Komunikat prasowy, 27 sierpień 2014 roku, “Oświadczenie dr Williama W. Thompsona w sprawie artykułu z 2004 roku opisującego badanie możliwego związku pomiędzy szczepionką MMR i autyzmem”

Oświadczenie dr Williama W. Thompsona

Nazywam się William Thompson. Jestem starszym naukowcem w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, gdzie pracowałem od 1998 roku.

Żałuję, że wraz z moimi współautorami pominęliśmy statystycznie istotną informację w naszym artykule z 2004 roku, opublikowanym w czasopiśmie Pediatrics. Pominięte dane sugerowały, że afroamerykanie płci męskiej, którzy otrzymali szczepionkę MMR przed 36 miesiącem życia, wykazywali podwyższone ryzyko zachorowania na autyzm. Po zebraniu wszystkich danych podjęto decyzję, które odkrycia opublikować, a które nie. Wierzę również, że nie postępowano zgodnie z ustalonym końcowym protokołem badania.

Chcę wyrazić się absolutnie jasno, wierzę, że szczepionki uratowały i wciąż ratują tysiące ludzkich istnień. Nigdy nie sugerowałbym, aby rodzice unikali szczepienia swoich dzieci bez względu na rasę. Szczepionki powstrzymują poważne choroby, a ryzyko wiążące się z ich stosowaniem znacząco przewyższa jednostkowe i społeczne korzyści.

Martwi mnie natomiast decyzja, której rezultatem było pominięcie znaczących odkryć w tym konkretnym badaniu, dla danej podgrupy i konkretnej szczepionki. Od zawsze istniały rozpoznane zagrożenia, jakie niesie ze sobą szczepienie i uważam, że zadaniem CDC jest adekwatnie traktować ryzyko związane z przyjmowaniem tych szczepionek.

W ciągu ostatnich 10 miesięcy odbyłem wiele dyskusji z doktorem Brianem Hookerem na temat badań nad szczepionkami prowadzonymi przez CDC. Badań poświęconych szczepionkom i ich wpływowi na układ nerwowy, w tym na występowanie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Podzielam jego opinię, mówiącą o tym że badania i decyzje dokonywane w CDC winny być transparentne. Nie miałem jednak zielonego pojęcia, że nasze rozmowy są nagrywane i nie było mi dane zadecydować, czy moje imię stanie się publiczne i czy mój głos zostanie umieszczony w internecie.

Jestem wdzięczny za ogrom wysłanych maili z wyrazami wsparcia, które miałem przyjemność otrzymać w ciągu ostatnich kilku dni. Na ten moment nie będę udzielał odpowiedzi na kierowane do mnie dalsze pytania. Dostarczam informacje kongresmenowi Williamowi Posey i oczywiście będę kontynuował współpracę z Kongresem. Zaoferowałem też pomoc w ponownej analizie istniejących już danych lub też prowadzeniu nowych badań. Przede wszystkim jednak, jestem obecnie skupiony na mojej pracy i rodzinie.

Rozsądni badacze mogą i różnią się w  interpretowaniu informacji. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by wesprzeć każdego obiektywnego i bezstronnego naukowca wewnątrz lub z zewnątrz CDC w analizie danych zdobytych przez CDC lub przez inne publiczne organizacje celem ustalenia czy szczepionki związane są ze zwiększonym ryzykiem występowania autyzmu. Wciąż mamy więcej pytań niż odpowiedzi i doceniam to, że tak wiele rodzin oczekuje rzetelnych odpowiedzi ze strony środowiska naukowego.

Zarówno moi koledzy, jak i przełożeni w CDC, zachowywali się całkowicie profesjonalnie od kiedy tylko sprawa zyskała miano publicznej. Mało tego, otrzymałem nawet nagrodę za szczególne osiągnięcia po tym jak sprawa wyszła na jaw. Nie doświadczyłem żadnych nacisków, ani prób odwetu, a już z pewnością nie zostałem wyprowadzony z budynku, jak to niektórzy twierdzili.

Doktor Thompson jest reprezentowany przez Fredericka M. Morgana Jr.,
Morgan Verkamp, LLC, Cincinnati, Ohio

 

Źródło: Morgan Verkamp, LLC

Zobacz na: Oświadczenie dr Andrew Zimmermana – [szczepionki mogą powodować autyzm]

Wyszczepieni – od TUSZOWANIA faktów do KATASTROFY
Naukowiec z „Big Pharma” przyznaje się do sfałszowania kilkudziesięciu prac badawczych dla Pfizera i Mercka
Badania bezpieczeństwa leków – od zaniedbania do oszustwa – John Braithwaite
Ghostwriterzy – Złe leki. Jak firmy farmaceutyczne wprowadzają w błąd lekarzy i krzywdzą pacjentów – Ben Goldacre

Kongresmen Bill Posey pyta dr Coleen Boyle z CDC o badania na temat autyzmu
Szczepieni vs Nieszczepieni: Badanie populacji dzieci nauczanych w systemie edukacji domowej celem zilustrowania zachorowalności – Celeste McGovern

 

CDC celowo zniszczyło dokumenty dotyczące powiązania szczepionki MMR z autyzmem – Bill Posey

Pracownik CDC (Informator) przyznaje się do oszustwa w sprawie szczepionek i autyzmu (sierpień 2014)

“Izolowany” Autyzm – Informator CDC, ciąg dalszy.

Badania naukowe wykluczające autyzm poszczepienny zostały prawdopodobnie spreparowane przez CDC

„Niektóre z badań w CDC mogły być równie dobrze sfałszowane. Poul Thorsen, który jest jednym z autorów badania z 2003 roku, wcześniej określanego jako “duńskiego badania” – został zatrudniony przez CDC do współpracy przy stworzeniu badania pokazującego, iż szczepionki nie powodują autyzmu. Jakie kroki zostały podjęte przez CDC, aby zapewnić integralność badań przeprowadzonych przez dr Thorsena, który jak wiadomo został oskarżony o niewłaściwe zachowanie i alokację zasobów?
Dr Thorsen był jednym z badaczy nad kilkoma pracami, które pojawiły się na temat autyzmu i był on naprawdę tylko jednym z badaczy. A materiał dowodowy na temat szczepionek i autyzmu… Czy wrócili Państwo do tych badań, w których on brał udział, aby je zatwierdzić? To znaczy, wiadomo, że ten facet jest jednym z największych drani, jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi na Ziemi? I opierali się Państwo na danych od niego, aby określić, czy tiomersal ma negatywny wpływ?
Jeden ze świadków powiedział mi, że ten zbiegły lekarz był zaangażowany w kilku badaniach z CDC i tu mam informacje, że brał udział w 21 z 24 badań i chciałbym, aby trafiło to do protokołu. W kwietniu 2011 roku, Poul Thorsen został oskarżony o 13 przypadków oszustwa i 9 przypadków prania brudnych pieniędzy z CDC, co według mnie podważa wszystkie jego badania rzekomo wskazujące, że szczepionki nie powodują autyzmu.
Z tego, co widzimy, to rząd USA nie zrobił prawie nic, aby doprowadzić tego człowieka do wymiaru sprawiedliwości oraz aby dowiedzieć się, co się dzieje! Istnieją zapisy z tajnego spotkania w Simpsonwood, które odbyło się pomiędzy CDC i przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego, gdzie rozpatrywano raport CDC z badania pod nazwą „Verstraeten” na 100.000 dzieciach z bazy danych Stanów Zjednoczonych. W nich mówią o niezaprzeczalności związku pomiędzy autyzmem i tiomersalem oraz niemożliwości dalszego masowania danych w celu próby wyeliminowania tych sygnałów. Na tym spędzili pierwsze dwie godziny. A reszta spotkania odbyła się na temat w jaki sposób ukryć to przed prasą, społeczeństwem, oraz „hienami”.”

Fragment filmu „Cicha epidemia”

CDC – tajne eksperymenty i ukrywany związek szczepionki MMR z autyzmem – Mike Adams

Autyzm - publikacje recenzowane