Szczepionka DPT – Szczepionkowa Ruletka

Film dokumentalny nagrodzony nagrodą Emmy pt. “Szczepionka DPT: Szczepionkowa Ruletka” został wyprodukowany przez Lea Thompson w WRC-TV w Waszyngtonie w kwietniu 1982 roku.

Film Zabija czy Leczy: Szczepionka DTP – Zastrzyk w ciemno [1983]

Lea Thompson - Szczepionkowa Ruletka

Lea Thompson: DPT – inicjały oznaczające błonicę, krztusiec i tężec, trzy choroby przeciwko którym szczepione jest każde dziecko. Przez ponad rok badaliśmy komponent oznaczony literą P, część szczepionki, którą stanowi krztusiec. To co odkryliśmy to poważne pytania dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki. Nadrzędną polityką personelu medycznego jest agresywne promowanie użycia szczepionki, jednak radzenie sobie z konsekwencjami jej stosowania nie ma nic wspólnego z agresywnym postępowaniem [w pomocy poszkodowanym].

Podczas gdy prowadzi się czynne badania i ożywioną debatę w innych krajach, na ten temat, to w Stanach Zjednoczonych istnieje ogólna próżnia informacyjna. Naszym celem na kolejną godzinę jest zapewnienie wystarczającej liczby informacji, tak by można było prowadzić świadomą dyskusję dotyczącą tego istotnego tematu. To dotyczy każdej rodziny w Ameryce bez wyjątku.

Szczepionka DPT: Szczepionkowa Ruletka

Częścią życia jest to, że wszystkie dzieci muszą dostać cztery szczepionki DPT by pójść do szkoły. Mówią nam, że szczepionki sprawią, że nasze dzieci będą zdrowe. Mówią nam, że szczepionki będą chroniły każde dziecko przed straszną chorobą jaką jest krztusiec, inną nazwą jest koklusz. Jednak szczepionka DPT może również  zaszkodzić w katastrofalnym stopniu.

 

Dr Robert Mendelsohn

Dr Robert Mendelson: Jest to prawdopodobnie najgorsza i najbardziej niebezpieczna szczepionka, którą obecnie posiadamy.

 

Dr Edward Mortimer - Szczepionka DPT

Dr Edward Mortimer: W mojej opinii, korzyści płynące ze szczepionki w znacznym stopniu spychają ryzyko na dalszy plan.

 

Dr Gordon Stewart - Szczepionka DPT

Dr Gordon Stewart: Uważam, że ryzyko odniesienia uszczerbku na zdrowiu po szczepionce jest obecnie większe od ryzyka odniesienia tego uszczerbku na skutek choroby.

 

Dr John Robbins - Szczepionka DPT

Dr John Robbins: Mimo tych ograniczeń, szczepionka przeciwko kokluszowi/krztuścowi jest czymś co powinno być podawane dzieciom.

 

Szczepionka DTP – Szczepionkowa Ruletka

 

Szczepionka DTP - Szczepionkowa Ruletka

Szczepionka DTP – Szczepionkowa Ruletka

Lea Thompson: Od 1933 roku, badania pokazywały, że szczepionka przeciwko kokluszowi czy krztuścowi powoduje uszkodzenie mózgu.

Kontrowersja ta nie leży w samym fakcie, że to się dzieje, ale w tym jak często do tego dochodzi oraz czy dzieje się tak wystarczająco często by uznać szczepionkę za bardziej niebezpieczną od samej choroby.

Nie musisz zadawać tego pytania rodzinie Grantów z Beaver Dam w Wisconsin.

Scott Grant
Wiek: 21 lat
Reakcja: Ostry płacz, napady zgięciowe (zespół Westa)
NIEPEŁNOSPRAWNY W STOPNIU ZNACZNYM I UPOŚLEDZONY UMYSŁOWO

 

Matka: Mieliśmy dziecko, które do czwartego miesiąca życia rozwijało się bardzo dobrze. Lekarz wyjaśnił, że podaje Scottowi pierwszy zastrzyk szczepionki DPT. Między 12-stą, a 14-stą godziną po jego otrzymaniu, wydał z siebie spazm przeraźliwego płaczu. To czego dowiedzieliśmy się później to to, że były to spazmy zgięciowe. Diagnoza ta została postawiona w Mayo Clinic, po tym jak grupa lekarzy naradziła się i stwierdziła, że na skutek szczepienia szczepionką DPT Scott doznał uszczerbku na zdrowiu. Wróciłam do domu i płakałam, Jim płakał. Nie mogliśmy uwierzyć, że prawdopodobnie czeka nas przyszłość malującą się w czarnych barwach.

Ojciec: Musiałem otworzyć własną działalność. Musiałem być cały czas w pobliżu domu, w związku z pomocą przy podnoszeniu go, opiece nad nim i zadbać o wiele jego potrzeb. To całkiem dużo pracy do wykonania. Nie wyjeżdżaliśmy na wakacje przez 21 lat. Po prostu nie możemy wyjechać. Wyjazd jest niemożliwy.

Lea Thompson: Ważne jest jednak to by pamiętać o tym, że większość dzieci, które otrzymują szczepionką DPT mają pomniejsze odczyny niepożądane takie jak opuchnięte ramiona czy marudzenie. Jednak istnieją poważniejsze reakcje niepożądane, na które lekarze powinni uważać i którymi powinni się martwić.

“The Pediatric Red Book” napisany przez Amerykańską Akademię Pediatrii [AAP], jako potencjalne reakcje niepożądane na szczepionkę DPT wymienia: wysoką gorączkę, zapaść, wstrząs podobny do zapaści, nieukojony płacz, drgawki i uszkodzenie mózgu.

Te komplikacje mają związek ze zmiennymi stopniami upośledzenia rozciągającymi się od poważnego uszkodzenia mózgu jak u Scotta do trudności w uczeniu się, które mogą nigdy nie zostać połączone ze szczepionką.

“Physicians Desk Reference” przygotowany przez wytwórców mówi, że komponent P szczepionki (krztusiec) jest prawdopodobnym łącznikiem z syndromem nagłej śmierci łóżeczkowej. Szczepionka przeciwko kokluszowi/krztuścowi jest z pewnością najbardziej niestabilną, najmniej niezawodną szczepionką, którą podajemy naszym dzieciom.

Dr Gordon Stewart, epidemiolog i pediatra z University of Glasgow w Szkocji, członek Komisji ds. Bezpieczeństwa Medykamentów powołanego przez Rząd Brytyjski.

Dr Gordon Stewart: Szczepionka przeciwko krztuścowi jest dosłownie prymitywnym brutalem wśród tych bakterii i wszystkich produktów powstałych w czasie ich wzrostu.

Lea Thompson: Dr Robert Mendelson z Chicago, pisarz, wykładowca i były kierownik Wydziału Pediatrii na University of Illinois Medical School i dyrektor Michael Reese Hospital w Chicago.

Dr Robert Mendelson: Statystyki tego kraju są błędne i niebezpieczeństwo jest o wiele większe niż jacykolwiek lekarze tutaj byli kiedykolwiek skłonni przyznać.

Lea Thompson: Dr Larry Baraff z UCLA Medical Center w Los Angeles. Przeprowadził badanie reakcji niepożądanych na szczepionkę przeciwko krztuścowi.

 

Dr Larry Baraff - Szczepionka DTP

Dr Larry Baraff: Nie wydaje mi się, że jest to rodzaj szczepionki, która byłaby obecnie produkowana. Prawdopodobnie, jeżeli ta szczepionka byłaby produkowana w latach 80. zamiast w latach 30. i 40. byłby dostępny inny rodzaj technologii i stworzylibyśmy bardziej oczyszczoną szczepionkę.

Lea Thompson: Bureau of Biologics – Bacterial Program jest częścią Agencji ds. Żywności i Leków [FDA], istnieje by upewnić się, że nasze szczepionki bakteryjne są skuteczne i bezpieczne. Dr John Robbins, kierownik tego programu przyznaje, że ta szczepionka nie jest doskonała ale:

Dr John Robbins: …o wiele więcej można zyskać uodparniając dzieci za pomocą naszej aktualnej szczepionki z jej ograniczeniami, niż przez pozwolenie na to by nasze dzieci były narażone na zarażenie się krztuścem.

Lea Thompson: Dr Edward Mortimer z Case Western Reserve University, zlokalizowanego tutaj, w Ohio, jest postrzegany przez rząd jako wiodący ekspert w dziedzinie chorób wieku dziecięcego, szczególnie krztuśca i szczepionce przeciwko niemu. Brał udział w licznych panelach dyskusyjnych FDA i również przemawia w imieniu American Academy of Pediatrics.

Dr Edward Mortimer: Krztusiec jest chorobą bakteryjną. Jest to choroba, która wywołuje kaszel przez długi okres czasu i niektórzy ludzie nazywali ją 100-dniową  gorączką mimo tego, że nie ma w trakcie jej przebiegu zbyt dużej gorączki.

Dwa tygodnie pomniejszych objawów oddechowych z początkowym kaszlem i następującymi po nich dwoma tygodniami wzmożonego kaszlu z charakterystycznym rzężeniem takim jak to. Pod koniec wykrztuszania wydzieliny kaszlowej, biedne dziecko często wymiotuje. To dziecko w zasadzie kończy na przyjmowaniu  bardzo małych ilości lub żadnego pożywienia  oraz z uszkodzeniem nabłonka oskrzeli.

