Dr Paul Thomas – zawieszone prawo wykonywania zawodu za badanie szczepionek.

Lekarz pediatra ze stanu Oregon w USA, dr Paul Thomas, został ostrzelany przez tamtejszą Radę Lakarską za udzielenie świadomej zgody swoim pacjentom. Po opublikowaniu badania w którym wykorzystał dane ze swojej placówki, Rada Lekarska próbując umniejszyć i uciszyć wysoce kontrowersyjne wyniki badań, zawiesiła jego prawo wykonywania zawodu.

Dr Paul Thomas - zawieszone prawo wykonywania zawodu za badanie szczepionek.

 

Dr Jayne Donegan wygrała z Naczelną Radą Lekarską w Anglii przez udowodnienie, że szczepionki nie są konieczne do zachowania dobrego zdrowia.

Del Bigtree: Zależy nam na lekarzach, którzy potrafią otwarcie porozmawiać na temat szczepionek. Dlatego nasz następny gość jest tak cenną osobą. Jesteśmy tutaj wielkimi fanami dr Paula Thomasa, który jest wspaniałym pediatrą. To naprawdę świetny facet, zawsze stoi po stronie pacjentów, Ale niestety jego osoba stała się celem ataków, dostał się pod ostrzał

Jego prawo do wykonywania zawodu została zawieszone dlatego, że jest lekarzem, który wierzy w prawo pacjentów do świadomego wyboru. Oto kilka nagłówków z mediów.

“Pediatrze dr Paulowi Thomasowi, prominentnemu antyszczepionkowcowi, decyzją Rady Lekarskie Stanu Oregon zawieszono prawo wykonywaniu zawodu lekarza”.

“Pediatrze z Portland, antyszczepionkowcowi, zawieszono prawo wykonywania zawodu; w tle m.in. sprawa chłopca hospitalizowanego po zdiagnozowaniu tężca”.
https://www.oregonlive.com/portland/2020/12/anti-vaccine-portland-pediatricians-license-suspended-cases-include-boy-hospitalized-with-tetanus.html

Dr Paul jest już z nami. To jest przykre. To jest coś, co już razem przerabialiśmy jeżdżąc po kraju, robiąc prezentacje, kiedy mówiliśmy o wolności lekarskiej, o dostępie pacjentów do informacji i świadomej zgodzie. Co teraz sobie myślisz o całej tej sytuacji?

Dr Paul Thomas: Dziękuje Ci Del za zaproszenie do programu. Masz rację, wiedzieliśmy, że ten dzień w końcu nadejdzie. Jeśli jako lekarz publicznie stajesz w obronie prawa pacjentów do świadomego decydowania odnośnie wykonania procedury medycznej w takim klimacie politycznym, jaki teraz mamy, jesteś traktowany jakbyś robił coś złego, przynajmniej jeśli chodzi o kwestie szczepionek.

Szczepienie to jest zabieg medyczny i jak każdy taki zabieg wymaga świadomej zgody na poddanie się takowemu.

Oczywiście w sytuacji zagrożenia życia i nagłej potrzeby wykonania np. appendektomii w celu ratowania życia pacjenta to jest zupełnie inny problem, ale szczepienia to nie jest zabieg wykonywany w sytuacji nagłej.  To jest wybór. W przypadku, gdy jesteś rodzicem i dotyczy to twoich dzieci, masz prawo zdecydować, czy podać dziecku konkretną szczepionkę.

CDC oraz inne krajowe organa ds. zdrowia publicznego do tego stopnia wywierają presję, że jeśli nie zrealizujesz kalendarza szczepień CDC w przypadku każdego pacjenta dziecięcego, w całości, tak, jak zaleca CDC, przy czym należy pamiętać, że CDC jest jedynie ciałem mogącym wydawać rekomendacje, a nie placówką medyczną.

Taka sytuacja niejako kreuje z ciebie “niebezpiecznego” lekarza. To dotyczy prawie każdego zarzutu Rady Lekarskiej wobec mnie, wynika z tego typu myślenia. Nie realizowałem kurczowo kalendarza szczepień CDC i dlatego jestem “niebezpieczny dla społeczeństwa”.

Oni jednak nie wiedzą, że w naszej klinice w przypadku każdego pacjenta dziecięcego na wizycie kontrolnej krok po kroku omawiamy z naszymi pacjentami harmonogram CDC, tłumaczymy, że takie są zalecenia CDC odnośnie szczepień, pytamy, czy pacjent ma jakieś wątpliwości.

Zalecany kalendarz szczepień dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat, Stany Zjednoczone, 2020

Źródło: https://www.cdc.gov/vaccines/schedules/downloads/child/0-18yrs-child-combined-schedule.pdf

 

Pola zaznaczone na żółto to są rekomendacje i każdorazowo je omawiamy z pacjentem. Taka lista znajduje się w każdym pokoju przyjęć w mojej klinice. Więc tak omawiamy z naszymi pacjentami zalecenia CDC w tej kwestii. Ale idziemy o krok dalej.

Jakieś 99 proc. moich pacjentów nie życzy sobie realizowania kalendarza szczepień CDC w takiej formie ja to jest zalecane. Co więcej, większość z nich w ogóle nie życzy sobie jakichkolwiek szczepień.

Prowadzę praktykę w Portland w stanie Oregon, a prawo stanu Oregon stanowi – mówię tu o prawie naszego stanu, naszego wspólnego domu – że rodzic ma prawo wyboru niektórych, wszystkich lub żadnych szczepionek.

Zatem ja wyłącznie kieruję się literą prawa, a jakimś sposobem Rada Lekarska zdecydowała, że jest ponad prawem i uznała w trybie nagłym, że należy zawiesić mi prawo do wykonywania zawodu.

Z jakiego powodu? To jest taka trochę zagadka.

Del Bigtree: Pozwól, że się wtrącę, gdyż jak wiadomo, mam co nieco pojęcie na ten temat, gdyż zajmuję się problemem bezpieczeństwa szczepionek już od ponad 5 lat, poczynając od przygotowań do filmu “Vaxxed”.

Wyszczepieni – od TUSZOWANIA faktów do KATASTROFY – Transkrypt

Co ciekawe, gdy mówi się, że odstępstwa od realizowania kalendarza szczepień CDC są “niebezpieczne” prawda jest taka, że kalendarz CDC nigdy nie był badany pod kątem bezpieczeństwa. Co więcej, powołam się na Instytut Medycyny [Institute of Medicine], organizacji zrzeszającej naszych najlepszych naukowców, laureatów nagrody Nobla.

Oto, jakie oświadczenie wydano po przeanalizowaniu kalendarza szczepień CDC:

Nie istnieją badania porównujące różnice w wynikach zdrowotnych o które pytają niektórzy interesariusze, pomiędzy całkowicie nieszczepionymi populacjami dzieci a w pełni zaszczepionymi.

Eksperci, którzy działali w ramach prac komisji, wskazali nie na dowody, które zostały przeoczone, ale raczej na fakt, że istniejące badania nie zostały zaprojektowane w celu przetestowania [skutków] całego kalendarza szczepień.

Komisja uważa, że chociaż dostępne dowody są uspokajające, nie przeprowadzono badań mających na celu zbadanie długoterminowych skutków skumulowanej liczby szczepionek lub innych aspektów kalendarza szczepień”. str. 5, 6, The Childhood Immunization Schedule and Safety: Stakeholder Concerns, Scientific Evidence, and Future Studies (2013) https://www.nap.edu/read/13563/chapter/2#5

 

Tak więc gdy twierdzą, że to jest działanie niebezpieczne, gdy nie realizuje się w pełni kalendarza szczepień, który nigdy nie został poprawnie przetestowany, a więc brak dowodów na to że jest bezpieczny. Jest to śmieszce i szczerze mówiąc byłeś jednym z niewielu lekarzy na świecie o którym mi wiadomo, który rzeczywiście poszedł o krok naprzód i wykonał takie badania porównawcze pomiędzy dziećmi szczepionymi i nieszczepionymi. Wrócimy do tego wątku za chwilę.

Napisałeś książkę, jesteś mocno zaangażowany w tematy związane ze szczepionkami dziecięcymi w ramach swojej praktyki lekarskiej i to jest najpewniej przyczyna, dla której stałeś się rozpoznawalny, mówię tu o książce “The Vaccine-friendly Plan” (“Przyjazny plan szczepień”). Jest to książka, z treści której korzysta się w całym kraju, na całym świecie.

Jest to jeden z dwóch znanych mi alternatywnych protokołów szczepień, czyli protokół Twój i autorski protokół Boba Searsa, który on zaleca i oboje jesteście pod nieustającym atakiem ze strony establiszmentu lekarskiego.

(“Pediatra Bob Sears ukarany za wątpliwą decyzję o wyłączeniu z obowiązku szczepienia”)

Ale jeśli specjaliści z Instytutu Medycyny informują, że nie mamy pojęcia, czy protokół szczepień CDC jest bezpieczny dla zdrowia. Kiedy Ty analizowałeś ten problem, jako doktor, jako lekarz co sobie o tym pomyślałeś?

Dr Paul Thomas: Jestem pediatrą, skończyłem Dartmouth College, posiadam certyfikat kwalifikacji lekarskich, robiłem rezydenturę w Kalifornii, od zawsze byłem w głównym nurcie medycyny, także gdy uczyłem innych rezydentów i studentów medycyny.

Uczono nas na studiach, że szczepienie do najistotniejszy element w pracy pediatry, a my po prostu to akceptowaliśmy.

Edukowanie lekarzy o szczepionkach to trening posłuszeństwa

Jednak gdy w pracy zetknąłem się z rzeczywistym stanem zdrowia naszego narodu, gdzie poziom zdrowia naszych dzieciaków zwyczajnie gwałtownie się pogarsza, mam tu na myśli spadki wszelkich wskaźników, jakie tylko można sobie wyobrazić, w tym także schorzenia przewlekłe i ostre, postanowiłem wrócić pamięcią do notatek z wykładów na temat jatrogennych przyczyn chorób.

Jatrogenia kliniczna – Epidemie współczesnej medycyny –  Medical Nemesis, Ivan Illich

Przypomniało mi się, że po pierwsze powinniśmy zreflektować się, czy czasem jako lekarze nie wyrządzamy więcej szkód pacjentom, niż przynosimy im korzyści. Im bardziej nad tym myślałem, tym bardziej byłem przerażony.

Gdy dotarło do mnie, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo na podstawie samych składników szczepionek, a dziś już wiemy także na bazie badań nad immunoaktywacją, toksycznością bezpośrednią, jest wysoce prawdopodobne, że jest to przyczyną sporej części obecnego stanu rzeczy. Ale gdzie są dane?

Gdy jednak szukać badań porównawczych pomiędzy dziećmi nieszczepionymi a dziećmi szczepionymi to okazuje się, że takowe nie istnieją lub dopiero się pojawiają.

Szczepieni vs Nieszczepieni: Badanie populacji dzieci nauczanych w systemie edukacji domowej celem zilustrowania zachorowalności – Celeste McGovern
Trzy rzekome badania porównujące „szczepionych z nieszczepionymi” obalone.
Nowe dane porównujące szczepionych z nieszczepionymi: wskaźnik występowania autyzmu u nieszczepionych wskazuje 1 na 715, a częściowo szczepionych 1 na 440 – Jefferey Jaxen

Zwyczajnie potrzeba nam więcej danych. CDC i NIH zostały zobligowane przez nasz rząd w ramach Ustawy o Szczepieniu Dzieci z roku 1986, by takie badanie prowadzono, ale tego się nie robi.

Transkrypt filmu pt. Ustawa z 1986 roku

Media na prawo i lewo powtarzają, że coś jest “oparte na nauce”, jednak prawda jest taka, że to nie ma nic wspólnego z nauką opartą na solidnych i faktycznych danych [empirycznych]. Ok? Twierdzą, że to są dane.

Przeprowadźmy mały eksperyment – Ty Del będziesz palił paczkę papierosów dziennie, na ja dwie paczki. Potem zobaczymy, który z nas po dwóch tygodniach umrze. Okazuje się, że oboje żyjemy, więc papierosy są bezpieczne dla zdrowia.

To jest tego typu “nauka”, którą karmi się nas w mediach.

Papierosy Winston – kiedy palisz za dwoje

“Winston – kiedy palisz za dwoje. Ludzie często mi powtarzają, że palenie powoduje niską masę urodzeniową dziecka. Porozmawiajmy o sytuacji wygrana-wygrana-wygrana. Im mniejsze dziecko, tym łatwiejszy poród, i pełen smak Winstonów”.

 

Del Bigtree: Z tym właśnie mamy obecnie do czynienia. W taki dokładnie sposób możemy opisać tę szczepionkę przeciwko COVID-19. Spójrzcie! Po 8 tygodniach testów wszyscy badani są zdrowi! Niech świat się dowie i zacznijmy masowo się szczepić! Totalne szaleństwo.

Dr Paul Thomas: Ja zwyczajnie chcę zobaczyć dane. Jestem dosyć dociekliwym facetem, zawsze interesuje mnie odpowiedź na pytanie “dlaczego” odnośnie jakiegoś zjawiska. A nam się mówi, że “to się po prostu tak dzieje”. “To przypadek”.

W 2015 roku wystosowałem wniosek do IRB [Instytucjonalnej Komisji Rewizyjnej] o analizę danych mojej pracy lekarskiej, jako środek o charakterze retrospektywnym w ramach autokontroli jakości mojej pracy.

Z tego raportu udało mi się wyłuskać trochę ciekawych informacji, które próbowałem opublikować, jednak nie miałem tyle samozaparcia, by przechodzić cały proces recenzencki artykuły do publikacji, więc postanowiłem napisać książkę, o której Del już napomniał.

Część – bardzo mała – tych danych znajduje się w tej książce. Ale co ważniejsze, w styczniu 2019 r. zleciłem kontrolę jakości mojej praktyki lekarskiej by zobaczyć reakcję [Rady].

Dr Paul Thomas – zawieszone prawo wykonywania zawodu za badanie szczepionek.

 

Rada Lekarska przez ostanie 3 lata nie daje mi spokoju, kieruje wobec mnie jakieś bzdurne zażalenia, ale Rada ani razy nie wysunęła jakichkolwiek oficjalnych oskarżeń wobec mojej osoby, ta sprawa leży u nich, co jest samo w sobie dziwne, ponieważ jeśli zgłoszono zażalenie, które okazało się bzdurą, to zwyczajnie zamykasz sprawę, ale przynajmniej w moim przypadku tak nie jest.

Spełnialiśmy wszystkie wymagania i zachcianki Rady Lekarskiej, zdecydowaliśmy się poddać procedurze IRB i przyjrzeć się pozyskanym danym.

Te dane zostały zgromadzone na podstawie pacjentów, którzy od urodzenia uczęszczają do mojej kliniki, pochodzą z ostatniego 10 i pół roku, czyli od momentu rozpoczęcia mojej praktyki, tj. od czerwca 2008 r. do stycznia 2019 r.

Dane te obejmują ten okres. Ten zbiór danych z pomocą Jamesa Lyons-Weilera został opublikowany – to są dane pochodzące z faktycznej praktyki lekarskiej, dane porównawcze skutków zdrowotnych. Udało nam się dokonać czegoś unikalnego. Tytuł publikacji jest następujący:

“Relatywna częstość wizyt lekarskich oraz kumulatywny odsetek postawionych diagnoz wraz z kolejnymi dawkami szczepień”.
https://www.mdpi.com/1660-4601/17/22/8674/htm

W naszym badaniu zebraliśmy dane dla grupy 561 pacjentów niezaszczepionych oraz nieco ponad 2700 pacjentów zaszczepionych. Tak apropos, jakim cudem mogę być nazywany anty-szczepionkowcem, jeśli większość moich pacjentów jest zaszczepiona?

Kim są antyszczepionkowcy i co takiego mają w głowach?

Del Bigtree: Pozwól, że zadam Ci pytanie; za chwilę przejdziemy do tego artykułu, który tak na marginesie jest jednym z pierwszym i najwnikliwszych badań porównawczych zaszczepieni vs niezaszczepieni jakie zostały do tej pory opublikowane i jestem bardzo ciekaw tych danych.

Powiem Ci, zdarza mi się rozmawiać z osobami z tego ogólnie pojętego ruchu uświadamiania odnośnie szczepień, którzy są wściekli i zachodzą w głowę, jak dr Thomas może nadal szczepić dzieci mając świadomość, że to je krzywdzi?

Skorzystajmy z tej okazji i wyjaśnijmy sobie tę kwestię. Nie jesteś wielbiony przez wszystkich anty-szczepionkowców. Jaka jest Twoja linia obrony.

Dr Paul Thomas: Prawda jest taka, Del, że byłem zmuszony podjąć decyzję, kiedy uświadomiłem sobie, że szczepionki prawdopodobnie są przyczyną wielu cierpień, ale nie miałem solidnych danych, a już na pewno nie miałem dostępu do danych z czasopism recenzowanych, jak teraz.

Ale już wtedy stało się dla mnie jasne, gdy podczas obserwacji pacjentów i rozmów z ich rodzicami, zwłaszcza podczas rozmów z rodzicami, wieloma rodzicami, którzy opowiadali, jako to u ich dziecka po serii szczepionek nastąpiła regresja rozwojowa z objawami spektrum autyzmu.

Czasami następowało to od razu, czasem znacznie później. Jeśli spotkasz się z jednym czy dwoma takimi przypadkami, to nie zakładasz nic ponad zwyczajny przypadek, ale jeśli masz do czynienia z setką takich przypadków, to to już nie jest przypadek. Tak czy inaczej, nadal potrzebowaliśmy twardych danych.

Wracając do mojego dylematu – miałem wybór: mogłem zacząć prowadzić małą praktykę, tylko ja i moi pacjenci niechętni szczepieniom, czyli musiałbym pracować wyłącznie z tymi 561 pacjentami. Ja wolałem wybrać opiekę nad tymi 10 d o15 tys. pacjentów, oferując im co najmniej szansę otrzymania rzetelnej informacji i świadomej decyzji.

Wniosek jest taki, Del, że dla tych 561 pacjentów to było bez znaczenia, oni już mieli świadomość, że nie potrzebują szczepionek i moja osoba nie była im do niczego potrzebna. Ale reszta tych rodzin, wiele z nich, może nawet większość, wcześniej uczęszczała do innego pediatry, gdzie powiedziano im, że albo przestrzegają kalendarza szczepień CDC, albo wynocha.

W USA rejestruje się mniej niż 1% NOPów – Harvard Pilgrim Health Care

Przychodzili do mnie do klinki zrozpaczeni. Opowiadali o dzieciach z nagle pojawiającymi się problemami rozwojowymi, pytali swoich pediatrów, czy to może być spowodowane szczepionkami, na co oni odpowiadali:

“O nie, nie ma dowodów, że jest jakiś związek. Muszą państwo realizować kalendarz albo do widzenia”.

Tak więc lekarze ci zmuszają rodziców do przestrzegania kalendarza szczepień CDC i każą rodzicom patrzeć, jak dzieci im “znikają”. To jest zastraszanie. Za chwilę zresztą poruszymy ten temat.

Ja tak nie potrafię. Czuję się zobowiązany przekazywać rodzicom rzetelne informacje i to oni muszą podjąć świadomą decyzję. To nie władze stanowe powinny decydować, jak mamy szczepić nasze dzieci, jak mamy podejmować decyzje dotyczące naszego zdrowia. Władze państwowe nie są lekarzami, nie praktykują medycyny i nie powinny decydować od zdrowiu obywateli. Choć przymierzają się do tego.

W Oregonie właśnie wprowadzono prawo ograniczające wolność praktyki lekarskiej i dochodzą mnie słuchy, że dzieje się tak w całym kraju.

Del Bigtree: To jest zadziwiające, że skoro wśród Twoich pacjentów są dzieci z pełnym kompletem szczepień, co zresztą umożliwiło Ci zebranie danych do wspomnianego artykułu. Oczywistym jest, że to, co mówisz tym rodzicom, to na pewno nie to, by znaleźli sobie innego lekarza lub namawiasz ich, by nie decydowali się na jakiekolwiek szczepienia.

Dlatego pozwolę sobie domniemywać na bazie faktu, że niektórzy Twoi pacjenci stosują się do kalendarza szczepień, podchodzisz z życzliwością i zrozumieniem do tego złożonego problemu. Bob Sears powiedział mi to samo, że tu chodzi o danie pacjentom szansy, chociażby szansy na odłożenie szczepień nieco w czasie. On pracuje w Kalifornii, gdzie rodziców zmusza się do szczepienia dzieci.

Nie da się tego uniknąć, jeśli dziecko ma uczęszczać do szkoły. Mówi mi, że jeśli ja im nie pomogę zmierzyć się z tym problemem w najbezpieczniejszy sposób, to gdzie oni pójdą?

Mam pełną świadomość, że to są bardzo skomplikowane problemy dla lekarzy, którzy składają przecież przysięgę Hipokratesa, która mówi, by przede wszystkim nie szkodzić pacjentowi. Tym sposobem, przejdźmy może od tematu wspomnianej publikacji. Podyskutujmy nieco na ten temat.

Powiedz mi proszę ogólnie, w jaki sposób podeszliście do realizacji tego badania.

Dr Paul Thomas: Ok. Zaczęliśmy od przeanalizowania dokumentacji każdego z moich pacjentów i wybraliśmy tych, którzy uczęszczali do mojej kliniki od urodzenia. To była świadoma decyzja.

Mogliśmy pokazać bardziej kompletne dane, gdybyśmy zdecydowali się na przeanalizowanie wszystkich moich pacjentów, ponieważ mam wielu takich rodziców, którzy zgłaszają się do mnie po tym, jak jedno z ich dzieci zaczyna mieć problemy i chcą tego uniknąć w przypadku kolejnego dziecka.

Takie dane pokazałyby mnóstwo przypadków autyzmu, ADD i ADHD, mam tu na myśli setki dzieciaków ze spektrum (autyzmu) czy tysiące przypadków ADD i ADHD w mojej klinice.

Ale pomyślałem sobie, że ciekawym byłoby zobaczyć, jak wygląda historia pacjentów zarejestrowanych w moim gabinecie od urodzenia, a których prowadzono na podstawie formularza świadomej zgody tak, aby móc na czysto zobaczyć, w sposób jednoznaczny, również gdy pacjent otrzymuje szansę świadomego wyboru, jakie są skutki otrzymanych szczepionek.

Wśród moich pacjentów – w artykule jest to omówione szerzej – jest 561 osób niezaszczepionych w ogóle i cała reszta zaszczepionych na poziomie aż do 40 różnych szczepień.

Maksymalny wiek pacjenta wynosi 10,5 roku, ponieważ uwzględniliśmy tylko pacjentów pod moją opieką od ich urodzenia, a okres, za który przedstawiono te dane wynosi 10,5 roku od momentu rozpoczęcia mojej praktyki.

Widzimy tutaj, ta pomarańczowa krzywa dotyczy dzieci zaszczepionych.

Dr Paul Thomas - szczepieni vs nieszczepieni

Rycina 5. Łączna liczba wizyt w placówce zaszczepionych (pomarańczowa) vs niezaszczepionych (niebieskich) pacjentów zapisanych w tym gabinecie lekarskim od momentu urodzenia: przejrzystość różnic w historiach zdrowotnych osób zaszczepionych (2763) w porównaniu z 561 niezaszczepionych pacjentów urodzonych w gabinecie w ciągu dziesięciu lat jest najbardziej i uderzająco przejrzysta w tym porównaniu łącznej liczby diagnoz w obu grupach pacjentów. Liczbę wizyt w gabinecie dla osób niezaszczepionych dostosowano za pomocą mnożnika wielkości próby (4,9) do wartości oczekiwanej, tak jakby liczba osób niezaszczepionych w badaniu była taka sama jak liczba zaszczepionych.

 

W dolnej części wykresu mamy wspomniany 10,5-letni przedział czasu . Kolorem niebieski oznaczono częstość występowania chorób i schorzeń w przypadku pacjentów nieszczepionych. Im większa liczba szczepień, tym częściej mamy do czynienia z przypadkami zachorowań. Kochani, ważkość tego odkrycia jest nie do przecenienia.

Del Bigtree:  Spójrzcie tylko na to. Ta pomarańczowa czy czerwona krzywa oczywiście dotyczy zaszczepionych dzieci. Spójrzcie – więcej przypadków astmy, alergicznego nieżytu nosa, problemów z oddychaniem, problemów behawioralnych, problemów neurologicznych, ADHD, infekcji dróg oddechowych, zapaleń i bóli ucha, zaburzeń wzroku, innych zaburzeń wzroku, egzemy. Spójrzcie tylko! Dawno już o tym mówiłem, jeżeli Wasze dziecko drapie się bezustannie, nie dzieje się to bez powodu – to zapalenie skóry. Pokrzywka, anemia. To jest szokujące!

Dane na tych wykresach są po prostu szokujące. Przeglądałem kilka podobnych artykułów, wiele z nich nie zostało jeszcze opublikowanych, więc nie jest sam, Paul. Wyniki wszystkich tego typu badania porównawczych osób szczepionych i niezaszczepionych wyglądają podobnie.

Zupełnie szczerze. Byliśmy z Robertem Kennedym na spotkaniu w siedzibie NIH (Narodowe Instytuty Zdrowia) i właśnie tego domagaliśmy się od Anthony’ego Fauci, zapytaliśmy go prosto w twarz, był z nami dr Francis Collins z NIH zapytaliśmy, że skoro szczepionki są tak dobroczynne dla zdrowia dzieci, to dlaczego nie zrobicie badań porównawczych dzieci szczepione vs dzieci nieszczepione w ogóle.

Wiesz, co nam odpowiedziano? Powiedziano nam, że takich badań nigdy nie przeprowadzą.

To mi wtedy powiedziało, że gdyby oni takie badanie przeprowadzili, w sumie to jestem przekonany, że wykonano takie badania nawet setki razy i użyto wszelkich środków, by zmanipulować te badania tak, by mieć pewność, że otrzyma się wynik potwierdzający dobroczynny wpływ szczepień na zdrowie. Ale cóż, okazuje się, że to nie możliwe.

Pozwoliłem sobie na taką spekulację ponieważ badanie takie, gdyby zostało przeprowadzone przez CDC, FDA, WHO, porównujące osoby zaszczepione i niezaszczepione w ogóle i zostało przedstawione światu pokazałoby, że w grupie niezaszczepionych mamy mniej przypadków astmy, ADD, ADHD, autyzmu, co tam jeszcze chcecie.

Mniejszy odsetek przypadków białaczki dziecięcej. Ta dyskusja byłaby zamknięta.

Nie dyskutowalibyśmy tutaj na ten temat, ja nie występowałbym publicznie i domagał się takiego badania, Bobby Kennedy nie musiałby szargać swojego nazwiska rodowego, ryzykując reputacją swoich przodków. My znamy prawdę i oni także.

Dr Paul Thomas: Szczerze, Del, każdego, kto z jakichś powodów kwestionuje te dane, które zostały bardzo rygorystycznie przeanalizowane zachęcam do zwrócenia się swojego ubezpieczyciela zdrowotnego i poproszenia o dane.

Każdy duży ubezpieczyciel zdrowotny posiada bazę danych i wśród tych informacji są także dane dotyczące dzieci niezaszczepionych. Posegregujcie te dane według wieku, statusu społeczno-ekonomicznego i zestawcie z takimi danymi dla dzieci zaszczepionych. Należy dokonać tego w sposób, który był unikalny dla tego badania i w taki właśnie sposób należy podchodzić do przyszłych badań odnośnie wpływu szczepionek na zdrowie, tzn. należy przeanalizować postawione diagnozy w sposób całościowy.

 

Bill Gates: “It’s a Dead End” (to study bad effects of vaccines) – 2017

Należy brać pod uwagę łączną liczbę diagnoz, a nie tylko skupiać się na fakcie wystąpienia schorzenia lub jego braku. Przyjrzeliśmy się takim informacjom jak daty badań, historia rodziny, płeć, wiek. Podeszliśmy do tego w tak rygorystyczny sposób, że nie ważne z której strony byśmy nie spojrzeli, te dane były nie do odrzucenia, dopóki oczywiście zachowaliśmy należytą skrupulatność.

Del Bigtree:  Ok. Oczywiście każdy może sięgnąć do tego artykułu, wystarczy, że zapiszecie się do naszego biuletynu informacyjnego. Taki właśnie jest program HighWire, jesteśmy najbardziej transparentnym medium na świecie. Ja czy dr Paul Thomas nie jesteśmy tu po to, by przedstawiać Wam nasze opinie bez podawania materiałów źródłowych.

Tak więc proszę Was, udajcie się pod adres www highwire.com i zapiszcie się na naszą listę emailową. Służy ona do przekazywania Wam różnych materiałów, to nie jest narzędzie marketingowe. W każdy poniedziałek, po ostatnim czwartkowym programie otrzymacie tą drogą linki do artykułów omawianych podczas programu, materiałów, książek, informacji, materiałów wideo tak, abyście mogli sami sobie wyrobić zdanie na poruszane tematy.

W porządku, 10 dni temu to jakże ważne badanie zostało opublikowane. Badanie, na które zwłaszcza my, osoby głęboko zaangażowane w temat bezpieczeństwa szczepionek, czekaliśmy z niecierpliwością. Czekaliśmy, aż ktoś zrobi takie badanie.

Artykuł ten wyszedł 10 dni temu, a po jakim czasie od daty tej publikacji postanowiono zawiesić Tobie prawo wykonywania zawodu lekarza?

Dr Paul Thomas: Del, 5 dni po tej publikacji, o czym nawet nie wiedziałem, Rada Lekarska zwołała specjalne posiedzenie. Na tym posiedzeniu podjęto decyzję, że w zaistniałej nadzwyczajnej sytuacji należy w trybie pilnym zawiesić mi prawo wykonywanie zawodu.

Del Bigtree: O rany.

Dr Paul Thomas: Następnego dnia dzwoni do mnie mój prawnik i mówi mi, że otrzymał telefon od Warrena Foote’a, głównego prokuratora stanu Oregon, z informacją, że na pilnym posiedzeniu Rady Lekarskiej Twojemu klientowi zawieszono prawo wykonywania zawodu lekarza. Oficjalne pismo ujrzałem dopiero w sobotę, przesłał mi je zresztą inny prawnik. Oto kopia tego pisma.

Dr Paul Thomas - Zawieszenie prawa wykonywania zawodu lekarza, 3 grudnia 2020

Gdy zacząłem czytać uzasadnienie, to nie mogłem uwierzyć – ogromna masa zmanipulowanych informacji, dezinformacji, a nawet w niektórych przypadkach wierutnych kłamstw. To wyglądało tak, jakby przygotowali ten dokument w równie “pilnym” trybie. Rada zajmowała się moją osobą non stop przez ostatnie 3 lata i nie potrafili nic znaleźć, a tu nagle wyskakują z tym.

Del Bigtree: Dr Thomas, przyjrzyjmy się może nieco bliżej temu dokumentowi. Cytat:

“Rada Lekarska stanu Oregon na podstawie dostępnych dowodów ustaliła, że dalsza praktyka lekarska Licencjobiorcy byłaby zagrożeniem dla obywateli oraz pacjentów. Dlatego też konieczne jest niezwłoczne zawieszenie tej osobie prawa do wykonywania zawodu lekarza.

Niewydanie takiego postanowienia wiązałoby się narażeniem bezpieczeństwa pacjentów Licencjobiorcy w okresie prowadzenia dalszego dochodzenia wyjaśniającego”.

“Licencjobiorca opublikował alternatywny kalendarz szczepień” – mowa o Twojej książce –

“w ramach którego wiele z rekomendowanych szczepień jest wykonywanych rzadziej, a niektóre są pomijane, w tym szczepionka przeciwko rotawirusom”.

“Matka pacjenta zmuszona była poddać się terapii u Usługodawcy X po tym, jak Licencjobiorca ‘doprowadził ją do łez’ poprzez ‘wymuszanie’ stosowania wobec jej dziecka swojego autorskiego programu szczepień pomimo jasnej deklaracji ze strony matki, że życzy sobie dla swojego dziecka pełnego zestawu szczepień”.

Rotawirusy: śmierć z powodu biegunki?

Zajmijmy się może tą kwestią. Opowiedz mi nieco o tym incydencje, bo to wygląda naprawdę nieciekawie.

Jestem kategorycznie przeciw stosowaniu jakiegokolwiek przymusu bez względu, czy ma on charakter pro- czy anty-szczepionkowy. Mógłbyś nam wyjaśnić, do czego się oni odwołują?

Dr Paul Thomas: Na początek chciałbym uświadomić naszym widzom i współobywatelom, że Rady Lekarskie są wyczulone na incydenty “zastraszania/nękania”.

Dlatego zwracam się z prośbą, jeśli mieliście do czynienia z “zastraszaniem”, bo do mnie docierają historie tego typu, że pacjent udaje się do pediatry i dosłownie jest przemocą zmuszany do przestrzegania kalendarza szczepień CDC i wygląda na to, że Rada Lekarska chętnie będzie ścigać tego typu zachowania.

Dlatego proszę, jeśli padliście ofiarą takiej przemocy to zachęcam do poinformowania o tym Radę Lekarską. Ja nie zastraszam moich pacjentów.

Przedstawię Wam moją wersję wydarzeń. Na 99.9 proc. wiem, o którego pacjenta tu chodzi. Pacjent się nie był mi znany, więc pamiętam tylko sam incydent i jeśli mnie pamięć nie myli, było to całkiem niedawno. Sytuacja wyglądała następująco.

Siedzę w swoim biurze, sporządzam dokumentację medyczną i nagle przychodzi jedna z pielęgniarek. Jest lekko podirytowana, mówi mi, że nie wie co zrobić z matką, który żąda, aby tu i teraz wykonano wszystkie szczepienia, ale ojciec nie wydaje się podzielać woli matki.

Mówi, że czuje się z tym niewygodnie. Zawsze staram się pomagać moim pielęgniarkom, więc mówię do niej, że zajmę się tym.

Wchodzę do pokoju przyjęć, gdzie daje się odczuć poważnie napiętą atmosferę, coś tu było nie tak, więc niewinnie spytałem, jaka jest pani wola odnośnie tych szczepień. Matka, cała spięta, mówi, że chcą wykonać wszystkie szczepienia. Zwróciłem się więc do ojca pacjenta, który siedział nieco dalej, w kącie pokoju i pytam:

“Tak gwoli ścisłości, czy Państwo uzgodniliście tę decyzję?”

Za chwilę po moim pytaniu matka zerwała się z krzesła, cała w łzach – była bliska płaczu już w momencie, gdy wszedłem do pokoju. Nie miałem umówionej wizyty z tą rodziną, matka cała zapłakana z hukiem wyszła z pokoju, ale nie pamiętam dokładnie jej ostatnich słów. Nagle, o tak, po prostu wyszła. Byłem w szoku. Tak właśnie ta sytuacja wyglądała.

To rzekome zarzucane mi “zastraszanie” z mojej strony to jest nieporozumienie.

Del Bigtree: A ojciec, czy on także wyrażał wolę wykonania wszystkich szczepień tego samego dnia?

Dr Paul Thomas: Nie, nie. Wydawał się niezdecydowany, nieprzekonany, co zresztą powiedział mi, nie pamiętam dokładnie jego słów, ale dał wyraz swojego niezdecydowania. Nie był przekonany do tej decyzji i ten fakt w oczywisty sposób rozwścieczył matkę.

Del Bigtree:  Gdy ta matka mówiła o wszystkich szczepieniach, to wspomniała o powodzie takiej decyzji?

Dr Paul Thomas: Cóż, Del, zgodnie z zaleceniami CDC i Paula Offita – zresztą wiesz o tym – możesz zażądać tyle szczepionek, ile sobie życzysz. Tak, według tych urzędników służby zdrowia, CDC, Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej wszystkich tych instytucji, możesz zażyczyć sobie dla dziecka tyle szczepionek, ile chcesz. Nie pamiętam, czy życzyła sobie 2, 6, 8 czy10, nie pamiętam szczegółów.

Jak już mówiłem, to nie był mój pacjent, chciałem tylko pomóc rozwiązać tę problematyczną sytuację.

Del Bigtree: W porządku. Idźmy dalej.

“Pacjent B, 11-letni chłopiec, został zaszczepiony na podstawie opóźnionego kalendarza szczepień zgodnie z zaleceniem Licencjobiorcy i po stosownym uzgodnieniu warunków zabiegu. 24 września 2018 roku u pacjenta zdiagnozowano krztusiec, którego leczenie wymagało podawania antybiotyków i wizyt lekarskich.

Krztusiec to jedno z schorzeń w pełni zapobiegalnych poprzez podanie szczepionki ochronnej.

Dokumentacja pacjenta B wskazuje, że pacjent nie został zaszczepiony przy braku śladów w rejestrze odnośnie rekomendowanych szczepionek lub dokumentacji wskazującej na brak zgody rodziców na szczepienie”.

Cóż nam powiesz o naszym pacjencie B?

Dr Paul Thomas: W naszej publikacji pokazujemy, że w przypadku niezaszczepienia ryzyko [objawowego] zachorowania na krztusiec wzrasta.

Czy zatem zwiększasz prawdopodobieństwo zachorowania na krztusiec nie szczepiąc się? Owszem, tak. W tym konkretnym przypadku wygląda na to, że pacjent wyzdrowiał. Tak więc w przypadku moich pacjentów ci, którzy nie szczepią się na krztusiec, nie szczepią się w ogóle. Ok? To też jest w naszej publikacji.

Del Bigtree:  Pozwól, że Cię spytam, czy te zażalenia kierowane są przez rodziców? Czy też Rada Lekarska w jakiś sposób dobrała sobie wybrane fragmenty z Twoich danych pod z góry postawioną tezę?

Dr Paul Thomas: Rada od 3 lat bezustannie czeka na moje potknięcie, przekazaliśmy im dokumentację ponad tysiąca moich pacjentów i ich przypadków, oni wciąż liczą, że coś znajdą. To nie są zażalenia wystosowane przez pacjentów. Może ten przypadek… Ale to nie zostało zgłoszone w formie zażalenia.

Del Bigtree: Ta matka, która pokłóciła się z mężem, a dostało się Tobie.

Dr Paul Thomas: Ale to nie zostało zgłoszone w formie zażalenia. Dalej mamy tu do czynienia z “wymyślaniem” zarzutów przez Radę. Wiemy, Ty przecież też się tym tematem zajmowałeś, że dzisiejsze epidemie krztuśca w Stanach dotyczą pacjentów w pełni lub w dużym stopniu zaszczepionych. Ogólnie to nie jest tak, że osoby niezaszczepione rozprzestrzeniają krztusiec. Szczepionka nie zapobiega…

Del Bigtree: Cieszę się, że podniosłeś ten temat, ponieważ jak sądzę zaraz powiesz, jak już wspomniałeś, to prawda, że możesz zachorować na krztusiec jeśli się nie zaszczepisz, jednakże wiemy, że osoby lub większość osób, która przyjęła szczepionkę, również łapią te infekcję bakteryjną, lecz nie mają kaszlu/objawów.

Krztusiec wśród całkowicie zaszczepionych dzieci w ośrodkach opieki dziennej w Izraelu [2000]
Leczenie krztuśca witaminą C – dr Suzanne Humphries
Zarażenie krztuścem – dr Suzanne Humphries
Film Szczepionka DPT: Szczepionkowa Ruletka [kwiecień 1982]
Film Zabija czy Leczy: Szczepionka DTP – Zastrzyk w ciemno [1983]
Przykłady szczepionkowych porażek opisane w literaturze medycznej

Tak więc osoby takie rozprzestrzeniają chorobę i wywołują epidemie. I co nawet bardziej niepokojące, czytałem o tym w artykule opublikowanym przez Uniwersytet Bostoński, gdzie przyznano się do błędu przy tworzeniu tej szczepionki i przyznano, że nie powstrzymuje ona transmisji choroby, zatem przenosimy tę chorobę na siebie nawzajem.

Ta choroba powróciła, ponieważ tak naprawdę nie rozumieliśmy, jak działa nasza odporność przeciw krztuścowi, i nie rozumiemy, w jaki sposób szczepionki muszą działać, aby mu zapobiec. Zamiast tego oparliśmy założenia na założeniach i teraz znajdujemy się w niekomfortowej sytuacji, gdy przyznajemy, że popełniliśmy kilka istotnych błędów. Zdecydowanie jesteśmy w miejscu o którym myśleliśmy, że nie będziemy w 2017 roku.” – Christopher J. Gill, profesor w dziedzinie zdrowia globalnego.” – Resurgence of Whooping Cough May Owe to Vaccine’s Inability to Prevent Infections https://www.bu.edu/sph/2017/09/21/resurgence-of-whooping-cough-may-owe-to-vaccines-inability-to-prevent-infections/

Większym nawet problemem jest kwestia poruszana w pewnym artykule z 2019 roku gdzie pokazuje się, że osoby, które zaszczepiły się szczepionką DTaP (przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi), będą częściej diagnozowane na krztusiec w ciągu całego swojego życie.

Jak podają autorzy, tu cytat:

“Z powodu supresji epitopów wiążących wszystkie dzieci, którym podano szczepionkę DTaP będą podatniejsze na krztusiec przez całe swoje życie i nie istnieje żaden łatwy sposób na złagodzenie tej dożywotniej zwiększonej podatności”. – J Pediatric Infect Dis Soc. 2019 Sep 25;8(4):334-341. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30793754/

Moglibyśmy analizować jeden po drugim każdy z przypadków umieszczonych w tym dokumencie. Ale my oboje wiemy, Paul, że to jest nic innego jak argumenty dobrane pod tezę. Twoja klinika, której pacjenci to najszczęśliwsi ludzie w stanie Oregon.

Twoja praktyka, która przyciąga dziesiątki tysięcy ludzi, ponieważ oferujesz coś, co jest dzisiaj rzadkością: prawo wyboru, prawo wyboru przez rodziców szczepienia dla swoich pociech.

Wiele z wymienionych tu przypadków to przypadki osób, które pewnego razu przyszły do Twojej kliniki z jakimś własnym problemem i teraz Tobie dostaje się za to, choć to nie byli Twoi pacjenci.

Dr Paul Thomas: Chciałem jeszcze tylko wrócić do tej sytuacji z tężcem.

Del Bigtree: Ok, proszę. Przyjrzyjmy się tej sprawie z chłopcem i tężcem. Oto cytat:

Pacjent D, obecnie 9-letni chłopiec, nigdy nie był szczepiony. Pacjent D doznał rany szarpanej skóry głowy w trakcie prac na farmie, 8 sierpnia 2017 roku; rodzice Pacjenta D ranę odkazili srebrem koloidalnym i samodzielnie założyli szew.

Pacjent D niedługo po tym zdarzeniu zachorował poważnie na tężec i wymagał intubacji, wykonania tracheotomii, założenia zgłębnika żołądkowego oraz ponad 2-miesięcznego pobytu na oddziale intensywnej terapii w Szpitalu Dziecięcym Doernbechera.

Pacjent D następnie został przeniesiony do placówki Legacy Rehabilitation. Licencjobiorca 17 listopada 2017 r. przyjął w swojej klinice Pacjenta D w ramach wizyty kontrolnej. W dokumentacji Licencjobiorcy widnieje zalecenie skontaktowania się z homeopatą, zalecenie stosowania suplementów oleju rybnego oraz fosfatydyloseryny.

Licencjobiorca nie zawarł w dokumentacji dowodu, że przeprowadził z rodzicami dyskusję odnośnie ryzyk i korzyści ze szczepienia w ramach procedury świadomej zgody odnośnie dziecka, które cierpiało i wciąż było narażone na chorobę pomimo wcześniejszego zakażenia bakterią tężca, ciężkiej i potencjalnie śmiertelnej choroby, której można skutecznie zapobiec poprzez szczepienia ochronne. Udzielona pomoc lekarska ze strony Licencjobiorcy naraziła Pacjenta D na ciężki uszczerbek na zdrowiu i ma znamiona zaniedbania lekarskiego”.

Szczepionka przeciwko tężcowi – Skąd wiemy, że działa? – Dr Tetyana Obukhanych
(Nie)skuteczność szczepień i procedur przeciwtężcowych
Przechorowanie tężca i zaszczepienie nie chroni przed kolejnym zachorowaniem

Dr Paul Thomas: W mediach ta sprawa jest w taki sposób zmanipulowana, że to jest po prostu niedorzeczne, a Rada celowo to zażalenie ubrała w takie, a nie inne słowa.

Ta sytuacja z tężcem na prawdę wyglądała otóż tak. Był to ok. 11-letni pacjent, który pracował z rodzicami na ich farmie w okolicach Dalles, godzinę drogi od mojej kliniki. Nie znałem tej rodziny, nigdy nie miałem do czynienia z tym dzieckiem. Pacjent miała głęboką ranę na głowie, którą jego rodzice odkazili i założyli szew. To są farmerzy, sami się zajmują takimi sprawami. To jest rodzina nieszczepiąca się, nigdy nie szczepili swoich dzieci.

Chłopiec zachorował na ciężki przypadek tężca, co należy do rzadkości w Stanach, przyjęto go do lokalnego szpitala uniwersyteckiego OHSU w Portland, był hospitalizowany przez trzy miesiące, z czego dwa na oddziale intensywnej terapii. Pacjent nieomalże zmarł, to był ciężki przypadek tężca, to bardzo rzadki przypadek w Stanach. Nie mówię tego, by kogoś przestraszyć.

Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o chorobie tego pacjenta? Gdy próbowano go wypisać z OHSU, wymagano, aby wskazał swojego pediatrę. Rodzina skontaktowała się z moim gabinetem błagając, by pozwolono im porozmawiać z dr Paulem, ponieważ nie wypiszą dziecka ze szpitala bez wskazania pediatry.

Mówili, że próbowali kontaktować się z każdym pediatrą w okolicy, ale ponieważ rodzina się nie szczepi, nikt z nich nie chce zabrać dziecka pod opiekę. Mówię, że nie ma sprawy. Moją rolą jest opiekowanie się dziećmi i pomoc ich rodzicom. Takie jest moje powołanie.

Rodzina przyjeżdża do kliniki, chłopiec ledwo może chodzić, to był naprawdę ciężki przypadek. Rodzice nie zaszczepili syna i nie zamierzają tego uczynić, ale to jest osobny problem, którym nie będziemy się teraz zajmować.

Do czego zmierzam. Podczas tych 3 miesięcy pobytu w OHSU wszyscy tamtejsi specjaliści od chorób zakaźnych dręczyli rodziców i wręcz starali się wymusić szczepienie syna i to w taki agresywny sposób, z którym rodzice ci nie mieli do tej pory do czynienia.

Rodzice nawet przez moment nie brali pod uwagę szczepienia. Po prostu. Jednakże media – tak na marginesie, miałem kontakt z tym chłopcem przez ostatnie kilka miesięcy. Jest w pełni zdrowia, chodzi, mówi, całkowicie wyzdrowiał. Rodzice podpisali deklarację o odmowie wszelkich szczepień. Nie są zainteresowani.

To co Rada tutaj prezentuje to zwykła tania sensacja, prezentowana w taki sposób, jakby to chłopiec zachorował na tężec ponieważ dr Thomas nie szczepi. Widzicie ten dysonans? To jest szaleństwo.

Del Bigtree: To jest tragiczna historia ponieważ ponownie kolejny wspaniały lekarz ze Stanów Zjednoczonych, gdzie rzekomo panuje wolność, wolność wyznania, swoboda wyboru metody leczenia. Lekarz, który o te nasze wolności walczy, został zawieszony w prawach wykonywania zawodu. Dla jasności – nie możesz teraz przyjmować żadnego pacjenta, prawda?

Dr Paul Thomas: Zgadza się. Rada poprzez takie działanie również naraziła wiele osób na szkodę. Może wiesz lub nie, ale prowadzę również klinikę dla osób uzależnionych. Posiadam do tego stosowną licencję.

Moi pacjenci, których leczę z uzależnienia od heroiny – tak na marginesie – z dużym powodzeniem. Teraz ci pacjenci będą musieli na szybko znaleźć pomoc u kogoś innego, kto przepisze im buprenorfinę, bez której pacjenci ci mogą umrzeć, dosłownie.

WHO i Purdue Pharma połączyły siły we wciskaniu opioidów na świecie
Biegły sądowy: Rola Johnson & Johnson w kryzysie opioidowym może być „gorsza” niż Purdue Pharma

Ponieważ mogą powrócić do nałogu kupując heroinę na ulicy, która jest skażona fentanylem, a jak wiemy, mamy obecnie kryzys opioidowy w tym kraju. Tak więc ich działanie pośrednio może doprowadzić wielu pacjentów do śmierci. To oni będą za taki stan odpowiedzialni, ja tego dopilnuję.

Według mnie jest to działanie bezduszne, nieodpowiedzialne, kreowanie fałszywego stanu alarmowego, który nie istnieje, nie ma żadnego zagrożenia. Nikomu nie stała się krzywda i co więcej, moja publikacja pokazuje, że nasze efekty są dalece lepsze w porównaniu z innymi klinikami. Tak, Del, jest ciężko.

Obecnie walczymy prawnie na trzech frontach: ubezpieczyciel zdrowotny Providence zerwał z kliniką współpracę, władze stanu Oregon wycofały finansowanie leczenia dla najbiedniejszych, więc mamy do czynienia z dyskryminacją ubogich i nieuprzywilejowanych, a teraz jeszcze sprawa z Radą.

Tak więc zorganizowałem zbiórkę pieniędzy na wsparcie naszych postępowań sądowych. To jest osobny fundusz na opłaty związane z sądowym aspektem tej sprawy. Adres strony to www.ftc.dpapproved.com Na stronie jest możliwość wsparcia moich działań pod specjalnym przyciskiem “wspomóż dr Paula”, bardzo fajna sprawa. Strona będzie aktualizowana wraz z rozwojem sytuacji.

Dziękuję, że dałeś mi szansę przedstawienia jak naprawdę to wszystko wygląda.

Del Bigtree: Dr Paul Thomas, cenimy Pana prace, uwielbiamy Cię. To jest autentyczna tragedia naszych czasów. Nauka stała się karykaturą nauki, “scjentyzmem”. Nauką zawładnęła religia [i doktrynerstwo], która niszczy wielu świetnych lekarzy i odbiera nam dostęp do dobrej medycyny.

Twoje statystyki leczenia pacjentów są wyśmienite. Tak więc każdy, kto nas słucha musimy wspomóc naszych lekarzy, musimy pomóc dr Paulowi Thomasowi w tej batalii sądowej.

On walczy nie tylko o siebie, o swoich pacjentów, walczy o Was, o przyszłość naszych dzieci, przyszłość na tym świecie. Abyśmy mieli wybór, abyśmy mieli lekarzy, którzy w trosce o nas wykonują badania porównawcze, których CDC, FDA, NIH wykonania odmawiają, jak najbardziej to popieram i mam nadzieję, że wspomożecie dr Paula Thomasa w jego misji. Dziękujemy Wam, będziemy się za Was modlić.

Miejmy nadzieję, że w przypadku wielu z tych lekarzy, takich jak Scott Jensen, który wielokrotnie stawał przed Radą [Lekarską] za mówienie prawdy, widzimy się ma mecie tej walki. Mam nadzieję, że Twoja praca lekarska nadal będzie kontynuowana i będziesz tak znakomicie leczył nasze dzieciaki. Dziękuje z nasze dzisiejsze spotkanie.

Dr Paul Thomas: Dziękuję również, Del. Powodzenia w Twoich zmaganiach w walce o prawdę.

Del Bigtree: Dziękuję. Walczymy w tej samej sprawie. Bywaj zdrów.

 

%d bloggers like this: