Leki i szczepionki w żywności GMO. Jadalne szczepionki…

Opis:

– Kukurydza GMO zawierająca składniki SZCZEPIONKI przeciwko WZWB, zakaźnego wirusa świn powodującego zapalenie żołądka i jelit, środek ułatwiający krzepnięcie krwi, enzym insuliny (trypsynę), oraz gp120 – proteinę wirusa AIDS dla szczepionki eksperymentalnej. Glikoproteina znajduje się w małpim wirusie SIV
– Firma PRODIGENE (założyciel John Howard) otrzymała w 2000r. szeroki patent na produkcję jadalnych szczepionek
– Howard wraz z zespołem wprowadzili aż do 5 genów w jedną roślinę, przy utrzymaniu jej skuteczności.
– Skandal związany z zanieczyszczeniem innych uprawy żywności przeznaczonych do spożycia przez ludzi i grzywna oraz likwidacja firmy Prodigene
– Charles Arntzen- naukowiec, który przeprowadził wiele badań na ten temat i użył szczepionek z ziemniaków, pomidorów, bananów… a wszystko zasponsorowane przez Fundacje Rockefellera i Billa Gatesa, oraz Instytut Boyce’a Thompsona
– Twierdzą, że jedzenie banana, który przenosi szczepionkę lub podobny pokarm, może być łatwym sposobem na dostarczenie środków zwalczających choroby, KONTROLĘ URODZEŃ, czy terapię przeciwnowotworową.
– Firma EPICYTE pracowała nad kilkoma szczepionkami na bazie roślin, w tym przeciwko HIV / AIDS, ogólnej opryszczce, biegunce i zapaleniu płuc. Oraz nad antykoncepcją z użyciem rzadkiego rodzaju przeciwciał ludzkich, które ATAKUJĄ PLEMNIKI. Czyli kukurydza GMO, która sprawia, że mężczyźni stają się bezpłodni, kiedy ją spożywają.
– Epicyte oraz Instytut Boyce’a Thompsona otrzymali $2,8 mln dotacji na badania w ramach Defense Research Projects (DARPA), z programu Space and Naval Warfare Systems Comand
– W 2001r. dyrektor firmy, Mitch Hein oświadczył: “Mamy cieplarnię pełną roślin kukurydzy wytwarzających przeciwciała przeciwko spermie.”
Skoro projekt zakończył się sukcesem … to nasuwa pytanie: “Gdzie jest obecnie ta kukurydza?”

—————————————

Leki i szczepionki w żywności GMO. Jadalne szczepionki…

Leki i szczepionki w żywności GMO

Transkrypt:

Nasz rząd finansował badania nad wszystkim, od szczepionek w żywności, takiej jak banany i pomidory, po jadalne środki antykoncepcyjne. Ten rodzaj technologii niesie ze sobą szerokie następstwa. A przepisy dotyczące testowania tych upraw nie są tak rygorystyczne, jak mogłoby się wydawać.

Gdy potrzebujesz receptę na lek, to czy nie powinieneś po prostu iść do lekarza? Czy raczej mogłoby to wylądować na twoim talerzu? W raporcie z lipca 2002r. pojawiły się obawy dotyczące około 300 tajnych lokalizacji w USA, które produkują eksperymentalne leki na roślinach spożywczych. Wystarczy jeden błąd popełniony przez firmę biotechnologiczną i będziemy zjadali leki na receptę przeznaczone dla innych ludzi w naszych płatkach kukurydzianych.

Secret U.S. Biopharms Growing Experimental Drugs
https://mapcruzin.com/news/bte071602a.htm

W ciągu pierwszej połowy ostatniej dekady, firma biotechnologiczna o nazwie ProdiGene prowadziła uprawy kukurydzy GMO zawierającej farmaceutyczne składniki na otwartych polach testowych na całym środkowym zachodzie.
Więc wybraliśmy się na wycieczkę do College Station w Teksasie, gdzie mieści się Uniwersytet A&M specjalizujący się w rolnictwie. A teraz przejedziemy przez tereny dawnej siedziby głównej Prodigene, już nieistniejącej firmy. Oto budynek, gdzie znajdowała się firma Prodigene. Już nie ma tu po nich śladu, poza szklarniami, które zobaczyliśmy po tylniej stronie budynku.

Z tyłu możecie zobaczyć jedną ze szklarni Prodigene, w której bez wątpienia przeprowadzano badania. Kukurydza należąca do Prodigene była tak zaprojektowana, aby wytwarzać składniki SZCZEPIONKI przeciwko WZWB, zakaźnego wirusa świn powodującego zapalenie żołądka i jelit, środek ułatwiający krzepnięcie krwi, enzym insuliny (trypsynę), oraz gp120 – proteinę wirusa AIDS dla szczepionki eksperymentalnej.

W 1996 członkowie hybrydy PIONEER połączyli się z firmą farmaceutyczną z Teksasu o nazwie Terramed, aby stworzyć drugorzędną firmę Prodigene. Założyciel, John Howard, pracował jako szef światowego programu biotechnologicznego Pioneera między 1987 a 1994 rokiem, po czym został dyrektorem oddziału produktów białkowych w Pioneer, którego założył, aby rozwijać i tworzyć rekombinowane produkty białkowe z roślin.

Podejście Johna Howards do biotechnologii było przedstawione w książce Daniela Charlesa, “Lords of the Harvest” (Panowie Zbiorów). Oto fragment:

“Do czego prowadzi genomika? Ha ha! To jest pytanie, czyż nie? Chichocze John Howard (…) To prowadzi do bardzo modnego stwierdzenia, o które walczą inwestorzy i do mnóstwa pieniędzy.” Jako korzyść dla społeczeństwa, to wspaniałe. Ale jak na tym zarobisz? Jak zarobisz używając ROŚLIN? Howard wierzy, że zna rozwiązanie. Tu chodzi o wypchanie rolnictwa z biotechnologii rolniczej. Howard chce zamienić rośliny w fabryki leków.”

Prodigene stała się pierwszą firmą na świecie, która odniosła sukces w wytworzeniu komercyjnie opłacalnych rekombinowanych protein z genetycznie wzmocnionych roślin. Ponadto, w lutym 2000r. firma oświadczyła, że jest pierwszą, której udało się zademonstrować jadalną szczepionkę u świń. W pazdzierniku 2000r. Prodigene otrzymała szeroki patent na produkcję i dostarczanie doustnych szczepionek dla ludzi i zwierząt przeciwko wszelkim chorobom wirusowym.

ProdiGene receives broad patent for oral vaccines from plants
https://www.pharmaceuticalonline.com/doc/prodigene-receives-broad-patent-for-oral-vacc-0002

ProdiGene is first to demonstrate vaccination with edible vaccines
http://web.archive.org/web/20181115114940/http://www.hpj.com/archives/prodigene-is-first-to-demonstrate-vaccination-with-edible-vaccines/article_c8a24acc-4a75-11e4-b573-10604b9f1ff4.html

Następnie w listopadzie 2000r. Narodowy Instytut Zdrowia przyznał fundusze firmie Prodigene na rozwijanie doustnej szczepionki p. AIDS, produkowanej przy użyciu glikoproteiny 120, która znajduje się w małpim wirusie SIV. Użycie gp120 było pierwotnie zamierzone w celu dostarczenia szczepionki w krajach rozwijających się.

Edible HIV vaccine breakthrough
https://www.newscientist.com/article/dn2161-edible-hiv-vaccine-breakthrough/

Roberto Fernandez Larsen z “AIDScience”, publikacji AAAS, przeprowadził wywiad z Johnem Howardem w kwietniu 2002r. opublikowany pod tytułem “Zjedz swoje płatki kukurydziane – i się (nimi) zaszczep?”

John Howard stwierdził: “Ta część rośliny może być uformowana jako coś szlachetnego do jedzenia dla ludzi. Nie zmienia smaku kukurydzy i możemy ją przetworzyć np. na płatki kukurydziane lub inne produkty, które ludzie by chcieli zjadać. Jeśli chodzi o gp120, to my określamy te właściwości jadalne jako wyższy priorytet.”

Howard zasugerował, że użycie jadalnych szczepionek w krajach rozwijających się może być pod postacią opłatka lub tabliczki, którą ludzie mogą zjeść. Twierdzi, że wraz z zespołem wprowadzili aż do 5 genów w jedną roślinę, przy utrzymaniu jej skuteczności.

Wzrost w kierunku produkcji na pełną skalę było również wspierane przez USDA, które dostarczyło im ćwierć miliona dolarów w 2000r. Dzięki dalszym dotacjom z Iowa, Prodigene posadziło ukradkiem uprawy w Manson Iowa i Aurora, Nebraska.

W kwietniu 2002r. Prodigene ogłosiło ważny etap w podjednostkowej szczepionce SIV w kierunku produkcji jadalnej szczepionki na AIDS, czego skutkiem było dalsze dofinansowanie przez NIH. Według informacji prasowej Prodigene, szczepionki podjednostkowe działają poprzez wprowadzanie do organizmu niewielkiej ilości białka z wirusa, co sprzyja wytwarzaniu przeciwciał. Było to wykonane u szczepionek na bazie kukurydzy w fazie rozwoju. Jednak obietnica badań Prodigene napotkała utrudnienia z uwagi na skandal, który został ujawniony jesienią.

W 2002r. USDA obcięło fundusze dla Prodigene o ćwierć miliona dolarów po dwóch oddzielnych incydentach, w których ich farmaceutyczna kukurydza „wymknęła się” z pojemników testowych i zanieczyściła uprawy żywności przeznaczone do spożycia przez ludzi. Ponadto, rolnikom nigdy nie powiedziano, co takiego hodowali na swoich polach. Prodigene jedynie niejasno napomnkął, że to co było rozwijane w ich eksperymentalnych uprawach, to “białko”.

Skandal związany z zanieczyszczeniem żywności był znacznie większy, niż tylko grzywna w wysokości 250 tysięcy dolarów nałożona przez FDA. Liderzy stoją w obliczu możliwej sprawy karnej, a co ważniejsze, utracone zostało zaufanie do rynku modyfikacji genetycznych, a także przemysłu farmaceutycznego, który miał nadzieję na odegranie głównej roli.
Poza grzywną, Prodigene musiał zapłacić 3 miliony dolarów odszkodowania za 500 000 buszli soi przeznaczonych do spożycia dla ludzi w produktach takich jak mleko dla niemowląt.

Począwszy od 2008 r. NIZ zaczął finansować badania nad uprawami farmaceutycznymi Howarda w zakresie opracowywania doustnej szczepionki przeciwko WZW B w kukurydzy, za pośrednictwem Krajowego Instytutu Alergologii i Chorób Zakaźnych.

W streszczeniu badania stwierdza się, że systemy produkcyjne oparte na roślinach mogą potencjalnie spełniać cele i ideały doustnej szczepionki. Okazały się bardzo obiecujące w testach na zwierzętach, w tym zdolnośc produkowania przez roślinę antygenu WZW B i wywołania odpowiedzi immunologicznej wykazane w badaniach klinicznych na ludziach.
Tak więc, podczas gdy firma Prodigene jest zlikwidowana i nie ma żadnych dalszych przesłanek do tego rodzaju testowania upraw roślinnych, jej założyciel zasadniczo kontynuuje takie badania przy wyraźnym finansowym poparciu naszego rządu.

Nieszczęsne przygody Prodigene z pharma uprawami to tylko jedna część historii. Istnieją również jadalne szczepionki, które zostały opracowane przez Fundację Rockefellera od późnych lat 1990. A dzisiaj Fundacja Billa Gatesa, a także Instytut Boyce’a Thompsona na Uniwersytecie Cornella, przeprowadził pierwsze testy jadalnych szczepionek przy użyciu kartofli w 1999 roku z dotacją Fundacji Rockefellera. Część badań została również przeprowadzona w Meksyku. A szczególnie przez naukowca o imieniu Charles Arntzen, który pracuje obecnie na Uniwersytecie Stanu Arizona, gdzie podobnie przeprowadzają wiele badań biotechnologicznych na temat jadalnych szczepionek.

I użył szczepionek z ziemniaków, pomidorów, bananów … A wszystko to zostało bezpośrednio zasponsorowane przez Fundacje Rockefellera i Billa Gatesa oraz podobne osoby. I jest to skierowane bezpośrednio do użytku w rozwijającym się świecie. Twierdzą, że jedzenie banana, który przenosi szczepionkę lub podobny pokarm, może być łatwym sposobem na dostarczenie środków zwalczających choroby, kontrolę urodzeń, czy terapię przeciwnowotworową. Potencjał istnieje również dla celów, którychy nie muszą ujawnić.

Inną firmą biotechnologiczną, która otrzymała duże wsparcie rządowe w tym samym czasie, był Epicyte. Epicyte pracowało nad kilkoma szczepionkami na bazie roślin, w tym przeciwko HIV / AIDS, ogólnej opryszczce, biegunce i zapaleniu płuc. Oraz nad antykoncepcją z użyciem rzadkiego rodzaju przeciwciał ludzkich, które atakują plemniki.
W 1998r. Epicyte i Prodigene zapowiedzieli strategiczny sojusz, aby produkować przeciwciała w roślinach. Wkrótce potem Epicyte wraz z Instytutem Boyce’a Thompsona otrzymały $2,8 mln dotacji na badania w ramach Defense Research Projects (DARPA), z programu Space and Naval Warfare Systems Comand na platformę dostawy leków przez Epicyte, powierzchownie do leczenia infekcji płucnych. Epicyte otrzymało również dwie dotacje pieniężne w wysokości 100 000 USD na produkcję przeciwciał przeciw opryszczce i przeciwciał przeciwko spermie „hodowanych” w kukurydzy.
W 2001r. dyrektor firmy, Mitch Hein oświadczył:

“Mamy cieplarnię pełną roślin kukurydzy wytwarzających przeciwciała przeciwko spermie.”

Zasadniczo jest to genetycznie zmodyfikowana kukurydza, która sprawia, że mężczyźni stają się bezpłodni, kiedy ją spożywają. Epicyte zniknął wkrótce po tym oświadczeniu, kiedy został sprzedany innej firmie, która później zlikwidowała swoją działalność. Ale projekt zakończył się sukcesem … co nasuwa pytanie: “Gdzie jest ta kukurydza?”

Posłuchajcie tego fragmentu ze strony internetowej Prodigene na temat doustnych szczepionek wytwarzanych w roślinach. „Lepsze produkty.
Wyobraźmy sobie dzień, w którym prowadzanie dzieci na szczepienia nie będzie wiązało się z wylewaniem łez. Wyobraź sobie, że zamiast zastrzyku lekarz daje ci małą torbę jadalnych smakołyków. Ta torba z przysmakami nie będzie zwykłą przekąską. Będzie to jadalna szczepionka wyhodowana w kukurydzy i przygotowana na smakowitą przekąskę.”

Nasza żywność zmieniła się bardziej w ciągu ostatnich czterech dekad, niż w ciągu ostatnich 40 000 lat. Niczym nie przypomina to żywności, jaką spożywały wczesniejsze pokolenia. Jak możemy ufać naszemu rządowi, że nas uchroni przed tymi uprawami roślin, kiedy nie pozwola nam nawet na przejrzystość wiedzy, czy genetycznie modyfikowane organizmy są w naszym pożywieniu? To jest oczywiste, że zyski stawiane są ponad zdrowie ludzkie.

 

Zobacz na: Glifosat w szczepionkach – Anthony Samsel
Synergiczne, toksyczne działanie glifosatu i aluminium – Dr Stephanie Seneff
Szkodliwość Randapu – fragmenty różnych publikacji na ten temat

Fragmenty z książki „Planowanie zaludnienia” autorstwa Walentego Majdańskiego

%d bloggers like this: