Powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa – dr Jim Meehan

Powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa - dr Jim Meehan

Nazywam się Jim Meehan, jestem lekarzem. Specjalizuje się w okulistyce i chorobach zapalnych układu immunologicznego. Pracowałem jako redaktor w czasopismach naukowych, tak więc wiem jak czytać literaturę medyczną.

Nie ograniczam się wyłącznie to czytana tytułów i abstraktów, analizuję przede wszystkim przyglądam się metodologii. Po analizie metodologii badań, które są podstawą do wydawania nakazów noszenia maseczek z przykrością stwierdzam, że rzetelnej nauki na wysokim poziomie jest tam niewiele.

Co więcej, zagadnienie to studiowano przez ponad 30 lat, w kontekście rozprzestrzeniania się grypy w populacjach ludzkich. Jednym z powodów, dla których nakaz powszechnego noszenia maseczek chirurgicznych nie był rekomendowany jest taki, że wykazano w badaniach na wysokim poziomie naukowym, badaniach randomizowanych z grupą kontrolną, w metaanalizach tychże randomizowanych badań, że maseczki te nie są efektywne.

Maseczki nie działają: Przegląd literatury naukowej w kontekście zasadności polityki społecznej wobec COVID-19 – dr Denis Rancourt
Dlaczego maski na twarz nie działają: przegląd dr Johna Hardie dla dentystów [18 października 2016]
Dlaczego maski nie ochronią Cię przed infekcją wirusową – Ben Swann
Analiza 50 stanów pokazuje większą ilość zachorowań tam gdzie jest przymus noszenia masek.

Higiena rąk, dystansowanie społeczne, maseczki nie mają prawie żadnego wymiernego efektu. Maseczki co najwyżej mają marginalną skuteczność. Badania te wykonano wśród pracowników medycznych i w warunkach szpitalnych, czyli w optymalne warunkach z dobrą cyrkulacją powietrza, w nieco niższych temperaturach. To warunki skrajnie różne, niż w przestrzeni publicznej.

Uważam, że ogólnie powinniśmy wstrzymywać się z wydawaniem takich nakazów natury medycznej.

 

Powszechny nakaz zasłaniania ust i nosa

 

Nie potrzebujemy, by ustawodawca ingerował w proces decyzyjny o charakterze medycznym, który powinien rozstrzygać się pomiędzy pacjentem a lekarzem na podstawie obopólnej zgody. Taka decyzja powinna uwzględniać korzyści, ryzyka i alternatywy.

Problem noszenia maseczek w przestrzeni publicznej nie ma podstaw w postaci poprawnie wykonanej analizy korzyści i ryzyka dla populacji.

Obywateli nie poinformowano, że maseczka może blokować dopływ tlenu do organizmu i to w dużym stopniu. Potwierdzają to badania przeprowadzane na całym świecie.

Badania takie prowadzono wśród chirurgów, którzy pracują w warunkach optymalnych, gdzie cyrkulacja powietrza na sali operacyjnej jest znacznie lepsza.

Stosowałem maseczki w trakcie zabiegów chirurgicznych, których wykonałem ponad 10 tysięcy. Mogę Państwa zapewnić, że maseczki te powodują zmiany fizjologiczne w organizmie. Z mojego doświadczenia powiem, że po 30 min. w takiej maseczce dostawałem drgawek w pomieszczeniu o świetnej cyrkulacji powietrza i optymalnej temperaturze.

Wyobraźcie sobie teraz obywatela, który nie przeszedł odpowiedniego szkolenia (oddychania w maseczce), noszącego maseczkę w gorące lato panujące w Oklahomie, który zmuszony jest wspinać się na wysoką drabinę na wysokość około 7.5 metra. w celu naprawy komina od pieca czy czegoś podobnego.

Powiem Państwu, co się stanie. Niedawno, nie całe 2 tygodnie temu, narzeczony mojej asystentki wykonawczej został zmuszony przez swojego pracodawcę do założenia maseczki chirurgicznej, mężczyzna pracował na wysokości ponad 7 metrów, dostał zawrotów głowy i spadł z wysokości ponad 7 metrów. Teraz znajduje się w szpitalu z urazami głowy, przestawionym ramieniem, ranami szarpanymi na ciele i złamanymi kośćmi.

Ta inicjatywa tej grupy jest bardzo potrzebna, by chronić naszą społeczność przed interwencją o charakterze medycznym, która nie jest zbyt dobrze przemyślana. Wiąże się z wieloma ryzykami, w tym ryzyko związane z utrudnieniem dostępu tlenu do mózgu, które może spowodować, jak w przypadku wspomnianego pracownika, utratę świadomości, zawroty czy bóle głowy, stany lękowe, napady złości, zaburzenia snu, nerwowość.

Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek – Tammy Clark i Kristen Meghan [konsultantki OSHA]
Zawartość tlenu w powietrzu w masce – Jeff Neff [strażak]
Wykrywanie dwutlenku węgla i kontrola jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń
Maseczki na twarz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia – dr Russell Blaylock

Te ryzyka są dobrze znane i przebadane, ale nie są dyskutowane w ramach analizy ryzyka. Przyjmuje pacjentów z podrażnieniem skóry, infekcjami grzybiczymi czy bakteryjnymi.

Otrzymuję sygnały od kolegów z całego świata, że wzrasta liczba przypadków bakteryjnego zapalenia płuc. Jaka jest tego przyczyna? Ponieważ maseczki chirurgiczne noszone są przez osoby bez uprzedniego przeszkolenia w tym zakresie, wielokrotnie, maseczki są przechowywane w warunkach niesterylnych, ulegają zanieczyszczeniu, gdyż trzymane są na siedzeniach samochodów, na lusterkach wstecznych, noszone są w kieszeniach spodni, przechowywane na blatach kuchennych.

Stosowane są wielokrotnie, choć maseczka każdorazowo po użyciu powinna być sterylizowana. Najnowsze badania wskazuje, że maseczki materiałowe mogą zwiększać aerolizację wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu i tym samym zwiększają prawdopodobieństwo transmisji choroby. Gdzie są eksperci od zdrowia publicznego, gdy omawia się takie obostrzenia?

Cóż, nie ma ich tam, gdzie byli w lutym i marcu tego roku, kiedy dr Fauci i naczelny lekarz kraju mówili, żeby nie kupować maseczek, gdyż one nie chronią przed koronawirusem.

W lutym i marcu mówiono nam, by nie nosić maseczek. Co się zmieniło? Nauka się nie zmieniła, ale zmieniła się polityka. Tu nie chodzi o naukę, ale o posłuszeństwo.

Chciałbym pogratulować tej grupie wystąpienia z taką inicjatywą mająca na celu dobro naszej społeczności. Ten wirus jest owszem groźny, wirus grypy to także groźny wirus, co więcej, w przypadku większości grup wiekowych wirus grypy jest groźniejszy, niż SARS-CoV-2.

Nasze dzieci noszące maseczki w szkołach, te środki nie mają solidnego osadzenia w nauce na wysokim poziomie. Nasi przeciwnicy powołują się na badania obserwacyjne niskiego poziomu, głównie o charakterze retrospektywnym, które w żadnym razie nie powinny być podstawą do podejmowania takich decyzji natury medycznej. Dziękuję.

 

 

Dr Jim Meehan o powszechnym nakazie zasłaniania ust i nosa – napisy PL

%d bloggers like this: