16.04.2011 roku gościem księgarni w Austin był dr Andrew Wakefield, który przedstawił problematykę związaną ze szczepieniami, a szczególnie szczepionką MMR. Jednak ważnym elementem spotkania było przekazanie słuchaczom jak doszło do tego, iż niesłusznie posądzony został o oszustwo przez Briana Deera, dziennikarza Brytyjskiego Medycznego Magazynu w Wielkiej Brytanii. Dziennikarza, który nie szczędził swoich uwag, nie tylko wobec Wakefielda, i jego kolegów, ale także na jednym z blogów na temat rodziców dzieci z autyzmem powiedział: „Ropiejąca złośliwość, przerażająca powtarzalność, kłamliwa obsesyjność, to wszystko jest dla mnie oznaką patologii. I zastanawiają się jeszcze, dlaczego ich dzieci mają problemy z mózgiem”. I osoba o takich poglądach przedstawia się jako strażnik dzieci z autystycznym zaburzeniem!!! Nie tylko obraził w ten sposób rodziców autystycznych dzieci, ale swoim oszczerstwem zniszczył reputację człowieka, który doszedł do sedna problemu i zalążka powstawania autyzmu, gdzie wiele dzieci mogłoby zostać ocalone od tej drastycznej epidemii autyzmu, która w zastraszającym tempie zbiera coraz to większe żniwo. Wielka farmacja nie mogła jednak patrzeć na to jak odkrywana przez dr Wakefielda prawda mogłaby zrujnować ich wielkie imperium wybudowane i dalej powiększane na kłamstwie i ludzkiej krzywdzie.

Fragmenty z prezentacji dra Andrew Wakefielda pt. „CDC Whistleblower”, podczas konferencji Leadership & Longevity w 2015r. W tej cześci Andy omawia skalę, do jakiej rozrośnie się epidemia autyzmu w kolejnych latach i jaki to będzie miało wpływ na całe społeczeństwo, oraz krótko nawiązuje do sprawy utratu przez niego prawa do wykonywania zawodu i apelacji dra Walkera, któremu zwrócono licencję i honor.

Treść transkryptu >>

Cała treść transkryptu:

„Nazywam się Andrew Wakefield i jestem naukowcem gastroenterologiem, początkowo realizującym karierę w chirurgii, a następnie w akademickiej gastroenterologii. Moimi głównymi zainteresowaniami były choroba Crohna, zapalenie jelita grubego a potem autyzm , który przejął mój świat. Życie polega na dokonywaniu wyborów. Musiałem dokonać wyboru, jednym było działanie w interesie pacjenta, kontynuowanie badań nad jego historią w celu sprawdzenia, czy jest ona słuszna w naukowy sposób, a drugim po prostu odejście od sprawy. Można było powiedzieć kolejnej matce, która przyszła do mnie: „wiem, że pani historia i cierpienie mogą być prawdziwe, ale bardzo mi przykro, czy mogłaby pani po prostu poszukać kogoś innego…” . To jest wybór. Jest on aż tak sztywny. I wybrałem to pierwsze.
Czy istnieje związek pomiędzy autyzmem i popularną dziecięcą szczepionką ? Właśnie jedna grupa medyczna oświadczyła, że doktor Andrew Wakefield, lekarz, który jako pierwszy zasugerował taką możliwość, prowadził badania w sposób nieetyczny i nieodpowiedzialny. Stwierdzenie, któremu on stanowczo zaprzecza.
Konsekwencją podjęcia tej decyzji było to, że straciłem stanowisko Starszego Akademika w Szpitalu Royal Free, straciłem licencję medyczną, straciłem stypendium w Królewskim Collegu Chirurgów, straciłem stypendium w Królewskim Collegu Patologii, i ostatecznie w efekcie tego straciłem swój kraj. To nie było łatwe, ale to piekło było gorsze dla tych rodzin. I to jest fakt.
Czy na początku czułem, że będę miał do czynienia z tego rodzaju opozycją? Nie, nigdy, absolutnie nie. Zarzuty przeciwko mnie i przeciwko moim kolegom są zarówno nieuzasadnione i niesprawiedliwe. Nauka będzie kontynuowana na poważnie.
Byłem po stronie defensywy od lat i zdecydowałem, że to wystarczy. Teraz przechodzą na stronę ataku. Wygramy to. Oni zainwestowali w ogromnie drogą, skomplikowaną i kończącą się niepowodzeniem politykę public relations, która powoli się wali. Dlaczego? Bo to nie jest oparte na prawdzie. Mam moralny i zawodowy obowiązek spróbować wszystkiego, co w mojej mocy, aby ten problem naprawić. Tak się właśnie czuję.
Urywek z filmu „Bought” (Kupieni) . Premiera kinowa zimą 2014 roku.”

%d bloggers like this: