Maseczkowa Farsa: jest bezpieczna tylko przez 20 minut

27 kwiecień 2003

Material już historyczny, który dotyczy SARS jedynki.

 

Sprzedawcy detaliczni, którzy zarabiają na obawach społeczności związanych z SARS, wyolbrzymiając korzyści zdrowotne wynikające z masek chirurgicznych, mogą zostać ukarani grzywnami w wysokości do 110.000 dolarów.

Reba Meagher, minister ds. sprawiedliwego handlu w Nowej Południowej Walii, ostrzegła wczoraj, że dystrybutorzy i handlowcy mogą zostać postawieni w stan oskarżenia, jeśli zasugeruje się, że maski zapewniają nierealistyczny poziom ochrony przed chorobą. „Jestem pewna, że wszyscy zgodzą się, że czerpanie zysków z ludzkich lęków i obaw jest nie-australijskie” – powiedziała pani Meagher.

„Wygląda na to, że toczy się dyskusja na temat tego, czy maski chirurgiczne są w stanie zminimalizować skutki SARS”.

Pani Meagher powiedziała, że ​​jej wydział zbada wszelkie skargi dotyczące fałszywych twierdzeń  na temat masek, które dotyczą opinii publicznej. Powiedziała, że:

„Kary grzywny mogą sięgać do 22.000 dolarów dla osoby fizycznej lub do 110.000 dolarów dla korporacji”.

Władze ds. zdrowia publicznego ostrzegają, że maski chirurgiczne mogą nie być skuteczną ochroną przed wirusem.

Te maski są skuteczne tylko wtedy, gdy są suche” – powiedziała profesor Yvonne Cossart z Wydziału Chorób Zakaźnych Uniwersytetu w Sydney.

„Gdy tylko nasiąkną wilgocią z Twojego oddechu,  spełniać swoje zadanie i przekazują dalej kropelki”.

Profesor Yvonne Cossart powiedziała, że może to zająć zaledwie 15 lub 20 minut, po czym maska ​​będzie musiała zostać zmieniona. Jednak te ostrzeżenia nie powstrzymały ludzi przed zrywaniem masek, a sprzedawcy detaliczni zgłaszali, że mają problemy z nadążaniem za popytem.

John Bell z Towarzystwa Farmaceutycznego Australii, który jest właścicielem apteki w Woollahra w Sydney, powiedział, że zapasy masek są na wyczerpaniu.

„W tej chwili nie mamy żadnych, ponieważ nie byliśmy w stanie ich zdobyć w ciągu ostatnich kilku dni” – powiedział pan Bell. „Na wczesnych etapach było to niewiarygodne; cały czas przychodzili ludzie”.

Pan Bell zgodził się z oceną profesor Y. Cossart dotyczącą skuteczności masek.

Maseczkowa Farsa

 

„Myślę, że przynoszą marginalne korzyści” – powiedział. „W pewnym sensie pocieszają ludzi, którzy myślą, że robią wszystko, co w ich mocy, aby zapobiec infekcji”.

Wydaje się, że taka jest mentalność podróżujących do azjatyckich miejsce docelowych, którzy kupują i noszą maski podczas pobytu za granicą.

Rosemary Taylor z Kirribilli przyjechała do Sydney z Szanghaju w zeszłym tygodniu po dwutygodniowych wakacjach w Chinach. Pani Taylor i towarzyszka podróży Joan Switzer nosili maski podczas podróży do domu, mimo że ostrzegano ich, że są mało wartościowe.

Powiedziano nam, że potrzebujesz 16 warstw maski, aby zapewnić 95-procentową ochronę” – powiedziała pani Taylor.

Źródło: Farce mask: it’s safe for only 20 minutes

 

Zobacz na: Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek – Tammy Clark i Kristen Meghan [konsultantki OSHA]
Maseczki nie działają: Przegląd literatury naukowej w kontekście zasadności polityki społecznej wobec COVID-19 – dr Denis Rancourt
Analiza 50 stanów pokazuje większą ilość zachorowań tam gdzie jest przymus noszenia masek.
Wykrywanie dwutlenku węgla i kontrola jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń
Zawartość tlenu w powietrzu w masce – Jeff Neff [strażak]
Ryzyko zdrowotne związane z nanowłóknami – Uniwersytet Edynburski

%d bloggers like this: