy PCR: Po 35 cyklach odcięcia nie wyhodujesz wirusa – dr Anthony Fauci
Szara propaganda – eufemizmy, półprawdy i fikcje – dr Rafał Brzeski
COVID – dlaczego terminologia ma znaczenie? – dr Malcolm Kendrick

W maju Centrum Kontroli Prewencji Chorób [CDC] zaprzestało kompleksowego śledzenia tzw. przełomowych przypadków C-19 [u osób w pełni zaszczepionych]. Konsekwencje tej decyzji dopiero teraz zaczynają być widoczne.

W tym czasie instytucja ta zidentyfikowała u w pełni zaszczepionych osób jedynie 10.262 przypadków C-19 w całych Stanach Zjednoczonych. U tych ludzi wystąpił pozytywny wynik testu na Covid mimo szczepienia. Większość osób, które zaraziły się po szczepieniu, wykazywało niewiele objawów i wydawało się, że ryzyko zarażenia innych jest niewielkie.

CDC ograniczyło polowanie i rejestrowanie przypadków C-19 u zaszczepionych

 

Jednak w ciągu ostatnich miesięcy liczba tzw. przełomowych przypadków mimo zaszczepienia wzrosła, podobnie jak ryzyko, jakie ze sobą niosą. I chociaż CDC przestało śledzić takie przypadki, wiele stanów tego nie zrobiło. Portal Bloomberg zebrał dane z 35 stanów i zidentyfikował 111.748 przypadków C-19 u w pełni zaszczepionych do końca lipca, czyli ponad 10 razy więcej niż CDC podała na koniec kwietnia.

Przy ponad 164 milionach zaszczepionych Amerykanów można się spodziewać przełomowych przypadków C-19 mimo zaszczepienia. Ich liczba powinna rosnąć wraz ze wzrostem liczby zaszczepionych osób, po prostu dlatego, że jest więcej zaszczepionych osób, które mogłyby się zarazić. Podczas gdy podobnie mały odsetek przypadków C-19 mimo zaszczepienia zaobserwowano w badaniach klinicznych, urzędnicy państwowi powiedzieli, że ważne jest, aby wiedzieć, ile z nich ma miejsce, jak poważne są i czy stają się coraz bardziej powszechne.

Peter Doshi: Szczepionki w 95% skuteczne? Potrzebujemy więcej szczegółów i surowych danych od firm Pfizer i Moderna
Redukcja ryzyka względnego na przykładzie 95% skuteczności szczepionek na C-19 – dr Thomas Cowan

CDC oświadczyło, kiedy ogłosiło tę zmianę w maju, że będzie nadal zbierać dane na temat przypadków przełomowych [u zaszczepionych], jeśli infekcje spowodowały hospitalizację lub śmierć – co jest rzadkim zjawiskiem, ponieważ szczepionki zapewniają znaczną ochronę. Decyzja o zaprzestaniu śledzenia nieciężkich przypadków została podjęta, aby “pomóc zmaksymalizować jakość danych zbieranych w przypadkach o największym znaczeniu klinicznym i dla zdrowia publicznego”, jak twierdzi agencja na swojej stronie internetowej.

PCR-yzm czyli współczesny łysenkizm – prof. dr hab. Roman Zieliński
Dr Ngozi Ezike o definicji zgonu z powodu COVID-19 – kowidowa metodologia
Jak dokładne są testy na COVID? – dr Sebastian Rushworth

Ale ta decyzja, aby nie śledzić łagodnych lub bezobjawowych przypadków jest teraz kwestionowana, w tym przez urzędników państwowych zajmujących się wirusem na pierwszej linii frontu.

W tym samym czasie, gdy CDC przestało śledzić te przypadki C-19 u osób zzaszczepionych, wariant delta zaczął rozprzestrzeniać się w Stanach Zjednoczonych. Niewielka liczba przypadków wariantu delta została zidentyfikowana w połowie kwietnia. W czerwcu szczep ten zaczął się rozprzestrzeniać w niektórych częściach kraju, a następnie w lipcu eksplodował na skalę krajową.

Obecnie stanowi on zdecydowaną większość przypadków, częściowo dlatego, że jest bardziej zaraźliwy niż poprzednie szczepy. Nowe fale przypadków Covid spowodowały gwałtowny wzrost hospitalizacji na południu wśród nieszczepionych ludzi i doprowadziły administrację Bidena i władze stanowe do nacisku na szczepionkowy przymus.

“Kiedy dowiedziałam się, że CDC zamierza przestać śledzić zaszczepionych ludzi, którzy się zarazili, zatkało mnie”, powiedziała Charity Dean, która pomagała prowadzić kalifornijską walkę z Covid jako asystentka dyrektora stanowego departamentu zdrowia. “Straciliśmy szansę na to, by móc scharakteryzować, jak ten wariant przemieszcza się w populacji oraz to jak pojawiają się nowe warianty”.

[Koronawirusy regularnie mutują, więc naturalną koleją rzeczy jest, że z każdym miesiącem i rokiem będziemy mieli do czynienia z delikatnie czymś innym. Więc zamiast powiedzieć, że szczepionka to badziewo to dzięki narracji z wariantami będzie można odbijać piłkę w nieskończoność między kolejną dawką, a kolejnym wariantem – admin]

Wariant delta jest nie tylko bardziej zaraźliwy, urzędnicy służby zdrowia uważają teraz, że łatwiej wywołuje objawową – i zaraźliwą – chorobę u osób zaszczepionych. Oznacza to, że w przeciwieństwie do poprzednich wariantów, osoby zaszczepione są bardziej skłonne do łatwiejszego rozprzestrzeniania choroby na osoby nieszczepione lub osoby zaszczepione, ale podatne na zachorowanie ze względu na wiek lub stan zdrowia. Jest to nowa dynamika, która wybija dziurę w murze odporności, jaki Stany Zjednoczone budowały, aby odgrodzić się i wytępić wirusa.

Wszystko co mówi rząd o C-19 i metodach walki z nim, jest kłamstwem – dr Mike Yeadon

Według oficjalnych doniesień [choć na chwilę nie ma rzetelnych badań epidemiologicznych dotyczących współczynnika reprodukcji R0] wariant delta ukształtował kluczową zmianę w zachowaniu koronawirusa, która miała istotne implikacje dla zdrowia publicznego. Trzy miesiące po tym, jak CDC przestało śledzić łagodniejsze przypadki u osób zaszczepionych, CDC robi kurtyzanę z siebie biorąc pod uwagę wcześniejsze zapewnienia i oświadczyła, że nawet zaszczepieni Amerykanie powinni ponownie założyć maski ze względu na ryzyko, że mogą złapać i rozprzestrzenić wirusa.

W oświadczeniu z piątku, rzecznik CDC powiedział, że nadal śledzą trendy zachorowań wśród zaszczepionych za pomocą badań, które uruchomili.

“CDC aktywnie śledzi przypadki zachorowań wśród zaszczepionych jako część tego, co nazywa się badaniami kohortowymi, które często obejmują dziesiątki tysięcy osób w całym kraju“, rzeczniczka agencji Kristen Nordlund napisała w e-mailu. “Będziemy nadal publikować dodatkowe wyniki z tych badań kohortowych, gdy będą one dostępne”.

Ciężkie przypadki choroby u osób zaszczepionych pozostają rzadkie. Tylko 6,587 osób w USA było hospitalizowanych lub zmarło z Covid-19 po pełnym szczepieniu, według CDC.

CDC nie jest pozbawione innych narzędzi do śledzenia zachorowań wśród zaszczepionych i wariantów. Otrzymuje raporty o ciężkich przypadkach zachorowań wśród w pełni zaszczepionych, które skutkują hospitalizacją i śmiercią. Wiele stanów nie poszło w ślady CDC i nadal liczą te przypadki zachorowań mimo zaszczepienia dwoma dawkami. A agencja z siedzibą w Atlancie prowadzi kilka badań na zaszczepionych ludziach, aby sprawdzić, jak działają szczepionki. Jednak zrezygnowała z możliwości posiadania niemal w czasie rzeczywistym danych liczbowych o tym, co dzieje się na miejscu, co raz po raz okazywało się kluczowe w szybko przemieszczających się regionalnych i krajowych falach infekcji.

“Im więcej danych posiadasz, tym lepsze decyzje możesz podejmować. Dlaczego więc mieliby świadomie odrzucać dane, które historycznie były naprawdę ważne aby je posiadać?” powiedział Michael Kinch, dyrektor Center for Research Innovation in Business na Uniwersytecie Washington w St. Louis. “Dla administracji, która bredziła coś, że będzie kierować się nauką, taka działanie nie ma naukowego sensu”.

Urzędnicy państwowi

 

Bloomberg rozmawiał z urzędnikami państwowymi ds. zdrowia w całych Stanach Zjednoczonych, z których wielu kontynuowało śledzenie wszystkich przypadków zachorowań u w pełni zaszczepionych pomimo decyzji CDC. Wielu z nich stwierdziło, że ważne jest, aby nadal śledzić przypadki zachorowań mimo zaszczepienia, zwłaszcza w świetle wariantu delta.

Departament Zdrowia Stanu Nowy Jork zidentyfikował do 19 lipca 11.025 przełomowych przypadków poszczepiennych. Odsetek przypadków pozostaje niewielki – około 0,18% zaszczepionych osób. Ale rzeczniczka departamentu Samantha Fuld powiedziała, że śledzenie tych przypadków jest kluczową częścią czujności w zakresie zdrowia publicznego.

[Definicja osoby zaszczepionej to osoba u której minęło dwa tygodnie od podania drugiej dawki – admin]

“Zbieranie danych, takich jak infekcje u osób zaszczepionych, pozwala nam na uzyskanie kompletnego, dokładnego obrazu w czasie rzeczywistym, który pozwala nam na lepsze zrozumienie objawów choroby, skuteczności szczepionek i wysiłków mających na celu informowanie o interwencjach w zakresie zdrowia publicznego” – powiedziała Samantha Fuld.

W stanie Luizjana również kontynuuje się śledzenie przełomowych przypadków. Kiedy ludzie mają pozytywny wynik testu na Covid-19, instytucja stanowa porównuje testy z rejestrem szczepionek, co pozwala zidentyfikować osoby, które były w pełni zaszczepione, ale mimo to zaraziły się.

“Przed Deltą, dla CDC prawdopodobnie miało mniej sensu, aby śledzić infekcje wśród zaszczepionych,” powiedział Joseph Kanter, stanowy urzędnik ds. zdrowia. “Teraz, gdy jest jasne, że wiele z tych przełomowych infekcji to delta, ważnym jest, aby to śledzić”.

Stan New Jersey również kontynuuje śledzenie przypadków zachorowań wśród zaszczepionych.

“To pozwala nam zobaczyć, czy szczepionka jest mniej skuteczna w czasie, lub czy na skuteczność wpływają zmiany w wariancie wirusa,” powiedział Edward Lifshitz, dyrektor medyczny państwowego departamentu zdrowia Communicable Disease Service.

Inne stany, jednakże, poszły za przykładem CDC i wstrzymały się z rejestrowaniem

 

Karolina Południowa, Teksas i Illinois nie śledzą już przełomowych infekcji, chyba że skutkują one chorobą na tyle poważną, że pacjent jest hospitalizowany lub prowadzi do śmierci. Stany te, na swoich stronach internetowych lub w odpowiedzi na pytania Bloomberga, powiedziały, że podążają za tym co robi CDC.

Nevada również przestała śledzić wszystkie infekcje poza ciężkimi przypadkami wśród zaszczepionych. Cassius Lockett jest dyrektorem ds. nadzoru i kontroli chorób w Dystrykcie Południowej Nevady. Lockett powiedział, że identyfikacja wszystkich przełomowych przypadków jest trudniejsza, ponieważ wiele osób z łagodną lub bezobjawową chorobą może nie poddać się badaniom. Ale, powiedział, iż uważa, że CDC powinno było rozważyć kontynuowanie śledzenia łagodniejszych przypadków wśród zaszczepionych.

“Powiedzmy, że jeśli np. wariant delta szalał by w społeczności w danym czasie, i widzielibyśmy dowody, że Godzilla nadchodzi, to myślę, że mielibyśmy inną rozmowę,” powiedział. “Mielibyśmy mocny argument i coś do nacisku na CDC, aby wymagać raportowania wszystkiego”.

Istnieją również dowody, które sugerują, że przypadki zachorowań w wśród zaszczepionych mogą wystąpić w szybszym tempie. W piątek CDC opublikowało badanie dotyczące przypadków Covid w stanie Massachusetts za miesiąc lipiec. W publikacji wspomniano o 274 symptomatycznych przypadkach wśród osób zaszczepionych, prawie wszystkie związane z wariantem delta, wśród ludzi na półwyspie Cape Cod.

Zostali oni zarażeni po uczestnictwie w “gęsto upakowanych imprezach w wewnątrz i na zewnątrz w miejscach, które obejmowały takie miejsca jak bary, restauracje, pensjonaty i domy do wynajęcia”, CDC powiedziało – dokładnie taki rodzaj spotkań towarzyskich wielu zaszczepionych Amerykanów teraz preferuje. Wstępne badania wykazały, że wielu z nich miało poziom wirusa, który był podobny do ludzi nieszczepionych, co oznacza, że mogą być tak samo zaraźliwi jak ludzie którzy nie poddali się tej eksperymentalnej terapii genowej, sprzedawanej pod nazwą szczepienie.

Na wieść o przypadkach zachorowań wśród osób w pełni zaszczepionych w stanie Massachusetts senator Edward Markey, demokrata, który reprezentuje ten stan, powiedział, że CDC powinno wznowić zbieranie danych o wszystkich takich przypadkach. W liście z 22 lipca do dyrektor CDC, Rochelle Walensky, zapytał ją, dlaczego instytucja ta przestała to robić i powiedział, że urzędnicy i pracownicy służby zdrowia potrzebują “solidnych danych i informacji, aby móc podejmować decyzje”.

Nie wszystko jest jasne

 

Wraz z lepszym zrozumieniem, tego jak wariant delta rozprzestrzenia się, różne środki zdrowia publicznego lub ostrzeżenia mogłyby być wprowadzone w życie dla zaszczepionych ludzi, powiedział Rachael Piltch-Loeb, Harvard Chan School of Public Health badacz reakcji na zagrożenia zdrowia publicznego. Dodał również, że trudno jest stwierdzić, czy dokładniejsze śledzenie mogłoby zapobiec obecnemu klastrowi w Provincetown, ale “może to, co mogliśmy się dowiedzieć, to to, że nie wszystko jest tak jasne jak się nam wydaje. Myślę, że ulegliśmy percepcji, że wszystko było jasne, podczas gdy tak nie było.”

Badania CDC będą prawdopodobnie oferować przyszłe aktualizacje na temat tego, jak szczepionki radzą sobie przeciwko obecnym i przyszłym wariantom. Jednak wiele wyników jakimi dysponujemy w chwili obecnej jest z miesiąca marca, zanim wariant delta zaczął szeroko rozprzestrzeniać się w USA. Wiele informacji w czasie rzeczywistym na temat Covid jest zbieranych przez stanowe i lokalne wydziały zdrowia zajmujące się wirusem.

Były dyrektor MOSSADu, Tamir Pardo: „nieprawidłowa analogia prowadzi do błędnych decyzji”
Dr Peter McCullough o blokowaniu metod leczenia Covid-19

“Jesteśmy w stanie wojny na linii frontu i musimy wiedzieć, jak wariant delta przemieszcza się w populacjach i co może się wydarzyć”, powiedziała Charity Dean, były urzędnik z Kalifornii, która obecnie jest dyrektorem generalnym Public Health Company Group Inc, która opracowuje i sprzedaje usługi monitorowania i zwalczania epidemii.

“Przeprowadzanie badań akademickich jest cenne, ale uzyskanie informacji wymaga czasu”, powiedziała Dean. “Nie możemy czekać na rzetelne dane, aby działać już teraz”.

Źródło: CDC Scaled Back Hunt for Breakthrough Cases Just as the Delta Variant Grew​​​​​​

%d bloggers like this: