Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek – Tammy Clark i Kristen Meghan

 

Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek - konsultantki OSHA

Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek – konsultantki OSHA, link do filmu materiąłu na portalu gloria.tv

 

Tammy Clark: Witam was wszystkich. Z tej strony Tammy Clark, dyrektor wyższego szczebla w Stand Up Michigan, oraz (…)

Kristen Meghan: Nazywam się Kristen Meghan. Jestem specjalistą ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, toksykologiem środowiska pracy od 18-stu lat oraz weteranem wojskowym.

Tammy Clark: Jesteśmy tu dzisiaj po to, by spróbować zrobić transmisję na żywo na Facebooku.

W porządku. Tak więc, Kristen opowiedziała nam już o niektórych ze swoich kwalifikacji. Ja jestem specjalista ds. zdrowia środowiskowego i bezpieczeństwa. Obie jesteśmy konsultantkami OSHA do spraw zdrowia środowiskowego i bezpieczeństwa. Jesteśmy również bardzo dobrze wykształcone w dziedzinach toksykologii, wirusologii, immunologii, organizmów chorobotwórczych, sprzętu ochrony osobistej, testowania sprzętu ochrony osobistej. Obie wykonałyśmy setki testów dla przedsiębiorców, pracowników, członków personelu medycznego, a nawet dla niektórych placówek opieki zdrowotnej, testowałyśmy takie rzeczy jak fartuchy chirurgiczne i tym podobne, w przypadku których jakość powietrza i środowisko, mikro środowisko muszą podlegać surowej kontroli, bo są te rzeczy przeznaczone dla lekarzy i pielęgniarek.

Doskonale znamy temat maseczek, który jest bardzo bliski naszym sercom. Dlatego też, zwracamy baczną uwagę na to wszystko co się dzieje i jesteśmy bardzo zaniepokojone tą kwestią jako specjalistki ds. zdrowia środowiskowego i bezpieczeństwa. Przeszłam również mnóstwo szkoleń medycznych. Kristen i ja rozmawiałyśmy i jeden z komentarzy jaki się pojawił brzmiał, każdy zadawał nam pytanie: „Jakie są wasze kwalifikacje?”. Oczywiście zaraz po tym jak zaczniesz mówić, zaczynają cię prowokować, tak jakbyś nie wiedział o czym mówisz lub jakbyśmy były jakimiś nieuczciwymi naukowcami lub coś w tym guście.

Mam również duże kwalifikacje medyczne, budowlane oraz te w zakresie zdrowia środowiskowego i bezpieczeństwa. Jedną z rzeczy, którymi się zajmowałam – ktoś nazywał mnie „siatką budowlaną,” osobą od bezpieczeństwa. Musiałam się z tego śmiać, ponieważ drewno jest postrzegane jako “sieć budowlana [construction grid]”, a nie świadectwa. Zatem musiałam się z tego śmiać, bo szczerze mówiąc, tylko moja praca w środowisku budowlanym jest tak naprawdę tym, co pozwoliło mi zanurzyć się w świecie organizmów chorobotwórczych i niebezpiecznych substancji chemicznych, i badania tego wszystkiego. Tak więc, materiałów niebezpiecznych, technik pomocy doraźnej – byłam instruktorem w tych dziedzinach. Instruktor medyczny w przypadku nagłych wypadków, tego typu rzeczy.

Zatem Kristen i ja porozmawiamy po prostu o pewnych rzeczach, które bardzo niepokoją obie z nas i miejmy nadzieję, że podczas naszej rozmowy niektóre z tych rzeczy wyjdą na jaw i może uzyskacie odpowiedzi na niektóre z waszych pytań. Na sam koniec tak jakby cofniemy się i odpowiemy na niektóre pytania, które nam wcześniej przesłaliście, pytania z ostatniej transmisji na żywo, którą prowadziłam na uczelni Siena, w stanie Michigan.

Kwestię kwalifikacji mamy z głowy, wszystkie te dobre rzeczy omówiłyśmy, porozmawiajmy o maseczkach. No dobrze, przede wszystkim co wiemy na temat tego wirusa? Bo tak naprawdę to wszystko dotyczy COVID-19, koronawirusa [SARS-CoV-2]. Co wiemy na ten temat? Musimy porozmawiać o tym co wiemy na jego temat, zanim będziemy mogły porozmawiać o tym czego nie wiemy.

Tak więc, co wiemy o koronawirusie?

 

Cóż, wiemy, że ten konkretny wirus jest niewiarygodnie malutki. To wirion, który należy do klasyfikacji koronawirusów. Istnieje wiele rodzajów koronawirusów. To jest nowy wirus. Kiedy mówimy, że jest to nowy wirus, to w wirusologii oznacza to, że jest to szczep wirusa, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. I to właściwie cofa nas do badań nad chimerami. Jeżeli nie rozumiecie o czym mówię, to możecie to sprawdzić.

Badanie nad chimerami, w którym sam wirus został celowo zmodyfikowany genetycznie i połączony z innym szczepem innego wirusa. Zatem jest częścią rodziny wirusów SARS, ale jest to chimerycznie zmieniony wirus. Tak więc, postrzegamy go jako nowy wirus, dlatego nie wiemy zbyt dużo na jego temat. Jeszcze. Jednak wiemy, że jest tak malutki, że mieści się w przedziale od 0.06 mikrona do 0.125 mikrona.

W kwestii maseczek, a w szczególności wykonanych w domu maseczek materiałowych, oznacza to, że – jest to szczególnie gorący temat, do którego chcemy się odnieść – nie robią dosłownie niczego w kwestii chronienia was przed rozprzestrzenianiem się choroby.

Zatem każdy mówi o tym, żebyście nosili maseczki po to, by chronić waszych sąsiadów, żebyście nie zabili babci, wszystkie tego typu rzeczy. Właśnie to słyszycie od ludzi. Cóż, to co musicie zrozumieć z perspektywy wirusologii to fakt, że ta maseczka wcale nie chroni nikogo, kto znajduje się w pobliżu was, nie chroni przed wydychaniem tego organizmu chorobotwórczego na tych, którzy znajdują się wokół was.

Porozmawiajmy więc o maseczkach chirurgicznych i maseczkach typu N95, ponieważ w pewnym sensie jest to twój świat, przeprowadziłaś wiele (…)

Kristen Meghan: Tak

Tammy Clark: (…) testów i tym podobnych rzeczy. Chcesz powiedzieć coś więcej na temat maseczek?

Kristen Meghan: Tak.

Tammy Clark: O różnych ich rodzajach i rozmiarach i wszystkich tych rzeczach.

Kristen Meghan: Na początek wprowadzę was trochę w temat moich kwalifikacji. Wiem, że wielu z was zna Tammy. Niektórzy z was być może obserwują mnie w sieci. Tak więc, jestem weteranem wojskowym i kiedy służyłam w siłach powietrznych zajmowałam się czymś o nazwie inżynieria środowiskowa biologicznego. Między okresem mojej 9-letniej, aktywnej służby a wszystkimi moimi latami, pracy w przemyśle prywatnym, od 2010 roku, przeprowadziłam dobrze ponad 10.000 testów dotyczących dopasowania [i sprawnościowym] dla różnego rodzaju maseczek.

Moje doświadczenie w przyglądaniu się ludziom, którzy przechodzili testy sprawności i oblewali je, nie było to spowodowane jedynie przez (…) Kiedy jesteś poddawany testom sprawnościowym, to istnieją dwa różne sposoby na ich przeprowadzenie. Jest jakościowy test wytrzymałościowy i ilościowy test wytrzymałościowy. Najpowszechniejszym jest ilościowy.

To coś na zasadzie tych wszystkich testów przeprowadzonych na YouTubie, w których ludzie używają pulsoksymetrów, mierników zawartości tlenu i tego typu rzeczy, mierzą nasycenie tlenem. Cóż, by tak naprawdę właściwie to wykryć – mogliście to widzieć na filmiku Dela Bilgtree z HighWire – by zmierzyć ilość tlenu lub dopuszczalnego odchylenia od wskaźnika wymiany gazów wewnątrz maseczki to podczas badania twojej wytrzymałości, do twojej maseczki jest wkładany mały port, który może ocenić nie tylko powietrze wewnątrz maseczki, ale również to, co znajduje się w zewnętrznym, otaczającym powietrzu.

W zasadzie, gdy przechodzisz test wytrzymałościowy w miejscu pracy to obliczenia dokonywane maszynowo określają czy możesz wykonywać określone ruchy fizyczne, czy możesz mówić, w oparciu o twoją wagę, brak zarostu na twarzy. Istnieje dużo różnych sytuacji, w których musisz być z czymś dopasowany, by przejść pozytywnie przez test wytrzymałościowy. Widziałam jak ludzie mdleją w czasie testu wytrzymałościowego, widziałam jak ludzie odczuwają zawroty głowy, miałam przypadki, w których ludzie mówili mi: „Hola, hola, muszę usiąść.”

Zatem posiadam duże doświadczenie w rozumieniu ograniczeń, użytkowaniu, szkoleniu, odnośnie tych rzeczy. We właściwym czyszczeniu, odkażeniu. „Zakładanie” oznacza włożenie maseczki, „zdejmowanie” oznacza ściągnięcie maseczki. Problem polega na tym, że wszystkie te dane, które widzicie – i dlatego my połączyłyśmy siły, na szczęście mamy internet i media społecznościowe. Problem polega na tym, że jest bardzo dużo różnych kwestii z tym związanych. Zatem, to do czego zostałyśmy wyszkolone, w środowisku pracy, poprzez przepisy federalne, przez OSHA, nie jest tym, co wyprawia nasza gubernator.

Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek

 

Po prostu mamy ten bezsensowny obowiązek noszenia maseczki i problem z nim polega na tym, że nie stosujemy się do żadnych innych protokołów. Jeżeli w miejscu pracy mamy dane naukowe mówiące nam:

„Hej, przejechałeś wzrokiem po tym kwestionariuszu medycznym i jeśli cierpisz z powodu dolegliwości takich jak klaustrofobia, stany lękowe, zespół stresu pourazowego, problemy z nerkami, miałeś udar, miałeś raka, to oznacza, że istnieją czynniki genetyczne, które mogą spowodować, że będziesz potrzebował dalszej oceny, czyli badania płuc, które jest rozległym badaniem funkcjonalnym przeprowadzanym w celu potwierdzenia, że możesz nosić maseczkę.”

Widzicie noszenie maseczki ochronnej nie zależy tylko od waszych poszczególnych historii chorób, głównie obejmuje to, co będziecie robili w czasie noszenia maseczki. Czy pracujesz w ograniczonej przestrzeni? Czy pracujesz w środowisku gorącym, zimnym? Zależy to również od tego co jeszcze nosisz, czy nosisz inne formy sprzętu ochrony osobistej.

Podczas gdy to wszystko tak naprawdę wiąże się z miejscem pracy, obowiązek ten wpływa na miejsce pracy, ale tak samo na osobę prywatną, ponieważ kiedy mówisz komuś żeby szybko nałożył maseczkę nie znasz dokumentacji medycznej tej osoby i nie znasz warunków, w jakich ci ludzie noszą te maseczki oraz nie rozumiesz czym mogą się zajmować. Czy jest to para posiadająca kilkoro dzieci, zapinająca je w kolejne foteliki samochodowe, czy jest to ktoś otyły, czy te osoby cierpią z powodu chorób skórnych – możesz zarazić się „???,” który jest społecznie akceptowanym terminem dla rodzaju problemów skórnych, które właściwie, jeśli dotknie cię to w miejscu pracy, taka informacja ma zostać zapisana dla OSHA.

Z tego powodu chcemy się spotkać i rozmawiać na ten temat, ponieważ cała ta sytuacja z zakładaniem maseczki – istnieje mnóstwo wytycznych z tym związanych, których musicie przestrzegać. Najbardziej znaczącym i największym problemem z obowiązkiem noszenia maseczek jest to, że istnieje instytucja o nazwie NIOSH. To Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Istnieje też inna grupa. W zasadzie każda forma sprzętu ochrony osobistej jaką nosicie musi być oceniona […] i zatwierdzona przez NIOSH.

Maseczki wykonane w domu, pomimo, że całkowicie rozumiem skłonność do bycia życzliwym i bezinteresownym oraz chęć pomocy innym, są tak naprawdę niebezpieczne. I są niebezpieczne z tego samego powodu, co w sytuacji, kiedy udasz się do swojego lekarza i zapyta cię czy masz uczulenie na lateks, z którego są zrobione gumowe rękawiczki.

Nie potrzebujesz jedynie niepełnosprawności lub problemów, których nie dostrzegasz, takich jak zespół stresu pourazowego, stanów lękowych czy klaustrofobii, istnieją problemy fizyczne, które mogą cię zwolnić z obowiązku noszenia maseczki, dlatego musisz znać swoje prawa.

W tym momencie jest to straszne, ale właśnie dlatego chciałyśmy połączyć siły i porozmawiać na ten temat, ponieważ obie jesteśmy ekspertkami w tej dziedzinie. Z całym szacunkiem dla pracowników ochrony zdrowia i lekarzy, pracuję w branży medycyny prewencyjnej, ale to my jesteśmy ekspertkami w tej dziedzinie i to my jesteśmy tymi, którzy mówią ludziom i środowisku lekarskiemu jakiego rodzaju sprzęt ochrony osobistej muszą wykorzystywać w swojej pracy. W zasadzie jest to sedno moich głównych problemów etycznych związanych z tym obowiązkiem noszenia maseczki.

Tammy Clark: Ze względu na to, że jest to tak duży problem, opowiedzmy szybko o niektórych z testów. Jestem pewna, że niektórzy z was, ponieważ mam bardzo dużo ludzi, którzy wysyłają mi wiadomości i wysyłają mi niektóre z tych filmików dostępnych online, jak filmiki Dela Bilgtree i inne filmiki, w których zmuszamy ludzi do zakrywania twarzy – proste zasłanianie twarzy lub maseczka przeciwpyłowa, tego typu rzeczy.

Następnie, wykonujemy zadanie, w którym, tak jak wspomniałaś, wkładamy do środka rurkę i dostajemy odczyt. Widzimy odczyty [nasycenia tlenem], które wpadają w przedział 84, 85, a MedicAid zapewni wam i pokryje koszty tlenu przy odczycie równym 86. Jest on postrzegany jako hipoksja.

Mamy trochę ludzi, których wynik będzie bardzo niski, nawet w przypadku bardzo zdrowych ludzie, takich jak biegacze i bardzo wysportowanych ludzi. Bardzo się od siebie różnimy. Nasze organizmy różnią się od siebie. U niektórych ludzi poziom tlenu w organizmie spadnie do poziomu hipoksji, nawet w maseczce na twarzy. Wiemy to, ponieważ przeprowadziłyśmy testy za pomocą tych katalogowych przyrządów. Jeżeli to wiemy, to dlaczego wprowadzamy to jako powszechny obowiązek?

To pytanie, które zadajemy sobie razem z Kristen, oraz zadają je sobie wszyscy specjaliści w naszej dziedzinie. Rozmawiałam dzisiaj przez telefon z dwoma innymi specjalistami ds. BHP i długo dyskutowaliśmy na ten temat. To co naprawdę nas martwi to, to, że obowiązek ten został narzucony na poziomie rządowym. A to są organizacje rządowe, które w sumie zostały powołane do życia, ich misją, misją OSHA, jest ochrona bezpieczeństwa i zdrowia amerykańskich pracowników. To powód ich powstania w 1970 roku. By zapewnić ci bezpieczeństwo. By zapewnić ci zdrowe i bezpieczne środowisko pracy. By upewnić się, że twój pracodawca nie zmusi cię do zrobienia czegoś, co będzie cię kosztowało problemy zdrowotne lub zagrozi twojemu bezpieczeństwu, czy narazi cię na niebezpieczne otoczenie. To dlatego 50 lat temu, kiedy stworzono OSHA (…) OSHA istnieje od 50-ciu lat.

Upewnij się, że przeprowadzasz testy, że podtrzymujesz współpracę partnerską z jej siostrzaną agencją NIOSH, Narodowym Instytutem Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Nie wiem jak możesz to wszystko objaśniać – NIOSH.

Mamy 50 lat nauki. Mamy 50 lat badań, które udowadniają, że kiedy przedsiębiorcy początkowo zakładali proste maseczki materiałowe, które były jak maseczki przeciwpyłowe, nie była to nawet prawdziwa maska filtrująca, zakrywali po prostu usta i nos, ze względu na suchy pył ze ścian, cząsteczki drewna, wióry drewna, opary farb lub cokolwiek podobnego. Zakładali zwykłą chusteczkę lub bandanę na usta i nos. I co się stało?

Kristen Meghan: Mdleli, wymiękali.

Tammy Clark: Zabijamy ludzi. Dostali zawału. Ludzie nie tylko mdleją, ale u niektórych z nich układ krążeniowo-oddechowy nie jest wystarczający silny chociażby do tego, by można było po prostu zakryć usta i nos kawałkiem materiału, wykonać swoją pracę oraz harować przez cały dzień. Tak więc, robiąc to, dosłownie zabijamy ludzi. Dlatego też, OSHA zaczęła gromadzić wiedzę, robić badania, badać poziomy tlenu wewnątrz i na zewnątrz maseczek, by ustalić co tak faktycznie te osoby wdychają, jakie są poziomy tlenu jakie wdychają. Odkryli, że było to niedotlenienie.

Poziomy tlenu były tak niskie w przypadku niektórych z nich, nie każdy zareaguje w ten sposób, ale w przypadku wielu osób spadłyby do poziomu niedotlenienia i dlatego miewali bóle głowy, odczuwali mdłości, zawroty głowy, dochodziło do zawałów. Układ krążeniowo-oddechowy niektórych osób nie jest wystarczająco silny, by to znieść i przez to doprowadzimy ich do zawału.

Wiedząc to, ze względu na tę informację, OSHA dosłownie stworzyła normę oddechową, która stała się faktem. Cóż, było to mniej niż 50 lat temu, w przypadku normy oddechowej, ale mam na myśli to, że dopracowywali ją przez 50 lat.Jednak norma oddechowa obowiązuje od dłuższego czasu i jest oparta na nauce, którą znamy.Jeśli to wiemy, to dlaczego oddział OSHA w Michigan właśnie zrzuciła na nas tę bombę?Meghan i ja byłyśmy w naszych autach, w drodze do tego miejsca, do obiektu, w którym się spotkałyśmy po to, by to zrobić, i musiałyśmy się zatrzymać na kieliszek wina.To było takie dobre.Dali nam tak wiele tematów do omówienia.

Kristen Meghan: Nie żartujemy. Poważnie. Musiałyśmy opanować nasze emocje, ponieważ (…)

Tammy Clark: Prawda.

Kristen Meghan: (…) ponieważ twoje emocje zaciemniają ocenę sytuacji. Istnieje różnica między kierowaniem się emocjami, a twoim gniewem, ponieważ dotknęło cię to osobiście. To nic osobistego. Chodzi o bycie profesjonalnym. Siedzę w tej branży od 18-stu lat, Tammy od 20-stu. Pomimo tego, że mamy tego samego rodzaju doświadczenie, to różnimy się również między sobą swoimi mocnymi stronami. Dlatego razem mamy ogromną siłę.  I jednoczymy się, by o tym mówić. Kiedy zobaczyłam jak OSHA potraktowała nas swego rodzaju memem, która mówi: „Brak butów, brak koszuli, brak maseczki, brak usługi.”

Brak butów, brak koszuli, brak maseczki, brak usługi

Tammy Clark: Szczeki nam opadły, zatkało nas.

Kristen Meghan: Uderzenie krwi do głowy, nie jest odpowiednim określeniem. Ludzie, właśnie w tym tkwi sedno problemu.

Tammy Clark: Oto co OSHA powie teraz każdemu z was.

Kristen Meghan: Och, jest zbyt rażący. Widzicie to?

W zasadzie, jeżeli udacie się na stronę OSHA Michigan – chłopaki i dziewczyny, musicie zrozumieć to, że istnieje federalna agencja OSHA. Tak? Federalna OSHA to najwyższe prawo. Każdy stan ma swój własny Departament Zatrudnienia lub tak jak w Michigan, mamy MIOSHA, Michigan OSHA. Wszystkie ustawy i normy wewnątrz MIOSHA muszą w minimalnym stopniu spełniać, być zgodne z wytycznymi federalnymi. Mogą je przewyższać, mogą być bardziej rygorystyczne.

Tak samo jest w przypadku Departamentu Obrony. Dużo norm wojskowych przewyższa normy OSHA. Ale muszą je spełniać chociaż w minimalnym stopniu. Zatem zalecenia MIOSHA, która dopiero co została opublikowana, jest bezpośrednim naruszeniem prawa federalnego. Została wypuszczone tego wieczora, więc nie mogę sobie nawet wyobrazić rodzaju problemów prawnych, które się pojawią. Jednakże jest to naruszenie praw agencji federalnej OSHA, jest to naruszenie ustawy ADA. Jest to naruszenie mnóstwa rzeczy.

Tammy Clark: To naruszenie Michigan OSHA.

Kristen Meghan: I osobistych praw majątkowych. Wiecie, pomysły gubernator i narzucenie obowiązku na firmy po to, by zmusić ich do używania tego, czego nie nazywają sprzętem ochrony osobistej, który tak naprawdę jest sposobem i próbą ominięcia tych przepisów. Nie nazywają tego sprzętem ochrony osobistej. Próbują to nazwać elementem ubioru. To nie jest element ubioru. Wszyscy wiemy, że jak kupujemy koszulki to są w nich dziury, ludzie. W naszych ubraniach są dziury, które umożliwiają nam oddychanie.

Zatem wszystko co powstrzymuje naturalne działania twojego organizmu stanowi problem. I jest nim sprzęt ochrony osobistej. A mówienie, że nie chodzi o ciebie, ale o ludzi, którzy znajdują się w twoim otoczeniu, jest całkowicie fałszywym twierdzeniem.

Kristen Meghan: Prawda.

Tammy Clark: W jakim momencie staliśmy się tak drakońskim społeczeństwem, które z jakiegoś powodu twierdzi, że nasze poszczególne istnienia są mniej ważne od istnień naszych sąsiadów? Wiecie, potrzebujemy jedności i bezinteresownych ideologii, ale powiem wam w tym momencie, że jako niepełnosprawny weteran posiadam powody ze względu na które nie mogę nosić maseczki. Spędziłam 9 lat w maseczkach, w maskach gazowych, w maskach filtrujących, nie mogę już tego robić. Ze względu na moje wykształcenie i wiedzę na temat toksykologii w pełni rozumiem to zagrożenie. Nie tylko posiadam kwalifikacje w tych dziedzinach, ale posiadam je również w dziedzinie zarządzania dekontaminacją obiektów.

Pracowałam kiedyś jako ważny dyrektor w Chicago na wypadek wystąpienia jakiejkolwiek pandemii lub reakcji wojska na wojnę chemiczną, biologiczną, a nawet wirusową. Byłam osobą odpowiedzialną za kierowanie działaniami. Zatem stoję tu dzisiaj jako ktoś, kto pracuje dla siebie samego, nie muszę się przed nikim tłumaczyć. Wcześniej rozmawiałyśmy na temat tego, że ludzie w naszej branży boją się mówić. Mój mąż, nie będę wymieniała nazwiska jego nowego pracodawcy, dołączyłby do nas. Mój mąż również pracuje w mojej branży, ale posiada również inne kwalifikacje. Jest magistrem zdrowia publicznego i zarządzania kryzysowego.

Ludzie niestety obawiają się utraty pracy. Wszyscy mamy zasady etyczne w naszych zawodach, bez względu na to czy złożyliśmy przysięgę czy nie. Zasady etyczne w naszych zawodach są po to, by pomagać pracodawcom i pracownikom. Nie chodzi tylko o to, by walczyć przeciwko wytycznym z góry. Istnieją po to, by upewnić się, że wszystko ze sobą współgra, ponieważ kiedy pracodawcy i kierownictwo są zadowoleni, ludzie pracują w bezpieczniejszy sposób. W tym momencie to nie jest tylko nastawianie kierownictwa i pracowników przeciwko sobie, ale szkodzenie firmom, dlatego, że firmy są teraz zobligowane do wdrażania tych rzeczy, które będą odpychać od nich ludzi.

Znam grupę, wszyscy ją znamy, nie przejdziemy do tego tematu – pewnego rodzaju walki wewnętrzne w tych grupach. Istnieje grupa o nazwie Michigan United For Liberty i przeglądałam ich stronę internetową, ponieważ lubię sięgać do innych organizacji i zobaczyć czym dysponują. Mają masę informacji na stronie, na której w zasadzie wymieniają i piętnują miejsca znajdujące się w Michigan, które mają bardzo rygorystyczne zasady dotyczące noszenia maseczek. Zatem na waszym miejscu naprawdę weszłabym na ich stronę i to sprawdziła, ponieważ musimy mówić za pomocą naszych pieniędzy.

Nie głosować, ale mówić za pośrednictwem naszych pieniędzy. To bardzo przykre. Muszę pochwalić Rose’s i Downtown Grand Rapids. Mam zwolnienie lekarskie i nie mam żadnych problemów. Możecie zauważyć w tych firmach, że czują, że posiadają silną pozycję i nie muszą się stosować do czegoś, co według nich jest niewłaściwe. Zeszłego wieczora poszłam do The Cheesecake Factory. [Niesłyszalne] Pozwólcie, że wam opowiem.

Tammy Clark: Naprawdę musimy wspierać te przedsiębiorstwa, ponieważ gub. Gretchen Whitmer zaciska pętle coraz mocniej i słyszę pewne doniesienia od moich kontaktów, że jutro pojawi się coś innego i to brzmi tak jakby ona miała wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w całym stanie i wyhamuje nas trochę mocniej.

Kristen Meghan: Ten tutaj. Sama go zrobiłam. „NIE MOGĘ NOSIĆ MASECZKI NIE PYTAJ DLACZEGO.”

Jestem w 100% niepełnosprawnym weteranem. Mam swoją kartę weterana, błysnę wam nią przed oczami tak szybko, żeby nikt nie zdążył ukraść mojej tożsamości. Zatem The Cheesecake Factory (…)

Tammy Clark: Zapytali cię o to?

Kristen Meghan: Zmierzyli mnie najbardziej prymitywnym wzrokiem. Patrzyli na mnie tak, jakbym chodziła dookoła i emitowała jakieś jarzące się promieniowanie, które rozprzestrzeni chorobę, rozprzestrzenię wirusa. Prawie ich nie słyszałam przez ich maseczki. Powiedzieli: „Musisz nosić maseczkę!” Moja najmłodsza córka ma 4 lata. Nie powiedzieli nic. Nie włożę mojemu dziecku maseczki na twarz. Mam córkę, która ma 16 lat. Zna zagrożenia związane z ich noszeniem, ale to jest jej ciało i jej wybór. Zatem musieliśmy, nie ja, ale moja rodzina musiała założyć maseczki, by dostać się do stolika. Jeśli wychodziliście gdzieś, to zauważyliście to, że musicie je zdjąć przy stole. Tak więc, w magiczny sposób, Tammy, w magiczny sposób (…)

Tammy Clark: Tak, to jest to o czym mówiłyśmy.

Tammy Clark: (…) COVID nie rozprzestrzenia się kiedy siedzisz. Rozprzestrzenia się tylko wtedy kiedy chodzisz…

COVID nie rozprzestrzenia się kiedy siedzisz. Rozprzestrzenia się tylko wtedy kiedy chodzisz...

Tammy Clark: Tak, dokładnie. Dokładnie. Pomyślcie nad tym jakie to jest niedorzeczne. Mówiłam o tym w moim ostatnim filmiku. Myślę, że wszyscy mamy takie samo zdanie na ten temat. Wszyscy się zgadzamy. Prawda? Wszyscy wiemy, że jest to niedorzeczne, ale sytuacja się pogarsza. Te nakazy są coraz gorsze. Wszyscy jesteśmy tym bardzo sfrustrowani. Bardzo dużo z nas nie może nosić maseczek z uzasadnionych powodów medycznych i zdrowotnych. I jest wielu z nas, którzy nie będą nosili maseczek, ponieważ wiemy jakie jest to niebezpieczne oraz wiemy, że jest to bardzo niezdrowe.

Nie będziemy tego robić nawet w sytuacji kiedy nie mamy przewlekłej choroby, która skomplikuje tę sytuację. Nie mam przewlekłej choroby, która skomplikuje sytuację, ale wiem, że poziom tlenu w mojej krwi spadnie w chwili, w której zacznę zakrywać moje usta i nos. Tak więc, nie będę nosiła maseczki. Po prostu tego nie zrobię. Najczęstszą skargą od ludzi jaką dostaje, rozmawiałam wcześniej na ten temat z Kristen i słyszy to samo, są bóle głowy. Bóle głowy, nudności, ogromne zmęczenie.

Dzisiaj rozmawiałam z innym specjalistą ds. BHP, który prowadzi wiele zajęć – może nas dzisiaj ogląda, jeśli tam jesteś, witamy – i mówił mi, że przez cały dzień musi uczyć w maseczce na twarzy. Zanim skończy zajęcia, pod koniec dnia, jest wykończony, jest odwodniony, nie czuje się dobrze, ma ochotę położyć się do łóżka. Pomyślcie o spadających poziomach tlenu, ponieważ kiedy mówicie cały dzień – właśnie o tym mówiłyśmy, martwiłyśmy się o nauczycieli.

Zawartość tlenu w powietrzu w masce – Jeff Neff [strażak]


W jaki sposób nauczyciel, to jest to co mi mówił, ponieważ uczy, wykłada na kursach certyfikacyjnych, tak jak my. Zostałyśmy wyszkolone do szkolenia szkoleniowców. Tak naprawdę szkolimy szkoleniowców. Szkolimy szkoleniowców. Zatem jak możesz to robić jeśli będziesz zasłaniał usta i nos? Bo zasysasz ją pomiędzy oddechami, zasysasz maseczkę, próbujesz złapać oddech, ale nie możesz tego robić przez cały dzień. Powiedział, że do końca tych 8-godzinnych zajęć był całkowicie wyczerpany, był strasznie zmęczony i całkowicie odwodniony.

Zatem wyobraźcie sobie robić to dzień za dniem. Co zrobimy? Stworzymy bardzo chorą populację z układami odpornościowymi, które są bardzo upośledzone. I co to oznacza? Oznacza to, że zobaczymy więcej chorób. Bo kiedy obniżymy funkcjonowanie układu odpornościowego, kiedy układ odpornościowy jest w tak dużym stopniu upośledzony i zostanie zaatakowany, zaczniemy dostrzegać więcej prostych rzeczy takich jak przeziębienia i grypa, szczególnie jeśli spróbujecie założyć maseczki dzieciom. Dotykają swoich zasłoniętych maseczkami twarzy tysiąc razy dziennie.

WHO - niewłaściwe użycie maski może w rzeczywistości zwiększyć ryzyko transmisji, a nie je zmniejszyć.

13 czerwiec 2013: Dlaczego WHO nie zaleca noszenia masek przeciw Bliskowschodniemu zespołowi oddechowemu [MERS} i grypie?
WHO: Dlatego, że niewłaściwe użycie maski może w rzeczywistości zwiększyć ryzyko transmisji, a nie je zmniejszyć.  Źródło: Twitter

To nie jest maseczka w której poszedłeś rano do szkoły...

Kristen Meghan: Wiesz, masz rację. Wiedziałam, że zrobimy transmisję na żywo, więc za każdym razem, mimo tego, że jestem ekspertem w mojej dziedzinie, uczę się czegoś nowego. Zawsze lubiłam wybadać przeciwną opinię, by upewnić się, że rozumiem pytania, które się na nią składają. Jedną z kwestii związanych z użytkowaniem maseczek było mówienie o tym jak noszenie maseczek, zostało to wymienione przez lekarza – noszenie maseczki powstrzymuje cię od dotykania twarzy.

Istnieje powód z jakiego w miejscu pracy używasz maski przeciwpyłowej lub maseczki chirurgicznej. Jest to jednorazowe użytkowanie. To nie jest tylko specyficzne dla danej zmiany, ale jest to specyficzne dla określonego zadania. Zatem, czasami nosimy maskę przeciwpyłową, ponieważ coś lekko szlifujemy lub robią coś, w czym (…) Pozwólcie, że się cofnę. W miejscu pracy istnieje coś takiego jak hierarchia bezpieczeństwa i środków kontroli. Kiedy byłam w wojsku, pracowałam w bazie magazynowej.

Oznacza to w zasadzie, że statek powietrzny został rozebrany na części do ostatniej śrubki. Zatem wszelki typ eksploatacji przemysłowej jaki przyjdzie wam na myśl, był wykonywany w tych bazach. Gdy masz do czynienia z pyłem, jeśli ten pył jest rakotwórczy, tak jak pył chromianu lub kadmu, coś w tym rodzaju, wiesz, że nie możesz po prostu nas wyprosić na moment i go zmieść, musisz zastosować metodę na mokro. Jest ona stosowana po to, by powstrzymać je przed przenoszeniem się drogą powietrzną. Kiedy się nad tym zastanowisz, gdy pomyślisz o tych maseczkach, to uświadomisz sobie, że maseczki są specyficzne dla danego zadania. Nie dla zmiany, nie dla danego tygodnia – używasz ich jeden raz w konkretnym zadaniu, a potem musisz ją wyrzucić.

Jest tak dlatego, że zrozumienie ograniczeń maseczek jest tym, w czym zostajesz przeszkolony kiedy nosisz maseczkę. Żaden zwykły obywatel nie zostaje przeszkolony w zakresie używania maseczki. Szkolą nas w tym zakresie jedynie na YouTubie i są to szkolenia prowadzone przez lekarzy. Powtórzę się, szacunek za to dla lekarzy, ale mamy ścieżki, których musimy się trzymać. Nie będę się wypowiadać o operacji na otwartym sercu, ponieważ nie mam kwalifikacji do tego, by to robić.

Jednakże w przypadku sprzętu ochrony osobistej, jestem zatwierdzonym przez sąd ekspertem w dziedzinie sprzętu ochrony osobistej i jestem uprawniona do tego, by tam siedzieć i być urzędnikiem ds. ograniczeń sprzętu ochrony osobistej i historii związanych z ludźmi, którzy cierpią z powodu uszczerbków na zdrowiu i chorób spowodowanych w miejscu pracy przez nie stosowanie sprzętu ochrony osobistej lub nie przeprowadzenie przez pracodawcę właściwego szkolenia w tym zakresie.

Zatem, kiedy nosisz tę maseczkę, bez przerwy dotykasz swojej twarzy. Ile razy widzieliście ludzi, którzy opuszczają maseczkę w dół ze względu na to, że się pocą, chodzących w ten sposób? Opuszczających maseczkę w dół, by zapalić papierosa? Spróbujmy pozbyć się COVIDu substancją rakotwórczą. Ale to twoje ciało. Nieważne. Ludzie opuszczają maseczkę w dół i dotykają twarzy bez przerwy.

W momencie, w którym nosisz maseczkę i dotykasz twarzy doprowadzasz do zanieczyszczenia krzyżowego, ponieważ wszystkie te malutkie cząstki, powiedzmy, że COVID znajduje się wokół ciebie, dotykasz zewnętrznej strony maseczki, z powietrzem, które zostało doprowadzone do zewnętrznego obszaru maseczki, która łapie zanieczyszczenia. Dlatego, kiedy zdejmujesz maseczkę, wykonaną w domu maseczkę materiałową, maseczkę zakładaną za uszy, maseczkę chirurgiczną, czymkolwiek są, musisz się ich pozbyć. Maseczki materiałowe, których używają ludzie mogą być prane.

Ale jak dużo ludzi noszących maseczkę tak naprawdę pochyla się do przodu, zawija ją, składa maseczkę na pół, wkłada ją do plastikowej torebki, niczego nie dotyka, odkręca wodę za pomocą łokci, myje ręce? Nikt tego nie robi. I nie mówię tego bezpośrednio do żadnego z was. Nie zapewniono wam szkolenia, które jest prawnie wymagane w miejscu pracy.

jednorazowa maseczka ochronna

“Maseczki nie spełniają funkcji ochronnych, nie są środkiem ochrony indywidualnej ani wyrobem medycznym.”

 

Maski na ucho

Produkt nie jest maską filtrującą, nie zapewnia jakiejkolwiek ochrony przeciw COVID-19 (koronawirusem) lub innymi wirusami lub skażeniami.

 

Dlatego nie możemy używać środków kontroli z miejsca pracy w przypadku ogółu społeczeństwa bez właściwego szkolenia i zrozumienia ograniczeń. Bo czy wiedzieliście, że w miejscu pracy, jeśli pracodawca dał wam maseczkę – każdemu, kto musi nosić maseczkę w miejscu pracy ze względu na COVID, mogę zagwarantować to, że nie jest ona sklasyfikowana do tego, by chronić przed COVIDem – jeśli poszedłeś do domu i nie zrozumiałeś ograniczeń tej maseczki i zdecydowałeś się ją zdjąć gołymi rękami i coś ci się przydarzyło i nie wiedziałeś, że używa się jej na naturalnie wentylowanym obszarze, to możesz pozwać swojego pracodawcę.

Możesz pozwać swojego pracodawcę, bo każdy ma na piśmie program, każdy ma na piśmie program szkolenia w miejscu pracy. Będą musieli ci powiedzieć, że zrozumiałeś i podpisałeś dokument mówiący o tym, że wiesz do czego przeznaczona jest twoja maseczka, jak ją przechowywać, w jaki sposób ją czyścić, wszystkie te rzeczy.

Zatem jeśli macie, fajne, krótkie, eleganckie brody, to naprawdę powstrzymują one wszelkiego rodzaju uszczelnienie jakie możecie mieć ze swoimi maseczkami. Masz prawo odmówić jej noszenia. Masz prawo odmówić noszenia sprzętu ochronnego chroniącego twoje ciało jeśli chcesz. Wiecie, siedzę tu, popijając wino – alkohol jest straszny dla naszego organizmu, ale podejmuję świadomą decyzję, zgadza się? Ludzie, wam nawet nie wolno podejmować świadomych decyzji. Gdy nosicie maseczkę powstrzymujecie swój naturalny układ odpornościowy przed funkcjonowaniem.

Musimy być wystawiani na działanie pleśni, musimy być narażani na różne, środowiskowe, znajdujące się w powietrzu organizmy, bakterie, przemysłowe substancje toksyczne, tego typu rzeczy. Niestety musimy to robić, by nasz organizm był w stanie, mógł je zwalczać. To nic nowego. Zawsze posługuję się analogią do zarazków.

To tak jak w przypadku kiedy nie ćwiczysz i złapią cię zakwasy. Gdy ćwiczysz więcej, wtedy twoje ciało jest w stanie radzić sobie z nimi, już nie jesteś tak obolały. Kiedy wyrzucisz maskę i usłyszysz w swojej głowie: „Łoł, już mnie nie potrzebujesz,” wtedy twoje receptory w nosie będą odbierać inne, pewnego rodzaju problemy receptorowe, które mogą obejmować problemy z pleśnią i grzybami, ponieważ niewłaściwie czyścisz swoją maseczkę.

Jeśli posiadasz maseczkę materiałową, nie używaj zmiękczacza do tkanin. Ja bym wygotowała maseczkę. Nie wkładaj jej do suszarki. Jeżeli wprowadzą nakaz zakładania tych rzeczy, co nadal jest złe, nie zapewnią ci żadnego rodzaju szkolenia. To jest bardzo nieodpowiedzialne, lekceważące, niebezpieczne podejście do sprawy.

To my mówimy lekarzom co mają nosić, kiedy mają to nosić, dlaczego, w jaki sposób, do czego.

 

Kiedy ktoś nas ogląda, filmik zostanie opublikowany i ludzie mówią: „Nie jesteście lekarzami,” to wiecie co, macie cholerną rację, nie jesteśmy lekarzami. To my mówimy lekarzom co mają nosić, kiedy mają to nosić, dlaczego, w jaki sposób, do czego. Dlatego, że jest to praca zespołowa. Nazywa się to podejściem multidyscyplinarnym.

I chciałam odnieść się do tego co Tammy powiedziała, ponieważ widziałam wielu pracowników służby zdrowia, którzy wyskakiwali i mówili: „Nie wiem dlaczego wszyscy narzekają. Ja noszę maseczkę cały czas w moim miejscu pracy i nigdy nie zemdlałem. Przeprowadzałem operacje (…)”

Tammy Clark: Tak. Dostajemy na ten temat pytania.

Kristen Meghan: „Przeprowadzałem w niej operacje.” Cóż, swego czasu, pracowałam w dużym szpitalu VA w Chicago i w fartuchach chirurgicznych musiałam iść i siedzieć na Sali w czasie operacji, obserwować ludzi – a nie składam kości, ludzie – i widziałam kilka przerażających operacji. Musiałam tam siedzieć i pobierać próbki powietrza i stosować takie specjalne urządzenie do pomiaru wymiany powietrza. Bo to czego nie wiecie to, to, że kiedy stawia się nowy obiekt medyczny, to istnieje w prawie przepis dotyczący projektu architektonicznego.

Zatem czy jest to szkoła czy – tak samo jest w przypadku oświetlenia, ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Wiedzieliście, że istnieją przepisy prawa regulujące ilość punktów świetlnych [lumenów] na określonych obszarach? To są rzeczy, nad którym ludzie się nie zastanawiają, ponieważ działamy za kulisami danego zawodu.

Jednak powodem stojącym za tym, że nie widzicie chirurgów, którzy mdleją podczas operacji jest to, że mają dodatkową wymianę powietrza na godzinę, z dodatkowym tlenem i różne rzeczy na miejscu, które tak naprawdę pomagają wypierać z pomieszczenia gazy znieczulające. Zatem nie wdychają żadnych gazów wyjściowych od pacjenta. I to są rzeczy, o których ogół społeczeństwa nie wie, a nawet ludzie pracujący w służbie zdrowia o nich nie wiedzą.

Dzieje się to, a ty nawet nie masz o tym pojęcia. Tak, byłam z wami w jednej sali. Ale to prawda. Jeszcze raz to powiem, wszystko to dzieje się za kulisami i tak naprawdę o tym nie wiesz, dopóki coś takiego jak to się nie wydarzy.

Tammy Clark: Tak i odkąd zaczęłyśmy to robić byłyśmy atakowane, ja byłam atakowana i Kristen też. I niech tak będzie.Ludzie, szczerze mówiąc, próbuję nie patrzeć na komentarze.Nie możesz bronić się przed każdą głupią rzeczą jaką ktoś powie, ponieważ mogą coś wyguglować.Nie posiadają informacji zza kulis, nie posiadają szkoleń i wykształcenia, doświadczenia w tej dziedzinie, doświadczenia laboratoryjnego, by być w stanie wziąć urywek tego, co możecie znaleźć w wyszukiwarce Google, która nawiasem mówiąc i tak nie jest godna zaufania (…)

Kristen Meghan: DuckDuckGo.

Tammy Clark: Tak. DuckDuckGo. Masz rację. Nie możesz jej ufać i kiedy coś ci wyślą i zapytają: „A co z tym?”, „OSHA mówi, że(…),” to możesz im powiedzieć, że to co MIOSHA zrobiła dzisiaj, dowodzi naszej racji. Pracują w sprzeczności ze swoimi własnymi normami, ponieważ byli naciskani przez gubernator, która ma w tym ukryty cel i dyrektor nie ma wyboru i musi stosować się do instrukcji.

Zatem robią teraz rzeczy, które stawiają cię w sytuacji, w której może stać ci się krzywda, podczas gdy ich cała misja polega na ochronie twojego bezpieczeństwa i zdrowia. Tak więc, w grę wchodzi mnóstwo rzeczy. Kiedy lekarz i pielęgniarka tam stoją, dostałam kilka pytań i chcę cofnąć się do kwestii, którą wtedy podjęłyśmy, kiedy mówiłam o tym, w mojej poprzedniej transmisji na żywo. Tak jak mówiła Kristen, istnieją normy architektoniczne.

Zostałam oskarżona o bycie budowlaną konsultancką ds. BHP, i to jest prawda. Większość mojej pracy koncentrowała się na budownictwie, na branży budownictwa komercyjnego, przemysłowego i cywilnego. Nie pracuję w branży budownictwa mieszkaniowego nie bez powodu, ale dlatego, że nie stosują się w niej do zasad bezpieczeństwa. Powodzenia w przekonywaniu ich do tego, by stosowali się do wytycznych. Nawet nie jestem zainteresowana, by pójść w tamtym kierunku. Skupiłam większość swoich wysiłków na tej branży nie bez powodu, ale dlatego, że jestem właścicielką firmy budowlanej.

Wiele lat temu, przed recesją, ktoś musiał rozgryźć te rzeczy związane z bezpieczeństwem, ponieważ OSHA naprawdę się na nas uwzięła. Jej przedstawiciele pojawiali się na miejscach realizacji moich projektów, mój majster dzwonił do mnie i mówił: „Hej, przyjechał tu ten gość z OSHA”. A ja na to: „Czego chcą?”. W pewnym sensie stałam się guru bezpieczeństwa z konieczności. Nie zaczęłam tej kariery zawodowej celowo. Byłam pilotem. Zaczęłam od latania samolotami. Nie rozpoczynałam mojej kariery zawodowej po to, by wchodzić w tę branżę.

Ale dwadzieścia kilka lat temu weszłam w to z konieczności i to czego ludzie nie rozumieją to fakt, że tak, skupiłam większość mojej pracy zawodowej na branży budowlanej, a potem również na medycznej. Zrobiłam również wiele w środowisku medycznym. Oznacza to, że gdy ten budynek, ten szpital jest budowany to pracuję razem z wykonawcami, więc znam normy architektoniczne i projekt, według którego obiekty medyczne, chirurgiczne, normy, według których muszą zostać zbudowane.

Wymogi dla wymiany powietrza, które są o wiele większe niż w przypadku normalnego pomieszczenia, jest o wiele wyższy wskaźnik przepływu powietrza i wymiany powietrza, co do których wykonawcy muszą się upewnić, że je spełniają, z powodów, które wymieniła Kristen. Zatem, tak, jestem konsultantką ds. BHP w branży budowlanej, i tak, dużo mojej pracy jest skupionej wokół budownictwa, na wielu z tych obiektów medycznych. Dlatego to wiem.

I tak jak powiedziała Kristen, to my przychodzimy i to my przeprowadzamy testy, po to by upewnić się, że jakość powietrza jest wystarczająca do tego, by ci lekarze, pielęgniarki i technicy dostawali wystarczającą ilość tlenu i nie musieli radzić sobie z duszącymi substancjami chemicznymi, ze względu na obecne tam gazy i tego typu rzeczy, wydostające się z niektórych maszyn. Anestezjologia i tego typu rzeczy. Tak więc, jest tego dużo. Za kulisami.

Zatem kiedy lekarz tam stoi i mówi: „Nie mamy żadnego problemu,” to jest to po prostu bzdura.

Pracujemy w maseczkach, pracujemy w maseczkach chirurgicznych przez cały dzień i nie mamy z tym problemu,

cóż, zgadnijcie co to oznacza? A to, że właściwie wykonałam swoją pracę. Bo to ja tam przyszłam i zbadałam to środowisko, by upewnić się, że wskaźniki wymiany powietrza były właściwe. Dostajecie więcej tlenu tylko przez dodatkową wymianę powietrza w tych pomieszczeniach.

Zatem jest to bardzo skrupulatnie kontrolowane mikro środowisko. Oczywiście dotyczy to kontroli chorób zakaźnych, więc jest to sterylne środowisko. Jednak kontrolujemy również temperaturę, wilgotność, ponieważ to wszystko również wpływa na poziomy tlenu. Więc jest tego dużo i czuję, że musimy przejść do tej kwestii i to wyjaśnić, ponieważ od kogo to wszystko słyszycie? Słyszycie to od lekarzy. I jeśli nie masz tytułu doktora przed swoim nazwiskiem lub tytułu doktora nauk medycznych wraz swoim nazwiskiem, to ludzie cię nie słuchają.

A mimo to lekarze, nie są tymi, którzy rozumieją szkolenia dotyczące sprzętu ochrony osobistej, to co mówiła Kristen, ostrożnego zdejmowania maseczki i składania jej na pół. To o czym mówiła jest znane pod nazwą zakładania i zdejmowania. [Donning and Doffing].

 

Donning and Doffing of PPE

Tak więc, nie są wyszkoleni. To znaczy uczą się jak zakładać i zdejmować sprzęt ochrony osobistej, ale nie uczą tego innych. Tak naprawdę nie rozumieją dlaczego mówimy im, że w przypadku tego konkretnego patogenu, tej konkretnej niebezpiecznej substancji chemicznej, gazu, obojętnie czym to jest, potrzebujesz tej konkretnej maski gazowej, potrzebujesz tego konkretnego rodzaju sprzętu ochrony osobistej. To my jesteśmy tymi, którzy do nich przychodzą i im to mówią.

Czy rozumieją naukę, która za tym stoi? Czy wiedzą dlaczego tak jest? Nie. To nie jest ich dziedzina. Nic nie szkodzi. Chcemy, by byli ekspertami w dziedzinie medycyny, bo kiedy potrzebujemy lekarza, chcemy, by byli najlepsi. I to jest wszystko na czym powinni się skupić.

Kristen Meghan: Mogę? Chcę po prostu wykorzystać to co mówisz, ponieważ podjęłaś dobry dla mnie temat, do tego żebym mogła przytoczyć przykład. Przytoczę coś szybko. Kiedy powiedziała o tym jak siedzimy w, ona jest bardziej związana z branżą budowlaną, ja również. Tak więc, OSHA posiada 19, 26, i 1910… Ogólna branża przemysłowa, jest branża wydobywcza, zatem istnieją wytyczne OSHA dla określonych środowisk. Co ci to mówi? W różnych środowiskach są różne niebezpieczeństwa i wyjątki.

Zatem chcę wam opowiedzieć szybko krótką historię. Gdy pracowałam w szpitalu VA, to był nowiutki szpital, Jesse Brown VA Medical Center. Jest tam zupełnie nowy oddział dentystyczny. Kiedy tam się pojawiłam mój poprzednik był leniwy. Zasiadałam w czterech lub pięciu różnych radach i jedną z nich była Rada ds. Chorób Zakaźnych, ponieważ, powtórzę się, kiedy chodzi o te rzeczy, musisz mieć podejście multidyscyplinarne.

Odkryłam, że w klinice dentystycznej szpitala VA robili koronki i sztuczne zęby i w tym środowisku występuje substancja niebezpieczna o nazwie metakrylan metylu. Pracowało tam dwóch pracowników, którzy chorowali na raka. Podczas gdy, korelacja nie oznacza tego samego co przyczynowość, moje doświadczenie podpowiada mi: „Co ja właściwie odkryłam?”

Kiedy robili sztuczne implanty dentystyczne i tego typu rzeczy mieli taki sam okap jak ty, gdy pieczesz w domu ciasto. Nie, musisz mieć instalację pochłaniającą. Zatem kiedy zaprojektowali nową klinikę dentystyczną, nigdy nie wykorzystywali kogoś takiego jak ja, kto ma tak bogate doświadczenie zawodowe.

Nie wykorzystywali podejścia multidyscyplinarnego, które jest narzucane przez prawo, by upewnić się, że kontrola inżynieryjna zasysania do wentylacji materiału, który jest rakotwórczy jest właściwa. Musiałam ją wyrwać i ponownie zamontować, oraz zdobyć zatwierdzenie budżetu na ponowny montaż właściwej instalacji pochłaniającej.

Nie możesz po prostu stosować niebezpiecznych substancji chemicznych, spalać na kuchence pod okapem, bo zgadnij co się stanie. Zassie ją w górę przez twoją twarz i wszystkie substancje niebezpieczne znajdą się bezpośrednio nad tobą, więc instalacja pochłaniająca musi być obudowana. Tak żebyś tego nie wdychał, tak jak w przypadku ścianki z plexiglasu, którą widzisz przy kasie.

Dlatego tak kurczowo trzymam się faktu, że nikt, nikt, kto jest częścią personelu gubernator Withmer – postaram się to sprostować, jeśli ktoś się zgłosi i powie mi, że ma kogoś z podobnymi referencjami do mnie i Tammy. Jeżeli mają takie same kwalifikacje jak my, którzy mówią o problemach w szkołach, mówią o problemach z maseczkami, lub jakiejkolwiek formie zanieczyszczenia krzyżowego lub czymkolwiek w tym stylu – jeszcze nie widziałam kogoś takiego w zespole Withmer.

I chcę wrócić do czegoś, czym podzieliłam się z Tammy na osobności. Jeśli wejdziesz na moją stronę i wpiszesz w wyszukiwarce Prokurator Generalny to zobaczysz, że 27 kwietnia zadzwoniłam do biura Prokuratora Generalnego. Bo kiedy sytuacja z wprowadzeniem obowiązku noszenia maseczek zaczęła się rozwijać, a przewidziałam to – zanim poznałam Tammy, czułam się w tym osamotniona, zastanawiałam się gdzie do diabła są inni specjaliści, którzy mówią o tej kwestii.

I oddzwonił do mnie asystent Prokuratora Generalnego. Zapomniałam jak się nazywał. To był mężczyzna. Był uprzejmy i pełen szacunku. To on nadzoruje MIOSHA i wszystkie departamenty z tego rodzaju specjalnościami. Powiedział: „O, mój Boże! Nawet o tym nie pomyślałem.” Siedzi tam i gugluje normy OSHA. Powiedziałam: „Tak.

To będzie zagrożenie dla zdrowia, naruszy przepisy OSHA, naprawdę zdenerwuje związki zawodowe, zdenerwuje pracowników, postawi przedsiębiorstwa w złym świetle, ponieważ będą podatne na obowiązek wypłacenia odszkodowań pracownikom oraz na bycie pozywanymi, po tym jak zostaną zamknięte.” Jednak ten gość od Prokuratora Generalnego powiedział mi, że porozmawia z przedstawicielami MIOSHA, by powiedzieć MIOSHA żeby skontaktowali się z [federalną] OSHA, by upewnić się, że to co zrobili było właściwe. Po tym jak zobaczyłam jak zrzucają na nas dzisiaj tę informację, wiem, że mnie zawiódł. Wiem, że nie wykonuje swojej pracy. I to jest rodzaj kroku, który jest karygodny, jest absolutnie karygodny. Każdy członek, ja złożyłam przysięgę, złożyłam ją w wojsku dwukrotnie, złożyłam przysięgę w moim zawodzie. Stosuję się do kodeksu mojej pracy. Byłam starszym specjalistą ds. higieny przemysłowej, ochrony środowiska w placówce służby zdrowia.

Zajmowałam się odkażaniem, byłam oficerem ds. bezpieczeństwa promieniowania, lista moich kwalifikacji jest długa i jestem z nich dumna. I tak jak powiedziałam, każdy musi się postawić. Jeśli spojrzysz na te wszystkie problemy, które mamy tutaj, w Michigan, to uznasz, że ludzie powinni iść do więzienia, ponieważ są to ludzie, którzy nas zawiedli. Są też ludzie tacy jak ja, którzy nie wykonują właściwie swojej pracy.

Robię badania toksykologiczne środowiska, ktoś powinien się przeciwstawić. Musimy pociągnąć ludzi do odpowiedzialności za zawalenie swoich obowiązków przez nie przestrzeganie przepisów. Jedna rzecz jaką musicie zrozumieć odnośnie prawa – wiedzieliście, że za każdym razem kiedy OSHA wprowadza nowy przepis lub musi stworzyć nową normę z wytycznymi dotyczącymi ekspozycji, wiedzieliście, że inne kraje wyprzedzają nas w tej kwestii o całe lata?

Gdzie jest norma, tam jest i zagrożenie

 

To tak jak w przypadku Fukushimy, wiedzieliście, że EPA podniosło limity ekspozycji, limity promieniowania na jakie mogą być narażeni ludzie po to, by nie straszyć społeczeństwa? Cóż, mówiłam, wiemy, że względu na branżę w jakiej pracujemy, że gdzie jest norma, tam jest i zagrożenie. Ale gdzie jest zagrożenie, nie zawsze jest norma. Zatem nie istnieje uniwersalna norma OSHA dla wszystkiego.

Tlen w pomieszczeniu

Pozwólcie, że powiem wam co OSHA wam powie, przejdę do sedna szybko, krótko wam to przeczytam. Jest coś, co jest częścią ustawy dotyczącej OSHA, co nazywa się General Duty Cause. General Duty Cause wskazuje, że:

„Wymaga ona od pracodawców wyposażenia swoich pracowników, zatrudnienia ich w miejscach pracy, które są wolne od uznanych zagrożeń, które powodują lub mogą powodować śmierć lub poważne uszkodzenie ciała.”

Pozwólcie, że wam to powiem – nakładanie komuś nakrycia na twarz bez przeprowadzenia badania lekarskiego lub przynajmniej wypełnienia formularza medycznego jest poważnym problemem. Poświęcę krótką chwilę na to, by wam to powiedzieć. Powiem to, ale w łatwy sposób możecie to sobie wyguglować. Istnieje norma. Nazywa się 1910.134 i to jest załącznik C. To jest formularz medyczny OSHA.

https://www.corpscpc.noaa.gov/forms/pdfforms/OSHA_Respirator.pdf

Ale możecie go po prostu wyguglować lub skorzystać z wyszukiwarki DuckDuckGo. Formularz medyczny OSHA. Opowiem wam o najbardziej powszechnych rzeczach, które sprowokują was do przeprowadzenia badania lekarskiego po wypełnieniu tego formularza. I gwarantuję wam, że obejmuje to kogoś kogo znacie lub was samych.

Palisz?
Czy miałeś/aś napad padaczki?
Cukrzyca. Alergie. Problemy z węchem.
Czy przechodziłeś/aś zapalenie oskrzeli?
Zapalenie płuc.

I nawet nie czytam ich wszystkich. Jakiekolwiek problemy z płucami, problemy z oddychaniem?

Kristen Meghan: Jakiekolwiek. Jakiekolwiek problemy z oddychaniem. Jakiekolwiek problemy z oddychaniem.

Kristen Meghan: Nawet w dzieciństwie.

Jeśli miałeś/aś mononukleozę. Wszystkie tego typu rzeczy.
Kaszel w nocy.
Wiedzieliście, że częste, nocne oddawanie moczu jest powodem do tego by was zdyskwalifikować?
Zawał.
Choroba niedokrwienna serca, ustanie akcji serca.
Epizod z niewydolnością serca w przeszłości. Ból lub ucisk w klatce piersiowej. Klaustrofobia. Ciśnienie krwi. Nie będę tego czytać, po prostu pokażę wam jak długa jest ta lista.

Widzicie? Wygląda to tak jakby zamykała wszystkie okna w tablecie mojej córki. Mam na myśli to, że istnieje tak wiele problemów, że jeśli klikniesz „Tak” to musisz odnieść się do kogoś kompetentnego w medycyny pracy. Są lekarze, którzy specjalizują się w medycynie pracy. Właśnie o tym mówimy. Nie jesteśmy po prostu wrogo nastawione i nie próbujemy być fajne, to nie jest kwestia polityczna. Nie jestem Republikanką, nie jestem Demokratką. Nie jestem członkiem żadnej z tych partii. Jestem za wolnością. A to nie jest wolność, to jest tyrania.

I idzie to w kierunku przeciwnym do moich 18-stu lat doświadczenia w tej dziedzinie. Nawiasem mówiąc, pracowałam dla rządu federalnego przez 13 lat, nie tylko w wojsku, ale jako szkoleniowiec OSHA. Pracowałam jako, kod mojej pracy 0690 GS-12 i to było w 2012 roku. Więc przebyłam długą drogę. Nikt nie może mnie wylać z pracy, ponieważ sama jestem swoim szefem.

Jestem informatorem wojska. Zeznawałam, jestem w programie ochrony informatorów, nie boję się rządu, nie czuję się pracownikiem rządu, ponieważ znam swoje prawa, znam przepisy i użyję twoich własnych przepisów i praw przeciwko tobie. Walczymy dla was. Walczymy dla was wszystkich. Musicie znać swoje prawa. Rozumiem, że jest to straszne, ale chcę wam podać jeden przykład i oddam głos Tammy. Cały czas dostaję maile i wiadomości od ludzi. Pozwólcie, że opowiem wam o pewnej okropnej sytuacji.

Wiedzieliście, że czasami kiedy norma OSHA mówi, że musisz nosić formę sprzętu ochrony osobistej czy to jest elektryk, który potrzebuje rękawic, które chronią przed iskrami, jeżeli twój sprzęt ochrony osobistej może stworzyć większe zagrożenie gdzie indziej to musi zostać oceniony. I czasami sprzęt ochrony osobistej nie sprawdzi się.

Jak noszenie maseczki zakładanej za uszy na linii produkcyjnej, przez co musisz związać swoje włosy, kiedy pracujesz blisko maszyn, bo zostałabyś oskalpowana. Problemem z tym całym obowiązkiem noszenia maseczki, polega na tym, że miałam spotkanie z elektrykiem, który przyszedł do mnie, bo stracił przez to pracę. Powiedziałam mu żeby poszedł po poradę prawną. Ich pracodawca zmusił ich do noszenia (…)bezpiecznych i nieognioodpornych osłon na twarz. To narusza normy NFPA.

Jeżeli nie wiecie nic na temat National Fire Protection Association, nawet jeśli coś nie jest przepisem prawa, to NFPA uznało coś, co nazywa się normą konsensusową. Mimo tego, że istnieją organizacje, które poświęciły swój czas na testowanie zagrożeń związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem i zagrożeń pożarowych, mimo tego, że nie jest to agencja rządowa, jeżeli nie ma przepisu OSHA, aby uregulować kwestię zagrożenia, podciągną cię pod tą ogólną klasyfikację służbową, o której wspomniałam, bo nie byłeś świadomy istnienia normy konsensusowej, która mówi ci, że to było niebezpieczne, a ty to zignorowałeś.

Zatem pracodawcy, jeśli jesteście właścicielami firm, wiem, że boicie się w tym momencie tych wszystkich poleceń – macie prawa! Potrzebujemy, by ludzie zebrali się w jedną grupę i stanowili precedens po to, by to się skończyło. Widziałam artykuł, który mówił, że będziemy nosić te maseczki przynajmniej rok lub dwa lata.

Tammy Clark: Nie ma takiej opcji.

Kristen Meghan: Jeśli wszyscy przestaniemy to robić i wszyscy będziemy walczyć o nasze prawa, wszyscy tu zostaniemy i będziemy korzystać z naszej wolności, którą świętujemy 4 lipca możemy to powstrzymać. Istnieje grupa ludzi w garniturach, która podejmuje za nas wszystkich decyzje, które są niewłaściwe, ponieważ nie znają naszych poszczególnych historii chorób, nie wiedzą czym się zajmujemy, w jakich temperaturach pracujemy, nie wiedzą o naszych traumach z przeszłości lub problemach ze zdrowiem, które mogą nam uniemożliwić noszenie przesłon na twarzy. Chodzi mi głównie o chronienie nas samych przed zagrożeniem. Hello, dlatego pracujemy w branży BHP. By was chronić.

Najbezpieczniejszą drogą do tego, by ochronić siebie samego – ta hierarchia, wyjdźmy poza nią i pomyślmy o naszym życiu domowym.

Jedzcie zdrowo, jedzcie pożywnie. To wasza pierwsza linia obrony. Nawadniajcie się. Jedzcie zdrowo. Korzystajcie z powszechnych środków ostrożności. Często myjcie ręce. Nie obchodzi mnie ile macie lat, śpiewajcie alfabet w czasie mycia rąk.

Bądźcie świadomi. Mam kolczyk w nosie, jestem go świadoma. Dotykam go wierzchnią stroną mojej dłoni, by go odwrócić i usunąć go z drogi. Po prostu nie dotykacie swojej twarzy. Kobiety, jeśli nosicie makijaż, upewnijcie się, że gdy go nakładacie, dotykacie twarzy lub coś poprawiacie, to umyłyście wcześniej ręce.

Czy wiecie, że w 2018 roku przeprowadzono badanie, które mówiło, że głównym powodem rozprzestrzeniania się grypy w obiektach medycznych nie było z powodu porażki masek, tylko zanieczyszczenie krzyżowe spowodowane dotykaniem. A to są ludzie, którzy każdego dnia są szkoleni do tego, by robić to codziennie.

W naszej branży jest taki żart, który jest najgorszym żartem w obu naszych branżach, bez względu na to czy używasz wózków inwalidzkich, by sięgnąć na szafę. Taka jest prawda. Zatem zapominają o tych powszechnych środkach ostrożności. Dotykanie jest głównym powodem rozprzestrzeniania się wirusa. Sądzę, że nazywa się to [Niesłyszalne], poprawcie mnie jeśli się mylę, to pojęcie, które w zasadzie oznacza, że dotykasz powierzchni, a potem dotykasz kolejnej. Po prostu stosujcie te środki ostrożności.

I powinniście być zdrowi. I nie znam każdej pojedynczej osoby, która ogląda waszą dokumentację medyczną ale to całe podejście w stylu, że jeśli nie nosisz maseczki to coś się stanie, jest niewłaściwie. Gdybym nosiła maseczkę, dostałabym ataku paniki i prawdopodobnie zawału.

Zatem nie możemy piętnować ludzi za nie noszenie maseczki. Tak samo, nie możemy piętnować tych, którzy je noszą. Być może możemy zapewnić im trochę wiedzy i broszurkę. Możecie po cichu walczyć o swoje prawa i edukować innych ludzi na ten temat. To wszystko zależy od tego, w jaki sposób to mówisz. Po prostu miejcie to na uwadze.

Tammy Clark: Zatem jest kilka rzeczy, które chcę objaśnić w tym temacie, które były naprawdę dobre. Czego nie możecie robić? Wiem, że każdy jest wkurzony, każdy jest zły, ze względu na informacje jakie wam przekazujemy. I powinniście być. To są instytucje rządowe. Rząd powinien nas chronić. To są instytucje rządowe, które powinny upewniać się, że mamy bezpieczne i zdrowe środowisko pracy. Ale jednocześnie rząd powiedział nam też, że wiele rzeczy było dla nas bezpiecznych, które jak wiemy takie nie były, prawda? Mogę wymieniać w nieskończoność rzeczy, które jak powiedział nam rząd były bezpieczne. Rząd powiedział (…) [Śmiech] Wiem. [Śmiech]

 

Kristen Meghan: Jest tam pewna osoba, pewna osoba, [Fauci] której nazwiska nie wymienimy dzięki Facebookowi. Jest mężczyzną o niskim wzroście, wygląda jakby był żywcem wyjęty z filmu „Kosmiczne jaja,” ale tak czy tak, sześć tygodni temu powiedział, że maseczki nie zapewniają ochrony, która według ludzi istnieje. Dlatego więc, jeżeli nie masz żadnych objawów, to nie powinieneś ich nosić, bo hamują one funkcjonowanie twojego układu odpornościowego. Jednak, narracja uległa zmianie, czyż nie? I musisz podążać za pieniędzmi, a ja po prostu się o to założę.

Tammy Clark: Tak, dokładnie. Chodzi mi o to, że nie możecie ufać rządowi, że zapewni wam bezpieczeństwo. Zapewnienie wam bezpieczeństwa nie jest jego zadaniem. Ludzie, szczerze mówiąc jedynym zadaniem rządu jest zapewnienie ram, struktury w ramach, której gospodarka wolnorynkowa może funkcjonować.

Nie powinni uczestniczyć w gospodarce, nie powinni uczestniczyć w naszym zdrowiu, naszej pomyślności i dobru, upewniając się, że mamy wystarczającą ilość pieniędzy, że mamy wystarczającą ilość, obojętnie czego, to jest nasze zadanie.

Upewnienie się, że jesteśmy bezpieczni jest naszym zadaniem. Dbanie o samych siebie, dbanie o nasze rodziny, ocena zagrożeń. To co się tu dzieje powinno każdego bardzo mocno rozzłościć. A to co dzieje się szczególnie wewnątrz Michigan OSHA, sprawia, że ja i Kristen się tym zajmiemy, bo mamy kontakty w tych instytucjach i jutro się do nich odezwiemy.

Ponieważ oni tak naprawdę są bardzo sprzeczni, co do samego powodu, który dla którego zostali stworzeni. Zatem co się dzieje? Wiem. Mogę wam powiedzieć co się dzieje. Gubernator Gretchen Whitmer używa jak broń te agencje przeciwko przedsiębiorstwom, przeciwko nam wszystkim i oni nie mają wyboru poza dostosowaniem się. Gdy dyrektor [OSHA], gdy agencja, tak jak powiedziała Kristen, jeśli on się sprzeciwi, to co się z nim stanie? Wyleci z pracy. Właśnie tak to działa.

Zatem do nas należy sprzeciwienie się. Więc co możemy z tym zrobić? Co ty możesz zrobić? Wiem, że to dużo – wszyscy jesteśmy wściekli, rozumiem to, wszyscy jesteśmy na tej samej pozycji, wszyscy jesteśmy źli, ale co możemy z tym zrobić? To co ty możesz zrobić w kwestii maseczek, przede wszystkim sprowadza się do tego, że masz prawa jako pracownik. Wiem, że wielu z was, którzy to oglądają są również właścicielami firm. Zatem, co możesz zrobić jako przedsiębiorca? Po pierwsze, nie zgadzaj się na to. To nie jest prawo. Nie zostaniesz przez to wtrącony do więzienia.

To jest nakaz jednej osoby, która uważa, że może kontrolować każdy aspekt naszego życia i naszych firm, a nie może. Dlaczego więc, do diabła, miałbyś jej słuchać? Po prostu otwórz firmę. Wróć do pracy i nie przejmuj się tym. Wiem co sobie myślisz, ponieważ sama mam firmę. Zatem to jest kolejny krok. Odpowiedzialność.

Mój prawnik zadał mi pytanie: „Co będzie jeśli mój pracownik mnie pozwie?” Cóż, nie martw się. Twoi pracownicy nie mogą cię pozwać za popełnienie czynu niedozwolonego, ok? Nie mogą tego zrobić. Sprawdź to u prawnika. Więc nawet nie musisz się tym martwić. Odpowiedzialność – co będzie jeżeli moi klienci będą twierdzili, że zarazili się COVIDem w mojej firmie i mnie pozwą? Nie będą w stanie tego udowodnić w sądzie.

Tak więc, zdemaskujmy kwestię odpowiedzialności. Jest mnóstwo prawników i wiem to, bo pracowałam z zespołami prawników i niektóre z nich są rewelacyjne, a inne są okropne. I nie będę wymieniała żadnych nazwisk, bo jest to po prostu nieprofesjonalne, ale istnieją zespoły prawników, nawet na obszarze zachodniego Michigan, którzy mówią ludziom, by robili rzeczy, które są tak dalekie od tego, co jest rozsądne, że jest to wręcz niedorzeczne.

I jeśli słuchasz tego i stosujesz się do tego jako właściciel firmy, to będziesz przez to nieustannie zestresowany i zaniepokojony. Jednak jeżeli zdasz sobie sprawę, z tego, że ten szalony tyran, który mówi nam, który próbuje przejąć każdy bez wyjątku aspekt naszego życia, jeżeli uświadomisz sobie skąd się to bierze i że nie jest to prawo, oraz że nie ma ona prawnych podstaw do robienia tych rzeczy i po prostu powiesz: „Jestem przedsiębiorcą, mam prawa własności. Moim zadaniem jest ochrona moich pracowników. Moim zadaniem jest świadczenie usług i zapewnienie dóbr moim klientom. I ja wiem najlepiej jak to robić, a nie gubernator Whitmer,” zatem kiedy zdecydujesz się wziąć na siebie odpowiedzialność i kontrolę nad twoją własną firmą i uznasz, że nie jest to zdrowe (…)

Zaufajcie mi ludzie, wszyscy moi klienci i niektórzy z was, którzy są moimi klientami i to oglądają i mogą poświadczyć, że tak jest, niech lepiej krzykną do mnie w tym momencie: „Tak, to prawda! Tammy nie pozwoli nam tego zrobić,” ci z was, którzy są moimi klientami, wiedzą, że nie pozwolę im założyć ich ludziom maseczek.

W sumie mówię moim klientom, że jeśli założą maseczki swoim ludziom, to ich zwolnię. Bo byłabym nierzetelna w wykonywaniu mojej pracy, gdyby pozwoliła wam założyć tym wszystkim ludziom maseczki i pozwoliła im iść tak do pracy w środowisku, w którym jest 32 stopnie ciepła – wysoki poziom wilgotności powietrza oznacza spadek poziomu tlenu w otaczającym powietrzu – następnie zakrywasz im usta i nos i ci pracownicy będą padali jak muchy. I już musiałam sobie z tym radzić, w przypadku ludzi pracujących w maseczkach. Tak więc, nie róbcie tego!

Jeżeli wszyscy powiemy „nie,” to co ona zrobi? Nie może nas wszystkich wtrącić do więzienia. Nie zabierze wam pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Och, chwileczkę. Wydaje mi się, że istnieje precedens sądowy w takim wypadku. Myślę, że Carol straciła swoje pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Jest bardzo mściwa. Jeśli się jej postawisz i ją zwolnisz to jest gotowa pójść z tą sprawą do prokuratora generalnego, który odbierze ci pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Jak to zadziałało w przypadku Carol? Odzyskała ją.

Istnieje teraz precedens sądowy, mamy precedens sądowy. Zatem czego się boicie? Nadszedł ten czas, dlatego to wszystko jest transmitowane na Stand Up Michigan. Nadszedł czas dla nas wszystkich, razem, w maseczkach, by się postawić i powiedzieć: „Nie. Nie ja. Nie moja firma. Nie moja rodzina. Nie moi pracownicy. Nie moje dzieci. Po prostu tego nie zrobię, ponieważ nie ma prawa nam tego robić.”

Cóż, podchodzimy do tego z perspektywy zdrowia i bezpieczeństwa. Podchodzimy do tego również z perspektywy prawnej. Podchodzimy do tego z perspektywy wolności. Ok, więc wiem, że właściciele firm bardzo się tego obawiają. Boją się, że zostaną pozwani i dlatego nie idą razem z nami. Jednak przedsiębiorcy, to z czym tak naprawdę musicie uważać to ludzie tacy jak ja, którzy was pozwą.

W tej chwili toczy się sprawa sądowa z mojego powództwa, ze względu na niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę. Gdy naruszysz prawa swoich pracowników, zmusisz ich do zrobienia czegoś, co jest niezdrowe, przyjdą do ciebie i powiedzą: „Nie mogę pracować w maseczce, boli mnie przez nią głowa, odczuwam mdłości, jestem chory,” a ty na to powiesz po prostu: „Przykro mi, albo założysz maseczkę, albo wylatujesz”. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że właśnie naruszyłeś prawa swojego pracownika? Nie zawarłeś z nimi rozsądnej ugody. Zgodnie z ustawą ADA musisz to zrobić.

Gdy twój pracownik mówi ci: „Nie mogę wykonywać tej pracy w ten sposób, to powoduje, że jestem chory,” to musisz zgodnie z prawem podjąć wszelkie rozsądne porozumienia dla tego pracownika. To nie oznacza jego zwolnienia. To nie jest rozsądna ugoda. Czy mogę coś szybko dodać do tego tematu, ponieważ jedną z rzeczy, którą mówią mi ludzie jest to, że coś jest warunkiem zatrudnienia.

Kristen Meghan: Istnieją przepisy dotyczące zatrudnienia w danym miejscu po to, że kiedy podpiszesz umowę, podpiszesz ją i zgodzisz się na pewne rzeczy to są to właśnie twoje warunki zatrudnienia. Jeżeli w połowie drogi twojego zatrudnienia, zostają na ciebie zrzucone nowe obowiązki, to tak, możesz się temu przeciwstawić, masz swoje prawa. Najbardziej przerażającą rzeczą jaką widzę w miejscu pracy jest – jeśli to oglądacie udostępnijcie to nagranie znajomym – jeżeli jesteś w ciąży to absolutnie musisz pozbyć się maseczki, zdejmij ją. Przez 9 lat w siłach powietrznych, kierowałam programem ochronnym ds. płodów. Co to oznacza?

Musiałam się upewnić, że każda ciężarna w armii – bo w każdej bazie w jakiej byłam, byli członkowie piechoty, sił powietrznych, marynarki wojennej, każdy, stacjonowałam we wspólnej bazie i każda ciężarna pracownica była chroniona. Musieli się do nich dostosować, umieścić je na stanowisku administracyjnym, gdzie nie musiały dłużej nosić środków ochrony dróg oddechowych bez względu na to czy wcześniej pracowały z paliwami, czy robiły cokolwiek, co było rygorystyczne pod względem obowiązku noszenia maski.

Jeżeli jesteś w ciąży to przysługują ci prawa dla ciebie i dla twojego płodu i nie powinnaś nosić maseczki. Istnieje mnóstwo badań na ten temat, mogę je zacytować później w komentarzach lub napiszcie do mnie wiadomość przez Facebooka – profil Kristen Meghan.

Mogę wam pokazać te badania, które ukazują, że dochodzi w nich do wysoce niebezpiecznej, niewłaściwej wymiany gazów i są to badania, które mają związek z ochroną płodu. Zatem jeżeli chcesz narazić swój płód na niebezpieczeństwo ze strachu, to jest to złe. Posiadasz prawa. Walczysz o siebie i to maleńkie nienarodzone dziecko. Nie noś maseczki.

Zawartość tlenu w powietrzu w masce – Jeff Neff [strażak]

A jeśli powiedziano ci żebyś to robił, ze względu na to, że byłeś chory na raka lub masz problem z drogami oddechowymi, co powoduje, że jesteś zagrożony nie nosząc maseczki, jest na odwrót. Jesteście tymi, którzy nie powinni nosić maseczek, ponieważ wasze organizmy mają już problemy z wymianą powietrza.

Problem maseczek, cofniemy się troszeczkę, problem, na który ciągle narzekamy z tymi maseczkami polega na tym, że widziałam jak ludzie przychodzą do mnie i pytają: „O co tak właściwie chodzi?”.

Te skargi dotyczą tego, że te maseczki nie będą filtrowały COVIDu, aczkolwiek zwiększają ilość dwutlenku węgla [w wdychanym powietrzu].

Wykrywanie dwutlenku węgla i kontrola jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń

W zasadzie próbują wywołać mnie do tablicy i pytają czy mówię to, czy tamto. Cóż pozwólcie, że wam to wyjaśnię. Ze względu na rozmiar w mikronach i różne rodzaje maseczek jakich używacie, tak, powietrze będzie wychodziło po najmniejszej linii oporu.

Dlatego kiedy nosisz maseczkę zakładaną na uszy, która jest spięta po bokach, twoje powietrze idzie w tę stronę. Kiedy mówiłam o tym w jaki sposób musisz zmieniać swoją maseczkę w czasie zadań, zmieniasz maseczkę po każdym wykonanym zadaniu, to tak naprawdę nie jest to opcją dostępną dla nas, ponieważ nie wszyscy mamy dostęp do wystarczającej ilości maseczek.

Problem z tym polega na tym, że wilgoć gromadzi się z przodu tej maseczki i powtórzę się, to co się dzieje kiedy ta wilgoć dostanie się tu w ten sposób, kiedy oddychasz twój dwutlenek węgla odbija się z powrotem i idzie po najmniejszej linii oporu. Bo kiedy wydychamy powietrze to większość z nas oddycha w tym tempie.

W ten sposób. Zatem do czasu aż odbije się z tego solidnego materiału maseczki od razu odbija się z powrotem. Jeżeli mieliście w przeszłości migreny to jesteście najbardziej narażonymi ludźmi – powinnam o tym wspomnieć – którzy mogą mieć niedotleniony mózg, są to problemy spowodowane noszeniem maseczek.

Maseczki na twarz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia – dr Russell Blaylock

Jeżeli spojrzycie na dr Russella Blaylocka, który był neurologiem, jeżeli przyjrzycie się jego analizie to okaże się, że mówił w nich zdecydowanie, że maseczki mogą doprowadzić cię do zawrotów głowy. To dlatego, kiedy widzę ludzi, którzy prowadzą samochód w maseczce na twarzy to dostaję za każdym razem mini zawału serca.

Tammy Clark: Wiem o czym mówisz.

Kristen Meghan: To jest bardzo niebezpieczne.

Tammy Clark: Wiem.

Kristen Meghan: Myślę, że to będzie (…)

Tammy Clark: Kierowcy autobusów szkolnych. Widzę informacje na temat kierowców autobusów szkolnych.

Kristen Meghan: Będziemy widzieli więcej wypadków. Kiedy mówimy o wypadkach, to gdzie podziała się odpowiedzialność? Gdzie jest odpowiedzialność? Jeżeli prowadzimy, a mamy upośledzony słuch lub wzrok, gdy prowadzimy i pijemy alkohol, ćpamy i prowadzimy samochód, lub robimy makijaż i prowadzimy auto za pomocą stóp – widziałam różne szalone rzeczy jakich dopuszczają się ludzie – to jesteśmy wtedy pociągani do odpowiedzialności za lekkomyślne prowadzenie pojazdów.

Jednakże w przypadku kiedy twój gubernator sprawił, że się boisz i powinieneś się bać swoich własnych bąków, możesz nosić maseczkę na twarzy kiedy prowadzisz. I dotyczy to szczególnie ludzi w grupie ryzyka jeżeli chodzi o możliwość wystąpienia ograniczonej wymiany gazów, która jest wymagana przez twój organizm, by mógł poprawnie działać. Bo kiedy twój układ oddechowy przestaje działać, przestaje działać również twój mózg i zdolności motoryczne.

I kiedy one się zmniejszają, a ty obsługujesz ciężki sprzęt w fabryce lub prowadzisz samochód, to umieszczasz siebie dosłownie w rozgrywce rosyjskiej ruletki. Nie upłynął nawet 3 minuty zanim pojawią się te objawy. I wiem to z 18-stu lat doświadczenia, testów wytrzymałościowych, które zazwyczaj zajmują od 8 do 10 minut. Widziałam jak ludzie padają jak muchy w ciągu 8-10 minut.

 

Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek – Tammy Clark i Kristen Meghan [napisy PL]

https://rumble.com/v3ec7af-zagrozenia-zdrowotne-zwiazane-z-noszeniem-masek.html