Jak pisać o szczepionkach – poradnik dla dziennikarzy – Jefferey Jaxen

 

Poradnik pomagający dziennikarzom pisać na temat szczepionek.

4 podstawowe zasady dziennikarstwa, szczepionki

 

Temat szczepień w ciągu ostatnich kilku lat został wysunięty na pierwszo planową rolę w życiu społeczeństwa i kultury popularnej. Celem tego artykułu jest pomoc felietonistom i dziennikarzom w zwiększeniu skuteczności ich reportażu oraz zapewnienie większej swobody i profesjonalnego poszanowania tematu, na który zasługuje.

Jak pisać o szczepionkach

Zasada nr 1: Zacznij od założenia, że ​​nauka jest rozstrzygnięta.

 


Patrząc na całokształt, to zarówno w przeszłości jak i obecnie jesteśmy zalewani medykamentami i urządzeniami medycznymi, które wyrządziły szkodę milionom ludzi na całym świecie. Nadal pojawiają się doniesienia i dowody na to, że firmy farmaceutyczne idą na skróty, kładą zyski ponad bezpieczeństwo i życie swoich klientów, angażują się w przestępcze oszustwa, reklamują wprowadzając w błąd i wyolbrzymiają bezpieczeństwo niebezpiecznych produktów – te fakty należy zignorować.

Pomimo regularnego zwracania uwagi mediów na podstępność i oszustwa firm farmaceutycznych, nigdy nie należy łączyć faktów dla czytelników i informować ich, że te same firmy przestępcze produkują również szczepionki. Chociaż wewnętrzne dokumenty i wiadomości e-mail nieustannie ujawniają oszukańcze praktyki i wytyczne według których postępują pracownicy tych firm, które prowadzą do sporej ilości ofiar śmiertelnych w następstwie stosowania ich produktów, nigdy nie należy zwracać uwagi na to, że szczepionki są również kolejnym produktem w asortymencie.

 

Zasada nr 2: Przymknij oko na naukę

 

Tutaj, za wszelką cenę, nigdy nie należy informować czytelników, że dyskusja ma dwie strony. Jeśli nie masz za wiele czasu i gonią cię terminy, możesz skopiować i wkleić wypróbowane i prawdziwe frazy z branży/przemysłu na temat nauki:
–    Nauka nie pozostawia złudzeń, szczepionki ratują życie
–    Szczepionki są bezpieczne i skuteczne
–    Nauka jest rozstrzygnięta

Chociaż logika może uruchomić twoje wyższe zdolności poznawcze i etykę zawodową, próbując zapewnić dziennikarską obiektywność, konieczne jest, abyś nie padł ofiarą równowagi próbując zmierzyć się z faktycznymi dowodami naukowymi. Zapewnienie równowagi i głosu naukowcom, ich opublikowanym badaniom lub innym przedstawicielom zawodu medycznego, którzy przedstawiają szczepionki lub praktykę szczepień w złym świetle, co najwyżej sprawi że twoja historia zostanie uwalone przez naczelnego i może narazić twoją pracę na niebezpieczeństwo. Pomimo tych ostrzeżeń, jeśli nadal musisz wyjść poza wyznaczone ramy, to obsmaruj Andrew Wakefielda. Sposób wielokrotnie przetestowany, od lat sprawdza się jako uniwersalny element zastępczy dla faktycznej dyskusji naukowej.

Zasada nr 3: Uczyń rodziców niewidocznymi

 

Ostatecznie otrzymaliśmy niezbędną pomoc od głównych mediów społecznościowych z Doliny Krzemowej w cenzurowaniu głosów rodziców, którzy zgłaszają swoje historie dotyczące poszczepiennych uszczerbków na zdrowiu. Ponadto szeroka sieć cenzury zarzucona przez naszych sojuszników Big Tech powstrzymuje również rozpowszechnianie faktycznej wiedzy naukowej, która może obalić twoje ograniczone i stronnicze artykuły. Krótko mówiąc, społeczeństwo nie przejrzy twojej spreparowanej, tchórzliwej próby narracji, która odwołuje się do produktów Wielkiej Farmacji jakimi są szczepionki. Dla ciebie jako reportera, idea zmowy rządu z monopolistyczną władzą korporacyjną w celu cenzurowania swoich obywateli może być odpychająca dla twojej duszy. Jeśli musisz odnieść się do cenzury, możesz spokojnie odetchnąć, ponieważ odbywa się to w imię powstrzymywania dezinformacji. A jak wszyscy wiedzą, i rozumie się to samo przez się, dezinformacja nigdy nie jest czymś, co byśmy wytworzyli, prawda?

Ludzie organizują się oddolnie i dają prawdziwe pokazy wysiłku i determinacji. W przeszłości łatwo było powstrzymywać tego rodzaju ruchy, fałszywie zaniżając ich liczbę i wpływy. Ponieważ coraz więcej osób kręci filmy i prowadzi transmisje na żywo za pomocą urządzeń mobilnych, coraz trudniej jest kłamać na temat tych wydarzeń i wieców. Coś takiego miało ostatnio miejsce podczas głosowania nad ustawą SB 276 w stolicy stanu Kalifornia w Sacramento, nasze regionalne pismaki byli przytłoczeni ilością i zasięgiem rodziców, którzy transmitowali na żywo wydarzenia, podczas których policja aresztowała pokojowo protestujących rodziców.

Nigdy nie wolno ci przyznawać, że szczepionki powodują uszczerbki na zdrowiu. Jeśli musisz napisać historię o rodzicach dzieci poszkodowanych przez szczepionkę, nie wahaj się przed stwierdzeniem „to anegdotyczny dowód”. Standardy i praktyki zatwierdzone przez ekspertów pozwalają nam jedynie przyznawać się do takich oficjalnych niepożądanych odczynów poszczepiennych jak zaczerwienienie i ból w miejscu ukłucia, albo gorączka.

Wszystko inne, jak na przykład próba równoważenia bezpieczeństwa i nauki doprowadzi do uwalenia twojego artykułu przez naczelnego i najprawdopodobniej narazi twoją pracę na niebezpieczeństwo.

 

Zasada nr 4: Pamiętaj o dyskryminowaniu

 

Istnieje kilka zasad, które są bardziej poufne i dotyczą szarej strefy raportowania i etyki. Niemniej jednak ich regularne stosowanie stworzyło podstawę, dla której nasza wypaczona narracja żyje i oddycha – oraz platformę, na której istniejesz. Za wszelką cenę musisz uwzględnić nasze dyskryminujące slogany [charakterystyczne słowa i frazy] przekazane nam przez farmaceutyczne działy reklamy. Te obraźliwe slogany są niezbędne w kształtowaniu opinii publicznej i ostracyzacji rosnącej liczby ludzi mających wątpliwości. Nazywaj każdego, kto w pełni nie zaszczepi siebie lub swoich dzieci zgodnie z ciągle rozwijającym się kalendarzem szczepień – „antyszczepionkowcem”. Zawsze pomijaj dowody świadczące o tym że obecny „antyszczepionkowiec” może być w rzeczywistości osobą, która wcześniej szczepiła [ex-szczepionkowiec] zgodnie z kalendarzem szczepień, ale z jakiegoś powodu go zakwestionowała po wystąpieniu uszczerbku na zdrowiu u siebie lub bliskiej osoby.

Tę zasadę należy stosować ze zdwojoną determinacją w przypadku każdego naukowca, którego badania wykazują dowody, które zmusiłyby kogoś do zadawania pytań na temat bezpieczeństwa szczepionek. Pracownicy służby zdrowia każdego szczebla oraz politycy również zasługują na szybką jednostronną dyskryminacyjną reakcję, jeśli wykażą niepewność co do jakiegokolwiek aspektu szczepień.

Źródło: Guide To Help Journalists Write About The Vaccine Topic

 

Zobacz na: Czy na pewno szczepionki to najlepiej przebadane produkty firm farmaceutycznych? Sprawdźmy.
Błąd w oprogramowaniu aparatury FMRI może skutkować podważeniem 15 lat badań nad mózgiem
 Ponad 30.000 opublikowanych badań może być błędne z powodu zanieczyszczonych komórek – Peter Dockrill
Metoda edycji DNA CRISPR może skutkować setkami niezamierzonych mutacji – Dave Roos

Producent Vioxx, firma Merck, opracowała listę lekarzy do wyeliminowania – Milanda Rout
Firma Johnson & Johnson od dziesięcioleci wiedziała, że azbest czai się w jej zasypce dla niemowląt – Lisa Girion
Johnson & Johnson przegrywa przełomową sprawę za opioidy, zapłaci 572 miliony dolarów
Biegły sądowy: Rola Johnson & Johnson w kryzysie opioidowym może być „gorsza” niż Purdue Pharma
Dyrektor firmy farmaceutycznej: „Zarabiamy dla akcjonariuszy, a nie pomagamy chorym.” – Ron Delancer
Wall Street chce najlepszych patentów, a nie najlepszych leków – Joe Nocera
Szczepionkowa pokrętna logika – Mike Adams
Musimy zaufać ekspertom? Eksperci i opinia publiczna.

 

Podstawy dziennikarstwa mainstreamowego (głównego nurtu)

 

Magia zaimków! Wskazówki dla początkujących przestępców politycznych – napisy PL