Dziecko jest o wiele bardziej podatne na zapalenie płuc i jest narażone na brak tlenu w czasie odkrztuszania wydzieliny. U malutkiego dziecka, z rozwijającym się mózgiem, brak tlenu niekoniecznie jest bardzo dobrą rzeczą. Sama choroba, z powodów które nie są całkowicie jasne, czasami wywołuje coś co jest nazywane encefalopatią – uszkodzenie mózgu.

Leczenie krztuśca witaminą C – dr Suzanne Humphries

Lea Thompson: Dr Alan Hinman, szef działu szczepień w Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] w Atlancie.

 

Dr Alan Hinman - Szczepionka DPT

Dr Alan Hinman: Dla pojedynczej osoby krztusiec jest poważną chorobą. Z całą pewnością nie jest tak śmiertelną chorobą jaką był w latach 30., nie jest też tak powszechny.

Lea Thompson: W rzeczywistości krztusiec w tym kraju został prawie całkowicie wyeliminowany. Jest mniej niż dwa tysiące przypadków rocznie. W latach 30., krztusiec uderzył w ponad 195 tysięcy ludzi. Rocznie w wyniku choroby umierało 4.800 ludzi. Później liczba przypadków choroby spadła. Do wczesnych lat 50., kiedy szczepionka była stosowana na masową skalę, liczba przypadków krztuśca spadła do 37.000 i 270 zgonów.

Obecnie, z liczbą przypadków poniżej 2.000, istnieje średnia liczba około 9-ciu zgonów rocznie, prawie wszystkie odnotowuje się wśród małych niemowląt. Jak możecie zobaczyć, choroba była już w zaniku, zanim szczepionka była stosowana powszechnie i istnieje kilka powodów tej sytuacji.

 

Krztusiec w USA

Dr Edward Mortimer: Może lepsze odżywianie, być może lepsze środki stosowane do opieki nad tymi dziećmi kiedy znalazły się w szpitalu, być może zaszła zmiana w organizmie, tego nie wiadomo.

Lea Thompson: Dr Bobby Young, mikrobiolog. Przez 12-cie lat zajmował się i badał szczepionki zarówno w Bureau of Biologics jak i na University of Maryland. Powiedział nam, przed swoją śmiercią zeszłego lata, że uważa, że choroba jest obecnie z łatwością leczona.

 

Dr Bobby Young - Szczepionka DPT

Dr Bobby Young: Obecnie, kiedy mamy bakteriobójcze antybiotyki, kiedy  mamy chemioterapię, śmierć w wyniku krztuśca jest stosunkowo rzadkim przypadkiem.

Dr Gordon Stewart: Kiedy dzieci umierają z powodu krztuśca dzieje się to dlatego, że znalazły się w niekorzystnej dla nich sytuacji w jakiś inny sposób. Całkowicie zdrowe dziecko nie umiera z powodu krztuśca. W tym kraju, w Zjednoczonym Królestwie [UK], krztusiec nie był zabójczą chorobą przez bardzo długi okres czasu.

Śmiertelność w Anglii i Walii -1838-1978

Śmiertelność w Anglii i Walii -1838-1978

 

Lea Thompson: W 1974 roku, większość brytyjskich rodziców  porzuciło stosowanie szczepionki DPT. W procesie badania tej historii, Amerykańscy urzędnicy ciągle powtarzali nam, że rezultatem tego była znaczna epidemia oraz, że setki tysięcy ludzi chorowało i setki ludzi umarło.

Z tego co Pan wie, sytuacja w Anglii jest taka, że jest tam obecnie więcej zgonów i dochodzi do większej liczby hospitalizacji od kiedy nie podają szczepionki.

Dr Alan Hinman: Zgadza się.

Dr Gordon Stewart: Wskaźnik zgonów w świetle tej tak zwanej epidemii, na który twój rząd, tutaj, zwrócił sporo uwagi, był najniższy z wszystkich wskaźników odnotowanych wcześniej. W Szkocji, na przykład, liczba przyjęć do szpitala nadal spada.

Lea Thompson: Dr Stewart ma rację. Oto co się stało według przedstawicieli Rządu Zjednoczonego Królestwa. Brytyjczycy byli przekonani, że szczepionka była gorsza od choroby w 1974 roku. Wskaźnik ilości zgód na podanie szczepionki spadł z około 80% do około 30%.

W 1978 roku była epidemia tej choroby. Nie były to setki tysięcy przypadków. W rzeczywistości, w szczytowym momencie epidemii było to 66 tysięcy [zarejestrowanych] przypadków zachorowań, 12-cioro ludzi zmarło.

W 1980 roku, kiedy wskaźnik zgody na podanie szczepionki wahał się na poziomie około 40%, 21.200 ludzi zachorowało na krztusiec, 6-cioro ludzi zmarło.

W Wielkiej Brytanii, gdzie dawniej był obowiązek szczepienia, obecnie rodzice muszą prosić by je dostać. To jest ich wybór.

– Czy myślała Pani o szczepionce przeciwko krztuścowi?
– Tak, ale zdecydowałam, że go nie chcę.
– Dlaczego?
– Po prostu myślę, że mogłaby być tą jedną na milion, której coś mogłoby się przydarzyć. Zatem zdecydowałam by tego nie robić.
– Dwójka Pani dzieci też jest nie szczepiona?
– Nie, nie jest szczepiona.

Lea Thompson: W tym kraju rodzice nie mogą powiedzieć “nie”.

Polly Gaugert
Wiek: 7 lat
Reakcja: gorączka, drgawki
NIEKONTROLOWANE NAPADY DRGAWKOWE I USZKODZENIE MÓZGU

 

Evelyn Gaugert (matka Polly): To jest Nibby. Nie powinna mieć podanej szczepionki ponieważ wydaje mi się, że nie do końca jest sobą. Zbadał ją i powiedział: “Dla mnie wygląda, że wszystko z nią w porządku.” I zrobił jej zastrzyk. I następnego ranka, kiedy ją karmiłam dostała napadu mioklonicznego. Ponieważ nie wiedziałam co się dzieje myślałam wtedy, że umiera w moich ramionach.

 

Dr Jerome Murphy - Szczepionka DPT

Dr Jerome Murphy: Ma napady drgawkowe, prawdopodobnie jeden napad co 5 lub 10 minut.

Padaczka po szczepieniu – myszy laboratoryjne i dzieci doznają takich samych symptomów – materiał z początku lat 90-tych

Lea Thompson: Neurolog Paully, dr Jerome Murphy, do niedawna ordynator Oddziału Neurologii dla Dzieci w Milwaukee Children’s Hospital.

Dr Jerome Murphy: Często robiła sobie sama krzywdę. Bardzo urocza mała dziewczynka, niestety musi nosić kask by zapobiec jakimkolwiek poważniejszym urazom głowy. Nazywam to encefalopatią pokrztuścową, pokrztuścowe uszkodzenie mózgu. Obecnie śledzę przypadki przynajmniej czwórki dzieci, w przypadku których wiem, że choroba neurologiczna u nich zaczęła się krótko po szczepieniu szczepionką DPT. Wszystkie z tych czworga dzieci są opóźnione w rozwoju i mają napady drgawek.

Lea Thompson: Czy jej choroba jest trwała/nieodwracalna?

Dr Jerome Murphy: Wątpię, że kiedykolwiek pozbędzie się swojego zaburzenia drgawkowego. Mam nadzieję, że jak dorośnie będzie mogła lepiej kontrolować te napady. Jeśli chodzi o jej opóźnienie w uczeniu się, myślę, że to trwały problem.

Lea Thompson: Agencja ds. Żywności i Leków [FDA] oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC] długo utrzymywały, że dzieci takie jak Scott i Paully mogą nie być ofiarami szczepionki DPT. Utrzymywały, że to może być zbieg okoliczności [tzw. koincydencja], że dostali napadu drgawek zaraz po szczepieniu. Rząd uważa, że w ich przypadku mogło dojść do drgawek tak czy inaczej. Dr Jerome Murphy nie zgadza się z tym.

Dr Jerome Murphy: Dane potwierdzające, że istnieje związek są przytłaczające. Myślę, że to typowe dla neurologów dziecięcych, że spotykają się z takimi przypadkami. Wiem, że to wpłynęło na wielu neurologów dziecięcych, którzy później nie poddawali swoich dzieci szczepieniu szczepionką przeciwko krztuścowi.

Lea Thompson: Poważne reakcje niepożądane wywołane przez szczepionkę [według oficjalnych zapewnień] przeciwko polio  – 1 przypadek na 4-5 milionów dzieci i szczepionkę przeciwko odrze i śwince – 1 przypadek na milion, są praktycznie nieznane.

Historia poliomyelitis – dr Suzanne Humphries
Szczepionka polio spowodowała 47,500 przypadków paraliżu u hinduskich dzieci w 2011 roku – dr Joseph Mercola
Ryzyko związane ze szczepieniem przeciw odrze – Lekarze działający na rzecz Świadomej Zgody

Poważne poszczepienne reakcje wywołane przez szczepionkę przeciwko krztuścowi są powszechne. Wskaźnik może być tak niski jak 1 przypadek na każde 700 dzieci.

Wiedza medyczna na temat poważnych reakcji wywołanych szczepionką przeciwko krztuścowi sięga do wczesnych lat 30. Od tego czasu, w czasopismach medycznych był publikowany raport za raportem. W 1948 roku, w Bostonie, dwoje amerykańskich lekarzy zgłaszało historie przypadków wielu dzieci, które doznały uszkodzenia mózgu lub umarły na skutek podania im szczepionek DPT.

W kolejnym roku, inny lekarz przeprowadził ankietę wśród pediatrów w całym kraju i nadal znajdował więcej takich przypadków. Te badania zostały zapomniane.

Między 1955, a 1958 rokiem, dr Justus Ström przeprowadził ankietę wśród ponad 200.000 dzieci, z 64 szpitali i klinik w Szwecji, które dostały szczepionkę. Następnie przyjrzał się przypadkom krztuśca w Szwecji do 10-ciu lat wstecz.

Odkrył trzy razy więcej przypadków uszkodzeń mózgu i zaburzeń wywołanych przez szczepionkę, niż tych wywołanych przez samą chorobę. Został ostro skrytykowany, więc przeprowadził kolejne badanie.

Br Med J. 1960 Oct 22; 2(5207): 1184–1186; Is Universal Vaccination Against Pertussis Always Justified?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2096931/

Dwa połączone badania pokazują wskaźnik ilości przypadków katastrofalnego uszkodzenia mózgu lub zgonu u 1 dziecka na każde 46.000 dzieci, które otrzymały szczepionkę DPT.

Szwedzki Rząd obecnie wstrzymał stosowanie szczepionki DPT. Wydaje się, że choroba ma teraz łagodną postać, a szczepionka jest zbyt reaktywna. Jak do tej pory nie było żadnej epidemii krztuśca w Szwecji.

Badania pochodzące z Zachodnich Niemiec określiły wskaźnik występowania poważnego uszkodzenia mózgu spowodowanego komponentem P szczepionki DPT, na poziomie około 1 dziecka na każde 39.000 dzieci. Rząd Zachodnich Niemiec wstrzymał podawanie szczepionki. Badanie pokazuje, że tylko 10% rodziców prosi o to by ich dzieci zostały zaszczepione szczepionką przeciwko krztuścowi/kokluszowi oraz, że nie było żadnej epidemii ani żadnego wzrostu w liczbie zgonów spowodowanych tą chorobą w Zachodnich Niemczech.

Wielka Brytania przeprowadziła dwa badania dotyczące szczepionki przeciwko krztuścowi. Komisja ds. Bezpiecznych Medykamentów [Committee on Safety of Medicines], w którym działa dr Gordon Stewart, ustaliła, że 1 dziecko na każde 53.000 zaszczepionych dzieci doznało poważnego uszkodzenia mózgu. National Childhood Encephalopathy Study w Anglii określiło ten wskaźnik na poziomie około 1 dziecka na każde 100.000 dzieci. Jednak to badanie brało pod uwagę tylko dzieci, u których wystąpiły drgawki i musiały one trwać dłużej niż 30 minut.

Dr Edward Mortimer: Kiedy ktoś dostaje drgawek, które trwają dłużej niż minutę lub dwie, osoba ta ma o wiele większą skłonność do znalezienia się w sytuacji gdzie musi sobie radzić z utajoną chorobą mózgu.

Dr Gordon Stewart: Jedyną częścią tego badania, która naprawdę udziela poparcia tej tezie, jest ta, która podpiera wnioski mówiące, że te schorzenia już istnieją.

Lea Thompson: Ale oni także sponsorują pańskie badania.

Dr Gordon Stewart: Sponsorują nasze badania i kiedy w naszych doszliśmy do innych wniosków, moralista je zakończył.

Lea Thompson: Badanie National Childhood Encephalopathy Study i jego wskaźnik na poziomie 1-ego dziecka na 100.000 dzieci, które odniosło poważny uszczerbek na zdrowiu, jest wskaźnikiem, który Rząd Brytyjski, amerykańska społeczność medyczna oraz Rząd Amerykański uznały.

To amerykańscy lekarze jako pierwsi zaalarmowali rząd by zareagował w 1936 roku, ale nie stało się to dopóki raporty brytyjskiej prasy popchnęły ludzi do zakończenia stosowania szczepionki w Zjednoczonym Królestwie, przez co nasz rząd zdecydował się im przyjrzeć. Minęły 42 lata między pierwszym ostrzeżeniem, a momentem kiedy Rząd Amerykański zdecydował się zlecić swoje pierwsze badanie. Zostało ono przeprowadzone przez  dr Larry Baraffa z UCLA Medical Center.

Dr Larry Baraff: Ponieważ Agencja ds. Żywności i Leków [FDA] była zaniepokojona, że tego rodzaju publiczna panika może się rozszerzyć na Stany Zjednoczone, chcieli udokumentować, że ta szczepionka była w rzeczywistości bezpieczna i nie związana z poważnymi działaniami niepożądanymi.

Lea Thompson: Badanie przeprowadzone przez UCLA odkryło więcej reakcji niż kiedykolwiek wcześniej zostało zaobserwowanych. Badanie określa w przybliżeniu, że tak wiele jak 1 dziecko na 13-cioro dzieci wydało z siebie utrzymujący się lub przeraźliwy płacz po otrzymaniu szczepionki DTP.

„Z 784 szczepionek błoniczo – tężcowej [DT] i 15.752 szczepionek DTP podawanych dzieciom w wieku 0 do 6 lat, które badano prospektywnie pod kątem reakcji występujących w ciągu 48 godzin po szczepieniu, łagodne reakcje/odczyny były znacznie częstsze po podaniu szczepionki DTP. Wskaźnik niepożądanych odczynów związanych ze szczepieniem szczepionką DTP i DT (DTP/DT) dla wybranych reakcji lokalnych i układowych był następujący: miejscowe zaczerwienienie, 37,4%/7,6%; miejscowy obrzęk, 40,7%/7,6%; ból, 50,9%/9,9%; gorączka, 31,5%/14,9%; senność, 31,5%/14,9%; niepokój, 53,4%/22,6%; wymioty, 6,2%/2,6%; anoreksja, 20,9% / 7,0% i uporczywy płacz, 3,1%/0,7%. Po szczepieniu szczepionką DTP u dziewięciu dzieci wystąpiły drgawki, a u dziewięciu wystąpiły epizody hipotoniczno-hiporeaktywne. Po tych odczynach nie wykryto żadnych następstw.” – Źródło: Pediatrics. 1981 Nov;68(5):650-60; Nature and rates of adverse reactions with DTP and DT immunisation in infants and children https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7031583

 

Dr Bobby Young: To może być czynnik wskazujący na uszkodzenie mózgu u dziecka, które otrzymało szczepionkę.

Lea Thompson: Badanie również określa w przybliżeniu, że 1 dziecko na każde 700 dzieci miało drgawki lub doznało szoku.

Dr Jerome Murphy: W większości przypadków jest to pojedynczy zwiastun, nie powtarza się i dziecko radzi sobie później bardzo dobrze. Jednak jest wiele dzieci, u których diagnozuje się trwały neurologiczny ubytek.

Lea Thompson: Mimo tego, że powszechnie wiadomo, że niektóre reakcje, które miały dzieci w badaniu UCLA mogą powodować uszkodzenie mózgu, nie kontynuowano dalszego badania by dowiedzieć się czy którekolwiek z tych dzieci cierpiało z powodu długotrwałych problemów zdrowotnych. Dlaczego? Ponieważ po prawie połowie stulecia czekania na odpowiedzi zabrakło pieniędzy na jedyne badanie zlecone w tym kraju. Ani FDA, ani lekarze w to zaangażowani nie planowali by pociągnąć dalej ten temat.

To jest jedyne, prawdziwe badanie, które rząd przeprowadził na temat szczepionki DPT w ciągu 40-stu lat i mówi Pan, że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy by cofnąć się i sprawdzić jak miewają się te dzieci, które miały reakcje po szczepionce?

Dr John Robbins: Pieniądze na zobowiązania umowne; nie ma teraz na to funduszy w FDA.

Lea Thompson: Były obserwowane tylko przez 48 godzin. Istnieją pewne powody by sądzić, że niektóre z tych dzieci rozwinęły komplikacje po tym czasie. Wydaje się, że ma Pan je w zasięgu dłoni, czy nie chciałby Pan wiedzieć co się im przydarzyło?

Dr John Robbins: Tak mi się wydaje. Pewnie. Jednak to nie jedyna rzecz, na którą niestety obcięto fundusze.

Dr Alan Hinman: Cóż, ktoś musi się niepokoić o badania, które są dość skrupulatnymi badaniami, które pokazują wskaźniki przypadków, które występują znacznie częściej niż to co było zgłaszane. Jednak uważam, że ktoś też powinien wziąć pod uwagę fakt, że to jest [tylko] jedno badanie.

Lea Thompson: Czy wie Pan o jakichkolwiek innych badaniach, które zostaną przeprowadzone by, mam nadzieję, dojść do sedna całej tej sprawy?

Dr Alan Hinman: Nie wiem o żadnych innych badaniach przeprowadzanych w tym momencie.

Lea Thompson: Dwoje dzieci z tych, które uczestniczyło w badaniu UCLA zmarło. Ich zgony nie były postrzegane jako związane ze szczepionką DPT. Zgony, które zostały zgłoszone w tym badaniu były zdiagnozowane jako SIDS (syndrom nagłej śmierci łóżeczkowej).

Prawdziwe przyczyny zespołu nagłej śmierci niemowląt [Sudden Infant Death Syndrome – SIDS]- Michelle Goldstein
Przewodnik rodzica: Co robić jeśli twoje dziecko umiera po szczepieniu – Norma Erickson i Catherine J Frompovich
Jednoczesna nagła śmierć łóżeczkowa niemowląt [bliźniaków] – SSIDS

Dr John Robbins: Związek między SIDS, a szczepieniem przeciwko krztuścowi; kiedy zobaczyliśmy dane, po prostu wiedzieliśmy że to był przypadek.

Lea Thompson: Dr Alan Hinman z CDC nie jest tego taki pewien.

Dr Alan Hinman: W zasadzie chodzi oto, że nie można być pewnym, że szczepionka DPT, w pewnych okolicznościach nie wywołuje nagłej śmierci niemowląt.

Dr Larry Baraff: Jednak dane, które mamy obecnie sugerują, że może istnieć związek.

Lea Thompson: Nawet wtedy kiedy “Physicians’ Desk Reference“, napisany przez wytwórców, wymienia możliwy związek między DPT, a zgonami diagnozowanymi jako SIDS, człowiek odpowiedzialny za dowiedzenie się tego, mówi, że…

Dr John Robbins: …nie ma dowodów na cokolwiek innego jak na przypadkowy związek [koincydencja].

Dr Bobby Young: Byłem zatrudniony w Bureau of Biologics przez kilka lat i to jest moja opinia, że oni bardzo nie chcą wiedzieć jakie są [poszczepienne] efekty uboczne.

Lea Thompson: Dlaczego?

Dr Bobby Young:  Cóż, to w znacznym stopniu skomplikuje ich życie.

Lea Thompson: Trudno jest dojść do definitywnej odpowiedzi na pytanie jak wiele dzieci doznaje poważnego uszczerbku na zdrowiu lub umiera z powodu szczepionki DPT.

Przeprowadzono wiele badań, ale nikt nigdy nie szukał ofiar. Jednak w Zjednoczonym Królestwie istnieje program rekompensat. W Anglii dzieci mogą otrzymać odszkodowanie jeśli są w 80% niepełnosprawne i mogą udowodnić rządowi, że doznały uszczerbku na zdrowiu przez szczepionkę. Dr Stewart mówi, że tylko mniej niż 600 ofiar szczepionki DPT ją otrzymało. Zestawia to z 1 dzieckiem na każde 25 tysięcy dzieci, którym podano szczepionkę.

Wskaźnik na poziomie 1-ego dziecka na każde 25 tysięcy dzieci w Stanach Zjednoczonych oznaczałby że 272 dzieci staje się niepełnosprawnymi w stopniu znacznym i opóźnionymi umysłowo każdego roku. Dr John Robbins, z FDA, po prostu w to nie wierzy.

Dr John Robbins: Jeśli te liczby wystąpiłyby, zostałbym zaalarmowany. Nie wiem co bym z tym zrobił, ale nie wydaje mi się, że mamy tak wiele przypadków.

Lea Thompson: Czy to możliwe, że mogłoby być więcej przypadków działań niepożądanych w Zjednoczonym Królestwie niż byłoby w Stanach Zjednoczonych?

Dr John Robbins: To możliwe, ale nie prawdopodobne.

Dr Bobby Young: Wie Pani, zaczynamy ze zdrowymi niemowlętami i wstrzykujemy im nie jeden raz, ale trzy lub cztery razy szczepionkę. Prawdopodobieństwo spowodowania uszczerbku na zdrowiu jest takie samo za każdym razem. Moją największą obawą jest to, że bardzo mało z nich unika pewnego rodzaju neurologicznego uszczerbku z tego powodu.

Lea Thompson: Naprawdę Pan w to wierzy?

Dr Bobby Young: Tak, naprawdę w to wierzę. To znaczy że jeżeli dziecko nie jest szczerze mówiąc  zamienione w warzywo, a jednak dostaje gorączki, a wiele dzieci kończy z gorączką po szczepieniu. Również duży ułamek syndromu płaczu, co jest z pewnością podrażnieniem centralnego układu nerwowego. Dodaj to wszystko do siebie. Jak wiele niemowląt, które otrzymują ją, są w pewien sposób uszkodzone przez szczepionkę i jak możesz udowodnić, że nie były lub były. Wszystkie z nich są szczepione.

Szczepionka DTP – Szczepionkowa Ruletka

Lea Thompson: Głównym powodem dlaczego nie wiemy jak wiele dzieci doznało uszczerbku na zdrowiu przez komponent  P szczepionki DPT jest to, że lekarze nie zgłaszają działań niepożądanych. Rząd, szkoły medyczne i społeczność medyczna odwaliły kawał dobrej roboty informując lekarzy o potrzebie stosowania szczepionki, ale z tego co odkryliśmy wielu nie jest świadomych ryzyka i poszczepiennych skutków ubocznych.

Abra Yankovich
Wiek: 2 lata
Reakcja: zatrzymanie oddechu, drgawki
NIEPEŁNOSPRAWNA W STOPNIU ZNACZNYM I OPÓŹNIONA UMYSŁOWO

 

Emily Yankovich (matka): Kiedy miała cztery miesiące, w tym samy dniu kiedy została zaszczepiona, miała swój pierwszy napad drgawkowy. Trzęsła się i siniała i wydawało się, że ma problemy z oddychaniem. Zanim dotarliśmy z nią na pogotowie ratunkowe wszystko z nią było już w porządku i powiedzieliśmy lekarzowi, że miała szczepienia tego dnia.

“Czy cokolwiek, czy w tym może tkwić związek?” Odpowiedział, że nie. “Prawdopodobnie po prostu dławiła się, zabierzcie ją do domu i będzie zdrowa.” Jednak dwa tygodnie później dostała napadu mioklonicznego.Była bardzo blisko śmierci.

Lea Thompson: Yankovichowie, którzy mieszkają w Kenosha, w Wisconsin, powiedzieli, że wiedzieli, iż to szczepionka DPT wyrządziła krzywdę Abrze, jednak zostało to potwierdzone dopiero kiedy znaleźli neurologa dziecięcego w Chicago, dr Gordona Miller-Chapa.

Emily Yankovich (matka): Od razu zorientował się, że to była szczepionka DPT.

Conley Yankovich (ojciec): Dr Miller-Chap powiedział nam o szczepionce i o swoich przekonaniach dotyczących szczepionek, szczególnie o krztuścu w szczepionce. I powiedział, że osobiście nie podałby jej nawet swojemu psu.

Lea Thompson: Pojechali też do Mayo Clinic w Rochester, w Minnesocie.

Emily Yankovich (matka): Nasz pediatra opowiedział lekarzowi historię Abry. Powiedział, że ma napady drgawkowe po szczepieniu szczepionką DPT i lekarz przerwał mu i powiedział:  “Tak, wiemy dokładnie o czym mówisz. Podeślij ją nam.”

Conley Yankovich (ojciec): Będzie miała dobre dni i złe dni, doświadczy setek napadów drgawkowych w ciągu dnia i niektóre dni były pobłogosławione tylko jednym lub dwoma napadami drgawek.

Emily Yankovich (matka): Bycie obok niej daje radość. Jest z natury słodką dziewczynką, ale powiedziano nam, że prawdopodobnie nigdy nie będzie samodzielnie chodziła i prawdopodobnie nigdy nie będzie mówić.

Lea Thompson: Emily i Conely Yankovich są bliskimi przyjaciółmi Gail i Lorenza Browne od kilku lat. Mieszkają blisko siebie w Kenosha. Wiedząc o reakcji Abry, Gayle bardzo się bała kiedy zabrała swojego syna Reynaldo do pediatry na szczepionkę DPT.

Gail Browne (matka): Zapytałam lekarza jakie jest ryzyko by nasze dziecko miało podobną reakcję i odpowiedział, że naprawdę nie miałam czym się martwić

Reynaldo Browne
Wiek: 20 miesięcy
Reakcja: drgawki
KONTROLOWANE NAPADY DRGAWKOWE

 

Później dostał drgawek i pomyślałam: “Tylko nie znowu Abra.” Lekarze powiedzieli nam, że to była infekcja ucha i nie mamy czym się przejmować. Pediatra nie chciał przyznać, że szczepionka stanowiła jakikolwiek problem.

Lea Thompson: Jednak teraz, lekarz Reynalda przyznaje, że jest on ofiarą szczepionki DPT. Jego leczenie jest kosztowne.

Lorenzo Browne (ojciec): Jesteśmy tak bardzo zadłużeni ze względu na wydatki jakie mamy. Naszymi wszystkimi oszczędnościami jest Bóg.

Gail Browne (matka): Ostatecznie skończyłam na powrocie do pracy na pół etatu, by związać koniec z końcem. Nie wiemy czy nauczy się mówić lub jaki będzie jak będzie dorastał. Trudno jest patrzyć w przyszłość, a nawet myśleć o kolejnym dziecku. To po prostu najodleglejsza rzecz, o której mogę myśleć.

Lea Thompson: Rodzina Yankovic, Browne, wszystkie rodziny, z którymi rozmawialiśmy są złe, rozgoryczone i sfrustrowane. Mówią, że lekarze, wytwórcy i rząd nie chcą przyznać, że istnieją. Z wszystkich przypadków, które odkryliśmy, tylko jeden został zgłoszony wytwórcy i rządowi. To był przypadek Reynalda Browne. I było to tylko dlatego, że Gaila Browne zmusiła swojego lekarza by to zrobił.

Gail Browne (matka): Chciałam by mieli dokładne rejestry, ponieważ powiedzieli mi, że 1 dziecko na 70.000 dzieci ma niepożądany odczyn na tę szczepionkę. Przypadek naszego syna i Abry mieliśmy w mieście, które ma niewiele ponad 70.000 mieszkańców, zatem pomyślałam, że te liczby są w widoczny sposób niepoprawne.

Marge Grant: Przeprowadziłam badanie, ankietę wśród wszystkich lekarzy na obszarze Madison, nie było nawet jednego, który powiedziałby, że “zanotowałem odczyn niepożądany”. O ile bierzemy pod uwagę system zgłaszania takich przypadków w tym kraju, to jest hańba, ponieważ po prostu tego nie robiono.

Lea Thompson: To tutaj, w Centrum Kontroli Chorób w Atlancie, w Georgii są przechowywane i analizowane wszystkie informacje o chorobie i reakcjach niepożądanych na szczepionkę. Problem, z którym zgadzają się prawie wszyscy, włączając w to samo CDC, polega na tym, że system zgłaszania działań niepożądanych po szczepionkach nie działa. Częścią problemu jest brak wiedzy.

Gail Browne (matka): Kiedy zabierali stażystów na obchody i mówili co działo się z każdym dzieckiem i doszli do Reynaldo, studenci medycyny popatrzyli na siebie i powiedzieli: “Och, nie wiedziałem, że coś takiego mogło się wydarzyć.”

Lea Thompson:  Istnieje też inny powód, ze względu na który lekarze nie zgłaszają tych przypadków.

Dr Larry Baraff: Lekarze w obecnym czasie i w tym wieku zawsze niepokoją się pozwami sądowymi.

Lea Thompson:  Coraz więcej rodzin ofiar szczepionki DPT decyduje się na to by pozwać nie tylko lekarzy, ale też wytwórców i rząd. Alan McDowell, prawnik w Chicago, reprezentuje pewną ich liczbę.

Alan McDowell (prawnik): Niektóre instytucje, które widziałem w tym stanie i w niektórych innych stanach… Rozmawiałem z niektórymi administratorami w tych szpitalach lub w tych instytucjach, którzy wskazali na to, że przebywają tam dzieci poszkodowane przez szczepionkę DPT, dzieci z uszkodzeniem mózgu.

Lea Thompson:  Myślisz, że niektóre dzieci doznały uszczerbku na zdrowiu przez szczepionkę DPT i ich rodzice nawet o tym nie wiedzą?

Alan McDowell (prawnik): Jak najbardziej. Nie wydaje mi się, że rodzice byliby tego świadomi. Zazwyczaj, pediatra lub którykolwiek lekarz pierwszego kontaktu, nie powiedziałby im tego.

Lea Thompson:  Czy myśli Pan, że lekarze zgłaszają działania niepożądane?

Dr Edward Mortimer: Nie.

Lea Thompson:  Dlaczego nie?

Dr Edward Mortimer: Z prawnego punktu widzenia, to nie wymaga zgłaszania.

Lea Thompson:  Czy uważa Pan, że lekarze ostrzegają pacjentów o zagrożeniach?

Dr Edward Mortimer: Nie.

Emily Yankovich (matka): Jedyną rzeczą jaką ci powiedzą w gabinecie twojego pediatry ogólnie wynika to z konsensusu, który zaobserwowaliśmy, to to by oczekiwać tych drobnych rzeczy, gorączka w czasie snu, drażliwość, ale nie ma nic na temat tych katastrofalnych rzeczy, które widzieliśmy u naszej córki.

Evelyn Gaugert (matka): Myślę, że [lekarze] nie ostrzegają ludzi. Zawsze są tacy zajęci, nie mają zbyt dużo czasu dla kogokolwiek.

Dr John Robbins: Myślę, że gdybym był rodzicem dla twojego dziecka biorącym dziecko na zastrzyk szczepionką DPT i lekarz powiedziałby na wstępie:

“Cóż, muszę wam powiedzieć, że niektóre dzieci, które otrzymują tę szczepionkę doznają uszkodzenia mózgu…,”

nie ma wątpliwości  jaka byłaby twoja reakcja. Gdybyś był odpowiedzialnym rodzicem powiedziałbyś: “Nie chcę tej szczepionki.” Jednak robimy te rzeczy razem, jako społeczność by chronić się nawzajem.

Solidarnośc lekarska - Lekarze i Szczepienia

 

Jim Grant (ojciec): Często myślę o tych ludziach, którzy przeprowadzają te badania i którzy finalnie są ich reżyserami i tak dalej. Co by powiedzieli i jakby się czuli gdyby to w rzeczywistości przytrafiło się jednemu z nich? Wówczas to zupełnie inna gra w piłkę.

Lea Thompson: Kelli Holcomb dostała szczepionki za pośrednictwem Armii USA. Jej rodzicom nie powiedziano nic na temat ryzyka związanego ze szczepionką DPT.

Kelli Holcomb
Wiek: 8
Reakcja: uporczywy płacz, sztywność
SPASTYCZNE PORAŻENIE CZTEROKOŃCZYNOWE I USZKODZENIE MÓZGU

 

Monty Preiser (adwokat): Otrzymała szczepionkę w Zachodnich Niemczech w amerykańskim ośrodku zdrowia. Miała reakcję, która teraz jest znana pod nazwą nadmiernej płaczliwości. Trzeci zastrzyk został podany ponownie w klinice Armii Stanów Zjednoczonych w Fort Belvoir w Wirginii, które jest zaraz poza Dystryktem Kolumbia. W tamtym czasie, doświadczyła następnie czegoś co jest teraz znane jako encefalopatia pokrztuścowa.

Lea Thompson: Monty Preiser z Charleston z Zachodniej Wirginii jest prawnikiem Kelli. Holcombowie żyją obecnie w Puerto Rico.

Monty Preiser (adwokat): Ma osiem lat, ma całkowite porażenie czterokończynowe, tak naprawdę może tylko rozumieć i mrugać oczami na tak lub nie.

Monty Preiser (adwokat): Korzysta z usług szkoły specjalnej w Puerto Rico. Kiedy pokazuje się jej rzeczy i pyta się o rzeczy, mruga na tak lub nie. Nie umie zrobić niczego innego dla siebie samej. Matka musi ją oczywiście kąpać i karmić. Boryka się z dużymi problemami zdrowotnymi. Najprawdopodobniej w przyszłości rozwinie problemy z oddychaniem i nerkami. Stany Zjednoczone zostały pozwane o błąd w sztuce, zaniedbanie medyczne i nie ostrzeżenie dziecka oraz zatajenie, że dziecko miało zespół krzyku w Niemczech. Nie mówię, że go już nie ma. Teraz nie wierzymy, że Stany Zjednoczone właściwie zadały pytania, zanim lekarze zrobili trzeci zastrzyk. Ta sprawa jest rozstrzygnięta i przyznano sześćset tysięcy dolarów odszkodowania. Trzysta dziewięćdziesiąt tysięcy dolarów zostanie wypłacone przez Stany Zjednoczone, a dwieście dziesięć tysięcy przez Richarda Romero.

Lea Thompson: Kelli doznała uszczerbku na zdrowiu osiem lat temu. Gdyby dostała zastrzyk [DPT] dzisiaj, w publicznym ośrodku zdrowia, jej rodzice prawdopodobnie dostaliby formularz zgody do podpisania. Podaje on oficjalne zagrożenia wyszczególnione przez rząd: uszkodzenie mózgu, 1 przypadek na każde 100.000 zastrzyków, wysoka gorączka, drgawki, nietypowy płacz lub szok, 1 przypadek na każde 7.000 dzieci.

Prawie wszyscy rodzice podpisali formularz. Dzieci nie mogą pójść do szkoły jeżeli nie zostały zaszczepione.

Dr Bobby Young: Lekarz wie, że jest to wprowadzone jako obowiązkowe przez regulacje prawne. Zatem nie ma żadnego wyboru, co więcej, rodzic nie ma wyboru.

Lea Thompson:  Barbara Syska z Silver Spring w Maryland nie chciała by jej dzieci zostały zaszczepione. Poszła z tym do sądu, przegrała sprawę.

Barbara Syska: Nie robią nic by poinformować rodziców o najważniejszych tego aspektach, przynajmniej nie o wszystkich aspektach, by podjąć świadomą decyzję. I co ważniejsze, zgoda jest wymuszona.

Lea Thompson: Od stycznia 1979 roku jej dziecko jest nauczane w domu.

Dr Robert Mendelson: Ja doradzam by rodzice skonsultowali się z prawnikiem lub by poszli do ich stanowych ustawodawców i wybranych reprezentantów i zrobili wokół tego szum.

Lea Thompson: Marge Grant i grupa rodziców zrobili właśnie coś takiego. Wywarli nacisk na władzę ustawodawczą Wisconsin i powiedzieli, żeby ustanowić przepis, który stanowi, że szczepionki są dobrowolne w stanie Wisconsin.

Marge Grant: Prawo stanowi teraz, że jeśli ty z  powodu jakichkolwiek osobistych wierzeń lub osobistego przekonania nie chcesz szczepić swojego dziecka, z całą pewnością nie musisz tego robić. Nalegałam na to, że ten przepis musi stanowić, że jakakolwiek osoba, która podda szczepieniu ucznia podlegającego temu przepisowi musi zapisać i określić wytwórcę i numer partii użytej szczepionki i rodzaj podanej szczepionki. I jest to teraz zapisane w tym przepisie. I czuję się z tym bardzo dobrze.

Lea Thompson: Czy przepis ten jest stosowany w praktyce?

Marge Grant: Myślę, że można to tak nazwać. Dla niego (syna) jest trochę za późno, ale z pewnością inne dziecko może z tego skorzystać.

Lea Thompson: Wisconsin nie jest jedynym stanem, który stanął przeciwko federalnym wytycznym i zdecydował się pozwolić rodzicom na wybór dotyczący szczepienia szczepionką DPT. Tak jak 19-cie innych stanów. W stanie Maryland, Wirginii i Dystrykcie Kolumbia musisz być zaszczepiony by pójść do szkoły.

Do tej pory skupialiśmy się na rządzie i społeczności medycznej, ale wytwórcy, koncerny farmaceutyczne również są odpowiedzialne za upewnienie się, że szczepionka DPT jest bezpieczna i skuteczna.

Monty Preiser (adwokat): Jeśli zamierzasz wprowadzić coś na rynek, jesteś odpowiedzialny za to by dowiedzieć się co ten produkt robi na rynku, czy jest bezpieczny, czy stwarza problemy.

Alan McDowell (adwokat): To oni są tymi, którzy zarabiają pieniądze. To oni są tymi, których stać na to by przeprowadzić konieczne badania i nie zrobili ich. I to dzieci gdzieś tam, które są niewinnymi stronami, cierpią.

Lea Thompson: Prawnicy, Preiser i McDowell oskarżyli wytwórców o zniszczenie rejestrów dotyczących szczepionki, zanim można ich było wezwać do sądu w sprawie pozwu dotyczącego DPT. Próbowaliśmy porozmawiać ze wszystkimi koncernami, które wytwarzają szczepionkę DPT, ale żaden z nich nie zgodziłby się na wywiad przed kamerą. Zatem zapytaliśmy o to FDA.

Czy wie Pan czy wytwórcy systematycznie niszczą rejestry?

Dr John Robbins: Wie Pani, nie mogę odpowiedzieć. Jestem pewien, że oni nie…

Lea Thompson: Czy sprawuje Pan nad tym kontrolę?  Czy wymaga Pan od nich by zachowywali rejestry?

Dr John Robbins: Wszystkie rejestry działań niepożądanych muszą być częścią dokumentacji wytwarzania i są sprawdzane każdego roku, jako że jest to wymagane od każdego producenta dla jego procedur wytwórczych i kontrolnych.

Lea Thompson: Jak długo muszą je przechowywać?

Dr John Robbins: Przykro mi, nie wiem.

Marge Grant: Zatem nasi wysłannicy udali się do FDA i poprosili o protokoły i wyniki testów szczepionki. Czy uwierzyłabyś, że kilka tygodni wcześniej zgubili, po prostu nie mogli ich znaleźć? W rzeczywistości, słowem, którego użyli było to, że te rejestry zniknęły/rozpłynęły się. Nie mam wątpliwości co do faktu, że mamy do czynienia z tuszowaniem tej sprawy. Musi tak być.

Dr John Robbins: Nie ma powodu, dla którego powinniśmy ukrywać te rejestry przed kimkolwiek. Mam nadzieję, że do tego nie doszło. Ostatnią rzeczą jaką chcemy zrobić to dopuścić się zaniedbania w naszej kontroli nad tym.

Lea Thompson: Wiedzieliśmy o poszczepiennych skutkach ubocznych DPT od lat. Dlaczego dopiero w 1973 roku zaczęliśmy o tym myśleć, niepokoić się tym?

Dr John Robbins: Myślę, że od zawsze istniało zainteresowanie krztuścem, ale wie Pani, szczepionka była tak skuteczna, że społeczność naukowa nie traktowała tego jako problemu.

„W 1979 roku Szwecja porzuciła szczepionkę przeciwko krztuścowi. Z 5.140 przypadków krztuśca w 1978 roku, okazało się, że 84% chorych było szczepionych trzy razy.”Whooping cough in adults. BMJ 1981 Sep 12; 283(6293): 696697. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1506984/

 

Lea Thompson: Ale jak skuteczna jest szczepionka DPT? Oficjalna odpowiedź z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób [CDC].

Dr Alan Hinman: Fakt, że ta szczepionka jest powiedzmy w 80% skuteczna oznacza, że czworo z pięciorga ludzi, którzy otrzymują tę szczepionkę będzie chronionych przed krztuścem jeśli zostaną na niego narażeni, ale jedna z tych osób nie będzie.

Dr Larry Baraff: Szczepionka ta nie wytwarza dożywotniej odporności [przeciwciał], ani nie daje odporności [przeciwciał] u wszystkich dzieci, które ją otrzymują. To możliwe, że dziecko mogłoby dostać pełną serię zastrzyków i nadal złapać krztusiec. To również bardzo prawdopodobne, że mogłyby dostać pełną serię zastrzyków i sześć lub siedem lat później złapać zmodyfikowaną formę choroby.

„Badanie opublikowane w czasopiśmie The New England Journal of Medicine z 1994 wykazało, że ponad 80% dzieci poniżej 5 roku życia, które zachorowały na krztusiec, były w pełni zaszczepione.”Źródło: N Engl J Med 1994; 331:16-21; The 1993 Epidemic of Pertussis in Cincinnati.  http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM199407073310104

 

Lea Thompson: Dr Stewart mówi, że angielskie dane statystyczne pokazują, że mniej niż dwie trzecie zaszczepionych jest chronionych.

Dr Gordon Stewart: Podczas jakiegokolwiek wybuchu epidemii kokluszu lub krztuśca około 30% dzieci zostało w pełni zaszczepionych.

Lea Thompson: Jak długo szczepionka DPT jest skuteczna?

Dr Gordon Stewart: Przez dwa lub trzy lata od podania szczepionki.

“Ochrona [ilość przeciwciał] indukowaną szczepionką TdaP słabnie w ciągu od 2 do 4 lat od (ostatniego) szczepienia.”Tdap vaccine  effectiveness in adolescents during the 2012 Washington State pertussis epidemic.; Pediatrics. 2015 Jun;135(6):981-9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25941309

 

Lea Thompson: Szczepionka DPT nigdy nie została poddana badaniom klinicznym w Stanach Zjednoczonych. Brytyjczycy przeprowadzili badania kliniczne na szczepionce DTP w późnych latach 40. i odkryli, że jest skuteczna, ale reaktywna.

Przez nakaz Kongresu, w 1973 roku, Agencja ds. Żywności i Leków [FDA] zorganizowała zespoły by przeprowadzić inspekcję wszystkich szczepionek dostępnych na rynku. Podczas gdy raport na temat szczepionek bakteryjnych nie został nigdy opublikowany, byliśmy w stanie zdobyć jego szkic powołując się na Ustawę o Dostępie do Informacji [FOIA].

Pokazuje on, że bardzo mało wytwórców szczepionki DPT było zdolnych przekazać grupie jakąkolwiek dokumentację potwierdzającą, że ich szczepionka była albo skuteczna albo bezpieczna. Pokazuje, że zespół ten poszedł naprzód i kontynuował licencjonowanie, tak czy inaczej, w oczekiwaniu na więcej informacji. I pokazuje że jedna ze szczepionek DPT, była w porządku na podstawie głosowania, głosami w stosunku 3 do 2. Dr Mortimer był członkiem tej grupy.

Dr Edward Mortimer: Cóż, mamy tu do czynienia z wysoce renomowanym wytwórcą, którego techniki wytwórcze, o ile możemy powiedzieć są nienaganne, który o ile możemy powiedzieć robi wszystko by monitorować to co dzieje się z tą szczepionką najlepiej jak producent może i co więcej ze szczepionką, na której polega społeczeństwo. Dlatego wydaje się nam całkowicie właściwe by pozwolić na produkcję tej szczepionki przez kolejny okres “x” lat.

Lea Thompson: Jak szczepionka, na którą mogło być narażone każde dziecko w Ameryce mogła być uznana za taką, która jest w porządku w głosowaniu trzy do dwóch?

Dr Edward Mortimer: Ponieważ mieliśmy dowód pośredni/poszlakowy, że ona działała.

Lea Thompson: Ale trzy do dwóch głosów?

Dr Edward Mortimer: To o wiele większa przewaga niż ta na podstawie której wybieramy prezydentów.

Dr John Robbins: Myślę że w tamtym czasie nie było powodów by kwestionować skuteczność produktów, ponieważ były bardzo skuteczne. Standardy bezpieczeństwa i skuteczności, których żądaliśmy dla szczepionek prawdopodobnie znacznie przewyższały te standardy, które mamy dla prawie wszystkiego innego co oferujemy jako leki.

https://pubmedinfo.org/2018/03/12/czy-szczepionki-to-najlepiej-przebadane-produkty/

„Szacuje się, że tylko od 10 do 20 % wszystkich procedur medycznych, obecnie stosowanych w praktykach lekarskich, okazało się skuteczne w badaniach z grupą kontrolną.Dr Kerr L. White, Assessing the Efficacy and Safety of Medical Technologies. Sierpień 1978. Office of Technology Assessment (OTA) http://www.princeton.edu/~ota/disk3/1978/7805_n.html

 

SZCZEPIONKOWA PIRAMIDA PLACEBO

 

Każda partia jaką producent wytworzy jest testowana zarówno u wytwórcy jak i w Bureau of Biologics.

Lea Thompson: Czy to jest normalne?

Dr John Robbins: Nie, to odzwierciedla naszą obawę związaną z tą szczepionką.

Lea Thompson: Audyt przeprowadzony przez General Accounting Office w 1979 roku ujawnił, że test jaki FDA stosuje by zbadać te partie jest wadliwy. Zespół FDA również zakwestionował adekwatność aktualnych testów szczepionki i zauważył, że są one przeprowadzane na podstawie przesłanki, że dzieci w tym kraju dostają trzy zastrzyki, kiedy w rzeczywistości większość z nich dostaje cztery. Bobby Young, który pracował w FDA dla Bureau of Biologics.

Dr Bobby Young: Wierzę, że naukowcy w FDA wyjaśniliby Pani, że test skuteczności ochrony przeprowadzony u myszy, który stosują dla szczepionki przeciwko krztuścowi jest niewłaściwy/nieodpowiedni.

„…szczepienia doprowadziły do 40 – krotnego zwiększenia kolonizacji B. parapertussis w płucach mysz te dane wskazują na to, że szczepionka może przyczyniać się do obserwowanego wzrostu częstości występowania incydentów krztuśca w ostatniej dekadzie poprzez rozprzestrzenianie zakażenia B. parapertussis.”Źródło: Acellular pertussis vaccination facilitates Bordetella parapertussis infection in a rodent model of bordetellosis; Proc Biol Sci. 2010 Jul 7;277(1690):2017-25. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2880100/

Dr John Robbins: Analiza skuteczności szczepionki przeprowadzona za pomocą testu laboratoryjnego nie jest tak dobra jak byśmy tego chcieli, ale z całą pewnością nie może być kiepska skoro szczepionki były tak skuteczne.

Dr Bobby Young:  Mają w tym swój własny interes i swoje własne władze i ekspertów, którym wypłaca się pensje, by jawiła się ona jako wysoce ochronna i bezpieczna szczepionka. I cokolwiek co występuje przeciwko bezpieczeństwu i ochronie szczepionki w gruncie rzeczy występuje przeciwko ich zaleceniom.

Lea Thompson: Rząd mówił przez lata, że ta szczepionka jest skuteczna i bezpieczna. Ciężko pracuje próbując wynaleźć nową szczepionkę. W sumie z pomocą FDA, Japończycy śpieszą by wprowadzić na rynek nową szczepionkę, którą nazywają czystą, po tym jak japońscy rodzice stracili zaufanie do starej szczepionki.

Krztusiec w Japonii – Hilary Butler

Ta szczepionka jednak nigdy nie została przebadana klinicznie, więc minie dwa do czterech, może dziesięciu lat zanim zostanie uznana za wystarczająco bezpieczną by używać jej tutaj, w Stanach Zjednoczonych.

Gdyby rząd powiedział dawno temu: “Słuchajcie, jest poważny problem z tą szczepionką,” być może mielibyśmy nową szczepionkę dawno temu.

Dr Edward Mortimer: To absolutnie możliwe, ale rząd musi ustalić priorytety.

Lea Thompson: Faktem jest to, że mogliśmy mieć bezpieczniejszą szczepionkę dawno temu. Przez wiele lat firma Eli Lilly produkowała inny rodzaj szczepionki DPT, która nosiła nazwę Tri-Solgen [bezkomórkowa].

Dr John Robbins: Lekarze, którzy stosowali tę szczepionkę, mieli wrażenie, że to była najbezpieczniejsza szczepionka przeciwko krztuścowi na rynku. Nie wiem czy to prawda, ale to tylko dowód ze słyszenia. Nigdy nie została porównana pod względem ilościowym.

Lea Thompson: Dlaczego, jeśli pomyślał Pan, że szczepionka wyprodukowana przez Eli Lilly mogłaby być mniej reaktywna i nadal skuteczna nie przyjrzał się Pan bliżej by określić czy naprawdę była lepszą szczepionką?

Dr John Robbins: Rozwijamy szczepionkę, ale naszym głównym celem, według dzisiejszego stanu wiedzy, jest to by próbować zrozumieć jak najdokładniej jest to możliwe, te składniki szczepionki, które powodują działania uboczne i również mogą wywoływać odporność.

Lea Thompson: Ale czy w przypadku szczepionki firmy Eli Lilly jest możliwe, że mogliśmy pozwolić wyśliznąć się tej dobrej?

Dr John Robbins: Myślę, że nie mamy nad tym kontroli. To była decyzja firmy Eli Lilly by zaprzestać jej wytwarzania.

Lea Thompson: Są pewne dzieci, które absolutnie nie powinny zostać zaszczepione szczepionką DPT. Są dzieci, którym grozi poważne ryzyko jeśli to zrobią. Zbadamy tę sprawę za chwilę.

Szczepionka DTP – Szczepionkowa Ruletka

Lea Thompson: FDA pracuje nad nową szczepionką mając nadzieję, że będzie skuteczna, ale również o wiele mniej reaktywna niż ta, którą mamy obecnie. Problem polega na tym, że nikt nie wie kiedy szczepionka będzie dostępna i w międzyczasie rodzice muszą decydować czy podadzą szczepionkę DPT swoim dzieciom czy tego nie zrobią.

Możemy wam powiedzieć to, że ta choroba, koklusz/krztusiec nie jest przyjemną chorobą i choruje się na nią przez długi okres czasu.

Jednak ze wszystkiego co widzieliśmy, nie jest dłużej chorobą śmiertelną, z wyjątkiem przypadków u niemowląt, które są prawdopodobnie za małe by otrzymać szczepionkę. Możemy wam również powiedzieć, że niektóre dzieci  i niektóre rodziny są bardziej narażone niż inne.

Nikt nie wie więcej na ten temat niż Dan i Mary Resciniti z Binghamton, w stanie Nowy York.

Anthony Resciniti
Wiek: 19 lat
Reakcja: uporczywy płacz, gorączka, napady drgawkowe
NIEPEŁNOSPRAWNY W STOPNIU ZNACZNYM I OPÓŹNIONY UMYSŁOWO

Lea Thompson: Tonie Resciniti, 19 lat. Dostaje drgawek około jeden raz dziennie. Leki pomagające kontrolować jego drgawki  kosztują 1.200 dolarów rocznie. Spędził część swojego życia w szpitalu psychiatrycznym. Tony dostał drgawek w ciągu 24 godzin po otrzymaniu szczepionki DPT, pomimo tego lekarze kontynuowali podawanie mu reszty szczepionek. Po historii Tony’ego ze szczepionką DPT jego brat Leo nigdy nie powinien zostać zaszczepiony.

Leo Resciniti
Wiek: 17 lat
Reakcja: gorączka, drgawki
NIEPEŁNOSPRAWNY W STOPNIU ZNACZNYM I OPÓŹNIONY UMYSŁOWO

Lea Thompson: Leo Resciniti, 17 lat. Jedynie kilka godzin po pierwszej szczepionce DPT, Leo też dostał drgawek. Temperatura jego ciała gwałtownie wzrosła, mimo to jego pediatra podał mu drugą szczepionkę.

Dr Edward Mortimer: Jeśli chodzi o poważne komplikacje, encefalopatię, wszystkie te informacje były anegdotami, aż do czasu kiedy mniej niż rok temu pojawiło się brytyjskie badanie.

Dr John Robbins: Czy powiedział ostatnie kilka lat, dwa lata?

Lea Thompson: Tak powiedział. Cóż, powiedział, że od National Childhood Encephalopathy Study w Anglii.

Dr John Robbins: Nie mogę się wypowiadać w imieniu całej społeczności medycznej, mogę się tylko wypowiadać we własnym imieniu i od zawsze wiedziałem, że szczepionki przeciwko krztuścowi wywołują niektóre działania uboczne.

Lea Thompson: W czasie badania tej historii odkryliśmy, że wielu lekarzy i wiele pielęgniarek nie jest świadomych ryzyka lub działań niepożądanych lub znaków ostrzegawczych, co oznacza, że szczepionka  DPT nie powinna być podawana drugi raz.

Ktoś z seminarium: Analiza kosztów/korzyści…

Lea Thompson: Przykład. The District of Columbia Medical Society zwołało ostatnio seminarium dotyczące szczepień. Kiedy grupa lekarzy i naukowców została zapytana o to czy szczepionka DPT powinna być podawana dzieciom, które miały drgawki gorączkowe, nie podano żadnej ostatecznej odpowiedzi.

 

dr Saul Krugman - Szczepionkowa ruletka

Właściwie dr Saul Krugman, znany profesor pediatrii z Medical Center podlegającego New York University powiedział, że:

“Historia drgawek nie jest powodem by unikać komponentu krztuścowego ‘P’ ze szczepionki DPT.”

Ludzie biorący udział w tym spotkaniu zostali wprowadzeni w błąd. Drgawki są specjalnie wymienione przez Amerykańską Akademię Pediatrii [AAP] w “Pediatric Red Book”. To jest przeciwskazanie do podania następnej szczepionki. Oto co jest napisane w tym podręczniku dla lekarzy jako powody do nie podawania kolejnej dawki komponentu P – krztuśca, zawartego w szczepionce DPT, twojemu dziecku.

…miało wysoką gorączkę
…miało drgawki
…doznało szoku
…straciło przytomność
…nadmiernie płakało
…utraciło świadomość
…wykazywało znamiona uszkodzenia mózgu.

Wytwórcy dodali, że nie powinieneś podawać szczepionki dzieciom:

…z zaburzeniami układu nerwowego
…przechodzącym chemioterapię

lub takim, które:

…miały infekcję i gorączkę.

Amerykańska Akademia Pediatrii [AAP] nie zawiera tych informacji w swoim podręczniku. Producenci mówią, że nie powinieneś szczepić dziecka, które ma osobistą historię lub historię w rodzinie, w której występują zaburzeń centralnego układu nerwowego lub drgawki, jak i u reszty bliskiej rodziny.

Ale co z dziećmi, które doznały już uszczerbku na zdrowiu? Kto im pomaga?

Jeśli nie wytoczą procesu, a wiele rodzin nie ma na to pieniędzy lub nie chce tego robić, nikt nie pomaga im w pokrywaniu ogromnych kosztów, które dziecko z uszkodzonym mózgiem sprowadza na swoją rodzinę.

Marge Grant: Ostatnio przeczytałam, że kwota wzrośnie do 100 dolarów za dzień jeśli umieścisz dziecko takie jak Scott w szpitalu psychiatrycznym. To są dolary pochodzące z podatków. Nie mniej niż 36.000 dolarów rocznie na jedną osobę. Mogę go trzymać w domu, do którego tak naprawdę przynależy i gdzie go chcemy w ten czy inny sposób. Ale niewątpliwie dziecko takie jak to zasługuje na to by przebywać poza szpitalem psychiatrycznym i dopóki nie ma odszkodowania po prostu nie możesz tego zrobić.

Lea Thompson: Co najmniej sześć krajów zapewnia odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu związany ze szczepionką. Jest to np. Wielka Brytania, która ustanowiła odszkodowania wolne od podatku w kwocie 20 tysięcy dolarów każda, dla nieco poniżej 600 ofiar szczepionki DPT. Japonia, Francja, Dania, Zachodnie Niemcy i Szwajcaria.

Tylko jeden stan w tym kraju ma program rekompensat – Kalifornia. Działa od 1979 roku. Pierwsza zasądzona kwota pieniędzy powędrowała do trzymiesięcznej ofiary szczepionki DPT.

Świńska grypa z 1976 & Propaganda [CBS “60 minutes”] – napisy PL

 

Jedyny raz, kiedy rząd amerykański wypłacał odszkodowania ofiarom był związany z działaniami niepożądanymi, które wystąpiły na skutek szczepionki przeciwko świńskiej grypie. Jednak zlecił dwa badania by próbować określić  koszt całego programu rekompensat za uszczerbki na zdrowiu po szczepionce. Zostało ustalone, że koszt dla ofiary szczepionki DPT mógłby być tak wysoki jak 890 tysięcy dolarów. Nigdy nie wprowadzono żadnej ustawy dotyczącej tej kwestii.

Oficjalne stanowisko brzmi następująco.

Dr Alan Hinman: Stanowisko Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej [HHS] jest takie, że póki co nie ma żadnego dowodu na to by taki system był potrzebny.

Lea Thompson: Tysiące dzieci dostaje komponent krztuścowy ‘P’ w szczepionce DPT i najwyraźniej cierpi z powodu kilku jej skutków ubocznych. Jednak niektóre dzieci cierpią z powodu trudności w uczeniu się i poważnego uszkodzenia mózgu jako bezpośredniego skutku po podaniu szczepionki.

Nie ma żadnego sposobu na to by dowiedzieć się jak wiele ofiar szczepionki DPT jest w Stanach Zjednoczonych, ale z pewnością jest ich o wiele więcej niż społeczność medyczna lub rząd chciałyby przyznać. Rząd wiedział o poważnych reakcjach niepożądanych po szczepionce DPT przez 40 lat.

Istnieje jedno badanie przeprowadzone w 1978 roku, które pokazało bardzo wysoki wskaźnik przypadków reakcji na szczepionkę, ale to badanie praktycznie zostało zignorowane.

Podobnie było z dowodem, który znalazły inne kraje, potwierdzającym, że krztusiec prawdopodobnie nie jest budzącą przerażenie chorobą, taką jaką był wcześniej oraz, że szczepionka może nie być tak skuteczna jak wcześniej sądzono.

W naszym śledztwie dotyczącym szczepionki DPT odkryliśmy, że wielu lekarzy i wiele pielęgniarek jest wprowadzonych w błąd odnośnie tego, które z dzieci są zagrożone kiedy poda się im szczepionkę.

Odkryliśmy również, że większość lekarzy, którzy widzą działania niepożądane wywołane szczepionką nie zgłasza ich rządowi, producentom lub rodzicom.

Dowiedzieliśmy się też, że pozwolono wprowadzić na rynek szczepionki o małej skuteczności lub posiadające mało danych dotyczących bezpieczeństwa i że badanie na określenie tych rzeczy jest samo w sobie wadliwe.

Co jest być może najbardziej niepokojące odnośnie tego wszystkiego to to, że stany i lekarze prywatni ślepo idą w ślady rządu narzucając tę szczepionkę jako obowiązkową. Jednak w tym samy czasie odkryliśmy, że niektórzy lekarze sami wybrali by nie podawać komponentu krztuścowego ‘P’ w szczepionce DPT ich własnym dzieciom, wybierając zamiast tego podanie im tylko części D i T [błonicy i tężca].

Naszym celem jest dostarczenie informacji, tak by mogło dojść do świadomej dyskusji na temat krztuśca. Pozostaje kwestia dylematu rodziców.

Dr Larry Baraff: Z całą pewnością zaszczepiłbym moje dziecko, tak.

Dr Jerome Murphy: Prawdopodobnie doradzałbym by tego nie robić jeżeli reszta społeczeństwa chorowałaby na krztusiec.

Dr John Robbins: O wiele więcej można zyskać przez poddawanie dzieci szczepieniu naszymi obecnymi szczepionkami z ich ograniczeniami niż pozwolenie naszym dzieciom na to by zaraziły się krztuścem.

Dr Robert Mendelson: Uważam, że szczepionka nie powinna być używana. To dlatego, że szczepionka obecnie stanowi o wiele większe zagrożenie niż sam krztusiec.

Dr Bobby Young: Zaleciłem mojej córce na piśmie, tak by mogła wziąć ten list do swojego pediatry, normalnie nie komunikujemy się w tak formalny sposób, by moi wnukowie otrzymali tylko komponent ‘D’ i ‘T’ ze szczepionki DPT, ale nie komponent ‘P’, którym jest krztusiec.

Dr Edward Mortimer: Wierzę, że powinno ją dostać każde dziecko w Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem bardzo rzadkich przypadków dzieci, u których odnotowuje się specyficzny powód by tego nie robić.

Dr Gordon Stewart: Wierzę, że ryzyko odniesienia uszczerbku na zdrowiu z powodu szczepionki jest obecnie większe niż ryzyko odniesienia uszczerbku na zdrowiu spowodowanego chorobą.

Dr Alan Hinman: Nie wierzę, że osiągnęliśmy etap w tym kraju dotyczący dyskusji odnośnie krztuśca, w której dotarliśmy do punktu gdzie szczepienie jest bardziej niebezpieczne niż ryzyko związane z chorowaniem na tę chorobę.

 

Szczepionka DPT – Szczepionkowa Ruletka – napisy PL

https://www.bitchute.com/video/YwzDReWDcgBQ/

 

Zobacz na: Jak wychować zdrowe dziecko… WBREW twojemu lekarzowi? – dr Robert S. Mendelsohn
„Wyznania medycznego heretyka” – dr Robert S. Mendelsohn
Odporność niemowląt z dr Suzanne Humphries i Hilary Butler
Seria filmów Prawda o szczepionkach