GB: Autorzy ‘Projektu Strach’ dyskutowali o tym, kiedy “wdrożyć” nowy wariant Covida

4 marzec 2023

Plan Matta Hancocka, aby społeczeństwo „obsrało gacie”, w celu zwiększenia posłuszeństwa w ramach lockdownu, został ujawniony z wyciekłych wiadomości WhatsApp.

Artykuł z brytyjskiej  strony  The Telegraph, która w czasie kowidowej histerii w zasadzie za darmo podawała rządowe wysrywy do wiadomości publicznej, tak teraz, żeby coś przeczytać potrzebny jest abonament.

Matt Hancock - Kiedy wprowadzamy nowy wariant

Artykuł z brytyjskiej  strony  The Telegraph, która w czasie kowidowej histerii w zasadzie za darmo podawała rządowe wysrywy do wiadomości publicznej, tak teraz, żeby coś przeczytać potrzebny jest abonament.

 

 

Ujawnione pliki dotyczące lockdown [Lockdown Files, to ponad 100.000 wiadomości z WhatsApp wysłanych między ministrami, urzędnikami i innymi osobami – pokazują, jak brytyjski rząd używał nakręcania spirali strachu, aby wymusić posłuszeństwo i dostosowanie do środków wymaganych w ramach lockdownu.

W jednej z wiadomości Simon Case, sekretarz gabinetu, powiedział, że “czynnik strachu / poczucia winy” był “niezbędny”, aby “zwiększyć moc przekazu” podczas trzeciej krajowej blokady w styczniu 2021 roku.

W grudniu 2020 r. Matt Hancock, ówczesny sekretarz zdrowia, sugerował, że nowy szczep Covid, który niedawno się pojawił, pomoże przygotować grunt dla zbliżającego się lockdownu poprzez straszenie ludzi w celu wymuszenia posłuszeństwa.

W rozmowie WhatsApp z 13 grudnia, uzyskanej przez The Telegraph, Damon Poole – jeden z doradców medialnych Matta Hancocka – powiedział swojemu szefowi, że posłowie torysi byli już “wściekli na perspektywę” surowszych środków w ramach walki z Covid , i zasugerował, że “możemy przygotować grunt do wielkiej rozgrywki z nowym szczepem”.

Komentarz sugerował, że uważają, że szczep może być pomocny w przygotowaniu gruntu do przyszłego lockdownu i ostrzejszych ograniczeń w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie 2020.

Matt Hancock następnie odpowiedział: “Wszyscy obsrają gacie z powodu nowego szczepu”.

Damon Poole zgodził się, mówiąc: “Tak, to jest to, dzięki czemu uzyskamy zmiany w prawidłowym zachowaniu”.

Dyskusja odbyła się dwa dni po tym, jak Matt Hancock został poinformowany o pojawieniu się nowego wariantu – znanego jako alfa lub wariant Kent, w grudniu 2020. Gwałtowny wzrost przypadków doprowadził później do skutecznego odwołania świąt Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia.

Matt Hancock wyraził swoje obawy, że rozmowy o Brexicie zdominują nagłówki i zmniejszą wpływ, i wypytywał Damona Poole’a o jego porady medialne. “Kiedy odpalamy nowy wariant”, zapytał Matt Hancock.

Podczas plandemii, rząd został oskarżony o nakręcanie spirali strachu, co zdementował departament Matta Hancocka mówiąc, że takie oskarżenia były “wprowadzające w błąd”.

Wśród najnowszych ujawnień dotyczących plików o lockdownie, The Telegraph może ujawnić wiadomości, które sugerują, iż Boris Johnson wahał się między byciem sceptykiem a fanatykiem lockdown’owym, ówczesny premier zastanawiał się głośno dwa dni po wprowadzeniu drugiej narodowego lockdownu w listopadzie 2020 r.: „Jakie mamy dane dzisiaj? Torysowska narracja, że za wcześnie wpadliśmy w panikę, itp.”

Wiadomości pokazują również zakulisowe animozje okazywane wobec Lorda Stevensa z Birmingham, ówczesnego szefa NHS England. Matt Hancock oświadczył w jednej wiadomości do doradcy: „W porządku – musi wiedzieć, że strasznie pierdoli sprawę”.

Źródło: ‘Project Fear’ authors discussed when to ‘deploy’ new Covid variant

Zobacz na: Koronawirus: Zrobiono ci pranie mózgu (a oto, jak tego dokonano) – dr Vernon Coleman
Strach i manipulacje rządu GB dotyczące COVID-19 – wywiad z Laurą Dodsworth
USA: Dr Deborah Birx chwali samą siebie, jednocześnie ujawniając ignorancję, zdradę i oszustwo