Dr Stanley Plotkin o badaniach bezpieczeństwa szczepionek – Del Bigtree

Stanley Plotkin - o badaniach bezpieczeństwa szczepionek

Del Bigtree: Jak wielu z was wie, w zeszłym tygodniu zaczęliśmy pokazywać wam fragmenty zatytułowane “Stanley Plotkin o szczepionkach.” Ale porozmawiajmy o grupie placebo w odniesieniu do opinii Stanley’a Plotkina na ten temat. Co myśli na temat potrzeby stosowania [obojętnego] placebo w badaniach klinicznych?

Dr Stanley Plotkin o szczepionkach – abortowane płody/dzieci
Szczepienie przeciw śwince – przyczyny porażek – dr Stanley Plotkin
Czy istnieje korelat ochrony dla szczepionki przeciw odrze?  – dr Stanley Plotkin

Stanley Plotkin o badaniach bezpieczeństwa szczepionek

 

Adwokat: Określenie związku przyczynowo skutkowego tak naprawdę wymaga przeprowadzenia badania podwójnie zaślepionego, z grupą kontrolną placebo, zgadza się?

Stanley Plotkin: Tak jest, jeśli chcesz mieć pewność lub przynajmniej mieć silną zależność pod względem statystycznym.

Adwokat: Co ma Pan na myśli przez silną zależność pod względem statystycznym?

Stanley Plotkin - o badaniach bezpieczeństwa szczepionek

Stanley Plotkin: Mam na myśli sytuację, kiedy posiadasz grupę porównawczą i możesz powiedzieć, że w porównaniu do grupy porównawczej zależność, na którą patrzysz jest różna pod względem statystycznym niż ta w grupie kontrolnej.

Adwokat: Czy nie jest to również powód dla którego staranne badania przedkliniczne wykorzystujące obojętne placebo powinny być przeprowadzane przed wydaniem licencji?

Stanley Plotkin: Byłoby to idealne rozwiązanie, ale musiałyby to być również bardzo obszerne badania, obejmujące różne grupy wiekowe. Ogólnie rzecz biorąc, te dane pojawiają się dużo później, po doświadczeniu ze szczepionką zastosowaną u tysięcy lub milionów ludzi.

Del Bigtree: Otóż to. Tak. Idealnie byłoby to zrobić, byłoby idealnie posiadać grupę placebo tak żebyśmy mieli jakiekolwiek pojęcie o tym o czym mówimy, ale jest to trudne i kto się tym tak naprawdę przejmuje. To tylko wasze dzieci. Zatem przejdźmy do jego kolejnej wypowiedzi. Myślę, że uznacie ją za ciekawą. Zaczniemy wchodzić w dyskusję na temat autyzmu.

10 wczesnych oznak autyzmu. Jak rozpoznać wczesne objawy?
Kongresmen Bill Posey pyta dr Coleen Boyle z CDC o badania na temat autyzmu
Dr Bernadine Healy o brakujących badaniach dotyczących szczepionek i autyzmu

Adwokat: Podam Panu to co jest oznaczone jako Dowód nr 22. To jest fragment z raportu Instytutu Medycyny [IOM].

Stanley Plotkin: Mhm.

Adwokat: Zgadza się?

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat: I to jest fragment, w którym IOM omawia dowód w odniesieniu do tego czy szczepionki DTaP lub TDaP powodują autyzm, zgadza się?

Stanley Plotkin: Zgadza się.

Adwokat: W porządku. Kiedy przejdzie Pan do drugiej strony, czy mógłby Pan przeczytać wniosek dotyczący związku przyczynowego w odniesieniu do tego czy DTaP i TDaP powodują autyzm?

“Dowody są niewystarczające by zaakceptować lub odrzucić związek przyczynowo skutkowy pomiędzy toksoidem błoniczym, toksoidem tężcowym i antygenem krztuścowym zawartymi w szczepionce a autyzmem.”

Adwokat: Zatem IOM przejrzał dostępne dowody w odniesieniu do tego czy TDaP lub DTaP mogą powodować autyzm i ich wniosek brzmi, że nie istnieje dowód na to by wykazać czy DTaP lub TDaP powodują lub nie powodują autyzmu, zgadza się?

Stanley Plotkin: Tak, ale chodzi o to, że nie istnieją żadne badania pokazujące, że powoduje autyzm, z wyjątkiem jednego badania przeprowadzonego przez dwie dobrze znane osobowości ruchu antyszczepionkowego D. Guyer i M. Guyer,  które nie ma żadnej zasadności. Zatem to co mówią, dotyczy tego, że nie ma żadnego dowodu. Istotną kwestią z mojego punktu widzenia jest to, że nie ma żadnego konkretnego dowodu by przeprowadzić właściwe badanie, o którym dyskutowaliśmy, które obaliłoby to twierdzenie, które obejmowałoby kontrolowane podawanie szczepionek i wstrzymywałoby podanie szczepionek u dzieci, które powinny je dostać.

Del Bigtree: A teraz jesteśmy tutaj, w 2018 roku i S. Plotkin mówi ci i przyznaje, że to co odkryło IOM, mimo, że szczepionka DTP, błonica, tężec, krztusiec była powodem dla którego [producenci] byli pozywani, a Kongres, w szczególności powiedział im, żeby się temu teraz przyjrzeli, obecnie, do 2018 roku, nigdy tego nie zrobili. Nigdy nie przeprowadzili nawet jednego badania. Nie można znaleźć nawet pojedynczego badania. W chichotaniu S. Plotkina do samego siebie odnośnie tej kwestii można dopowiedzieć twierdzenie:

“Cóż, to oznacza, że nadal moglibyśmy mówić, że jest bezpieczna ponieważ nikt nigdy nie dowiódł, że nie była.”

To ostatni klip, w którym Stanley Plotkin wypowiada się na temat szczepionek.

Adwokat: Skoro nie istnieje żaden dowód, który mówi, że DTaP lub TDaP nie powodują autyzmu, nie może Pan jeszcze powiedzieć, że szczepionki nie powodują autyzmu, zgadza się?

Stanley Plotkin: Nie mogę tego powiedzieć jako naukowiec lub logik, ale mogę powiedzieć jako lekarz, że nie, one nie powodują autyzmu.

Adwokat: W porządku. Zatem to co Pan mówi, to to, że jako naukowiec lub logik nie mógłby Pan powiedzieć,  że szczepionki nie powodują autyzmu, ale jako pediatra mówi Pan, że powiedziałby Pan to rodzicowi, ponieważ chce Pan się upewnić, że dzieci dostaną szczepionkę. Czy to się zgadza?

Stanley Plotkin: Nie mogę być pewien, że DTaP nie powoduje trądu, ale to nie oznacza, że to powstrzyma mnie przed stosowaniem szczepionki DTaP.

Adwokat: Czy ludzie twierdzą, że DTaP jest przyczyną trądu? Czy wie Pan o jakichkolwiek tego typu skargach?

Stanley Plotkin: Nie wiem o żadnych tego typu skargach, ale nie byłbym zaskoczony widząc je w sieci któregoś dnia.

Adwokat: W porządku, ale ludzie złożyli wystarczająco dużo skarg na temat tego, że DTaP, TDaP powodują autyzm, że Instytut Medycyny na komisji Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej [HHS] uznał, że było to wystarczająco poważne by przeprowadzić przegląd naukowy, zgadza się?

Stanley Plotkin: Tak.

Adwokat: W porządku. Jeśli nie wie Pan czy DTaP lub TDaP powodują autyzm, to czy nie powinien Pan zaczekać do momentu, w którym będzie Pan to wiedział, do momentu kiedy będzie Pan posiadał naukowe dowody na poparcie tego twierdzenia by później mówić, że szczepionki nie powodują autyzmu?

Stanley Plotkin: Czy ja czekam? Nie, ja nie czekam, ponieważ muszę brać pod uwagę zdrowie dziecka.

Adwokat: I z tego powodu, nie przeszkadza Panu mówienie rodzicowi, że DTaP, TDaP nie powodują autyzmu, mimo tego, że nie istnieją jeszcze dowody naukowe by poprzeć to twierdzenie?

Stanley Plotkin: Zdecydowanie. Jestem również skłonny by mówić im, że nie powoduje trądu.

Adwokat: W porządku. Jeszcze raz. Czy przegląd Instytutu Medycyny dotyczył tego czy DTaP powoduje trąd?

Stanley Plotkin: Nie.

Adwokat: W porządku.

Del Bigtree:  To byłoby zabawne, jeśli nie byłoby tak niewiarygodnie niebezpieczne. I to nie jest tak, że bierzemy to znikąd, jak kwestię trądu. Mamy setki tysięcy ludzi, którzy nadal czekają w kolejce, każdego dnia, na całym świecie, mówiąc:

“Powiedziano mi, że szczepionki są bezpieczne i teraz stałem się antyszczepionkowcem, ponieważ moje dziecko już nigdy nie będzie takie samo.”

Nie robię tego. Ten program tego nie robi. Program szczepionkowy sam tworzy największą część ruchu antyszczepionkowego. To ludzie, którzy ucierpieli, to byli zwolennicy szczepionek, [Ex-szczepionkowcy], którzy tworzą największą grupę ruchu antyszczepionkowego. Dlaczego? Ponieważ ten naukowiec okłamuje świat, kiedy wkłada swoją maskę jako lekarz i mówi:

“Zapomnij o tym co wiem jako naukowiec. Produkt, który stworzyłem by wstrzykiwać go w twoje dzieci, zawierający fragmenty DNA abortowanego płodu, wygląda na to, iż przez które mutują twoje komórki  macierzyste.  Zapomnij o tym wszystkim. Po prostu słuchaj mnie jako lekarza, który mówi ci, że to bezpieczne, nie powoduje autyzmu.”

 

 

Stanley Plotkin o badaniach bezpieczeństwa szczepionek – Del Bigtree – napisy PL

https://rumble.com/v2h5t9q-stanley-plotkin-o-badaniach-bezpieczestwa-szczepionek-del-bigtree-napisy-pl.html

 

 

Szczepionki [liczba mnoga] nie powodują autyzmu

Szczepionki [liczba mnoga] nie powodują autyzmu