Dlaczego maski nie ochronią Cię przed infekcją wirusową – Ben Swann

Dlaczego maski nie ochronią Cię przed infekcją wirusową

Dlaczego maski nie ochronią Cię przed infekcją wirusową?

 

Dlaczego maski na twarz nie działają: przegląd dr Johna Hardie dla dentystów [18 października 2016]
Zagrożenia zdrowotne związane z noszeniem masek – Tammy Clark i Kristen Meghan [konsultantki OSHA]
Dlaczego toksyczny trybalizm niszczy nasze społeczeństwo i co z tym zrobić?

Psychomanipulacje związane z powszechnym noszeniem masek – Heather Leigh

W naszej wysoce upolitycznionej atmosferze wydaje się, że każdy musi należeć do pewnego rodzaju drużyny sprzeciwiającej się wszystkim innym. Najnowszy przykład dotyczy tego czy jesteś za lub przeciw noszeniu maseczki na twarzy.

Po jednej stronie są ci, którzy są za i mówią, że przez nie noszenie maseczki narażasz ich życie i jesteś egoistą. Po drugiej strony są ci, którzy mówią, że przez bycie zmuszanymi do jej noszenia ograbia się ich z ich wolności.

Czy możemy na chwilę odłożyć to wszystko na bok? Odłóżcie na bok swoje uprzedzenia. Co na ten temat mówią nam badania naukowe? Co mówią fakty na temat maseczek? Czy naprawdę sprawiają, że jesteśmy bezpieczniejsi? Czy naprawdę zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów? Przyszedł czas na fakty. Nazywam się Ben Swan. Oto program „Truth In Media [Prawda w Mediach]”. Witajcie w programie.

Wydaje się to bardzo proste – w całym kraju, w tym momencie, każdy kłóci się odnośnie kwestii noszenia maseczek. Właściwie, w stanie Michigan, gubernator Gretchen Whitmer wydała rozporządzenie wykonawcze, które stanowi, że przedsiębiorstwa muszą zmuszać klientów do noszenia maseczki, a jeśli tego nie robią to właściciel przedsiębiorstwa może stracić pozwolenie na prowadzenie działalności w stanie Michigan. W całym kraju dostrzegamy oznaki tej sytuacji. Ludzie mówią: „Musisz nosić maseczkę!”. Gubernatorzy wprowadzają obowiązek ich noszenia. A nawet sam prezydent, Donald Trump, miał ostatnio założoną maseczkę w czasie swojej wizyty w szpitalu wojskowym. To jedyny temat, o którym ludzie teraz dyskutują. Tak jak powiedziałem, ta kwestia budzi bardzo silne emocje, podobnie jak wszystko inne. Lecz kiedy odłożymy na bok emocje i spojrzymy tylko na fakty – to co fakty mówią na temat noszenia maseczek? Co mówią nam badania naukowe na temat maseczek? Zapobiegają czy nie rozprzestrzenianiu się wirusów takich jak COVID-19?

[mailpoet_form id=”2″]

 

Dlaczego maski nie ochronią Cię przed infekcją wirusową?

 

Wierzcie lub nie, w ostatniej dekadzie przeprowadzono wiele badań dotyczących tej kwestii , jedno w 2009, 2010, 2012, 2016, 2017, 2019 i tak, nawet w tym roku, w 2020 roku. Przeprowadzono wiele kontrolowanych badań, które przyglądały się dokładnie tej kwestii – temu czy noszenie maseczki medycznej N95 z filtrem oraz temu czy noszenie maseczek materiałowych tak naprawdę obniża ryzyko zarażenia się wirusem? Zatem jakie były wyniki tych badań? Cóż, w sumie to odkryto w nich dokładnie to samo. Badania te przyglądały się maseczkom N95 z wbudowanym filtrem, które nie są tym samym, co po prostu kawałek materiału zwisający z twojej twarzy lub maseczka stworzona przez ciebie samodzielnie w domu. Dojdziemy do tego za chwilę. Ale zacznijmy od najbardziej zaawansowanej pod względem naukowym i medycznym maseczki, maseczki N95 z wbudowanym filtrem. Te badania, kontrolowane badania przyjrzały się maseczkom N95 z filtrem i temu czy zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Oto wyniki tych badań. We wnioskach z badania z 2019 roku jest napisane:

„Wśród 2862 dobranych losowo uczestników, 2371 z nich ukończyło badanie(…) Wśród personelu ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, badanie porównawcze maseczek N95 i zwykłych maseczek, noszonych przez uczestników w tym badaniu, nie wykazało żadnej znaczącej różnicy jeżeli chodzi o częstotliwość występowania grypy potwierdzonej wynikami badań laboratoryjnych.” – JAMA. 2019; 322(9): 824–833. https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2749214

Zrozumieliście? W badaniu z 2019 roku, nie wykazano żadnej znaczącej różnicy w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa poprzez noszenie maseczki N95. Wynik ten powtórzył się w badaniu z 2020 roku. Spójrzcie na to.

„Badanie obejmowało w sumie 6 randomizowanych badań klinicznych [RCT], w których uczestniczyło 9171 osób. Nie wykazano żadnych statystycznie znaczących różnic w zapobieganiu grypie potwierdzonej badaniami laboratoryjnymi, infekcjom wirusowym dróg oddechowych potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, infekcjom dróg oddechowych potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych oraz chorobom podobnym do grypy przez stosowanie maseczek N95 i maseczek chirurgicznych.” – J Evid Based Med. 2020; 1- 9. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/jebm.12381

Nawiasem mówiąc, żeby była jasność, w badaniach z 2009, 2010, 2012, 2016 i 2017 roku odkryto dokładnie to samo co w badaniach z 2019 i 2020 roku. Powtórzę się, wszystkie te badania to badania RTC, czyli randomizowane, kontrolowane badania. Organizuje się je w zasadzie po to, by określić to czy maseczki N95 pomagają w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów w tym otoczeniu. I wszystkie te badania dowiodły, że tego nie robią. Nie robią tego pod względem statystycznym. Istnieje inne badanie, które również przeprowadzono w 2020 roku. Przeprowadziła je grupa badaczy w Hongkongu. Badanie wykonano tuż przed wybuchem histerii spowodowanej COVID-19, a jego wyniki opublikowano dopiero kilka tygodni temu. Po raz kolejny badacze dowiedli tego samego, czyli, że nie ma statycznego powodu, by wierzyć w to, że maseczka was ochroni, ale niewłaściwe stosowanie maseczki w rzeczywistości zwiększa ryzyko zakażenia. Spójrzcie na to.

„W zbiorczej analizie wyników nie znaleźliśmy żadnego znaczącego obniżenia wskaźnika przenoszenia się grypy dzięki stosowaniu maseczki na twarz. Nasz przegląd systematyczny nie odnotował żadnego znaczącego wpływu maseczek na przenoszenie się grypy potwierdzonej badaniami laboratoryjnymi. Właściwe użytkowanie maseczek jest kluczowe, ponieważ ich niewłaściwe stosowanie może zwiększać ryzyko przenoszenia wirusa.” – Nonpharmaceutical Measures for Pandemic Influenza in Nonhealthcare Settings—Personal Protective and Environmental Measures https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/5/19-0994_article

Jest tego więcej. Pamiętajcie, że ciągle powtarzano nam coś, co jest dość istotne. Mówiono nam, że musimy zakładać maseczkę kiedy wychodzimy na zewnątrz, a maseczki N95 są oczywiście najlepszymi maseczkami do noszenia, co jak widzieliśmy wcale nie jest prawdą, ponieważ maseczki N95 tak naprawdę was nie chronią przed przenoszeniem i złapaniem wirusa.

Aczkolwiek, powiedziano nam również, że jeśli nie posiadamy maseczki N95, której nawiasem mówiąc, znacząca większość ludzi noszących maseczki nie posiada. Ludzie nie noszą maseczek N95, noszą na twarzy materiałową maseczkę [z jakiejś tkaniny]. I powtarzano nam w kółko, że jeśli nosimy na twarzy materiałową maseczkę to jest to lepsze rozwiązanie od nie noszenia jej wcale, więc powinniśmy tak robić. Z tego powodu dziesiątki milionów ludzi chodzi z materiałowymi maseczkami na twarzy. A teraz spójrzcie na to.

Maski z tkanin: niebezpieczne dla twojego zdrowia? – prof. Raina MacIntyre

W 2015 roku przeprowadzono badanie porównujące maseczki medyczne z maseczkami materiałowymi, w którym próbowano odpowiedzieć na pytanie czy noszenie materiałowej maseczki ochroni nas przed rozprzestrzenianiem się wirusa. I to co odkryto w badaniu z 2015 roku powinno was zaniepokoić. Noszenie maseczki materiałowej nie tylko nie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa, ale tak naprawdę może zwiększyć ryzyko złapania przez was wirusa. Spójrzcie na to. Według badaczy, jest ono pierwszym badaniem RCT dotyczącym maseczek materiałowych i jego wyniki przestrzegają przed stosowaniem maseczek materiałowych.

„Jest to ważne odkrycie wpływające na bezpieczeństwo i higienę pracy. Zatrzymywanie wilgoci, ponowne stosowanie maseczek materiałowych i kiepska filtracja mogą doprowadzić do zwiększonego ryzyko wystąpienia infekcji. Konieczne są dalsze badania w celu wpłynięcia na sytuację powszechnego stosowania maseczek materiałowych na całym świecie. Jednakże, maseczki materiałowe nie powinny być zalecane jako środek zapobiegawczy dla pracowników ochrony zdrowia, szczególnie w sytuacjach wysokiego ryzyka, a wytyczne muszą zostać uaktualnione.” – BMJ Open. 2015; 5(4): e006577

Do tych wszystkich, którzy oglądają i wątpią w to wszystko, proszę pokażcie mi swoje badania RCT, wasze zrandomizowane, kontrolowane badania, które pokazują to w jaki sposób maseczki N95 zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Chętnie bym je zobaczył. Jeśli to oglądacie i mówicie: „Cóż, maseczka materiałowa jest lepsza niż nie noszenie jej wcale, bo słyszałem, że jakiś reporter w telewizji to powiedział lub słyszałem wypowiedź jakiegoś urzędnika z Narodowego Instytutu Zdrowia, który ogłosił, że jest to prawda (…),” proszę pokażcie mi zrandomizowane, kontrolowane badanie, które potwierdza, że tak jest, ponieważ w 2015 roku przeprowadzono takie badanie, w którym przyglądnięto się maseczkom materiałowym i udowodniono, że taka maseczka nie tylko was nie chroni, ale tak naprawdę może was narazić na zakażenie.

To jest bardzo ważna informacja, ponieważ ciągle słyszymy od władz w całym kraju, tj. gubernatorów, przywódców stanów i burmistrzów, że musisz nosić maseczkę, by chronić siebie samego i innych, a nie robienie tego jest działaniem egoistycznym. Mówią wam, że zgodnie z tymi badaniami naukowymi tak naprawdę wystawiacie siebie samych na większe ryzyko. Nie chronisz przez to populacji, tak naprawdę narażasz siebie samego. Zatem wiemy już, że przez maseczki materiałowe, jak wykazuje to badanie, narażasz się na większe ryzyko zakażenia.

I to sięga nawet głębiej, bo w rzeczywistości przez noszenie maseczki N95, powtórzę się, mogą pojawić się inne problemy zdrowotne oprócz infekcji spowodowanej wirusem. W rzeczywistości, regularne noszenie maseczek, i nie dotyczy to tylko osób z upośledzonym układem odpornościowym, jest dla ciebie niezdrowe. I istnieje wiele badań, które to udowadniają.

Maseczki na twarz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia – dr Russell Blaylock

Jest tak dlatego, że maseczka N95, która filtruje 95% cząsteczek pogarsza wymianę gazową lub oddychanie w większym stopniu niż miękka maseczka. Jest częściej wiązana bólami głowy.

„W jednym z takich badań, badacze przeprowadzili ankietę wśród 212 pracowników opieki zdrowotnej (47 mężczyzn i 165 kobiet) pytając o występowanie bólów głowy w czasie użytkowania maseczek N95, czasu trwania bólów głowy, ich rodzajów i o to czy dana osoba cierpiała wcześniej na bóle głowy. Odkryli, że u około jednej trzeciej pracowników pojawiły się bóle głowy w czasie użytkowania tych maseczek, większość z nich cierpiała wcześniej na bóle głowy, które nasiliły się przez noszenie maseczek, a 60% z nich wymagało zastosowania leków przeciwbólowych w celu złagodzenia dolegliwości [Acta Neurol Scand. 2006 Mar;113(3):199-202.]. Jeżeli chodzi o przyczynę bólów głowy, podczas gdy sznureczki maseczki i spowodowany nią ucisk mogły być ich przyczyną, większość dowodów wskazuje na niedotlenienie i/lub hiperkapnię jako przyczynę tych dolegliwości. Jest to zmniejszenie ilości tlenu we krwi (niedotlenienie) lub zwiększenie ilości dwutlenku węgla we krwi (hiperkapnia). Wiadomo, że jeżeli maseczka N95 jest noszona przez kilka godzin z rzędu, to może ona obniżyć natlenienie krwi aż o 20%, co może doprowadzić do utraty przytomności(…)” – Maseczki na twarz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia – dr Russell Blaylock

Istnieje również inne zagrożenie związane z regularnym noszeniem tych maseczek, szczególnie jeśli nosicie je przez kilka godzin z rzędu. Kiedy osoba zostaje zakażona wirusem dróg oddechowych, to będzie wydalać część cząsteczek tego wirusa z każdym oddechem, ale jeśli nosisz maseczkę, szczególnie maseczkę N95, to wdychasz z powrotem tego wirusa za każdym razem kiedy spróbujesz go wydalić.

Kiedy mówię te rzeczy, osoby, które to oglądają zareagują w ten sposób: „To po prostu nieprawda. To nieprawda. Noszenie maseczki nie jest dla ciebie gorsze, jest dla ciebie lepsze”. Nie mówicie tego opierając się na danych naukowych, nie mówicie tego w oparciu o dowody naukowe, mówicie tak, ponieważ to właśnie jest wam ciągle powtarzane w mediach i przez polityków oraz przez tych lekarzy, którzy zajmują stanowiska, które są stanowiskami politycznymi, a nie medycznymi.

Powszechne stosowanie maseczek ochronnych w dobie epidemii Covid-19

Ciągle wam to powtarzają. Nawiasem mówiąc, największy z tych lekarzy w tym kraju, dr Anthony Fauci, który ciągle wypowiada się na temat tej kwestii odnosi się do noszenia maseczek jako do czynności głównie symbolicznej. To jego własne słowa, nazywa to głównie symboliczną czynnością.

“Ale oprócz tego, że chce „chronić siebie i innych”, dr Fauci powiedział również, że wybiera zakrywanie twarzy, „ponieważ chcę, aby był to symbol dla ludzi, aby zobaczyli, że to właśnie należy robić”.”Fauci says he wears mask as ‘symbol’ of good behavior https://www.politico.com/news/2020/05/27/fauci-wears-mask-as-symbol-of-good-behavior-283847

Dlaczego maski nie ochronią Cię przed infekcją wirusową

Zatem dlaczego od każdego wymaga się jej noszenia?

To jest to co musicie wiedzieć. Rzeczywistość wygląda tak: po pierwsze, noszenie maseczki N95 nie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.
Po drugie, noszenie maseczki materiałowej nie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa, ale może doprowadzić do zwiększenia szansy na infekcję spowodowaną wirusem.
I po trzecie, jeśli cierpisz na inne choroby, to maseczka N95 może tak naprawdę pogorszyć sytuacje.

A teraz posłuchajcie co to wszystko oznacza. Oznacza to, że cała ta gadka na temat maseczek, które ochronią cię przed wirusem nie jest oparta na danych naukowych. Pokazałem wam dane naukowe. Nie jest to oparte na danych naukowych lub faktach. Jeśli nie jest, to czy w noszeniu maseczek naprawdę chodzi o ochronę społeczeństwa, czy stało się to kwestią dotyczącą podporządkowania się społeczeństwa? Czy jesteśmy zmuszani do podporządkowania się tylko dlatego, że politycy chcą żebyśmy to zrobili? Jeszcze raz. Dr Fauci nazywa noszenie maseczki głównie symboliczną czynnością.

Przestańmy zajmować się kwestiami związanymi z symbolizmem, a zajmijmy się medycyną.

Dlaczego maski nie ochronią Cię przed infekcją wirusową – Ben Swann – napisy PL